Keresés

Részletes keresés

Vezso Creative Commons License 2006.09.08 0 0 2413
Hú, már régen volt, de:
BP-en és megyei jogú városokban az építési költség telek nélkül új ház esetében nem haladhatja meg a 15M-t, egyébb helyeken a 12M-t.
Mi ebbe épp belefértünk egy kis házikóval (64nm nettó terület, 11,4M-s költségvetés)
A tetőteret csak előkészítettük, hogy majd azt második ütemben beépítjük. Azóta az árak csak felfelé mentek.
Érdemes ügyintézőt is válogatni nem csak a bankot. Volt ahonnan kifordultam az első két mondat után. Nem hiányzik senkinek egy szívinfarktus egy hozzánemértő fapofa miatt.
Előzmény: cszsm (2412)
cszsm Creative Commons License 2006.09.08 0 0 2412

Én úgy tudom igen. A férjemnek az előző házasságából van már egy fia, de ő nem "számít bele" a mi esetleges szocpolunkba.

 

12 M határ? Én erről nem is hallottam. Mondjuk az ügyintézőn már látszott, hogy nagyon unja, de ilyeneket nem is mondott. És a weboldalukon sem látok ilyesmit. Leírnád, mire gondolsz?

Előzmény: Vezso (2411)
Vezso Creative Commons License 2006.09.08 0 0 2411
Most látom rendesen mit írtál. Biztos, hogy közös gyermek kell?
Előzmény: cszsm (2409)
Vezso Creative Commons License 2006.09.08 0 0 2410
Én is így tudom, bár a gyerek hiányt ki lehet küszöbölni megelőlegező kölcsönnel, vagyis beválalhatsz két gyereket 8 éves határidővel.
Nagyobb gond a 12M-ba való beleférés, különben nem jár. Manapság már azért lehet találni megoldást ha nem is a 0%-ra de viszonylag kevésre. (másik ingatlan, közalkalmazotti jogviszony, lízing..)
Előzmény: cszsm (2409)
cszsm Creative Commons License 2006.09.08 0 0 2409

Áh, értem.

 

Szerintem nekem azért így mondták, mert csak az én nevemen lenne a ház, a fészekrakóhoz meg asszem feltétel, hogy 50-50% tulajdonjognak kell lennie a házastárssal. Közös gyermek meg nincs, tehát nálunk a szocpol sem jöhet szóba....

Előzmény: Vezso (2408)
Vezso Creative Commons License 2006.09.08 0 0 2408
Mi fészekrakóztunk. Nulla az önrészünk. (illetve szocpol)
Pontosabban nem nulla, mert rengeteg a járulékos költség, meg hogy haladjon a meló néha kellett bele tolni a lóvét.

Biztos nem jól kérdeztél. Egyébbként a rendezési tervet pont a tervezőnek kell megtudnia.
Előzmény: cszsm (2407)
cszsm Creative Commons License 2006.09.08 0 0 2407

Köszi. Az önkormányzatnál csak azt mondták el, hogy telek határtól mennyiket kell kihagyni. Én azt gondoltam, majd a tervezőtől megkérdezem, mik kellenek. Csak ahhoz találni kéne egyet.

 

A kölcsönt nektek is folyamatosan folyósították? Mert mikor bementem megkérdezni, akkor így mondták. Bár én azon is meglepődtem, hogy 40 %-ig saját pénzből kell építeni, utána adnak hitelt...

Előzmény: Vezso (2405)
Vezso Creative Commons License 2006.09.08 0 0 2406
Igen, igazolják, hogy bent van a telken

Mi nagyon meg voltunk elégedve a "csak házat" rajzoló tervezőnk munkájával.
Igaz a sebességel nem voltunk megelégedve.
Még csak most fejezzük be az építkezést, de beleszerettünk a házba és mindenkinek nagyon tetszik.
Sajnos mi többet fizettünk neki, mint amennyibe a terv került, nagyon rosszul kezdődtek a dolgaink. Akin keresztül nekünk dolgozott zsebretett vagy 50ezret a semmiért. Na nem is ő lett a kivitelezőnk.
Előzmény: cszsm (2404)
Vezso Creative Commons License 2006.09.08 0 0 2405
Ha bemész az illetékes önkormányzat műszaki osztályára, ott mindent elmondanak. Az a biztos, nem ami mi mondunk.
Próbálok visszaemlékezni. Talán kellett térképmásolat, tulajdoni lap másolat, a kéményseprők által jóváhagyott terv vagy 3 példányban. Aztán a gyorsabb ügyintézés miatt beszereztük helyettük az összes közműről a papírt, hogy vagy már bent van a telken, vagy megoldható a bevezetése. Ugyancsak a gyorsaság miatt a szomszédokkal aláírattunk egy papírt, hogy nincs kifogásuk az építkezés ellen.
Másra most nem emléxem.
Ja 10e forintos illeték.
Azt hiszem az építkezés kezdetét és a ME-t elég volt később is beadni. (kell hozzá az építési engedély?)
Mivel egyszerre intéztük a kölcsönnel, kissé összefolynak a dolgok.
Előzmény: cszsm (2401)
cszsm Creative Commons License 2006.09.08 0 0 2404

Először is köszi a gyors válaszokat.

