Keresés

Részletes keresés

nyakfogom Creative Commons License 2017.03.27 0 0 7936

AZ    "I N D E X    A D T A"   LEHETŐSÉGÜNKET AKNÁZZUK KI .

nyakfogom Creative Commons License 2017.03.26 0 0 7935

KEDVES BARUKA,NEKED NAGY ÖRÖMMEL VÁLASZOLOK:  IGEN.

 

 

DR.PÉTERFALVI  ATTILLA OMBUDSMAN,AZ ÁLLAMPOLGÁRI JOGOK BIZTOSA-AZ

 

ALÁÍRÁSGYŰJTŐ ÍVEN  IS FELTÜNTETETT   NAIH-112908/2017- SZÁMON ADTA KI AZ ENGEDÉLYT.

 

EGYSZER MÁR  MEGJELENT A 7842-BEN  AZ ALÁÍRÁSGYŰJTŐ ÍV ,ÉS AZ OMBUDSMAN

 

ENGEDÉLYE IS. EZ VISSZAFELÉ  A 4. OLDALON VAN.

 

MIVEL  NEM OLVAS EL ITT FOLYAMATOSAN MINDENKI MINDENT,EZÉRT AZ

 

ÖSSZES BUDAÖRSI  ALAPOKAT ,RENDEZŐELVEKET,ÉS LEHETŐSÉGEKET EGYSÉGES

 

SZERKEZETBE FOGLALTAN FONTOS LENNE ISMÉT KÖZÖLNI.

 

EBBEN MA  AZ ELNÖKKEL MA  EGYET IS ÉRTETTÜNK.

 

Ő IS HAMAROSAN JELENTKEZIK.

 

TUDOM,HOGY AZ ELNÖK IDEJÉT NAGYON LEKÖTI  A VÁLLALKOZÁSA.

AZ ADMINISZTRÁTOR SZINTÉN TÚLTERHELT.

 

ÍGY KELL TEKINTENI A BAUMAGÉRT VÉGZETT PLUSZ MUNKÁJUKRA.

 

AZ OLAJOZOTTABB ÜGYVITEL ÉRDEKÉBEN JELENEK MEG GYAKRABBAN.

 

BARUKA,ÚGY LÁTOM TE VAGY AZ ,AKI ELSŐKÉNT HARCOLSZ AZ ELLOPOTT PÉNZEDÉRT, AZ 

 

INDEXEN ADTA LEHETŐSÉG SEGÍTSÉGÉVEL.

 

 

 

 

 

Előzmény: BARUKA (7934)
BARUKA Creative Commons License 2017.03.26 0 0 7934

A kiküldött 10 fős aláírás ív érvényes?

Előzmény: nyakfogom (7932)
BAUmagnélküli Creative Commons License 2017.03.25 0 0 7933
nyakfogom Creative Commons License 2017.03.25 0 0 7932

 

 

EDDIG   GYORSAN ÖSSZEGYŰJTÖTTÜNK  170 ALÁÍRÁST,AZ ISMERŐS KÁROSULTAK BEVONÁSÁVAL.

 

EZ  NEKÜNK A CSALÁD, ROLONOK, JÓ BARÁTOK, ISMERŐSÖK,  BEVONÁSÁVAL EDDIG FLOTTUL MENT.

HAMAROSAN ELKÜLDÖM  AZOKAT A  TITOKGAZDÁNAK.

 

EZUTÁN  AZ ISMERETLEN  KÁROSULTAK BEVONÁSÁVAL PRÓBÁLKOZTAM ,DE NEKIK MÁR SOKAT KELLETT MAGYARÁZKODNUNK.

EMIATT  TELJESEN LEÜLT A FOLYAMAT.

 

AZ ALÁÍRÁSGYŰJTÉS EGYIK LEHETŐSÉGE AZ,HA ITT  AZ INDEXEN JELENLEVŐ  „ISMERŐS” KÁROSULTAK AZ ISMERETSÉGI KÖRÜKBEN A FENT EMLÍTETT MÓDSZERREL FOLYTATJÁK A GYŰJTÉST.

 

AZ INDEX SEGÍTSÉGÉVEL TUDTUNK ADDIG IS ELJUTNI ÚGY ,HOGY:

AZ ALÁÍRÁSGYÜJTÉS GONDOLATÁNAK MEGTEREMTÉSE UTÁN,AZ EGYIK EGYESÜLET MEGBÍZOTT EGY JOGÁSZT,AZ ENGEDÉLYEK BESZERZÉSÉRE,ÉS A GYŰJTŐÍVEK

ELKÉSZÍTÉSÉRE . ÁLLTA A KÖLTSÉGEKET IS.

 

A 7931-HEZ:KÉRLREK TELEFONON HÍVJÁL, ISMERED A SZÁMOMAT.

KORÁBBAN ITT TÖBBSZÖR MEGADTAM.

 

HA ITT NEM LESZ JELENTKEZŐ,AKKOR LEÁLL AZ INDEX ÚTJÁN AZ  ALÁÍRÁSGYŰJTÉS.

 

AZ   szbeegy@gmail.com  E-MAILOS GYŰJTÉS SZINTÉN NYEKEREG.

 

A KÁROSULTAK  NEM TUDNAK SAJÁT MAGUKON SEGÍTENI?

 

                                                                          

tüskéskaktusz Creative Commons License 2017.03.24 0 0 7931

Tisztelt Nyakfogom!

 

A betegségem idáig megakadályozott, hogy véleményemet elmondjam az aláírás gyűjtéséről. Én korábban már Önnek kifejtettem a véleményemet, hogy lehetne gyorsan és sok embert bevonni az aláírásba, de látom elsiklott fölötte.Első neki futásba fel kellene ide tenni az indexre miért történik az aláírás. Maga az a szöveg ami az íven van, de javasolnám egy egész fejléces ív feltöltését, és ezt át lehetne más károsult csoportokhoz is átemelni.Demeter úrnak a bejellenkezése a zárt Baumag csoportba.Beszámolni, hogy milyen formába és milyen fejléccel indítják az aláírás gyűjtést. Nem mindegy mi van a fejlécen, és mik a stratégia tervek, ezeket szeretnénk világosan látni, hogy ütő képes legyen a dolog. Senki ne tudja hátba támadni,ezt a kezdeményezést.

tüskéskaktusz Creative Commons License 2017.03.24 0 0 7930

Tisztelt Talál és logarléc!

