Keresés

Részletes keresés

robicsek Creative Commons License 2008.01.02 0 0 9263
szerintem lazán meg kell kérdezni tóluk/az asszisztensuktől, hogy mit esznek.
Előzmény: Morgiana (9259)
robicsek Creative Commons License 2008.01.02 0 0 9262
majd ha svájc bekebelezi Spanyolországot:)
Előzmény: beetee (9258)
robicsek Creative Commons License 2008.01.02 0 0 9261
ha a lengyel, akkor a varsoi Hiltontol 5 perc sétára tudok egy tök jo ettermet:)
Előzmény: Morgiana (9259)
Zuzm Creative Commons License 2008.01.02 0 0 9260
Mennyire jó az Alabárdos? Azért kérdem, mert árban elég fájdalmas. Egyszer nyáron ki akartuk próbálni kettesben, de az étlap tanulmányozása után máshová mentünk a Várban, mert kevésnek ítéltem a nálam levő pénzt.
Előzmény: Edmond Dantes (9245)
Morgiana Creative Commons License 2008.01.02 0 0 9259

Sziasztok,

először is mindenkinek BUÉk, másodszor köszönöm a hozzászólásokat, ajánlatokat, szépen felirogattam őket, és elkezdhetünk mazsolázni a kollégákkal...(bár most azt hallottam, hogy "csak" nyolcan jönnek majd, és nagyon gondolkodnak, hogy a lengyel vagy a budapesti részleget látogassák-e - remélem az előbbi mellett döntenek...;)))))

Még jó, hogy mondtátok, hogy az indiai pasas nagy valószínűséggel vegetariánus, tutira elfelejtettük volna...:)))))))))

beetee Creative Commons License 2008.01.02 0 0 9258
És a spanyol gárdisták...? :)
Előzmény: dr El van Leowe (9257)
dr El van Leowe Creative Commons License 2008.01.01 0 0 9257
Nem akarok szörszálhasogatni, de latin és olasz.
Előzmény: nagypapi51 (9255)
loggol Creative Commons License 2008.01.01 0 0 9256
Lehetne Uruguay, ahol elég erős az olasz hatás, de szerintem hivatalos nyelv ott is csak a spanyol.
Előzmény: nagypapi51 (9250)
nagypapi51 Creative Commons License 2008.01.01 0 0 9255
Vatikán latin
Előzmény: Lebenstod (9252)
robicsek Creative Commons License 2008.01.01 0 0 9254
spanyol miért lenne? de a kérdés jó. ugyanis nem tidom a választ.....
Előzmény: Lebenstod (9252)
d40x Creative Commons License 2008.01.01 0 0 9253
Vidd őket a Barakába ( www.barakarestaurant.hu ). Isteni konyha, kellemes elegáns art deco környezet.
Előzmény: Morgiana (9207)
Lebenstod Creative Commons License 2008.01.01 0 0 9252
Vatikán?
Előzmény: nagypapi51 (9250)
brummadra Creative Commons License 2008.01.01 0 0 9251

Nagyon rég nem voltam, még nem olvastam vissza. De könyörgöm láttátok, hogy a kis Gerbeaud-ból förtelmes onix étterem lett???????????????? Téboly! (Ezzel nem a szerencsétlen zserbót magasztalom, de így esélye se lesz, hogy bármi történhessen vele) 150 év kampó.  

Ja, amúgy búék :)))))

nagypapi51 Creative Commons License 2008.01.01 0 0 9250

OFF:

Nem szeretnék tudatlannak látszani, de hol hivatalos nyelv együtt az olasz és a spanyol?

Előzmény: etna (9249)
etna Creative Commons License 2007.12.31 0 0 9249

Csak neeeeem???

Hát ennek nagyon örülök.

Sergio Tabeirat kifejezetten kedveltem, volt étterme Szentendrén, ott speciel nem voltam, de aztán megnyitott egyet az Oktogon mellett, majd az Attila úton, a jelenlegi Mófarguru helyén volt a "Ristorante Italian Espanol".

Sergio elmesélte egy alkalommal, hogy ő olasz spanyol keverék, hazájában mindkét nyelv hivatalos nyelv, ennek felel meg az éttermének gasztronómiai filozófiája is. Az étterem megszűnt, majd Sergioról vagy tíz éven át nem hallottam.

