Keresés

Részletes keresés

Morgiana Creative Commons License 2007.12.29 0 0 9207

Sziasztok, a segítségeteket kérném: januárban idelátogat hozzánk cégünk két nagy-nagy főnöke (ahogy mondják: olyan magasan vannak, hogy onnan már a Jóisten is látszik;) plusz még 2-3 ember.

Tudnátok valami jó helyet ajánlani, ahova el lehetne vinni őket? Elsősorban magyaros vagy nemzetközi kéne (ugyanis az egyik indiai a másik olasz, szóval ilyetén irányultságú helyekre inkább nem vinnénk őket;) - tehát ahol jó a kaja, jó a dizájn  és jó a kiszolgálás is.

Létezik ilyen hely Pesten?

Köszi.

Earthling97 Creative Commons License 2007.12.28 0 0 9206
Ezzel sajnos egyet kell értenem, az Old Amsterdamba csak a finom belga és holland sörök, valamint az udvarias kiszolgálás miatt érdemes menni.
Előzmény: Logofet (9201)
Earthling97 Creative Commons License 2007.12.28 0 0 9205
Sziasztok!

Aki nem kifejezetten nagyigényű ínyenc, annak melegen tudom ajánlani Sergio tapas bárját a IX. kerületi Márton utcában. Sokféle tapas kapható, többnyire 300-500 forint körüli áron, ezek közül szinte minden ajánlható (pl. uruguay-i kolbász, csípős sült burgonya, krumplis lepény, kis csirke saslik, empanaditas), kivéve talán a kissé borsos árú sajttálat meg a polipot. Vannak főételek is, döntően bélszín és bárány 2800 forintért, de ezek közül csak a rákot kóstoltam, amit nem ajánlok (aránytalanul drága, ahhoz képest semmi extra). A napi ajánlat általában lasagne, rablóhús vagy sült malac salátával (potom 600 forintért), ezek közül különösen az utóbbi emlékezetes. A borok közül jók a spanyolok (és ha szerencsénk van, akkor 2000 forintért is van egy üveggel), illetve érdemes megkóstolni az eredeti kubai mojitót, ami citrommal készül (nem lime-mal). A hely hangulatos, kellemes, a főnök, Sergio pedig önmagában megéri a látogatást. Ha valaki érdeklődik, szívesen mesél hazájáról, Uruguayról. Én mindig úgy érzem Sergiónál magam, mintha nyaralnék valahol délen. Összességében a hely nem az ételek vagy az italok kiemelkedő minősége, hanem inkább a hangulat és az ár-érték arány miatt lett a törzshelyem.

Honlap:
http://www.tapas-sergio.hu/
nagypapi51 Creative Commons License 2007.12.26 0 0 9204

Vendég voltam, így árakkal nem kellett foglalkoznom, de nem drágább, mint pl. a Csalogány26. 20 órától élőzene a karzaton, a Sinatara korszak zenéiből, addig diszkrét, minőségi gépzene, normál hangerővel lehetett beszélgetni.

Előzmény: Logofet (9202)
Caipi Creative Commons License 2007.12.26 0 0 9203
Hát ez szomorú...:-(
Előzmény: Logofet (9201)
Logofet Creative Commons License 2007.12.25 0 0 9202
   A kinézet meggyőző, kár hogy ízeket nem lehet közzétenni. Árszint egy ilyen menüsor esetén? Zene (ha már Sinatra)?
Előzmény: nagypapi51 (9195)
Logofet Creative Commons License 2007.12.25 0 0 9201
   Nekem a hangulatával nem volt bajom, a felszolgálással sem, de amit felszolgáltak, azzal szemben gyakorlatilag csak kifogásokat tudnék sorolni, annak ellenére, hogy egy pubról beszélünk, tehát egyszerű és finom ételeket vártam volna tőlük (alsó-közép/közép kategóriát), semmi többet. Ehhez képest kaptam egy terített betlit.
Előzmény: Caipi (9193)
kifli Creative Commons License 2007.12.25 0 0 9200
nyers húst eszel?
Előzmény: jedilovag (9199)
jedilovag Creative Commons License 2007.12.25 0 0 9199

tegnap este a jedikonyhán...

