Keresés

Részletes keresés

memorix Creative Commons License 2006.08.24 0 0 2353

Könnyűszerkesetes házat nem ajánlanék építeni....amerikában is 25-30  évig vannak meg és utánna leturják és építenek újat (nehezebb eladni, gyenge minőségű anyagokból rakják össze általában,válaszfalaknál át lehet hallani, meg kell erősiteni a v.falat ha valami súlyosabb dolgot szeretnél rá...)...ha fa házat szeretnél akkor rönkházat készíts...amúgy meg a jól elkészitett könnyűszerkezetes ház nem sokkal olcsóbb mint egy égetet falazatú ház..csak kevesebb ideig tart a helyszinen megépíteni , mert elötte összeállítják a falakat...amúgy a többi munka pedig hasonló....(alap,viz,csempe, szaniterek, közmű ...bekötése építése)

 

A különböző építési költségekre itt egy link...eltérő falazatú anyagokra....

 

http://www.satsorbau.hu/index.php?s=98

 

Érdemes inkább tégla, Ytong, Isotech falazatot választani...

 

Ha az elejétől tudatosan szeretnél építeni akkor a tervezéstől a kivitelezésig mindenre oda kell figyelni én az alábbiakat javasolnám ha nincs még terved és a telkeden tudsz 1.szintes házat építeni...

 

Természetesen ez a saját véleményem és nem biztos, hogy mindenki egyetért vele...

azonban ki lehet számolni azonos m2 eltérő falazatú házaknál mi mennyibe kerül....

 

1. szintes ház legyen

2. Fa fődémes , lehetőleg a 3, 4,5,6 m gerendákhoz igazits a szobák méretét...ez azt jelenti -20cm -l legyen kisebb mint ezek a méterek...

3. A külső főfal legyen Ytong 37,5 N+F, ha van belső teherhordó az legyen Ytong 30 -s, a válaszfalak Ytong 12,5-k. A külső falakat hőszigetleő habarcsal kell rakni...

4. A menyezet lehet látható fődémes vagy gipszkarton ...mindenképpen 15-20 cm -s hőszigetelést be kell rakni ....

 

Ha az Ytongot választod akkor nem kell hőszigetelned, + belül vakolnod. Ne csak a tégla árakat hasonlist össze hanem a teljes bekerülési költséget....az  Ytongnál lehet vékonyvakolat....igy sokkal ólcsobb mint ha gipszkarton+tégla+nikecell+vakolat+nemes vakolat páros van.... kb 10-15% -t meg tudsz takaritani anyagban és munkadíjban...

 

A gépészeten és a burkolaton is lehet szépen elcsúszni...ha egy egyszerűbb radiátoros fűtést nézünk pl turbó cirkóval akkor már is sporoltál...én a helyedben beraknék egy kéményt+ amibe később kandallót lehetne berakni + a gépészetnél megtervezném hogy napkollektorokat lehessen a ház tetejére felrakni és a nyári, tavaszi, őszi szezonban lehessen a melegvizet előállítani...igy nem kell gáz hozzá...és késöbb ha lesz pénzed már is sokat tudsz sporolni a fűtésen is..

 

Egy napkollektoros rendszer kb 250-350eFT kiépítve és egy 2-4 tagú család melegvizellátását megtudja oldani....

 

Ha nem választasz redőnyt, zsalúgátert már is kb 500eFt kevesebb kell a nyilászárókhóz...lehet fügönny a sötétitő...

 

Ha szereted a műanyag nyilászárókat akkor premier comfort vagy trend nyilászárókat ajánlanék beépíteni...ezek jó minőségűek és késöbb nincs velük sok probléma...és olcsobb mint a fa....

 

http://www.premierablak.hu/comfort-line.php

 

A kapcsolok, konnektorokra is oda kell figyelni...,mert általában elég keveset raknak be...érdemes a rajzon bejelölni mit hova szeretnél majd rakni...és milyen minőségű anyagok lesznek beépítve....

 

Ha jók a telek adotságai akkor ki lehet használni a déli fekvést és oda rakni azokat a helységeket amikbe a legtöbbször szeretnél tartozkodni...ez mindenkinél más, valaki a nappaliban, valaki a szobában, télikertben szeretne többet lenni...ezt az építésszel érdemes végigbeszélni....igy máris napvényes lesz ahol a legtöbbet tartozkodol és a nappal lehet felfűteni a helységeket is....

