Keresés

Részletes keresés

S.Piroska Creative Commons License 2004.02.27 0 0 747
Szia Mamicska!
Ha egy pár nevet leírnál, kit pusziljunk a helyedben, nagyon szívesen megtennénk.
Üdv: Piroska
S.Piroska Creative Commons License 2004.02.27 0 0 746
Szia Mijo!
Egy kicsit lemaradtam mert besokalltam egy kicsit. A pénztárcámat ellopták a teljes irattal,össze szedtem egy pár víruskát, stb.
Más: A hulladéklerakó építését a dózerolástól a simításokig hóba-esőbe fényképeztem. Most készítettem el egy digitális képvetítést az anyagról.A Vaskút történelmét is átformáltuk dia vetítésre,a Nyugdíjasházat, na meg természetesen Vaskút képeit. Ezt az anyagot vetítjük minden hétköznap nap délután 4-től 8-ig a művelődési házban.Vaskút történelmét nem olyan régen /ezt a diavetítést/ adta le a Duna Tv.
Akit érdekel nagyon szívesen várjuk.
Más:Az ösztökélés el kellene egy kicsit.Lehet valamit csinálni.Mikor????

Üdv: Piroska

Előzmény: Mijo (741)
S.Piroska Creative Commons License 2004.02.27 0 0 745
Szióka!
Nem csináltál semmi rosszat, még gyakorolni kell a fiúnak. Bocsika
Piroska
Előzmény: mamicska (744)
mamicska Creative Commons License 2004.02.27 0 0 744
Szia!
Én vagyok az előzmény?Megint valami rosszat csináltam?Visszaolvastam a hozzászólásokat,de nem leltem ilyen beírásomra.
Attól függetlenül csókolom volt vaskúti osztálytársaimat,akik 1964-ben végeztek a Tóth Kálmán IV.b.osztályában!
Neked üdv!
Előzmény: S. Zoltán (743)
S. Zoltán Creative Commons License 2004.02.27 0 0 743
Tiszteletem!
Sipőcz Zoltán vagyok, Vaskúton lakom és tevékenykedem.
Ifjúsági szervezet és a Vaskúti Teleház vezetője vagyok. Érdeklődési köröm az minden, hisz "a pap holtig tanul". Nos nekem is ez a mottóm.
Remélem jó társalkodó hozzászóló, leszek. Ezen leszek!

Mijo. Köszönöm a véleményt, amit írtál. Én azon vagyok, hogy az éremnek két oldala van és jó tudni, mi van rajta.
Persze vannak fórumok (pl.Blikk) ahol eléggé unszimpatikusan írnak Vaskútról, no meg a hozzászólásomról. A véleménynyilvánítók, az reklámozzák, hogy a Vaskútiaknak nincs agyuk... Na meg ehhez hasonló.

Előzmény: mamicska (742)
mamicska Creative Commons License 2004.02.26 0 0 742
Máshol lesz válasz.
Előzmény: Törölt nick (740)
Mijo Creative Commons License 2004.02.26 0 0 741

Na, erre nem számítottam, hogy ilyen rövid idő múlva személyes bemutatkozásra is sor fog kerülni ..:(!

Kedves Vaskútiak! Ott van az a csodálatos klubotok, gyönyörűen fel vagytok szerelkezve technikával, vajon helyénvaló-e, hogy bármi is meggátoljon benneteket szabad kiteljesedésetekben!?
Lám, a Sipőcz Zoli merte adni nevét is, arcát is, egy elég kényes kérdés véleményezéséhez, a kövélemény tolmácsolásához. Gratula neki!
Mire vártok, kövessétek, hiszen ez a fórum is erről szól, a sunnyogók, a gyávák lapítsanak, mint (ahogy Markos, Húgyos Józsija mondá) "közismert szar a fűben", akinek meg van vér a pucájában, az álljon ki, és ossza meg gondolatait, búját és örömét mindenkivel, arról nem is beszélve, hogy a mindig is kimagasló eredményekkel és adottságokkal rendelkező falutok népszerűsítése elemi feladatotok kéne, hogy legyen. Nézzetek körül, hol található még annyi minden a környéken, mint nálatok! És ez valakiknek köszönhető ...
Nos, ha van dicsekedni mivel (és nektek ilyen bőven van), akkor tegyétek, és ne restelljétek néven nevezni mindazokat, kiknek köszönhető ezekben a nehéz időkben átlagfelettiségetek :)!

Megfűzöm a Piroskát, hogy egy alkalommal tarthassunk nektek pár haverral egy kis ösztökélő "kiselőadást", némi hamihamival és purutykával fűszerezve :)). Na semmit se túlzásba víve, csak míg kontroll alatt vagyunk képesek tartani szervezetünket, nehogy úgy járjunk, mint azok szoktak, kik kétpofára habzsolják az eléjük tett potyajavakat :))).....

Üdvözlettel: Mijo

(És Knipf Jóska atya emlékmúzeumát igenis népszerűsítsétek minél nagyobb körben, abban némi szerepem nekem is vagyon :)! Köszönet.)

Mijo Creative Commons License 2004.02.25 0 0 739

Piroska kedves, igaz-e az, hogy nektek a művházban megvan az új hulladékfeldolgozó komplexum építésének az összes fázisa?
Nekem volt szerencsém "élőben" látni, hát mit ne mondjak, imponálóan lenyűgöző a maga grandiózusságával!

Van itt még egy dolog, én többször kérdeztem már passzivitástok okát, de te diplomatikusan mindig kitértél. Pedig ugye nektek van a környék egyik legmenőbb internetklubja, ha jól gyanítom?

Hallottam olyan hangokat a faluban, hogy akad olyan drabális (ez nem dr. Abális!) rosszember a településben, kinek lételeme rámászni bárkire is, csak hogy kiélhesse alantas ösztöneit. Állítólag a legutóbbi választások idején viselkedett legmocskosabb módon, de lényegében ez a karakter határozza meg mindennapjait is.
Piroska, ha ez igaz, na nehogy már egy ilyen senkiházi tartson sakkban ennyi nagyszerű egyéniséget! Beszélj csak rá pár értelmesebb ifjoncot, ugyan csatlakozzanak már föl, és segítsenek közösen fokozni e szép falu hírnevét.

Várom reagálásodat, üdv: Mijo

Mijo Creative Commons License 2004.02.25 0 0 738

Nicsak, Piroska kedves, mit nem találék én :))!

Kedves Zoli, örömteljes azt látni, hogy tud a község felnőtt emberek módjára viselkedni, és nem eszelős módon vagdalkozni, valamint további olajat önteni a tűzre.
Büszke vagyok rád, hogy volt kurázsid kiállni a nagy nyilvánosság elé e vélemény tolmácsolásával.

Pusszancs Ancinak és Apcinak!
Szkínhed cimborámat meg éltesse a jaó Magasságos még sokáig! Be ne rúgjatok, ördögök :)...

Üdv: Mijo

__________________________________________________

Hónapok múlva derül ki, élve vetették-e tűzbe a csecsemőt

Vaskút megbocsátott Adriennek

Blikk, 2004-02-25

Vaskút - Másfél hónapja bejárta az országot a szörnyű hír: kazánba dobta újszülöttjét egy vaskúti lány. A Bajától 8 kilométerre fekvő, 3900 lélekszámú település az első sokkon túl van, s egyre többen bíznak abban, hogy a laboratóriumi vizsgálatok után kiderül: a csecsemő holtan került a lángokba. Úgy tűnik, a faluban Adriennek (18), a szerencsétlen kismamának megbocsátottak, s mind többen tekintik inkább áldozatnak.

Sipöcz Zoltán örül, hogy a falu ismét befogadta Adriennt (Fotó: Weber Zsolt)

- Nem tudom róla elhinni, hogy képes lett volna ezt tenni - mondja egyik volt tanára. A faluban inkább azon csodálkoznak, miként kerülhetett ő össze a nőcsábász hírében álló Hújbert Gáborral (18).
- Gábornak tíz barátnője volt csak az idő alatt, míg Adri a gyermekét hordta a szíve alatt - mondja a diáklány barátnője. - Sohasem szenvedett Adrienn tragédiája miatt.
A faluban azt ajánlották, keressük meg Sipöcz Zoltánt (25), az ifjúsági klub vezetőjét. A klubban Gábor és Adrienn manapság is gyakran megfordul.
- Látom őket nap mint nap. Örülök, hogy Adriennt a falu ismét befogadta. Szurkolunk érte - mondja Zoltán. - Ami Gábort illeti, az ő viselkedését inkább nem minősítem, legfeljebb leszögezem: jár be hozzánk, nincs vele semmi bajunk.
Gábor egyik barátja szerint a fiúnak egy 13 éves bajai kislány a barátnője.
- Mit képzel, megőrültem? - utasította vissza a kapcsolatra célzó kérdést a tragikus sorsú csecsemő apja. Többet azonban nem volt hajlandó közölni. Adrienn sem beszél a tragédiáról és Gáborral való kapcsolatáról.
- Nem tudom, ki adta meg a mobilszámomat, de kérem, értsenek meg, s ne zaklassanak többé! - mondta a kislány.

Gáspár Mihály"

Előzmény: S.Piroska (736)
minden lila Creative Commons License 2004.02.11 0 0 737
Én is gratulálok innen Budapestról.

Pavelka Zoltán

S.Piroska Creative Commons License 2004.02.10 0 0 736
Kedves Anti!
Köszi a gratulációt, remélem azért ismerősként is találkozunk.

üdv.Piroska

Más:
Hirhar.folyt:
A képviselő-testület a kitüntető cimek és díjak alapításáról és adományozásáról szóló 15/1999.(X.29.) számú rendelete alapján a 2003.december 15-i ülésén ugy határozott,hogy

VASKÚT KÖZSÉGÉRT KITÜNTETŐ CÍMBEN RÉSZESÍTI:

Sipőcz Bélánét a közművelődés terén végzett kiemelkedő munkájáért.
A Vaskúti Német Hagyományőrző Táncegyesületet az egyesület fennállásának 25.évfordulója alkalmából.
Az Kraul Antal Fúvós Egyesület az egyesület fennállásának 20. évfordulója alkalmából.

VASKÚT KÖZSÉG SZOLGÁLATÁÉRT KITÜNTETŐ CÍMBEN RÉSZESÍTI:

Udvari Ferencnét, a Polgármesteri Hivatal köztisztviselőjét, 34 éves közszolgálati munkájáért.
Makrai Bélánét, a Polgármesteri Hivatal köztisztviselőjét, 16 éves közszolgálati munkájáért.
Klock Antalnét, a Polgármesteri Hivatal köztisztviselőjét, 23 éves közszolgálati munkájáért.

