Keresés

Részletes keresés

kürtök Creative Commons License 2016.02.26 0 0 139763

De ő legalább gondolkodik.... A facen most rukkolt ki valaki azzal, hogy jó nagy vas kell, és akkor nem kell karbantartani mer' úgy se lassul le soha...

Egyébként nem igazán értem, honnan jön ez a nagy kupi, ccleaner hetente etc. Évente egyszer futtatok egy tunupot, egyszer frissítek dvd-ről ennyi. Nod 32 van, chrome,  add block. 

Előzmény: Jahno (139745)
kürtök Creative Commons License 2016.02.26 0 0 139762

Nincs hálózat, a gép egyedül van. 

Előzmény: Gorcsev (139717)
Gorcsev Creative Commons License 2016.02.25 0 0 139761

Ehhez nem lejátcó köll, hanem vmi szerkesztő. Én ilyesmit az Avidemuxszal szokok piszká'ni, az elég jó arányba' fölismeri a sz@rul/sehogyse kódolt cuccot.

Előzmény: ike58 (139760)
ike58 Creative Commons License 2016.02.25 0 0 139760

pimre

Társítással is meg úgy is hogy elindítottam a lejátszót és azzal megpróbltam megnyitni a filet

 

Hehe164

 

Honnan töltsem le újra?  Rajta van a tableten is és át is másoltam a pc-re is.

 

Jahno

 

Igen minden korábbi ezzel a tablettel készített videót mind a Windows Media Player mind a VLC simán lejátszik

A Windows Media Playernél ez a hibaüzenet

 

 

A VLC meg egyszerűen el sem indul se az mp4 se a mp4.tmp végű file egyikével sem.

 

 

 

 

Jahno Creative Commons License 2016.02.25 0 0 139759

Annak hibás lesz a fejléce, vagy ki tudja. PC-n a VLC sem tudja lejátszani, vagy mivel próbáltad? Más, ezzel készült videót az a lejátszó lejátszik? Kapsz hibaüzenetet a lejátszótól?

Előzmény: ike58 (139756)
Hehe164 Creative Commons License 2016.02.25 0 0 139758

Ha átnevezted és nem játszotta le, akkor valószínűleg hiányosak a fejléc információk. (képkockaszám, framerate, codec infók stb.)

Töltsd le újra.

Előzmény: ike58 (139756)
pimre Creative Commons License 2016.02.25 0 0 139757

Társítással próbáltad hozzárendelni a lejátszó szoftvert?

Előzmény: ike58 (139756)
ike58 Creative Commons License 2016.02.25 0 0 139756

Egy tablettel akartam egy hosszabb videót készíteni. Kitámasztottam magára hagytam. De közben lemerült, kikapcsolt. Feltöltve, bekapcsolva nézem  ott ahol a felvett videók szoktak lenni van egy 0 kb-s file azzal a névvel ami  a szokásos tehát vid201602250955.mp4. A tableten nem is láttam csak ezt. Ok na ezt elszúrtam annyi. De összedugtam egy pc-vel és látom, hogy ugyanebben a mappában van egy másik file is az 933 Mb azaz a mérete kb. megfelel egy két órás videónak ennyi idő telhetett el a kikapcsolásig. Ennek a neve azonban vid201602250955.mp4.tmp Ó gondoltam nagyon király mégis el van mentve. Csak ezzel a mp4.tmp végű file névvel meg se tudom nyitni. Az a nagyszerű gondolatom támadt, hogy átnevezem a filet úgy hogy csak mp4 legyen a végén. Sajnos nem jött be így se tudom lejátszani. Van valami tipp hogy hogyan lehetne elővarázsolni ezt a videót? Köszi

Garfield007 Creative Commons License 2016.02.25 0 0 139755

Ezzel kiegészítheted.

