Keresés

Részletes keresés

Shiro Creative Commons License 2011.11.22 0 0 923

Nekünk Gorenje van. 6-7 éves a gép, nekem bejön, szeretem. 6kg ruhát tud egyszerre mosni és 1000-es a centrifugája. Most azért szeretném lecserélni, mert elegem van abból, hogy télen tele a lakás szárítókkal és így is folyton gyűlik a szennyes, nem tudok olyan gyorsan szárítani, mint ahogy koszolnak a gyerekek :o)

A külön szárítógép pedig nem fér el a fürdőben ... illetve elfér, de akkor mi nem férünk már be :o)

s.

Előzmény: Pusztadoktor (919)
H_G Creative Commons License 2011.11.21 0 0 922

"ki tudja miért"

 

Talán mert jó esetben a németektől veszik a licenszet :)

 

 

Előzmény: Pusztadoktor (921)
Pusztadoktor Creative Commons License 2011.11.21 0 0 921

Köszönöm a gyors választ! Szóval már nem az igazi.... Sajnos... Az olaszok meg csak maradjanak a fegyvereknél és a luxusautóknál. Azokat szépen összerakják. Úgy tudom, elektronikában nincsenek otthon. Háztartási gépekhez pedig a szlávok ki tudja miért, de szerintem értenek.

Előzmény: H_G (920)
H_G Creative Commons License 2011.11.21 0 0 920

"Nem tudom milyenek az új Hajdúk"

 

Olasz tervezésű bóvlik, amiknek a rányomott néven kívül nincs más közük a békebeliekhez.

 

 

Előzmény: Pusztadoktor (919)
Pusztadoktor Creative Commons License 2011.11.21 0 0 919

Sziasztok! A Hajdúról csak jót tudok mondani. 35-év után most ment csak tönkre. (Sajnos véglegesen). Nem tudom milyenek az új Hajdúk, de a régieg csodagépek! Szeretnék most újat. Kinek van esetleg véleménye a Gorenjéről? Kinéztem egyet: WS512SYB. A paraméterei nem ígérnek sokat, (B-kat centrifuga), de a lényeg hogy olcsó legyen és sokáig működjön. Nem bízom azokban az ajánlatokban, ami olcsón ígér jó mosási képességet. Valószínűleg fél évig mennek ezek. Vélemény valaki?

P++ Creative Commons License 2011.11.21 0 0 918

Sziasztok,

 

Gőzmosógépről van valakinek tapasztalata, esetleg hallott már olyanról, akinek van? Érdemes vagy nem érdemes költeni rá? Arról sem teljesen tiszta a kép, hogy ilyenkor a teljes mosást a gőzzel oldja meg, vagy csak egy részét?

 

Köszi

Shiro Creative Commons License 2011.11.21 0 0 917

Sziasztok!

 

Átolvastam az utolsó 100 hozzászólást és már tudom, hogy mit nem szabad venni, viszont nem tudom így sem, hogy milyet igen.

Mosó-szárító gépet keresek, de olyat, aminek a ténylegesen lehet használni a szárító funkcióját is - aki nem használta ezt a funkciót, az miért nem?

Ezen kívül, ami még fontos, hogy legyen kímélő mosás, gyapjú mosás, állítható legyen a centrifuga, a hőfok, legalább 6kg ruhát mosson, keveset fogyasszon áramból is vízből is (ja, és még árérzékenyek is vagyunk) :o)))

 

Ha inkább külön gépet javasoltok, akkor szárítógépből milyet érdemes venni?

 

Köszi, üdv, S.

japaszturo Creative Commons License 2011.11.16 0 0 916

Sziasztok! Lehet hzogy nem ide illő a kérdés,de megkérdezem. Van egy INDESIT WITE 107-es felültöltős automata mosógépem. Bekapcsolás után a reset gombot megnyomom,de nem csinál semmit. Nem megy bele a viz, nem reteszeli az ajtót, nem indul el a program. az ékszij nincs elszakadva. Ja bekapcsoláskor lehet programozni csak nem indul el. segitségeteket köszönöm. Vagy ha tudtok oldalt ajálani ahol megkédezhetném a hiba okát az is jó lenne!

