Keresés

Részletes keresés

DUJITLI Creative Commons License 2005.06.18 0 0 241
Én egész nap meztélláb voltam!!:)) Még a vendégségben is elhanyagoltam a papucsot...:)
Most nem én vezettem, de a hátsó ülésen, törökülésben mezitláb élvezkedtem:)
Előzmény: mushead (240)
mushead Creative Commons License 2005.06.18 0 0 240
ma megint vezettem vagy 500km-t...iszonyat meleg volt, és én nem akartam cipőben kínozni a lábam :) kényelmes volt, és a pedálról se csúszott le a lábam :)) szerény véleményem szerint papucsban veszélyesebb vezetni...
DUJITLI Creative Commons License 2005.06.17 0 0 239
Nem tudom, mennyire kaptam jobb jegyet ezért, de mosolygás az volt...:D
Előzmény: K_edina (238)
K_edina Creative Commons License 2005.06.17 0 0 238

Hajh! Én kifejezetten fázós vagyok. Sajnos. Nem tudom, min múlik ez... :-(

 

Végülis, alighanem én is bementem volna vizsgázni, legfeljebb valami kimagyarázkodással kezdem. Csak nem vállalok be UV-t emiatt.

Valamelyik topiktárs azt írta, ha ő lett volna a prof, kapásból jobb jegyet adott volna :-D

Előzmény: DUJITLI (236)
DUJITLI Creative Commons License 2005.06.17 0 0 237
Úgy tudom, veszélyes dolognak minősitik, de nem tiltja semmi egyértelműen :))
Esetleg lecsúszhat a lábad a pedálról...na de ők nem ismerik a MEZITLÁBASOKAT!!! :)))
Előzmény: K_edina (234)
DUJITLI Creative Commons License 2005.06.17 0 0 236
Sok választásom nem volt, az megfutamodásnak tünt volna, az pedig nem jellemző rám :))
Neked szerencséd volt, hogy előkerült a lábbelid! Az enyémről nem tudott senki...:(
De élveztem a hazautat :)))

Nekem már vágta el üveg, szúrta meg vasszög a talpamat, de semmi nem tud eltántoritani a pucérlábaskodástól!
A környezetem mindig azt mondja, ha látják hideg kövön mászkálok...jaj, te felfázol!!! De nem !!! Szerencsére nem vagyok felfázós, talán ezt is a sok mezitlábaskodásnak köszönhetem :)
Előzmény: K_edina (235)
K_edina Creative Commons License 2005.06.17 0 0 235
Ja! A mezítlábas vizsgád kapcsán szeretném figyelmedbe ajánlani 85. sz. hozzászólásomat. Én nem is tudom, be mertem volna-e menni úgy szigorlatra :-)
Előzmény: DUJITLI (233)
K_edina Creative Commons License 2005.06.17 0 0 234

Engem egyszer leintettek a rendőrök kocsival, amikor mezítláb voltam. Nem vették volna észre, de meg kellett mutatnom nekik a csomagtartót. Tök forró volt az aszfalt, a rendőrök megbámultak, de nem szóltak egy szót sem.

Amúgy elég sokat magoltam, mire átmentem kreszből, de nem tudom, melyik paragrafusra lehetne ráhúzni, hogy tiltja a mezítlábas vezetést? :-)

Előzmény: DUJITLI (233)
DUJITLI Creative Commons License 2005.06.17 0 0 233
A rendőr nem szereti ha mezitláb vezetnek "egyes" autósok, szerintük nem biztonságos! Hogy miért azt nem értem! Én úgy gondolom, hogy aki mezitláb szeret vezetni, az érzi is a pedál.
A legemlékezetesebb mezitlábaskodásom, egy vizsga alkalmából volt. Meleg volt és zárt cipőben indultam el, mire az iskolába értem, teljesen kitörte a cipő a lábamat! Mikor beértem, szabályszerűen lerúgtam magamról a renitenskedő lábbeliket! repültek is! Ekkor kinyilt az ajtó és a három ajtóhoz közeli hallgatót be is invitálták...ott álltam a hét fős vizsgabizottság előtt mezitláb...:)))) Volt nyaknyújtogatás!!! :DD
A vizsgám jól sikerült, de a cipőm eltünt. Igy folytattam a napomat mezitláb...hmmmmm...buszon, az utcán...de akkoriban még polgárpukkasztás is párosult hozzá!! :)))
Ma is kellemes emlék!! :)) Nekem!! :)
Előzmény: K_edina (231)
DUJITLI Creative Commons License 2005.06.17 0 0 232
Bevallom neked, sokszor kellene nekem is valami gátlásoldó, mert a sok furcsáló tekintet egy idő után engem is idegesit! Sosem értettem miért furcsa más számára a mezitláb közlekedés?? :)
Előzmény: mushead (230)
K_edina Creative Commons License 2005.06.17 0 0 231