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2007.12.25 0 0 9198
Lehet, hogy így hangzott:
"A sör elfogyott."
Előzmény: Törölt nick (9197)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.25 0 0 9197
Mivel ölég öreg vagyok, egy garantáltan hiteles emlékem 1965 (hatvanöt)-ből.
Erzsébet söröző, Lenin krt.
Nem szerettem az első számúnak számító Kőbányai (vagy Kinizsi?) sört, ezért a második számú Kinizsi (vagy Kőbányai?) sört kértem.
Pincér: "Az nincs"
Milyen sör van?
"Nincs sörünk".
---- Én sem hinném el, ha nem velem történik.
etna Creative Commons License 2007.12.24 0 0 9196
Bizony, bizony, régi szép idők.
Bő tíz esztendeje a diplomaosztómat ott ünnepeltük a Hágiban.
Tisztes, korrekt polgári hely volt. Szerettem.
Előzmény: Boszorka (9171)
nagypapi51 Creative Commons License 2007.12.24 0 0 9195

Az általad említett hely teljesen más felfogású konyhát visz, és más vendégkörre épít. A Sinatráról csak annyit: legyen hosszú életű!

Nem kaptok beszámolót, mihamarabb próbáljátok ki!

Az én menűm:

 

- Hors d'oeurvre

- házi füstölt limabájkolbász fűszervajjal, házi kenyérrel

  (séf ismerősünk apró figyelmessége)

- szardellás lazactekercs ruccolával, almás tormahabbal

- sziciliai paradicsomleves (friss paradicsom és zeller, parmezánnal)

- kacsamell rozé fügés káposztával csörögefánkkal (tökéletes hús, a káposzta elbírt   volna egy csepp ecetet)

- desszertet átugrottam...

- házi sajt egyveleg (boursen jellegű zöldfűszeres, diós, mákos)

- gyümölcsök

Italok:

- Calvados 

- Jásdi Csopaki Rizling 2003

- Györgykovács Olaszrizling 2004

- Malatinszky Rosé 2003

- Heimann Merlot 2004

- Malatinszky Cabernet Franc 2003

 

Hajrá!

 

Előzmény: Logofet (9192)
Caipi Creative Commons License 2007.12.24 0 0 9194
Boldog karácsonyt!
Caipi Creative Commons License 2007.12.24 0 0 9193

Pedig az átépítés előtt nagyon szerettem, olyan jó hangulatos volt... mondjuk inkább csak tatárt, desszertet ilyesmit ettem volt italozós topictalálkozókból kifolyólag, de azok nagyon finomak voltak. Azóta csak egyszer kívülről belenéztem, és tudtam, hogy ide többet nem jövök... számomra pont a vonzereje veszett el.

Előzmény: Logofet (9192)
Logofet Creative Commons License 2007.12.24 0 0 9192
   Várom a beszámolót nagyon. Én a mellette levő Old Amsterdamban voltam, azt egy szóval össze tudom foglalni: pocsék.
Előzmény: nagypapi51 (9178)
Morgiana Creative Commons License 2007.12.22 0 0 9191

Akkor ezzel a hozzászólással új vizekre evezek (mivel sajnos nem nagyon tudok mit mondani a 80-as évek pesti vendéglátó-egységeiről, amiket a szüleimmel látogattam anno, arról nem sok emlékkel rendelkezem;)

tehát tegnap este kollégákkal karácsonyi vacsoráztunk a Klassz-ban, nagyon kellemes élményekkel távoztunk, az ételeket (külcsín és belbecs) mindenki nagyon dicsérte, jó volt a zene is, kellemes volt a hangulat, egy dolog volt kicsit zavaró, hogy tán nem három pincérnek kellett volna kiszolgálnia minket (oké, nem felejtettek el semmit, de akkor is...)

az ár-érték arány is nagyon jó volt, 21600 forintot fizettünk borravalóval, ebben volt két leves, négy főétel, három desszert, két üveg bor, négy ásványvíz és két kávé.  Szerintem nagyon korrekt volt, mindenkinek érdemes lenne kipróbálnia...vegetáriánusok némileg hátrányban.

Mumu Creative Commons License 2007.12.21 0 0 9190

Nos,én akkor is idegen voltam Pesten..csak akkor keletröl közeledtem más volt a perspektiva. A Békében jartunk es a Royal-ba szombat délutan tancolni...

Pressos emlékeim: A Károly köruton egy kis expresso,makrames teritös zongoránal egy kitunoen éneklo középkoru...kaszinotojás és marcipános burgonya...kávé rummal..

Salgo bársonyos hangja a Kulacs-ban,libamáj elöételnek es igazi marhapörkölt.

Egy nagyon kedves Fészek,a legjobb olaszos kávéval ( plusz igazi tejszinhab,a kistányéron ) és a borju (!) bécsi .Tudjuk a valodit csak borjuhusbol készithetik.. 

nagypapi51 Creative Commons License 2007.12.21 0 0 9189

Jaja...!

