Keresés

Részletes keresés

true75 Creative Commons License 2010.05.11 0 0 7667

 

én is amatőr vagyok, nekem is lalibatyo segített feltárni a hiányosságokat, mert mint utóbb kiderült tömítetlenség miatt fals levegőt szívott a szivattyú

-

1" belső menetest vettem, ajánlott a szívó oldalon a száddal megszívni, hogy nincs-e letapadva a szelep, ha jön levegő akkor valszeg működni fog

-

vegyél teflonszalagot is, az fog tömíteni

Előzmény: 323d (7665)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.11 0 0 7666

Köszönöm a lehetőséget előre is!

06-70/ 6 463-325

 

Előzmény: Törölt nick (7656)
323d Creative Commons License 2010.05.11 0 0 7665
Ok, ma megveszem. A lábszelepben vannak jelentős különbségek, vagy tök mind1 melyiket veszem?
Előzmény: true75 (7664)
true75 Creative Commons License 2010.05.11 0 0 7664
ha a tekeredéssel ellentétes irányban meghajlítgatod(nem megtöröd) akkor könnyen kiegyenesíthető illetve a víz súlyától is kiegyenesedik
Előzmény: 323d (7663)
323d Creative Commons License 2010.05.11 0 0 7663
Ez ugye az a cső amivel a vizet szokták bevinni a házba? Mert nekem az úgy rémlik, hogy tekercsben van. Nem fog az összetekeredni mikor tolom le? Elég széles a kutam olyan 140cm -es gyűrűkből van.
Köszi, üdv.: 323d
Előzmény: Törölt nick (7659)
true75 Creative Commons License 2010.05.11 0 0 7662

 

jó tett helyébe jót várj :)

egészségedre

Előzmény: Törölt nick (7660)
true75 Creative Commons License 2010.05.11 0 0 7661

 

én vettem kpe idomot aminek az egyik felébe a cső megy a másik felén meg 1" külső menet van 4-600ft közötti összeg

kpe cső 220ft/m

Előzmény: Törölt nick (7659)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.11 0 0 7660

Hello True75 !

Ezek szerint valóban jó az a szivattyú, mert ma jött egy ember egy karton (nem is akármilyen) sörrel hogy ez az enyém és Tőled.

Egészségedre !

 

sör

Előzmény: Törölt nick (7631)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.11 0 0 7659

Üdv !

KPE csövet pár száz forint méteráron kapsz szerelvény boltokban és lehetőleg réz idomokat vegyél hozzá.  pl itt:    http://www.nimbusz-kft.hu/

De én láttam már 32 es lefolyócsőből gumigyűrüsen egybedugdosva a csatlakozások átszigszalagozva is szívócsövet madzaggal végigkötve(ha szétesne) is szívócsövet. Az 1" os menetvágót ügyesen rá lehet tekerni és menetes lesz ahol kell.

Előzmény: 323d (7658)
323d Creative Commons License 2010.05.11 0 0 7658
Helló! Nem biztos, hogy jó helyen teszem fel a kérdést,de sztem biztosan tud rá vki válaszolni. Nekem már megvan régtől a kutam és most vettem hozzá egy szivattyút. Azt amihez lábszelep kell. Azt szeretném megtudni, hogy van vmilyen olcsó cső amivel a szivattyút össze tudom kötni a lábszeleppel? Néztem tegnap egy készletet 7m cső+ lábszelep de 10.000.-t sajnáltam érte. Köszi, üdv.: 323d
pisti77 Creative Commons License 2010.05.11 0 0 7657

Tisztelt Freddy4 nagyon szépen köszönöm a segitséget szombaton keresőfúrás és beszámolok a szűrőzési mélységekről.