Érdekes egybeesés, ma én is autóval jöttem dolgozni. Természetesen mezítláb vezettem. :-) Sőt, amikor beálltam a parkolóba, mezítláb is szálltam ki. Két idegen nő jött a parkolón keresztül, a buszmegálló felől, eléggé megbámultak, de persze elővettem a szandálomat és felhúztam.

Tulajdonképpen csodálkozom is néha, hogy lehet egyáltalán magassarkúban vezetni? Ha rossz idő van és nekem kell vezetnem, mindig mellőzöm a magassarkú cucokat.

No, jó. Lényeg, hogy tényleg tök jó mezítláb vezetni! :-)

Előzmény: DUJITLI (229)
mushead Creative Commons License 2005.06.16 0 0 230

na ja...csúcs az az érzés :)

egyébként ma végre sikerült elmennem sörözni a haverokkal, természetesen hazafele (kb. 4km) már mezítláb jöttem...

sajna néha még kell egy kis alkohol feloldani a gátlásokat :)

Előzmény: DUJITLI (229)
DUJITLI Creative Commons License 2005.06.16 0 0 229
Hmmm...az autó úgy látom, nálad is hiányt pótol! :))
Imádok mezitláb vezetni, élvezem, hogy a pedált érzem a talpamon :)
Előzmény: mushead (228)
mushead Creative Commons License 2005.06.16 0 0 228

sajna mostanában nem sok szabadidőm van sétálgatni, autóznom viszont mindennap kell. még jó, hogy nincs légkondi a kocsiban, így muszáj mezítláb vezetnem :)

K_edina Creative Commons License 2005.06.14 0 0 227

Szia Cool!

Nagy kő esett le a szívemről...:-)

Ezek az elvi viták kicsit talán saját gátlásaink feldolgozását is segítik.

 

Délután, még az irodánk ablakából láttam, hogy gyülekeznek ám a fellegek rendesen. El is határoztam, hogy, ha lesz egy jókora zuhé, én bizony mezítláb megyek haza a vizes járdákon. Aztán nem lett eső és nem mentem mezítláb... :-(

Előzmény: cool_l (224)
tpapa Creative Commons License 2005.06.14 0 0 226

Nem talált. Fogalmam sincs. (És nem akarok "fárasztani", azt kiélem más topicokon.) ;o)

Egy időben ugye divatba jött a naturizmus, nudizmus, "természetes élet" stb. Aztán annak is "leáldozott". Erre még csak-csak magyárazat a prüdéria mostani terjedése, illetve a magas UV-A és UV-B sugárzás. De a cipő nélkül való járkálás nem erkölcstelen tudtommal és a talpat a nap sugárzása sem éri kimondottan. És bár a mi éghajlatunkon elég kényelmetlen lenne egész évben cipő nélkül járni a szabadban, de ennek vannak előnyei is, pl. egy csomó fertőzésnek nem vagy itt kitéve, aminek a Délkelet-Ázsiában mezítlábozók igen. Talán a kosz, az igénytelen környezet tart vissza sokakat akkor, amikor az időjárás már nem. Vagy a fertőzésektől való félelem? Nem tudom.

Ugyanakkor ott vannak akik házon belül is cipőt/papucsot hordanak; az végképp csak kényelmetlenség a szememben. Nagyon rossz hőszigetelésű házban nagyon nagy télen talán még OK, de egyébként mi a jó abban??? :oP

Előzmény: cool_l (225)
cool_l Creative Commons License 2005.06.14 0 0 225

"Csak van valami oka... "

Az az érzésem hogyTe tudod a választ csak "fárasztasz" bennünket (-:

Előzmény: tpapa (223)
cool_l Creative Commons License 2005.06.14 0 0 224

Hello!

Sértődésről szó sincs! Késsel is nehéz engem megsérteni. (-:

Egyszerüen csak levntam a kövtekeztetést hogy nem szabad mélyen szántó gondolatokra ragadtatnom magam. Az nem az ém világom. (-:

Irogatok azért néha ha nem baj csak nem megyek bele elvi vitákba.

Köszi hogy így álltál a dologhoz. Jól esett.