Anya-tünde Creative Commons License 2011.11.10 0 0 915

Sziasztok!

 

Mosógép-csere előtt állunk, néhány kérdésem lenne.

 

1. Van-e valakinek tapasztalata arról, hogy 7-10 kg-os elöltöltős (nem gagyi, új) mosógépek csapágya mennyire bírja az igénybevételt? (6 fős családra mosok,  a most tönkrement 13 éves 5 kg-os Zanussi mosó-szárítógép naponta legalább 2-3 alkalommal ment, mióta megszületett a legkisebb gyerekünk.)

 

2. Felültöltős mosógépből (ha jól tudom, ez csapágyazás szempontjából kedvezőbb az elöltöltősnél) létezik-e 7 kg-os? Fagor-t találtam eddig csak, de azt nem szeretnék, úgy tűnt, sokan panaszkodtak rá ilyen-olyan netes fórumokon.

 

3. Ha valakinek van tapasztalata AEG mosógépekkel (elöl-, és felültöltős verzió is érdekelne), megköszönném, ha megosztaná velem.

 

Sima mosógépben gondolkodunk,  a Zanussi szárító-funkcióját nemigen használtuk (egy ideje nem is működött már, de attól még teljesen jól mosott. ;) ) Szárítógép nem fér el a fürdőszobában, máshová meg nem tudjuk rakni, egyébként a mosógépet se.)

 

Előre is köszönöm a segítséget. :)

zorn Creative Commons License 2011.11.08 0 0 914

És mondd meg mi volt a hibája? Mindháromszor ugyanaz? Vagy mindig más?

Honnan  tudod, hogy Siemens vagy Bosch. Mért nem AEG?

Így nagyon nehéz dönteni, hogy minden márkáról kiderül, hogy rossz, amiről nem, az meg drága, mint a veszedelem.

 

Előzmény: tothtimea (913)
tothtimea Creative Commons License 2011.11.08 0 0 913

LG direct drive mosógépet ne vegyetek nem jó!

A  miénk 1,5 éves és már 3-or van javítva.

Ami a legjobb Siemens vagy Bosch

bxika Creative Commons License 2011.11.05 0 0 912

Vagy bárki más,  Electrolux EWB105205 (és a termékcsalád más, nem feltétlenül kijelzős tagjairól) vélemények, tapasztalatok?  Köszi előre is!

bxika Creative Commons License 2011.11.05 0 0 911

Blueye, mi is ezt a típust néztük ki. Tudsz segíteni: hogy vált be? Köszönöm!

Előzmény: blueye (870)
diko77 Creative Commons License 2011.11.02 0 0 910

Nézd meg esetleg a Co.a műszaki katalógusát (holnap indul), mert abban van egy DD-s LG, ami 1200-as centris! Igaz kicsit drágának tűnik (6 kilót mos és keskeny). Nekünk az 1000-es bőven elegendőnek bizonyult.

Előzmény: neho13 (909)
neho13 Creative Commons License 2011.10.31 0 0 909

Hát az túlzás, hogy el lettem itt halmozva a tanácsokkal, de neked külön köszönöm, mert erre a típusra nem is gondoltam és most úgy látom, hogy sikerült egy "alulárazott" gyöngyszemet találnom. Mint mondtam nem az r az elsődleges szempont, de természetesen számít. egyedül az zavar, hogy 1200 centrivel csak Samsungot láttam, DD -s LG -t nem, no majd meglátjuk....

Előzmény: diko77 (906)
korall1 Creative Commons License 2011.10.31 0 0 908

 

Időszerűvé vált a másfél éve vásárolt (!) Electrolux mosógépünk cseréje, ezért ötleteket szeretnék kérni a típus kiválasztására. Elkezdtem visszaolvasni a topikot, de hamar feladtam, mert még jobban összezavarodtam.

 

Ami fontos az új mosógép kiválasztásakor:

- KESKENY kivitelű kell legyen, mert nagyon kicsi helyünk van.

