Keresés

Részletes keresés

turabolond Creative Commons License 1999.07.12 0 0 682
A Speedhubról:
http://www.rohloff.de/english/products/speedhub/index.htm

minden, amit tudni akartok róla itt megtalálható. Töltsétek le a pdf-et is, érdekes... az szerkentyű k. drága egy magyar bringásnak /túrásnak/, de én egyébként is imádom az agyváltókat (most Sachs 3x7-em van- a legmegbízhatóbb váltó- xtr mehet a levesbe...) a Rohloff pedig különösen jó tulajdonságokkal bír: no elsőváltó, elől csak egy lánckerék, rövid láncfeszítő, egyenes láncvonalvezetés, rövid küllők+az agy totál középen van=merev kerék, gyorsszáras=gyors kerékcsere szerszámok nélkül, az egész rendszer olajfürdőben van...akit még részletesebben érdekel nézze meg a hivatalos oldalon...

a bringas linkek:

-a m.zone-on és a tilmann.com on is sok bringás infó van..
-http://www.koga.com/ - a (tura)bringák királya, partedli elő, indul a nyálcsorgatás
-http://alum.wpi.edu/~desousa/cycling/convert.htm -normál bikeból túrabike

még van elég jó, összefoglaló oldal, de nem találom a címet...majd

jószeren
cst.

Arabella Creative Commons License 1999.07.12 0 0 681
Méghogy sátán, meg sánta, meg ilyenek, köszönöm, hogy kikérted magamnak:))
Szombaton eláztunk a Kékesen, vasárnap meg nem ázott el a Kandúr a budai hegyekben csak csurom sár lett.
Arabella
Előzmény: stoki (674)
stoki Creative Commons License 1999.07.12 0 0 680
MEgint féloff...
Neked vannak jól bevált magyar túrafelszerelés címeid (ha lehet link) , főleg túracipők érdekelnek ???
Én most egy HITEC cipőt használok és marhára bevált, de itt az első linken találtam egy "THE north face" csukát és az is nagyon szimpi, ugyanis ez a fajta cipő a stílusom..., de kéne egy jó terepmintás bivaksátor is....meg ilyesmi, SZÓVAL ???

(Azért nem volt annyira off, mert valahogy egy kerékpártúrán is kell közlekedni a kerékpár és a még nem létező sátor között :O))))))

Előzmény: stoki (678)
Bahh Creative Commons License 1999.07.12 0 0 679
turabolond
A Speedhub 500-rol nincs link? Engem is erdekelne!
Előzmény: turabolond (677)
stoki Creative Commons License 1999.07.12 0 0 678
turabolond

A bringást kihagytad (lehet, hogy nincs???), de a többit megnézem ...
Épp a másik topicban hadakozok az offtopicok miatt, meg, hogy túl szakmai a topic. Ettől függetlenül örülök a linkeknek, meg hogy összeakadtunk, mert engem a túrázás is érdekel (régen nagy Kéktúrás voltam) és véleményem szerint a kettő valahol rokon ...
...köszi..., te láttál valahol túrás topicot (főleg "szakmai"), mert én nem ???

Előzmény: turabolond (677)
turabolond Creative Commons License 1999.07.12 0 0 677
Gyalogos tura linkek:

-www.mountainzone.com - a legjobb: tura, monti, sí, maszas +jó cikkek, sok szép kép, hírlevél...

-www.rockandice.com -inkabb sziklamászós

-http://www.tilmann.com/ - a kerekes expediciókat kedveli a fickó (én is) de őt a VauDe szponzorálja

-www.extra.hu/csavargas - "bringás-gyalogos" még elég kezdetleges, kicsi, de a sajátunk fel szeretnénk rakni az eddigi túráinkon készült képeket, naplókat stb. csak eddig nem volt rá sok idő...

jószeren
cst.

Előzmény: stoki (676)
stoki Creative Commons License 1999.07.12 0 0 676
turabolond
(A nevedből leszűrve : gyalogos túrában is otthon vagy ???)