Szia: cool

Előzmény: K_edina (215)
tpapa Creative Commons License 2005.06.14 0 0 223

Ennyire, sőt jobban. :oP

 

Azt szólom, hogy 100 éve még a plebsz "kiváltsága" volt a bronzbarna bőr és a felső akárhányé a pihepuha-hófehér. Ma meg egy bizonyos réteg súlyos pénzekért szoliztatja magát csokira. Ennyi erővel az irodákban is tökmindegy, hogy milyen cipő van valakin, de ez mégsem változott meg ugyanannyi idő alatt. Vajon miért? Csak van valami oka...

Előzmény: K_edina (222)
K_edina Creative Commons License 2005.06.14 0 0 222

"Tőlem lehet mánia is" - No tessék. Ennyire mindegy? :-)

És a rádióból ollózott okfejtésről mi a véleményed?

Előzmény: tpapa (220)
DUJITLI Creative Commons License 2005.06.13 0 0 221
Talán én is szenvedélynek nevezném, a szenvedélyt erősebbnek érzem, mint a mániát:) S a szenvedélyben élvezet is van :)))

Üdvözlök mindenkit! :))
Előzmény: K_edina (218)
tpapa Creative Commons License 2005.06.13 0 0 220
Nekem mind1. Tőlem lehet mánia is. :oP
Előzmény: K_edina (218)
Kilroy Creative Commons License 2005.06.13 0 0 219
En inkabb szenvedelynek neveznem, mint manianak.
Előzmény: K_edina (218)
K_edina Creative Commons License 2005.06.13 0 0 218

Szióka!

 

Örülök minden új topiktársnak, örülök, hogy ránk találtál :-)

Egyúttal nagyon elkeserít(-ene), ha elveszítenénk valakit, aki esetleg félreértett valamit.

Én bízom abban, hogy Cool csak feltételes módban írta ezt a dolgot.

Minden esetre ez is bizonyítja azt a régi fórumolási szabályt, hogy nagyon át kell gondolnunk, mit írunk le, hiszen írásban sokkal könnyebb félreérteni egymást. Nyilvánvaló, hogy személyes beszélgetéseken jóval rázósabb dolgok is elmennek, mert a testbeszéd egyértelművé teszi, milyen szándékkal ejtettük ki szavainkat.

 

"...ahogy olvastalak, ezt neked nem kell magyarázni..." - írod. Hát, igen :-) Tpapa ezt úgy definiálta, hogy megátalkodott mezítlábazó vagyok :-))))))))))

 

Egy másik fórumon van egy "Van valamilyen mániátok?" című topik. Tegnap este már azon voltam, hogy beírom a mezítlábazást, mint mániát. De aztán úgy éreztem, méltatlan lenne. Végülis ez nem egy "mánia". Ti minek neveznétek?

Előzmény: DUJITLI (217)
DUJITLI Creative Commons License 2005.06.13 0 0 217
Üdvözöllek, Edina. :)Remélem nem én voltam az, aki miatt a Cool abbahagyja a topikba irogatás. Nagyon megörültem a mezitlábas topiknak, amikor rátok találtam. Reménykedem, hogy nem jelent gondot, ha néha ide-idelátogatok.
De egyszerűen megőrülök a mezitlábas érzéstől! Szeretem amikor a kavicsok dögönyözik a talpamat, és ha a föld melege árad fel a talpamon keresztül...ez olyan finom! Ámbár ahogy olvastalak, ezt neked nem kell magyarázni.:)
Előzmény: K_edina (215)
K_edina Creative Commons License 2005.06.13 0 0 216

"Nem is értem, hogy miért/hogyan alakult ki társadalmilag az, hogy a nőknél megengedettebb a mezítláb járás, mint a férfiaknál..." - írod.

Sajnos nem a saját ezirányú töprengésem eredménye, a rádióban hallottam valamikor, hogy ennek bizony történelmi gyökerei lehetnek. Réges-régi hagyomány - ami mostanában persze már nem igaz, - hogy a férfi eljár dolgozni, "kenyeret keresni". Az asszony otthon marad a családi tűzhely mellett, akár barlangban, akár sátorban, akár kunyhóban élnek. A férfi munkájához sokkal inkább szükségeltetett a lábbeli, míg az asszony otthon a tűzhely mellett akár télen is jobban elvolt mezítláb.

Előzmény: tpapa (210)
K_edina Creative Commons License 2005.06.13 0 0 215

Szeretném remélni, hogy nem sértődtél meg Cool...

