Keresés

Részletes keresés

jozso48 Creative Commons License 2008.04.29 0 0 5433

 Gáborke mi van veled? igen eltüntél,küldök egy képet a "SÜSS FUTT"fantázianevű

édescitromról.Erre jellemző,hogy a gyümölcsei már a virágszirmok lehullása után

feltűnően barázdáltak és laposak,mandarin szerűek,íme

becko8 Creative Commons License 2008.04.29 0 0 5432
Sziasztok!
Lenne egy kérdésem, hogy valakinek nincs teacserjéje Camellia sinensis, mert szeretnék szerezni, vásárolni, de Magyarországon sehol nem találtam.
Előre is köszönöm!
Dávid
petya71 Creative Commons License 2008.04.29 0 0 5431
köszönöm szépen a válaszod és egyáltalán nem hangzott kioktatásnak,mert ebből mint kezdő csak tanulok és ezért hálás vagyok.nekem is az az érdekem,hogy szép erős növény fejlődjön belőle.:)
Előzmény: jozso48 (5429)
jozso48 Creative Commons License 2008.04.29 0 0 5430
Az előző válasz neked is érvényes!Bocs,ha kioktatásnak tűnne.
Előzmény: vi888 (5427)
jozso48 Creative Commons License 2008.04.29 0 0 5429

Petya én csak javaslok,a döntés a tiéd,hisz a te pénzed,idöd stb.

Álltalában a növények kevésbé türelmetlenek mint mi és elrugják a terméskezdeményt,ha érzik,hogy nem bírják felnevelni,de addig is feleslegesen elpocsékolnak egy csomó hasznosíthatóbb energiát.Ha mégis felküszködik,akkor

meg gyakorta az ággal együtt törnek le,mert nem birják megtartani.

Az én alapelvem(és ezt nem én találtam fel)az,hogy először kineveljük a fa vázát

(vázágait)majd a termőkarokat és csak utánna kezdjen teremni.Kb 3-4 év.

Ismered a régi viccet a türelemről és az energia okos beosztásáról?

Öreg bika ,fiatal bika párbeszéd,no ez kettőnk közt a lényeges külömbség.

Előzmény: petya71 (5428)
petya71 Creative Commons License 2008.04.29 0 0 5428
szia Jozsó.szerinted az én calamondinomról is le kellene törni a virágokat(elég szépen nőnek a levelek,meg vagy 8 virág volt rajta)mert ha igen,fájó szívvel,de megteszem a növény érdekében.thhjjh
Előzmény: jozso48 (5425)
vi888 Creative Commons License 2008.04.29 0 0 5427
A foltok csak a régi leveleken vannak, szerintem valami megégette a növényt gyökereztetéskor, valami vagyszer lehetett, lehet pont valamelyik hormonkészítény okozta. Szerencsére a frissen hozott levelek egészségesek, ezért remélem nem kell külön kezelni. A virágok tárgyában azt hiszem rád hallgatok, sajnos nagyon logikus amit írtál. Azért hajt a kisördög, hogy egyet meghagyjak rajta....
Előzmény: jozso48 (5425)
kicsitibi Creative Commons License 2008.04.29 0 0 5426
én nem voltam még fenn igy aztán csak az idézetre tudtam hagyatkozni.
Előzmény: kurdilaci (5422)
jozso48 Creative Commons License 2008.04.28 0 0 5425

Mitől olyan likacsosak a levelek?megrágta valami,gombabetegség v.csak a szállítás

miatt sérült.Ugyanis,ha az első két ok miatt,akkor azt kezelni kell.Én a helyedben

soha nem ültetném tiszta tőzegbe,de most már ki ne vedd,mert az egy újabb stressz lenne nyomorult növénynek.Miután beteltél a virágok illatával,mielőbb távolítsdd el őket.Most lehet,hogy bolondnak tartasz,de ez a kis növény

még nem alkalmas arra,hogy gyümölcsöt neveljen,csak belerokkana és erősen visz-

szavetné a fejlődésben.Gondoldd meg,szerintet az a kis ágacska nem törne le egy

gyümölcs alatt,ha egyáltalán beérlelné.Akkor meg miért arra fordítsa az energiát,

ahelyett,hogy megerősödne és jövőre már talán elbír majd egy-két szem gyümölcsöt.De a döntés a tiéd,ez csak jótanács.Üdv neked.

Előzmény: vi888 (5419)
jozso48 Creative Commons License 2008.04.28 0 0 5424

Nem írtad,hogy melyik banánról van szó.Valószínünek tartom,hogy nem fagytűrő banánról ,és ez esetben az 5-10 fok az bizony kevés,legalább 15 fog kell,sőt

,ha több lenne sem lenne baj.Az alacsony hőfokon csak szenved,de most már az

idő is kedvez,ha ki teszed(persze nem egyszerre tűző napra)már kint is több fok van és a fénnyel sem lesz gondod.Legfeljebb csak éjszaka kell még visszatenni

védett helyre.