 

Minél nagyobb a ház m2 annál kisebb a fajlagos költség.

 

Ha ügyesen csinálod és találsz megfelelő kivitelezőt akkor akár 150-180E+Áfa/m2 árból egy 120m  Br területü házat megtudsz csináltattni itt akár jövőre...alatta már nem hiszem, hogy menne mivel nincs kapcsolati tökéd...

 

 

Előzmény: EMZEPERIKSZ (2342)
sheldon Creative Commons License 2006.08.24 0 0 2352
Köszi.
Előzmény: gabocsiga (2350)
gabocsiga Creative Commons License 2006.08.24 0 0 2351
Mennyi százalék áremelést hallottatok szeptembertől??
gabocsiga Creative Commons License 2006.08.24 0 0 2350
100nm cirka 2,5milla
Előzmény: sheldon (2349)
sheldon Creative Commons License 2006.08.24 0 0 2349
Igen,olyan alapot szeretnék amiben pince van, és fölé építeném fel a házat.
Előzmény: Lacivill (2348)
Lacivill Creative Commons License 2006.08.23 0 0 2348

Pincés alapot szeretnék készíttetni.

Vagyis a ház alá pincét szeretnétek építeni?

Előzmény: sheldon (2345)
Vezso Creative Commons License 2006.08.23 0 0 2347
Egy barátomék idén építkeztek, kucsrakészkivitelezéssel, Miskolc mellett 130nm-t 17M-ért.
Előzmény: EMZEPERIKSZ (2340)
Miki69 Creative Commons License 2006.08.23 0 0 2346

Hát nagyon rezeg a léc. Minden segítség nélkül nem hiszem hogy 20M -ból kijön. Budapest környékén tuti nem. Mi is építkeztünk, bizony vastagon rájöttek nem tervezett költségek. Nem csak a saját döntésünk okán, hanem kikerülhetetlen kiadások is beleértendők. Ilyenek mindig vannak, soha nem szabad nekiállni "fillérre" kicentizve!
Előzmény: EMZEPERIKSZ (2340)
sheldon Creative Commons License 2006.08.23 0 0 2345

Sziasztok!

 

Mivel az Alapozás /pinceépítés topicban senki sem válaszol, itt is feltenném a kérdésemet, hátha tud valaki rá válaszolni.

Pincés alapot szeretnék készíttetni. Ez mennyivel drágább, mint a 'normál' alap?

És mennyivel tart tovább elkészíteni?

 

Előre is köszi a válaszokat!

robi25 Creative Commons License 2006.08.23 0 0 2344
Hasonló paraméterekkel, 130 nettó nmel 20-25 közötti költségvetést céloztam meg. Ehhez persze hozzájön a kertrendezés, kerítés, stb, stb, stb.
Előzmény: EMZEPERIKSZ (2340)
Lacivill Creative Commons License 2006.08.23 0 0 2343
Ahogyan én hallottam egy minőségi könnyűszerkezetes sincs nagyon 200/nm alatt
Előzmény: EMZEPERIKSZ (2342)
EMZEPERIKSZ Creative Commons License 2006.08.23 0 0 2342
Köszi a választ. Jó kérdés a jövőre nézve, a könnyűszerkezetes házak ára is ekkorát ugrik-e? Kevesebb az égetett anyag és a szállított súly, viszont sok más meg belekerül..
Előzmény: memorix (2341)
memorix Creative Commons License 2006.08.23 0 0 2341

Hello,

 

A ház bonyolultságától is függ...ha fa fődémes lesz, egyszerű falakkal (kevés kiugrással), nincsennek extra igényid pl kandalló, speciális csempe, fa nyillászáró zsalugáterrel, extra világítási igényeid, akkor kb 20M ból kijöhet...persze ez függ a kivitelezőtől is ...és remélhetőleg nem kell közben csapatot cserélni mert elrontottak valamit...

 

Az anyagok közül a réz vezetékek 30% emelkedtek a kapcsolók 10% -l

A vizes rézből a sima réz vezeték folyó métere 500Ft volt év elején most 1010FT -t körül van... minden fűtés, és réz dolog ára felment....