 

Egyet értek,írásának tartalmával, és annak világos kifejtésével, válaszával. Gratulálok Önnek megértette, mind az orrlövész és szürke egér folyamatos hiteles információs közlését. De sorait szeretném pár mondattal kiegészíteni: A Baumag károsultak, egy 8 éven át tartó csalássorozat áldozataivá váltak. Az a faramuci helyzet állt elő, úgy váltunk károsultakká, hogy közben befektetők sem lettünk, csak szándékozok. 

Előzmény: Talár és logarléc (7929)
Talár és logarléc Creative Commons License 2017.03.23 0 0 7929

Károsultak vagyunk, de nem azért mert kockázatos befektetésbe tettük a pénzünket, hanem azért, mert becsaptak minket.

A semmit adták el nekünk, azaz nem létező "jószágot" kereszteltek el szövetkezeti üzletrésznek.

 

Az üzletrész, amit megvetettek velünk, nem létezett!!

 

Lett volna bárki is közülünk olyan bugyuta, hogy megveszi a semmit, ha elmondják neki az igazságot, hogy az üzletrész csak becsapás, nincs mögötte semmi reália?

 

Ezt a csalást kellett volna lelepleznie a hozzáértő ellenőrző szervezeteknek, nem pedig a károsultakat ostorozni a kapzsiság és a hozzá nem értésük miatt. És van akinek ettől még bűntudata van? Ugyanezekkel az érvekkel ostorozták minden pénzügyi botrány károsultjait és a deviza hiteleseket is.

 

Azon még nem gondolkodott el senki, hogy miért nem kell egészségügyi gyorstalpalót elvégeznie valakinek ahhoz, hogy betömesse a fogát, vagy kivegyék a vakbelét?

Vagy elmenjen vásárolni egy élelmiszer áruházba, ahhoz sem kell érteni az élelmiszer forgalmazáshoz, stb, stb. Minden ágazat szabályos működéséhez megvannak az őket ellenőrizni hivatott szervek.

 

Akkor miért éppen pénzügyi és számviteli főiskolát kellene elvégeznie valakinek ahhoz, hogy a pénzünket kihelyezzük egy legálisnak feltüntetett, több éven, akár évtizeden keresztül mindenki szeme láttára működő pénzügyekkel foglalkozó szervezetbe, legyen az szövetkezet, brókercég, pénzügyi zrt, stb.?

 

 

Előzmény: BAUmagnélküli (7928)
BAUmagnélküli Creative Commons License 2017.03.23 0 0 7928

Ahányan vagyunk károsultak (ha a Te értelmezésed szerint egyáltalán károsultak vagyunk?) annyi értelmezésben kesergünk a pénzeink elvesztésén. Amikor felkerestem a BAUMAG irodát és rájuk bíztam a pénzem kezelését, kamatoztatását, igenis kockázatot vállaltam! amely kockázatra csak a fizetésképtelenség bejelentésekor döbbentem rá. Nem vizsgáltam a szerződések tartalmát, gyanútlanul besétáltam a táblázataikban közzétett fix hozamok által megásott csapdába. Nem tettem különbséget a banki betétlekötés és a szövetkezeti üzletrész között. A befizetéseimet is bankokból hoztam át fele deviza fele forint arányban. Ha előre tudtuk volna, hogy csalás, a BAUMAG nem is jött volna létre...   

Előzmény: szürke egérke (7926)
BARUKA Creative Commons License 2017.03.23 0 0 7927

Erre a tömegerőre már nagy szükség van! Végre mindenkinek föl kell ébredni, és teljes összefogással sürgősen összegyűjteni egy tényleg "ütős" számú aláírást, majd be kell nyújtani az igényünket! Közeleg a választás, MI lehetünk a döntő erő, ha észnél vagyunk! Ismét nagy lehetőség előtt állunk! Ne üljünk a babérjainkon, és sopánkodjunk, hanem mozduljunk! Kis csoportocskákkal, gyenge próbálkozással le söpörnek mindenkit, csak egységben lehet erő. Félre kell tenni minden nézeteltérést, majd, ha visszafizetik az elrabolt összegeket aki akar ökölharcot is vívhat. Én biztosan támogatom ezt a kezdeményezést is, és remélem mind többen leszünk!

Előzmény: nyakfogom (7923)
szürke egérke Creative Commons License 2017.03.23 0 0 7926

Tisztelt Baumagnélküli!

 

