Keresés

Részletes keresés

Mumu Creative Commons License 2007.12.21 0 0 9190

Nos,én akkor is idegen voltam Pesten..csak akkor keletröl közeledtem más volt a perspektiva. A Békében jartunk es a Royal-ba szombat délutan tancolni...

Pressos emlékeim: A Károly köruton egy kis expresso,makrames teritös zongoránal egy kitunoen éneklo középkoru...kaszinotojás és marcipános burgonya...kávé rummal..

Salgo bársonyos hangja a Kulacs-ban,libamáj elöételnek es igazi marhapörkölt.

Egy nagyon kedves Fészek,a legjobb olaszos kávéval ( plusz igazi tejszinhab,a kistányéron ) és a borju (!) bécsi .Tudjuk a valodit csak borjuhusbol készithetik.. 

nagypapi51 Creative Commons License 2007.12.21 0 0 9189

Jaja...!

Az iz-emlékek meg csak döcög :)

Előzmény: jedilovag (9188)
jedilovag Creative Commons License 2007.12.21 0 0 9188
becsúsztatok vmi nosztalgia műsorba...
Boszorka Creative Commons License 2007.12.21 0 0 9187

A Centrálról semmi emlékem nincs. Szvsz már nem létezett az "én időmben". Ma meg nekem semmilyen hangulata nincs.:-(

 

A kárpátiát sajnálhatod. Nagyon jó étterem volt, még az épitkezések alatt is. Mikor az uj tulaj megnyitotta drága lett és rossz.

 

Nekem a Mátyás pincéről nincsenek jó emlékeim. Mikor idegenvezető voltam a 60-as évek legelején, rendkivűl undokok voltak. Nem hiszitek el, de akkoriban a Palace éttermét szerettük a legjobban. Igaz a szállodában néha poloskára panaszkodtak a vendégek.:-(

Előzmény: derekbell (9181)
derekbell Creative Commons License 2007.12.20 0 0 9186
Na és én az Ifjúsági Park kapuja előtt is sokat álltam sorba és volt, hogy a Rajnák engem is kivágott, mert nem volt rajtam nyakkendő (vagy mi a szöszt akart ő folyton?)
Előzmény: nagypapi51 (9185)
nagypapi51 Creative Commons License 2007.12.20 0 0 9185

A sok scampolo jókat röhöghet rajtunk...:))

Who is Ernyei? (én még tudom)

Előzmény: derekbell (9184)
derekbell Creative Commons License 2007.12.20 0 0 9184
Istenem, Napoletana a Váci utcában - amikor  még autók jártak benne-rajta és parkoltak a járda mellett és jött Ernyei a kis fehér 650-es Steyr Puchjával........
Előzmény: nagypapi51 (9183)
nagypapi51 Creative Commons License 2007.12.20 0 0 9183

hehe...egyre gondoltunk.

A Mátyást sajnálhatod, két része volt, balra a boxos söröző, jobbra szemben az elegáns(abb) étterem, de egy étlappal. A'70-es évek elején szinte hetente jártunk oda a cimborákkal, a pontyhalászlé (filézett halból) bográcsban 26 Ft-ba került, és a többi kaja sem volt észtvesztő áron. (Akkoriban a Napoletanaban - még a Váci utcaiban - 14 magyar forintokért kaptál egy nagy tál bolognai spagettit parmezánnal(!) és 3dl paradicsomlevet.)

Előzmény: derekbell (9181)
nagypapi51 Creative Commons License 2007.12.20 0 0 9182
Jó lenne már, ha vki korrekten megfogalmazná, mit nevez(t)ünk autentikus pesti vendéglátó helynek! Addig csak ok nélküli vagdalkozás folyik. (Sztem ugyan nincsen ilyen, kb olyan szókapcsolat, mint a vasbeton vasúti talpfa...:)) 
derekbell Creative Commons License 2007.12.20 0 0 9181

Háát, Kárpátiában anno soha, Mátyás pincében meg pláne-pláne soha a büdös életben még nem voltam.

Nem tudom, mitől annyira "autentikusan pesti" helyek ezek, túl azon, hogy valóban jó régi, tradicionális éttermek...

 

Sőt, az Apostolokban sem tengtem túl, habár a Cukor utcába jártam és elvben járkálgathattunk volna oda sokat.....

 

Tényleg: a Centrál kávéház nem idéz valamiféle "autentikus" szinte pesti-bécsi hangulatot? Inkább, mint egy Fülemüle? 

 

Tényleg jó lenne valamiképpen definiálni, hogy mitől is "autentikusan pesti" egy typisch pesti vendéglő.. ÉS példák hozzá.......

