Keresés

Részletes keresés

Mad árka Creative Commons License 2005.01.03 0 0 397

Helló, lxrose! Szerintem egyikünket se zavarná, ha átpakolnának bennünket. Ha valakinek tudományos igénye van, persze így is beterjesztheti, lehet, tudunk rá válaszolni, néha felbukkannak biológusok is. Ellenben, nem mintha védeni akarnám a mundér becsületét, de szerintem már a topiknyitás se volt éppenséggel tudományos. ;-)

 

Egyébként engem érdekel, hogy ki milyen pókkal találkozik a lakásban, s örültem az eddigi fényképeknek, hozzászólásoknak. (A szórakozás mellett - tudom, Neked főképp ezzel volt most bajod.) A képeket és élménybeszámolókat sajnálnám, mint pöttöm biosz hallgatónak nekem nem teljesen melllékesek ezek, pontosabban szólva érdekelnek. (piruló smiley...)

Előzmény: lxrose (396)
lxrose Creative Commons License 2005.01.03 0 0 396

Nem tudom, hogy ez a topik miért nem kerül át a moderátorok által egy másik helyre. Nem zavarná a listát a tudományos topik iránt keresők számára. Ez inkább chat, mint "tudományos vita". Kíváncsi volnék, hogy a majd 400 hozzászólás között hány valódi "tudomány-szándékú" van! (Most eggyel több lett a nem tudományos hozzászólások száma, de ebből nem kívánok rendszert csinálni.) Örülnék, ha valaki odafigyelne ilyenekre is a karbantartásoknál. 

Üdv mindenkinek, nem a csevejt szándékoztam megzavarni.

Mad árka Creative Commons License 2005.01.03 0 0 395

Tudni kéne némi méretarányt. Elnyújtott csepp alakú lehet egy kamionméret is, meg egy bolhap*cs is. Poros kullancsra tippelek a leírtak alapján :o).

 

Fokhagyma! Te honnan, mivégre vagy így kiművelve mindenféle kérdésben? Most már tényleg kezdek kíváncsi lenni.

Előzmény: Filburt (392)
fokhagymabors Creative Commons License 2005.01.03 0 0 394

kéne takarítani is néha:-)))

 

(a pók nem puhatestű! Max. puha testű.)

Előzmény: Filburt (392)
Filburt Creative Commons License 2005.01.03 0 0 392
Ma reggel a parkettán átfutott előttem valami.
Jellegzetességei:
- nagyon nagyon lapos
- szürke
- elnyújtott csepp alakú
- puhatestűnek tűnt
- talán voltak csápjai, de ez nem fix. lehet, hogy rágók voltak.

Mi lehet ez?

Filburt
Mad árka Creative Commons License 2005.01.02 0 0 391

Aszondta, nincs a két ünnep között. Már csak azt kéne tudni, melyik két ünnepre gondolt! :-D

 

Ha gondolok, tudok neki üzenni. Ha személyes jellegűt akarsz, majd nem figyelek oda. ;-))

Előzmény: fokhagymabors (390)
fokhagymabors Creative Commons License 2005.01.02 0 0 390
hol van Muphrid ? Behálózták?
Mad árka Creative Commons License 2005.01.02 0 0 389
Arra én is rágyüttem, hogy a pók seggéből jön a fonál, tehát hacsak nem akarunk hálóevést szimulálni, meg kell(ene) elégednünk a hátsó szálakkal. De mint tudjuk, nemcsak "hátul", "elől" is van élet... ;-)
fokhagymabors Creative Commons License 2005.01.02 0 0 388
de nem is, mer' ez most éppen leereszkedik a képről, mégpedig pont fejjel felfelé, ami szerintem nem jó! Hiba!
Előzmény: Törölt nick (387)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.02 0 0 387

De igen, sot meg is eszik sajat halojukat.

Előzmény: fokhagymabors (386)
fokhagymabors Creative Commons License 2005.01.02 0 0 386

én is nagyon jól éreztem magam...

 

a pókok meg nem húznak szálat a csáprágójukon keresztül, szerintem legalábbis.

Mad árka Creative Commons License 2005.01.01 0 0 385
Ott voltam, csak akkor még nem érkeztek meg a többiek. Szó szerint átlovagoltunk az új évbe, egy mezőszerűségen lepattantunk, ittunk pezsgőt, vissza lóhátra, aztán uzsgyi vissza a melegbe. :D
Előzmény: fokhagymabors (384)
fokhagymabors Creative Commons License 2004.12.31 0 0 384
neked nem buliban lenne a helyed?
Előzmény: Mad árka (383)
Mad árka Creative Commons License 2004.12.31 0 0 383
Neked nagyobb az orrod? :D

Előzmény: fokhagymabors (382)
fokhagymabors Creative Commons License 2004.12.31 0 0 382
 Csajok, hol a hiba a képen?
fokhagymabors Creative Commons License 2004.12.31 0 0 381

igen, ezt a képet én már vagy másfél évtizede láttam egy újságban, asszem az IPM volt az. Fel lehetne használni pl. felvilágosító kampányokban.

