Keresés

Részletes keresés

HEV Creative Commons License 2015.10.28 0 6 53178

Az RP-DDK-n úgy tűnik megyénként változó táblák vannak, Óbányán ilyet láttam, de van több egyforma.

 

 

 

 

Óbányán és Kisújbányán sem új doboz sem új pecsét nem volt 10.25.-én.

 

Előzmény: Pompiere (53174)
nagypapi Creative Commons License 2015.10.28 -6 0 53177

Már miért lenne csalás? Sehol nincs megírva, hogy két mozgalmat (vagy azok egy-egy szakaszát) nem lehet egy nap alatt teljesíteni.

Visztula anno egy nap fejezte be mindhárom kéktúrát.

Előzmény: Pulmy (53176)
Pulmy Creative Commons License 2015.10.28 -7 0 53176

     Mi unortodox módon összevontuk az OKT-t és a RP-DDK-t. Még tavaly tavasszal Bozsokról felmentünk ,már az újabb nyomvonalon  Írott-kőre (ahogy Te is),majd az OKT-n Kőszegre.Így két legyet ütöttünk egy csapásra (csalás v.nem? ?) Aztán másnap levezetésként Velemből a K+ -on felmentünk mi is a Szt.Vid kápolnához és az Emlékműhöz. Szerintem aki bele vág a kékbe annak, "illik" felkeresni ezt a pontot is. Kár,hogy nem fűzik bele valamelyik nyomvonalba.

 

     Egyébkét ahogy írod és Rakk Gyula is megerősíti,tényleg jelentős szakaszokon az akkori pirosakon haladtak Rockiék. Sok le nem festett jellel találkoztam eddig az Őrségben és a Göcsejben is.   Mindenképp vágj bele,kicsit más mint az OKT,de nagyon szép részeken halad ez is. Rengeteg érintetlen helyet keres fel,sokszor távol mindentől. Kihalt,elhagyott falukon,tanyákon visz az útvonal. Rengeteg elfeledett építészeti és vallási emléket láthatsz és a végtelen erdők.....     Szintben sincs hiány,mert egy-egy szakaszon alig van egyenesvégig le-fel.

Előzmény: Törölt nick (53158)
gyikkutya Creative Commons License 2015.10.28 0 0 53175

Zádorfalva Bódvarákó között is ugyanezek a táblák vannak, írhattál volna egyből 1.000 km-t.

Előzmény: Pompiere (53174)
Pompiere Creative Commons License 2015.10.28 0 6 53174

Nem lett volna semmi baj ezekkel a táblákkal, ha egy adott szakasz információi jelennek meg rajtuk. Úgy viszont erősen megkérdőjelezhető a hasznosságuk, hogy ugyanazon táblákat 20-50-100 km-en többször is "szétszórták". Először még megnézem, utána meg ...

 

 

Előzmény: Törölt nick (53173)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.27 0 6 53173

Nekem is sikerült fotóznom ilyen újfajta, rendkívül informatív tájékoztató táblákat, egyet Szigligetnél az Avasi rom mellett, egyet pedig Lesenceistvándon.

 

A felső lineáris ábrán az OKT Írott-kő-Hollóháza szintábrája látható, jó néhány újfajta bélyegző képével, alatta némi poénkodás, néhány adat (1159km a módosított hossz például) majd a szintemelkedés-csökkenés teljes értékei, és mindez a Galyatetői új kilátó magasságára vetítve.

 

Nekem tetszettek ezek a táblák, de azért nem biztos hogy erre költöttem vóna a zsét... :-)

 

Előzmény: Pompiere (52743)
olahtamas Creative Commons License 2015.10.27 0 5 53172

Na ez is jellemző, hogy ezt innen kell megtudnom...

Mondjuk nekem munkaidőben van, és nem valószínű, hogy el tudok menni rá, de majd megpróbálok elkéredzkedni.

Előzmény: HEV (53171)
HEV Creative Commons License 2015.10.27 0 5 53171

Neked otthon van a holnap délutáni program, kérdezz rá légyszíves :-)

Előzmény: olahtamas (53170)
olahtamas Creative Commons License 2015.10.27 -6 0 53170

Mondjuk egy jó applikációval ez még kiküszöbölhető.

pl. a mért GPS koordináták alapján beazonosítható, a fénykép készítés helye.

Előzmény: HEV (53164)
HEV Creative Commons License 2015.10.27 0 0 53169
FarkasGyurka Creative Commons License 2015.10.27 0 0 53168

A mostani hétvégén még nyoma sem volt a visszavonasnak. A jelzések és a magyarázó táblák még kint voltak.

Előzmény: radio100jozsi (53165)
HEV Creative Commons License 2015.10.27 0 6 53167

... és akkor még létezett a csoportos természetjáró kedvezmény!