AZ ÉV SPORTOLÓJA DÍJBAN RÉSZESÍTI:

Kiss Attila Vaskút, Dózsa Gy. u. 25. szám alatti lakost, karate-versenyzőt,
Kiss Zoltán Vaskút, Dózsa Gy. u. 25. szám alatti lakost, karate-versenyzőt,
Hammer Erik Vaskút, Kossuth L. u. 76. szám alatti lakost, cselgáncs-versenyzőt.

A kitüntető címek, díjak átadására ünnepélyes keretek között a következő képviselő-testületi ülésen kerül sor.

a karácsonyi verek már nem aktuálisak, igy nem gépelem be.

Üdv: Piroska

Előzmény: farkasanti (735)
farkasanti Creative Commons License 2004.02.10 0 0 735
Kedves Piroska

Így ismeretlenül is Barátaimhoz csatlakozva( Csicsi, Mijo) engedd meg, hogy GRATULÁLJAK A KITÜNTETŐ CÍM elnyerése alkalmából.

Üdv: Farkas Antal

Mijo Creative Commons License 2004.02.10 0 0 734

Vitatkozásra hajlóságunk köztudott, de van egy-két olyan kérdés, kedves Piroska, melyeket szolgai alázattal fogadunk. Na ez a te ötleted egyike a ritka ilyeneknek :))).....
Ilyenkor egyetlen jelszó mozgatja a fantáziánkat: hamahama :)!!!

Ha már, akkor hadd kérdezzem meg: mi van kedves Matheisz János barátunkkal, oly régen szólalt már itt meg. Pedig a Széll Péter meg a Petike Józsi mellett ő az egyik olyan polgármester, kire tisztelettel tekintünk a kiállása miatt! Add át üdvözletemet és tolmácsold hiányérzetemet :).

Igaz, amerikás vaskútiak is hanyagolnak bennünket ... (bújj elő Jaksi, úgyis tudom, hogy látsz bennünket :))!)

(Piroska, nézz má' be a Közlemények-be is ...)

Üdv: Mijo

Előzmény: S.Piroska (733)
S.Piroska Creative Commons License 2004.02.10 0 0 733
Köszi szépen csicsike, majd iszunk rá egyet!
üdv:piroska
Előzmény: Thernitibi (732)
Thernitibi Creative Commons License 2004.02.09 0 0 732
Szia Piroska

Engedd meg, hogy sok szeretettel és tisztelettel gratuláljak a Vaskút Községért Kitüntető Cím elnyeréséhez.

S.Piroska Creative Commons License 2004.02.09 0 0 731
Kedves Mijoka!
Köszönöm az egész mindent, a szép virágokat is,most egy kis ízelítőt teszek fel a decemberi hirharangból. Igérem, folytatom.

Hirharang December
Vaskút Községi Önkormányzat Képviselő-testülete 2oo3. augusztus 28-i ülésén hozott határozatai:

- 2oo3.szeptember 1-jei hatállyal, - a korábbi határozatának egyidejű hatályon kívül helyezése mellett - a Vaskúti Általános Művelődési Központ alapító okiratát jóváhagyta.

- polgármesteri hivatal informatikai rendszerének kiépítésére és a teleház fejlesztésére pályázat benyújtásáról szóló korábbi határozatát módosította úgy, hogy a pályázat megvalósításához szükséges önrészt biztosítja.

- a Vaskúti ÁMK épületeinek felújítására, akadálymentesítésére, a művelődési ház felújítására pályázat benyújtásáról szóló korábbi határozatát úgy módosította, hogy a pályázat benyújtásához szükséges önrészt biztosítja.

- úgy határozott, hogy a Bem utca útburkolatának felújítására pályázatot nyújt be.

- úgy határozott, hogy a pályázati kiírásban feltüntetett szabványnak megfelelő köztéri játszóterek építésének támogatására kiírt pályázatra a pályázat benyújtásáról szóló korábbi határozatát visszavonja és pályázatot nem nyújt be.

Vaskút Községi Önkormányzat Képviselő-testülete 2oo3.szeptember 15-i ülésén hozott határozatai:

A képviselő-testület

- úgy határozott, hogy a képviselő-testületi ülést este 8 óráig tartja.

- a Vaskúti Kossuth Vadásztársaság, a Vaskúti Önkéntes Tűzoltó Egyesület, a Vaskúti Bácska Sportegyesület tevékenységéről szóló tájékoztatóját tudomásul vette.

- megalkotta a 12/2oo3.(IX.16.)számú rendeletét a Vaskút Községi Önkormányzat 2oo3.évi költségvetéséről szóló 2/2oo3.(II.28.) számú rendelet módosításáról.

- a 2oo3.évi első félévi gazdálkodásról szóló tájékoztatót tudomásul vette.

- egyetértett a mezőőri járulékról szóló helyi rendelet 2oo3.december 31-vel történő hatályon kívül helyezésének előkészítésével.

- a Mohácsi-sarok útjainak szilárd burkolattal való ellátására benyújtott pályázatot módosította úgy, hogy a beruházást az önkormányzat csökkentett műszaki tartalommal valósítja meg az elnyert pályázat támogatási összegének megfelelően, melyhez az önkormányzat a szükséges önrészt a költségvetés terhére biztosítja.

- úgy határozott, hogy a közhasznú munkavégzés támogatására benyújtott és részben elnyert támogatást igénybe veszi. Az önkormányzat a közhasznú munkásoknak a benyújtott pályázatban tervezett 2oo3.szeptember 15-től 2oo3.december 31-ig terjedő időre történő foglalkoztatása időtartamát úgy módosította, hogy a foglalkoztatást 2oo3.szeptember 15-től 2oo3.november 3o-ig biztosítja a pályázati támogatásnak megfelelően.

- a Regionális Szilárd Hulladéklerakóhoz ivóvíz-hálózat kiépítésére pályázat benyújtásáról döntött.

- úgy határozott, hogy a Segíts, Hogy Élhessek és az Élni Szeretnék Alapítvány támogatási kérelmét – az önkormányzat anyagi helyzetének figyelembe vételével - nem teljesíti, bár célkitűzéseivel egyetért.

- a Kossuth L.u.87.szám alatti ingatlant értékesítésre kijelölte és megbízta a polgármestert, hogy az ingatlan értékbecslését készíttesse el.

- belterületi földingatlan értékesítéséről döntött, mely terület hosszabb ideje művelés nélkül maradt zárványterület volt és a kérelmező által megvásárolt ingatlanról közelíthető meg.

- a Segesvári utca végén, - a Segesvári és Alkotmány utca között lévő gyepterületen - játszótér kialakítása érdekében földterületek cseréjéről határozott.

- a Kossuth L.u.91.szám alatti emeleti lakást értékesítésre kijelölte, s annak előkészítésével megbízta a polgármestert.

- köszönetét fejezte ki a Horvát Kisebbségi Önkormányzatnak a 2oo3.augusztus 2o-i ünnepség színvonalas megrendezéséért, és a Horvát Kisebbségi Önkormányzat részére 3o.ooo-Ft támogatást nyújtott.

- a Bajai Kistérségi Hatósági Igazgatási Társulás társulási megállapodását jóváhagyta és felhatalmazta a polgármestert és a jegyzőt a megállapodás aláírására.
Úgy határozott, hogy a polgármester és a jegyző a soron következő 2oo3.szeptember 17-i együttes tanácskozáson képviselje azt a kistelepülési álláspontot, hogy a társulási feladatok elvégzésébe a kistelepülések megfelelő kistérségi gyakorlatot szerzett munkatársai is kerüljenek bevonásra.

- a Bajai Kistérségi Komplex Társulás társulási megállapodását jóváhagyta és felhatalmazta a polgármestert a társulási megállapodás aláírására.
Előírta, hogy a polgármester a képviselő-testületnek a társulás fél éves működését követően adjon tájékoztatást.
Úgy határozott, hogy a polgármester a soron következő együttes tanácskozáson képviselje azt a kistelepülési álláspontot, miszerint a társulási döntéseknél érvényesüljön a minősített többség intézménye.

- Vaskút Községi Önkormányzat Képviselő-testülete elfogadta és tudomásul vette Miske Község Önkormányzatának csatlakozási szándékát a Felső-Bácskai Szilárd Hulladéklerakó Önkormányzati Társuláshoz.

- úgy döntött, hogy a Vaskút Községi Önkormányzat a BURSA HUNGARICA felsőoktatási önkormányzati ösztöndíj pályázat 2oo4.évi meghirdetésébe bekapcsolódik.
A BURSA HUNGARICA felsőoktatási pályázatok 2oo4.évi keretösszegét 2oo ezer forintban állapította meg, és a pályázati feltételek kidolgozására és a pályázatok elbírálására felhatalmazta a Közoktatási és a Szociális és Egészségügyi Bizottságokat.

- a kompaktor-vásárlással kapcsolatosan hitelkeretet nem érintő liquid hitel-előfinanszírozásra vonatkozóan megbízta a polgármestert tárgyalások folytatására és megbízta az arra vonatkozó megállapodás aláírásával.

- úgy határozott, hogy a Vaskúti Német Hagyományőrző Táncegyesületnek a Gyimesközéploki Falunapokra történő utazása költségeihez hozzájárul, s az egyesület részére 5o.ooo-Ft támogatást állapított meg..
Megbízta Krix Rita képviselőt, a Vaskúti Német Hagyományőrző Táncegyesület vezetőjét, hogy a Gyimesközéploki Falunapokon adja át a Vaskút Községi Önkormányzat meghívását a Vaskúton jövő év nyarán megtartásra kerülő, a testvérközségi kapcsolat tíz éves évfordulójának megünneplésére szervezett rendezvényre.

- egyetértett a korábbi kettő ülésének jegyzőkönyvében feltárt, a jegyzőkönyv-hitelesítőinek kijelölésére vonatkozó törvényességi észrevétel megállapításaival és sajnálja, hogy működési szabálytalanságot követett el.
Úgy határozott, hogy a Szervezeti és Működési Szabályzat szerinti szabályozásnak megfelelően történjen továbbra is a jegyzőkönyv-hitelesítés.

Vaskút Községi Önkormányzat Képviselő-testülete 2oo3.szeptember 29-i ülésén hozott határozatai:

A képviselő-testület

úgy határozott, hogy a Bajai Kistérségi Hatósági Igazgatási Társulás és a Bajai Kistérségi Komplex Társulás társulási megállapodásának megtárgyalásával kapcsolatosan az előző ülésen hozott határozatát hatályon kívül helyezi.
Egyben döntött arról, hogy a Bajai Kistérségi Komplex Társulás új társulási megállapodását jóváhagyja. Felhatalmazta a polgármestert, valamint a jegyzőt a megállapodás és mellékletei aláírására.
Ugyanezen határozattal a képviselő-testület hatályon kívül helyezte
- a Baja és Környéke Területfejlesztési Társulás társulási megállapodását jóváhagyó és az azt módosító,
- a Bajai Kistérségi Adóvégrehajtási Társulás társulási megállapodását jóváhagyó, és az azt módosító,
- a Baja és Környéke Hétvégi Ügyeleti Társulás társulási megállapodását jóváhagyó
határozatait.

