Keresés

Részletes keresés

t3v3d3s Creative Commons License 2006.08.20 0 0 2323
tegyél félre pénzt a femüre... megéri. persze közben te is okosodj, ha máshol nem, itt a fórumokon - ha még telked sincs, elég sok mindent megtanulhatsz addig, pl. azzal, hogy elkezded elölről olvasni ezt meg a többi nagyforgalmú építkezős szaktopikot (falazás, burkolás, ablak stb.).

Meg van egy olyan topik, hogy rémtörténetek az építőiparban.
Előzmény: drsoul (2322)
drsoul Creative Commons License 2006.08.20 0 0 2322

Sziasztok, újra itt vagyok.

Bocs, ha OFF, esetleg irányítsatok át máshová, ha van tippetek.

Néztem néhány fórumtárs képeit az épitkezésről (pl. Axioma).

Amikor nézegetem, csak ámulok-bámulok, mert látom, hogy mi lesz a "semmiből". És ez a baj. Ha majd egyszer épitkeznék, félek, nem tudnám "szakszerű" szemmel nézni a munkafolyamatot, mert le lennék nyűgözve (meg ugye közvetlenül érintene emicionálisan). Tudom, van minőségi ellenőr, bár nem tudom, lesz-e rá pénzem (de ok, mondjuk, hogy megéri). Akkor is, szeretnék minél objektívebb lenni, de az a baj, ez nem a szakmám, és nem állt rá a szemem, hisz nem vagyok minden nap épitkezésen.

Van a neten egy hely, ahol esetleg képek vannak rossz megoldásokról, konkért tanácsokkal? Akár külföldi oldal. Én pl. amit eddig láttam, csak azt veszem észre, ha pl. ferdén állnak a téglák, nincsenek tökéletesen egyvonalban.

Azt sem tudom, ez egy nagy gond-e, és lehet, hogy ennél ragadnék csak le, nem látva az elefánt nagyságú gondot. (eleve nem is tudom, ha a téglák tengelye nincs tökéletesen egyvonalban, mert pl. egyik helyre kevesebb maltert raktak, nem tudom, nagy gond-e).

Tudtok segíteni? Ha nincs ilyen gyüjtemény, lehet, hogy érdemes lenne egyet csinálni: aki eddig épitkezett, és saját bőrén tapasztalta, hogy mi nem jó, és ehhez esetleg kép is van (vagy rajz), az tökéletes lenne. Szerintem.

pilbi Creative Commons License 2006.08.20 0 0 2321
Anyukám általános elsőben tanárnő, sokat gyakoroltuk a szövegértő olvasást! :)
Előzmény: Jamie25 (2320)
Jamie25 Creative Commons License 2006.08.19 0 0 2320

köszönöm:)

 

Előzmény: pilbi (2319)
pilbi Creative Commons License 2006.08.19 0 0 2319
A mondat úgy hangzik, hogy: egy A fejlesztési díja... :)
Előzmény: NeomatiK (2318)
NeomatiK Creative Commons License 2006.08.19 0 0 2318

"A fejlesztési díja 3000Ft+Áfa."

 

Úgy tudom, hogy 1amper bővítés kerül ennyibe. Ha tehát +16A-ra van szükség, akkor az 16*3000Ft+áfa.

Előzmény: Jamie25 (2317)
Jamie25 Creative Commons License 2006.08.18 0 0 2317

Ugyan nem nekem szólt a kérdés de:

 - 32A van alapból egy fázison, amit az EoN ad. Ha nem tervezel túl nagy fogyasztókat, akkor teljesen megfelel egy átlagos életvitelű házhoz. Ha szeretnél minél több elektromos kütyüt a házadba, hátra egy műhelyt, ahol néha hegesztesz, köszörülsz pl. akkor kérj 3x16A-t , itt 16A-t neked kell kifizetni, egy A fejlesztési díja 3000Ft+Áfa.

 - a vezeték kérdése azért nehéz, mert tudni kéne hogy hány méter vezeték kell. Ha 3 fázist kérsz, akkor minden drágább értelemszerűen, mivel más vezeték kell hozzá, ha éjszakai mérőt is kérsz, akkor nagyobb szekrény...a kábel áráról egy telefonnal meg tudsz győződni bármelyik boltban, de itt is sok szaki olvasgat, talán ők beírják mennyit kóstál egy méter és akkor kalkulálhatsz.

 

Ha nem tudod pontosan mit fogsz és mennyit használni akkor inkább terveztesd fölé és nem lesz baj. Utólag sokkal drágább és nehezebb bővíteni. Érdemes lenne szakemberrel konzultálni, aki az általad elmeséltek szerint tud reális számítást végezni.

Előzmény: Danee (2316)
Danee Creative Commons License 2006.08.18 0 0 2316

Zsomica!

 

idézlek: villanyóra a telekhatáron (sarokban), onnan földkábelen a házig (na ez nagyon drága, mert maga a kábel drága), persze attól függően, mennyi áramot igényelsz.