 

Előzmény: Don Palesz (5410)
jozso48 Creative Commons License 2008.04.28 0 0 5423

Marika!Most nem lenne szerencsés egy újabb áttültetés,várj egy kicsit vele.Ahogy

leírtad az áttültetés után még nem tudta áttszőni a gyökérzet az új talajt,majd sze-

rencsétlen kidőlt,ami nyilván nem tett jót neki,de nem látom vészesnek.Hagydd,

hogy legyen ideje magához térni,tedd egy kicsit árnyékosabb helyre,most idő kell,

hogy a győkérzet megerősödjön és szerintem utánna szépen meg fog indulni.

Türelem-nálad azt hiszem ez van leginkább híjján.

Előzmény: ragusa (5409)
kurdilaci Creative Commons License 2008.04.28 0 0 5422
Nagyon remélem,hogy nincs igazad a kiállítással kapcsolatban!Én úgy várom,mint egy gyerek.
Előzmény: kicsitibi (5414)
kurdilaci Creative Commons License 2008.04.28 0 0 5421
Marika!Az óriáscitrom nálam is hozza a bimbókat,leveleket,bár nincs olyan előrehaladott állapotban,mint Jozsónál.A vadcitrom viszont fantasztikusan virágzik,számlálhatatlanul sok van rajta.A Tőled kapott kaktuszok jól vannak,a japán naspolya két új levelet hozott,a mongol iszalag szépen hajt,a jujuba és a magnólia még csendben van,bár a vesszők élőnek tünnek.A leanderdugvány sajnos nem maradt meg,de minden más megfogta.Péntektől vasárnapig a kiállításon leszek.
Előzmény: ragusa (5386)
vi888 Creative Commons License 2008.04.28 0 0 5419
Mandarin
vi888 Creative Commons License 2008.04.28 0 0 5418
Megérkezett a Starkl-tól a mandarinfám, persze nem ér az égig és nem is néz úgy ki, mint a katalógusban, van vagy 18 cm magas, de van rajta sok virág és nagyon finom illata van. Gondolom jól megnyomatták hormonnal, azért virágzik ennyire, ilyen pici korában. Árültettem tisza tőzegbe + kevertem bele Osmocote műtrágyát. Remélem jól csináltam.
csitromka Creative Commons License 2008.04.28 0 0 5417

Sziasztok!

 

Pl. a Kertészeti Egyetemen rendezetthez képest?

 

 

Csitromka

Előzmény: csitromka (5413)
ragusa Creative Commons License 2008.04.28 0 0 5415
Nem lennel egy kicsit bőbeszédübb ??? Kivancsian varom a beszamolot ...
Előzmény: kicsitibi (5414)
kicsitibi Creative Commons License 2008.04.28 0 0 5414
ez egy kimásolt vélemény egy másik topikról.

"Na,ahogy a halottakrol szokták mondani vagy jot vagy semmit.Floralia kiállitás esetén igy inkább a nem mondok semmit-re hagyatkozom.((("
Előzmény: csitromka (5413)
csitromka Creative Commons License 2008.04.27 0 0 5413

Sziasztok!

 

Volt valaki a kiállításon? Milyen? Érdemes kimenni? Van választék, elfogadható áron? Ki-mit-látott-vásárolt?

 

Köszönöm ha válaszolsz!

 

Csitromka

petya71 Creative Commons License 2008.04.27 0 0 5412
köszönöm szépen a válaszod.megpróbálok beszerezni egy kisebb akváriúmot,mert tényleg eddig csak műanyag palack alatt voltak.örülök,hogy a fügék megeredtek Nálad :).nálam is szépen megindultak,de mikor kivittem őket akkor pár napra rá mind lefonnyadtak.de sebaj,mert fügét könnyen be tudok szerezni.
Előzmény: jozso48 (5408)
Don Palesz Creative Commons License 2008.04.27 0 0 5410
Üdv!

Tud valaki tanácsot, vagy irodalmat ajánlani, hogy hogy kell télen a banánfát gondozni ahhoz, hogy a legjobban átvészelje a fényszegény időszakot? Illetve hogy lehet-e ilyenkor 5-10 fokon tartani?
ragusa Creative Commons License 2008.04.27 0 0 5409

 JOZSO kerlek szepen segits , az egyik citromfamon a levelek mar tel ota ,,,befele kanalasodnak es szaraz tapintasuak .