Jószerencsét

Törölt nick Creative Commons License 2010.05.10 0 0 7656

Kolbász nélkül is segítek szívesen :)

Az a vízzáró feladhatja a leckét de próba cseresznye :) Küldj egy telcsiszámot aztán felhívlak és szóban talán egyszerűbb lesz, de nem garantálom a sikert. Amúgy vert kútnak is sok lesz az a mélység de hátha lemegy. Legfeljebb kerítésoszlop lesz a csövekből ha vissza tudod húzni :)

 

Egy két dolgot felénk nem így csinálnak de ízelítőnek jó lesz :

 

 "Amennyiben valamelyik folyó partján vagy a dunai szigeteken akarunk kutat készíteni, szóba jöhet a vertkút. A vert vagy Norton kutat 1-11/2"-os menetes acél vagy horganyzott cső talajba verésével alakítjuk ki. Az első cső aljára kúpos, a csőnél kissé nagyobb átmérőjű csúcsot csavarozunk fel. Az első cső palástjának 1-2 m hosszú részét o 5-10 mm-es furatokkal átfúrjuk, és az erre a szakaszra erősített réz vagy műanyag szitaszövettel borítjuk be.
Magát a kút leverését a kútcsőre csavarozott, két félből álló acél nehezékre mért ütésekkel végezzük. Ezt szakszerűen a kút fölé felállított háromláb segítségével, kötéllel mozgatott verősúllyal végezhetjük el. Az egyszerűbb esetekben ketten-hárman kézzel emelt csillekerékkel is leverhetjük a kútcsövét. A verési folyamat közben a csövön keresztül locsolótömlővel vizet nyomva a kút aljára, megkönnyíthetjük a verési munkát. Ugyanis a benyomott víz fellazítja a cső környezetét, és folyamatosan a felszínre öblíti a csőbe jutó homokot is, ezzel nagyban elősegíti a cső lejutását a kívánt mélységre.
Rendszerint az első vízadó réteg alatti kötöttebb rétegig (10-15 m) tudjuk a csövet leverni, de nem is kell lejjebb mennünk, hiszen a kútfejre csavarozott dugattyús kézi szivattyúval (Norton pumpa) legfeljebb 4-5 méter mélyről lehet a vizet felszívni. Mivel ezek a kutak eleve homokos-kavics vízadóból nyerik a vizüket, vízminőségük nagyon jó, ha azonban erőteljesen szivattyúzzuk a kutat, akkor hamar eltömi azt a beáramló homok."

Üdv !

 

Előzmény: Törölt nick (7654)
banános joe 70 Creative Commons License 2010.05.10 0 0 7655

Hello Lacbp!

Igen, ahogy korábban írtam valószínűleg találtál egy gyenge vízadó réteget.

(a köv. vízadó réteg szerintem -40 m körül lenne)

Tudom csábítónak tűnik, hogy "csak" néhány méter, de hidd el, hogy minimálisan szivattyú nélkül nem fogsz boldogulni. Talán adalék anyaggal (pl: bentonit), szivattyúval sikerül addig megállítanod a furat falát amíg lecsövezel, de lehet, hogy ez is kevés lesz. Ha 110-es csövet akarsz beépíteni, akkor legalább 180-200-as fúrófejjel kellene kialakítani a furatot. A csőre kútszövet kell, köré pedig apró szűrőkavics a homok miatt.

Sajnálom, hogy ezt kell írnom, de ahogy eddig csináltad, úgy továbbra sem fog megállni a furat fala, mindegy, hogy milyen fejet teszel rá.

Tehát ebben a mélységben továbbra is az ásott kutat, vagy a minél nagyobb átmérőjű kútcsövet javasolnám, mert még így se lesz nagy a vízhozam.

Üdv,

Banános Joe

    

Törölt nick Creative Commons License 2010.05.10 0 0 7654

Azért mert 18 méterig nagyon vasas.

Utánna van egy vízzáró ami alatt használható víz van.

Ezt a kútfúró mondta, és valamiért a legtöbb ember akivel beszéltem ugyancsak 20 méter alatti kutakról beszéltek.

 

Nagyon feltartana ha valamilyen formában egy pár konkrét tanácsot kérnék erről a kútkészítésről?

 

Esetleg küldenék cserébe finom saját készítésű csabai kolbászt:)))

Előzmény: Törölt nick (7653)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.10 0 0 7653

Hello !

Épp ezért kérdeztem ezeket a mélységeket. Ha kavicsos a talaj és 7 méteren víz van akkor minek 25 méterre fúrni ?