 

 

Előzmény: Boszorka (9175)
derekbell Creative Commons License 2007.12.20 0 0 9180

Igen. Na és? Akkor már csak feltétlenül áradozni és rajongani kell velük kapcsolatban?

 

Igen, a kaják jók voltak, sólet és libás dolgok nagyon ízlettek..... De az összhatás engem bizony nem vett le úgy a lábamról.... 

Előzmény: Mumu (9174)
derekbell Creative Commons License 2007.12.20 0 0 9179

Tényleg.... Pedig sokáig szinte kedveltem őket - persze később ott is előfordultak "ingadozások"... El kéne látogatni a Ráday utcába, de ilyen kutya időben kinek va nereje hozzá, pláne azon a manapság háború sújtotta környéken....

Előzmény: jedilovag (9173)
nagypapi51 Creative Commons License 2007.12.20 0 0 9178
Holnap megyek a Sinatra Caféba (volt Képíró), majd referálok, természetesen fotókkal.
Boszorka Creative Commons License 2007.12.20 0 0 9177
Ezt feltehetően ugyanúgy nem vettem tudomásul mint a Sztálin utra keresztelt Andrásyt. Akkoriban ezek voltak a belső ellenállás lehetőségei.:-(
Előzmény: dr El van Leowe (9176)
dr El van Leowe Creative Commons License 2007.12.20 0 0 9176

Amikor az Apostolokat megnyitották, Csehszlovákia még egy pajzán gondolat sem volt...

A félreérzés abból (is) adódhat, hogy egy időben (50-es évek) a harcos ateizmus jegyében Pilseni sörözőnek nevezték a helyet.

Előzmény: derekbell (9172)
Boszorka Creative Commons License 2007.12.20 0 0 9175

Lehet. Viszont mikor én megismertem a helyet, álmodni se lehetett még egy Csehszlovák útról sem, tehát nem juthatott eszembe egy ottani hely. Nekem az Apostolok igy őspesti volt. Na de nem vagyunk egyformák és izlések és pofonok...

Akkor neked a Kárpátia és a Mátyáspince is Csehszlovák???

Előzmény: derekbell (9172)
Mumu Creative Commons License 2007.12.20 0 0 9174

Mondjuk ki,zsido konyha.Miutan en egy olyan helyen nöttem fel ahol sok zsido baratom volt,szamomra nosztalgia. A libas etelek valobban jok. En kituno imbiszt kaptam,soletet is...

 

Előzmény: derekbell (9162)
jedilovag Creative Commons License 2007.12.20 0 0 9173
emberek! a costes mostanában nyitva van vagy felszántották és sóval behintették?
derekbell Creative Commons License 2007.12.20 0 0 9172
Na mindegy, nekem azokról a fafaragott boxokról inkább egy kellemes csehszlovák söröző jutott az eszmbe, mnitaz, hogy egy autentikus "pesti" hely lenne....
Előzmény: Boszorka (9171)
Boszorka Creative Commons License 2007.12.19 0 0 9171

Az Apostoloknak szvsz semmi köze nem volt a Csehszlovák izléshez. Amolyan szép és jó pesti hely volt, ahol vasárnap délben sörözgettek a polgárok, különben pedig ebédelni és vacsorázni is lehetett ot,t híresen jól. Na jó, régen volt.:-((( Szép fafaragásu boxai és szines üveg ablakai voltak. Emlékezetem szerint az egyetlen étterem az én életemben, ahol kizárólag boxokban lehetett üldögélni. Soha nem fogom megérteni, hogy miért hagyták ugy lezülleni, hogy be kellett zárni és azóta se nyitották meg.

A szegedi hági, az egy tragikomédia. Először kiadta a tulajdonos (állam?) valakinek. Aki számomra szintén érthetetlen módon csődbe ment. Bezárás után valaki megint üzemeltetni akrta, de az volt a válasz, hogy először fizesse ki az előző bérlő hátrahagyott közüzemi számláit. Tudtommal azóta is zárva van, pedig azelőtt a Hági ugyanolyan "intézmény" volt Szegeden, mint a Virág cukrászda. Az is megjárta persze a hadak útját, de tudtommal most üzemel.

Előzmény: derekbell (9168)
derekbell Creative Commons License 2007.12.19 0 0 9170

Korszakra persze, hogy tipikus és "autentikus" volt az Ádám, de hogy "pesti"....???!!

 

Ugyanúgy nem, mint a Fülemüle a maga zsúfolt erőltetettségével, mesterkélt kedélyességével és miféléivel.....  Még ha 20 éve is ugyanazon a helyen műxik... Nem egy őszinte hely....