 

Nagyon szomorú és ijesztő kép.

 

(NatGeo filmjét láttátok? Én sajna elaludtam.)

Előzmény: muphrid (380)
muphrid Creative Commons License 2004.12.31 0 0 380

Bocsanat, a drogos pokok kep melle itt a leiras is, hatha valaki nem tud nemetul (pl. en...)

 

Egy új nagy-britanniai felmérés szerint az extasy vagy cannabis hosszú
távon történő fogyasztása emlékezet kihagyási problémákat okoz. NASA kutatók már korábban kimutatták, hogy ez nemcsak az emberekre hanem a pókokra is érvényes. Pókokat különböző drogokkal kezelték, majd megnézték, milyen hálót szőnek ezután. Változatos kreációk születtek, amiknek nem sok közük volt az eredeti légyfogó berendezéshez.
- Az extasy-val vagy speeddel tuningolt pókok vad dolgokat kreáltak, a háló keretében sok lyukat hagytak
- LSD: egyenletesen szőttek, de nem teljesen fejezték be a művüket
- Marihuana: úgy tűnt, a pókok elvesztették a kedvüket, munka közben,
félbehagyták a hálót
- Clorahidrát (altatók): a keret még elkészült, de a körökhöz még hozzá se kezdtek
- A koffeinnek tudható be a legbizarabb hatás: a pókok minden tervszerűség nélkül csupán egymáshoz kötögették a szálakat

 

Valojaban annyira nem nagyon uj ez a felmeres, mint ahogy az a cikk elejen fel van tuntetve... :)))

Előzmény: muphrid (378)
muphrid Creative Commons License 2004.12.31 0 0 379

Nos. Megjottem. Elek. Bar a Karacsony szar volt, mint mindig.

En is gepet szereltem! :)))) 3 napig ocsike gepet.... :((( Szeret mindenfelet nyomkodni... >:(

Egesz erdekes dolgokrol cseveresztek itt... Ezzel a pasipok-visszavonulasos szindromaval teljesen egyetertek... Madarka talan tudja is, mirol... :)))

Sztem veszelyesebb dolog kimenni az utcara, mint a puzzle... Szippancccs csak egyet a Hungaria koruton vagy a Liget teren... :D

Rengeteg pokot lattam otthon! A kis mocskok befeszkeltek/haloztak magukat mindenhova!!! A WC-ben 3 megtermett kaszaspok, a szobamban meg mindig az a nagypotrohos fekete, na nem tul nagy am azert... :) Mamanal a villanykapcsolo mellett hatalmas sarga bestia... Kegyetlenek voltak ezek a napok. De foleg a WC-ben rettegtem... Egeszen korulvettek... Invazio... :O

Orulok Nektek! :) Boldog Karacsonyt utolag is, meg Boldog Uj Evet igy elore is! :))))

muphrid Creative Commons License 2004.12.30 0 0 378
fokhagymabors Creative Commons License 2004.12.29 0 0 377
különben meg már kezdtem kétségbeesni. Azt hittem, a fagyok megjöttével együtt a pókos fórum megdöglötte magát.
fokhagymabors Creative Commons License 2004.12.29 0 0 376

rém egyszerű, megparancsolnám neki, hogy keverje össze a puzzle darabkáit, aztán meg hogy rakja össze 5 perc alatt, különben ragadós hálót vetek ki rá, fonállal megkötözöm minden végtagját, és belélövellem emésztőnedveimet.

 

Merthogy - ha még nem említettem volna - a puzzle összerakása a legveszélyesebb hobbi, amit űzök. Elég őszinte pók voltam?

 

Előzmény: Mad árka (375)
Mad árka Creative Commons License 2004.12.29 0 0 375

"sütigörcs megvan?"

Á, én fogytam karácsony alkalmával. Anyuék vettek nekem egy Sulinetes gépet, s szar volt. Most a szakszervízben van. :) A karácsony napjai kollektív gépszereléssel teltek...

 

"Mesélj nekem ezekről a provokatív kérdésekről! Meg a bilincsekről, melyek felkerülnek önként, ahol Te megjelensz!"

