Keresés

Részletes keresés

a.sofie Creative Commons License 2009.02.22 0 0 1286
Szia, párosíthatsz bármit, 2-est akár az 5-sel is, de mindig az alacsonyabb fokozatot kapod meg a végén, vagyis hiába van kétnyelvű irásbelid/szóbelid ha egynyelvű részvizsgával párosítod akkor egynyelvű nyelvvizsgát kapsz. Gazdálkodón voltam decemberben (komplex) az írásbeli szerintem könnyű volt, sikerült is szinte mindenkinek nálunk, viszont a szóbelin kaszálnak. 56%-os lett (3 pont kellett), és nem igazán a tételeikre mennek rá hanem milyen általános ismereteid vannak a mai üzleti életről (Financial crisis, Eurozone stb.). Egy kérdés: nem előirás az, hogy magnón rögzíteni kell a szóbeli nyelvvizsgát? Mert én semmilyen magnót vagy rögzítő eszközt nem láttam...
Előzmény: Sanyiiika (1276)
bogica18 Creative Commons License 2009.02.20 0 0 1285
Januári TELCen Tbányán volt több barátnőm, barátom. Egyiküknek sikerült csak (ő angolból ment), de neki is csak 33 pontos lett a levél, pedig nagyon ügyes a csaj. A többieket mind meghúzták, de ilyen 1-3 ponttal, és mindenki a levélen hasalt el... Nem fura ez egy kicsit?
Nem tudom igaz-e, de elvileg most még a netről is le akarják szedni a januári eredményeket, mert feltűnően mindenkinek a levele szar, 30-33ponttal... Nem tudom, ez mennyire igaz, csak mint pletykát hallottam.
Engem nyelvvizsga egy darabig még úgyse érint, mert még nincsen szükségem rá...
Előzmény: Arlen90 (1283)
sabolch Creative Commons License 2009.02.19 0 0 1284
Én pl azért mentem tavaly is origós vizsgára, mert a nyelvtant nagyon tudom, a szókincsem meg nem valami nagy. Nyelvtant szeretek tanulni, szavakat pedig utálok. :) Sokkal jobban mennek nekem a fordítási feladatok, mint a pl: behelyettesítős. Épp érettségi előtt állok, és az ORIGÓ szóbelije ugyan olyan mint az érettségin. Amit persze már halálra gyakoroltunk. Én ezért válaszottam az ORIGÓt.
Arlen90 Creative Commons License 2009.02.18 0 0 1283
DE Angel DC ez nem origos hanem telc-es viszga volt....
ott is ilyen szemetek?
Angel DC Creative Commons License 2009.02.17 0 0 1281
mindig is így volt

bevallom sosem értettem, miért pont azt a vizsgát célozzák ma is sokan.. itt maradt a szocializmusból, akkor sem volt hiteles, miért gondoljuk h most jobb
Előzmény: Törölt nick (1280)
Angel DC Creative Commons License 2009.02.17 0 0 1279
szia, hát... az origós vizsga a mai napig kvótás, hibakeresős 'átcseszős' vizsga sajnos

normális esetben ha valaki a küszöb alatt kevéssel teljesít (2-3%-kal) akkor kötelesek újravizsgálni h nem lehet-e mégis átrugdalni az illetőt, ezt meg is teszik, az eurónál, ahol 65% volt a küszöb, 64-et nem láttam soha

sajnos az origo megőrizte a 'rigó utca' jellegét, olyan mint volt:((
Előzmény: Arlen90 (1278)
Arlen90 Creative Commons License 2009.02.17 0 0 1278
Sziasztok!

Jan 17 vizsgáztam a telcnél szolnokon a TIT nél Angol nyelvböl középszinten.A szóbelim magasan sikerült vizsont az írásbelim 59.666% lett sajnos, ami elég bosszantó.Amit az írásbeliben a legjobbnak éreztem a levél írás volt erre fel 45 pontból elértem 21 pontot -.-' . Már beadtam a kérelmet hogy megnézhessem a dolgozatot pesten és utána minden bizonnyal fellebbezek.Szerintetek van e rá esély hogy sikerüljön a fellebbezésem,mert erre a vizsgára is nagyon nehzene kapartam össze a pénzem hiszen tanuló vagyok még, nem szeretnék még1szer menni.
Köszönöm a véleményetek előre is!
Szép napot!


