Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.03.29 0 0 14491

Ez nem hiba. Sőt.

Egy külső hivatkozásnál eltárolja valahová az elérési utat és a cella tartalmát egyaránt. Ha a hivatkozott fájl törölve / áthelyezve lett, akkor is korrektül visszaadja azt, amit te megadtál.

 

Előzmény: E.Istvan (14487)
tat777 Creative Commons License 2011.03.29 0 0 14490

Szervusztok!

 

Köszönöm neked is, illetve yanoold-nak is a válaszát. A belinkelt usb-s programot letöltöm s meglátom mennyire tudom az

általam készített szószedetet használtatni vele.

 

Igazából az excel-es megoldásnak azért örültem volna, mert excel mindenhol van, viszont installálni nem minden gépen tudok, amit használok, illetve a saját szószedet importálása 2 billentyűkombináció lett volna.

Szóval mobilisabbnak és könnyebben bővíthetőnek éreztem volna emígy.

 

Persze ebben a formában se lett volna muszály az excel, gondolom valami html, php, nem is tudom mi is képes ugyanezt megoldani, ha a szószedet txt-ben ott van a weblap mellett.

 

Szervusztok!

Előzmény: fajlkezelo (14479)
E.Istvan Creative Commons License 2011.03.29 0 0 14489

Akkor is belesétálsz. Ha engedélyezed a frissítést, akkor jelzi, hogy nincs meg a forrás, de attól még az egyszere nyitott két tábla közül az egyik nem a lementett valós állapotot mutatja.

 

Kapsz valakitől egy táblázatot, ami tele van csatolásokkal. Pár nap mulva kapsz egy másik táblázatot, vagy az előző táblázat egy frissebb változatát, amit más névvel mentesz el, vagy eleve más a neve (verzió). Ez az második táblázat ugyan azokhoz a munkafüzetekhez van csatolva, amihez az előző is volt. Csak közben megváltoztak az alapadatok.

 

Az alapadatok csak a küldő félnél vannak meg, neked nincs.

Megnyitod mind a két táblázatot, hogy megnézd mi változott meg és döbbenten tapasztalod, hogy nem változott meg semmi sem, mert tök egyforma a két tábla, miközben ha külön külön nyitod meg akkor láthatod hogy más adatokat tartalmaz.

 

Ez egy elég durva hiba, annak aki nincs rá felkészülve.

 

Persze megoldás van. Megkapok egy táblát, megnyitom önállóan és megszüntetem az összes csatolást, ezáltal már értékként lesz lementve a tábla, de akkor ezt minden táblával el kell játszanom. És ez nem minden esetben járható út. Arról nem is beszélve, hogy ez esetben hozzányúltam megkapott táblázathoz, így már nem beszélhetünk úgymond "eredeti" vagy küldő által  "hitelesített" adatokról, táblázatokról.

Előzmény: SQLkerdes (14488)
SQLkerdes Creative Commons License 2011.03.29 0 0 14488

Meg lehet követelni az exceltől, hogy egy file megnyitásakor a munkafüzeten kívülre mutató hivatkozásokat automatikusan frissítse.

 

Ha ez be van állítva, akkor az excel rájön, hogy már nem létezik a forrás file, jelzi és az ember nem sétál bele a bicskába...

Előzmény: E.Istvan (14487)
E.Istvan Creative Commons License 2011.03.29 0 0 14487

Ha már a hibáknál tartunk, leírom egy régi esetemet, ami nagy galibát okozott nálunk és azóta maximálisan igyekszem elkerülni a csatolások használatát.
Hozz létre egy munkafüzetet, (alapadat). Írj az egyik cellájába valamit, mondjuk „1”
Hozz létre egy másik munkafüzetet (füzet1). Egy kiválasztott celláját, mondjuk A1 csatold az alapadathoz, majd zárd be a füzet1-et.
Hozz létre egy másik munkafüzetet (füzet2) ugyan azt a cellát csatold az alapadat füzethez és az alapadatokban lévő értéket írd át mondjuk „2”-re.
Zárd be az összes táblát
Töröld le a gépedről az alapadatot.
Ha külön-külön megnyitod a két füzetet füzet1 és füzet2, akkor a cellában vagy 1-et vagy 2-öt találsz, teljesen helyesen.
Ha egymás után nyitod meg a két füzetet akkor a megnyitás sorrendjétől függően mind a két táblában vagy 1 vagy 2 lesz. Ha letiltod a csatolásokat akkor is. De egyébként sincs hova csatolni, hiszen az alapadat már nem létezik. Tehát nem a valódi táblázatban lévő és lementett adatokat látod.
Nos ez a hiba több hetes szívást okozott nálunk, mire rájöttünk.
Valaki hozzáértőnek van véleménye, tanácsa? Azonkívűl, hogy lehetne jelezni a fejlesztőknek, amit az én csekély angol tudásom nem tesz lehetővé. :o)

Előzmény: SQLkerdes (14469)
sheldon Creative Commons License 2011.03.29 0 0 14486

Köszönöm!