Ha van link nyomjad engem érdekel !!!

Előzmény: turabolond (675)
turabolond Creative Commons License 1999.07.11 0 0 675
Sziasztok

Ha valakit bovebben erdekel a Speedhub500 (Rohloff) van sok info+kep.
Eljenek a vadkempingezo, halozsakos magashegyi bikerek, hikerek.

joszeren
cst.

stoki Creative Commons License 1999.07.09 0 0 674
Kikérem magamnak Arabella nevében ...:-)
Én lehetek sátán, de Arabella min. tündérke ...:-)
Előzmény: clisHe (673)
clisHe Creative Commons License 1999.07.09 0 0 673
hmm,
sánta sátán hátán sátán
együtt botorkálnak sántán

:o))

stoki Creative Commons License 1999.07.09 0 0 672
Arabella
Ha eljössz velem ... mert én csak jó időben szoktam biciklizni :-)
Előzmény: Arabella (671)
Arabella Creative Commons License 1999.07.09 0 0 671
Ezért nem volt jó a mi szerverünk sem, most meg az ittenit fenyegeti a vihar , hát mikor fogok én egyszer már végre egy jót bicajozni, de komolyan???
Arabella
Előzmény: stoki (670)
stoki Creative Commons License 1999.07.09 0 0 670
Ja aki a Riviérán feszít ;-)
Itt már három napja kaka az idő ...Szerintem tőletek jött a front, ami szerintem múlt héten nálatok tombolt ...az most a mi fejünket mossa...
Előzmény: Bahh (669)
Bahh Creative Commons License 1999.07.09 0 0 669
Gyerekek! Mi a bajotok az idovel? Itt hetagra sut a nap es barmerre indulnek mindig hatszel lenne :-))
Előzmény: stoki (668)
stoki Creative Commons License 1999.07.09 0 0 668
Arabella
Megint beb*tt ez az idő, de most nem is jósoltam semmit...
Úgy látszik akkor van jó idő, amikor szabadságra távozom ...(lásd múlt hét:-))

Herb
Én Bp-i vagyok, még ha megkukulok se leszek miskolci ...

Előzmény: Arabella (667)
Arabella Creative Commons License 1999.07.09 0 0 667
Stoki!
Péntek van és megint esik az eső!!!
Arabella
Herb-Atea Creative Commons License 1999.07.08 0 0 666
Ismételten felteszem a költői kérdést, hogy van-e ezen fórumon olyan bringás, aki egész véletlenül miskolci, és nem én vagyok az, hanem valaki más...? Ha van, lécci' email-ben írjon, lécci'. Nekem. Email-t.