 

 

ez a nagyon drága mit jelent nagyságrendileg? Hogy mennyi áramot igényelek? amennyi elegendő esztergapad nélkül :) egy normál 100nm-es cs.házhoz. az nem tudom mennyi...

 

?

 

D.

 

 

Előzmény: zsomica (2249)
drsoul Creative Commons License 2006.08.17 0 0 2315

Többieknek is köszönöm a gyors válaszát és az infókat! ;-]

drsoul Creative Commons License 2006.08.17 0 0 2314

Rendben, igazad van. Majd minenk kiderül.

Addig is köszönöm a sok hasznos tanácsot. Követem továbbra is figyelemmel a topicot.

Előzmény: zsomica (2305)
tgabika11 Creative Commons License 2006.08.17 0 0 2313

Hát igen, mi is raktunk 4 cm-es hősziget a csövek alá, majd erre jött rá még 4 cm, és arra a padlófűtés.

Azon a képen elég érdekes lesz alászigetelni...

Előzmény: Fido Dido (2266)
Vezso Creative Commons License 2006.08.17 0 0 2312
Így igaz. Tapasztaltam. (kétszeres alap+lábazat költségek:)
Előzmény: Fido Dido (2308)
Vezso Creative Commons License 2006.08.17 0 0 2311
Igaz, ez pont a cikis lejtés, minden más irányú lejtés ok. :)
Előzmény: Axióma (2309)
Axióma Creative Commons License 2006.08.17 0 0 2310
Nyilvan hulyeseget irtam, a pinceben nincs kiallas, a foldszinten van minden. Mondjuk az also oldalan a pince oldala van talajszintben, fent meg a foldszint padloja...
Előzmény: Axióma (2309)
Axióma Creative Commons License 2006.08.17 0 0 2309
Dehogynem. Nalunk a felso vegenel megy a csatorna (az az ut, az also a patak, igy is belul van az elvileg kotelezo 50 m-en). Szoval nalunk a foldszinten nincs semmi vizes kiallas (kiveve a futes feltolto csapja), mert meg az elso szintet is ugy kellett csinalni, hogy eppen belelejtunk a csatornaba (marmint a kotelezo fugg. szakasszal mindennel egyutt).
Amugy meg szerencsesek vagyunk, mert mi mar hozzaigazitottuk a hazat. Azon az oldalon mindenki masnak atemelot kellett csinaltatnia, fizeti a mukodest, plusz imadkozik hogy ne szenteste mondja be az unalmast. Persze elotte emeszto volt, annak mindegy (bar ugye az is erdekes a patak mellett), de most kotelezo nekik rakotni.
Előzmény: Vezso (2307)
Fido Dido Creative Commons License 2006.08.17 0 0 2308
Lejtős telek esetén millió más gond van! :)))
Előzmény: Vezso (2307)
Vezso Creative Commons License 2006.08.17 0 0 2307
lejtős telek esetén ez sem gond. :)
Előzmény: Fido Dido (2306)
Fido Dido Creative Commons License 2006.08.17 0 0 2306
Sokan tervezik a pincébe a mosókonyhát. Nekik be kéne kalkulálniuk a csatornaszintet, és azt, hogy egy mosógép szivattyúja nem képes emeletnyi magasságot áthidalni, tehát ilyen etben egy vízgyűjtős-szivattyús rendszert még bele kell tervezni.
Előzmény: zsomica (2305)
zsomica Creative Commons License 2006.08.17 0 0 2305

Szia,

 

én nem megrémíteni akarlak, a kérdésem is arra vonatkozott, hogy biztosan szeretnél-e pincét. Mert a pince akkor drága, ha utólag nem használod, ellenben költöttél rá, fűtheted, stb.

 

Megnéztem a számaimat, szerkezetkészen a mi pincénk 3-3.5M-ba került kb. (szivárgó-rendszerrel együtt). A területe 80nm, de a garázsnál (36nm) ez 4m-es belmagassággal párosul. Ebben az árban van benne a ház alsó részének sávalapja (80-100cm szélességben) is, helyenként az adottságok miatt 1.5m mélységig, munkadíjjal együtt. Viszont erre jött még a garázskapu, 2 ablak, a vakolás és hátra van a teljes aljzatbetonozása, gépészete, beltéri ajtók, burkolatok. Ezek konkrét árak, még saccolni sem tudom, h kb. hol fog megállni. Igaz, nem is szintenként számoljuk a ktg-eket (és nekünk csak a garázson felüli nm számít pluszktg-nek). 

 

Hogy hova teszed majd a gépészetet, mosókonyhát, stb. azt úgyis csak a tervezővel való egyeztetések során fogod kitalálni. Én örülök, h a miénk a konyha mögé, a nappali szintre került és nem le a pincébe, de ez tényleg teljesen szubjektív.

 

És még egy: amíg csak terveztettünk, mi is sok dologra mondtuk, h nem értjük, miért lenne drága megoldás, hiszen az anyagktg-e csak ennyi meg annyi. 1 év tapasztalata azt mondatja velem, h a legtöbb esetben (szerencsére nem mindenben) volt igaza a "huhogóknak". Majd belejössz te is, olvasgass és kérdezz nyugodtan :-)

 

Zs.