Végülis a "mezítlábazás lélektana" c. fejezetet nem Te nyitottad meg. :-)

Mellesleg én nem hiszem, hogy ez a téma off lenne, vagy rossz irányba terelné a topikot.

Előzmény: cool_l (213)
DUJITLI Creative Commons License 2005.06.12 0 0 214
A legrosszab amit teszel, az az, hogy elvonulsz...
szerinted :)
ne tedd, bár itt ujonc vagyok, de ez a téma engem is vonz, mert az egyik kedvenc időtöltésem, a mezitlábaskodás:)
Valóban nem elfogadott dolog, mert abból indulnak ki sokan, hogy régen ki járt csak mezitláb? S a társadalom elitjénél meg aztán végképp illetlen dolog volt a fedetlen kéz, láb, kar. De engem nem érdekel, ahol lehet mezitláb járok. Természetesen ahol a higiénia megengedi, mert a mocskos mindenféle trutyival öntözött utcákon, tereken nem tanácsos. :)
Előzmény: cool_l (213)
cool_l Creative Commons License 2005.06.12 0 0 213

Azt azért nem mondanám, hogy szégyen. Inkább a mezítlábazás társadalmi elfgadottságán (vagys annak hiányén) polemilzáltunk.

"COOL...mit jelent hogy, csúnya láb? Mitől csúnya? Mert meztelen?" Hát, itt én csak a saját lábamról írtam, ami azért csúnya (a beszólásokból gndolom hogy nem csak sztem), mert szőrös (a lábfejem sőt a lábujaim is), széles ráadsul bokasüllyedésem is van.

Ha jól veszem észre hozzászlásaim nyomán eléggá kedvezőlen irányba mozdult el a téma. Asszem job lesz ha megmaradok a fórum olvaásánál. és néha beszúrok egyegy képet. Szerintem


 

Előzmény: DUJITLI (211)
cool_l Creative Commons License 2005.06.12 0 0 212

 

"Nem értem mit esztétikázol folyton?" Hááááááááá! Épp ezt mondogatja a bennen lakó kisördög is (-: Jólvan, igyekszem lazábban venni.

 

 

 

 

 

Előzmény: tpapa (210)
DUJITLI Creative Commons License 2005.06.11 0 0 211
Üdvözletem, minden mezitlábaskodónak! :)
Amig visszaolvastalak benneteket, olyan érzésem volt, mintha szégyen lenne mezitláb lenni. Nem értem...miért?
COOL...mit jelent hogy, csúnya láb? Mitől csúnya? Mert meztelen?
Én annyira szeretek mezitláb lenni, hogy ha tehetem, rögtön lerúgom magamról. Imádom a sarut, mert olyan érzésem van, mintha mezitláb lennék!! Nagyon finom érzés...:)

Vagyis....mezitláb-rulez!!! :)))
tpapa Creative Commons License 2005.06.11 0 0 210

Nem értem mit esztétikázol folyton? Tény, hogy én is inkább nézek cipő nélküli nőket, mint cipőtlen férfiakat; de ez nem túl meglepő mert cipőben lévő nőket is inkább megnézek, mint cipőben lévő férfiakat. Egyszerűen ilyen irányú a beállítottságom. :oP

Viszont azt nem merném kijelenteni, hogy egy nő szemével egy mezítlábas férfi képe nem lehet esztétikus. Sőt ha az egy jóképű srác képe, biztosan az. (Hát én se a csúnya nőket szoktam nézegetni, akár van rajtuk lábbeli akár nincs. Ez már csak egy ilyen dolog...) :oP

Ha meg gyermekkorú "elkövetőkről" van szó, akkor a nem olyan szinten tökmindegy, hogy nagyon. Nem is értem, hogy miért/hogyan alakult ki társadalmilag az, hogy a nőknél megengedettebb a mezítláb járás, mint a férfiaknál, de nagyon felháborít! :o))) Elvi síkon azért, mert teljesen logikátlan, de ennél sokkal fontosabb a gyakorlati oldal, ahol is a "rossz oldalon" állok, s ez még felháborítóbb... :oDDD

 

Illusztráció:

 

Előzmény: cool_l (209)
cool_l Creative Commons License 2005.06.11 0 0 209

Esőben nekem is megvolt már 1x. Osztálykiránduláson voltunk 3-ikban szakközépben érettségiszünetben. Elkapott bennünket egy nagy zuhé de szerencsére nm hideg eső volt hanem olyn jó kellemes hőfokú. Nem is én kezdeményeztem hanem egy másik haver aki sajnálta volna eláztatni a Nike csukáját. Épen egy kapualjban álltunk mert annyira szkadt már ,hogy nem láttunk át az utc másik oldalára. Egy bácsi eéőjött az egyik lakásból ránknézett és csak enníit szólt, hogy "lábfürdő fiúk?" Ebben tulajképp nem vlt semmi rossz.