Felénk (otthon) vannak vert kutak én is csináltam sok sok évvel ezelőtt. 5-6 méteren kezdődött a víz és 2-3 métertől sóder volt 200 méterig.

Sajnos igazán nagy hozamok ezzel a módszerrel nem érhetőek el de egy háztartást bőven kiszolgál. Házilagos módszerrel kivitelezhető, csak a hegy és a szűrőzött rész elkészítése kíván némi szaktudást és hát egy nortonkút nélkül nem szabad nekiállni. Persze kellő rutin hiányában megesik hogy szétverik a karmantyúkon a meneteket és szelelni fog, ezért a visszahúzáshoz is kell fogasléces emelő(k) és egy komoly vasbilincs amire rá lehet emelni. No és persze a "kelep metsző" és a vasfűrész is alapfelszerelés. Ha nem a 3 lábú kötélcsigás módszert választod hanem a középen lyukas súlyt amit emelgetni kell (elég fárasztó) majd ráejteni a vascsövön lévő bilincsre akkor akár 6 méteres szálakban is le tudod verni a csövet és a menet sem megy tönkre így újravágni sem kell. És minél kevesebb toldás annál kevesebb hibalehetőség.

Üdv !

Előzmény: Törölt nick (7650)
tomiracing Creative Commons License 2010.05.10 0 0 7652
Üdv

Hallott már valaki az ukrajnából behozott PEDROLLOKRÓL valamit?
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.10 0 0 7651

Helló    pisti77 !       Megnéztem Törökszentmiklós vizbeszerzési lehetőségeit. A kérdéses Hunyadi utcában éppen van dokumentált kút, mégpedig a Balassa B. utcával kapcsolatos sarkon lévő közkút, amely  -89,0 m. mélységű. A szűrőzés helye ismeretlen.  A Strand ivóvizkútjában  -60,0 m. -től van vizadóréteg  -76,4 m. -ig  2 szakaszban. Ez a kút 480 litert ad percenként és 15 C -fokos.  A Béke Tsz kútjában  -58,0 m. -től van vizadó réteg  -95,0 m. -ig,  3 rétegben.  A Barnevál kútjában -68,5 m. -től  -83,0 m. -ig, a  Kossuth L. úti Tanácsháza udvarában pedig -90,0 m. mély kút van.

 

Összességében elmondható, hogy általában abban a térségben szinte mindenütt van ivóviz minőségű viz, kb.  -55,0 m. és  -70,0 m. között. A vizadórétegek bővizűek, dúrva homokok és homokos kavicsok, valamint kavicsos homokok. Egyszerű felszerelésekkel is jól fúrhatók, mert a nyugalmi vizszintek felszinközeliek, csak -2,5 m. és -3,5 m. közöttiek, térszint függvényében. Sikeres kútfúrást kivánok és  Jószerencsét !

Előzmény: pisti77 (7644)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.10 0 0 7650

Köszönöm a segítséget!

Amint lehetőségem lesz rá hívom őket.

 

Egy utsó kérdésem lehet kút témában?

 

Ha ennyire kavicsos a talaj akkor egy vert kútnak nem lehetne létjogosultsága, még ha csak ideiglenesen is?

Mosonmagyaróvár környékén, és itt a kisalföldön több felé hallotam hogy csináltak ilyeneket.

 

A szomszéddal ma beszéltem. Neki fent van a szivatyú 6-7 méteren van a víz a kútjában.

 

 

Ja és a voltkutfúrónál is jártam ma. Ő is kinevetett a 110-es PVC ötleteimmel.

Vert kutat nem ismeri, aszondta arról kérdezzek olyat aki már csinált olyat.

