Keresés

Részletes keresés

Vezso Creative Commons License 2006.08.17 0 0 2311
Igaz, ez pont a cikis lejtés, minden más irányú lejtés ok. :)
Előzmény: Axióma (2309)
Axióma Creative Commons License 2006.08.17 0 0 2310
Nyilvan hulyeseget irtam, a pinceben nincs kiallas, a foldszinten van minden. Mondjuk az also oldalan a pince oldala van talajszintben, fent meg a foldszint padloja...
Előzmény: Axióma (2309)
Axióma Creative Commons License 2006.08.17 0 0 2309
Dehogynem. Nalunk a felso vegenel megy a csatorna (az az ut, az also a patak, igy is belul van az elvileg kotelezo 50 m-en). Szoval nalunk a foldszinten nincs semmi vizes kiallas (kiveve a futes feltolto csapja), mert meg az elso szintet is ugy kellett csinalni, hogy eppen belelejtunk a csatornaba (marmint a kotelezo fugg. szakasszal mindennel egyutt).
Amugy meg szerencsesek vagyunk, mert mi mar hozzaigazitottuk a hazat. Azon az oldalon mindenki masnak atemelot kellett csinaltatnia, fizeti a mukodest, plusz imadkozik hogy ne szenteste mondja be az unalmast. Persze elotte emeszto volt, annak mindegy (bar ugye az is erdekes a patak mellett), de most kotelezo nekik rakotni.
Előzmény: Vezso (2307)
Fido Dido Creative Commons License 2006.08.17 0 0 2308
Lejtős telek esetén millió más gond van! :)))
Előzmény: Vezso (2307)
Vezso Creative Commons License 2006.08.17 0 0 2307
lejtős telek esetén ez sem gond. :)
Előzmény: Fido Dido (2306)
Fido Dido Creative Commons License 2006.08.17 0 0 2306
Sokan tervezik a pincébe a mosókonyhát. Nekik be kéne kalkulálniuk a csatornaszintet, és azt, hogy egy mosógép szivattyúja nem képes emeletnyi magasságot áthidalni, tehát ilyen etben egy vízgyűjtős-szivattyús rendszert még bele kell tervezni.
Előzmény: zsomica (2305)
zsomica Creative Commons License 2006.08.17 0 0 2305

Szia,

 

én nem megrémíteni akarlak, a kérdésem is arra vonatkozott, hogy biztosan szeretnél-e pincét. Mert a pince akkor drága, ha utólag nem használod, ellenben költöttél rá, fűtheted, stb.

 

Megnéztem a számaimat, szerkezetkészen a mi pincénk 3-3.5M-ba került kb. (szivárgó-rendszerrel együtt). A területe 80nm, de a garázsnál (36nm) ez 4m-es belmagassággal párosul. Ebben az árban van benne a ház alsó részének sávalapja (80-100cm szélességben) is, helyenként az adottságok miatt 1.5m mélységig, munkadíjjal együtt. Viszont erre jött még a garázskapu, 2 ablak, a vakolás és hátra van a teljes aljzatbetonozása, gépészete, beltéri ajtók, burkolatok. Ezek konkrét árak, még saccolni sem tudom, h kb. hol fog megállni. Igaz, nem is szintenként számoljuk a ktg-eket (és nekünk csak a garázson felüli nm számít pluszktg-nek). 

 

Hogy hova teszed majd a gépészetet, mosókonyhát, stb. azt úgyis csak a tervezővel való egyeztetések során fogod kitalálni. Én örülök, h a miénk a konyha mögé, a nappali szintre került és nem le a pincébe, de ez tényleg teljesen szubjektív.

 

És még egy: amíg csak terveztettünk, mi is sok dologra mondtuk, h nem értjük, miért lenne drága megoldás, hiszen az anyagktg-e csak ennyi meg annyi. 1 év tapasztalata azt mondatja velem, h a legtöbb esetben (szerencsére nem mindenben) volt igaza a "huhogóknak". Majd belejössz te is, olvasgass és kérdezz nyugodtan :-)

 

Zs.