Azért ez a 2 csajszi esztltikusabb látvány mint amik mi lehettünk:

 

Előzmény: K_edina (208)
K_edina Creative Commons License 2005.06.07 0 0 208

Végülis jó trükk. Kár, hogy rtükkökhöz kell folyamodni ahhoz, hogy ne legyen ciki mezítláb lenni.

A "mezítláb lélektana" - ahogy Te fogalmaztál, talán "kényszer-mezítlábazás"-ként definiálhatná ezt a jelenséget. Pl. ha valakinek szétszakad a papucsa pántja. Vagy, én is láttam egyszer nyáron egy srácot, aki a vonaton volt mezítláb és hallottam, amint azon dühöng, hogy éjjel ellopták a sátor elől a sportcsukáját és a strandpapucsát is.

Vagy itt nálunk most szakad az eső. Nem egyszer láttam már nyári zápor után mezítláb császkálni az utcán, - főleg csajokat, -  de elvétve azért fiúkat is. Egyrészt jó buli, de annyiból kényszer, hogy ne ázzon el a drága cipő, szandál, stb.

Néha én is megtettem már :-) Most biztos nem vállalnám be, ebben a vacak hideg esőben. Brrrrrrrr :-(

Előzmény: cool_l (207)
cool_l Creative Commons License 2005.06.06 0 0 207

Hali!

Eszembejutott hogy táborban egyszer az volt hogy át kellett mennünk egy kis patakon. Amúgy nem vagyok egy vagánykoó mittudommi de odacsapódtam azokhoz a srácokhoz, aki a szélesebb részen akarták átugrani. Át is ugrotték én is átugorhattam volna de direkt beleugrottam a szélébe. Csurom víz meg sár lett az edzőcipőm. Persze kiröhögtek, lelúzereztek, de így senki sem láthatott kivetnivalót abban hogy levetettem és mezitláb mentem tovább.

Jó mezitláb menni? kérdezték. Főleg a csajok. Mondtam hogy aha tök jó. Úgyhogy volt pár csaj aki szintén mezitláb jött.

Így ebben a szituban teljesen elfogadta a társaság és senit nem cikizett senki.

Bocs, ez csak úgy eszembejutott.

K_edina Creative Commons License 2005.06.04 0 0 206

Ja és akkor a mai napról még nem is beszéltem. Ma elmentünk a barátom nagyszüleinek, - sjnos, - üresen álló házához egy kis faluba. Tök édi kis parasztház, igazi falusi hangulat. Persze vályogház! Ha hiszitek, ha nem, bent alig 20 fok (kint 31).

 

Takarítás, óriási fűnyírás, némi piknik.

 

Tök jó volt mezítláb lenni ebben a hamisítatlan falusi környezetben. Nyilván én kezdtem (eleve már a kocsiban se volt a lábamon semmi), aztán többen követték a példámat, még a párom anyukája is. (A párom nem). :-(

 

A piknikezésre kijelölt helyen nyírták épp a füvet, amikor nagy csattanás! Hát az egyik rokon srác a fűnyíróval telibe talált egy befőttes üveget, ami ott lapult valahol félig a földben a nagy fű takarásában. A szilánkok persze ezer felé repültek. Puffneki. Lőttek a mezítlábas pikniknek. A többség pánik szerűen rohant a lábbelijéért.

 

Én ugyan nem húztam fel a papucsomat, de paráztam kicsit azon a környéken.

 

Kár, mert valahogy tök jó érzés volt, hogy az elején annyian ledobták a cipőjüket az én példám nyomán.

K_edina Creative Commons License 2005.06.04 0 0 205

Ez egyértelműen racionális megközelítés :-) Nekem eddig 3 nap volt a csúcsom. Igaz, nyaralni voltunk, kempingben és a közös vizesblokkot nem mertem mezítláb bevállalni.