 

 

 

Előzmény: Earthling97 (9205)
zotya-DUB Creative Commons License 2007.12.31 0 0 9248
....vagy lehet orokre ittmarad ;-)))
Előzmény: robicsek (9218)
Mrs. Danny D Creative Commons License 2007.12.31 0 0 9247
A Kisbudagyöngye listás, persze. Bár nem tudok elvonatkoztatni attól, milyen hideg és ízetlen volt a kaja a Remízben, legutóbb. Más étterem, más chef, de mégiscsak egy kompánia.
robicsek Creative Commons License 2007.12.31 0 0 9246
tényleg, a kisbuda gyöngye az etalon , azzal nem lehet mellé lőni.
Előzmény: Edmond Dantes (9245)
Edmond Dantes Creative Commons License 2007.12.31 0 0 9245
Kisbuda Gyönygye, Alabárdos
Előzmény: Mrs. Danny D (9243)
Zuzm Creative Commons License 2007.12.31 0 0 9244
Nívós, modern és magyaros: Gold Bisztró (a Gold Centerben, Budafoki út 111). Rövid étlap, nagyon jól sütik a húsokat. Ráadásul nem is drága, a borok se. A dizájn csinos, a székek rendesek, meg az evőeszközök is.
Egy hátránya van a helynek, hogy a GC fitness/squash/foci részlegének beeresztősorompóján keresztül lehet behatolni, és némileg hallhatóak bent a sportolási zajok.
Amúgy itt is ajánlanám a Matteot, ha nem gond a Kárpátiához hasonló árszint. Legutóbb elég rendes választékuk volt modern magyarosnak nevezhető ételekből.
Előzmény: Mrs. Danny D (9243)
Mrs. Danny D Creative Commons License 2007.12.31 0 0 9243

Szerintem a Kárpátiában az étel nagyon rendben van. Beleznai Tamás az "új" csef úr, már egy ideje, ha jól tudom. Egyébként ő a Nők Lapja szakácsa is. Ami engem zavar, hogy reprezentációs céllal elég nehéz bevinni oda hivatalos vendégsereget. Azok a székek... Ha a részleteket figyeli az ember, meglehetősen lepattant. Kár érte. Nekem mindig gond, hogy ha nívós, modern, de magyaros gasztronómiát akarok mutatni a partnereknek (céges), akkor hova is vigyük őket... Van bevált tippetek? Mintha ez hiányozna a kínálatból. Király Étterem, Dió, and?

 

Üdv.

 

DD

 

 

Zuzm Creative Commons License 2007.12.31 0 0 9242
Az Artis nekem nagyon tetszett, csak picit volt drágább a Trófeáknál. Egy-két évig üzemelt, 4-5-ször voltunk ott. A levesek és a főételek mindig változtak, csak a grill és a sütiválaszték volt nagyjából azonos. A főételek többségét simán kirendeltem volna étlapról is 2-3 ezerért. Lehetett enni alternatívaként sokfogásos bemutatkozó menüt is, 2-3 féle sorból választva, kb. dupla pénzért a svédasztalhoz képest.
A kaják minőségén kívül a fő különbség az volt a Trófeákhoz képest, hogy a szesz nem volt benne az árban. Bár amit a Szerémi úton adnak, annál a kancsóban kínált csapvíz jobb lenne...
Talán az Artis túl jó volt, vagyis a tulajok nem kerestek rajta eleget.
Előzmény: Caipi (9241)
Caipi Creative Commons License 2007.12.31 0 0 9241
Nem voltam ott előtte soha, pedig jópár évig nem is laktam messze onnan. Az újbudai Trófea viszont nekem is a legelrettentőbb élményem volt éttermileg... másokkal teljesen egybecsengően nekem is az ételgyár jutott róla eszembe. És mi még a pincérekhez sem fértünk hozzá.:-)
Előzmény: Zuzm (9239)
nagypapi51 Creative Commons License 2007.12.31 0 0 9240
Az Artist nem látogattam, a korábban ott tündöklő kínait sem, de a hatvanas évek Gül Baba önkiszolgáló mérgezdéje fiatalságom egyik meghatározó helye volt. Brassóit és mákos gubát elfogadható szinten adtak, ennél jobb ebben a műfajban csak a Centrál volt a Tanács körúton. (inkább az Íz-emlékekbe való)
Előzmény: Zuzm (9239)
Zuzm Creative Commons License 2007.12.31 0 0 9239
Ez a hely volt egykor az Artis, messze a Trófeák felett, de gyaníthatólag azonos tulajdonos(ok) birtokában. Aztán sajnos Trófeává léptették vissza, de ezek szerint nem lett még teljesen olyan (talán megmaradtak a korábbi szakácsok, akik a mai egyenételeket is jobban készítik?).
Nekünk az újbudai Trófea (Szerémi út) megrázó volt nyár végén. A kedves pincérek érkezésünkkor odavezettek akaratunk ellenére a legrosszabb asztalhoz. Minden készétel reménytelenül középszerű, a grillhez nem fértünk a folyamatos sorállás miatt, a sütik a leggagyibb cukrászdákat idézték, az ingyenpezsgő borzalmas volt, az ingyenbor egy halvány fokkal jobb.
Azért volt jó is, az étterem alatti parkoló, meg a helyben sült kiváló pékáruk, de csak ezekért nem megyünk vissza...
Előzmény: Caipi (9238)
Caipi Creative Commons License 2007.12.31 0 0 9238