 

Előzmény: drsoul (2282)
Vezso Creative Commons License 2006.08.17 0 0 2304

Teljesen jó egy mesterfödém, is.

A Dokanál van egy barátom, nekem a 64nm zsalura 200e-et mondott. (más is ennyiért kapja) Ennek egy éve.

Előzmény: Danee (2303)
Danee Creative Commons License 2006.08.17 0 0 2303

Sziasztok,

 

Pinceépítés kapcsán:

Ugye pince tetejére kell valamilyen födém. Gondolom monolit födém. ?

 

A kitámasztásához használt állványozás(van biztos rendes neve is) bérleti díja milyen értékek közt mozog ( mondjuk ft/m2/periódus) vagy nem tudom hogy számolják ezt? Talán ezt is bele kell számolni egy pince extra költségeibe?

 

üdv

 

D.

 

 

Vezso Creative Commons License 2006.08.17 0 0 2302

Én úgy dumálok, hogy nincs pincénk, menetközben felvetettem a vállalkozónak, hogy mennyi lenne, erre mondta az 1,5M-t. Igaz nekünk a telek lejt, még lépcsős alappal is fent 180cm az alap, lent, meg ugyan ennyi a lábazat, nekem szinte csak a feltöltés helyett ki kellett volna szedni a földet.  Plussz a szigetelés, meg a födém, ajtó, ablak. Az összes többi ráért volna.

 

Sajnos mi nem engedhettük meg magunknak, ha te szeretnéd, ne hagyd magad lebeszélni róla, akár látják mások értelmét, akár nem. Járj utána, hogy minek kell megfelelnie a teleknek az olcsó pincéhez. A telek vásárlásnál lehet ez is egy szempont, sok más mellett.

Előzmény: drsoul (2277)
gabocsiga Creative Commons License 2006.08.17 0 0 2301
300 az alapbeton, 200 a szerelőbeton, 350 falazóelem 150 a tégla, 100 a hőszigetelés, 150 vízszigetelés, 300 a gerenda, kefni 150, a kőműves munkadíja lesz kb600
Előzmény: pilbi (2299)
pilbi Creative Commons License 2006.08.17 0 0 2300
Jogos! Mindenesetre többiek még mindig nem ismerik az egész szitudat, de nekem elhihetik, hogy neked mondhatni csak ez a lehetőséged volt!:)
Előzmény: Axióma (2298)
pilbi Creative Commons License 2006.08.17 0 0 2299
Akkor közelebb vagy az emlegetett összeghez!:)
Előzmény: gabocsiga (2297)
Axióma Creative Commons License 2006.08.17 0 0 2298
Ja persze, en csak azert irtam be hogy legyen egy masik oldalrol valo velemeny is, aztan ki-ki elhelyezheti magat a ket veglet kozott.
Előzmény: pilbi (2296)
gabocsiga Creative Commons License 2006.08.17 0 0 2297
Generálra nekem nem futja,a falazáson kívül délután 5 után mindent én csinálok...
Előzmény: pilbi (2295)
pilbi Creative Commons License 2006.08.17 0 0 2296

Üdv Axióma!

 

 

A ti esetetek más, nálatok így jött ki jobban! Az okokat-különbségeket annó megbeszéltük!

Tisztelettel:

 

Pilbi

Előzmény: Axióma (2291)
pilbi Creative Commons License 2006.08.17 0 0 2295

Üdv gabocsiga!

 

Egyetértek Fido Didoval, számolni bármivel lehet! :)

Mint az előbb hozzátettem, hogy a 2milla az én esetemre vonatkozik! Ha neked is hasonlók a körülményeid/ismerettséged, akkor rád is! Ha generálkivitelezővel csináltatod, akkor nyugodtan kalkulálj a kétszerese fölé!

Tisztelettel:

 

Pilbi

Előzmény: gabocsiga (2288)
pilbi Creative Commons License 2006.08.17 0 0 2294

Üdv Fido Dido!