Vaskút Községi Önkormányzat Képviselő-testülete 2oo3.október 28-i ülésén hozott határozatai:

- A képviselő-testület elfogadta a község közrend- és közbiztonságának helyzetéről és a körzeti megbízottak tevékenységéről szóló beszámolót azzal a megállapítással, hogy igen jól átgondolt, részletes anyagot terjesztettek a testület elé.
A testület megköszönte a Bajai Rendőrkapitányság és a helyi körzeti megbízottak azon munkáját, amelyet a közrend- és közbiztonság javítása, a munka színvonalasabbá tétele érdekében kifejtettek.
Az önkormányzat kérte, hogy rendőr körzeti megbízott jelenléte folyamatosan biztosított legyen a faluban, valamint szükségesnek látja azon lehetőség keresését, hogyan lehetne a megszűnő mezőőri szolgálattal kapcsolatosan várhatóan felmerülő problémákat megelőzni, illetve közösen megoldani.

- A mezőőri-járulékról szóló helyi rendeletet 2oo4.január 1-jével hatályon kívül helyezte.

- Jóváhagyta a Vaskút Községi Önkormányzat Polgármesteri Hivatala alapító okiratát.

- Megalkotta a képviselő-testület tagjainak, a bizottságok elnökeinek és a bizottságok képviselő és nem képviselő tagjainak tiszteletdíjáról szóló rendeletét, s a korábbi rendeletét hatályon kívül helyezte. A képviselő-testület tagjainak tiszteletdíja 1o6%-kal emelkedett.

- Módosította a Vaskút Községi Önkormányzat Képviselő-testülete Szervezeti és Működési Szabályzatáról, és a Vaskút Községi Önkormányzat Polgármesteri Hivatalában foglalkoztatott köztisztviselőket megillető szociális, jóléti és egészségügyi juttatásokról, valamint a szociális és kegyeleti támogatásról szóló korábbi helyi rendeleteit.

- A Pénzügyi Bizottság javaslatára 2oo4.január 1-től kezdődően megemelte a polgármester és az alpolgármester illetményét a törvényi előírás szerint kötelező mértékben.

- A Vaskúti Általános Művelődési Központ igazgatói álláshelyére pályázat meghirdetéséről határozott.

- A testület döntött arról, hogy a költségvetési kiadások csökkentése érdekében előzetes tervet kell készíteni november 15-ig, a 2oo4.évi költségvetés koncepciójához. A csökkentésre vonatkozó részletes tervet ezév december 31-ig kell kidolgozni.

- A képviselő-testület az önkormányzat tulajdonában lévő Vaskút, Kossuth L.u.87. és Kossuth L.u.91.szám alatti értékesítésre kijelölt ingatlanainak eladási árait a következőkben állapította meg:
a Kossuth L.u.87.szám alatti lakóházban az utcai lakás 4 millió forint, a mögötte lévő 2.számú lakás 2,5 millió forint, s az az mögött lévő 3.lakás 2,7 millió forint.
a Kossuth L.u.91.szám alatti emeleti lakás 6 millió forint.

- A testület egy lakáskérelem ügyében úgy határozott, hogy – miután a kérelmet kiadható lakás hiányában nem tudja teljesíteni, - azt nyilvántartásba veszi, s önkormányzati bérlakás megüresedése esetén újratárgyalja.

- Tudomásul vette két - külterületen lévő - kisebb földterület értékesítését.

- A képviselő-testület úgy határozott, hogy miután a Bácska Takarékszövetkezet szolgáltatásaival elégedett, így 2oo4-ben nem választ másik pénzintézetet.

- A képviselő-testület köszönetét fejezte ki a Német Hagyományőrző Táncegyesületnek az erdélyi Gyimesközéplokon történt látogatáson a Vaskút Községi Önkormányzat képviseletéért, és a nagysikerű fellépésükért, valamint gratulál a tánccsoportnak fennállásuk 25.évfordulója alkalmából, s az ennek tiszteletére rendezett műsorukért.

- A testület módosította a Bozsik-program keretében megvalósuló, „a labdarúgás utánpótlás-nevelését szolgáló sportlétesítmények építésének, korszerűsítésének és felújításának támogatására” címmel meghirdetett pályázattal kapcsolatosan hozott korábbi határozatát és növelte a pályázathoz a szükséges önrészt.

- Egyetértett a Családsegítő és Gyermekjóléti Szolgálat bővítésével, Bácsborsod és Katymár településeknek a szolgálathoz való csatlakozásával, s ennek megfelelően a szolgálat társulási megállapodásának módosításával.

- Módosította - téves megfogalmazás miatt, - a nem kötelező tanórai foglalkozások heti időkeretével kapcsolatosan hozott határozatát.

- Döntött az Aradi utcai teniszpályának az eladási áráról, és annak a teniszklub tagjai részére történő értékesítéséről.

Vaskút Községi Önkormányzat Képviselő-testülete 2oo3.november 24-i ülésén hozott határozatai:

A képviselő-testület az önkormányzat tulajdonában lévő Vaskút, Kossuth L.u.91.szám alatti értékesítésre kijelölt ingatlana eladási árát megállapító határozatát módosította: az ingatlan eladási árát 4.8oo.ooo-Ft-ban állapította meg.

Vaskút Községi Önkormányzat Képviselő-testülete a 2oo3.december 1-jei ülésén az alábbiakban döntött:

A képviselő-testület

- az önkormányzat 2oo3. I-III.negyedévi gazdálkodásáról szóló tájékoztatót tudomásul vette.

- a költségvetési kiadások csökkentése érdekében történő létszám-racionalizálásra vonatkozó előzetes koncepciót elfogadta azzal, hogy az ÁMK és a Polgármesteri Hivatal vonatkozásában is keresni kell a továbblépés lehetőségét.

- tudomásul vette az önkormányzat 2oo4.évi költségvetésének koncepcióját.

- Az épülő új Idősek Otthona (Nyugdíjasház) működési formájáról úgy határozott, hogy az intézmény idősek otthonaként működjön. Döntött továbbá az intézmény alapító okiratának december 15-ig történő elkészítéséről.

- pályázatot hirdetett az idősek otthona vezetői és az idősek klubja klubvezetői állásának betöltésére.

- döntött arról, hogy a Komplex Kistérségi Társulás ülésein Matheisz János polgármester távollétében szavazati joggal Mázsár Zoltán alpolgármester, annak távollétében pedig Sirok József képviselő vesz részt.

- Egy szociális bérlakás iránti kérelmet teljesíteni nem tudott, mivel az önkormányzatnak kiadható bérlakása nincs. A kérelem nyilvántartásba vételéről, valamint bérlakás megüresedése esetén annak újratárgyalásáról határozott.

- Anyagi helyzete figyelembe vételével nem teljesítette a Szív a Szívért, valamint a Beteg Gyermekekért Alapítvány anyagi támogatás iránti kérelmét, bár célkitűzéseivel egyetértett.

- a FENSTER-X Kft.részére földterület értékesítéséről döntött.
MŰVELŐDÉSI HÁZ HÍREI

TELEHÁZ
NYILT NAP

2003. Szeptember. 26-án, Pénteken 15.00-18.00-óra között, a Vaskúti Teleházban a Délalföldi Teleházak Regionális Közhasznú Egyesületének szakmai támogatásával műhelybeszélgetést tartottunk.

A nyílt napunkra 35 fő látogatott el /idősebb és fiatalabb korosztály/ és a műhelymunkába részt vettek, ötleteikkel segítették munkánkat.
Köszöntőt mondott: Vajda Árpád, a Dél-alföldi Teleház Regionális Közhasznú Egyesületének elnöke.

A műhelymunka keretein belül közzé kívánjuk tenni azokat az igényeket és ötleteket is, amelyek még nem valósultak meg, de fontos szerepet játszhatnak az Információs Társadalommal kapcsolatos etikai rendszer kialakulásában, terjesztésében, a globalizáció és a nemzeti identitás helyes összhangjának megvalósulásában, a szellemi környezetszennyezés veszélyének elhárításában, az információhoz való hozzáférés esélyegyenlőségének biztosításában. A helyi közösségi és távtevékenységek végzésében, a személyi képességek fejlesztését célzó programok szervezett fejlesztésében, szabadidős programok szervezésében, az élhető környezet kialakításában, a nemzetközi jog megismerésében, és jogalkotásban.

A műhelymunka után interjúk is készültek fiatalokkal és idősebekkel egyaránt.

FALU-NET

2003.November.26-án a Falu-Net című műsorba bemutatták a községünket, VASKÚT BEMUTATKOZIK címmel, az itt működő egyesületeket és civil szervezeteket élő internetes adásban.
Interjúkat készítettek az egyesületek és civil szervezetek vezetőivel és képviselőivel.

Többek közt:
Matheisz János Polgármester
Hodoványné Varga Györgyike ÁMK igazgató
Mihályi Pál Székelykör vezetője
Vörös Endréné Német Kissebbségi Önkormányzat Elnöke, és az
Anton Kraul fúvós egyesület képviselője
Barth József Vaskúti ÖnkéntesTűzoltó Egyesület parancsnoka
Tamás László Vaskúti Önkéntes Polgárőr Egyesülete
Ribár László Vaskúti Bunyevác-Horvátok Egyesülete
Knipf János Vaskúti Német körtől
Krix Rita Német Hagyományörző Tánc Egyesület vezetője
Sipőcz Zoltán Ifjúsági Klub vezetője

Bemutatkozásunk 3 órai anyagban élő adásban ment az internetre.
A nyers és még vágatlan anyagot meg lehet tekinteni a www.telehazmagazin.hu oldalon.

Dél-alföldi Teleházak Regionális Közhasznú Egyesülete 2003. évben a Gyermek-, Ifjúsági-, és Minisztérium (GYISM) „Pályázat értékközpontú gyermekprogramok és médiatartalmak támogatására” felhívásán „Virtuális Praktikák-patikák” című pályázatával támogatást nyert egy Interneten, a honlapon és a DUNA TV-ben bemutatandó film elkészítésére. A pályamunkákat szolgáltatások és programok kategóriában nyújthatták be a jelentkezők. A kategóriájukban legelőkelőbb helyezést elért intézmények díjazásban részesültek.

A Dél-alföldi Teleházak Regionális Egyesülete a GYISM támogatásával indított
Virtuális Praktikák-patikák című projektje kertében 2003. November.28-án, 13.00-
15. 00 között Szegeden bemutatták programunkat, ahol
A VASKÚTI TELEHÁZ a 3-ik díjat kapta meg VASKÚT ÖRÖKSÉGE című pályázatával.