Sajnálattal tapasztalom, hogy igazándiból még most sem érti a Baumag storyt. Gondolatomban sincs Önt megsérteni, higgye el távol áll tőlem. Ha a korábban feltett érdemi kérdésemre, vagyis ( miért nem jelenthető ki, hogy az üzletrész betétként szolgált), amit Ön is előszeretettel sulykolt, a mai napig képtelen választ adni, akkor a mostani hozzászólásán  sem lepődöm meg. Említi, hogy kockázata mindennek van, aki pénz ad ki a kezéből........ De már idáig sem tudunk eljutni, ugyanis a befektetni szándékozó biztosan nem ad ki pénzt a kezéből, ha tudja, hogy a semmit veszi meg. Ha pedig nem történik vásárlás, akkor milyen kockázatot is vállal fel, semilyet. És itt köszön be a korábbi értelmezésem, tehát csakis a létező, jogszerűen kibocsájtott befektetési termékre lehet kijelenteni,de azt is csak feltételezve, hogy kockázatos befektetés. Erre vonatkozóan kiemelendő, a piaci vagy bármely kockázat, nem az értékkel bíró jószág megvásárlásában, hanem annak mögöttes pénzügyi paraméter nagyságában, mértékében, teljesítőképességében keresendő. Megcáfolhatatlan, a mi fiktív befektetéseinkre ez nem vonatkozik. Hiszen, hogyan tud bármilyen kockázat is felmerülni olyan jogügyletekben, ahol a csalás már korábban befejezetté vált. Amiről velünk ellentétben, minden korrupt, bűnrészessé vált illetékes mindvégig tudomással bírt. Úgy tűnik nekem, hogy ezt a fals teóriáját, egy egyszerű kölcsön jogügyletre sulykolja, ha pedig az üzletrész szerződésére, akkor felhívom a figyelmét, hogy rossz helyen kapirgál, így minden mondata okafogyottá válik. Egy kis kiigazítás: Sem kockázatos, sem pedig kockázatkerülő befektetőkké nem váltunk, mert nem is válhattunk,mivel a semmit vettük meg. Valamint az üzletrésznek nincs és nem is lehet futamideje, csak ázsiója. Ajánlom figyelmébe, ezzel kapcsolatosan, hogy alaposan tanulmányozza a szerződését. Nagyon sejtelmesen fogalmaz, nem a csalást eltűrő alakokról, hanem a csalásban bűnrészessé vált köztörvényes bűnözőkről beszélhetünk. Mi mindannyian bábfigurák vagyunk, ebben a korrupt, politikai kutyakomédiában. 

Előzmény: BAUmagnélküli (7912)
galvin Creative Commons License 2017.03.22 0 1 7925

Üdvözlöm!

Az e-mail címének végére nem kell pont, mer így visszadobja a rendszer.

A hivatkozott e-mail cím helyesen:

szbeegy@gmail.com

Előzmény: nyakfogom (7924)
nyakfogom Creative Commons License 2017.03.21 -1 0 7924

MA NEM A KORÁBBI 4000-ES LISTA SZAPORÍTÁSA A CÉL. AZ EGY FÉLREÉRTÉS, FELEJTSÜK EL.

 

A BEINDULT ALÁÍRÁSGYŰJTÉSHEZ AZONBAN LÁTNUNK KELL,

 

HOGY MOST KI AKAR/TUD  ALÁÍRÁSOKAT GYŰJTENI.

 

MOST EGY ÚJ, MAI,"ÉLŐ LISTÁRA KÉRTÜK ITT A JELENTKEZÉST.

 

AZ ALÁÍRÁSGYŰJTŐ ÍVEKET AZ ALÁBBI E-MAIL CÍMEN KÉRJÉK:

 

szbeegy@gmail.com.

 

 

nyakfogom Creative Commons License 2017.03.21 0 0 7923


HA  LÉTREJÖN EGY KRITIKUS TÖMEGERŐ A26-FÉLE KÁROSULT CSOPORT

 

ÖSSZEFOGÁSÁVAL,AKKOR A JÖVŐ ÉVI VÁLASZTÁSOKAT NEM A

 

MIGRÁNS,ÉS NEM IS A KORRUPCIÓS TÉMÁK DÖNTIK EL,HANEM A KÁROSULTAK MILLIÓI.

nyakfogom Creative Commons License 2017.03.21 0 0 7922

EZEKET A SOROKAT  EGY BAUMAGOS KÁROSULT KÜLDTE KORÁBBAN E-MAILBAN.

 

"Szia Miklós!

Köszönöm az átküldött anyagot. Még nem kaptam hivatalos meghívót, programot a József Attila szinházba rendezendő "előadásra". Valószínüleg a belépőjegy ára a 2016 évi tagdíj befizetése lesz. Kiváncsi leszek, hogy a "műsor" mekkora sikert fog aratni.

Egyébként nagyra értékelem, hogy tizenhárom év után időt, fáradságot nem kímélve kézbe vetted ezt az ügyet, vállalva a "gordiuszi csomó" kigobozását. Ha eljössz a Színházba, személyesen is szivesen egyeztetek Veled. Amiben tudok igyekszem a tőlem telhető mértékben beszállni mindannyiunk problémájának megoldásába, hiszen én is mindennél jobban szeretném, hogy viszontlássam ellopott pénzemet."

 

EZ AZ ÍRÁS  TOVÁBBI EREDMÉNYEK ELÉRÉSÉRE SERKENT.

 

EZUTÁN CSAK POZITÍV HANGÚ, HASZNOS TIPPEKET VÁRUNK A KÁROSULTAKTÓL.

 

A ROSSZ STÍLUSÚ ÉRTETLENKEDÉS HÁTRÁLTATJA,CSÍRÁJÁBAN TÖNKRETESZI A  ELINDULT MUNKÁT.

 

MINDNYÁJUNK NAGY SZERENCSÉJE MOST AZ,HOGY A "KÉZI" GYŰJTŐ TEVÉKENYSÉG-SZEMBEN AZ INDEXEL- NAGYON EREDMÉNYES.

HA EZ NEM ÍGY LENNE,AKKOR MÁR BEJELENTETTEM VOLNA,HOGY ENDE,CSINÁLJA AZ A KÁROSULT, AKI JOBBAN TUDJA.

 

FŐLEG A TELJESEN INAKTÍV KRITIZÁLÓK GONDOLKODJANAK AZON-HA AKARNAK-HOGY MELYIK SZALMASZÁLAT TUDNÁK MEGMOZDÍTANI AZ EREDMÉNYESSÉG ÉRDEKÉBEN.

 

DE NE RONGÁLJÁK UNALMUKBAN A HITET,AKARATOT ÉS ELSZÁNTSÁGOT A 100 TEVÉKENYKEDŐBEN.

 

szbeegy@gmail.com. 

 

ÍMÉLEN KÉRJENEK IVEKET,ÉS KEZDJÉK EL  AZ ALÁÍRÁSOK GYŰJTÉSÉT.

 

ŐSZRE BE KELLENE FEJEZMI.