Előzmény: nagypapi51 (9169)
nagypapi51 Creative Commons License 2007.12.19 0 0 9169
Korszakra jellemzően volt tipikus, az Ádám a szoc.reálságával, (edzések után mi is ott faltuk a tatárt...:))  az Apostolok a boldog békeidők hangulatával, - Prágához semmi köze, max. a monarchia kötötte össze őket. A Hági a Huszár utcában volt (van?)
Előzmény: derekbell (9168)
derekbell Creative Commons License 2007.12.19 0 0 9168

Az Ádám??? Az meg mitől volt typisch "pesti"???? Egy szörnyű, szocreál berendezésű tudomisénmicsoda, ahol tatárbifszteket zabáltunk.....

 

Apostolok? Az inkább olyan csehszlovák izlésű volt nem? Legalábbis én olyan prágai dolograemlékeztem ott....

 

Hági? Az melyik volt? Én csak a szegedi Hágira emlékszem.....

Előzmény: nagypapi51 (9167)
nagypapi51 Creative Commons License 2007.12.19 0 0 9167

Igen, ezt én is akartam kérdezni...:))

Ezek szerint tipikusan budai is van?

Mik az ismérvek? Mire gondolt valójában HG?

Egy korszakra jellemzően lehet tipizálni esetleg, ilyen (volt) talán az Apostolok, Hági, Ádám, más műfajban az Ilkovits, és még sorolhatnám.

 

Előzmény: derekbell (9166)
derekbell Creative Commons License 2007.12.19 0 0 9166

"nagyon autentikusan pesti" ?????? Az mi?

 

Mitől autentikus és mitől pesti és mi is az "pesti" étterem????

 

Mondj egy IGAZI, klasssz, tipikusan pesti éttermet......

 

ÉN egy részben erőltetten közvetlen, erőltetetten jószándékú tulajdonost láttam ott, az első "teremben" télen lefagy a derekam, ahányszor kinyitják az ajtót az utcára, mert évekig nem voltak képesek valami szigetelő függöny-félét az ajtóra akasztani; a belső terem idegesített a vitrinjeivel és a mű-mütyürjeivel, a falakon a sok kibogozhatatlan kép is művi hangulatot árasztott - viszont az ételek finomak voltak - bár annyira nem rendítettek meg, hogy állandóan visszatérő vendég legyek....

 

 

Előzmény: H_G (9164)
nagypapi51 Creative Commons License 2007.12.19 0 0 9165
Már 20 éve is nagyon jó volt, a város legjobb pacaljait itt lehetett enni.
Előzmény: H_G (9164)
H_G Creative Commons License 2007.12.19 0 0 9164
A Fülemülében van vmi nagyon autentikusan pesti.

Előzmény: derekbell (9162)
jedilovag Creative Commons License 2007.12.19 0 0 9163
...és remélhetőleg az árakkal is visszatér a földre...
Előzmény: Logofet (9148)
derekbell Creative Commons License 2007.12.17 0 0 9162

Furcsán "felkapott" hely a Fülemüle. Azért én nem nevezném rokonságnak, szerűségnek. Rosenstein bácsinál azért más a minőség, minden téren.... Legalábbis volt. Mert már mindkét helyen jó régen voltam. Mivel mindkét helyen hullámzó volt a tapasztalat és az élmény.... Más az, ha olykor valami "közelben" lévőbe megy az ember (lásd mostanában pl. SIGNO) és más ha este bizonyos élményszerzés céljából "elmegy" az emberfia az emberasszonyával és baáratival, ismerőseivel. ilyen okból elég sok jó hely van a városban és sokat ki kell próbálni, néhányba érdemes olykor visszatérni....   A most említett két hely többször "megvolt" már és mint mondám, kissé kétséges, hogy továbbra is annyiszor vissaz kéne-e oda térni....

De első látogatásra mindíg más egy hely. És a Fülemülében állítólag még mindíg nagyon jók a liba ételek....

Előzmény: Mumu (9160)
scoobygoo Creative Commons License 2007.12.17 0 0 9161
Sajnos csak most jutottam oda hogy írjak, de szívesen vállaltuk volna, vagy esetleg vállalnánk hasonló, kb. 25 fős zártkörű rendezvényt ugyanilyen áron. Négy fogás,sör,bor és némi rövidital fér bele.Én magam főzök.A hely a Benczúr u-i, Hétköznapi Kávézó, a 37 sz. alatt.Hangulatos és meghitt,alkalmas az ilyen jellegű rendezvényekre.Tel számot e-mailben küldök.
Előzmény: Robert Fahmel (9158)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!