A Művelődési Ház és a Teleház nevében ezúton mondunk köszönetet támogatóinknak,
akik segítették munkánkat, oda figyeltek egész évben ránk:
Vaskúti Polgármesteri Hivatal
Vaskúti Általános Művelődési Központ
DUNA-SPÁRGA KFT
BMB KOMPLEX BT
BÓRÓ-PRINT BT
FENSTER-X KFT
BONDOR BÉLA
és még sok magán személy akik részt vállaltak sikereinkben.

Köszönjük a MINI ÁBC-nek, a MIRELIT DISZKONT-nak a VILÁGOS-ZÖLDSÉGES-nek, a SZÁZ Forintos boltnak, hogy a hagyományos MIKULÁS programunkat ebben az évben is meg tudtuk valósítani.

KÖSZÖNJÜK, és
Kellemes Karácsonyi Ünnepeket, és sikerekben gazdag Boldog Új Esztendőt kívánunk mindenkinek.

KÖZÉRDEKŰ HÍREK

POLGÁRMESTERI HIVATAL Vaskút Kossuth L.u.90.
ÜGYFÉLFOGADÁSA
HÉTFŐ 8 órától-11,30-óráig 13 órától- 15,30 óráig
KEDD SZÜNNAP
SZERDA 8 órától-11,30-óráig ---------
CSÜTÖRTÖK --------- 13 órától-18-óráig
PÉNTEK 8 órától-11,30-óráig

MŰVELŐDÉSI HÁZ Vaskút Kossuth L.u.111.
FALUGAZDÁSZ TEL:79/472-607
KEDD 13órátó-16-óráig
SZERDA 8,30órától 12-óráig

KÖRZETI MEGBÍZOTT Vaskút Kossuth L.u.92.
FOGADÓÓRÁJA
KEDDEN 10 órától-12-óráig
Hívható telefonszámok:
Illés Róbert r.ftőrm. : 06-70/387-37-91
Karajkó Péter r.ftőrm. : 06-20/480-92-34
Ügyelet: 107

Felhívás !!

A Művelődési Ház elől elcserélt kerékpár keresi gazdáját, az eredeti visszaszolgáltatása mellett átveheti a
Vaskúti Művelődési Háznál Vaskút, Kossuth u.111.szám alatt.
Vaskúti Rapley Ifjúsági Klub, Tánc és Szórakoztató Csoport

(Plakátszedés)

A Vaskúti Rapley Ifjúsági Klub ősszel meghirdette a tánc és szórakoztató csoportjának a felhívását, melyet valaki, vagy valakik rendszeresen letépkedet. Ez a tépkedés nem az általános úgymond plakátfogyás, hanem, csak a mi plakátjainkra specializáltak.
Körülbelül hetente 40 plakátot gyűjtöttek össze. Összesen a 2 hónap alatt 180-200 plakát tűnt el. Amelyik nap kihelyeztük őket, azonnal le is szedték, hogy ne hogy valaki is elolvassa.
Az egészben az a bosszantó, hogy egy kultúrált időtöltést szerettünk volna ajánlani a fiataloknak, tánc és színjátszás keretében, és ez valakinek nem tetszik. Vagy csak a papír kellet neki? Ha az illetékes eljönne hozzánk, biztos adnánk neki papírt, ha neki nem telik rá. Azt hiszem az illetékes a fiatalokat a kocsmában, akarja tartani.
De volt, akinek sikerült elolvasni a hirdetményünket. Elindítottuk a szórakoztató csoportot, és teljes gőzzel szervezünk, illetve tanulunk. A 2004-es évben közel nyolc gálaműsort tervezünk. Ezeket a műsorokat a fiatalok maguk készítik, szervezik, és kivitelezik.
A továbbiakban is várjuk a fiatalok jelentkezését a csoportunkba.
Aki kedvet érez a színjátszáshoz vagy a modern koreográfiához, az ne tartsa vissza magát, mi szívesen fogadjuk. Ha meg szeretnétek nézni a működésünket, gyertek el a próbákra. Szerdánként 17: 30-tól színjátszó próba, vasárnaponként 16: 00-tól táncpróba. Helyszín a Vaskúti Rapley Ifjúsági Klub, Művelődési Ház színházterme.
Támogatóink: DUNA Spárga kft, 6521 Vaskút, Kossuth L. u 154
Valamint: Vaskúti Teleház, 6521 Vaskút, Kossuth L. u 111.

Diákok és a szórakozás

Egy röpke felmérést végeztünk Vaskúton a fiatalok szokásain.
Az adatok körülbelüli számok és tájékoztatás jellegű.
Vaskúton körülbelül 205 a fiatal, ami 14 évesttől, 18 évesig behatároló.
A mai szokásukhoz híven elég fiatalom kezdenek szórakozni, járni. A Rapley Ifjúsági Klub létszáma ezek közül 36 diák. Ők Úgymond civilizált szórakozást találtak itt nálunk. Filmnézés, zene, számítógép, sport.
Vannak diákok, akiket nem engednek el a szülők, mert még nem érzik, hogy a gyermekük értet lenne, a „nagyvilági” életre. Ezeknek a száma kb. 50 diák.
Na igen! Maradt 119 diák. Ők a szórakozó helyeket kedvelik. Kocsmáról kocsmára járnak és igencsak a civilizált szórakozást, elvetik. Csak egy hévégi napon kell megnézni Vaskútat, a vendéglátó egységek környékén. Teljesen szét van szedve a falunk. A Polgármesteri Hivatal, hétfőn azzal kezdi a munkát, hogy összerakja a falut.
A másik részről kérdezem Én! Miért van törvény az alkoholfogyasztásra, ha nem tartják be. Nem egy fiatalt ismerek, aki 14-15 éves korára, a kocsmából részegen távozik. A vendéglátó egységek kiszolgálóit miért nem érdekli, hogy ezek a gyerekek még igen fiatalok. Persze ez üzlet. De minden áron. Van, persze olyan vendéglátó is, aki komolyan veszi ezeket. Nem csak a törvényt akarja betartani, hanem odafigyel a diákokra.
Persze a cigaretta is. A 205 fiatal közül 116, aki dohányzik. Ez közel a 75 %. Szerintem ez elég rémisztő adatok. Nem?
A szülők sokszor nem is tudják, hogy gyermekük hól is van éppen. Néha jó lenne, ha utánuk mennének, és megnéznék, hogy hól is szórakozik a gyermekük, és hogy hogyan.
Nem azt mondom, hogy a diák ne menjen sehova, csak azt, hogy a szórakozásának a tartalmát hogyan végzi. Itt persze a szokásos éves baleseteket is megelőzhetnénk. Hát igen! A szokásos. Ehhez nem kellene hozzászokni!!!

Tehát a fiatalságé a jövő! De ilyen áron?
Sipőcz Zoltán, Vaskúti Rapley Ifjúsági Klub

Lakossági írások

Tisztelt Önkormányzat!

A Török Ignác utca lakói köszönik az új lámpákat. A jó világításban könnyebb közlekedni a járdán. Most már csak a szilárd burkolatú út hiányzik. Kérjük hamarosan beütemezni szíveskedjenek. Annak is örülünk, hogy a közelünkben lévő szemétlerakó megszűnt. Kár, hogy felelőtlen emberek még odahordják a szemetüket.

Tudjuk, hogy sok a munka a községházán és kevés a pénz, mégis jut a legfontosabbakra. Ezt értékeli a lakosság nagyobb része.
A kötekedők és akadékoskodók jobban tennék, ha segítenének a munkában a kötözködés helyett.

Tisztelettel: Juhász Ferencné nyugdíjas
Vaskút, Török Ignác utca

Kedves Vaskútiak!

Biztosan mindenkinek tetszik az új Nyugdíjasház. Nekünk, nyugdíjasoknak, akik ott fogunk lakni, remény és menedék öreg napjainkra, szép ajándék az ünnepekre, az új évre. Köszönjük mindazoknak, akik megálmodták, megtervezték, felépítették, biztosították az anyagiakat hozzá: Kubovics Istvánnénak, mindannyiunk Szabinájának; a Polgármester Úrnak; a Jegyzőnek; a Szociális Bizottságnak; a mérnököknek és vállalkozóknak; az államnak és minden dolgozónak aki közreműködött.
Kényelmünkről, ellátásunkról az önkormányzat gondoskodik. Viszont az, hogy kellemes is legyen az ottani életünk, az rajtunk múlik, jövendő lakókon. Szervezhetünk különböző programokat, tiszteljük egymást és segítsünk egymásnak.

Kellemes ünnepeket és boldog új évet kíván

Juhász Ferencné nyugdíjas
2004-ben a Damjanich utcai Nyugdíjasház lakója

Békés, boldog Karácsonyt és eredményekben gazdag Új Esztendőt kívánok a Vaskút Községi Önkormányzat Képviselő-testülete nevében valamennyi vaskúti lakosnak !
Matheisz János polgármester

Évvégi rövid értékelés

Tisztelt Választópolgárok!

A Vaskút Községi Önkormányzat új Képviselő-testülete 2002. november hónapjában tartotta alakuló ülését, azóta eltelt egy bő év. Erről az időszakról szeretném röviden tájékoztatni Önöket.
Amint az különböző hírforrásokból látható volt, jónéhány területen komoly viták bontakoztak ki, amelyek nehezítették a munkavégzést, nehezítették azt, hogy a vállalt feladatokra koncentráljunk és sokszor felesleges energiákat vettek el minden érintettől, amelyet hasznos célok érdekében is lehetett volna használni. Mindenképpen nehezebb dolgozni akkor, ha hiányzik az egymás iránti bizalom és az bizony sokszor hiányzik. Ennek ellenére azért folyt a munka és ez alatt a mintegy egy év alatt is jónéhány dolgot meg tudtunk valósítani, bár közel sem annyit, mint amennyit szerettünk volna. Amikor az ember értékel, akkor azt is látni kell, hogy mi maradt még el, mit kellene még jobban csinálni és mik azok az újabb igények, amik a lakosság részéről felmerültek. Világosan kell látnunk, hogy jócskán van még teendő. A munkánk környezetéről annyit kell tudni, hogy a működésünk körülményei ebben az évben sokkal nehezebbek voltak mint az előző években bármikor. Nehéz a gazdasági környezet, kiürültek az állami források, pályázni hazai forrásokból csak nagyon nehezen lehet eredményesen. A jövőben kisebb arányban tudunk pályázati pénzeket nyerni mint korábban. Ez sajnos nemcsak ránk igaz, hanem a legtöbb magyar önkormányzatra is. Az EU-s források viszont fokozatosan megnyílnak számunkra, ezekre a pénzekre nagyon nehéz egy kis településnek pályázni. Sokszor össze kell fogni egy-egy feladatra több településsel, melynek a szervezése nehézkes és időigényes.
Ettől még csinálni kell és csináljuk is. Ez évben például külön beiskoláztunk valakit az EU-s pályázat készítésére.

