Keresés

Részletes keresés

robicsek Creative Commons License 2008.01.14 0 0 9280
tutti nem jártam arra. no majd észbentartom.
Előzmény: dalia (9278)
Csokis Creative Commons License 2008.01.14 0 0 9279
Még több is volt az, mint 50 év, mert az államosítás előtt az volt az Auguszt cukrászda.
Előzmény: dalia (9278)
dalia Creative Commons License 2008.01.14 0 0 9278
I.ker Krisztina templommal szemben. Cukrászda/kávézó volt 50 évig, most lett étterem is. És biztosan nem ismernéd meg
Előzmény: robicsek (9277)
robicsek Creative Commons License 2008.01.14 0 0 9277

az hol is van? Voltam én ott?

(bár lehet is, lehet, a helyet se ismerem meg :-))))))))))))))))

Előzmény: dalia (9276)
dalia Creative Commons License 2008.01.14 0 0 9276
nem tudom volt-e már, de az újra megnyilt Déryné jó, nagyon jó kis hely lett. hangulatos környezet, egyszerű de nagyon jó étlap, aki szereti annak látványkonyha - én dohányzóban ülök, úgyhogy ezt bukom:) - szivarszoba kandallóval, borospince. kedvesek, kicsit szétszórtak, de igyekeznek. hárman vacsoráztunk, mindenki elégedett volt.
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.14 0 0 9275

nekem is úgy tűnt eddig. aki arra jár, rádnéz, nem kerüli a szemkontaktust, mint a magyar éttermek 90%-ában :-(

 

és ami étel kész, azt kiviszi az, aki arra jár, és kész.

 

nem az van, hogy akinek ülnek az asztalánál, az megszakad, a többi meg karba tett kézzel nézi.

 

de hát én elfogult vagyok. :-)

 

azért savarin olvtárs hsz-án, miszerint a kecskesajtos cucc elronthatatlan, azért felvontam a szemöldököm...

Előzmény: Zuzm (9274)
Zuzm Creative Commons License 2008.01.14 0 0 9274
Ez a kiszolgálási diffúzió nem valamiféle koncepció a Klasszban? Hozzánk se jött oda kétszer egymás után ugyanaz a pincér, és találkoztunk az összes pincérrel az asztalunknál, pedig nem volt teljesen tele az étterem. Viszont a változó pincérek nem kevertek össze és nem felejtettek el semmit.
Előzmény: mille feuille (9272)
Funghi Creative Commons License 2008.01.14 0 0 9273

Lehet, hogy túlságosan negatív kicsengésű volt az írásom, de úgy áltam hozzá, hogy Krízia szintű helyre mentünk be. A kacsamájnál megjegyeztem, hogy "nekem" túl nyers volt, de ez ugye olyan mint  a marhasteak ki hogyan szereti /a "jól átsütve" az már más kategória  :-)  /.  A felszolgálással is inkább az volt a gondom, hogy jóformán nem volt vendég rajtunk kívül. Ha teltháznál elkevernek ezt-azt annyi baj legyen (az is igaz, hogy attól függ milyen elvárással esik be az ember). Még próbálkozunk véle.

Más. Elsétáltam Ó utcában Segal étterme mellett és tök üres volt, valamint nem igazán láttam nyitvatartást kiírva, csak egy jó nagy üvegmatricát, hogy itt mi is fog nyílni. Közben ezen a topicon olvastam volt, hogy már megnyílt. A honlapjukon is novemberi (2007) nyitás volt meghirdetve egy horrorisztikus nyitvatartási idővel (07:00 - 02:00). Én 16 óra magasságában sétáltam arra.

Előzmény: mille feuille (9272)
mille feuille Creative Commons License 2008.01.13 0 0 9272

A mai nap folyamán vacsoráztunk a Klasszban.A felszolgálók valóban fejetlenül rohangáltak a placcon,minket is 3 pincér szolgált ki. gyakori probléma ez náluk!A lényeg viszont az ,hogy az egyik dolog a kacsamáj amiért a klasszba járunk!Külseje aranybarnára sült a belseje pedig krémes volt,pont ahogy szeretjük!A hagymalekvár és a tokaji is a helyén volt!

