Keresés

Részletes keresés

fecskebeka Creative Commons License 2012.02.18 0 0 1660

Várjuk a részletes beszámolót! :)  Üdv!

Előzmény: Berigeri (1659)
Berigeri Creative Commons License 2012.02.18 0 0 1659

Üdv. Mindenkinek!

Megjött a TYT TH-UVF1 rádióm! Elsőre nagyon szimpi kis rádió!

Üdv.G.

Törölt nick Creative Commons License 2012.02.16 0 0 1658

Az ilyesmihez találták ki az "attenuátor" nevű szerkezetet, amivel tetszőlegesen alacsony  szintre lehet levenni az antennára kimenő teljesítményt :-)

Előzmény: Törölt nick (1657)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.16 0 0 1657

Hát a PMR-ek fél Watt-jához képest azért az tízszeres teljesítmény.

Ráadásul külső antennával.

 

Csak azt mondom nem biztos, hogy mindenki őt szeretné hallani kilométerekről, amíg ő éppen csak pár száz méterre szeretne beszélni.

 

 

Előzmény: Törölt nick (1655)
ha1ta Creative Commons License 2012.02.16 0 0 1656

persze nem kell 2 sávos,ha PMR ekkel szeretnél beszélgetni.

strapabíró,néhai vízműves használatban volt,elnyűhetetlen  MOTOROLA GM 300 UHF -es rádiót vegyél,ami bőven megfelel neked.

15.000Ft körül kapsz.

ha újabb,szebb autóba kell,és a csillivilli is számít,akkor egy jó választás a yaesu Ft 1807.  ez sem túl drága.

Drágább kategóriában van teljesen frekihelyes rádió,ott több db-ból válogathatsz.

nézegesd a rigpix.com oldalt,ott vannak adatok,fotók,ezután rákereshetsz az árakra is a kiválasztott típus alapján.

én biztos a Gm et választanám .

üdv.

Előzmény: kerasz (1651)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.15 0 0 1655

Ezt nem tudom értelmezni. Mi konkrétan a gond az 5 wattal? Én is azt használok.

Előzmény: Törölt nick (1654)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.15 0 0 1654

Ezzel lehet hogy tud beszélni a kézi kütyükkel, de a minimum 5 Watt teljesítménnyel le is ordítja őket kilométerekről. :)))

Előzmény: Törölt nick (1653)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.15 0 0 1653
Előzmény: kerasz (1651)
hejo Creative Commons License 2012.02.14 0 0 1652

Honnan vetted, hogy két sávos kell neked?? :O

Elég egy sávos, ami tud PMR446-t.

Ha nincs hívójeled, akkor a másik sávon (145MHz) legfeljebb hallgatózhatsz!

Mobil PMR446 nincs.

Hacsak nem ez:

http://www.argep.hu/popup.asp?pid=79580590&pnr=10001&foto=1

 

Előzmény: kerasz (1651)
kerasz Creative Commons License 2012.02.14 0 0 1651

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni!

Terepjáróba szeretnék rádiót venni. Beszerelhetőt. Olyat amelyik képes a kis kézi kütyükkel is beszélni p. 5000ft-os Brondi.

Nem értek a rádiózáshoz, amit eddig megtudtam az hogy nekem 2sávos kell.

 

Sagítséget előre is köszönöm!!!

R.Berci Creative Commons License 2012.02.13 0 0 1650

Sziasztok :)

 

BAOFENG UV-3R -hez keresek kézi mikrofont.

 

urh5@gmail.hu

 

További szép napot :)

schlumberger Creative Commons License 2012.02.13 0 0 1649

Illetve a számla mellé magát a rádiót kellett bemutatni a tetemes összeg okán :-)

Előzmény: schlumberger (1648)
schlumberger Creative Commons License 2012.02.13 0 0 1648

Az 528 és egy kínai közt bő 20 év van!

 

Bezony! És az 528 még ma is rádió!!! Kicsit nehéz, persze, az még nem műanyag, műrádió.

Cserében elég rendes rádió még ma is!