Legfontosabb eredményeink: hulladéklerakó majdnem készen van, idősek otthona befejezés előtt áll, Mohácsi sarok nagyobb részét szilárd burkolattal tudtuk ellátni, sok épületünket tataroztuk, javítottuk, egy közmunka program keretében két és fél hónapig újabb 20 embernek tudtunk munkát adni, elhelyeztük a közlekedési táblákat a településen, tovább bővítettük a közvilágítást (néhány újabb lámpa elhelyezésére került sor és a sportpálya részleges megvilágítása is megoldódott), Segesvári utcai egyik épületünk tetőterét teljesen leszigeteltük, amennyire a jogszabályok megengedték a vállalkozóbarát helyi adózást próbáltuk bevezetni, befejeződött a Kábel-tv és a hozzá kapcsolódó Internet szolgáltatás kiépítése.
Informatikai fejlesztésre sikerült pénzt nyernünk, elsősorban számítógépes eszközök beszerzésére mind a Polgármesteri Hivatalban is, mind pedig az iskolába.
A Polgármesteri Hivatalba hálózatba kötöttük a gépeket. A közterületeinket folyamatosan rendben tartottuk, megvásároltuk több éves futamidőre a Bácska RT-től a rendezvényterem épületét. Közel 50 pályázatot adtunk be ez alatt az egy év alatt, ezek közül a lényegesebbekről itt is adunk egy összefoglaló táblázatot.

Folyamatban lévő feladataink:
1. Vállalkozókkal való kommunikáció kialakítása
Arra törekszünk, hogy a vállalkozókkal közvetlen információ áramlás valósuljon meg, így vállalkozói klubbot szeretnénk alakítani külön kezelve a mezőgazdasági vállalkozókat és az összes többit, hiszen a mezőgazdasági vállalkozók helyzete és problémái mások mint a többié. Szeretnénk velük a legfontosabb, őket érintő problémákat rendszeresen megbeszélni, a munkájukat ezzel is segíteni és a mi munkánk kontrollját megkapni tőlük. Erre egy-egy klubvezetőt bíznánk meg a testület tagjai közül. Ez először biztosan nagyon nehezen fog menni, de később remélhetőleg eléri a célját és működőképes lesz. Kérjük hogy segítsenek bennünket azzal, hogy milyen módon és hogyan kellene ezt megszervezni.

2. Folyamatban van továbbá a Várhely és a hármas dombok földcserével való megszerzése a Merome Kft-től. Az előzetes tárgyalások bíztatóak, ha sikerül megegyezni, akkor a jövő évben elkezdhetünk a felújítási forrásokra is pályázni a Kulturális Örökség Minisztériuma felé. A végső cél az, hogy egy látványosságot hozzunk létre, amelyet bárki megtekinthet rendezett körülmények között. Szeretnénk megállítani ezen emlékek további pusztulását, melynek feltétele, hogy a tulajdonunkba kerüljön.

3. A közlekedési táblák kihelyezés még nem záródott le, hiszen maradt néhány probléma amit rendezni kell, többek között az Alkotmány utca sebesség és tengelynyomás korlátozása, ami régóta probléma.
Szintén a közlekedéshez tartozik és folyamatban van a mezőgazdasági vállalkozók egyrészének kezdeményezésére egy a települést dél-délnyugat irányában elkerülő út kiépítése, amelyen a nehéz gépek közlekedhetnének, hogy ne zavarják a település belső forgalmát.

Biztos hogy sok mindenről nem tudunk e hasábok keretein belül említést tenni és maradtak olyan kérdések, amelyeket nem tudtunk megoldani, de ez alapján is egyfajta rátekintést kaphatunk a végzett munkánkról.

Költségtakarékosság szükségességéről

2003-ban az önkormányzatok komoly gazdasági nehézségekkel voltak kénytelenek szembe nézni. A 2004. évi költségvetés várható számait ismerve ez a következő évben sem lesz jobb. A legnagyobb terhet a köztisztviselői törvény és a közalkalmazotti törvény módosítása miatt a köztisztviselők és pedagógusok közel 40 %-os béremelése jelentette, amelyet a kormányzat 2003-ban csak részben vállalt át, 2004-től pedig egyáltalán nem vállalja át. Ez igen komoly terhet jelent.

Mindezek ismeretében úgy kell felkészülnünk a jövőre, hogy minél kevesebb bizonytalansággal tudjunk gazdálkodni. Alapvető célunk, hogy a lakosság felé már elért szolgáltatási színvonalat lehetőleg ne csökkentsük, de ugyanakkor mindazt amit nyújtottunk azt hatékonyabban, gazdaságosabban, kevesebb költséggel lássuk el.

Ez egyáltalán nem könnyű feladat, évek óta romlik az egyes önkormányzatok belső költségvetési aránya a bér- és dologi kiadások vonatkozásában. A dologi kiadásokra szinte alig marad, hiszen az állandóan emelkedő bérek - amelyek növekedését törvény írja elő – aránya megnőtt.

Világosan következik e tényekből, hogy szükséges a létszámgazdálkodást is átértékelni. Természetesen ezt úgy kívánjuk megvalósítani, hogy minél kevesebb sérelemmel járjon, elsősorban a nyugdíj előtt állók korengedményes nyugdíjba vonulók esetében próbálunk intézkedni. Az önkormányzat 2004-re elkészítette az un. költségvetési koncepcióját, amely vázlatosan megpróbálja számbavenni a 2004. évi várható kiadásokat és bevételeket.

Ez alapján első megközelítésben úgy tűnik, hogy mintegy 98 millió forint költségvetési különbözet mutatkozik, azaz ennyivel több a tervezett kiadásunk, mint a tervezett bevételünk. Természetesen a költségvetés elkészítéséig meg kell találnunk a módját, hogy a kiadás és bevételi oldal összhangba kerüljön.

Igazán nagy eltérés az Általános Művelődési Központ területén mutatkozik, hiszen itt a tervezett bevételek 118 millió forintot tesznek ki, a várható kiadások pedig mintegy 210 millió forintot. Ez azt jelenti, hogy a felmerülő forráshiány szinte teljes egészében itt jelentkezik. Természetes, hogy a kapott állami normatívához az önkormányzatnak a megfelelő színvonalú feladat ellátásához további pénzeket kell hozzátennie. Ez majdnem minden önkormányzatnál így van. Azonban ilyen mértékben igen kevés helyen kerül kiegészítésre a kapott állami támogatás.

Mellékelten megpróbálunk egy összehasonlító táblázatot is a lakosság rendelkezésére bocsátani, amely Vaskutat hasonlítja össze néhány fontos paraméter vonatkozásában a többi környékbeli hasonló nagyságú településsel. Ezek a számok önmagukban persze nem sokat mondanak, de általánosságban jelzik azt, hogy vannak különbségek. Elkerülhetetlen lesz, hogy mind a Polgármesteri Hivatalnál, mind az Általános Művelődési Központnál a létszámgazdálkodást átértékeljük. Ez alapján készültek el a költségcsökkentési koncepciók mindkét intézménynél, melynek során a Polgármesteri Hivatalnál a mezőőri szolgálat megszüntetésével 2 fő szabadul fel. A
A kényszervágó megszüntetésével, amelyre elsősorban nem gazdasági okból kényszerültünk, hanem abból az okból, hogy az EU-s jogharmonizáció miatt megváltozott feltételek között nem tudtunk megfelelni azoknak az előírásoknak, amelyeket velünk szemben támasztani fognak (kicsiben ugyanolyan felszereltséggel kell rendelkezni a készervágó hídnak is, mintegy nagy vágóhídnak, az EU-ban nem ismerik a kényszervágott hús fogalmát), szintén egy fővel csökken a létszám.
Egy gépkocsivezetővel csökkentettük a hivatali dolgozói létszámot, egy fizikai munkás nyugdíjba vonulásával nem veszünk fel új embert, így további egy létszámmal csökken a parkfenntartási feladatkör. A hivatalban a köztisztviselői állomány esetében belső átszervezéssel 0,5 fővel csökkentjük a létszámot. A jövőre vonatkozóan 2004-ben 4 dolgozónk meg előrehozott nyugdíjba, akik helyett csak 2 főt fogunk felvenni, igaz hogy egyet már előbb mint a nyugdíjba menetelek időpontja.

Ezekkel az intézkedésekkel a hivatal esetében kiéleződött helyzet fog előállni, hiszen nem akarjuk csökkenteni az elvégzendő feladatokat, de ennyivel kevesebb emberrel akarjuk megoldani.

Az ÁMK esetében hasonló nagyságrendben kell hogy sor kerüljön a létszámgazdálkodás racionizálására, ennek kidolgozása még folyamatban van.

Nagy valószínűséggel a költségcsökkentés érinteni fogja a Piros Iskola meglévő szárnyát, amely összevonásra kerülhet a központi iskolával. Gondolkodunk az óvodák ésszerű összevonásában is.
A gyermeklétszám az utóbbi években folyamatosan csökken és ezt eddig nem követte a pedagógus létszám csökkenése. Semmiképpen sem szeretnénk, hogy a gyerekek rosszabb képzést kapjanak, vagy bármilyen fontos feladat elmaradjon, de világosan látni kell, hogy ha nem megyünk elé a várható folyamatoknak és nem kezdjük meg a racionalizálást, akkor nagyon komoly likviditási gondjaink lesznek.

Hulladékszállítási díjak

A hulladékszállítási díjak mintegy 11,6 %-kal emelkednek az egész régióban, ahol a vaskúti hulladékgazdálkodási Kft. tevékenykedik. Sajnos az Áfa törvény változása miatt a hulladékszállítás 12 %-os Áfá-ja 15 %-ra változik, így összesen a fizetendő díj magánszemélyek esetében egy háztartásra 7.049 Ft lesz.