Előzmény: Vgyuri1946 (139754)
Vgyuri1946 Creative Commons License 2016.02.25 0 0 139754

Köszönöm a segítséget. Az AdBlock nem oldotta meg a problémát, ill. lehet, hogy 1-2 felugró hirdetési oldalt eltüntetett, de jut is, marad is. A Malvarebyte után viszont eddig nem találkoztam az ökörségekkel, a végén még jó lesz. Az érdekel, hogy valamikor ez már fenn volt a gépen és valamiért uninstalláltam.

Előzmény: Garfield007 (139721)
didyman Creative Commons License 2016.02.24 0 0 139753

A proci tuti nem használ memóriát. Én úgy tíz éve nem látok semmilyen, aktív tartalomként beszúrt reklámot, sem jutubvideó elején, sem adwords, sem szponzorált hirdetést. És ehhez egy nulla erőforrás-igényű módcert használok, ami böngészőtől teljesen független, nem lehet egyszerűen letiltani, nem fagy meg, nem csinál hülyeséget, mellékhatásként megelőzi sokféle, féreggel fertőzött weboldal látogatását is. Hosts fájl a neve. Írásvédetten, egyedi ACL-lel.

Előzmény: pimre (139749)
Gorcsev Creative Commons License 2016.02.24 0 0 139752

Én má' a gugli által gyártott adblokknál láttam, hogy ezt a kört kihagyom :))

Előzmény: Jahno (139748)
Doky586 Creative Commons License 2016.02.24 0 0 139751

OFF  Annyira azért nem különbözik a fogkrém és a hüvelygomba reklámja..

Hisz' mindkettőt csak kefélni kell..  :DD

Előzmény: Jahno (139750)
Jahno Creative Commons License 2016.02.24 0 0 139750

Szerintem két különböző reklámról beszélünk.

Előzmény: pimre (139749)
pimre Creative Commons License 2016.02.24 0 0 139749

Nekem szerencsém van, évek óta nem volt engem zavaró lassulás a gépemen. Ugyanakkor valamilyen - nem túl alacsony - szinten értek a számítógép kezeléshez. Viszont a biztos vagyok benne, hogy a felhasználók döntő többsége - köztük magam is - nem tud az AdBlock-on kívül olyan technikákat, amelyek megfelelően blokkolják a reklámokat. Szóval nekem egyelőre elég, hogy nem látom. A procim meg néhány százalékot használ a memóriából.

 

Te hogy védekezel a reklámok ellen?

Előzmény: Jahno (139748)
Jahno Creative Commons License 2016.02.24 0 0 139748

Az zabálja le a procit, ami fut. És csak annyival vagy előbbre, hogy nem látod a reklámot, de attól még a dög ott lesz, memóriát és procit is kér, ráadásul minél több a reklám, annál több procit kér az adblock is. Értelmetlenül.

Előzmény: pimre (139747)
pimre Creative Commons License 2016.02.24 0 0 139747

Ezt nem egészen értem. Mi nem jelenik meg? Nyilván nem a reklámokra gondolsz, de nem értem, mire. És mi tudja zabálni a kisebb gép prociját? Szóval itt az alanyok hiányoznak nekem:-)))

A bővítményekre vonatkozóakat értem. Az AdBlock nálam nagyon jó helyen van köztük. A szemeteket (szerencsére már nemigen települnek nálam) kiirtottam. Így minden bővítményemről (6 db) tudom, hogy mi, és miért van ott. 

 

És hasonlóan tartom karban a plug-ineket is. Csak 4 van, de még ebből sem engedélyezem a Chrome PDF olvasóját, mert az egy tévedés.

 

 

Előzmény: Jahno (139728)
DMA Creative Commons License 2016.02.24 0 0 139746

Mondjuk még sose rágott be ennyire a fél év alatt mióta a 10-es van fenn. Vagy csodát tud az a cd vagy piros :-) ((c)Jahno)

Előzmény: Jahno (139739)
Jahno Creative Commons License 2016.02.24 0 0 139745

És abban mi a meglepő, ha van néhány kuki vagy maradék cucc a temp könyvtárban? Az a dolga. Ezért sem jó a CCleaner, látbványosan möhözik, csak tudnám minek. Hétfőn is láttam egy gépet, nem ismerte fel a projektort, CCleaner, világfasza elindult és tette a dolgát, közben nem ártott volna ha nem 8as Explorerrel adja vissza gépet és felrakja a VGA drivert meg azt a másik 3 felkiáltójeleset.