 

KÖZBEN IGYEKSZÜNK ELÉRNI A MÁSIK 26-FÉLE KÁROSULT CSOPORTOT,HOGY CSATLAKOZZANAK A SAJÁT TERÜLETÜKÖN .

 

HA ÍGY LÉTREJÖN EGY KRITIKUS TÖMEGERŐ,AKKOR A JÖVŐ ÉVI VÁLASZTÁSOKAT NEM A MIRÁNS,ÉS A KORRUPCIÓS TÉMÁK DÖNTIK EL,HANEM A KÁROSULTAK MILLIÓI.

 

EZ KIZÁRÓLAG RAJTUNK KÁROSULTAKON MÚLIK.

 

EHHEZ MI MEGTETTÜK AZ ELSŐ LÉPÉSEKET.

 

EZT SEGÍTENI KELL,ÉS NEM KELL GÁNCSOSKODNI ,OKOSKODNI,ÉS ÉRTELMETLENKEDNI.

 

CSAK TOVÁBBI SEGÍTSÉGET VÁRUNK,SEMMI MÁST.

 

 

nyakfogom Creative Commons License 2017.03.20 0 0 7921

EGY ÉVVEL EZELŐTT A 4000 FŐ JELENTKEZÉSÉT IS AZ INDEX BIZTOSÍTOTTA.

 

A CÉL MOST MÁR AZ ALÁÍRÁSGYŰJTÉSBEN RÉSZTVEVŐ EMBEREK SZÁMÁNAK NÖVELÉSE.

 

EZ MOST IS ÍGY LEHETNE.

 

EZ ILYEN EGYSZERŰ.

nyakfogom Creative Commons License 2017.03.20 0 0 7920

TISZTELT Talár és logarléc .

 

AMINT ÍRTAM,ELSŐ LÉPÉSEKÉNT-100 FŐ BEVONÁSÁVAL-AZ ALÁÍRÁSGYŰJTÉS  MÁR ELINDULT.

 

MA 15 ALÁÍRÁST GYŰJTÖTTEM.

A MÁSIK 99 FŐ ADATAIT CSAK AKKOR LÁTHATNÁNK,HA ŐK IS JELEZNÉK AZ INDEXEN.

EZT IS SOKAN SZERETNÉK.

 

A GYŰJTÉS  AZ ALÁBBI FŐBB TERÜLETEKEN SZERVEZENDŐ, TERJESZTENDŐ,ÉS KIVITELEZENDŐ,FOLYTATANDÓ:

 

1.A KÉT EGYESÜLET.

 KÉT PESTI ADATGYŰJTŐTŐL  HALLOTTAM MA ,HOGY MÁR A MÁSIK  EGYESÜLETNÉL IS  MEGINDULT AZ ADATGYŰJTÉS. REMÉLEM EZ ÍGY IS VAN.

 EGYÉBKÉNT TUDNOD KELL,HOGY  VIDÉKRŐL SOKKAL NEHEZEBB EREDMÉNYESEN  SZERVEZNI, EREDMÉNYEKET ELÉRNI.

 EZT ÉN MOST IS, ÉS KORÁBBAN IS SOKSZOR  TAPASZTALTAM MÁR.

 DEMETER ÚR MA TELEFONON JELEZTE,HOGY HOLNAP  Ő IS JELENTKEZIK.

 EGYÉBKÉNT DEMETER ELNÖK, A NEHÉZ VÁLLALKOZÓI MUNKÁJA MELLETT-NEM  FŐÁLLÁSBAN- VÉGZI A  BAUMAGOS  TEENDŐKET IS.

 

2.AZ INDEX.

 ENNEK KÖSZÖNHETŐ AZ IS,HOGY 1 ÉVVEL EZELŐTT A 4000 FŐS LISTA LÁTTÁN  MINDKÉT  EGYESÜLET ELNÖKE  FELKERESETT TELEFONON.

 KÖZÖLTÉK,HOGY EGYET ÉRTENEK VELEM,ÉS TÁMOGATJÁK AZ ORSZÁGOS ALÁÍRÁSGYŰJTÉS  MEGVALÓSÍTÁSÁT.

 KÖZÜLÜK AZ EGYIK MÁSNAP MÁR  TAKARODÓT IS FÚJT,A MÁSIK PEDIG TALPON MARADT.

 HA NINCS INDEX,AKKOR  MA NINCS ALÁÍRÁSGYŰJTÉS SEM.

 KÉREM MEGÉRTÉSEDET,DE ENGEDD MEGINDÍTANI ITT A SZERVEZÉST ÚGY,AHOGY MÁR  LEÍRTAM.

 LÁSSÁK MEG A FÓRUMOZÓK IS,HOGY MENNYIEN JELENTKEZTEK AZ INDEXEN,ÉS

 MIT TUD AZ INDEX A GYAKORLATBAN ,A SIKERESEN FOLYÓ GYŰJTÉS MELLETT.

 EZÉRT KÉRLEK JELEZD TE IS A SZÁNDÉKODAT.

 

 ALÁÍRANDÓ ÍVEKET ITT LEHET KÉRNI : szbeegy@gmail.com.

 EZ AZ INFORMÁCIÓ IS ITT,  AZ INDEXEN JELENT MEG  ELŐSZÖR.

 

3.A BAUMAGOS FACEBOOK CSOPORT.

 

4.A 7500-AS LISTA.

 

5.A MA MÁR ALÁÍRÁSGYŰJTÉST VÉGZŐ 100 SZEMÉLY.

 

6.300 EMAILCÍMMEL RENDELKEZEM,INFORMÁLOM ŐKET IS.

 

 KÉREM TOVÁBBRA IS   AZON  KÉT SZÓ MEGADÁSÁT,AMIT A  7914-BEN JELEZTEM.

 

VÁROM A  JELENTKEZÉSEDET.NE RAGOZZUK TOVÁBB. 