Ebből mint a tavalyi évben is tette a vaskúti önkormányzat, a vaskúti lakosok esetében jelentős részt át fog vállalni. Az előző évben 50 %-ot vállaltunk át. A többi településen 6000 Ft felett fizettek, amíg Vaskúton 3000 Ft a szemétszállítási díj. Van olyan település, ahol kommunális adót vettek ki, külön szemétszállítási díjat nem, ez utóbbi azonban magasabb mint a szemétszállítási díj. Az idén is erőnkhöz mérten szeretnénk a hulladékszállítási díj egyrészét átvállalni, erről jelenleg folynak a viták, hogy mit tudunk felvállalni, összefüggésben a hulladékgazdálkodási Kft-vel kötött megállapodásunkkal. Amit tudni kell mindannyiunknak, hogy a beruházásból és a cégalapításból az önkormányzatok nem vették ki a részüket, egyik önkormányzatnak sem kellett egy fillért sem befizetnie. Ehhez képest a beruházás szépen halad és a semmiből egy működőképes céget hoztunk létre.
Az önkormányzatok helyett kellett jónéhány terhet átvállalnia az új cégnek, amely terheket ki kell majd gazdálkodnia. Így a gazdálkodás eredményéből még nem igazán tud visszaosztani. Abból hogy Vaskúton van a telephelye és jónéhány dologban együttműködünk van az önkormányzatnak gazdasági előnye is és ezt tudjuk a lakosság által fizetendő szemétdíj részbeni átvállalására fordítani. Ez az összeg azonban közel sem annyi, mint amennyit szeretnénk.

Mennyi az annyi?

A köztisztviselői törvény 2003. július 1-ei hatállyal tette kötelezővé a köztisztviselők béremelését, amelynek nagyságrendje 25-40 % között mozgott.
A polgármesterek számára a törvény 2003. július 1-től lehetőségként biztosította az emelést, 2004. január 1-től pedig kötelező jelleggel írta elő a béremelést, -tól – ig határok között. A legtöbb környékbeli polgármester bérét 2003. július hónapban felemelték a törvénnyel összhangban.
Vaskúton 2004. január 1-től kerül sor a polgármesteri béremelésre az adott középkategóriában, azaz bruttó 429.000 Ft-ban, ami nettóban ennek a bő fele.Ez a településre vonatkozó törvényi minimum és maximum között van. 16.500 Ft-tal több a minimumtól és ennyivel kevesebb a maximumtól.
Ezzel összhangban került sor az alpolgármester és a képviselő-testület tagjainak a tiszteletdíj emelésére is. Az alpolgármester tiszteletdíját közel 30 %-kal emeltük meg, amely összesen 132.000 Ft bruttóban, nettóban természetesen jóval kevesebb.

A képviselői tiszteletdíjakat a törvényadta kereteken belül, de a szokottól nagyobb mértékben emelte a Képviselő-testület, azaz 106 %-kal, így minden képviselő 60.000 Ft bruttó tiszteletdíjat kap havonta.

A bizottsági elnökségért és bizottsági tagságért nem jár tiszteletdíj. Ezt az összeget viszont amely bizottsági elnökök esetében havi 10.000 Ft lenne a bizottsági tagok esetén havi 5.000 Ft lenne, más közérdekű célra fordítja az önkormányzat, nevezetesen a nemrég alakult Vaskút Községért Alapítványba kerül befizetésre.

Így ezután az összeg után nem kell társadalombiztosítási díjat fizetni, nem kell SZJA-t levonni, hanem egy az egyben felhasználható az alapítvány alapító okiratában leírt célokra, a kuratórium döntésének megfelelően.

A havi 60.000 Ft tiszteletdíjat a képviselők megkapják, arról nem mondhatnak le, de átadhatják valamilyen szervezetnek, de az már csak az adózott jövedelemre vonatkozik, vagyis a kifizetett összegre meg kell fizetni a társadalombiztosítási járulékot, abból le kell vonni a személyi jövedelemadót és a maradék összeggel rendelkezhet a képviselő belátása szerint.
A képviselői tiszteletdíj megszavazásához meg volt a szükséges többség, de közel sem volt a testület egységes.

Temető rendezettsége

Az utóbbi időben ismét tapasztalható, hogy a korábban összegyűjtött és részben elszállított, lecserélt sírkövek újabb halmokba rakódnak. 2001. óta érvényes településünk temető rendelete, amely szabályokat állapít meg a fenntartóra és tulajdonosokra és a sír felállítási munkákat végző kőfaragókra is.
Szeretnénk mindenkinek a figyelmét felhívni, hogy amennyiben sírt újított fel, úgy állapodjon meg a vállalkozóval hogy az köteles a temetőből elszállítani a sírkövet oda, ahova azt a vonatkozó jogszabályok lehetővé teszik.
A Felső-Bácskai Hulladékgazdálkodási Kft hajlandó innét lerakóba elszállítani, velük a sírkő faragó megegyezhet. Néhány szeméttelepre, amely még nem zárt be, el lehet helyezni, tudomásom szerint a bajai is ilyen. Vaskúton sajnos nem lehet. Ettől függetlenül az nem megoldás, hogy a temető területén halmokba rakják a sírköveket. Nem tudok még egy dél bácskai temetőről, ahol ilyen módon rendeznék a kérdést.

Vállalkozók adózása

Azt az alapelvet képviseljük, hogy ugyan jó dolog ha minél több iparűzési adó folyik be, de arra is gondolnunk kell, hogy a vállalkozók kellőképpen meg tudjanak erősödni, így különböző adókedvezményekkel kívánjuk őket segíteni a helyi adótörvényben megszabott korlátokon belül, mert azokon nem tudunk változtatni.
2004. évre tervezett iparűzési adórendeletünk 6-7 különböző kedvezményt tartalmaz, amelyet kérünk hogy nézzenek meg a vállalkozók és éljenek vele.

Vállalkozói és lakossági telkek

Vaskút Községi Önkormányzat jónéhány kijelölt iparterülettel rendelkezik a település határában. Egyik legjelentősebb a bátmonostori út mentén a régi szeméttelep mögött lévő mintegy 40 ha-nyi terület. Ezt fokozatosan szeretnénk a piaci áron alul a helyi és idetelepülő vállalkozók számára értékesíteni. Ezután adókedvezményt is lehetne igényelni.
A lakossági beépítésre alkalmas területeink sajnos elfogytak. Rendezési Tervünkben több helyet is kijelöltünk, ahol utcát lehet hosszútávon nyitni, azonban egyik helyen sincsenek meg azok a közművesítési feltételek, amelyek alkalmassá teszik ezeket a helyeket telkek kiparcellázására. Igény pedig mutatkozik a telkekre. Legkönnyebben és leggyorsabban a Zöldfa utca , a Szeremlei utca és Dózsa utca közötti szakasza tehető alkalmassá erre a célra. Ott egyedül az út közmű hiányzik, amelyre pályáztunk. Természetesen az utcanyitás esetén a közvilágítást is bővíteni kellene.

Térségi ügyek, hulladéklerakó, csatornázás

A hulladék beruházás jelenleg 80 %-ban elkészült. A lerakó a komposztáló és valamennyi kiszolgáló létesítmény, az előválogató csarnok kivételével elkészült. 2004. január hónapban várható a telep részleges műszaki átadása és használatba vétele. Itt továbbra is csak az kerül lerakásra, amit feltétlenül le kell rakni. A hatalmas, mintegy három hektáros komposztáló tér alkalmas a zöldhulladék komposztálására és az un. száraz stabilizációs eljárással a háztartási hulladék nagyrészének a komposztálására is. Néhány dolgot már eleve szelektáltan gyűjtünk és azt is hasznosítjuk.

Az előválogató csarnok csak 2004. május 31-ig fog elkészülni. Az abba kerülő gépek pedig 2004. év végéig várhatók. A határidő módosítást a brüsszeli EU delegáció kezdeményezte.
A beruházás folyamatos feszültéséggel, problémákkal járt, a különböző támogatási formák összehangolása az egyes kormánytárcák és az Eu-s források között igen időigényes és nehézkes. Az üres államkincstár miatt hónapokat késtek az állami támogatások, amelyek folyamatos feszültséget jelentettek.

A borkombináti út felújítására a nagyobb régió forrásaiból csak 1,5 – 2 év múlva kerül sor, az út másik szakasza megépült. Természetesen ebben az évben is a tulajdonosokkal közösen használhatóvá tettük. A településen lévő legtöbb utat kikátyúztuk. Úgyszintén tavasszal kerül sor a víz kivitelére is.

Csatornázás témájában sokat nehezedett a helyzet. A csatornákra való műszaki előírások napról-napra szigorodnak. Azon önkormányzatok köre, amelyeket az Eu -jogszabályokkal összhangban az unió vagy a magyar kormány támogatni kíván, egyre szűkül. Bevezették ugyan a környezet terhelési díjat, azonban ez nem igazán segíti azt, aki csatornát akar építeni, éppen ellenkezőleg, arra ró terheket, aki ebben a dologban élenjárt.
Az érintett önkormányzatok többször is tanácskoztak, hogyan tovább és sok problémát megfogalmaztak. Ezzel együtt elindult egy folyamat, egy uniós forrásra pályázati előkészítő alap keretében már pályáztunk közösen. Jövőre is próbálkozunk címzett hazai forrásokkal is. Az egész folyamatban nagyon sok a bizonytalanság. A hazai források olyan kevesek, hogy az egy éves országos hazai forrásból kb egy települést lehetne lecsatornázni. A terveinket át kellett dolgozni a szigorodó szabályoknak megfelelőn, ez nagyrészt elkészült, bár vannak még hátra munkák. Most kerültünk abba a fázisba, hogy pénzt kell gyűjteni a beruházás megkezdéséhez.
Ez sokkal nehezebb feladat. A legnagyobb problémánk azonban az, hogy még mindig vita van azon, hogy ki legyen az érintett polgármester kollegák közül, aki az egészet koordinálja és intézi. Egyenlőre nem akadt jelentkező, illetve akik korábban jelentkeztek, meggondolták magukat. Az ügyek azért folynak tovább, oly módon, hogy rendszeresen egyeztetünk és megosztjuk egymás között a feladatokat, mert valamennyiünk érdeke a nehézségek mellett is, hogy a ciklus végére lehessen ebben a dologban eredményeket felmutatni.
Útépítések

Mint bizonyára látták a Mohácsi sarok 4 utcája közül csak kettőt tudtunk teljes egészében szilárd burkolattal ellátni, egyet pedig félig. Az erre a célra kapott pályázati pénz fele annyi sem volt ebben az évben, mint az előző évben. A kapott pénzből és a mellé tett önerőből kész csoda volt, hogy ennyit is meg tudtunk csinálni.
Természetesen a szokott területfejlesztési alapokon kívül máshová is pályáztunk a hiányzó két utca megépítésére és reményünk van arra, hogy nyerünk is. Amennyiben igen, úgy azt be tudjuk fejezni tavasszal. Amennyiben nem, úgy 2004. őszén tudjuk folytatni. Tervben volt még a Boszorkány köznek a Damjanich és Petői utca közötti szakasza. Ez nem fért bele a pályázati rendszerbe. Az útfelújítások közül a Bem utca a legkritikusabb, amelyet felújításra szintén megpályáztunk, de még nem kaptunk visszajelzést. A Kun Béla utca egyrészét tudtuk a nyugdíjasház bejáratáig elkészíteni. Ahol még nincs szilárd burkolatú út az a Deák utca, a zöldfa utca, a Szélső sor és a Kun Béla utca hiányzó szakasza, amit majd folytatni kell.