 

Előzmény: drsoul (2282)
Vezso Creative Commons License 2006.08.17 0 0 2304

Teljesen jó egy mesterfödém, is.

A Dokanál van egy barátom, nekem a 64nm zsalura 200e-et mondott. (más is ennyiért kapja) Ennek egy éve.

Előzmény: Danee (2303)
Danee Creative Commons License 2006.08.17 0 0 2303

Sziasztok,

 

Pinceépítés kapcsán:

Ugye pince tetejére kell valamilyen födém. Gondolom monolit födém. ?

 

A kitámasztásához használt állványozás(van biztos rendes neve is) bérleti díja milyen értékek közt mozog ( mondjuk ft/m2/periódus) vagy nem tudom hogy számolják ezt? Talán ezt is bele kell számolni egy pince extra költségeibe?

 

üdv

 

D.

 

 

Vezso Creative Commons License 2006.08.17 0 0 2302

Én úgy dumálok, hogy nincs pincénk, menetközben felvetettem a vállalkozónak, hogy mennyi lenne, erre mondta az 1,5M-t. Igaz nekünk a telek lejt, még lépcsős alappal is fent 180cm az alap, lent, meg ugyan ennyi a lábazat, nekem szinte csak a feltöltés helyett ki kellett volna szedni a földet.  Plussz a szigetelés, meg a födém, ajtó, ablak. Az összes többi ráért volna.

 

Sajnos mi nem engedhettük meg magunknak, ha te szeretnéd, ne hagyd magad lebeszélni róla, akár látják mások értelmét, akár nem. Járj utána, hogy minek kell megfelelnie a teleknek az olcsó pincéhez. A telek vásárlásnál lehet ez is egy szempont, sok más mellett.

Előzmény: drsoul (2277)
gabocsiga Creative Commons License 2006.08.17 0 0 2301
300 az alapbeton, 200 a szerelőbeton, 350 falazóelem 150 a tégla, 100 a hőszigetelés, 150 vízszigetelés, 300 a gerenda, kefni 150, a kőműves munkadíja lesz kb600
Előzmény: pilbi (2299)
pilbi Creative Commons License 2006.08.17 0 0 2300
Jogos! Mindenesetre többiek még mindig nem ismerik az egész szitudat, de nekem elhihetik, hogy neked mondhatni csak ez a lehetőséged volt!:)
Előzmény: Axióma (2298)
pilbi Creative Commons License 2006.08.17 0 0 2299
Akkor közelebb vagy az emlegetett összeghez!:)
Előzmény: gabocsiga (2297)
Axióma Creative Commons License 2006.08.17 0 0 2298
Ja persze, en csak azert irtam be hogy legyen egy masik oldalrol valo velemeny is, aztan ki-ki elhelyezheti magat a ket veglet kozott.
Előzmény: pilbi (2296)
gabocsiga Creative Commons License 2006.08.17 0 0 2297
Generálra nekem nem futja,a falazáson kívül délután 5 után mindent én csinálok...
Előzmény: pilbi (2295)
pilbi Creative Commons License 2006.08.17 0 0 2296

Üdv Axióma!

 

 

A ti esetetek más, nálatok így jött ki jobban! Az okokat-különbségeket annó megbeszéltük!

Tisztelettel:

 

Pilbi

Előzmény: Axióma (2291)
pilbi Creative Commons License 2006.08.17 0 0 2295

Üdv gabocsiga!

 

Egyetértek Fido Didoval, számolni bármivel lehet! :)

Mint az előbb hozzátettem, hogy a 2milla az én esetemre vonatkozik! Ha neked is hasonlók a körülményeid/ismerettséged, akkor rád is! Ha generálkivitelezővel csináltatod, akkor nyugodtan kalkulálj a kétszerese fölé!

Tisztelettel:

 

Pilbi

Előzmény: gabocsiga (2288)
pilbi Creative Commons License 2006.08.17 0 0 2294

Üdv Fido Dido!

 

 

"A föld gondolom nem magától mászik ki. :)"

 

Tegezz nyugodtan!:) Falusi traktorost (aki ért is hozzá) viszonylag olcsón lehet svarcban szerezni!(munkaidő után kihozza tsz-ből traktort, ozt hajrá!:)

(és akkor a könnyűgépkezelői papíromat nem is említettem:)

 

Igazad van a leírtakban, akkor plusszban hozzátenném, hogy az én esetemről beszélünk! Tehát szabadidőmbe belefér, meg valamennyit értek is hozzá, valamint a helyi adottsságokat/ismerettséget is kihasználom teljes mértékben!

 

Más oldalról aki többért tud dolgozni melóhelyen az ne panaszkodjon hogy munkást is kell fizetni!:)

 

Tisztelettel:

 

Pilbi

Előzmény: Fido Dido (2287)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!