Előzmény: rozaa (53166)
rozaa Creative Commons License 2015.10.27 0 6 53166

A másik lehetőség, hogy sok ember egyidejűleg vasúttal tud a legkényelmesebben közlekedni - egyesületi túra. Két vasútállomás között 2-3 napos távok vannak, nagyjából tájegységi bontásban.

Előzmény: nagypapi (53157)
radio100jozsi Creative Commons License 2015.10.27 0 6 53165

A Zsivány sziklák körüli OKT elterelést visszavonta a Pilisi Parkerdő.

 

http://termeszetjaro.hu/cikk/visszavonasra_kerult_a_turistaut-eltereles

Előzmény: OZ Wheels (53159)
HEV Creative Commons License 2015.10.27 0 6 53164

Érdemes nézni a facebook OKT csoportját is. Felraktak pld. pecsételőhely QR kód fotókat amik egyrészt ugyanarra a linkre mutatnak több helyen is, másrészt meg nem létezo a link. pld. kektura.hu/okt18.html

 

Mindenesetre 'érdekes'. 

nagypapi Creative Commons License 2015.10.27 -6 0 53163

Mi is azon az úton mentünk fel Tésre Bakonynána felől, van egy hangulata...

 

Olvasgatom a ttt fórumot, úgy látom, hogy néhány bélyegzőt áthelyeztek máshová.

Van erről valami publikus lista? Pl. hogy Kőszegen a Kékhuszárban van az új bélyegző.

Előzmény: Törölt nick (53162)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.27 -6 0 53162

Hol is készülhetett volna máshol? :-)

Látom rád is mély benyomást tett a hamburger Tésen! Mi augusztusban útban Csesznek felé csak ezért kanyarodtunk fel Tésre, és nyugodtan mondhatom hogy megérte!

Lefelé pedig nagyon szép erdei aszfalton mentünk Bakonynána irányába, ez az út nem mindig járható, viszont errefelé lehet a leginkább megközelíteni a Római-fürdőt kocsival. Előfordult már azonban hogy télen nem lehetett használni.

Akkor fotóztam ezt az új ládikát is, amellyel megoldódott a hosszú ideje macerás bélyegzés Bakonynánán:

Előzmény: nagypapi (53161)
nagypapi Creative Commons License 2015.10.27 -6 0 53161

Néhány héttel ezelőtt betettél egy hamburgeres képet, azt kellett (volna) kitalálni, hol készült.

Most már szabad a gazda! :-)

 

(És akkor ezzel le is állok a hamburgeres témáról.)

Előzmény: Törölt nick (53158)
OZ Wheels Creative Commons License 2015.10.27 -1 0 53160

Dobogókőn, Pilisszentkereszten és a Kevély-nyeregben az új gumis bélyegzők vannak, még nedvesek, nem is kellett hozzá párna. A Kevély-nyeregben csak a régi gumisat cserélték ki (amiről már hiányzott a gumi...)

Előzmény: OZ Wheels (53159)
OZ Wheels Creative Commons License 2015.10.27 -1 4 53159

A kék Dobogókő és a Kevély-nyereg között terelésmentes. A Zsivány-sziklák előtt egy irtásfolt köré kerítést húznak, de ez nem akadályozott senkit. Csobánka előtt ahogy kibukkanunk az erdőből (balról mező, jobbról irtás) szintén egy kerítést húznak ki a mező és az erdő határára. Csodálatos idő volt ma is...

Törölt nick Creative Commons License 2015.10.27 0 6 53158

Rockenbauerék anno szintén a piros jelzésen indultak el Velem felől Bozsok és Szombathely irányába, azt később festették át kékre.

Régebbi térképeken -nézve a filmjüket- végigkövettem az útjukat egy darabon, amely alapvetően a piros sáv jelzésen alapult 1987-ben.

 

Mivel az Írott-kőre pár éve Bozsok felől másztam fel, és bélyegeztem is a Rockenbauer Pál Dél-Dunántúli Kéktúrás füzetembe ezért a filmhez hűen tervezem a startot ha elindulok...

 

Magyarul innen:

Előzmény: Pulmy (53151)
nagypapi Creative Commons License 2015.10.27 -6 1 53157

Mivel a Lokomotív TE volt a gazdája korábban a Kéknek, a kezdő/végpontokat lehetőség szerint a vasútállomásokhoz igazíthatták. Most nincs nálam a füzet, biztos vannak kivételek,  (ha más nem, Dobogókő vagy Mátraháza), de szerintem ez lehetett az alapelv.

Előzmény: ruczgabor (53156)
ruczgabor Creative Commons License 2015.10.27 -6 0 53156

Lehet volt már kérdés, de csak kíváncsiság vezérelt hogy megkérdezzem valahol, hogy a füzetben lévő szakaszok mi alapján lettek így felosztva? Gondolom a táv meg a szint különbség bele szol, de esetleg a látnivalóknak is köze volt ezeknek a szakaszoknak hosszához?

Pulmy Creative Commons License 2015.10.27 -7 0 53155

 Ez igen és kösz!