Emlékszem, amikor vettem, 1989-ben Friedrichschhafenben, hazafelé a német-osztrák határon (MWST-aki elég öreg, tudja mi az) nem akarta elhinni a finánc, hogy ez a kis vacak ilyen drága, elő kellett kotorni a számlát. Bizony közelítette az 1000 német márkát akkor. Most mit adnának akkora akkori összegnek megfelelő euróért?

És milyen jó, hogy még mindig van itthon szervize! Tnx XANTI!

Előzmény: Törölt nick (1644)
Smoker84 Creative Commons License 2012.02.12 0 0 1647

Üdv,valaki tudna nekem leirást,vagy infot weierwei vev 5299 tipusó rádióhoz?
Esetleg user manual ?

Esetleg tudja e valaki hogy SELF modot tud e ?

Smoker84 Creative Commons License 2012.02.12 0 0 1646

Ment a remélhetöleg megoldás a mail cimedre.

Előzmény: BATTAI PETI (1645)
BATTAI PETI Creative Commons License 2012.02.12 0 0 1645

Kedves rádiós társaim. Van egy gondom,amiben segítséget kérnék: Van egy Puxing 777 es kézi rádióm. Az autóban várakozva "ki akartam próbálni "az összeköttetéseket,és a kocsiban a be programozott frekvenciák voltak, érvényben. Majd valamiért előre hajoltam a múszerfalhoz,éa a rádió a mellkasom,és a kormány közé kerülve rövid " pittyenéssel" át lépett csatorna kijelző állapotra. Most azt a 23 be programozott frekvenciát csatona szám alakjában írja ki. A kézikönyve utasításai szerint eljárva nem hajlandó sem VFO, sem teljes resetre,és akármit is csinálok vele ő csak is csatorna szám szerint ír ki mindent.Lehetetlen frekvencia kijelzésre vissza állítani. Így csati kijelzésel ,ugyan működik,de csak az előre be programozott frekiket használja,azt is  CH + a csati szám kijelzéssel. Nem lehet őt józan belátásra bírni,mert csönyösen csatorna számon marad. Ha valakinek lenne használható ötlete, akko szeretettel várom az email címemre küldött levelét. Címem: ha7gp@freemail.hu   Üdv: Battai Peti. ( HA 7 GP).

Törölt nick Creative Commons License 2012.02.12 0 0 1644

Az 528 és egy kínai közt bő 20 év van!

Azért ezt figyelembe véve, ezek a "mai" rádiók bizony nem fejlődtek annyit, mint lehetett volna.

Mert más vonalon a 20 év alatt az adóvevő technika nagyságrendekkel többet fejlődött. 91-ben még nem volt Nokia 2110, meg Motorola 5200 vagy Ericcson 197 sem! Volt Motorola Associate NMT telefon, 5 kg, iszonyú ólomakkukkal. Egy autó áráért.

Előzmény: Kawabiker (1642)
Smoker84 Creative Commons License 2012.02.12 0 0 1643

Üdv,valaki tudna nekem leirást,vagy infot weierwei vev 5299 tipusó rádióhoz?
Esetleg user manual ?

Kawabiker Creative Commons License 2012.02.12 0 0 1642

10-15ért már kis szerencsével kapni Quanshenget pár hetes v. hónapos állapotban karcmentesen.

2sávos,közel 5watt, utazáskor még zenét is lehet hallganti,mert benne a 88-108, sötétben is jóljön a zseblámpa funkciója.

Nekem messze jobban bejön mint a régi c528as amim volt sokáig, az nagy és nehéz volt.

 

Amit mai napig viszont nem tudok a billentyű pittyegését, hogy kell kikapcsolni.

Előzmény: Törölt nick (1633)
R.Berci Creative Commons License 2012.02.09 0 0 1641

Sziasztok :)

 

Kellene egy kis segítség.