Az iz-emlékek meg csak döcög :)

Előzmény: jedilovag (9188)
jedilovag Creative Commons License 2007.12.21 0 0 9188
becsúsztatok vmi nosztalgia műsorba...
Boszorka Creative Commons License 2007.12.21 0 0 9187

A Centrálról semmi emlékem nincs. Szvsz már nem létezett az "én időmben". Ma meg nekem semmilyen hangulata nincs.:-(

 

A kárpátiát sajnálhatod. Nagyon jó étterem volt, még az épitkezések alatt is. Mikor az uj tulaj megnyitotta drága lett és rossz.

 

Nekem a Mátyás pincéről nincsenek jó emlékeim. Mikor idegenvezető voltam a 60-as évek legelején, rendkivűl undokok voltak. Nem hiszitek el, de akkoriban a Palace éttermét szerettük a legjobban. Igaz a szállodában néha poloskára panaszkodtak a vendégek.:-(

Előzmény: derekbell (9181)
derekbell Creative Commons License 2007.12.20 0 0 9186
Na és én az Ifjúsági Park kapuja előtt is sokat álltam sorba és volt, hogy a Rajnák engem is kivágott, mert nem volt rajtam nyakkendő (vagy mi a szöszt akart ő folyton?)
Előzmény: nagypapi51 (9185)
nagypapi51 Creative Commons License 2007.12.20 0 0 9185

A sok scampolo jókat röhöghet rajtunk...:))

Who is Ernyei? (én még tudom)

Előzmény: derekbell (9184)
derekbell Creative Commons License 2007.12.20 0 0 9184
Istenem, Napoletana a Váci utcában - amikor  még autók jártak benne-rajta és parkoltak a járda mellett és jött Ernyei a kis fehér 650-es Steyr Puchjával........
Előzmény: nagypapi51 (9183)
nagypapi51 Creative Commons License 2007.12.20 0 0 9183

hehe...egyre gondoltunk.

A Mátyást sajnálhatod, két része volt, balra a boxos söröző, jobbra szemben az elegáns(abb) étterem, de egy étlappal. A'70-es évek elején szinte hetente jártunk oda a cimborákkal, a pontyhalászlé (filézett halból) bográcsban 26 Ft-ba került, és a többi kaja sem volt észtvesztő áron. (Akkoriban a Napoletanaban - még a Váci utcaiban - 14 magyar forintokért kaptál egy nagy tál bolognai spagettit parmezánnal(!) és 3dl paradicsomlevet.)

Előzmény: derekbell (9181)
nagypapi51 Creative Commons License 2007.12.20 0 0 9182
Jó lenne már, ha vki korrekten megfogalmazná, mit nevez(t)ünk autentikus pesti vendéglátó helynek! Addig csak ok nélküli vagdalkozás folyik. (Sztem ugyan nincsen ilyen, kb olyan szókapcsolat, mint a vasbeton vasúti talpfa...:)) 
derekbell Creative Commons License 2007.12.20 0 0 9181

Háát, Kárpátiában anno soha, Mátyás pincében meg pláne-pláne soha a büdös életben még nem voltam.

Nem tudom, mitől annyira "autentikusan pesti" helyek ezek, túl azon, hogy valóban jó régi, tradicionális éttermek...

 

Sőt, az Apostolokban sem tengtem túl, habár a Cukor utcába jártam és elvben járkálgathattunk volna oda sokat.....

 

Tényleg: a Centrál kávéház nem idéz valamiféle "autentikus" szinte pesti-bécsi hangulatot? Inkább, mint egy Fülemüle? 

 

Tényleg jó lenne valamiképpen definiálni, hogy mitől is "autentikusan pesti" egy typisch pesti vendéglő.. ÉS példák hozzá.......

 

 

Előzmény: Boszorka (9175)
derekbell Creative Commons License 2007.12.20 0 0 9180

Igen. Na és? Akkor már csak feltétlenül áradozni és rajongani kell velük kapcsolatban?

 

Igen, a kaják jók voltak, sólet és libás dolgok nagyon ízlettek..... De az összhatás engem bizony nem vett le úgy a lábamról.... 

Előzmény: Mumu (9174)
derekbell Creative Commons License 2007.12.20 0 0 9179

Tényleg.... Pedig sokáig szinte kedveltem őket - persze később ott is előfordultak "ingadozások"... El kéne látogatni a Ráday utcába, de ilyen kutya időben kinek va nereje hozzá, pláne azon a manapság háború sújtotta környéken....

Előzmény: jedilovag (9173)
nagypapi51 Creative Commons License 2007.12.20 0 0 9178
Holnap megyek a Sinatra Caféba (volt Képíró), majd referálok, természetesen fotókkal.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!