Hát mit mondjak, utoljára ugyan itt szidtam a Trófeát, de úgy adta az élet, hogy tegnap az utolsóban ettem, ahol még nem voltam: a Margit hídnál levőben. Hát egyetértek azzal, amit nemrég valaki írt: a kaja nagyon finom volt. A belső is tetszett, nem, olyan őrülten nagy, és nem is tűnt olyan (szó szerint és átvitten is) tömegetetésnek, mint a Lágymányosi híd után levő.

Amiket összeettem (jaj, de tele voltam utána, pedig mindenből csak egy picit:)

-szusi gyömbérrel, wasabival, vajas-tatáros pirítós, kacsamájpástétom, 

 salátaegyveleg öntettel

-pulykaraguleves (tárkonyos)

-Sztroganoff csirkemell rizzsel,  tejszínes paraj, polenta, burgundi szarvas(?)szelet

-a grillrészről chilis valamint citromfüves szárnyasmell is meg sertésszűz, hozzá

 grillzöldség meg burgonyakrokettszerűség

-sajttorta, mézes krémes, marcipános meggyel töltött túrógombóc

Mint említém, a legtöbb nagyon jó volt, egy-két dolog meg csak szimplán rendben.

Viszont:

- a két levesescsészénél az enyém csorba volt, az Emberének meg az egyik füle

  hiányzott

- az asztalunk eggyel volt egy olyan asztal előtt, ami miatt tutira nem adtam volna

  borravalót, és az életben többet nem megyek oda: a vécéhez (meg egy újabb kis

  teremhez) vezető lépcsősor tetején, a testi fogyatékosoknak kijelölt vécé mellett,

  gyakorlatilag a termen kívül, mi még éppen benne voltunk a borhűtők mellett. Aki

  ott befele ült (a fiú), egy vécéajtón kívül mást nem látott, csaj meg egy csíknyi

  éttermet.  Utánunk jöttek, és   láttam is, hogy a csaj pofákat vágott - nagyon nem

  csodálom.

A fenti két dolog viszont szerintem a világ cikije egy magára valamit is adó étteremben.

Azért még hozzáteszem, hogy a pincérek - pl. az újbudaiakkal ellentétben, ahol oda se fértek a legtöbb emberhez a "szellős" ültetés miatt - folyton jártak, érdeklődtek, javasoltak, és nagyon kedvesek és udvariasak voltak.

 

 

 

Zuzm Creative Commons License 2007.12.31 0 0 9237
Azt nem gondolom, hogy a Kárpátia beférne a legjobb pesti éttermek közé, de két látogatásunkkor (tavaly ősz és idén tavasz) nem volt baj semmivel, az árakat leszámítva.
Tavasszal svédasztalos vasárnapi ebédet próbáltunk, ott az ár (4500 körül, nem emlékszem pontosan) is rendben volt. A színvonal jócskán verte a Trófea láncot vagy a Mongoliant, nem csak ehető, hanem kifejezetten élvezetes főételek is voltak, és jó desszerteket találtunk. Ilyet ebben a műfajban csak az egykori Artisban és a Le Meridienben tapasztaltam.
Előzmény: Boszorka (9231)
shiraz Creative Commons License 2007.12.30 0 0 9236
résztulajdonosa.
Előzmény: varadit (9233)
Boszorka Creative Commons License 2007.12.30 0 0 9235
Nem tudom, nem követem az eseményeket, változásokat. Akkor az volt, tőlem lehet ma is az.
Előzmény: varadit (9233)
rollller Creative Commons License 2007.12.30 0 0 9234
cyrano vagy fourseasonsban a pava
(tg etel ugyben sztem sehol sincs)
Előzmény: Morgiana (9207)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!