A vasanyagok 10-12% -l lettek drágábbak...

Az építőanyagok átlagban 4-10% -l és ez nem a vége nemsokára a Gyurcsán csomag és az FT-EUR árfolyam ismételten emelni fogja az árakat és kitudja hol áll meg...várhatóan a bankok is emelik szerintem a hitelek díját , mert ők is fizetnek majd a kormánynak plusz dolgokat...semmi kétséged ne legyen, hogy nem terhelik részben vagy egészben a hitelfelvevőkre...valmi kezelési költség címén...

 

Valamint jövőre sok ellenőrzés lesz + a felelős műszakvezetőnek biztosítással kell rendelkeznie...gondolom ezt is te fizeted meg a díjakban majd...

 

Ha a mostani árakból indulnánk ki akkor várhatóan járható azt, hogy mi lesz mire megépül szerintem senki nem tudja...

 

Előzmény: EMZEPERIKSZ (2340)
EMZEPERIKSZ Creative Commons License 2006.08.23 0 0 2340
Frissebb infót nem találtam a fórumon mostanában, ezért egy viszonylag konkrét kérdésem lenne: kb. 110 nm hasznos alapterületű, egy szintes, pince nélküli, túlzásoktól mentes 38 porotherm falas ház (garázs, padlófűtés nélkül) kívül Dryvit burkolattal kb. mennyi anyagi tehetséget követel? Most ugye 10 % áremelések stb gyűrűznek befele, nekem kb. 15 M lenne a készpénzem, a közmű, telek ekkor tehermentes lesz már, neki szabad menni ennyiből? Max 20 M szeretném kihozni, viszont kaláka nincs, sajna kivitelezővel kell számolnom vagy minimum ismerős kőműves ismeretlen segítségekkel... Van vkinek mostanából erről infója? Előre is hálás köszönet (most fizetném a telket és rajtam ül a frász mi lesz később...).
Axióma Creative Commons License 2006.08.23 0 0 2339
OK, hat majd akkor szolsz ha esetleg aktualis lesz.
Azt azert szoktam kerni hogy nekem irjon aki ker valamit, mert akkor 1. nem felejtem el, ha eppen akkor nem tudom azonnal megirni akkor sem 2. sokan azt hiszik publikus a cimuk, aztan egy idoben spam-jarvany miatt mindenkiet zaroltak, es en tudom hogy tuti publikus vagyok, megsporolhato par oda-vissza hozzaszolas.
Előzmény: drsoul (2338)
drsoul Creative Commons License 2006.08.22 0 0 2338

Szia!

Az email címem nyilvános, ott van az adataimnál, de mondjuk még ugyse aktuális, csak úgy érdeklődök. Tehát egyelőre nem szükséges még semmi féle kontak.

De nagyon köszönöm, még biztos jól fog jönni, valamikor.

Előzmény: Axióma (2337)
Axióma Creative Commons License 2006.08.22 0 0 2337
FeMu = FeMu" = Felelos Muszaki Vezeto. Ez egy olyan poszt, ami kotelezoen kell letezzen egy epitkezesen, a FeMu nevet le is kell adni az onkormanyzatnal. A kivitelezok szoktak ugy trukkozni, hogy az epitesvezetojuket ajanljak ingyen femu-nek... Persze, o nem a te erdekeidet vedene. Azert erdekes a FeMu, mert a haszn.veteli elott o kell igazolja, hogy szabalyosan epult a haz es megfelel a terveknek. Ha ez a te embered, akkor - ugyesen szerzodve - erosebb eszkoz van a kezedben, mintha a femu a kivitelezoe, te pedig csak muszaki ellenort kuldesz ra (bar vszinu o is irhat az epitesi naploba ami elvileg fontos irat, hat nalunk meg se neztek a haszn.veteli elott, pedig akkor lenne ertelme).
Az epitkezes-lebonyolitast gozom sincs, hogy mennyiert vallaljak. Arra szerzodik, hogy megszervezik a munkafolyamatodat. Szerintem eleg rugalmas, hogy mennyire folynak bele, de mivel tul voltunk mar addigra rajta, nem beszeltunk reszletekrol. Ha dobsz egy emailt, adok kontaktot, kerdezd meg a reszleteket.
Előzmény: drsoul (2336)
drsoul Creative Commons License 2006.08.21 0 0 2336

Kösz a biztatást. Igen, az a szándékom, hogy rendesen átnézzem a topicokat, stb.