üdv:Csabi
Sanyiiika Creative Commons License 2009.02.15 0 0 1276
Nálam mi a helyzet ezekkel:
1. Kodolányi - gazdálkodó kétny.
2. BGF - üzleti kétny.
3. Oeconom kétny.
4. BME - gazdasági kétny.
5. LCCI - üzleti egynelyvű
6. (meg a kITEX) egynyelvű
Nálam ezeket lehetne párosítani?

Azt mondták, hogy egynyelvűket lehet, de mondjuk egy 2.-es szóbeli mehetne egy 5.-ös írásbelivel?
Előzmény: Angel DC (1275)
Angel DC Creative Commons License 2009.02.14 0 0 1275
igen, elfogadják bármelyikkel
Előzmény: Mechanix (1273)
Sanyiiika Creative Commons License 2009.02.14 0 0 1274
Szia!

Elméletileg létezik ilyen, az én tanárom is mondta (igaz más nyelvvizsgára vonatkoztatva).

Itt találsz információt:
http://www.nyak.hu/
Előzmény: Mechanix (1273)
Mechanix Creative Commons License 2009.02.13 0 0 1273
Sziasztok!
Lenne egy fontos kérdésem!
Van egy államilag elismert középfokú szóbelim németből a telcnél. Mehetek másik nyelvvizsgaközponthoz vizsgázni írásbeliből, illetve ha az megvan elfogadják a 2-t komplexnek?
simonbence0606 Creative Commons License 2009.02.12 0 0 1272
Sziasztok!Szeretném a segítségeteket kérni!1 hónap múlva megyek TELC angol középre. A mnkám miatt feltétlen szükségem van rá..Lenne néhány kérdésem a szóbeliről:
-a honlapon egy csomó téma van..azt mind ki kell dolgozni???arra nincs időm..valamit javasoljatok, lehet szerezni valahonnan kidolgozott tételeket?múltkor valaki azt mondta, h csak 5 prezi téma van, ehhez képest most 18 van fent..
-milyen komolyságú a szóbeli? néhány hónapja tanulok angolul, szóval a szókincsem elég gyér..
Jól döntöttem, amikor a TELC-et választottam?
ampervadász Creative Commons License 2009.02.11 0 0 1271

Sziasztok!

Az alábbi kérdéssel fordulok felétek: a felsőoktatási intézménybe, felvételi jelentkezési lapon, a többletpontok miatt szükségem van a nyelvvizsgára. Németből középfokú, komplex ÖSD nyelvvizsgával rendelkezem, azonban nem tudom melyik a dokumentum helyes sorszáma??

A bal oldalon található, betűt és számot egyaránt tartalmazó Anyakönyvi szám vagy a jobb oldali csak számot tartalmazó Bizonyítványszám?

 

Válaszokat előre is köszönöm!

MrTeddy Creative Commons License 2009.02.11 0 0 1270
sziasztok!
ha valami volt már a Rigó utcában (vagy más origós helyen) olaszból középfokúzni, akkor írja már le légyszi a tapasztalatait! milyen volt, mire kell figyelni, stb...
köszi!
Sanyiiika Creative Commons License 2009.02.11 0 0 1269

Komoly a leírásod! :D

Köszi a részletes leírást!

 

Amúgy kérdeztem más fórumon is és azt mondták, hogy ez nagyon összetett dolog, szóval nem lehet kifejezetten könnyű vizsgára rámutatni. Mindenesetre, hogy közeledik  a szakvizsga én ezeket a lehetőségeket állítottam fel magamnak: Kitex/kereskedelmi, LCCI/üzleti, BGF  nem biztos, hogy ezek a legkönnybbek, de a Zöld Út-at nem fogadják el nekülnk. (bár az se biztos, hogy az is könnyű).

 

 

Előzmény: Zaila (1268)
Zaila Creative Commons License 2009.02.09 0 0 1268
Üdv!