 

Hű, egy sztori a vasbolt kapcsán: Jó rég történt, még az előző barátommal voltunk a strandon (szabad-strand Abádszalókon). Nem akartuk a cuccainkat a parton hagyni, ezért a kocsiba pakoltunk mindent. Amikor már csak fürdőruha volt rajtunk, én nagy agyasan becsaptam az ajtót. A barátom ordít: Neeeeeee! Úristen, azt hittem, becsípte valamijét az ajtó :-) De nem. A slusszkulcs bennmaradt a kocsiban. Minden cuccunk a zárt autóban. Most mi lesz? Van itt valahol vasbolt? - kérdezte a barátom. Volt, de jó messze. Elslattyogtunk odáig a jó meleg járdákon fürdőruciban, mezítláb.

 - Jónapot! Kerékpárküllőt lehet kapni?

 - Hát, éppen lehet... Milyen biciklihez kéne?

 - Az mindegy, a leghosszabbat legyen szives.

 - Hány darabot?

 - Egyet.

:-))))))))))))))

No, az egy szál kerékpárküllőnkkel visszatalpaltunk és a barátom valahogy benyúlt vele az üveg mellett és kinyitotta a kocsit...

Előzmény: tpapa (204)
tpapa Creative Commons License 2005.06.04 0 0 204

Ez nálam nem úgy működik, hogy most elmegyek egy olyan helyre, ahol majd leveszem a cipőmet, hanem eleve megpróbálom "megúszni" azt, hogy fel kelljen venni. :o) Ma pl. eddig jó vagyok... Eddig csak egyszer kellett elmennem itthonról egy vasboltba néhány szerelési anyagért (éppen fúrok-faragok), de ott már láttak korábban is cipő nélkül és nem szóltak érte, pedig viszonylag nagy forgalmú egy hely. Most "szóltak", de helyeslően. ;o) (A tulajdonos-eladónő mondta, hogy legszívesebben ő is...)

 

Sajnos az én munkahelyem sem olyan, hogy jó szemmel néznék az ilyesmit, sőt elméletileg "üzletileg elegánsan" kellene bejárni. Ami hol összejön, hol nem. Péntekenként biztosan nem, mert olyankor Jeans-day-t tartok. Ez ugyan nincs benne a céges policy-ban, de én önként beleértettem és ennek megfelelően járok el. De akkor is valami sportcipőben. Eddig ezért sem szóltak, de tovább "szemtelenedni" már ropi vagyok. Bár van néhány lazább srác (jellemzően programozók) akik amikor amúgy is az asztaluk mögött üldögélnek, akkor zokniban vannak, de az valahogy nem az igazi. :oP

Előzmény: K_edina (203)
K_edina Creative Commons License 2005.06.04 0 0 203

Dehogy okoztál csalódást!!! :-) Tényleg szó sincs róla. Inkább örülök, hogy "semmi extra" mert így valószínűleg hellyel-közzel igaz az a kép, ami az eddigiek alapján kialakult Rólad.

Na, megyek, kezd alakulni kint az idő, lehet megint hódolni a szenvedélyünknek...

Előzmény: tpapa (201)
cool_l Creative Commons License 2005.06.03 0 0 202

Edi! Tpapa!

Köszönöm!

Előzmény: K_edina (199)
tpapa Creative Commons License 2005.06.03 0 0 201

Nem, nem hiszem. Szimplán azért lehetett zavarban, mert kint álltunk az utcán a házuk előtt és beszélgettünk, miközben a szomszédja locsolta az utcát. Az én szomszédaim már hozzászoktak, hogy kimászkálok az utcára cipő nélkül és pl. kocsit is így mosok ott. Párat talán meg is fertőztem ezzel a szokásommal. (A pár itt tényleg csak két darab sajnos.) ;o)

De valóban nem szoktam idegen helyre cipő nélkül beállítani. (Illetve mindig van cipőm, csak nem veszem fel, ha nem muszáj.) Viszont van két közeli ismerősöm is, akiknél "meg merem tenni", mert tudom, hogy egyrészt ismerik ezt a "mániámat", másrészt jobban ismernek már annál, hogy ez befolyásolná a véleményüket rólam. Egyébként is otthon ők sem viselnek cipőt a lakásban, a vendégeik is leveszik, ergo csak a kocsitól a bejárati ajtóig van jelentősége a dolognak.