Előzmény: Törölt nick (53154)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.27 0 7 53154

"Ja és találtam egy nagyon régi piros jelzést Kereseszeg és Kislengyel közt a bükkösben ,a Kandikó oldalában. Sajnos a kép egyáltalán nem sikerült. Tudjátok mikor mehetett itt piros jelzés és hová?"

 

Már hogyne tudnánk! :-) :-)

 

Források: A Göcsej turistatérképe (© Kartográfiai Vállalat)

- I. kiadás: 1981.

- III. javított kiadás: 1985-86.

 

Piros sáv jelzés (1985-86): Kandikó (kiágazás a PIROS HÁROMSZÖG (!) jelzésből - Csonkahegyhát - Becsvölgye (Kereseszeg - Vörösszeg) - Petrikeresztúr (Győrfiszeg) - Tovább a mai RP-DDK útvonalán Zalatárnok Rádiháza felé. (Korábban Sárga sáv vitt tovább dél felé, a Piros sáv Petrikeresztúron csatlakozott az alacsonyabb renndű SÁRGA SÁV (!) jelzésű turistaútba:

 

 

 

Egyébként a Zalalövő - Kandikó - Zalaegerszeg útvonalon (nagyjából a GÖCSEJ 40 TT útvonala) rendesen kavartak a jelzésekkel. Az 1981-es térképen a PIROS SÁV Bödéről indul dél felé, a már említett hosszú útvonalon. Bödéről észak felé indult egy PIROS HÁROMSZÖG. Egy másik PIROS HÁROMSZÖG vitt be a Kandikóról Zalaegerszegre. Az 1985-86-os térképen a két PIROS HÁROMSZÖG összekötésre került, így a magasabb rendű PIROS SÁV ágazott ki a Kandikónál a PIROS HÁROMSZÖGBŐL. Figyelemre méltó még a nyomvonalváltozás a Kandikó - Babosdöbréte (PIROS HÁROMSZÖG) illetve a Zalaegerszeg (Vorhota - Ebergény, PIROS SÁV) közötti szakaszokon. Ezen kívül 1985-86-ban már nem ágazott ki PIROS KERESZT a PIROS SÁVBÓL. Rockenbauerék 1985-86-ban is "bandukoltak" ezen a PIROS SÁV-on. Mára, az Őrvidéki Piros túra mintegy keleti folytatásaként, egységesen PIROS SÁV jelzésű turistaút vezet Zalaegerszeg felé, sőt azon túl is a Kelet-Zalai-dombság tájai felé:

 

 

Előzmény: Pulmy (53151)
Güsziológus Creative Commons License 2015.10.27 -6 1 53153
HEV Creative Commons License 2015.10.27 -1 6 53152
Pulmy Creative Commons License 2015.10.27 -7 0 53151

Azt tudja esetleg valaki,hogy ez a piros kör,benne egy sárga pöttyel,milyen útvonal jelzése?   Többet is láttam belőle az RP-DDK mellett Kustánszeg- Nagyfernekág közt.

 

    

 

      Ja és találtam egy nagyon régi piros jelzést Kereseszeg és Kislengyel közt a bükkösben ,a Kandikó oldalában. Sajnos a kép egyáltalán nem sikerült. Tudjátok mikor mehetett itt piros jelzés és hová?

Güsziológus Creative Commons License 2015.10.27 -6 0 53150

SOPRONI KÉK (2)

 

Írtam már az útvonalról, melynek egy szakasza akkor még PIROS volt.

 

Tegnap sikerült bejárni a hiányzó szakaszt is, és Tómalomnál azt tapasztaltam, hogy a PIROS már KÉK.

Paprét és Tómalom között egyértelműen KÉK.

 

Remélem, végig megtörtént az átfestés, minek következtében kialakult egy kellemes körtúra útvonal.

Ettől:

http://www.turistautak.hu/poi.php?id=175950

Eddig:

http://www.turistautak.hu/poi.php?id=175880

 

Amúgy a Szárhalmi-erdőben igen szép munkát végeztek a jelzésfestők, az őszi hangulat is adott volt, kellemes kirándulás "kerekedett", némi kitérővel.

Begyűjtöttem két "messzelátó" kódját is, igaz, a Kecske-hegyen már jártam, de akkor még nem mozgalmárkodtam.

 

A ZÖLD-et leszürkítették a Szárhalmi-erdőben, vélelmezhetően a Vasfüggöny túraút is a hagyományok térképnek megfelelően át lett helyezve, arra most nem jártam.

 

Sopron messze van, de az IC gyors és kényelmes.

Törölt nick Creative Commons License 2015.10.27 -5 0 53149

Csókosok! :) Mi a múltkor nem kaptunk, csak egy sajnálkozást és egy kifejtést a jelenlegi gazdasági helyzetről, hogy miért nem lesz ezentúl hét közben... :/

Előzmény: nagypapi (53147)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!