Múlt héten voltam középfokú angol LCCI üzleti nyelvvizsgán, előtte pedig egy 2 hónapos tanfolyamon. Megosztanák veletek pár tapasztalatot.

Pécsen a Más Nyelven tanfolyamára jártam, 50.000-ért olyan „felkészítést” kaptunk, hogy  pl a karácsony előtti óra azzal ment el, hogy magnón hallgattuk a Santa Claus coming to town-t és ki kellett egészíteni a dalszöveget, egy papíron rajzok voltak , hópihe, szarvas, gyertya stb és össze kellett kötögetni az megfelelő angol szóval. Óra végén pedig színezőt kaptunk, hogy  SZÍNEZZÜK KI OTTHON. 21-34 évesek jártunk oda… Szóláncot játszottunk, de kb olyan szinten hogy a tanár is olyan komolyságú szavakat mondott, mint apple. Két hónap alatt 2 olyan magnóhallgatásos feladatot csináltunk ami a vizsgán is van, semmi többet. Megkaptuk a vizsga syllabusát, de a legtöbb témáról nem beszéltünk, vagy ha igen, elintéztük pár mondattal. Kérdeztem a tanárt, hogy tudna-e nekem ajánlani anyagot, ahol kicsit jobban ki vannak fejtve ezek a témák, persze nem tudott… Azt mondta, nem kell annyira félni ettől a vizsgától, mert olyan lesz, „MINTHA EGY KOCSMÁBAN BESZÉLGETNÉNK”. Hát a kocsmamókáról annyit, hogy a témám a szóbelin a hitelkártya volt, semmi másról nem beszélhettem, a vizsgáztató baromi hosszú, bonyolult mondatokat tett fel, bekeverte Párizst, a szituációban pedig az lett volna a feladat, hogy én, mint egy bank alkalmazottja, adjak teljes tájékoztatást a hitelkártyák működéséről abban az esetben, ha az érdeklődő a gyerekének Magyarországon nyit hitelkártyát de Amerikában fogja használni. A listening sem volt egyszerű, volt, ahol annyira hadart a beszélő, hogy azt tanítani kéne, Tv-ben, vagy az életben is ha hallasz beszédet, nem jellemző, hogy ennyire gyorsan beszélnének. Voltak érthetőek, de volt pár ilyen szivatósan érthetetlen is. Csakhát ez kellemetlen annak a tükrében, hogy bevezették, hogy 40%ot mindegyik részvizsgán el kell érni… Nem az LCCI ellen vagyok, nem lett volna probléma ha nem ilyen felkészítést kapunk. 80 ezremben volt ez a kis tapasztalat, úgyhogy nézzétek meg nagyon, hogy mire adtok ki pénzt!

Sanyiiika Creative Commons License 2009.02.05 0 0 1267
Ez nem úgy van!
Nekem azt mondták, hogyha mondjuk a szóbelinél a magnóhallgatásod 38% és a beszédkészséged (amikor beszélgetni kell) az meg mondjuk 98% akkor a kettőből elért eredményed lenne 70%-os a teljesítményed ami máshol megfeleltet jelent, DE A kITEX-nél meghúznának, mert 40% alatti volt az egyik része a szóbelidnek! Ugyanez a helyzet az írásbelin is.



Várom az előző hozzászólásomhoz a válaszokat! pls
Előzmény: progrocko (1266)
progrocko Creative Commons License 2009.02.05 0 0 1266
Üdv!
Ma én is hasonló cipőben jártam mikor megláttam az eredményeimet, igaz csak írásbeliből voltam a KITEX-nél IFO-ból. 54%-os lett csak. De szinte mindig a levelimet pontozzák le mint a huzat. Sajnos nem mindenkinek tetszik az amit írok, hiába jó a tanárom szerint :(
De ha valamit megtudsz ezzel a vizsgaegyesítéssel kapcsolatban valamit, jelezz pls! engem is érdekelne mert szintén záróvizsgázni szeretnék az év végén.