Tisztelettel szeretném megköszönni Vaskút Községi Önkormányzat nevében minden vakúti civil szervezetnek, minden vakúti vállalkozónak és a lakosságnak, hogy munkánkat a 2003-as évben is segítették. A civil szervezeteknek külön köszönjük, hogy a nehéz körülmények ellenére is tovább öregbítették a településünk hírnevét.

Vaskút Községi Önkormányzat Képviselő-testülete
nevében: Matheisz János polgármester

A Vaskúti Általános Művelődési Központ hírei

Pályázatok:

A Bács-Kiskun Megye Közoktatásáért Közalapítvány pályázati kiírására három pályázatot nyújtottunk be, melyek mindegyike támogatásban részesült.

1. Német nap szervezése
projektfelelős: Angeli Éva
a támogatás összege: 80.000 Ft

2. Az iskolai könyvtár fejlesztése
projektfelelős: Szabóné Kószó Ida
a támogatás összege: 250.000 Ft

3. Az általános iskola informatikai fejlesztése
projektfelelős: Angeli Éva
a támogatás összege: 600.000 Ft

Rendezvényeink

1. Német nap a vaskúti svábok hagyományainak jegyében

Több éves hagyományt követve rendeztünk az idei tanévben is egy német napot 2003. november 21-én. Az eddigiekben tematikusan szervezve igyekeztünk a jeles napok köré gyűjtve a magyarországi németek hagyományait tanulóinkkal megismertetni. Az idei tanévben a vaskúti svábok mindennapi életének hagyományait, szokásait és a híres vaskúti sváb embereket igyekeztünk tanulóinkhoz közelebb vinni. A rendezvénnyel célunk volt – akárcsak az előző évi rendezvényekkel, hogy a még részben élő vagy már kihalt hagyományokat, szokásokat a gyerekek megismerhessék, felelevenítsék.
A rendezvény lebonyolításához anyagi segítséget kaptunk a helyi Német Nemzetiségi Kisebbségi Önkormányzattól, az MNEKK-tól és a Bács-Kiskun Megye Közoktatásáért Közalapítványtól.
Az alsó tagozatos tanulók egy nyelvi vetélkedő keretében eleveníthették fel a mindennapi életben használatos, munkával, étkezéssel, ruházkodással, stb. kapcsolatos szókincsüket, ismerkedhettek meg új szavakkal. A korosztályi sajátosságokat figyelembe véve igyekeztünk játékos, rejtvényes feladatokat adni. Hasonló feladatokat kaptak a felső tagozatos diákok is, természetesen az ő tudásszintjükhöz, szókincsükhöz igazítva. Itt már jócskán találhattunk népismereti kérdéseket, pl. a vaskúti svábok betelepítéséről, a helyi kisebbségi önkormányzat működéséről, sváb családnevek keletkezéséről, mesterségekről.
Elkészült egy helyi kiállítás is, amely jelenleg a német nyelvi szaktanteremben kapott helyet. A kiállítás igyekszik egy kis ízelítőt adni a régi iskolák hangulatából. Itt találhatók meg azok a tanulók által készített tablók is, amelyeket előzetesen összegyűjtött anyagokból készítettek.
Egy helyismereti vetélkedő keretében látogattuk végig a gyerekekkel a Vaskúton található emléktáblákat (Kraul Antal, Flach Pál, kitelepítési emlékmű), azzal a nem titkolt szándékkal, hogy minden tanuló lássa ezeket és tudjon róla, hogy szülőfaluja milyen hírességeket adott a nemzetiségi kultúrának.
A program keretében igyekeztünk tanulóinkban tudatosítani, hogy a német nyelvet nemcsak tanórai foglalkozások keretében lehet használni. Nagyon jó lehetőség volt ez számukra szókincsük elmélyítésére és bővítésére.
Tanulóink munkáját német nyelvű könyvekkel jutalmaztuk, természetesen itt is figyelembe véve a korosztályi sajátosságokat. Összesen 65 diákot tudtunk jutalmazni a Közalapítvány támogatásából.

2.
A Vaskúti Általános Iskola Tanulóiért Alapítvány 2003. november 29-én bálat szervezett, melynek bevétele az alapítvány pénzállományát növelte, amely összeget a gyerekek jutalmazására, támogatására fordítják majd. Köszönet mindazoknak a magánszemélyeknek és vállalkozóknak, akik tombola-felajánlással támogatták rendezvényünket, ill. a bálon résztvevőknek és a pártolói jegyek vásárlóinak az anyagi támogatásért.

3.
A Vaskúti Óvoda Gyermekeiért Alapítvány 2003. december 4-én az óvoda dolgozóinak és szülői munkaközösségének szervezésében bábjátékkal és mesedramatizálással Mikulás-Estet szervezett, melynek bevételével az óvoda játéktára gazdagítható. Köszönetet mondunk mindazoknak, akik jelenlétükkel megtisztelték a rendezvényt, ill. a felajánlott édességekkel lehetővé tették, hogy az est még emlékezetesebbé válhatott az óvodás gyerekek számára. Köszönjük az Ifjúsági Klub tagjainak tevőleges segítségét is.

4.
December 17-én alsó tagozatos kisdiákjaink bensőséges karácsonyi műsor keretében köszöntötték az iskola diákjait és nevelőit.

Versenyek

A 2003/2004-es tanévben számos tanulmányi és sportversenyen vettek részt az iskola tanulói.
A bajai Ady Endre Városi Könyvtár rendezte Pom-pom meséi c. vetélkedőn alsó tagozatos diákjaink közül Somay Eszter, Kelemen Lilla és Kempl Ottó első helyezést ért el, a diákok felkészítésében Schwanné Schäfer Renáta és Pólyáné Világos Terézia vett részt.
Négy fős felső tagozatos csapatunk (Gabler Vivien, Kulisity Klaudia, Hajnal Karina, Busa Anna) – Péter Ferencé és Horváthné Bálint Klára tanárnő felkészítő munkájának köszönhetően – harmadik helyezést ért el a Könyvtár „Olvasni jó !” vetélkedőjén.
Papp Pál kolléga közlekedési versenyt szervezett, melynek iskolai fordulóján elért eredményei alapján Erdősi Dorottya (4.o.) és Horváth Norbert (8.o.) jutott tovább.
A bajai Szentistváni ÁMK drogellenes vetélkedőt szervezett, melyen iskolánk diákjait egy öt fős csapat képviselte, és 5. helyezést ért el. A diákokat Mártonné Ferró Erzsébet, Váradi Éva és a község védőnői készítették fel a versenyre.
Szabóné Kószó Ida és Nagy Károly kíséretében Bérczes Martin, Jakubecz Vivien, Guzsvány Dávid és Szabó Szilvia ötödik osztályos tanulók szerepeltek eredményesen a Bácsalmáson megrendezett Spielblätter c. német játékos vetélkedőn.
Diákjaink különböző matematikai versenyen is megmérettettek: alsó tagozatosaink közül tizenketten vettek részt a bajai Központi ÁMK szervezte „Fejtörő” c. versenyen, melynek eredményhirdetése jövő és tavaszán várható, ill. a hetedik és nyolcadik évfolyamos tanulóink közül szintén tizenketten oldották meg a Varga Tamás Országos Matematika Verseny iskolai fordulójának feladatsorát. A versenyre való felkészítésben részt vett: Szirmai Endréné, Farkas Erzsébet, Schwanné Schäfer Renáta, Pólyáné Világos Terézia, ill. a felsősök versenyének helyi fordulóját koordinálta Szöllősi Józsefné és Papp Pál.
Számos ún. levelező tanulmányi versenyre is beneveztek tanulóink, a Kis Vakond tanodája c. matematikai (4 fő) és környezetismereti (1 fő) feladatok megoldását Szirmai Endréné küldi tovább, a Barátunk a természet c. verseny megoldásait (16 fő) Farkas Erzsébet, Szirmai Endréné, Schwanné Schäfer Renáta és Pólyáné Világos Terézia továbbítja; a Quickycsoda pályázaton résztvevő 60 diák feladatait szintén a fenti alsó tagozaton tanítók koordinálják; a Méhes György meséje c. rajzpályázatra pedig 11 harmadik osztályos és 8 negyedik osztályos kisdiák munkáját nevezte be Szirmai Endréné és Pólyáné Világos Terézia.
Az általános iskola diákjai különböző sportversenyeken is szép eredményeket értek el: 2003.október 17-én a bajai Petőfi-szigeten megrendezett Köztársasági Kupa futóversenyen 3 korcsoportban 40 diákunk állt a rajthoz Havasi Ádám kíséretében, közülük Pólya Imre (4.oszt.) harmadik helyen, míg Kubovics Balázs (8.oszt.) ötödik helyen végzett. 2003. november 26-án Bátmonostoron Vörös Csaba szervező munkájának köszönhetően a Szabados Teremlabdarúgó Tornán fiú csapatunk II. helyezést ért el, s a „Torna legjobb kapusa” címet Szabó Viktor negyedik osztályos tanuló nyerte el.

Az elért eredményekhez gratulálunk, s további sikereket kívánunk.

A 2003. év végének közeledtével a Vaskúti Általános Művelődési Központ valamennyi dolgozója nevében mindenkinek kívánok békés, boldog, szeretetteljes karácsonyi ünnepeket és sikerekben gazdag új esztendőt.

Hodoványné Varga Györgyi
mb.igazgattó

Ennyi egyenlőre.
Üdv: Piroska



Előzmény: Mijo (730)
Mijo Creative Commons License 2004.02.09 0 0 730

Sok szeretettel gratulálok a mi kedves Sipőcz Piroskánknak, Vaskút Községért Kitüntető Cím elnyeréséért :)!

Piroska, remélem az itteni szerepkörötök "határnélküliségével" is közrejátszott némileg ahhoz, hogy ezt a méltán megérdemelt elismerést szerénységed megkapja. Te egyike vagy azon példáknak, ami az ilyen fórumok létjogosultságát hivatott igazolni.
Kicsit bánt, hogy különféle kishitű pressziók miatt passzívabbá váltatok, de én csak azt tudom mondani úgy neked, mint más jóérzésű barátainknak, írjatok ti amit szívetek diktál, és féltékenykedő és kekeckedő okostojásokra pedig nagy ívben tegyetek :(!

Számomra rendkívül szimpatikus volt mindig is, a Vaskúti Hírharang anyagai rendszeres beidézése. Remélem e helyi lapotok nem szűnt meg, és ha van olyan száma, ami innen kimaradt, azt pótlólag felpakoljátok.

A Közlemények topic tartalmaz olyan hírt, ami "benneteket" is érinteni fog :).