Előzmény: Törölt nick (7648)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.10 0 0 7649
Helló    Che-pel kolléga !    Azt nem tudom, hogy Csepelen szennyeződik - e a talaj, de ha szennyeződne is, akkor azt nem az Önkormányzat emberei ellenőriznék. De hallottam már olyan kósza és nemhivatalos információkat, hogy felkérte a Vizügyi Hatóság az Önkormányzatokat, hogy számolják össze és  "térképezzék" fel a települések ásott és fúrt kútjait. Abból a célból, hogy a kutakra úgynevezett  "kútadót" fognak kivetni, amely évi  60.000.- ft. lessz. Állitólag lehetőség lessz havi  5.000.- ft. -os részletenként is befizetni azt. Hogyaztán most a Kormányváltás mit tesz ezügyben az beláthatatlan. Erről röviden most ennyit.  Üdv. -  és   Jószerencsét !
Előzmény: Törölt nick (7646)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.10 0 0 7648
Helló    Grimmcsalád !           A Kimle -i kútfúrók elérhetőségéről Emailt küldtem. A  110 mm. -es PVC csövet a réseléssel  köpenycső nélkül sajnos képtelenség  "levinni"  a kavicsban, mert a betáplált levegő a réselésen szabadulna fel, nempedig a csősarú alatt. Ugyanakkor a PVC cső nembirná a  "gyűrődést" !  A felvetett kompresszor teljesitménye ráadásúl kicsi volna, mert legalább 200 m3/óra levegő szükséges  1 átlagos acélköpenycső lesüllyesztéséhez kb. -20,0 m. mélységig. Nem a nyomás, hanem az azonos nyomástartományú levegő mennyisége a perdöntő ilyenkor.   Üdv. !
Előzmény: Törölt nick (7645)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.10 0 0 7647
A te képeidet láttam a picassán? Nagyon klassz
üdv
Előzmény: Törölt nick (7645)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.10 0 0 7646
Freddy 4

Üdv

Nem tudod véletlenül, hogy Csepelen nem-e szennyeződik a talaj? Önkormányzatos emberek érdeklődnek egy részén Csepelnek, hogy vannak-e fúrt kutak. Közben talajmintát vettek több helyen közterületen.
Ezt a VITUKI csinálja vagy egyéb más szervezet?

Üdv és jószerencsét!
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.10 0 0 7645

Esetleg a telefonszámukra vagy a nevükre nem emlékszel? Emailom publikus.

 

Ha van időd válaszolni akkor esetleg egy kérdést is megeresztenék.

 

Elképzelhető hogy egy nagyobb teljesítményű kompresszorral (asztalos üzemben szolgál 3fázisu 2 dugyatyús), le tudnék küldeni egy 110-es környéki csövet, réselt csővel a végén, 20 méterre?

Tudom annak még le kellene zárni a végét, de ha a cső lemenne akkor azt már megoldom valahogy.

 

 

Köszönöm előre is.

Előzmény: Törölt nick (7640)
pisti77 Creative Commons License 2010.05.10 0 0 7644

Tisztelt Freddy4 látom tapasztalt kolléga vagy szeretnék segitséget kérni.

A kérdésem a következő,Törökszentmiklóson a hunyadi ut környékén milyen mélységekben van vizadó réteg 30 méter után?Segitséged előre is köszönöm.

Törölt nick Creative Commons License 2010.05.09 0 0 7643

A szomszédtól elkértem annak a kútfúrónak az elérhetőségét aki neki furta a kutat.

Egy helyi mezőgazdász.

Felkerestem, de már sajnos nem fúr. Elmondása alpján ott ahol lakom 20 - 30 méteren lesz víz. 7-9 nyugalmi vízszintel.

 

Már nem fúr de a cucca meg van. A köpenycső vas, de nem menetes. Heggesztette annakidején.

 

Feldobtam neki, hogy esetleg bérbe...

 

Ingyen ideadja, csak annyi a gond hogy a csövek egy részét elkérték tőle kölcsön és azt vissza kellene kunyerálni.

 

Futok ebben a témában még egy kört és ha nem boldogulok akkor hívom a Kimleieket.

 

Köszönöm a jó és hasznos tanácsokat.

Zapod Creative Commons License 2010.05.09 0 0 7642

Válasz kivánságod szerint ment emilben.

Zapod.

Előzmény: gyiapaci (7543)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.09 0 0 7641

Hello Grimmcsalád !