Egyébként feleslegesen van megemlítve az oldalukon hogy: A "megfelelt" minősítéshez a szóbeli és írásbeli vizsgán vizsgarészenként külön-külön el kell érni a 40%-ot, és együttesen el kell érni a 60%-ot.
Mert ha külön külön érsz el 40%-ot, azzal már eleve nem érhetsz el 60%-os összpontszámot. Tudom hogy ők máshogy értik, de lehet csak az én értelmezőképességemmel van a gond.

Üdv!
Előzmény: Sanyiiika (1265)
Sanyiiika Creative Commons License 2009.02.05 0 0 1265
Sziasztok :(

Megnéztem ma a kITEX-es eredményeim és hát OFF. :(

A Kereskedlemi/középfokú angol eredményem ez lett:
Szóbeli 54%
Írásbeli 52%

Hát nem sikerült jól! Annyi, hogy egy eredmény se lett 44% alatt.

Most a segítségeteket kérném mert hát még csak 1 kITEX vizsga lesz és az, ha nem sikerül akkor egy év múlva szakvizsgázhatok csak, ami nem valami jó :(

Állítólag van olyan, hogyha elmegyek egy másik nyelvvizsgára akkor azt tudom párosítani egy másikkal, ha abból a szóbeli lenne meg a másikból meg az írásbeli. Ez igaz? (Nem tudom, hogy változott-e valami azóta?)

Ebbe a hónapba megtudtuk a tanárunktól, hogy más nyelvvizsgát is elfogad a suli a kITEX helyett. Érdekes,hogy mi csak ilyenkor tudunk meg ilyeneket mikor kevesebb mint 5 hónapunk van!

Ezek lennének a lehetőségeink:

1. Kodolányi - gazdálkodó
2. BGF - üzleti
3. Oeconom
4. BME - gazdasági
5. LCCI - üzleti
(meg a kITEX)

Minegyiknél középfokú angolból kéne vizsgázni.

Szerintetek melyikre/melyikekre lenne érdemes elmennem egy ilyen kitex-es tudás mellett? Légyszíves segítsetek, mert a maradék egy kITEX már nagyon bizonytalan, hogy akkorra az összes sikerül. (+még a szakdolgozat miatt se lesz rá annyi időm...stb!)


licsipet Creative Commons License 2009.01.22 0 0 1264

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék hogy van e köztetik valaki aki BME-s spanyol nyelvvizgát csinált?! Érdekelne hogy mennyire nehéz, milyen levél témák szoktak lenni...

Angel DC Creative Commons License 2009.01.17 0 0 1263
én is fényezem őket:)
ezer év felkészítő és sok év vizsgáztat gyakorlattal:)

nem könnyű, kommunikációt mérő vizsga, de nagyon életszerű és reális
Előzmény: vaszilij zajcev (1261)
anettbaba Creative Commons License 2009.01.17 0 0 1262

Sziasztok

 

Márciusban megyek TELC német alapfokúnyelvizsgára.

Tudna nekem segíteni valaki tesztügyileg? A honlapon csak 1 db van és a könyvben sem sokkal több. (Decemberben nem sikerült az ECL-em ezért most TELC-re váltottam.)

 

Köszönöm

vaszilij zajcev Creative Commons License 2009.01.13 0 0 1261

Sziasztok!

 

Angolból szeretnék középfokút. Most végeztem egy STANAG 1 tanfolyamot és azt ajánlotta ismerősöm, hogy érdemes megpróbálni egy civil középfokot. Én az Euroexamra gondoltam. Van valami tapsztalat. A saját fórumukban nagyon fényezik őket. Kicsit gyanús.

:).....:) Creative Commons License 2009.01.12 0 0 1260
Volt valaki mostanában Telc középfokú német nyelvvizsgán?

Köszönöm a válaszokat!
shadowman Creative Commons License 2009.01.12 0 0 1259
Koszi a valszokat.
Legalabb tisztaban vagyok mostmar vele hogy hogyan zajlik az egesz.
Az irasbeli mar megvolt, holnap jon a szobeli, remelem a legjobbakat.
Kera86 Creative Commons License 2009.01.12 0 0 1258
Sziasztok!

