Keresés

Részletes keresés

Güsziológus Creative Commons License 2015.10.25 -6 0 53119

Szerintem az se old meg semmit, hogy a "hivatalos" tájékoztatás (propaganda) csak azt emeli ki, ami azoknak fontos, akik "költik a pénzt".

Úgy állítják be, hogy ez már a "csúcs". lehet örülni!

 

Szerintem a problémákról is kéne beszélni a "hivatalos" fórumokon, és akkor nem lenni ekkor a kontraszt.

 

Én már nem foglalkozok a témával (belefáradtam), de próbálok naprakész maradni.

Előzmény: garass (53117)
rozaa Creative Commons License 2015.10.25 0 6 53118

Engem annyira nem zavar, mert a régiből is sikerült srévizavi beütnöm. Sosem törekedtem az oldal helyességre. Remélem tartós lesz, kevésbé kelendő, és a doboz sem darázsbölcsőként fog funkcionálni!

Előzmény: radio100jozsi (53116)
garass Creative Commons License 2015.10.25 0 7 53117

Szerintem a pénzkeretnek és a kivitelezésnek nincs mindenkor kapcsolata. Az a baj, hogy minden változásban csak a rosszat karikírozzuk ki és így elvész a jó szándék. Ez a kritikus megjegyzés is csak irigységet és keserű szájízt tükröz, de nem visz sehova, főleg nem old meg semmit.

Előzmény: radio100jozsi (53116)
radio100jozsi Creative Commons License 2015.10.25 -1 6 53116

Egy bajom van csak ezzel az új pecsétekkel, hogy valahogy geometriailag nem illeszthető be a csúcsára állított négyzet pecsét a füzetben lévő négyzetbe. Erre nem futotta a csilliárdokból, hogy elgondolkozzanak ezen is?

Pulmy Creative Commons License 2015.10.25 -7 0 53115

 Ja ,és ami még megdöbbentett. A feliratról lehagyták az RP monogrammot,pedig ha jól tudom a mozgalom Hivatalos neve Rockenbauer Pál Dél-Dunántúli Kéktúra !   Nagyon nem volt szép dolog !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

 

Előzmény: Pulmy (53112)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.25 -5 0 53114

Azt írják a cikkben, hogy lesz ilyen.

Előzmény: Pulmy (53113)
Pulmy Creative Commons License 2015.10.25 -7 0 53113

 Még egy : Vajon a jövőben van valami tervük a QR kódokkal? Talán lesz ilyen igazolási lehetőség is?

Előzmény: csg65 (53109)
Pulmy Creative Commons License 2015.10.25 -7 1 53112

  Hoztam én is 3 új lenyomatot az RP-DDK-ról.  Tényleg nagyon ízlésesek,igényesek és jól sikerültek ezek az egyedi lenyomatok,bár némelyiknél okozhat egy kis fejtörést,hogy mit akar ábrázolni.(pl. Kustánszeg) Félek,hogy tényleg nagy "keletjük" lesz,ráadásul a láncok is sokkal gyengébbek mint a régiek. Egy erősebb rántással szerintem simán elszakadnak. Ha jól láttam az összefogatásnál nincsenek lehegesztve,így ezzel is sérülékenyebbek.

 

    Nagyon jó ötlet volt,hogy mindenhol kirakták épületen kívűlre,így pl. ezen a szakaszon Kislengyelen nem kell többé a gondnokot keresgélni és Zalalövőn sem kell a forgalmi irodában kuncsorogni érte. Bár a színűk lehetne egy  kicsit feltűnőbb,de majd megszokjuk.

 

   Kislengyelen "szűz" bélyegzőt találtunk,mi avattuk fel.

 

    Lusta is voltam elforgatni,ráadásul a füzetembe így jobban elfér a rubrikába,úgy nagyon belelógna.

 

 

 

 

 

                                                                                                                                                                          

Előzmény: csg65 (53109)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.25 -6 3 53111

A Hamuház nem turistaház, hanem vadász-, és működik, nincs neki semmi baja. A kisgyóni házak szintén...

Előzmény: OZ Wheels (53107)
Simulacrum Creative Commons License 2015.10.25 0 6 53110

Ezt én megmondom őszintén nem teljesen értettem. Ha már láncos fémbélyegző, akkor miért a kocsma belsejében helyezik el? Igaz elég tág a nyitvatartása, de miért nem lehetett kintre tenni? A videóban is az hangzik el, hogy elvileg minden időben elérhetőnek kellene lennie és ott kintre is helyezik. Konkrétan a pilisszentkereszti Felső-kocsmában bentre rakták.

 

Dobogókő előtt eléggé más a túra jelenlegi útvonala, bár lehet már járható a régi is, de elég komoly terelések vannak, amit úgy néztem egyik elérhető térkép sem követett le eddig pontosan.