 

HA ITT NINCS JELENTKEZÉS, AKARAT SEM,AKKOR  ÉN MÁS TERÜLETEN DOLGOZOK TOVÁBB.

 

EZ ILYEN EGYSZERŰ.

 

KORÁBBAN SOKSZOR MEGADTAM MÁR ITT AZ INDEXEN A TELEFONSZÁMOMAT,HÍVJÁL.

 

AZZAL TÖBBRE MEGYÜNK.

 



 

 

 

 

Előzmény: Talár és logarléc (7917)
Talár és logarléc Creative Commons License 2017.03.20 0 0 7919

Köszönjük, kedves BAUmagnélküli!

 

Ha jól értelmezzük, ez a jövő, de mi lesz a múlttal?

 

Arról senki nem akar beszélni.

Előzmény: BAUmagnélküli (7918)
BAUmagnélküli Creative Commons License 2017.03.20 0 0 7918
Talár és logarléc Creative Commons License 2017.03.20 0 0 7917

Tisztelt nyakfogom!

 

 

Ne vegye kötözködésnek, de mi értelme van a nick neves listát szaporítani, amikor állítólag megvan az aláírandó ív, és valós személyek várnak arra, hogy az aláírás gyűjtésben részt tudjanak venni?

Demeter Úr jelentkezése várat magára.

 

Hogyan veszi fel a kapcsolatot a nick neves listában szereplőkkel?

PUPUTEVE + 150 fő, ezzel mit tud kezdeni?

 

Vezet ez valahová, azon kívül, hogy csak megy az idő?

Előzmény: nyakfogom (7916)
nyakfogom Creative Commons License 2017.03.19 0 0 7916

TISZTELT Talár és logarléc .

 

ELSŐ LÉPÉSEKÉNT-100 FŐ BEVONÁSÁVAL-AZ ALÁÍRÁSGYŰJTÉS  MÁR ELINDULT.

 

EZT TESZEM ÉN IS REGGELTŐL ESTIG . OTT JÓK A TAPASZTALATAINK.

 

AZ ALÁÍRÁSGYŰJTÉS  ÖT FŐ IRÁNYA  KÖZÜL EGYIK AZ INDEX .

 

EZT  ÉN INTÉZEM.

 

ELŐSZÖR  LÁTNOM KELL,HOGY EGYÁLTALÁN VAN-E,ÉS MEKKORA AKARAT VAN ITT AZ INDEXEN, AZ ALÁÍRÁSOK GYŰJTÉSRE.

 

EZ AZ ELSŐ LÉPÉS.UTÁNA JÖN A TÖBBI.

 

LEGALÁBB A KORÁBBI 4000-FŐS LÉTSZÁM KELLENE MOST IS. 

 

EHHEZ KÉREM TOVÁBBRA IS   AZON  KÉT SZÓ MEGADÁSÁT,AMIT A  7914-BEN JELEZTEM.

 

VÁROM A  JELENTKEZÉSEDET. 

 

HA ITT NINCS JELENTKEZÉS, AKARAT,AKKOR A MÁSIK NÉGY TERÜLETEN DOLGOZOK TOVÁBB.

 

EZ ILYEN EGYSZERŰ.

 

KORÁBBAN SOKSZOR MEGADTAM MÁR ITT AZ INDEXEN A TELEFONSZÁMOMAT,HÍVJÁL.

 



 

 

 

 

Előzmény: Talár és logarléc (7915)
Talár és logarléc Creative Commons License 2017.03.19 0 0 7915

Tisztelt nyakfogom!

 

Sokan várnak már arra, hogy a beharangozott aláírásgyűjtés végre elinduljon.

Úgy hallottuk, hogy a facebook csoportban szereplők is várják Demeter István oda történő bejelentkezését.

 

Nem érthető, hogy ezekkel a nick nevekkel  mi a célja?

Ezek mire szolgálnak?

Előzmény: nyakfogom (7914)
nyakfogom Creative Commons License 2017.03.19 0 0 7914

KORÁBBAN ÍGY JELEZTÉK A KÁROSULTAK A JELENTKEZÉSI SZÁNDÉKUKAT PÉLDÁUL HOGY:

 

+akarósi  

 

EZUTÁN JELEZTÉK A TOVÁBBI, VÁRHATÓ,TÁMOGATÓ ALÁÍRÓIK SZÁMÁT IS,PÉLDÁUL HOGY:  

 

+ 40 fő

 

EZT KÉRJÜK MOST IS.

 

 

nyakfogom Creative Commons License 2017.03.18 0 0 7913

 

AKI ALÁ AKARJA  ÍRNI AZ ALÁÍRÁSGYŰJTŐ ÍVEKET,VAGY ALÁÍRÁSOKAT IS AKAR GYŰJTENI, KÉREM ITT JELEZZE A SZÁNDÉKÁT.

 

A KIVITELEZÉS RÉSZLETEIRŐL KÉSŐBB PONTOS TÁJÉKOZTATÁST ADUNK.

 

EDDIG ÉN 61 ALÁÍRÁST GYŰJTÖTTEM ÖSSZE,DE HAMAROSAN 100 FŐ FÖLÖTT LESZ AZ ALÁÍRÓIM LÉTSZÁMA.

 

AZ EDDIGI TAPASZTALATAIM ALAPJÁN LAKÓHELYEMEN ÉN 100-NÁL SOKKAL TÖBB ALÁÍRÓRA SZÁMÍTOK.

 

EMLÉKEZTETŐÜL:

 

KORÁBBAN A KÁROSULTAK   AZ ALÁBBI NICK NÉVEN TÁMOGATTÁK  ITT AZ INDEXEN  AZ ALÁÍRÁSGYŰJTÉSNEK -AKKOR MÉG CSAK-  A  G O N D O L T Á T  :

 

MOST KÖVETKEZZENEK A KONKRÉT ALÁÍRÁSOK,ÉS AZOK ÖSSZEGYŰJTÉSE.