Az Origós-nál a tesztnél 30 perced van...utána nem lehet kijavítani a beikszelt válaszokat! Tehát 30 perced van arra h. kitöltsed és egyben ellenőrizd is.
Kissé nehéz..nekem se megy nagyon!:(
De lehet külön erre a feladatra való gyakorlókönyvet venni.
Címe: Írány a nyelvvizsga: Tematikus nyelvvizsgatesztek
Szerző: Horváth Miklós

Szóbelinél mikor belépsz, már akkor idegen nyelven kell megszólalni(köszönni).
Onnantól egy szót se magyarul! A beszélgetés közben(bemutatkozásnál, ami az első feladat) kell húznod feladatokat(szituáció, képleírás) és azokról kell beszélned!
De közben másról is kérdez a vizsgáztató a témával és veled kapcsolatban...nálam így volt! Annyira nem gáz az egész, csak a lényeg , h. ne pánikolj be, ha egy szó nem jut eszedbe. Akkor inkább beszélj másról...ezt tettem én is!;)

Sok sikert!
shadowman Creative Commons License 2009.01.09 0 0 1257
Sziasztok!

Par kerdesem lenne ITK-Origo nyelvvizsgaval kapcsolatban.
Az irasbelinel eloszor a tesztet kell kitolteni,utanna elveszik a tesztes lapot vagy ottmarad nalad, szoval kesobb meg lehet-e javitgatni a teszten ha esetleg valamire kesobb rajottel?
A szobelinel a temakorok hol jonnek elo? Rogton az elejen amikor kotetlen formaban megy a beszelgetes a vizsgaztatoval?
Illetve hogy a szituaciokra es kepleirasra milyen konyvbol erdemes felkeszulni?
Koszi elore is a valaszokat.
attiati- Creative Commons License 2009.01.08 0 0 1256

szia

 

Origó írásbeli része köztudottan az egyik legnehezebb. Ha negyedszerre mész, akkor lehet, hogy érdemesebb lenne egy másik szintén kétnyelvű vizsga írásbelijét megcsinálni. Azt mondjuk nem tudom, hogy a sikeres vizsgabizonyítványban lesz e különbség, de akkreditációban, elfogadottságában biztos hogy nem lesz.

De lehet, hogy neked nem fekszik az origó miliméter pontosan megkövetelt nyelvtana.

 

Annó németből voltam, és a tanárom azt javasolta, hogy németről-magyarra fordításban tilos idegen szavakat használni. Pl analizálni helyett elemezni, stb.

 

Illetve lehet kapni egy könyvet, amiben leírják, hogy milyen szempontok alapján javítják az írásbelit, és vannak benne kijavított írásbeli rigós feladatsorok.

 

Küldj nekem egy mailt az adatok@citromail.hu-ra....

Előzmény: Kera86 (1254)
kekmz Creative Commons License 2009.01.07 0 0 1255
Sziasztok!

Szeretnék német középfokú nyelvvizsgát tenni.Középiskola óta (5 éve) elég keveset foglalkoztam a nyelvvel,de akkor jó alapokat szereztem.A nyelvvizsgára való felkészüléshez keresek segítséget főiskolai hallgató,főleg nyelvi szakos személyében.Aki tudna segíteni kérem keressen meg a kekmz@freemail.hu-n!
köszönöm!
Kera86 Creative Commons License 2009.01.06 0 0 1254
Sziasztok!

Most mennék negyedszerre vizsgázni Origós középfokra írásbeliből!
PLS Segítsetek, h. hogyan lehetne eredményesebben felkészülni az írásbelire!
Egy csomó nyelvkönyvet, gyakorlót megvettem....angoltanárhoz is járok, akik GB-ből költöztek ide. A fordítás is megy, de nem kapok rá megfelelő pontot!
Help me!!!
TELC-es vizsgát is tanulmányoztam, de az meg egynyelvű, amihez szótárat nem lehet használni! A szóbeli vizsgát letettem sikeresen!
Adjatok vmi tippet, h. váltsak másik vizsgára, vagy maradjak Origós?

Sok szerencsét mindenkinek!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!