 

Azért, mert kell. Munkahely...

Előzmény: tt65 (14472)
tt65 Creative Commons License 2011.03.29 0 0 14485

magyarul is mondjuk: ezer éve nem láttalak stb. amúgy nem bonyolult, hibaüzenet esetén ctrl shift I ; és megjelenik a jobb alsó sarokban egy kódszám, amire ha rákeresel kaphatsz infot, mi lehetett a hibaüenet kiváltó oka.

Előzmény: yxc432 (14484)
yxc432 Creative Commons License 2011.03.29 0 0 14484

A 125 év eleve kamu, tovább nem is olvastam.

Magyarul mi a lényege?

Előzmény: SQLkerdes (14469)
tt65 Creative Commons License 2011.03.29 0 0 14483

Szuper. Hogy mik vannak? Asszem kipróbálom, csak mindeféle helyen jobb klikkelek, és megnézem milyen csodákat lehet találni! :-)

Előzmény: SQLkerdes (14474)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.28 0 0 14482

Vagy inkább sima Change.

Előzmény: Törölt nick (14481)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.28 0 0 14481

Eseménykezelésnek hívják, esetedben a SelectionChange erre való

Előzmény: yanoold (14480)
yanoold Creative Commons License 2011.03.28 0 0 14480

Hali,

 

Lehetséges-e, hogyha egy adott cellába beírom a megfelelő értéket és továbblépek enter, vagy tab gombbal, akkor elindúljon egy makró ami csak ahhoz az egy cellából való kilépéshez tartozik.

 

Addíg is kössz valakinek.

 

yanoold

 

 

fajlkezelo Creative Commons License 2011.03.28 0 0 14479

Szia!

 

Ez a legjobb, szerintem:

http://www.teach2000.org/

Excelből is átvesz adatokat vágólapon.

 

Józsi

Előzmény: tat777 (14473)
imre64 Creative Commons License 2011.03.28 0 0 14478

HALI!Arra kérnék egy hozzáértőt, hogy némi kis honoráriumért cserébe tudna e nekem segíteni egy könnyű excel ZH feladat megoldásában neten keresztül szerdán?Várom a jelentkezőket!Üdv!

yanoold Creative Commons License 2011.03.28 0 0 14477

Üdv tat777!

 

Átérzem a helyzetedet! Segíteni nem tudok, de hasonló cipőben járok.

A hamvas ifjúságot már csak az unoka jelenti hamarosan számomra is.

 

Kitartást, sok sikert!

 

yanoold

Előzmény: tat777 (14473)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.28 0 0 14476

a net tele van ilyenekkel - pontosabban hasonlóakkal, az excel meg tök felesleges ilyenhez (szerintem)

Előzmény: tat777 (14473)
SQLkerdes Creative Commons License 2011.03.28 0 0 14475

A makrók nélküli megoldás kérdésében nem biztatlak túl sok jóval...

Előzmény: tat777 (14473)
SQLkerdes Creative Commons License 2011.03.28 0 0 14474

Az Excel2007-nek azon a sávján, ahol a munkalapok között váltasz kattints jobbal.

Itt válaszd a Move or Copy-t

A legördülő menüben válaszd a cél workbook-ot (vagy egy új workbook-ot ha még nincs cél workbook-od) és ne felejtsd el bekattintani alul a Create a Copy opciót.

Előzmény: tobruk (14470)
tat777 Creative Commons License 2011.03.28 0 0 14473

Üdv mindenkinek!

 

Rávettem magam, hogy idősebb fejjel nekiesek az angolnak, amihez nagy segítség lenne egy jó kis 2lapos excel tábla, szavak tanulásához...

az elképzelésem az alábbi: 

Adatbázis lapon: 4 oszlop: mangolul a szó, magyarul, topik neve, és a sorszámnak mé egy cella kezdetben üresen.

A szó kikérdező lap működése:

1. Felugró panel, megkérdezi, hogy angolul kérdezzen, vagy magyarul

2. Felugró panel, megkérdezi, hogy melyik témakört választjuk

3. A nyelv és a topic kiválasztása után csak az adatbázis szavait figyelje, ami ebbe a csoportba tartozik.

4. A kiválasztott témakör szavai mellé a "Sorrend" mezőbe generáljon le egy véletlen számot 0 és 0,95 között, s a program futása során ide többször ne generáljon véletlen számot, tartsa meg az elején legeneráltat.

 6. A "Sorrend" oszlop alapján növekvő sorrendben írja ki a választott kikérdezési nyelven a szavakat egyenként, majd az ez alatt a beviteli mezőbe beírt megoldást hasonlítsa össze az adatbázisban megadott megoldással.

7. Ha helyes, akkor a "Sorrend" oszlop adott cellájába írjon 1-est, ha nem akkor hagyja benne a régi számot.

Ha elért 0,95-ig, kezdje újból kikérdezni a még nem 1-essel megjelölteket.