/-/

stoki Creative Commons License 1999.07.08 0 0 665
A bringát már megnéztem az tényleg csinos darab ...
Majd - ahogy igérted - számolj be az első kilométerekről érdekelne a szett működése, meg persze a teljes gépé ...
Előzmény: Bahh (664)
Bahh Creative Commons License 1999.07.08 0 0 664
stoki
valoszinuleg veszek egyet, mert kb. 5-6 korso sor aranak felel meg, ugyhogy igazabol nem tetel.
Es erre fogom felszerelni: ld.: 1999-07-08 11:13:07 :-)
Sajnos kell vennem minden bringas cuccot, mert feltortek az automat es elvittek mindenemet: cipo, nadrag, kesztyu stb. :-((
Előzmény: stoki (663)
stoki Creative Commons License 1999.07.08 0 0 663
Azért nincs az a munkahely, ahol 3 percet ne lehetne lazítani egy telefonért...főleg egy bringatársért ;-)
A többi engem is érdekel, csak nem veszel egyet ???
Előzmény: Bahh (662)
Bahh Creative Commons License 1999.07.08 0 0 662
stoki
Ennyire raersz, hogy miattam telefonalgatsz? Azert nem lett volna ilyen surgos meg fontos, de nagyon koszonom!
Ismerem azt a boltot, Mo-n csak ott vasaroltam. Sajnos ezek szerint 1-nel nagyobb szorzoszamot hasznalnak az itteni bolti arakhoz kepest:-(
Majd a jovo heten beszamolok rola, hogy milyen is es hol mennek a drotok :-)
Előzmény: stoki (660)
stoki Creative Commons License 1999.07.08 0 0 661
Ja és azt mondta, hogy volt már ilyen óránk (nem rögtön vágta az árat), amiből én azt szűröm le, hogy ritka, mint a fehér holló
Előzmény: stoki (660)
stoki Creative Commons License 1999.07.08 0 0 660
Bahh
NA megkérdeztem telcsin egy bringaboltot (www.kerekvar.hu), ami általában elég drága, de ez egy igényes szerkezet és nem mindenhol lehet kapni...
17.000 Ft-ot mondtak ..., nem semmi ...
Előzmény: Bahh (659)
Bahh Creative Commons License 1999.07.08 0 0 659
stoki
Koszi a kedvessegedet, de sajnos/szerencsere kulfoldon vagyok. A neten kozben talaltam egy metszeti kepet a valtokar/fekkar+ gombokrol, de a drotok es csatlakozasok nem latszanak. Esetleg valami infod nincs az otthoni ararol? 89 DM-et es 54 USD-t talaltam eddig. Ezek szerint 10e Ft korul lehet.
Előzmény: stoki (658)
stoki Creative Commons License 1999.07.08 0 0 658
Bahh
Úgy vettem észre, hogy külföldön vagy ... vagy nem ???
Mert, ha nem, akkor szívesen elfaxolom (külföldre nincs lehetőség) ezt az egy oldalt bemutatásként jó lehet neked ...

Flight Deck SC-6500 a becses neve ...
Drót van ..., hogy hogy megy, szerintem úgy mint ahogy a sima kilométeróránál ...
A váltókarba van beépítve az érzékelő és a csapásszámot a hajtóműbe beépített (nem beépített) érzékelő nélkül érzékeli ...
Mi érdekel még ???

Előzmény: Bahh (657)
Bahh Creative Commons License 1999.07.08 0 0 657
Madarka
Akkor figyelek majd mindenre!
Egyebkent annyi eszem nekem is volt, hogy nem a belvarosba mentem:-) Persze korulneztem ott is, de a 10000 frankot mar tulzasnak tartom egy bicikliert(persze 28ezerert is lattam!)
Shimano SC-6500 kilometerora es egyebek. Stoki azt hiszem te irtal errol multkor. Annyit sikerult kideritenem, hogy a kezelogombok a fekkar/valtokarba vannak beepitve. Az erzekelo a fekben van? Es a drot hogy megy? Vagy mar az sincs??
Előzmény: Madarka (656)
Madarka Creative Commons License 1999.07.08 0 0 656
Igen, nem akarlak elkeseriteni, de ez itt mindennel igy van, nem csak biciklihez. A katalogus arat direkt ugy csinaljak, hogy abbol a bolt meg 10-20%-ot boven adhat, hogy a vevo boldognak erezze magat. Persze en mindent kint a prerin vasarolok, lehet hogy Parizs belvarosban ahol sokal magasabb a bolt koltsege a katalogusarakat alkalmazzak.
Előzmény: Bahh (655)
Bahh Creative Commons License 1999.07.08 0 0 655
madarka
vasaroltal mar valamit ebben az orszagban a biciklidhez? Tegnap megrendeltem a gepet es egybol adtak 20% kedvezmenyt a katalogus arbol :-) Az afaval nem probalkoztam, biztos lebuknek vele :-(
Arabella Creative Commons License 1999.07.07 0 0 654
írjad oda.
Előzmény: stoki (653)
stoki Creative Commons License 1999.07.07 0 0 653
Bahh
Akkor jó, már megijedtem ..., így egy véleményen vagyunk ...
Lenyomok neked (nem vicc) 260-at is egy nap montival, de utána 1 hét pihenő ... (300-nál már infúzió...:-))
Előzmény: Bahh (651)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!