 

 

"A föld gondolom nem magától mászik ki. :)"

 

Tegezz nyugodtan!:) Falusi traktorost (aki ért is hozzá) viszonylag olcsón lehet svarcban szerezni!(munkaidő után kihozza tsz-ből traktort, ozt hajrá!:)

(és akkor a könnyűgépkezelői papíromat nem is említettem:)

 

Igazad van a leírtakban, akkor plusszban hozzátenném, hogy az én esetemről beszélünk! Tehát szabadidőmbe belefér, meg valamennyit értek is hozzá, valamint a helyi adottsságokat/ismerettséget is kihasználom teljes mértékben!

 

Más oldalról aki többért tud dolgozni melóhelyen az ne panaszkodjon hogy munkást is kell fizetni!:)

 

Tisztelettel:

 

Pilbi

Előzmény: Fido Dido (2287)
Axióma Creative Commons License 2006.08.17 0 0 2293
Lehet, nekunk a statikus ilyet irt elo. Vegulis tovabbi masfel szint van rajta... szoval engem megnyugtat hogy atombiztos. Majd hogy sziv valaki 100 ev mulva mikor ki kell szedni! (tudom mirol beszelek, a telken volt egy alap amit mindenki egyszeru 80 centis savnak gondolt, de 1,5m mely volt es az aljan talp, egyetlen mazli az volt hogy az nem volt vasalva es igy meg ugy-ahogy szetszedtek + elvitetes; a mienk az van viszont vasalva rendesen...).
Előzmény: gabocsiga (2292)
gabocsiga Creative Commons License 2006.08.17 0 0 2292
Ha szokványos sávalappal csinálod akkor igen, de ha lemezalappal  akkor nem.
Előzmény: Axióma (2290)
Axióma Creative Commons License 2006.08.17 0 0 2291
Mi is ugy voltunk, hogy nem szalltunk be segedmunkaval. Nem bantam meg. Eloszor is, en addig dolgoztam, penzert. Masreszt pedig arra figyeltem, amihez ugyan nem nekem kellett volna ertenem, de megis nem artott hogy idoben szoltunk, mielott bontottak volna... vagy legalabb az elejen, keves bontasnal. Elszurt lepcsolejarat helye a fodemben, korbefalazott helyiseg, elszurt teto (na az maradt is, mondjuk csak a tervektol ter el egy kicsit, es bosszanto). Ezzel szerintem (meg a FeMu - tenyleg fuggetlen - fizetesevel) tobbet sporoltam, mintha beallok, raadasul nem tudom emelgetni az 50 kilos zsakokat (de meg a ferjem sem, gerince miatt nem teheti). Es nem foghatjak ram ha valami nem jo, egyszeruen egy kezben volt az egesz, es o felel erte (na a vegen az utolso reszlet elengedese is lett belole, mikor soroltam a hibakat, es van meg azota...). Ezt nem tudtam volna megtenni sogor-koma-jobarat epitkezessel, meg ha lennenek is ilyenjeim a kornyeken, de nincsenek.
Előzmény: pilbi (2286)
Axióma Creative Commons License 2006.08.17 0 0 2290
1. Pomazon epitkeztunk (de bp-i vallalkozoval), Bkalaszon is nezelodtunk de aztan gyozott hogy a hugomekkal egy utcaban talaltunk telket... de Bkalaszon sok helyre esos idoben nem mertunk volna nekiindulni a kocsinkkal (Tico), sok a foldut. Ja es tobb hleyen is kiderult, hogy az olcsobb helyek papiron meg nem belteruletiek, ezert nem lehet hivatalosan lakohaz rajta (szocpol stb. miatt erdekes).
2. Pince nalunk felpince, a telek adottsagai miatt (lejtos rendesen, es hosszukas haz, ezert csak a fele pince, a masik felen feltoltes mert ott mar draga lett volna tovabb asni). Nalunk me'g az alap lepcsozteteset is megcsinaltak (nem nagyon szoktak, hiaba az a szabalyos).
3. pince eseten a pincetol lefele kell fel metert (v. 80 centi?) menni tudtommal az alappal, legalabbis nalunk valahogy igy volt (igaz, jol megerositett alapunk lett a vizes kornyek + raadasul agyagos talaj miatt, szoval lehet hogy mashol ez nem kell).
Fido Dido Creative Commons License 2006.08.17 0 0 2289
Számolni bármivel lehet. :)
Előzmény: gabocsiga (2288)
gabocsiga Creative Commons License 2006.08.17 0 0 2288
Én is max. 2millával számolok, és az is 10x10es.
Előzmény: pilbi (2286)
Fido Dido Creative Commons License 2006.08.17 0 0 2287

