Keresés

Részletes keresés

tibony Creative Commons License 2011.12.05 0 0 2328

Tisztelt,Hodav 1993!

 

Semmi sem lehetetlen,de manapsag kell lenni nemi tokenek arra,hogy atveszeld a kezdeti nehezsegeket!

 

Mivel hivatalosan nemigen tudsz dolgozni,igy kiszolgaltatott leszel!

 

A ketkezi munkast nem nagyon keresik Amerikaban!

 

Erre vannak elegen!

 

Csak ha valami kivalo tulajdonsaggal  rendelkezel akkor van remeny!

 

Ez esetben meg mindegy hol elsz!

 

Lenni kellene olyan ismerosnek,aki segit!

 

Ha nincs rokonod itt Amerikaban nem szamithatsz igazi segitsegre!

 

A hasonlo szoru emberek -mint Te-orulnek,ha maguk megelnek nem igen tudnak segiteni!

 

Magad vagy es mindenhol megprobalnak kihasznalni!

 

Sok sikert!

 

sani07 Creative Commons License 2011.12.04 0 0 2327

Rosszul fogalmaztam tan?:)

Előzmény: romesz (2322)
romesz Creative Commons License 2011.12.04 0 0 2323

"mik a feltételek hogy innét Magyarországról kiköltözzek ?"

 

 

Egy eretlensegi bizonyitvany ehhez meg keves. 

Tanulj sokat es ugy tervezd, hogy kb 10 ev mulva olyan diplomad es szakmai gyakorlatod legyen, hogy ket kezzel kapkodjanak utanad .

Előzmény: hodav1993 (2316)
romesz Creative Commons License 2011.12.04 0 0 2322

" kulfoldi orszagrol." :D

 

koszonom a mosolyt :)

Előzmény: sani07 (2321)
sani07 Creative Commons License 2011.12.04 0 0 2321

Mar megbocsass, de az usarol mit tudsz, hogy annyira oda akarsz koltozni? 18 evesen magyarorszagrol se tudhatsz semmit, nem hogy egy kulfoldi orszagrol.

Előzmény: hodav1993 (2316)
hodav1993 Creative Commons License 2011.12.04 0 0 2316

Sziasztok !

 

Aki az Egyesült Államokban él, tudna nekem segíteni ?

Hogyan került oda, mit csinál jelenleg, mik a feltételek hogy innét Magyarországról kiköltözzek ?

 

18 éves vagyok jelenleg, idén érettségizek de nem szándékozom itt tovább maradni az ország sajnálatos állapota miatt.

 

Válaszaitokat előre is köszönöm !

 

tibony Creative Commons License 2011.12.03 0 0 2315

Tisztelt,Romesz!

 

Ha ez igaz akkor orulok!

 

Sajnos a 10% meg is ott van!

Túlélőblog Creative Commons License 2011.12.02 0 0 2313

Nem tudom hogy ki baloldali itt, vagy ki jobboldali. Én csak az átlag fórumozó véleményére voltam kíváncsi. :)

 

Meg most mindan az Occupy Wall Street balhékkal van tele, mintha más már nem is létezne. De az már egy külön történet.

Előzmény: Törölt nick (2312)
Túlélőblog Creative Commons License 2011.12.02 0 0 2311

Annyira csak nem fontos az se. Kanadát mindig kiröhögik, Mexikót meg jól megszivatták most az "Fast and Furious" botránnyal. Persze az is bonyolult ügy, de a végeredmény egyik része, hogy az USA jól felfegyverezte a gyilkos drogbandákat, azok meg azokkal a fegyerekkel mészárolják most a lakosságot. Az emberek meg nem tudják, hogy ki mit gondol az USÁról, mert a tévében elveszett kiskutyákról szólnak a hírek, meg Lady Gagáról, minden más ki van cenzúrázva.

 

Ma rá is csodálkoztam, hogy volt egy riport arról, hogy a telefonokban kémprogramok vannak. Komolyan meglepett, hogy erről beszéltek pár percig. Háborúról objektív riportot viszont még nem láttam itt a hírekben.

Előzmény: denes (2310)
sani07 Creative Commons License 2011.12.01 0 0 2308

Vegulis nezpont kerdese. De az ilyen modszer nem hinnem, hogy oregbitik amerika hirnevet, pont nem az az orszag, ahol ilyen gusztustalansagokat csinalnak. Vagy lehet keveset tudok meg rola.

Előzmény: denes (2307)
sani07 Creative Commons License 2011.12.01 0 0 2306

Hat az nagy szemetseg. Nemreg olvastam, hogy los angelesben megallitgatjak az autosokat (mert rengeteg az illegalis  es jogsi nelkul kocsikazo) es ha nincs jogsi/nincsenek rendben a papirok, akkor elveszik az autot es 1000 dollarert visszaadjak. De azzal nem foglalkoznak, hogy a statusz milyen, egesz egyszeruen a penzbeszedesre megy az egesz. Mondjuk ez eleg csunya dolog, foleg, hogy amerikaban tortenik.

