Keresés

Részletes keresés

Antisystem Creative Commons License 2014.06.11 0 0 17840

Persze, mert ezekben a cuccokban nem a hatóanyag gázosodik, hanem az oldószere, az okoz "kóválygást", - tkp "benzinizmust, szipus hatást", szóval a szerves oldószerek ellen védő gázálarc-betéttől várható a dolog kivédése. (a Cyperkillben és a régi EC Decisben petró van, az újban meg ásványolaj és ciklohexanon)

A hatóanyag belégzése csak akkor jácc, ha a finom porlasztású permetet lélegzi be az ember. 

 

ÜdV

Előzmény: spapda (17838)
pacsepa Creative Commons License 2014.06.11 0 0 17839

Idén végre csatát nyertem a cseresznyelegyek ellen. A Germersdorfi-ban eddig egyetlen kukacos cseresznyét sem találtunk, leszedtem a fa tetejéről már vagy 15 kg-ot. Rengeteg termés van még a fán, az ágak hajlanak. Ma tervezem, hogy kimegyek a telekre és leszedem ami még lejön. Ha így marad, akkor jövőre is az idei stratégiát vetem be. Közvetlenül mellette áll egy meggyfa, az is kukacos szokott lenni, remélem azzal sem lesz baj, az is most érett be.

 

Még egy trükk, de már nem cseresznyelegyek ellen, hanem a gyümölcsmonilia ellen.

Az érés előtt álló fák törzsét körberagasztózom, hogy a hangyákat kiszorítsam. A Teldor-t pedig nagyon-nagyon ajánlom, szüret előtt bevetni. Nem túl olcsó, de megéri. 3 nap az ÉVI-je és nem csak a fán nem rohad a gyümölcs, hanem még utána, leszedett állapotban is nagyon jól tartja magát. Igaz ez a szamócától a cseresznyén keresztül bármilyen csonthéjasig.

spapda Creative Commons License 2014.06.11 0 0 17838

Egyszer én is picit kóvályogtam a Decistől vagy Cyperkilltől (már nem emlékszem melyiktől), akkor döntöttem el, hogy rákeresek a témára. A legtöbb leírásban FFP2/FFP3 osztályú részecskeszűrős vagy P2/P3 osztályú betétes félálarcra olvastam ajánlást kiskerti, alkalomszerű permetezéshez (ez a friss írás pl. jó összefoglalónak tűnik).

És ami még nagyon fontos: a jó illeszkedés! Nekem valahogy a legtöbb álarc (főleg a 3M-től) nem illeszkedik rendesen az arcomra, valahol mindig "szelelnek" (vagy kényelmetlenek). Ezért bementem a munkavédelmi boltba, és végigpróbáltam a polcra kirakott típusokat, így jutottam a Spirotek szelepes cuccaihoz, ezek passzolnak az arcformámhoz, a védőszemüveg sem párásodik fölötte, és talán 400-500 Ft darabja, amivel egy átlagos háztáji gyümölcsöst nem egyszer le lehet permetezni. Azóta nincs problémám a permetezéssel, sem a bekeveréskor, sem a használatkor nem érzem a szerek szagát, nincsenek utótünetek sem.

Előzmény: alfi13 (17837)
alfi13 Creative Commons License 2014.06.11 0 0 17837

Nagyon sok permetezőszer főleg a rovarölők gázosodnak is és az ellen nem véd a porvédő.

Előzmény: hamvasat (17835)
Camrom Creative Commons License 2014.06.11 0 0 17836

 

 

Mi lehet ez, hétfőn még semmi baja egy levél se volt alatta.

hamvasat Creative Commons License 2014.06.10 0 0 17835

Azt hiszem nekem sem ártana egy szűrős félálarc, mert azt vettem észre, hogy a sima 3M-es légzésvédő kevés, permetezés után rossz a közérzetem és "tol" a fejem :-)

Előzmény: alfi13 (17829)
hamvasat Creative Commons License 2014.06.10 0 0 17834

Köszönöm Urak!

 

A cégnél, ahol dolgozom, van labor, meg mikroszkóp is. Két napja levágtam pár beteg ágat, azok jók, vagy vágjak le egy újat a vizsgálathoz? Holnap megnézem mikroszkóppal, aztán jelentkezek, hogy mit láttam.

 

üdv: hamvasat

Előzmény: alfi13 (17831)
Antisystem Creative Commons License 2014.06.10 0 0 17833

A Score szerintem is jobb talán mint a Bumper, de alapvetően mindkettő triazol (difenokonazol vs. propikonazol) szóval ami az egyikre rezisztens, az jó sansszal a másikra is. Viszont szintén jó a tujákra és szintén felszívódó a Topsin M. (II)

 

ÜdV

 

 

Előzmény: alfi13 (17831)
napalm. Creative Commons License 2014.06.10 0 0 17832

én abek2-t használok, beleszippantottam a bi58-ba, semmit nem éreztem, gondolom szűr valamit;)

Előzmény: cz.sanya (17828)
alfi13 Creative Commons License 2014.06.10 0 0 17831

Lehet hogy atkák a bűnösek próbáld megnézni egy nagyítóval vagy inkább egy kézi mikroszkóppal.