 

Van egy 70cm WOUXUN KG-689 -em de sajna nyomtam neki egy RESETET és azóta

 

ha VFO módban bekapcsolom, hogy tudjak frekit beállítani azt írja hogy:

 

p00.000 és folyamatos pittyegő hangot ad, és nem tudok frekit állítani de ha be állítom hogy memoriára ,

 

akkor a pittyegő hang megszűnik és ki írja hogy 470.625  128            vagy 400.025     0

 

ha tudna valaki segíteni, megköszönném :)

 

üdv.: Berci

 

urh5@gmail.hu

 

Berigeri Creative Commons License 2012.02.07 0 0 1640

Üdv.!

Nagyon szépen köszönöm a bíztatást! Mindjárt rendelem is a rádiót meg egy prog. kábelt hozzá. ( Az asszony kissé neheztel most rám, de majd csak megbékél :-) ) Szeretem ha egy "kütyüt" PC-ről is lehet programozni, állítgatni, persze főleg akkor ha ez egyszerűbbé tesz beállításokat mint közvetlenül a készülékről. Ahogy olvasgattam itt a fórumon, meg más rádiós oldalakon úgy látom sok frekit kell majd manuálisan bevinnem a rádióba és az egyszerűbb lesz PC-ről.

Köszönöm mind azoknak is itt a fórumban, akik segítettek döntenem, hogy bele fogjak-e ebbe a "projektbe"!

Valószínűleg fogok még jönni kérdezősködni sokszor, és lehet, hogy buta kérdéseket is fogok feltenni ezért előre is elnézéseteket kérem!

Üdvözlettel, G.

Előzmény: Törölt nick (1639)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.07 0 0 1639

Pozitív hozzáállás.

Ha megízleled a dolgot talán rájössz, hogy jó és érdekes hobbi.

A motorozást is először mindenki suttyomban kezdi. Ha megtetszik és ráérez, megszerzi a papírokat és megy túrázni, versenyezni, haverokkal krúzolni.

Ha van jó környezeti helyzeted, kár nem kihasználni.

Arra ia rájössz majd, hogy nem eretnekség egy angollal, skóttal vagy épp bárkivel a saját nyelvén beszélni. Attól te nem leszel kevesebb, legfeljebb mindegyikünk hírnevét erősíted a világban.

Húzzál bele!

Mire végigolvasod és kipróbálod a kínai rádió minden lehetőségét, itt a tavasz! Ha mégsem, olvasgass az antennákról és építs egy könnyű és hatásos kitelepülő darabot.

Húzz bele!

Előzmény: Berigeri (1634)
Berigeri Creative Commons License 2012.02.07 0 0 1638

Üdv.!

Köszönöm a segítséget. Azért az alapdolgokkal nagyjából tisztában vagyok. Hála Istennek van egy-két jó magas hegytető a lakhelyem környékén, ezekre amúgy is szivesen kijárogatok mikor időm engedi mert már a kilátás is szép ezekről. Így meg még legalább a nézelődésen kívül mást is csinálhatok itt ha már kijutok! A CB-met sajna meg még csak olyan helyekre tudom kivinni ahová autóval fel tudok menni. Ilyen is van azért a közelemben. Csak lenne már jó idő! Alig várom már, hogy mehessek "hallgatózni"!

Üdv. G.

Előzmény: Viktor34 (1636)
Berigeri Creative Commons License 2012.02.07 0 0 1637

Üdv.!

Örülök, hogy így látod és köszönöm a bíztatást!

Üdv. G.

 

Előzmény: Törölt nick (1635)
Viktor34 Creative Commons License 2012.02.07 0 0 1636

Ha rádiósokkal szeretnél kapcsolatot akkor a két említett tipus bármelyike megfelel. Az áthidalható távolság általánosságban nem létező fogalom, nagyon sok mindentől függ, főleg a terepviszonyoktól antennától terjedéstől stb.. Pl. nekem van egy Puxingom, amivel volt, hogy az 5 km gondot okozott, más körülmények között meg osszejött a 100, de volt 160km is. Ez nem CB, ez egyenesen terjed, szóval városban kézből a pár km-nek is örülni kell néha, viszont ha magasan vagy egy alkalmas külső antennával, akkor néha történnek csodák. Nekem van egy körsugárzó a tetőn, külvárosban lakom, amelyik irányba jobban "kilátok", bármikor elszólok 60 km-re, amerre nem olyan jó a rálátás, arra csak 15-öt, vagy 20-at. Persze jó terjedés esetén minden adat lehet a többszöröse, de az nem minden este van.