Előzmény: Túlélőblog (2305)
Túlélőblog Creative Commons License 2011.12.01 0 0 2305

Hatósági alapon, mert kell nekik a magas fizetés. nem minimálbérért gályáznak a fiúk, úgy sejtem hogy zsíros fizetéseket napnak. Most megcsappant az állam pénze, úgyhogy egyszerűen kirabolják az autósokat, azzal a különbséggel, hogy pisztoly és kés helyett a rendőrjelvényüket mutatják fel.

Előzmény: sani07 (2299)
sani07 Creative Commons License 2011.12.01 0 0 2299

De miert szedi el, milyen alapon? Tennesseben mikor jartam ott viszont rohadt sokat mertek a 40-esen. Mondjuk igen baro kocsik voltak, asszem dodge charger.:)

Előzmény: Túlélőblog (2295)
Túlélőblog Creative Commons License 2011.12.01 0 0 2295

Ritka kedves volt nő volt. Mosolygott, meg minden. De Tennessee-ben meg pont fordítva van, mert ott a rendőrök szétszaláznak mindenkit.

 

Ha már rendőrség, akkor ezt nézzétek meg.

 

 

Most mondd meg, ha ez nem lehúzás. Mész valahová, egyszer csak megállít egy járőr, ha van nálad mondjuk 10.000 dollár, mert épp kocsit vennél, vagy most adtál el valamit, akkor a rendőr elszedi tőled. Ha vissza akarod kapni, akkor meg fogadj ügyvédeket sok ezer dollárért. Először nem hittem a szememnek, mikor láttam ezt a riportot.

Előzmény: sani07 (2293)
sani07 Creative Commons License 2011.12.01 0 0 2293

Na latod azt nem lattam egyet sem, rendornot, csak ferfit. Tudom, hogy van, de nekem az kimaradt.:)

Előzmény: Túlélőblog (2290)
Túlélőblog Creative Commons License 2011.12.01 0 0 2292

Mindenki? Nem tudom miről beszélsz. Összesen 2 mentősről, meg valami kórházi aktatologatóról volt szó, nem az egész világról. Amúgy nem arról híres a világ, hogy mindenki rettenetesen becsületes és soha senki nem húz le senki egy fillérrel se. Csak azt mondom, hogy jobb ha senki nem naiv ha ilyesmiről van szó.

Előzmény: Lola99 (2291)
Lola99 Creative Commons License 2011.12.01 0 0 2291

Nem irigyellek! Igy leélni egy életet,hogy mindig mindenki át akar rázni, elég borzasztó lehet. :-(

Előzmény: Túlélőblog (2288)
Túlélőblog Creative Commons License 2011.12.01 0 0 2290

A rendőrnővel nem is volt bajom. Aranyos volt és pénzt se akart tőlünk, csak beszélgettünk egy kicsit. A mentősök meg úgy tettek hogy milyen kedvesek lettek volna, de ők jól bekavartak nekünk.

Előzmény: sani07 (2289)
sani07 Creative Commons License 2011.11.30 0 0 2289

hívtak mellé mentőt, tűzoltókat, rendőrséget is.

 

Ez egyebkent jellemzo, hogy a legaprobb dolgokhoz is kivonul a fel hadsereg. Egy sima koccanasos balesetnel is volt vagy 3 rendor, mento/tuzolto, de persze fo a biztonsag. Azt nagyon tudtam becsulni, mikor egy egy utepites/kozuti akadaly elott ott acsorgott a rendorauto bekapcsolt villogoval, mindenki azonnal felfigyelt ra. Es nem azert allt oda, hogy merjen, mint itthon, hanem hogy senki se seruljon meg veletlen se.:)

Előzmény: Túlélőblog (2281)
Túlélőblog Creative Commons License 2011.11.30 0 0 2288

Igen, az orrunk alá dugtak egy papírt, hogy írjuk alá. Kérdeztük, hogy az mi akarna lenni. Erre mondták, hogy ne aggódjunk miatta, ez csak adminisztrációs dolgok miatt kell. De teljesen mindegy, mert amikor zaklatni kezdtek hogy fizessek ki X összeget, akkor megírtam a kórháznak mindent pontról pontra, aztán megírtam nekik, hogy elküldöm a 20%-át annak amit kérnek és felejtsük el egymást, külnönben az ügyvédemmel kell majd asztalhoz ülniük. Örömmel felfogadták a pár dollárt amit felajánlottam és azóta se adtak hírt magukról. Ez volt jó pár évvel ezelőtt. Ezért nem árt ügyvédet emlegetni, mert akkor rögtön visszakoznak és bármit elfogadnak, még örülnek is ha a nem kerül perre a dolog, mert ugye ők hazudoztak meg vezettek félre minket. Senkiben se lehet megbízni, se mentősben, se orvosban, se ügyvédben, se rendőrben, se bankárban, se senkiben. Ez lehetne a jelmondatom is. :) Mindenkihez állj úgy hozzá, mintha le akarna húzni pénzzel, aztán ha megpróbálja elhajtod, ha nem próbál meg kizsebelni, akkor meg kellemes csalódás. :-D

Előzmény: Törölt nick (2285)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.30 0 0 2287

esetemben nem en valasztottam az orszagot,hanem forditva

 

Az USA választott téged? My...my...my...mese, mese, meskete.....