Legalább 40-100 szoros nagyítás kellene hogy meglásd az atkát. Az atkák ellen Flumite 200 vagy Vertemic esetleg Nissuron. 

Amivel permeteztél az a gombabetegségek megelőzésére nem rossz de Scoret is megpróbálhatnád ha kiderül hogy nem atkák.

Előzmény: hamvasat (17830)
hamvasat Creative Commons License 2014.06.10 0 0 17830

Sziasztok!

 

A fűápolás topicban javasolták, hogy forduljak hozzátok tanácsért. A kérdés a következő volt, köszönöm szépen a segítséget előre is:

 

"

Elnézést kérek, hogy OFF-olok, de nem találtam meg a megfelelő és aktív topicot, meg tán annyira nem idegen a tuja téma.

Írtam pár napja, hogy betegek a tujáink és már kínlódok vele egy ideje, de csak egyre rondábbak... Tavasszal írtam, hogy fehéres porszerű anyag van a leveleken, amitől matt fakó színe van. Érdekes, hogy nem nagyon hozott még idén új hajtást, viszont az elmúlt időszakban száradnak el a levelek, a jelenséget először vöröses-barnás elszíneződés előzi meg, majd elszárad az ág.

Mivel több weboldal is említ élettani okokat, leírnám, hogy mik az előzmény "gondozások". Tavaly ősszel vettem a tujákat konténeresen, szépek, egészségesek voltak. Pihent, de agyagos termőtalajba ültettük, az ültetőgödör kb. 40x40x40-es gödör volt, aminek az aljába szórtam szarvasmarha trágya granulátumot, kb. két marékkal, amit földdel elkevertem, erre még jött 10 cm föld és csak utána ültettük bele a tuját. Télen locsoltuk időnként, ha melegebb, fagymentes idők jártak.

Tavaszra nem pusztult ki egy sem, viszont nem nagyon akartak hajtani és jött ez a fehéres lepedék a levelekre. Élősködőt nem láttam rajta.

05.02.-án alaposan lepermeteztem őket Mospilan, Amistar, Bumber és Dithane keverékkel, de változás nem történt. Vettem ASB fenyőtrágyát és a javasolt 30gramm/tuja dózist kiszórtam a tuják tövéhez.

05.19.-én megismételtem a permezetést, változás semmi.

06.08.-án Mospilan, Dithane és Bumper kezelést kapott és a permetezéskor láttam a képen látható tüneteket.

 

Nem tudom, hogy mivel tápanyagozzam, permetezzem, de nagyon szeretném, ha meggyógyulnának, mert egyrészt drága volt, sokat dolgoztam vele és nem utolsó sorban sajnálom is őket…

 

Tudtok tanácsot adni, hogy mit tegyek szerencsétlenekkel?"

 

Köszi, üdv: hamvasat

 

alfi13 Creative Commons License 2014.06.10 0 0 17829

Én a 3M 6057 ABE1 es betétet használom. Kb 8-10 éve a körzeti növényvédő állomáson ezt javasolták. Max 2 évig használom néha évente cserélem.

Előzmény: cz.sanya (17828)
cz.sanya Creative Commons License 2014.06.10 0 0 17828

Sziasztok!

 

Permetezéshez milyen légzésvédőt használtok?

 

most sikerült beszereznem egy 3M 7500-as légzésvédőt. ABEK1 szűrőbetéttel. Ez elvileg csak gázszűrő. Szerintetek jó permetezéshez is? Vagy vegyek másfajta szűrőt?

 

köszönöm

paradisso Creative Commons License 2014.06.10 0 0 17827

Szia Tintus! A liszteskék ellen megkapták tegnap reggel az első adagot. Karate + Actara + Sanmite és a biztonság kedvéért ha már permetezek, gomba ellen Amistart is megkapták. Eddig a paradicsom -paprika uborka cukkini sütőtök és dinnyék, ezekről beszélünk, kaptak egy rezes karates kombót és utána 2 amistaros-sanimte-os-acataras kombót. Legközelebb már valami réz tartalmú szert akarok megint ami a vírusok ellen is véd, mert ugye ezek a mocskos liszteskék virusokat is terjesztenek. Az lenne az én kérdésem viszont a többiek felé is, hogy milyen szer lenne jó ami vírus ellen is jó. Most legutóbb Miltoxot vettem azt akarom legközelebb kiszórni, de lehet valami vírus elleni szert is kellene beletenni ha a Miltox nem jó. Vajon mi lenne a hatékony szer hogy megelőzzem azt hogy nehogy a liszteskék valami vírussal megfertőzzék a növényeket. 

Előzmény: TINTUS (17823)
nedüpal Creative Commons License 2014.06.10 0 0 17826

 Hai   Bogarakra jo, /volt/ ma napsag a mereg se a regi mar, emelt dozis is alig viszi, akkor a csinarle gondolod vinni fogja? Nemigen...

Előzmény: Timie_ (17824)
beetee Creative Commons License 2014.06.10 0 0 17825

Troll vagy-e?  :)

De, hogy a google (vagy akár ennek a fórumcsoportnak) keresője nem a barátod, az biztos.