Arra céloztam, hogy a legtöbb pókférfi sokat agyal azon, hogy póklánnyal legyen, lehetőleg egy egész fészekaljnyival. Aztán amikor megjelenik a fészekaljnyi póklány, a pókférfi irulva menekül vissza a szőttesébe. Persze ezt nemcsak ennyire szó szerint értem. Sok pókférfi hadobál összevissza a veszélyes, különleges hobbyjairól, aztán rendre kiderül, hogy puzzle-összerakással foglalkoznak főidőben. Röviden: nagyra tartom az őszinte embereket :). Ám ez már messzire vezet a pókbilincs témánktól, azt hiszem :).

 

Továbbra se válaszoltál, mi mindenre lenne Neked jó egy pókrabszolga!

Előzmény: fokhagymabors (373)
fokhagymabors Creative Commons License 2004.12.27 0 0 374

NatGeo, csütörtök 22:00

jönnek...

szőrösek...

nem menekülhetsz!!

fokhagymabors Creative Commons License 2004.12.26 0 0 373

sütigörcs megvan?

 

Mesélj nekem ezekről a provokatív kérdésekről! Meg a bilincsekről, melyek felkerülnek önként, ahol Te megjelensz!

 

Csak hogy tudjam, mire számítsak, amikor a koreográfiát lebonyolítjuk. De siess ám, nehogy Muphrid barátnénk rajtakapjon minket, amint éppen a lőcsölés behálózás részleteibe merülünk beléje!

 

(oh, a Kálvin-tér és környéke... csinos lányok teremnek arrafelé ;-)))

Előzmény: Mad árka (370)
fokhagymabors Creative Commons License 2004.12.24 0 0 372

viszont kívánom!

Minden topiklakónak (nem vagyunk sokan) legyen szép karácsonya!

Előzmény: Mad árka (371)
Mad árka Creative Commons License 2004.12.24 0 0 371
Boldog Karácsonyt Nektek, Kedves Pókosok! Remélem, szépen telnek az ünnepek... :o)
Mad árka Creative Commons License 2004.12.23 0 0 370
Az a baj, hogyha pasiról és lóról van szó együtt, általában a ló jobban érdekel. Persze ez még változhat. Ám a koreográfiát még mindenképpen ki kéne találnunk. Legyen lőcsös romantikás a belvárosi csúcsban vagy maradjunk meg a magányos lányrablósosnál?

 

Egyébként nekem az az eddigi tapasztalatom, hogy a férfiak nemigen tudnak mit kezdeni az úr szereppel. Persze élőszóban és virtuálisan a többség oda meg vissza van, hogy hajjaj, én, a teremtés koronája, de két provokatívabb kérdés után már önként rakják a bilincset a saját kezükre. S még csak azt se mondhatom, hogy domina vagyok, mert általában csendes-pirulós emberként tengetem a létem.

Vegyük elméletire a kérdést: mire volna Neked jó egy női rabszolga, Fokhagyma?

Ja, és ajánlhatnál valami békésebb fajt, ami a Te ízlésednek is megfelel! Engem nem frusztrál a fekete özvegy szerep, hacsak nem túl jó a lovad. De azt még így nem tudhatom :o).

 

(Egyébként a Kálvin téren láttam egy FHB-s matricát. Híres lettél...? :-O :))

Előzmény: fokhagymabors (369)
fokhagymabors Creative Commons License 2004.12.23 0 0 369

(hm, rabszolga? Azt írta, a rabszolgám lesz? Ez egyre jobb, emberek!)

 

Megbeszéltük! Két csődör fog felkeresni az elkövetkezőkben, hol és mikor? Én sem ragaszkodom a romantikához, ha azonnal a pókok szerelmi életének taglalásába kezdünk, persze leszögezve százas szöggel, hogy nem a fekete özvegy életciklusának párválasztó fejezetében fogunk elmerülni, hanem valami békésebb fajt választunk, oké?

(Szegény Muphrid, miről marad le...:-))

Előzmény: Mad árka (368)
Mad árka Creative Commons License 2004.12.22 0 0 368

A paripa az herélt ló, legyen inkább csődör! Ha lóval jössz, életed végéig rabszolgád leszek. (Lóbuzi vagyok sajnos.)

 

Ellenben nem vagyok egy túl romantikus típus, tehát lehet, a pókszőrzet anatómiájával és a pókok életmódjával jobban lehengerelsz, mint a napnyugtákkor árnyékot vető csáprágókkal és potrohokkal.

Előzmény: fokhagymabors (367)
fokhagymabors Creative Commons License 2004.12.22 0 0 367

(ejha, ez egyre érdekesebb:-))

 

ó, miként létezzek, talán mint vágtató paripán érkező délceg lovag, mely egy pillantásával behálóz?

 

 

Előzmény: Mad árka (366)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!