Előzmény: csg65 (53109)
csg65 Creative Commons License 2015.10.24 0 9 53109

Volt szerencsém ma egy csokorra valót begyűjteni (no, nem a bélyegzőkből) a Pilisben. Tényleg szépek a grafikák és a lenyomatuk (csak ne kellene 45 fokban elfordítva beütni a régi füzetekbe) és a régi láncokhoz képest elég gyenge az új. A bélyegzők túl mesteri munkák ahhoz, hogy valaki ne kezdjen bele azoknak a gyűjtésébe is, szóval én aggódom miattuk. Egyébként még a kocsmákban is fel lettek szerelve ezek az ládikák és már nem kell a pultnál sem kérni, sőt a visegrádi kompnál is kint van egy villanyoszlopon.

Itt egy szép példa:

Előzmény: Csuhás (53096)
OZ Wheels Creative Commons License 2015.10.24 0 0 53108

Természetesen a Tés - Bakonynána Bakonykúti útnak

Előzmény: OZ Wheels (53107)
OZ Wheels Creative Commons License 2015.10.24 -6 2 53107

Szóval, sajnos a Zirc - Tés tegnap bébiszittelési gondok miatt elmaradt, de ma nekifutottunk a Tés - Bakonynána (Inota) útnak. Kb 26 km lett (még a többször megszakadt track-et össze kéne raknom). Reggel hétkor start Várpalotáról busszal Csőszpusztára. A bélyegző rendben van, a macskacsalád legfiatalabb tagjának törött a lába...

 

Rossz volt látni a teljesen elhagyatott túristaházakat (Hamuház, Kisgyón), az utóbbinál matricáztunk. Fél nyolckor indultunk Csőszpusztáról és 10-kor indultunk tovább, úgy kalkuláltam 13 - 15 óra között leszünk Bakonykútiban. Ebből kerek 14:00 lett és 21 km-t mutatott a GPS akkor. A kisebbik leányt egy kissé megviselte az út, itt be kellett már iktatni 1 km nyakbacipelést is. 

 

Egyébként ez a túra nagyon kellemes, változatos (noha nincs túl sok látnivaló), van benne mező, erődszél, gerinc (A Burok-völgy mellett), tölgyes, fenyves, szikla, kevés kaptatóval. Egy helyen eltévedtünk a saját hülyeségünk miatt, illetve a Burok-völgy előtt elég félreérthető a jel, ott is lyukra futottunk pár száz méter erejéig...

 

Aztán 15:00-kor indultunk tovább Bakonykútiból le Inotára a buszhoz. Ez is egy nagyon kellemes út (lenne, ha előtte nem talpaltunk volna végig 21 km-t), itt is hadd köszönjem meg Istvánnak a felajánlott logisztikai segítséget, amivel így utólag érdemes lett volna élni :-)

Szóval az utolsó 5 km (ennyi volt a buszig), kissé nyögvenyelős, nyakbacipelős lett, és célban megállapítottunk, hogy kb 20 km-nél fogjuk meghúzni a napi adagot :-)

A gyerkőcök egyébként nagy hősök voltak, le a kalappal előttük, én alig érzem a lábamat :-).

A Bakonykúti - Inota út a kék + és a kék négyzeten nagyon kellemes, jobbára füves, a végén nagyon szép visszatekinteni a sziklás bércekre amik a jelenleg kiszáradt patakot szegélyezik.

 

A busszal 17:20-ra értünk vissza Várpalotára, azaz pont 10 órás program volt, holnap pihenünk :-)

 

Előzmény: OZ Juice (53106)
OZ Juice Creative Commons License 2015.10.24 0 0 53106

Huh. Ez kemény voot... 

HEV Creative Commons License 2015.10.24 0 6 53105

A Duna TV-vel legyetek óvatosak, újra kezdték a 'hasonmás' másfélmillió lépés vetítését. :-(

Jesper Olsen Creative Commons License 2015.10.23 0 6 53104

Köszönöm. Érdekes lesz ez a kiadvány, kíváncsi vagyok rá.

Előzmény: HEV (53102)
nagypapi Creative Commons License 2015.10.23 -6 0 53103

Az MTSZ-ben biztos több a tapasztalat, de én inkább a bélyegzőket félteném, nem a dobozokat, mert szerintem inkább azokat szokták ellopni/tönkretenni.  

Remélem, előbb-utóbb kapunk egy listát is, hogy az új bélyegzőket hol lehet fellelni, mert pl. az AK mentén ez egyáltalán nem evidens.

Előzmény: rozaa (53101)
HEV Creative Commons License 2015.10.23 0 6 53102

Egy majdnem megjelent könyvhöz sokan, sok forrást feldolgoztak, gyakorlatilag lefedve az egész országot. Értelemszerűen nekem Somogyról van egy gyüjteményem de előkereshető, hogy ki melyik területtel foglalkozott.