A "mienkhez sokban hasonlatos pár" = semmi extra. Hasonló gondolkodásmód => hasonló megoldások az élet bizonyos területein. De semmi "extra". Bocs, ha csalódást okoztam... :oP

Előzmény: K_edina (198)
tpapa Creative Commons License 2005.06.03 0 0 200

Hát... Elég jó vagyok képzelőerőből, így el tudok képzelni olyat, hogy egy láb tényleg gusztustalan. (Férgek élnek benne, kelések vannak rajta, gennyes lé csordogál belőle, formátlan és hol petyhüdt, hol meg épp fel van duzzadva.) De azt gondolom, hogy akinek ilyen a lába az saját jól felfogott érdekében (fertőzésveszély, miegymás) nem jár mezítláb. Tehát arra tippelek, hogy itt nem erről volt szó... Nyertem? ;o)

 

Ami a kérdés lényegi részét illeti, én nem úgy gondolkodom erről, ahogy talán sokak szerint kéne. Tudomásul veszem, ha valakit zavar a látvány, de ennyi. Cipő nélkül lenni nem erkölcstelen, nem büntetendő és nem természetellenes. Ha valakinek valami baja van, nyugodtan szóvá teheti. De bunkónak lenni nem kötelező. Én pl. kövér vagyok. Akkor ne járjak strandra, mert van akit zavar a látványom és gusztustalannak talál? Francokat! Nem kötelező engem nézni, nézze a jó csajokat! (Én is úgy teszek...) :oP

 

Mi ebből a tanulság? Nem tudom. Talán nincs is.

Előzmény: cool_l (197)
K_edina Creative Commons License 2005.06.03 0 0 199

Szió!

 

Fura lesz, hogy pont én biztatlak arra, hogy ne foglalkozz a beszólásokkal! De, csak azt mondom, ne foglalkozz velük. Egy srác egy vagány válasszal simán leszerelheti a beszólóembereket.

 

Olyan helyeken, ahol tömegével vannak mezítláb (pl. egy szabadvizi strand), szerintem Te is nyugodtan sétálgathatsz. Pont úgy, ahogy mondtad a Balatonnál.

 

Közben megnéztem a hozzászólásaidat, szerintem ne csak képeket tegyél be, hanem írd meg, mi volt. Kiváncsi vagyok, hogy alakul a dolog? Írd meg, hol mezítlábaztál, hogy ne csak a lélektani értékelésről szóljon a topik :-)

 

Edi

 

 

Előzmény: cool_l (197)
K_edina Creative Commons License 2005.06.03 0 0 198

Óh! Hogy is mondja Kelly Mc. Gillis a Top Gun c. filmben? "Bonyolódik ez a történet rendesen..."

Talán azért volt zavarban, mert tudja, hogy mezítláb menni valahová látogatóba a magyar polgári normáknak... khmmm! némiképp ellentmond. Tehát Téged félt mások negatív gondolataitól. Vagy ez már banális? Nem tudom...

A "mienkhez sokban hasonlatos pár " kitétel nagyon sejtelmesen hangzik. Nem tehetek róla, nekem nagyon imponál, hogy így gondolkodtok, így éltek, ilyen érdekes emberekkel vagytok kapcsolatban.

 

Sorry, ha sületlenségeket írtam. Ma délután eléggé felhúztam magam pár régi hülyeségem miatt és nem vagyok képes túllépni rajta.  Bocsi még egyszer...

Előzmény: tpapa (196)
cool_l Creative Commons License 2005.06.03 0 0 197

Hello!

 

Nagyon bejön ez a tudmányos igényű értékelés, mondhatni a mezítlábazás lélektana. Akár könyvet is irhatnátok belőle. Bocs! Nem gúnyból mondom!

Engem is érdekel a mezítláb. És szívesen nézem a széplábú lányokat, ém pl. biztos nem szólnék be Edinának (o:

 

azt tartom magamról hogy nem vagyok egy lelkizős tipus. Egyik nyáron történt énvelem is egy beszólás. Balcsin voltam két lökött haverommal, még középiskolások voltunk. Jöttünk a strandról. A szállásunk jó messze volt a strandtól, végig kellett menni az egész falun. A két haver már elég jól elvolt az egésznapi sörözgetést után nem érdekelte őket mit csinálok, úgyhogy levettem a csukámat és mezítláb ballagtam velük. Jó érzés volt. Aztán elmentünk négy fiatal mellett (2 csaj 2 fiú) és hallottam, ahoyg az egyik srác jó hangosan megjegyzi: Jobb tenné ha felvenné a cipőjét. Gusztustalan egy látvány...

Nem húztam akkor vissza a cipőmet, de azóta csak olyan helyeb vagyok mezitláb ahol senki se látja. Miért? Mert volt alapja a beszólásának. Nekem elég csúnya a lábam mi tagadás, elhiszem hogy gusztustalannak találják.

 

Bocs hogy ilyen témát beírtam ide. Érdekelne a véleményetek.