A mellettünk lévő asztalnál ülő külföldiek egy pohár bort küldtek a szakácsoknak,ők az ablakhoz álltak és integettek nekik....igen ezt szeretem van varázsa a helynek!

Előzmény: Funghi (9268)
savarin Creative Commons License 2008.01.11 0 0 9271

"Friss kecskesajt, pisztáciás keksszel tokaji mártásban - ez teli találat, mindkettőnknek nagyon ízlet."

 

Ez az alapvetően elronthatatlan fogások rendjébe tartozik, ami minden kicsit is iskolázott ínynél garantált siker, kell, hogy legyen. Ennek ellenére a mai viszonyok mellett biztos, hogy megérdemelhette a dicséreted. Ami emelkedetté teheti ezt a fogást az a keksz, illetve a kesz textúrája, roppanóssága, pirítottsága, pisztációs lecsengés. A másik kettő mindenképpen hozza a formáját. Milyen volt a kesz?

 

"Kacsacomb májával krumplipürével  - Bár nem az én ízlésemnek megfelelően volt sütve a kacsamáj, de ezt embere vállogatja."

 

Ilyen nincs. A chéfnek tudnia kell, hogy milyen a közízlés. Ha a kompozíciójában ettől szándékosan eltér, akkor a pincérnek tudatnia kell és megkérdezni a véleményed, valamint alternatívákat felállítani. Ha csak szimplán hanyag volt a chéf az már nagyobb baj. A leírás inkább az utóbbit valószinűsíti.

Előzmény: Funghi (9268)
Earthling97 Creative Commons License 2008.01.11 0 0 9270
Az, hogy Uruguayban a spanyol után az olasz bevándorlók száma volt a legnagyobb, ezért az olasz konyhát anyanyelvtől függetlenül a saját nemzeti konyhájuknak tartják. A lakosság kb. fele büszkélkedhet olasz felmenőkkel.
Előzmény: Boszorka (9269)
Boszorka Creative Commons License 2008.01.10 0 0 9269
ze Uruguaynak a lasagnéhez? Az egy echt olasz étel! Ettól persze lehet még jó máshol is.
Előzmény: Earthling97 (9267)
Funghi Creative Commons License 2008.01.10 0 0 9268

Klassz, alapvetően pozitiv hozzászólásokat kapott eddig. Ma volt szerencsém kedves feleségemmel meglátogatni késő délután. Gondolkodtam ebbe a Topicba írjak, vagy a "negativ"-ba. Mégis inkább itt teszem meg, mert annyira nem szörnyű, csak többet vártam. Alaphelyzet, rajtunk kívül még 2 asztalnál vendég + 3 pincér

Kezdeném a negatívumokkal:

1. Pincér fogadja a kedves vendéget, ez jó, de ha már úgy sincs egyéb dolga a hölgyről kabát lesegítés?

2. Asztalon a terítő szerintem nem mai frissességű.

3. Mások is írták, miért 3 pincér szolgál ki? Össze is keverték a megrendeléseket.

4. Jérce supreme ropogós bundája, nem csak ropogott, hanem túl sütött volt (magyarul jó néhány helyen égett volt az íze)

 

Fogyasztás:

Jérce supreme ropogós bundában, ruccola salátával és majonézes burgonyával

 

Kacsacomb májával krumplipürével  - Bár nem az én ízlésemnek megfelelően volt sütve a kacsamáj, de ezt embere vállogatja. Én kicsit tovább sütöttem volna és kisebb tűzön. Mert nekem túl nyers volt a közepe, a külseje meg kicsit keserű

 

Narancs Brulée - finom volt

 

Friss kecskesajt, pisztáciás keksszel tokaji mártásban - ez teli találat, mindkettőnknek nagyon ízlet.

 

+ 2 ásv. víz., 1 presszó kávé és egy hosszú kávé 

Nem vagyok nagy étterem szakértő, de hosszú kávéhoz ha tejet kínálnak az miért nem forró?

Összeg:6.930 + borravaló

 

Időközben jöttek még egy asztalhoz külföldiek, akik szép anyanyelvemet nem beszélik. A pincérek őket is szépen sorban meglátogatták és mindegyik bepróbálkozott magyarul. Belváros, üresneknek nevezhető étterem - a pincérek folyamatosan beszélgetnek egymással, akkor miért nem adják át az információt egymásnak a vendégekről? Elmenéskor se bú, se bá!