Előzmény: Berigeri (1634)
Berigeri Creative Commons License 2012.02.07 0 0 1634

Üdv.! Félreértések elkerülése végett nem telefon helyett kell! Akkor kapásból kettő kellene mondjuk lehetőleg egyforma. Nem ez a célom. Rádiósokkal szeretnék néha kapcsolatot teremteni, KIZÁRÓLAG CSAK MAGYAR NYELVEN! Gagyogok valamit "világnyelven" de én MAGYAR vagyok! Érdekelne, hogy milyen távolságokat tudnék majd áthidalni gyári (!) állapotú készülékeimmel, és ha minden jól megy tartósabb kapcsolatokat összehozni rádiósokkal. Engem nem befolyásol, hogy van-e a távoli embernek vizsgája, de amiket olvastam itt is a fórumon, (böfögés-röfögés, zene bejátszás) ezeket mélyen elitélem! Az alapvető udvariasság a minimum szerintem, előtte is a frekvenciák ismerete, hogy még csak véletlenül se nyomkodjak olyan helyre ahová nem kellene. Eleinte nem is igazán akarok adni, csak hallgatnám, hogy a gyakorlatban hogyan beszélnek egymással a "kulturált" rádiósok. Van nálunk is elvileg egy pár főből álló rádiós club, de még nem tudtam felvenni velük a kapcsolatot, bár nem tudom mit szólnának hozzá, hogy csak így érdeklődöm a rádiózás iránt és nem áll szándékomban hivatalos vizsgát tenni. De szivesen mennék velük pl. kitelepülni. Bocsi kissé OFF-osra sikeredett.

 

Üdv. G.

Előzmény: Törölt nick (1633)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.07 0 0 1633

Talán.

De főleg az első ismerkedésnél nem a póver a lényeg meg a 120 menüpont.

 

Egy ilyen 10000.- forintos rádió pont arra jó, hogy megkóstolja, valóban rádiózni szeretne-e? Ha meg csak telefon helyett kell, hamar rájön, hogy ez arra zsákutca.

Szerintem.

Előzmény: Viktor34 (1632)
Viktor34 Creative Commons License 2012.02.07 0 0 1632

Igazad van rosszul fogalmaztam. Ha egy rádiós szeretne a többi  mellé egy olyat ami elfér a legkisebb zsebében is akkor jó imádni fogja, mert jópofa, könnyű, sokat tud, mindig nálad lehet stb.,meg ha kell a jobb antenna vagy teljesítmény, egyszerűen elővesz egy másik rádiót a fiókból. A kérdező viszont azt írta, hogy most ismerkedne az URH frekvenciákkal, arra viszont nem ajánlom a kicsiket, mert az első perctől elégetlen lenne velük, és azon filózna, hogy mi lett volna ha a hosszabb antennájú, pár wattal erősebbet vette volna, aztán két hét múlva féláron árulná az adok-veszek oldalon, és venne egy wouxunt.

Előzmény: Törölt nick (1631)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.07 0 0 1631

A picike kétsávos Bao egy nagyon jó KISrádió. Aki robogót vesz, ne várjon nagymotoros tulajdonságokat. De amire készült, arra finom. Meg az ára is olyan.

Sok-sok éve egy Yaesu VX-1 szolgál nálam becsülettel. A maga fél W-jával. Mert amire kitalálták arra tökéletes. Nem teszem nagy antennára. Kicsit lassú a kezelése. De minden fontosabb freki a memóban van, onnan könnyű előrántani.

Előzmény: Viktor34 (1629)
Berigeri Creative Commons License 2012.02.07 0 0 1630

Üdv.!

Hát, én is a racsnis csativáltót hiányolnám lehet, de még mindig gondolkodóban vagyok. A minirádiót már kivettem a lehetőségek közül. Köszönöm az infót!

Üdv. G.

Előzmény: Viktor34 (1629)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!