Üdvözlettel: Mijo

Előzmény: Mijo (729)
Mijo Creative Commons License 2004.01.18 0 0 729

Sok szeretettel Isten éltesse névnapja alkalmából, a mi kedves Sipőcz Piroskánkat :)!

Mijo

francika Creative Commons License 2003.12.16 0 0 728
Sziasztok!
Nagyon kellemes meglepetés volt rátalálni erre a topikra, bár nincs túl nagy forgalom itt.
Eredendően vaskúti vagyok, bár már több, mint 12 éve nem ott élek.
Sok sikert neketek és nagyon boldog karácsonyt!
Márti
minden lila Creative Commons License 2003.11.24 0 0 727
Szia piroska!

Most néztem meg Zsuzsa felvételeit.
Nagyon gyönyörű gyűjteményt hoztatok össze. Hogy lehet, hogy én még erről sehol sem olvastam, hallottam.

Gratulálok a munkátokhoz!

Zoli

minden lila Creative Commons License 2003.11.23 0 0 726
Szia Piroska!

Zsuzsa nagyon szépeket, jókat látott a múzeumban. Remélem én is meg tudom majd egyszer nézni. Addig holnap megnézem Zsuzsa felvételeit.
Kösz a halászlevet!!!

Előzmény: S.Piroska (725)
S.Piroska Creative Commons License 2003.11.20 0 0 725
Kedves Zoli!
Várunk benneteket, üldözni fogunk merre vagytok, és természetesen találkozunk.

a mielőbbi látásra
Piroska

Előzmény: minden lila (724)
minden lila Creative Commons License 2003.11.19 0 0 724
Kedves Piroska!

Előbb megyünk , mint gondoltam.

Szombaton 11.-től OB II-es forduló lesz Vaskúton.
Én is játszom. A feleségem is jön. A lányaim sajnos nem.
Viszek kamerát is.

Remélem találkozunk.

Üdvözlettel: Pavelka Zoltán

Előzmény: S.Piroska (721)
S.Piroska Creative Commons License 2003.11.18 0 0 723
Kedves Barátaink!

A Magyar Teleház Szövetség elnöksége / www.telehaz.hu / és a TeleStart
Konzorcium nyílt felhívással fordult Kovács Kálmán informatikai
miniszterhez az eMagyarország pályázat társadalmi szervezeteket mellőző
kiírása miatt. A felhívásban kezdeményezik a pályázati kiírás
megváltoztatását, a teleházas tapasztalatok beépítését és a meglévő
értékek hasznosítását.

A felhívás szövege:

Felhívás
Kovács Kálmán miniszter úrhoz,
az eMagyarország pályázat kiírás megváltoztatására

A magyarországi teleház mozgalom mintájára, annak közösségi
hozzáféréssel kapcsolatos irodalmából, fogalom és eszköztárából,
dokumentumaiból az Informatikai és Hírközlési Minisztérium a saját
megfontolása szerint szükséges elemeket kiemelve pályázatot írt ki új,
nyilvános, korlátozottan nyilvános és már működő nyilvános közösségi
internet-hozzáférési helyek létrehozására, fejlesztésére, és
eMagyarország Pontként történő működtetésére, arculati elemei
népszerűsítésére. ( IHM - ITP 15 )

Pályázhatnak:
önrész vállalása nélkül nyilvános könyvtárak, közművelődési intézmények
bejegyzett egyházak jogi személyiséggel rendelkező intézményei és
települési önkormányzatok, állami, önkormányzati vagy egyházi
fenntartású kórházak, szakkórházak, szanatóriumok, az idősek otthonai és
klubjai.
a támogatás összegével azonos önrész vállalásával pályázhatnak
kiskereskedelmi, vendéglátó vagy postai tevékenységet folytató
gazdálkodó szervezetek (pl. könyvesboltok, internet kávézók, posták
stb.), alapítványok, közhasznú társaságok.

A pályázat előkészítésébe a Magyar Teleház Szövetség Egyesületet a kiíró
nem vonta be, a pályázók köréből valamennyi társadalmi szervezet,
egyesület ki van zárva.

Ez annak ellenére így történt, hogy 2003. június 20.-án a TeleStart
Konzorcium ünnepélyes megalakulásakor aláírt IHM-MTSZ megállapodásban a
következők szerepelnek:

1.2. Az Informatikai és Hírközlési Minisztérium nagyra értékeli a Magyar
Teleház Szövetség közel egy évtizedes működését, társadalmi és szakmai
hozzájárulását e területen, és építeni kíván az elért eredményekre.
1.3. A Minisztérium az eMagyarország és a hozzá kapcsolódó programok
keretében megkülönböztetett figyelemmel, aktív közreműködéssel támogatni
kívánja a Magyar Teleház Szövetség és partnerei azon erőfeszítéseit és
fejlesztéseit, amelyek az állami és a piaci szereplők bevonásával
kibontakoztatják a Teleházak hálózati szolgáltató képességét, lerakják,
a kiszámítható gazdálkodás alapjait, fokozzák a végpontok önálló
jövedelemtermelő képességét és közhasznú hálózati működését.

A magyar teleházasok az elmúlt 10 évben széleskörű helyi összefogással -
jelentős hazai és nemzetközi elismerés mellett - már megteremtették, és
mozgalommá szélesítették a helyi információs társadalom működéséhez
szükséges partneri együttműködés formáit.

A teleházasok közössége ezért azt várja el, a szolgáltató államtól, és
annak egyes szereplőitől, hogy az, fejlesztési elképzeléseit,
szolgáltatásait a teleházak meglévő és folyamatosan fejlődő szolgáltató
képessége bázisán, azt figyelembe véve nyújtsa. Ellenezzük a meglévő
értékeket mellőző, párhuzamos fejlesztést megvalósító gyakorlat
folytatását. A tisztességes partnerség az új, felülről vezérelten
létrehozandó hálózattal szemben sokmilliárdos megtakarítást eredményez,
érdemi kapcsolatot jelent a lakossággal és mentőöv mindazoknak, akik az
egyre szélesedő úgynevezett digitális szakadék áldozataivá válhatnak.

A hagyományokat folytatva pályázatok kiírásával támogassa a meglévő
teleházak műszaki fejlesztését, új Teleházak létesülését,
szolgáltatásokat rendeljen meg és a végzett munkával arányosan fizessen.

Bennünket a 10 év alatt felmerült nehézségek gondolkodásra, a jó
megoldások kidolgozására, az együttműködés és partnerség, az összefogás
erősítésére ösztönöztek. Az Európai Uniós követelmények között jelentős
PPP (Privat Public Partnership) követelménye, a civil, az állami és az
üzleti élet együttműködése a Teleházak életében napi gyakorlat, létük
egyik alapja. A jövőben is ezen az úton kívánunk és fogunk járni.

A közélet formálóit és minden szinten felelős tényezőjét határozottan
kérjük, hogy gyakoroljon nyomást az Informatikai és Hírközlési
Miniszterre a pályázati kiírás módosítására érdekében úgy, hogy mind a
teleházat régóta működtető, mind az új végpontot létrehozni szándékozó
civil szervezetek (egyesületek, alapítványok) önrész nélkül, a Magyar
Teleház Szövetséggel egyezetett pályázat keretei között
pályázhassanak! Ezzel a 2004 eMagyarország program nem a nulláról
indulna.

Magyar Teleház Szövetség elnöksége
TeleStart Konzorcium

piroska

S.Piroska Creative Commons License 2003.11.17 0 0 722
Szió Mijo!
Elnézést hogy most válaszolok, de sok esemény történt a közel múltba kicsit nem értem rá.
A Knip Józsi kiállítása azért "ideiglenes" mert szeretnénk egy faluházat/múzeumot/ egy régi házat /megvenni/, átalakítani és az a terv hogy mások mellett ez az összegyűjtött anyag is oda kerüljön egybe.
A másik, a nemzetiségi viszály.
Én nem tudok róla,hogy nem tetszését nyílvánította volna ki valaki, de attól még lehet. Esetleg nekem nem kötötték az orromra, hátha zokon veszem, és csúnyán nézek rá.
Viszály nem lehet, mert ha eljön a viszálykodó szerintem a gyűjteményben megtalálja az ő nemzetiségi örökségét is.Legalább is én úgy látom. Na de tudod, kinek a pap, kinek a papné.
Nézőpont kérdése.
A már készbe könnyű kritizálni.
Na csá

üdv:piroska

Előzmény: Mijo (711)
S.Piroska Creative Commons License 2003.11.17 0 0 721
Várunk benneteket.
Remélem időbe megtudom mikor érkeztek. Ha más nem az oldalbordám vagy hogy szokták mondani a férjem ott lesz drukkolni nektek mert ő is a csarnok egyik mahinátora.
Más: irigykedünk,a videókamerádra. Mi is most szeretnénk egyet vásárolni, remélem össze jön rá.
Részben megvan az EGER-BÁCSBOKOD mérkőzés videón, igy már majdnem ismerem a játékszabályokat.
Na nem untatlak tovább, ahogy mondják:
KEZEKET A PAPLAN FÖLÉ, ÉLJENEK A PALÁNKLABDÁSOK!

üdv:piroska

Előzmény: minden lila (720)
minden lila Creative Commons License 2003.11.11 0 0 720
Köszi a meghívást!
Élni fogunk vele. Épp most szervezzük a bajaiakkal, hogy magyünk Vaskútra járszani, most csak egy barátságos meccsre.
előtte írunk.

Ja! és azóta vettem egy videokamerát, meg is tudom örökíteni amit látok:)

Zoli

Előzmény: S.Piroska (719)
S.Piroska Creative Commons License 2003.11.04 0 0 719
Kedves Zoli!
Köszi szépen hogy Vaskútról ilyen szép véleményed van.Nagyon szívesen várunk családoddal is egy kis Vaskút bemutatójára bármikor ha kedved szottyan.
A Művház nyitva áll előttetek is,bármikor. A MIJO a tanúja, hogy látni azért sok érdekességet.

Üdv:Piroska

Előzmény: minden lila (718)
minden lila Creative Commons License 2003.10.24 0 0 718
A megyétekben eddig még csak Kecskeméten Akasztón és Kiskőrösön jártam.
Baja környékére még nem jutottam el sosem. Ez volt az első eset.
Remélem hamarosan feleségemmel és két lányommal egy kirándulás erejéig eljutunk.
Előzmény: Mijo (717)
Mijo Creative Commons License 2003.10.24 0 0 717

Hát akkor légy örömmel üdvözölve, kedves Zoltán!
Látom megjelentés fórumunk Baja sportja topicjában is, mindjárt átmegyek oda is egy gondolat erejéig.
Örülök, hogy szimpatikus volt Vaskút település, nagyszerű barátaink találhatók ott.

Üdv: Mijo

Előzmény: minden lila (716)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!