 

Earthling97 Creative Commons License 2008.01.02 0 0 9267
Sergio valóban uruguayi. Ezért is szerepel a napi ajánlatban a lasagne. A hivatalos nyelv ügyében viszont neked van igazad, ha jól tudom.

Etna: minden bizonnyal ő az, és biztosan szívesen lát, ha betérsz:)!
Előzmény: loggol (9256)
Edmond Dantes Creative Commons License 2008.01.02 0 0 9266
Zuzm Creative Commons License 2008.01.02 0 0 9265
Köszi, kipróbáljuk egyszer. Meg a Segalt is.
Előzmény: Edmond Dantes (9264)
Edmond Dantes Creative Commons License 2008.01.02 0 0 9264

Nem ajánlanám, ha nem volnék elégedett.

Előzmény: Zuzm (9260)
robicsek Creative Commons License 2008.01.02 0 0 9263
szerintem lazán meg kell kérdezni tóluk/az asszisztensuktől, hogy mit esznek.
Előzmény: Morgiana (9259)
robicsek Creative Commons License 2008.01.02 0 0 9262
majd ha svájc bekebelezi Spanyolországot:)
Előzmény: beetee (9258)
robicsek Creative Commons License 2008.01.02 0 0 9261
ha a lengyel, akkor a varsoi Hiltontol 5 perc sétára tudok egy tök jo ettermet:)
Előzmény: Morgiana (9259)
Zuzm Creative Commons License 2008.01.02 0 0 9260
Mennyire jó az Alabárdos? Azért kérdem, mert árban elég fájdalmas. Egyszer nyáron ki akartuk próbálni kettesben, de az étlap tanulmányozása után máshová mentünk a Várban, mert kevésnek ítéltem a nálam levő pénzt.
Előzmény: Edmond Dantes (9245)
Morgiana Creative Commons License 2008.01.02 0 0 9259

Sziasztok,

először is mindenkinek BUÉk, másodszor köszönöm a hozzászólásokat, ajánlatokat, szépen felirogattam őket, és elkezdhetünk mazsolázni a kollégákkal...(bár most azt hallottam, hogy "csak" nyolcan jönnek majd, és nagyon gondolkodnak, hogy a lengyel vagy a budapesti részleget látogassák-e - remélem az előbbi mellett döntenek...;)))))

Még jó, hogy mondtátok, hogy az indiai pasas nagy valószínűséggel vegetariánus, tutira elfelejtettük volna...:)))))))))

beetee Creative Commons License 2008.01.02 0 0 9258
És a spanyol gárdisták...? :)
Előzmény: dr El van Leowe (9257)
dr El van Leowe Creative Commons License 2008.01.01 0 0 9257
Nem akarok szörszálhasogatni, de latin és olasz.
Előzmény: nagypapi51 (9255)
loggol Creative Commons License 2008.01.01 0 0 9256
Lehetne Uruguay, ahol elég erős az olasz hatás, de szerintem hivatalos nyelv ott is csak a spanyol.
Előzmény: nagypapi51 (9250)
nagypapi51 Creative Commons License 2008.01.01 0 0 9255
Vatikán latin
Előzmény: Lebenstod (9252)
robicsek Creative Commons License 2008.01.01 0 0 9254
spanyol miért lenne? de a kérdés jó. ugyanis nem tidom a választ.....
Előzmény: Lebenstod (9252)
d40x Creative Commons License 2008.01.01 0 0 9253
Vidd őket a Barakába ( www.barakarestaurant.hu ). Isteni konyha, kellemes elegáns art deco környezet.
Előzmény: Morgiana (9207)
Lebenstod Creative Commons License 2008.01.01 0 0 9252
Vatikán?
Előzmény: nagypapi51 (9250)
brummadra Creative Commons License 2008.01.01 0 0 9251

Nagyon rég nem voltam, még nem olvastam vissza. De könyörgöm láttátok, hogy a kis Gerbeaud-ból förtelmes onix étterem lett???????????????? Téboly! (Ezzel nem a szerencsétlen zserbót magasztalom, de így esélye se lesz, hogy bármi történhessen vele) 150 év kampó.  

Ja, amúgy búék :)))))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!