Megleptetek rendesen. Több ismerőst kérdeztünk, akik építkeztek mostanában, és mindegyik 800 ezer körül mondta a tervezőt. Akkor azok arany ceruzával rajzolnak vagy mi? Mi sem Pesten építkeznénk, hanem a szentendrei szigeten.

 

Ez az elvi engedély akkor is kell, ha már a nevemen vannak a közművek?

Előzmény: ppmr (2403)
ppmr Creative Commons License 2006.09.08 0 0 2403

Szia!

Nekünk mindenestül került úgy 135e- be a főváros mellett. De másik, kicsit kiljebb, azt mondta, hogy kb 160e, plusz illeték, ami 10 vagy 15e. Már nem emlékszem.

Aztán az engedly kiadásához alá kell íratni a szomszédokkal, hogy beleegyeznek az építésbe. Ez azt hiszem úgy is működhet, hogy az önkormányzat küld ki nekik erről levelet, fellebezhetnek 10-15e Ft ellenében az építés ellen.

El kell még intézni az elvi engedélyeket a közműveknél. A csatorna miatt ezért kb 600Ft- t kértek el, a gáz miatt 800-860 Ft volt emlékeim szerint, a többi ingyen megvolt.

A tervezői díjakat illetően úgy február- mrcius környékén volt egy kis vita, ha visszaolvasol. A lényeg, hogy milliós tervezőt is találhatsz, ő elméletileg személyre szabott, a szokásaidnak megfelelően kialakított házat is tud neked tervezni. A  többi, olcsó tervező, "csak házat" tervez.

Előzmény: cszsm (2401)
Jancsii Creative Commons License 2006.09.08 0 0 2402

Szia.

Nekem egy 150 m2-es földszintes, tetőtér beépítés nélkülit terveztek idén

150 000 Ft-ért. Pestmegyében Bp-50km-re. Szerintem itt még olcsóbbak a tervezők mint a fővárosban. Ezenkívül különböző illetékeket kellett fizetni  kb. 20 000 Ft.

( nem tudom pontosan miket, mert a tervezőintézte )

Előzmény: cszsm (2401)
cszsm Creative Commons License 2006.09.08 0 0 2401

Sziasztok!

 

Mi egyelőre még csak ott tartunk, hogy megvan a telek. Meg tudnátok mondani, hogy egy tervező  manapság mennyi pénzt kér? És miket kell elintézni (papírok), ha építkezni szeretnénk?

 

Köszi,

 

Zs.

Vezso Creative Commons License 2006.09.07 0 0 2400
Igaz
Előzmény: fefefe (2399)
fefefe Creative Commons License 2006.09.07 0 0 2399

ha a 2194-esnél lévő képen a lábazat burkolatát is hőszigetelésnek képzeljük, akkor nagyjából az általad említett esetet látjuk. ekkor a nyíl picit lentebbről indul.

ha a padlószint az utcaszint felett van jó magasan, akkor persze nem keletkezik számottevő hőhíd, de ha nagyjából utcaszinten (vagy esetleg alatta), akkor ott lesz, még ha jó vastag a padlószigetelésed (és a homlokzati is), akkor is.

Előzmény: Vezso (2398)
Vezso Creative Commons License 2006.09.07 0 0 2398
Én nem így gondolom, persze attól még lehet igaz.
Neked lefelé nem azt a földtömeget kell felfűtened, ami a lábazat alatt van, hanem jóval mélyebben. Pár méter mélyen van a földnek egy állandó hőmérséklete, ami csak pár fok télen-nyáron, a hő arra fog áramlani folyamatosan.
A lábazatot nem emiatt szigeteljük, hanem mert a padlószigetelés és a homlokzati szigetelés nem ér össze. A külső falakon lefelé a lábazat felé mehet el a hő. Ebben az esetben minek szigetelnénk mélyen a föld alatt is. Csak esztétikai okokat látok arra, hogy valameddig lemenjünk a föld alá.
Előzmény: fefefe (2397)
fefefe Creative Commons License 2006.09.07 0 0 2397

az adott esetben ez tűnik az egyetlen olyan megoldásnak, ami valamelyest javít a helyzeten.

persze egy ideig "felfűtöd" a ház alatt lévő földtömeget (mint első felfűtéskor pl. a téglafalazatot), de ha a földtömeged oldalirányban nem tudja ezt a hőt igazán leadni, akkor gyakorlatilag alulról le van szigetelve a ház.