Előzmény: homár hümér (139743)
Jahno Creative Commons License 2016.02.24 0 0 139744

Én már nem bírok lealacsonyodni a hülyeségekhez, lenne ami lenne. Most ez a Te munkád, vagy alkalmazott vagy, vagy micsoda? Ha a Te munkád, akkor ne itt vergődj már, menj kávét lapátolni a kikötőbe, az tán menni fog. Ha nem ez a közvetlen feladatod, akkor utasítsd vissza, a szakértő meg szakértsen. Esetleg lazulj be, XPhez tűzfalnak mondjuk az F5nek vannak jó cuccai...

 

Ideokádsz egy félig értelmetlen, gondolkoztatós marhaságot tök feleslegesen. Nem egyszerű dolgok, nagy részéhez meg 55-101 kell acélbetétes bakanccsal ésvagy jó orvosok.

 

Webtune, CCleaner, ésatöbbi. Így kell hozzáértés nélkül mégjobban szétbaszni a gépet, hogy aztán megerősítsen a hitünkben, minden szar, gonosz MS, Chrome is csak kémkedik. Faragjatok kockát a kertben fagolyóból, az előbb való oda, mint az informatika.

Előzmény: homár hümér (139742)
homár hümér Creative Commons License 2016.02.24 0 0 139743

Szóval azt sem tudjuk mit talált, mi történt, de levonunk belőle valami marhaságot következtetésnek.

 

Toroltek, ures volt, orultek neki.

Legkozelebb, meg masnap, megint volt benne valami nehany tiz k-s fajl, a ccleaner csak a mennyiseget mondja, mennyit tavolitott el. En elotte megneztem volna, akkor tudnam.

Előzmény: Jahno (139726)
homár hümér Creative Commons License 2016.02.24 0 0 139742

A masik front a virusirto es tuzfal terulete.
Megkaptam az ukazt, hogy win7-en egyertelmu a helyzet, ott az essentials es nem kell semmi mas. Rabolintottam, fogalmam sincs, mi az, mint ahogy szerintem masoknak se, csak annyit tudnak rola, hogy az a hir jarja, hogy az mindent megold, a defendert is kikapcsolva tartja, igy
nem lassul a gep, hetente frissul es kesz.
ccleaner-t tartok mellette a lelki beke erdekeben, mert vannak, akik latni akarjak, hogy valami szepen kipucolja a temp mappakat.


A gond az xp-s gepeken van, oda kell valami.
Az egyiken a sajat tuzfala van, most kovetelik, hogy kerio legyen, mert az kifele is ved, nem ismerem, most kezdek majd vadaszni utana, ugy tudom, nem egy mai darab. Minden hasznos infot orommel veszek telepitessel es hasznalattal kapcsolatban.

 

A masikon avg volt kompletten, egy szerencses akcio reven kaptunk egy eves liszenszet
tuzfallal, meg mindenfele opcioval. A tipikus, rendkivul reszletes es informativ panasszal ("Lassu a web!") foglalkozva gyorsan rajottem, hogy az avg nagyon agressziv, sajat magat frissiti elsokent es minden mas webre kapcsolodo programot megprobal letolni, igy javasoltam, hogyha webre kapcsolodnak, hagyjanak neki egy tiz percet, amig lenyugszik, es utana inditsanak barmi mast. A bongeszo hisztivel parhuzamosan elindult itt is a hiszti, eloszor azert, mert mindenaron telepiteni akart egy web tune szolgaltatast, es allitolag akkor is megtette, amikor ezt nem kertek, majd hiaba toroltek, a kovetkezo frissitesnel visszatette. Sot, valami galad modon ask keresot, es egy toolbar szolgaltatast is telepitett.