Amúgy a FeMu minek a rövidítése? Én eddig minőségi felügyelőt hallottam, vagy mi, de gondolom egyről beszélünk.

Írod később, hogy ha választhatnál, akkor a FeMu-s új szolgáltatásád választanád. Mit takar pontosan? Hogy az egész folyamatot figyeli, és veled köt erre szerződést? Mennyit kérnek általában az ilyenért? 

Előzmény: Axióma (2324)
fefefe Creative Commons License 2006.08.21 0 0 2335
nem kérdeztem meg tőle, kijavíttattam. a plusz nem zavart, a minusz annál jobban.
Előzmény: Axióma (2334)
Axióma Creative Commons License 2006.08.21 0 0 2334
Hat ha a statikus-femu elfogadta az ontes elotti allapotot, akkor lehet hogy nem tokeletesen szabalyos, de azert csak biztonsagos... (a vas itt is tobb lett ugy 10%-kal, mondjuk szerintem sok volt a szabdalas miatt a potyadek).
Előzmény: fefefe (2333)
fefefe Creative Commons License 2006.08.21 0 0 2333

az szép dolog, de néha kevés...

hozzám is kétszer annyi vasat akartak a födémbe rakni, mint amennyi a terven szerepelt, de persze ahova kellett volna, oda épp nem tettek.

Előzmény: Axióma (2332)
Axióma Creative Commons License 2006.08.21 0 0 2332
Lehet, hogy meredekebb is, nem tudom. Azt hiszem mar sehol se tudnam megnezni, meg annyira nem is erdekel. Elvileg a szandek megvolt, hogy jo legyen...
Előzmény: fefefe (2330)
Axióma Creative Commons License 2006.08.21 0 0 2331
Na nalunk volt olyan, hogy nem illeszkedo NF-nel kivulrol szepen ott figyelt a malter, de a ket tegla kozott nem (pechukre a fal tetejen is megneztem idonkent, a nyilasoknal ott is maradt hosszu idore a bizonyitek)... Na persze osszedolni ettol sem fog, de azert ugyan mar miert nem birja ki annal a 5%-nal vagy annyi se hogy bekeni a teglat.
(Egyebkent meg mindig azt mondom, hogy kb. kozepesen jartunk a kivitelezonkkel, nem volt tokeletes es sokat szivtunk vele, de egyeduli levezenylessel vagy egy olyan vallalkozoval aki a kesz epulet ertekebol szamolt nekunk epitesi nm-arat, annal azert jobban jartunk.) Ma mar a volt FeMu-nk irodajanak uj szolgaltatasaval csinalnam, levezenylik az epitkezest, de ok csak a szervezes alapjan (+muvezetes, femu) vannak szerzodesben az epittetovel, a munkasokkal a tulaj szerzodik, stb.
Előzmény: memorix (2329)
fefefe Creative Commons License 2006.08.21 0 0 2330
ha így volt, akkor rendben van, a képeken jóval meredekebbnek tűnt nekem.
Előzmény: Axióma (2328)
memorix Creative Commons License 2006.08.21 0 0 2329

Sok válalkozó sem ért az építkezéshez és mégis csinálja...

 

nem tudod elöre jól bekérni mindig a referenciákat mindenkiről...volt olyan aki a sogorát adta meg annak aki természetesen odáig volt töle...csak nem gondoltak arra, hogy a szomszédot is megkérdem....nagy volt utánna a meglepetés....

 

Amugy nálam is a függőleges illesztésnél időnként a falazó anyag kimaradt....Első nap szóltam a másodikon folyatatodot az érintett dolog mérges lettem és megmondtam ahány nem tervezett helyen esetleg átlátok annyiszor 1000 Ft -t vonok le (morgott hogy ő nem festő hanem köműves)...érdekes dolog történt ezután 2 helyen lehetet csak épp hogy átlátni...

 

+Nem baj utánna 1 napik csak lukakat tömködtek és én ott áltam mögöttük addig nem kapták meg a pénzüket....