Papa, ahhoz valamihez érteni kellene a pórázsétáltatáson kívül.

Bár szerintem a munkának -  legyen az akár mi - becsülete van.

Csak a butaság kellemetlen.

Előzmény: Törölt nick (2272)
Túlélőblog Creative Commons License 2011.11.30 0 0 2281

Én nem említettem se házat, se ajtót.

 

Egy "sárga angyal"-t szerettünk volna, erre kihívták, de hívtak mellé mentőt, tűzoltókat, rendőrséget is. Ne kérdezd hogy miért, mert senkinek nem esett baja és senki nem sérült meg, azon csodálkozom, hogy a Nemzeti Gárda nem jelent meg. Mindezt egy sárba ragadt autó miatt.

Előzmény: romesz (2279)
Túlélőblog Creative Commons License 2011.11.30 0 0 2280

Ha semmi bajom nincs, akkor mit akarnának vizsgálni és miért kéne fizetnem? És egyáltalán minek akarnak vérnyomást mérni egészséges emberen? Biztos jól jön egy 30 másodperces munkáért 13 dollár, de ne a kiskeresetű embereket húzzák már le pénzzel.

 

"Ha jó a biztosításod"

 

Haha. X-D

Előzmény: Törölt nick (2276)
romesz Creative Commons License 2011.11.30 0 0 2279

:D

 

Hogy neked milyen kalandjaid vannak :)

 

Az en hazamon van ajto, csak becsukom elottuk, vagy eleve ki sem nyitom. Ha esetleg kinyitom akkor is kilepek az ajto ele es ugy beszelek veluk. 

 

De mindenki maskepp csinalja :D

Előzmény: Túlélőblog (2278)
Túlélőblog Creative Commons License 2011.11.30 0 0 2278

Ha bajod van a vérnyomásoddal. Viszont ha semmi bajod, de megjelenik pár orvos, hogy már pedig ők miattad jöttek és megmérik a vérnyomásod, pedig semmi bajod és nem is te hívtad őket, akkor az más helyzet. Megpróbáltam elhajtani őket, de nem ért semmit a szó, hiába mondtam nekik hogy semmi bajom és azt se tudom hogy ki hívta ki őket hozzám. Vizsgálat előtt mondtam nekik, hogy semmi bajom és ne nyúljanak hozzám, mert nincs pénzem. De ők mondták, hogy ne aggódjak miatta. Aztán meg 2 héttel később megleptek egy számlával. Méregessék kéretlenül a saját vérnyomásukat, ne az enyémet. Egy pillanatig se lehet bennük megbízni.

Előzmény: romesz (2277)
romesz Creative Commons License 2011.11.30 0 0 2277

"13 dollár egy vérnyomásmérés. "

 

Venni kell vernyomas merot es utan nem kell mar fizetni, vagy a gyogyszertarban megtudod merni sajat magad ingyen.

Előzmény: Túlélőblog (2274)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.30 0 0 2276

Egy orvosnak látni kell elöször a beteget, hogy eldöntse milyen kezelés szükséges. Ez után tudják csak megmondani, hogy mennyibe kerül.

Igy van ez az autójavítónál is.

Ha jó a biztosításod nem fizetsz.

Mellesleg minden CVS-ben, Walgreens-ben ott az ajtóban a vérnyomásmérö.

 

Lényeg: DJ fut 270

 

 

Előzmény: Túlélőblog (2274)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.30 0 0 2275

no comment

Előzmény: Törölt nick (2272)
Túlélőblog Creative Commons License 2011.11.30 0 0 2274

(2256) 13 dollár egy vérnyomásmérés. Az lenne még durva, ha még borítékot is akarnának a zsebükbe.

 

A külön szivításokat már meg se említem. Nem mondják el, hogy mi kerül pénzbe, még akkor se ha többször is rákérdezel. Nem mondják el, hogy ha valami pénzbe kerül, akkor mennyibe fog kerülni. Azt se mondják el, hogy megtagadhatod az ellátást, akkor se ha megkérdezed. Ha nem te hívod ki őket, hanem valaki más hívja ki őket feleslegesen, pedig semmi bajod, akkor is veled akarják kifizettetni a kiszállást.

 

Másoknak lehet, hogy jó tapasztalataik vannak, de én így jártam velük.

Előzmény: Törölt nick (2256)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.30 0 0 2273

Sajnos , nagyon hasonloan latom a ezt a helyzetet en is....

Előzmény: Túlélőblog (2253)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!