 

nyakfogom  2015.05.31

 

 1.Toprongy 1

 2.mama 35

 3.Fehér Andrea

 4.Baruka

 5.10 R

 6.BAUmagnélküli

 7.Kres 58

 8.tegzi 235

 9.okoskodó

10.jjulika

11.mező

12.mindmegette

13.fószer 57

14.baumagkirálylány

16.baumagkár

17.juhlaci

18.F.zoltán

19.Nanderzon

20.Baumagoss

21.Kempf Gyula

22.FA 18

23.bassus

24.micimackó

25.GabiZepter

26.Az elnök

27.Anna Sashegyi

28.Alfina 63

29.Aron Nagy 007

30.cp75pp

30.kalandor 123

31.tüskéskaktusz

32.magg 73

33.pumukli 1948

34.Reinkarnált

35.jósvafő

36.Törpefenyő

37.egyesületek

38."666"

39.micimackó 513

40.bassus

41.Balambér 02

42.tegzi 235

43.Bawa Hé

44.208 D

45.károsult 2015

46.Whale

47.Sopronmag 

49.nyakfogom

 

Ez csak töredéke az itt írogató-olvasó károsultaknak. Sok közülük egyesületi tag is.

 

A károsultak többsége azt reméli,hogy az aláírásokat illetően a fenti 49 fő most aktivizálódik is 

 

Nyugodtan jelezni lehet az is,ha valaki meggondolta magát,és már nem ért egyet  a konkrét országos aláírásgyűjtéssel.

 

AZ ELŐKÉSZÍTÉS MUNKÁK ELKÉSZÜLTE UTÁN MOST LÁTNI KELLENE VÉGRE AZT IS,HOGY KI AKAR ÉLNI EZZEL AZ EGYETLEN KÁRMENTŐ LEHETŐSÉGGEL!

 

 

 

 

 

 

  

BAUmagnélküli Creative Commons License 2017.03.18 0 0 7912

Kockázata mindennek van. Aki pénzt ad ki a kezéből abból a célból, hogy azt egy szervezet, pénzpiaci szereplő vagy magánszemély őrizze, fialtassa, az kockázatot vállal. Minél több információval rendelkezünk, annál pontosabban tudjuk megbecsülni a várható kockázatok mértékét. A BAUMAG esetében közel kilenc évig abszolút kockázatkerülő befektetők voltunk, hiszen a befizetéseink időpontjában pontosan tudtuk mennyi pénzt kapunk vissza a futamidő végén. Ez működőképes is volt, addig, amíg az új befizetések bőségesen fedezetet nyújtottak az igényelt kifizetések teljesítésére...  A fizetésképtelenség bejelentésekor Balázs László levélében magas kockázati befektetőkké minősített át bennünket (de csak ekkor!)...a kérdés az, hogy a kockázat hogyan oszlik meg a BAUMAG, köztünk (a befektetők), és az állam között...kellett-e előre tudnunk a csalásról? Volt-e kellő időben törvényben előírt állami beavatkozás, és biztosították-e megtakarításaink biztonságát, védelmét az illetékesek? Vagy rajtunk kívül a csalók és a csalást kilenc évig eltűrő és ezzel a csalásban közreműködő hatóságok kibújhatnak a felelősség alól? ...kell egy olyan ítélet és ez alapján törvény, ami kártalanít minket az OBA tagokhoz hasonló módon és mértékben. Ezt a harcot soha nem szabad feladnunk, hiszen a követeléseink elévülhetetlenek!...    

Előzmény: szürke egérke (7911)
szürke egérke Creative Commons License 2017.03.17 0 1 7911

Tisztelt Quaestor károsultak figyelmébe!

Azóta, hogy felkerült a Quaestor honlapjukra a fiktív vállalati kötvényekre vonatkozó értelmezésem vagyis,

csak az értékkel bíró jószágra jelenthető ki, hogy piacképes termék, aminek piaci kockázata csak feltételezés, ezzel szemben a fiktív értékkel nem bíró jószág értelemszerűen nem piac képes, így annak piaci kockázatáról sem beszélhetünk.

Ezután a médiában több alkalommal arcátlanul próbálták ezt félrevezetően megcáfolni.

Megszólalt köztük egyetemi tanár, pénzügyi szakember, gazdaságkutató, szakújságíró, de mindannyian előszeretettel azt szajkózták, hogy a befektetők veszélyes kockázatot vállaltak azzal, hogy Quaestor kötvényt vásároltak. Csak tudatosan azt elfelejtették hozzá fűzni, hogy önök 18 éven keresztül a semmit vették meg.Tették ezt azzal a szándékkal, hogy a már befejezetté vált bűncselekmény azaz a csalás hátterét továbbra is mélyen elhallgassák, a közvéleményt meg folyamatosan félrevezessék, valamint a károsultak felháborodását mindvégig féken tartsák.

Az itt leírtakat valamennyi ingatlanbefektetési szövetkezet csalásaira, így a fiktív üzletrészek, célrészjegyek értékesítésére is kell vonatkoztatni. Ez volna az 1848-as örökségünk, de tisztelet azoknak a bátraknak, akik a végsőkig harcolnak, a korrupt, aljas módon ellopott pénzük visszaszerzéséért, és tisztelet mindazon szövetkezeti csalás áldozatának, akik 14 éven át megküzdve a korrupcióval, még a mai napig is harcolnak az igazukért.

Tisztelet a bátraknak!

Márton Lipcsik Creative Commons License 2017.03.17 -1 0 7910

Tisztelt Baumagok!

A fórum egyik jelentős hiányossága, hogy közvetlen párbeszéd helyett olyan kinyilatkozások tárhelye, mely nyilatkozatok ellenkező fórumos állításig bizonyítottnak, zsigerből elutasítottnak, vagy vitára okot adónak tűnhetnek.

 

Ön az állította a 7987 sorszámon  megjelent írásában, hogy (szándékosan, esetleg egyéni haszonszerzés céljából?) "azzal verte(m) át károsult társait"(mat), hogy visszaszerezzük a Balázsék külföldre menekített vagyonát, és nem voltam figyelemmel az Ön intelmeire.