Bocs, hogy belevau, de:

 

A föld gondolom nem magától mászik ki. :)

 

"Más oldalról nézve a kedves tulaj mindenhol be tudna szállni culágernek akár, költségcsökkentés miatt, mégsem teszik"

 

Van, aki többet keres, ha dolgozik, és megfizet maga helyett akár több segésmunkást is, mintha ő állna be melózni. Ráadásul egy hozzá nem értő sok esetben inkább hátráltató tényező, mint segéderő. :)

 

A kiszámolt költségeknél érdemes egy másfélszeres szorzót bekalkulálni. :)

Előzmény: pilbi (2286)
pilbi Creative Commons License 2006.08.17 0 0 2286

Üdv tbs1001!

 

 

Egyrészt igazad van, másrészt most annak az összehasonlításáról van szó, hogy mennyivel drágább pincével mint annélkül!

 

Földmunkát azért nem számolom, mert pince nélkül kb ugyanannyi földet kell hozatni, mint pincénél elvitetni!(valamint már van hova vitetni falun belül, mert ismerőshöz kell tölteni:)

 

Nem nagyvonalú a munkaköltségem, hanem nem számolok vele!:) Más oldalról nézve a kedves tulaj mindenhol be tudna szállni culágernek akár, költségcsökkentés miatt, mégsem teszik!(tudom, többek között építőiparban is jelen vagyok:)

 

Igaz hogy szerkezetkész, de viszonylag kevés radiátorral számolok!:) Ok, a berendezés pézbe fog kerülni...

 

Na jó ablakokkal csaltam, tegyünk a költségekhez még fél millát, tehát 2millióból megvan plussz majdnem 100m2! :)

 

Apróságok lesznek, de kétszeres szorzót sokallom!

 

Hívást várom!

 

Tisztelettel:

 

Pilbi

 

 

 

 

Előzmény: tbs1001 (2285)
tbs1001 Creative Commons License 2006.08.17 0 0 2285
Pl. neked ígyis-úgyis kell lábazat. Földmunka. Nagyvonalú munkaköltség. Szigorúan szerkezetkész. És az esetleges ablakaidat is kihagytad.

És még ezernyi apróság, ami minimum egy kettes szorzót rak a kalkulációdra. ;)

Hívlak este.
Előzmény: pilbi (2284)
pilbi Creative Commons License 2006.08.17 0 0 2284

Üdv tbs1001!

 

 

Mik a hibák az elképzelésemben?

 

Pénteken melózom, de szívesen látlak egy kis beszélgetésre! Hívj fel & megdumáljuk!

 

A részleges pincézés kockázatával kivitelezés szempontjából egyetértek!

Tisztelettel:

 

Pilbi

Előzmény: tbs1001 (2283)
tbs1001 Creative Commons License 2006.08.17 0 0 2283
Pilbi, sokat csaltál! ;) Pénteken járok feléd... Telefon?

DrSoul: a részleges pincézés szerintem felesleges rizikó a kivitelezés szempontjából, pláne, ha csak ~1/3-ad a különbség. De csak ismételni tudom magam. :D
Előzmény: pilbi (2280)
drsoul Creative Commons License 2006.08.17 0 0 2282
Hát igen, én is korábban ilyen ár környékén számoltam, plusz munkadíj. De hát nem tudom... Itt csak megrémítenek :-D
Előzmény: pilbi (2280)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!