 

Amúgy jóval később elsörözgettünk és mondta, hogy nehezebb rakni úgy a téglát ha folyamatosan malterezni kell és már vár rá a másik melló... ezért inkább rohantak a felhuzással, mert a malter mindent eltakar...no ez egy tipikus gondolkodás....

Előzmény: Axióma (2324)
Axióma Creative Commons License 2006.08.21 0 0 2328
Ja azt nem tudom, a statikus doksija szerint 100 centinkent kellett 50-et feljonnie. Ha ez szabalytalan, akkor a statikus a hibas. Ha nem annyira lett epitve (passz, nem neztem), akkor a kivitelezo is (meg a statikus is, mert kint volt a betonontes elotti orakban, direkt ellenorizni). Na ennyire nem ertek hozza, lepcsoztetes megvolt, ennyi. Egyelore meg egyben van a hazunk, es remelem ez hosszu ideig igy is marad.
Előzmény: fefefe (2327)
fefefe Creative Commons License 2006.08.21 0 0 2327
én az alaplépcsőzésre gondoltam.
Előzmény: Axióma (2326)
Axióma Creative Commons License 2006.08.21 0 0 2326
Melyik? Mert volt egy lepcsozsaluzas, amit szinten en bontattam el (ertsd: telefon FeMu-nek, es o kijott, megallapitja hogy nem jol csinaljak, bontas). Pedig a lepcsoszerkesztes szabalyait is itt tanultam az indexen:)
Előzmény: fefefe (2325)
fefefe Creative Commons License 2006.08.21 0 0 2325

azért az a lépcső elég meredeknek tűnik a képeken ;-)

 

Előzmény: Axióma (2290)
Axióma Creative Commons License 2006.08.21 0 0 2324
Merits erot abbol, hogy en peldaul programozo vagyok, ugyanugy nem ertek az epitkezeshez, mint te. Sajnos idovel azert - foleg pont mivel sajat haz - volt olyan hiba, amit felfedeztunk es jeleztunk. Peldaul a Wienerberger oldalan egyszer lattam par abrat, hogy hogyan kell rakni az NF teglakat, es hogy csak akkor nem kell malter fuggolegesen, ha eppen egymasba kapcsolodok vannak (es azok is szorosan kell legyenek). Namarmost nalunk ezt nem igy csinaltak, es rakerdeztem a FeMu-nel, aki kijott, es megallapitotta hogy amugy szepen rakjak a falat, de azert tenyleg ahol tores van vagy szembeforditott tegla az ablaknyilas kornyeken, ott legyen malter.
Vagy volt olyan hogy rosszul hagytak ki a fodemben a lepcsohaz nyilasat (bar ez tobbszoros hiba volt, a tervezo is rossuzl rajzolt egy nyilat, a statikus a fodemtervnel se vette eszre hogy az tevedes, es aki zsaluzta az sem, hogy a bejarati ajto feleig tart csak a beton az valahogy nem jo). Ezeket meg azert fogod eszrevenni, mert neked mar a fejedben van, mig a tobbiek a papirbol dolgoznak. Peldaul elnez egy falat a komuves es korbefalazza magat ajtonyilas nelkul (ez is megtortent, mar combkozepnel jart mikor a ferjem megkerdezte, hogy hogyan gondolta...).
Az ep. anyag gyartoi oldalakon altalaban van info az anyag hasznalatarol is, de egyebkent a femu feladata odafigyelni. Illetve az epitesvezetoe, de ot erdemes ellenorizni a femu-vel, mert az ep.vezeto a kivitelezo embere. Ha sajatod, akkor lehet o a femu is. (Nalunk a femu csak iodnkent jart ki, alkalmankent 7e volt azt hiszem, szoval nem kerult tul sokba es mindig akkor jott, amikor szukseg volt ra.) Az epitesvezetes dragabb, de ott napi szinten kijar az illeto, es a munkasok meg munkafolyamatok sot a beszerzes iranyitasat is vegeznie kell. Kinek mire van szuksege... az utobbi esetben alt. inkabb az epitesre vonatkozo teljes, vayg esetleg havi dijban szokas megallapodni. Ha hozzateszed, hogy mennyit keresel te azalatt mig o neked dolgozik, lehet hogy az is megeri...
Előzmény: drsoul (2322)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!