 

A történés ennél lényegesen árnyaltabb  volt, legalábbis a Novotel Hotelban elhangzott referencia tükrében. 

A csalók mindig alaposan felkészülnek, ha bármely okból eredően szorult helyzetben lévő személyeket, csoportokat kívánnak becserkésznek céljaik érdekében. 

 

Utólag könnyű okosnak lenni, vagy annak látszani. Ma már 12.000. baumag-károsult tudja, hogy rossz lóra tett, amikor pénzét rábízta Balázsékra, pedig mindenki meg volt győződve cselekedete megalapozott, és jogszerű voltáról. Ön még külön fel is térképezte a Baumag cégcsoport gazdasági-és pénzügyi hátterét, mielőtt szerződést kötött volna velük. 

 

Ez a 12.000. károsult az Ön értelmezését kiterjesztve szándékosan tette a saját nyakára a kést, és verte volna át a családtagjait is?!

 

A Barlev Hungary megalakulására aspiráló személyek a rászedett károsultak tudta nélkül barátok voltak, sőt a későbbi vezető élettársi kapcsolatban élt azzal a másik szervezővel, akinek a családjában három személy is jelentős pénzzel volt érintve a Baumagban. 

 

Nem tartom kizártnak, hogy Ön már a referencia során is tisztában volt az ajánlat célszerűtlenségével és eredményes megvalósíthatatlanságával, de hogy -ha részt vett volna a Novotelben a referencián- ott nem adott hangot ellenérzésének, vagy az elképzelés bármely okból való kivitelezhetetlenségének, az biztos.

 

A valóban jelentős pénznek az ügyvéd bankszámláján történő összegyűjtését és átutalását követően kb. két hónappal a megbízás adása után Szentendrén tartott tájékoztató során Ön valóban felszólalt, és megtette a figyelmeztető kijelentését, de sajnos az már akkor elkésett!

 

Ezt követően én konfrontálódtam a Barlev Hungary vezetőjével, az ügyvéddel és részben annak károsult élettársával is, majd hosszadalmas levelezésbe bonyolodtam a Barlev izraeli központjával is.

 

Az ügyvéd ellen etikai bvizsgálatot kezdeményeztem, de kiderült, hogy az ügyvéd, a Barlev Hungary vezetője és Bánáti János, a Budapesti Ügyvédi Kamara elnöke kártyapertnerek.

 

Bűntető eljárást kezdeményeztem a Barlev Hungary vezetője ellen, és ehhez több mint 200 károsultnak küldtem egy-egy levelet, kérve őket arra, hogy aki közülük részt vett a Novotel Hotelban tartott előadáson, jelentkezzen nálam tanúként, és adjanak felhatalmazást a per vitelére, mert a csalást rajtam kívül másokkal is bizonyítanom kellett volna. 

 

A valóban nem jelentéktelen további vagyontvesztés ellenére egyetlen egy károsult nem jelentkezett, így még örülhettem is annak, hogy ellenem nem indult hamis vád miatt eljárás.

 

Az akkori események miatt nincs lelkiismeretfurdalásom, de rendkívül sajnálom, hogy Ön nem keresett meg engem még idejében, csak utólag tesz engem felelőssé azért, amely tényről éppen az Ön késve érkezett figyelmeztetése miatt nem tudhattam.

 

A titoksértéssel kapcsolatos álláspontomat -az Ön eltérő véleménye ellenére- továbbra is fenntartom.

 

Az egyik korábbi egyesületi tagtársunk azért emelt panaszt, mert kizárólag az egyesület regisztrációjához megadott telfonszámát az ő hozzájárulása nélkül tette közzé az egyesület, és ezáltal őt bárki hívhatta volna kéretlenül is.

 

A magántitok sértés vádja elől az elnök csak úgy tudott kitérni, hogy néhai  Bakó János felajánlotta a sértettnek, hogy az vásároljon egy új sim-kártyát és a számcsere miatt előállt valamennyi költséget megtéríti. 

 

Egy extrém példával talán jobban tudom érzékeltetni a titoksértés mibenlétét: Teszem azt az Esze Tamás út 1 szám alatt lakó  X.Y. baumag károsult 10M/Ft. veszteséggel van nyilvántartva a felszámoló névsorában, miközben az Esze Tamás ut 2. szám alatti haragos szomszédja tudomással bír arról, hogy X.Y. 1999 és 2004 között minden évben többször is önkormányzati segélyért folyamodott az illetékes szervekhez megélhetési problémái miatt.

Ez a hatóság félrevezetése most a személyes adatok közzétételével felszínre került, melyet viszont X.Y. természetesen nem kívánt. De elegendő csak annyi is, hogy senki ne tudhassa rólam, hogy nekem ugyan miből lehetett annyi megtakarításom, amelyet a felszámoló kimutatásában közzé lett téve.

 

Igen, a felszámoló volt elsőként a titoksértő, de példáját nem szerencsés követni, legalábbis nem dicsekedni vele. 

 

A telefonkönyv-hasonlata nagyon erőltetett...

A telefonkönyvbe való szereplést az ügyfél kimondottan kéri, és kizárólag abból a célból, hogy onnan bárki által elérhető legyen.

 

Egyébként soha nem volt szándékomban, hogy heccből jelenjek meg a fórumon, de ha volt önálló gondolatom, vagy egy-egy bejegyzés pontosítását tartottam szükségesnek, úgy ugyanúgy nem éreztem kártékonynak a közzétételt, mint ahogyan Ön sem érezte annak a legutóbbi megnyilvánulását.

 

Egyebekben osztom az álláspontját.

 

Természetersen azt továbbra sem tűröm, hogy megalapozatlanul vádoljanak! 

 

Lipcsik Márton

 

 

 

Baumagok Creative Commons License 2017.03.17 0 0 7909

Kedves Ceglédi Marcsika!