 

Hali: Cool

 

tpapa Creative Commons License 2005.06.03 0 0 196

Nos egy idegennél nem nagyon érdekel, hogy mit gondol rólam, nála viszont az a helyzet, hogy fel sem tételezem, hogy rosszat gondolna. Az viszont igenis érdekes helyzet, hogy elméletileg nekem kellene (kellene?) zavarban lennem, de e helyett ő van. Mondhatni mulatságos. :o)))

Ő egy a mienkhez sokban hasonlatos pár egyik tagja, és valahogy egymás mellé sodort minket az élet. (Van ez így, a hasonló gondolkodású emberek, akik nem élnek egymástól túl távol földrajzilag, nagy eséllyel előbb-utóbb valami közös projekten találkoznak...) :oP

Ráadásul ők buddhisták is, fura lenne, ha valakire rászólnának mert nyáron mezítláb jár. Ők nem járnak mezítláb, viszont nem csapják agyon a szúnyogot, maximum elhessentik. Na most ha egymás hülyének nézésében kellene versenyezni, egy független szakértőkből álló (értsd: átlag magyar "utcaembere") zsűri előtt, szerintem kapaszkodhatnék az ezüstéremért a mezítlábjárással. :oDDD

Előzmény: K_edina (195)
K_edina Creative Commons License 2005.06.03 0 0 195

Mulattatott? Ez jó! Tudlak írigyelni, amiért nem az jut mindjárt eszedbe, hogy mit gondol Rólad?

 

Mellesleg elég szűkszavú válasz.

 

Előzmény: tpapa (194)
tpapa Creative Commons License 2005.06.03 0 0 194
Kicsit mulattatott. :oP
Előzmény: K_edina (193)
K_edina Creative Commons License 2005.06.03 0 0 193

"Téged zavart?"

Hát... jókat tudsz kérdezni! :-) Milyen jó is lenne erre kategorikus IGEN-nel, vagy NEM-mel válaszolni! Ha tudnám, hogy milyen érzelmek munkáltak benne, amikor nézett, talán könnyebb lenne válaszolni. Mert, ha nevetett rajtam magában, akkor zavar. Ha írigyel, akkor nem, sőt...

A párom apukája (rendkívül gyakorlatias fazon) szokta mondani: "Inkább ezren írigyeljenek, mint egy valaki sajnáljon".

Végülis leget, hogy ő is szeret mezítláb lenni, de mivel munkaidőben volt, nem tehette meg. Lehet, hogy sokan másoknak is jól esne annyira ellazulni, hogy simán belibbenjenek lábbeli nélkül egy ilyen helyre, de erkölcsi gátlásaik nem engedik.

 

Az alapkérdésre, hogy zavart-e, nem tudok egyértelmű válszt adni. Valahol én is a gátlásaim határán jártam. Kicsit nyilván zavart. Most, így utólg visszagondolva, egy furcsa, kellemes, bizsgergető jó érzés. Jó érzés, hogy meg mertem tenni. Azért is írtam meg Nektek.

 

Látod, viszont amit Te írtál, egy ismerőshöz mezítláb átmenni (kivéve az egyik szomszédot) még nem vállalnám be.

 

Most hadd kérdezzek vissza: Neked milyen érzés volt, hogy rendre a lábadra tévedt az illető szeme?

Előzmény: tpapa (192)
tpapa Creative Commons License 2005.06.03 0 0 192

Egyszerűen a szokatlanságod vonzza a tekintetet. Talán nem is akart megbámulni, ezért is nézett kifejezéstelenül. Tegnap mi egy közel lakó ismerőshöz mentünk át este valamit megbeszélni és bár régebben ismerjük egymást és tudják rólam, hogy szeretek így járni, néha mégis észrevettem, hogy a velem szemben álló illető annyira lefele néz, ami már nem szokás társalgás közben. (Ugye akinek a szemébe nézünk, az azt jelenti, hogy kb. a szájáig tekintünk le. Kissé bizalmasabb esetben a nyakáig. Férfiak különösen vonzó nővel szembenállva néha lejjebb is tévednek kb. a mellekig.) :o)

De szerintem nincs ebben semmi, ha valaki valami számára szokatlant észlel, akkor akár többször is -szinte akaratlanul is- ellenőrzi, hogy jól lát-e? Abban meg nem látok nagy különbséget, hogy kitartóan bámulja, vagy el- elkapja a tekintetét és aztán téved vissza. Mindkettő lehet zavaró vagy sem. Téged zavart?

Előzmény: K_edina (191)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!