Most a szezon közepén biztosan nem fog menni az áralku. Talán a szezon végén igen, persze ez sokmindentől függ. Mosonmagyaróvár környéki csapatokat keress azok egytől egyig védőcsőre szakosodtak. Talán lesz szerencséd valamelyikkel. Esetleg azt meg tudom tenni hogy másik számomra is ismeretlen csapat elérhetőségét megszerzem neked, de ez biztos nem fog gyorsan menni.  

Jobb csövet a Budafilter-től tudsz beszerezni, az árjegyzéküket megtalálod a neten.

Továbbra is lebeszélnélek a D.I.Y. fúrásról, ez nem az a kategória hidd el. Ha 5-10 méter kellene lehet biztatnálak,de 25 az nem gyerekjáték sóderban. Amúgy milyen mélyen vannak vizek a kutakban feléd?

Üdv !

Előzmény: Törölt nick (7637)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.09 0 0 7640

Egy régi történet. Pár évvel ezelőtt, megnyertem egy  1.400.- méter mélységű termálvizkút megépitésére szóló pályázatot a Kisalfőldön. A kútfúráshoz szükséges vizszállitást nem tudtam tartálykocsival megoldani, ezért  1 úgynevezett  "munkakút" megfuratása mellett döntöttem. Mivel már  1 méter mélységtől kavics volt, ezért  1 erre szakosodott kútfúró brigádot kerestem a környéken, mert kiszámoltam, hogy ha azt mi készitenénk el, az minimum  3 - 400.000.- ft. -ba került volna akkor, a nagy távolság, stb. miatt. Pár telefon után találtam  1 Kimle -i csapatot, akik a telefonon történt megbeszélés és megállapodás alapján kimentek és megfúrták a  -20,0 m. mély kutat  125 mm. -es csőátmérővel, amely 800 l./ perc vizet adott, bruttó 80.000.- ft. -ért.

 

Személyesen sosem találkoztunk, előtte meg utána sem, a pénzt is postán küldtem meg nekik. Hogy mi ebben a poén ? Elősször is az, hogy igy ismeretlenül, vakon és kölcsönösen megbiztunk egymásban, valamint az, hogy találkoztam  1 akkor még számomra új kavicsfúrási technológiával. Mégpedig: - az átm. 160 mm. -es acél köpenycsövet kompresszorozással vitték le, tehát az átfúrt kavicsot a saját viztartalmával termelték ki, miközben a védőcsövet lesüllyesztették a kivánt mélységig. Majd ebbe beépitették a 125 -ös csövet, 160 -as cső ki, kavicsréteg beomlasztva. Ráadásúl olyan gyorsan, hogy hihetetlen. Reggel  9 után kezdték a munkát és délben már szóltak, hogy készen vannak ! Nagyon jó kutat csináltak, le a kalappal előttük. Tehát vannak még csodák a kútfúrásban.  Jószerencsét mindenkinek !

gardrob3 Creative Commons License 2010.05.09 0 0 7639
Lacek80
Nekem Cinkotán az állomás mögött egy szolnoki kútfúró ill. az emberei 55 000 ft-ért fúrtak 40mm- es 16m mély kutat a vízszint 7,5 m- en van kicsit gázos, így egy nap állás után kicsit nyomni kell a vízhiány kapcsolót de utána víz van bőven, nem tudom üresre szívni Pedrolló 750 w a szivattyú 1,5 m-es aknában.
Üdv
Gardrob
Előzmény: lacek80 (7589)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.09 0 0 7638
Lehet csak nem lesz jó, ( le kellene zárni az alját) meg olyan mélyre nem tudod le iszapolni. A köpeny cső is neccesen megy le 20-30m mélyre. Kifelé meg még nehezebb.

Hol van ez helyileg? Hogy senki nem akarja vállalni? A házi próbálkozások sem lesznek olcsók! Viszont vigasztal az a tudat, hogy megpróbáltad:) Mondom nem te vagy az első, és nem is az utolsó. Aztán vagy nem lesz kutad vagy hívsz egy kútfúrót.
Azért sok sikert kívánok, hátha ecce kollégák leszünk. Rómát sem 1 nap alatt építették fel:)
Előzmény: Törölt nick (7637)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!