Akkor kollega reinstallalta, es rajott, hogy nem tudja teljesen, igy elinditotta a keresztes haborut. Allitolag a web tune az mindig visszajott valahogy es az osszes user neve alatt az alkalmazasok mappak alatt sok peldanyban voltak avg konyvtarak. Sot, a program fajlok alatt is volt, es a kozos programok alatt volt egy chrome mappa allitolag sok es folyamatosan frissulo fajllal.
A lenyeg, hogy vegyesen alkalmaztak unistallalast es kezi kigyilkolast es ccleaneres torlest, es allitolag negyedik ujrainditasra voltak sikeresek, mert valahogy mindig voltak nem torolheto fajlok.

(Amikor F8-ra rakerdeztem, akkor kozoltek, hogy az nem jutott eszukbe, es nincs gyakorlatuk benne, igy nem firtattam, mint ahogy azt is tudom, hogy az ask meg a toolbar az opcios jatek szokott lenni, igy nem galad modon, hanem emberi tenyezo miatt kerul telepitesre, de en mar oreg vagyok bohocnak, inkabb nem szolok. Azt se latom bizonyitottnak, hogy pont az avg hozna letre chrome nevu alkonyvtarat, vagy frissitene a tartalmat, bar l;ehet, ha toolbarral van kapcsolatban, de inkabb nem telepitek ujra avg-t most egy ideig. Plane, hogy a palinkam is elfogyott tegnap, nincs ami megvedjen a verbalis kornyezetszennyezestol.)


A lenyeg, hogy mostantol az avg is a chrome csalad veszelyes tagja, igy ket ingyenes virusirto maradt, jelenleg az avira van hasznalatban, ha erre is kitalalnak valamit - voros esernyo, stb. -
akkor ott van az avast vesztartaleknak.

 

Valami virusirto kell, mert most mar nagyobb veszelyt latok a pendrajvos csereberek kapcsan, mint a webes tamadasok reven, bar teny, hogy xp-re nincsenek ujabb biztonsagi frissitesek, de ezt nem tartom olyan egetvero biztonsagi fenyegetesnek.

 

Nagyjabol ez a mostani allapot ezen a harcteren.

 

A harmadikat majd kesobb.

DMA Creative Commons License 2016.02.24 0 0 139741

Hmmm, nekem katt után úgy ahogy olvasható...

Előzmény: Doky586 (139738)
DMA Creative Commons License 2016.02.24 0 0 139740

Igen, úgy is.

Előzmény: Jahno (139739)
Jahno Creative Commons License 2016.02.24 0 0 139739

És rendszergazdaként futtattad?

Előzmény: DMA (139737)
Doky586 Creative Commons License 2016.02.24 0 0 139738

Nem találom a nagyítómat. Mi a különös egy fehér téglalap bal felső sarkában egy piros foltnak?

Előzmény: DMA (139733)
DMA Creative Commons License 2016.02.24 0 0 139737

De hogyan futtathatom mégis? Nem a konkrét eset érdekel, de ha valahol belefutok hasonlóba, mit tegyek? Mégis csak az én gépem, szóljon ha baja van de ha akarom had futtassam már. Nem vagyok ura a gépemnek? Ráadásul egy gyári lemez, ki tudja mire szól még be.

Előzmény: Jahno (139735)
Hehe164 Creative Commons License 2016.02.24 0 0 139736

Nem csak akaraterővel. Hozzá jön még a végtelen kitartás is. :-)

Előzmény: Jahno (139726)
Jahno Creative Commons License 2016.02.24 0 0 139735

Jó, és? Olyat akar csinálni, ami minta alapján nem tetszetős. Előfordul. Dobd ki a CD-t mindenestől és majd firmwaret is frissíts benne.

Előzmény: DMA (139734)
DMA Creative Commons License 2016.02.24 0 0 139734

Nem a wizard a lényeg, hanem ez az üzenet amit nagynehezen beszúrtam :-)

Előzmény: Jahno (139732)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!