 

A „bőrpapír” a szocializmusban keletkezett és sajnos itt maradt olyan írásos tevékenységet jelöl, amelynek egyetlen célja, hogy valaki(k) a felelőséget magukról eltereljék, és semmittevésük ellenére bizonyítsák, hogy mindent megtettek az ügy érdekébe. (Az én korosztályom sajnos jól ismeri ezt.)

Hogy a sok közül egy jellemző példát mondjak erre, ilyen volt 2015.-ben Varga Mihály miniszternek írt igen terjengős, de kevés konkrétumot tartalmazó, esetleg intézkedésre való felhívást, netán cselekvési szándékot bejelentő levél.

Ezt a levelet tényekre és jogszabályokra hivatkozással könnyen söpörte le a Minisztérium, és közölte, hogy „ az állam bármely szervének felelősségét csak bírói döntés alapozhatja meg.”

Tehette ezt azért is, mert a miniszter és Szász Károly 2001-2002-es ismert levelezése ellenére a személyes felelősségükre történő hivatkozás, netán per kilátásba helyezése meg sincs említve a levélben.

Tehát nem következmény nélküli, panaszkodó leveleket kell irkálni, hanem alapos előkészítés után cselekvésre felhívó bejelentéseket kell tenni.

Előzmény: Marcsika Czeglédi (7908)
Marcsika Czeglédi Creative Commons License 2017.03.16 0 0 7908

Tisztelt Baumagok!

 

"......megalapozatlan bőrpapírokat irogattak..."

 

Ne haragudjon, ez a kifejezés szemet szúrt nekem, mit jelent ez, megmagyarázná?

Előzmény: Baumagok (7907)
Baumagok Creative Commons License 2017.03.16 0 0 7907

Kár hogy megszüntették a Lipót mezőt, mert ennek a két idióta, eszement handabandázónak ott lenne a helye.

De csodálkozom azon is, hogy akadnak partnereik, akik szobaállnak velük. Pedig tudhatnák, hogy kikről van szó.

 

Az egyik, már jó régen azzal verte át károsult társait, hogy Balázsé külföldre vitt pénzét visszaszerzi. Hiába mondtam, hogy ha sikerülne is a banktitkot kijátszani, a pénzt csak jogerős bírósági ítélettel lehetne visszautaltatni, de akkor is csak a szövetkezet részére. Mégis e címen sokaktól jelentős összeget vett fel, és a teljes eredménytelenség után siránkozott, hogy az ügyvéd lelépett a pénzzel. Lehet, neki ez jó üzlet volt?

Mondja, nem szégyenli magát ezek után még a nyilvánosság elé állni, és osztani nem létező eszét erről – arról. Mint például, hogy titoksértést követ el az aki a károsult társának akármilyen levelet küld a felszámoló listája alapján. Nem gondolja, hogy e szerint a telefonkönyv használata is titoksértés? Stb., stb.

 

És ez még egyesületi vezető. Szegény tagok, akiket be lehet rángatni (természetesen jelentős pénzért) holmi eleve vesztes sérelem perbe. Vagy lehet, hogy az a cél, hogy még élősködjenek a naiv, hívő károsultakon, vagy hogy teljesen elvegyék a reményüket pénzük akár részbeni megtérülésétől is.

 

Mert az egyesület 13 év alatt semmi hasznosat nem tett, hagyták megszűnni a választmányt, nem folytak bele a Balázs birodalomban lévő vagyon összegereblyézésébe, megalapozatlan bőrpapírokat irogattak és várták, hogy a felszámoló majd begyűjti a pénzt. Pedig tudhatták, hogy a felszámoló nem érdekelt ebben, ő akkor is megkapja a pénzét, ha egy petákot sem szerez vissza, ha másból nem hát a befizetett 1%-ból.

 

A másikról csak annyit, hogy nagyokos handabandázásán kívül több mint egy évig boldog boldogtalant megkérdezve vajúdott az aláírásgyűjtésben megfogalmazandó kérdésen, mire sikerült egy rossz kérdést feltenni. Mert ugye nyilvánvaló, hogy a Magyar Állam nem fog kártalanítani senkit, hacsak Bíróságon nem bizonyítjuk be, hogy a kár az állami szervek rossz, hanyag működése következtében állt elő.

Ha már mindenáron aláírást akar gyűjteni valaki, akkor a kérdést valahogy így kellett volna feltenni: Alulírottak követeljük, hogy a Magyar Állam Kormánya intézkedjen arról, hogy a Baumag Szövetkezet befektetőinek eltűnt 32 milliárd forint tőkéjét hatóságaival felkutassa, és vádhatósága útján bírósági eljárással azt a károsultaknak visszajuttassa.

 

Bár elismerem, hogy ebben a kérdésben is vannak hézagok, legfőképpen az, hogy ekkor a hatóságoknak saját magukra kellene terhelő adatokat szolgáltatni, ami ugye a mai helyzetben vicces. Ezért az aláírásokat valószínűen ad acta tennék.

Továbbá elismerem, hogy a magyar bíróságoktól sem lehet sokat várni ( erre példaként olvassák el a https://internetfigyelo.wordpress.com/2017/03/04/gyurcsanyt-amerikai-nyomasra-nem-lehetett-perelni-2006-miatt/  alatt Dr. Völgyesi Miklós főbíró véleményét), mert sajnos még nem találkoztam olyan jogerős ítélettel ami alapján bárki is visszakapta volna a pénzét.

 

Tisztelt Károsultak!

Szerintem ez a fórum maradjon a pénzüket visszaszerezni akarók, és józan paraszti ésszel logikusan gondolkodni képes károsultaké, s aki csak heccnek használja távozzon innen.

Én 7792, 7816, 7830 sz. írásaimban leírtam javaslataimat és azok okát. Tárgyszerű eszmecserében továbbra is partner vagyok. De sunyi, eszement örültek párbeszédében nem veszek részt, ezt máshol kell lefolytatni.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!