A listám szerint az általatok preferált területen 26 db forrás anyagát dolgozták fel. A címedre elküldtem a táblázatot abban látható, hogy  miről van valakinek anyaga.

Előzmény: Jesper Olsen (53097)
rozaa Creative Commons License 2015.10.23 0 6 53101

A megállapítással egyet értek. Az állványcsavar sokkal hatásosabb a vandál tolvajok ellen. - Komolyan azért alakult ki a felcsavarozós módszer hatpontos rögzítéssel, hogy a helyükön maradjanak a dobozok. Amik azért készültek 3 mm-es acéllemezből, hogy ne lehessen tönkre tenni. Ettől függetlenül senki nem ért egyet a módszerrel, de másként nem sikerült megóvni őket.

Előzmény: HEV (53092)
OZ Juice Creative Commons License 2015.10.23 0 7 53100

én bejelentkezdtem, majd igyekszem aktív lenni...

Előzmény: Jesper Olsen (53099)
Jesper Olsen Creative Commons License 2015.10.23 0 6 53099

Sajnálom a Gyopár-forrás nevében is. :-)

 

Ha van kedved, akkor a Gyopáros képekhez tedd hozzá a Tieidet. Előbb-utóbb mindegyik sorra kerül, de még "ezerrel" gyűjtöm az anyagot és ez időbe telik.

Előzmény: donjuan1984 (53098)
donjuan1984 Creative Commons License 2015.10.23 -5 1 53098

A Gyopár -forrásban csalódnom kellett legutóbb, ugyanis ki volt száradva, pedig úgy terveztem annak is megkóstolom a vizét :S 

Van pár egész friss képem a János forrásról, Csepel forrásról, a továbbra is bővizű Lajos forrásról és a Domini forrásról, és a Gyopárról is.

Előzmény: Jesper Olsen (53097)
Jesper Olsen Creative Commons License 2015.10.23 0 6 53097

R e k l á m!

 

Források a Pilisben és a Visegrádi-hegységben

 

Ha valaki szeretne bekapcsolódni egy kb. hetente frissülő, tematikus fb-csoportba, akkor jelentkezhet itt:

https://www.facebook.com/groups/pilisiforras/

 

A csoport célja a célterületen (Pilis, Visegrádi-hegység) található források fontosabb adatainak (név, név-eredet, foglalás, megközelíthetőség) és fényképeinek egy helyre gyűjtése - és e források kedvelőinek "toborzása". - Egy-egy forrásról 1 "album" készülne a fényképekkel és tudnivalókkal. Terveim szerint hetente egy új objektum kerül majd fel. - Mindezt abszolút politikamentesen, baráti légkörben képzelem el. (NB a források nevei elég különféle eredetűek – munkásmozgalmitól kezdve az ősvallással kapcsolatosakig – mégis jól megférnek egymással.)

 

Egyelőre a Hoffmann-kút és a Gyopár-forrás került be az "adatbázisba".

Csuhás Creative Commons License 2015.10.23 -6 0 53096

Még egy: az egyik képen mintha az látszana hogy a szép új pecsét láncának dobozba akasztott szeme nincs hegesztve. Nos ez a láncnál meghúzva egy mozdulattal nyitható, és máris örülhet a köjök pár napig az új játék nyomdának. Magam pedig félek hogy a pótlásra se anyag se ember se pénz nem lesz már jövőre sem.

Előzmény: Csuhás (53095)
Csuhás Creative Commons License 2015.10.23 -6 0 53095

A lézergravírozásról jut eszembe: Ha sima tükörírásos gravírozás került volna rá akkor az betintázva szükség pecsétként használható volna ha pecsétről éppen elcsórták a gumit.

Előzmény: Jesper Olsen (53091)
Pulmy Creative Commons License 2015.10.22 -7 0 53094

 S hol van a régi,jól bevált doboz karbantartó?

Előzmény: HEV (53092)
kerxy Creative Commons License 2015.10.22 0 6 53093

Ilyen doboz és pecsét van a Galyatető centrumban is, pofás darab. De tényleg gáz az a fába szögelés...

Előzmény: Jesper Olsen (53091)
HEV Creative Commons License 2015.10.22 0 6 53092

Meg kellene mondani nekik, hogy természetjáró élő fába nem szegel.

Előzmény: Jesper Olsen (53091)
Jesper Olsen Creative Commons License 2015.10.22 0 0 53091
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.22 -6 0 53090

Hamburger! Múltkor azt az infót kaptam a büfében, hogy most már csak hétvégén lesz, hétköznapokon nem éri meg nekik, mert kiszámíthatatlan a forgalom.

Előzmény: nagypapi (53087)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!