8. A futás akkor álljon le, amikor az összes szó mellett 1-es szerepel.

9. A futás leállása előtt adja fel a találati statisztikát. (helyes találatok / összes kérdezés)

 

találkozott valaki már e probléma, vagy hasonló megoldásával? Basic-ben nem vagyok otthon, ( persze máshol sem túlzottan, anno egy kevés pascal meg C volt az összes tudományom... ) de ha esetleg makrók nélküli megoldást tudna valaki mondani, az tuti lenne...

 

Üdv!

 

Tom..

tt65 Creative Commons License 2011.03.28 0 0 14472

beállítások; nyelvi ellenőrzés, automatikus jav beállítások, Szöveg változatása beíráskor: és pipa ki

 

egyébként minek írsz te ilyeneket?

Előzmény: sheldon (14471)
sheldon Creative Commons License 2011.03.28 0 0 14471

Sziasztok!

 

Eléggé hülyén hangzó kérdésem van.

Hogy lehet elérni az excelben, hogy ha egy szót beírok, akkor azt ne akarja kijavítani?

Példa: beírom, hogy set top box, és szó nélkül átírja set top boksz-ra.

És van még pár ilyen.

 

Köszi!

tobruk Creative Commons License 2011.03.28 0 0 14470

 

Üdv,

 

Először járok itt, szeretnék segítséget kapni Excel 2007-hez,

 

Van egy Pivot táblás kimutatásom, amiben van egy szűrt oszlop.

Ez a kimutatás külön sheet-en van.

 

Szeretném ezt a sheet-et exportálni egy önálló excel fájlba, úgy hogy a formázás maradjon meg, illetve a szűrőben nem mutatott adatok ne legyen láthatóak az új fájlban sem.

 

Tudnátok erre tippet, hogyan lehet egyszerűen megcsinálni?

 

 

SQLkerdes Creative Commons License 2011.03.28 0 0 14469
SQLkerdes Creative Commons License 2011.03.24 0 0 14468

Jól gondoltad, office 2003/7/10-ben szerkeszted a gépeden és Skydrive-on automatikusan mentődik, tárolódik.

Előzmény: Gavriel (14467)
SQLkerdes Creative Commons License 2011.03.24 0 0 14465

Online (böngészőben szerkesztve) nem, de ha a file-t a gépeden futó office application-ben szerkeszted akkor minden további nélkül (ilyenkor persze a Skydrive-ot csak tárhelyként használja, mintha egy network file szerver lenne).  Szóval a makró ha van a file-ban nem vész el a skydrive-on, de nem is tudod online futtatni vagy szerkeszteni.

Előzmény: Gavriel (14464)
SQLkerdes Creative Commons License 2011.03.24 0 0 14462

Hát nem olyan, mintha a képen fülbevalója lenne a Steve gyereknek?  :-)

 

Tegye fel a kezét aki tudta, hogy ha index linket szúrok be fórum hozzászólásba, akkor link helyett a cikk lead-je jelenik meg.

Előzmény: SQLkerdes (14461)
SQLkerdes Creative Commons License 2011.03.24 0 0 14461

Saját sírját ássa a Microsoft

Megjelent az ingyenes online Office, ami úgy néz ki, mint a fizetős offline, és nagyjából azt tudja, amit a Google Docs tud négy éve. Tovább »

forrás: Index.hu

 

Magyarországon is elérhető az online Microsoft Office

Az ingyenes online rendszerhez 25 GB tárhely tartozik. Word, Excel, PowerPoint és OneNote dokumentumok szerkeszthetők vele. Tovább »

forrás: Index.hu

Előzmény: Gavriel (14459)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.24 0 0 14460

Szerintem valami referencia egy dll-re vagy ocx-re. Nem biztos, hogy van köze a Mid-hez.

Mi a hibaüzenet?

Előzmény: Gavriel (14458)
SQLkerdes Creative Commons License 2011.03.23 0 0 14457

http://explore.live.com/office-web-apps 

Asszem az index-en is volt egy cikk róla, ha gondolod keress rá és olvasd el.

Előzmény: Linuska7 (14455)
SQLkerdes Creative Commons License 2011.03.23 0 0 14456

Nem tudom be lehet-e ilyet állítani.

 

Viszont amire fel szeretném hívni a figyelmedet az a Microsoft Skydrive nevű szolgáltatása.  Ugyanaz, mint a Google Docs, csak a szokásos Microsoft szoftverekkel (Word, Excel, stb.), böngészőben ÉS a számítógépeden installált office programokon is módosíthatod a file-okat (automatikusan az MS szerverre menti a cuccot, nem kell felmásolgatni a file-okat).  25 GB tárhely.

 

Szerintem jelenleg verhetetlen.

 

Ha valamilyen okból nem vagy kötve a Google Docs-hoz, akkor javaslom a váltást.  Én is G Docs-t használtam sokáig, de a Skydrive egyike azon területeknek, ahol a MS agyonveri a Google-t...

Előzmény: Linuska7 (14455)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!