ha vékony a lábazati szigetelés (vagy nincs), akkor a földtömeg oldalirányban - elsősorban a széleken - leadja a hőt, így ott fűtheted fel újra. (hőhíd a lábazaton keresztül)

 

Előzmény: Vezso (2395)
CsRob1 Creative Commons License 2006.09.06 0 0 2396
Nem ragaszkodom a túlszigeteléshez, de ha már az aljzatszigetelés vékonyra sikerült, akkor ezzel valamennyire lehet csökkenteni a veszteséget. Persze, hogy nem ez a tökéletes megoldás, de szerintem még mindig jobb, mint mégjobban összeveszni a kivitelezővel...
Előzmény: Vezso (2395)
Vezso Creative Commons License 2006.09.06 0 0 2395
Egyszerűen nem értem meg, hogy miért ragaszkodtok annyira a lábazat túlszigeteléséhez. A ház alatti több tonna földet akarjátok leszigetelni a külső levegő ellen. Nekünk is lesz lábazati szigetelés, de nem fél méterre beásva a földbe!
Előzmény: CsRob1 (2393)
CsRob1 Creative Commons License 2006.09.06 0 0 2394
A falakban a belső válaszfalak is benne vannak? Ez a te saját becslésed vagy egy banki értékbecslőjé?
Előzmény: fefefe (2390)
CsRob1 Creative Commons License 2006.09.06 0 0 2393
A lábazati szigetelés is csökkenti a hőveszteséget, tehát ha a pénztárcádra gondolsz, akkor hasznos. Nálunk 6 cm aljzatszigetelés és lábazati szigetelés is be van tervezve.
A 2 cm-es aljzatszigetszigetelés miatt szerintem nem biztos. hogy érdemes lenne feltörni a betont. Ha így marad, a fűtési költséged több lesz ugyan, de ha feltöreted, akkor a kiviteleződ ezek után valószínűleg más kellemetlenséget is okoz neked. Én inkább árengedményt próbálnék meg érvényesíteni, ha lehet szakértői (saját FEMÜ) véleménnyel és várható költségnövekedés-számítással alátámasztva. A helyzeten némileg javít a vastagabb és mélyebbre levitt lábazati szigetelés.
Előzmény: ppmr (2392)
ppmr Creative Commons License 2006.09.06 0 0 2392
Lábazati szigetelés kell, ha monjduk 5 cm- s a padlószigetelés? Vagy az csak ajánlott, de sokat nem nyom a latban?
memorix Creative Commons License 2006.09.06 0 0 2391

Egy átlagos műszaki tartalmú háznál 40% környékén van szerelőbetonnal...

 

Ha aljzatbetont emlitesz akkor már kész van a fűtés, viz, szenyviz bekötéseid is...általában az aljzatbetonba vannak beépítve ezek pl radiátor csövek, padló fütés csövek...természetesen a falon, falban is lehet elvinni a fütést...és van egyéb megoldás is...a műszaki tartalom nélkül nehéz tanácsot adni...ha lenne kiviteli terved akkor pedig már te is kitudnád számolni...

 

Azt, hogy nálad mi kerül még beépítésre igy láttatlanba senki nem tudja megmondani..., mert lehet hogy márványból faragott kőoroszlánokkal diszitett fűrdőszobád lesz, márványburkolattal és akkor már az összköltséghez képest már is nem 40% százalék amit leírtál...miközben a ház mérete mondjuk 80m2....

Előzmény: ppmr (2386)
fefefe Creative Commons License 2006.09.06 0 0 2390

erősen függ az épület jellegétől is, nálunk pl. egyszines a ház, és alap, falak, födém és tető lazán elviszi az 50-55%-ot.

Előzmény: ppmr (2386)
Vezso Creative Commons License 2006.09.06 0 0 2389
nekem talán nyíllászárók nélkül a bank 37,5% becsülte, ha jól emléxem.
Előzmény: ppmr (2386)
ppmr Creative Commons License 2006.09.06 0 0 2388

Nyílászárók nélkül.

Köszi!

Előzmény: Axióma (2387)
Axióma Creative Commons License 2006.09.06 0 0 2387
Nyilaszarokkal vagy nelkule? Kb. attol fuggoen 40 vagy 50. De erosen csak SZVSZ. Aljzatbeton talan emel rajta mindket esetben kicsit.
Előzmény: ppmr (2386)
ppmr Creative Commons License 2006.09.06 0 0 2386
A szerkezetkész ház tetővel (aljzatbetonnal, nem tudom az beleszámít- e) hány százaléka az összes költségnek általában? 40-50%?
ppmr Creative Commons License 2006.09.05 0 0 2385
Lehet, hogy most megnézetjük valami független femü- vel, de a csere egyáltalán nem biztos.
Előzmény: Axióma (2380)
ppmr Creative Commons License 2006.09.05 0 0 2384
Na, ez jó értelmes mondat volt.
Előzmény: ppmr (2383)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!