Előzmény: Timie_ (17824)
Timie_ Creative Commons License 2014.06.10 0 0 17824

Sziasztok!

 

Érdeklődni szeretnék, hogy hallott e már valaki arról, hogy csalánt vízbe áztatva (lehet forró vízzel nem tudom) leszűrni utána permetezni, állítólag sok mindenre hatásos???!!!

 

 

TINTUS Creative Commons License 2014.06.10 0 0 17823

Szia. Mivel szállsz harcba a lisztecskék ellen??

Előzmény: paradisso (17807)
Antisystem Creative Commons License 2014.06.09 0 0 17822

Paradicsomot? Gombák ellen érdemes szerintem, a rovarkártevők ellen preventíve felesleges, ha az ember naponta-másnaponta rá tud nézni.

Réz ami a bacit is viszi - nem ebben a harminconfokban! - akár felszívódóval kombóban mint a Ridomilok. Tisztán felszívódóban az Eclair 49 WG-t szoktam használni (II), azt ha az ember bekeveri mehet a paradicsom, az uborka meg a szőlő szinte minden gombás nyavalyája ellen.  Aztán nyár közepétől a szeptória rongálja a paradicsomokat, arra az Amistar Top (II) az ideális megelőzésre + kezelésre is. (gyakorlatilag Amistar (III) meg Score (III) keveréke)

 

ÜdV

Előzmény: taormina001 (17821)
taormina001 Creative Commons License 2014.06.09 0 0 17821

Hmm; az nincs is tölünk messze, már amikor sikerül idejönnöm. Szerintem ezt tudtam egyszer már csak elfelejtettem:-).

Ha már itt vagy, megmondanád, hogy a paradicsomot kell-e preventiven valamivel valami ellen kezelni?

Nincs neki semmi baja, de még lehet:-)

Előzmény: Antisystem (17820)
Antisystem Creative Commons License 2014.06.09 0 0 17820

Ugyanott, ahol az elmúlt fél évszázadban:) Bp. XXII.

 

ÜdV

Előzmény: taormina001 (17819)
taormina001 Creative Commons License 2014.06.09 0 0 17819

Antisys, te hol székelsz mostanában; úgy értem geográfiailag?

taormina001 Creative Commons License 2014.06.09 0 0 17818

Köszönöm a tanácsokat!

Antisystem Creative Commons License 2014.06.09 0 0 17817

Persze. Őszintén szólva látatlanban nem lehet megmondani, hogy mi baja a tiszafádnak, de a szokásos "örökzöld-koktél" valószínüleg jó lesz rá, mert az a szóba jöhető bajok 90%-át lefedi... (a pajzstetűt is, a tujaszút nem) ... szóval Score+Mospilan+Dithane  vagy Antracol + egy marék keserűsó... 2 hét múlva megismételve... illetve most érdemes mellé talán Flumite-t is keverni mert atkás szezon van.

Egyébként: http://www.gazdabolt.hu/index.php?route=account/customer_support/posts&topic_id=9826

 

ÜdV

Előzmény: taormina001 (17815)
Lora1213 Creative Commons License 2014.06.09 0 0 17816

http://barcikarovar.hu/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=36&Itemid=67&limitstart=2

 

http://www.gazdabolt.hu/index.php?route=information/kb/page&category_id=1&page_id=22

 

Nézd át ezt a két oldalt, hátha megtalálod a bűnöst.  Nálam a Leylandi ciprus viselkedett hasonlóan, arra azt mondták atka.    Nekem azt tanácsolták ha nem találom meg mi a baj, fújjam le Mospilannal és Vertimeccel, és Dithaneval.

Előzmény: taormina001 (17815)
taormina001 Creative Commons License 2014.06.09 0 0 17815

Köszönöm szépen! Ránézne esetleg még valaki, akinek hasonló tapasztalata volt? Én nem találok pajzstetveket, de az nem jelent semmit. Meg egy ilyen óriási öreg fán nehéz ennyit elképzelni: a belseje telejesen lehullott; valamit kellene tenni.

Előzmény: cscs72 (17812)
nedüpal Creative Commons License 2014.06.09 0 0 17814

Hali! a miraga 45 ec-nek mennyi a dózisa modjuk a meggyben / uborkában/?

gaabre Creative Commons License 2014.06.09 0 0 17813

jég;

fagél segít a gyógyulásban

Előzmény: buga1 (17805)
cscs72 Creative Commons License 2014.06.09 0 0 17812

Nekem mindenhol voltak A növény levelén,szárán.A lehullott levélen ne keresd.Én sem láttam meg elsőre,mivel színtévesztő vagyok.Viszont ha nem látod őket,akkor lehet mégsem pajzstetves a tied.

 

Előzmény: taormina001 (17811)
taormina001 Creative Commons License 2014.06.09 0 0 17811

Megmondanád, hogyan lehet megtalálni/megvizsgálni öket? Alehullott leveleken vannak? Milyen szinü?

Előzmény: cscs72 (17810)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!