 ....nem hajt ,de viragzik rendesen es nagy viragok vannak rajta sőt termes is , van rajta igaz hogy kicsi de van . nem regen, a szel felboritotta es lattam hogy a tavaji atultetes utan  nem ''ment bele ''az uj foldbe , a gyokere . Ugyan visszaraktam a cserepbe, de elgondolkoztam rajta hogy valami nem tetszik neki .

  Ketto egy forma  citromom van es csak ez olyan furcsa. Ugyanazt a foldet ugyanazt a cserepet es gondozast kapjak .

 

 a harmadik  kepen ugyanennek a citromnak egy ilyen torz levelei nottek egy helyen , es ott van egy torz  8 szirmu virag is .

 Mit tegyek ? uktessem at , vagy csak vagjam jol vissza ? vagy tegyem be az arnyekba egy fa ala es varjak ? a masik mogotte , eleg rendesen nez ki es sok uj hajtas is jon rajta . Tulajdonkeppen ikrek, amikor vettem akkor ketto volt egy cserepben csak szetultettem oket meg egy eve .
Előzmény: jozso48 (5408)
jozso48 Creative Commons License 2008.04.26 0 0 5408

 Biztos,hogy nem a perlittel volt a gond,én már legalább két évtizede használom,

mással is próbálkoztam,de a perlit vállt be legjobban.Még a magas páratartalom is

fontos,de minél nagyobb légtérben eredményes a dolog.A egyedi műanyagpalackos megoldásnál nálam is gyakran berothadt,én ezzel már nem is

bajlódom.Egy nagyobb akvárium v.páraszekrény.Mivel ez évben kb.2-300 db füge-

dugványt is gyökereztettem,így az üvegház egy részét fóliával leválasztottam és

azt tartottam magas párában.Kiváló eredménnyel gyökeresedtek.Amit tőled kaptam

is mind megeredt.Az asztalra 2-3 cm folyami homokot terítettem és arra raktam a

perlites poharakat,a homokot is állandóan nyirkosan tartva,napjában 3-4 szer

permeteztem még a falakat is langyos esővízzel.Az eredmény nem is maradt el,ha

visszanézed láthatod milyen gyönyörűen fejlődnek az idei dugványok,zöme már

3 l-es cserépben van.

 

 

Előzmény: petya71 (5400)
Szoszii Creative Commons License 2008.04.26 0 0 5407
Üdv mindenkinek!
Segítséget szeretnék kérni a hozzáértőktől!
Pampelmusszal és édes palesztin limával volt már valakinek tapasztalata?
Ha igen, akkor kaphatnék tanácsot?
Előre os köszönöm!
guran3 Creative Commons License 2008.04.26 0 0 5406

Nem baj, hogy átültetted, a talaj legyen azért laza. (szokásos "szarba" küldik a növényeket) Nem árt fertőtleníteni. Barna foltnak több oka lehet nem megfelelő körülmény, tápanyag stb. Leveleket naponta permetezd. Víz bőven, de ne álljon alatta. (nyáron kánikulába lehet alatta víz)

Előzmény: Perfect Peter (5404)
Perfect Peter Creative Commons License 2008.04.26 0 0 5405
ja, és ami még fontos, hogy a banánt egy az egyben kitettem a teraszra. lehet, hogy elejében a lakásban kéne nevelgetnem??
Perfect Peter Creative Commons License 2008.04.26 0 0 5404
Köszi Guran a választ!
megjött a banán és igen érdekes, laza, száraz talajban hozták. semmi leírás arról, hogy hogyan ápoljam, mibe ültessem, stb. :( az egész növény kb. 15 cm magas és nem túl jól néz ki, barnás elváltozás (szerintem megnyomódott) van az egyik levélen.

szóval hogyan ápoljam? át lehet ültetni remélem, mert egy kicsivel nagyobb cserépbe (kb. 15 cm) ültettem és kipótoltam (meghagyva a saját földjét) rendes jó minőségű fekete földdel. tök száraz a földje, meglocsoltam, de utána légyszi írjátok le, hogy milyen sűrűn kell locsolni, milyen nedvesnek kell lennie a földjének ahhoz, hogy jól érezze magát?
Előzmény: guran3 (5380)
ragusa Creative Commons License 2008.04.26 0 0 5403
De-guky gyonyoru a vadcitromod, de elkeserit hogy csak ilyen sokara fog termni ?
Előzmény: de-guky (5401)
ragusa Creative Commons License 2008.04.26 0 0 5402

 Ez proba belepes, mert valamiert kidob a rendszer

Előzmény: de-guky (5401)
de-guky Creative Commons License 2008.04.25 0 0 5401

  Szia!

  

6-7 éves lehet, de idén is visszavágtuk kb 50- 60 cm-t. Tavaly termett először.

A Kertészetin láttam egy 50 cm-s példányt   a hét végén 4000 ért kínálták....

Előzmény: Zotyi75 (5391)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!