- Legyen HALK. A mostanink a maga 74 dB-es centrifugálási zajszintjével iszonyú hangos, de szerintem mosáskor is az. Ez előtt egy 8 éves Zanussink volt, sokkal csendesebb volt. Ha lenne 70 dB alatti, az lenne az igazi!

- Energiatakarékos, legalább A vagy A+(++)-os

- Mutassa a mosásból hátralévő időt,

- Ne kelljen egy teljes programot lefuttatni, ha csak centrifugálni szeretnék,

- késleltető funkció sem árt, néha jól jön, ha előre be tudom állítani, hogy mikor induljon,

 

Nagyjából ennyi. Amit nem szeretnék: Electrolux, Ariston, Indesit, Zanussi.

 

Egyre hajlunk az LG irányába, de nem szeretnénk csupán érzelmi alapon dönteni. Állítólag az Inverter Direct Drive technológiával készültek sokkal halkabbak, vagy legalábbis halkabbnak tűnnek. Van valakinek ilyen mosógépe, tapasztalata?

bl1984 Creative Commons License 2011.10.29 0 0 907

Sziasztok!

 

Indesit IWDE 7105 mosó-szárító gépem van, mosás jó, de a szárítás nagyon összegyűri a ruhát, így ezt a funkciót nem is használom.

Kinek van ugyanilyen típusú vagy hasonló kombi masinája vagy hasonló tapasztalata?

Mi lehet a megoldás?

 

Várom válaszotok, kösz

 

BL

diko77 Creative Commons License 2011.10.20 0 0 906

Szívesen!

Gondold át még azt is, hogy milyen árfekvésben kell a gép, milyen centrivel. Nekünk pl. csak keskeny elöltöltős fér be a fürdőbe és max. 80 ezer forintunk volt rá. Így jött a képbe az LG...

Előzmény: neho13 (905)
neho13 Creative Commons License 2011.10.20 0 0 905

Köszönöm szépen, a tanácsot és a választ! Egy olyan alternatívát ajánlottál, amire nem is gondoltam.

Előzmény: diko77 (904)
diko77 Creative Commons License 2011.10.20 0 0 904

Szia!

 

Teljes mértékben személyes tapasztalat az egész. A miénk 4 éves, és nem DD-s, mert akkor még az drágább volt. Eleget nyüstöljük, főleg most, kisgyermek mellett. Szüleim vettek DD-st, ami még jóval csendesebb is. Nézz meg persze más gépeket is, mert az a döntő, hogy melyik nyeri meg a tetszéseteket!

Előzmény: neho13 (903)
neho13 Creative Commons License 2011.10.19 0 0 903

Köszönöm szépen a választ!

 

Személyes tapasztalatokon alapuk a javaslat esetleg? használsz ilyet, vagy szaki vagy? Ha nem vagyok túl indiszkrét.

Egyébként tényleg köszi meg fogom nézni! Azért jó lenne több info, ha van, köszi.

Előzmény: diko77 (902)
diko77 Creative Commons License 2011.10.16 0 0 902

Szia!

 

Amennyiben "Korea-párti" vagy, nézd meg esetleg az LG DD-s mosógépeit is! Szerintem érdemes...

Előzmény: neho13 (901)
neho13 Creative Commons License 2011.10.16 0 0 901

Sziasztok fórumozók, mint látszik új vagyok és kifejezett kérdéssel fordulok hozzátok és egyben elnézéseteket is kérem, amiért nincs időm átolvasni a korábbi hozzászólásokat. Az élet úgy hozta, hogy teljesen /újra :)/ be kell rendeznem egy lakást /legény:)/ és most roham tempóban vásárolnom kell mindenféle háztartási cikket. A két fő darab természetesen a hűtő és mosógép. Itt nyilván csak a mosógép aktuális, de ugyanezt le kell majd írnom az erre szolgáló topicban is. Szóval nekem azt mondták, hogy AEG vagy Electrolux. Hajlok is erre. Tulajdonképpen a korábbi háztartásban volt AEG és egy-két macerát leszámítva hibátlanul teljesítettek/teljesítenek/. Azt már tudom, hogy Candyt /saját tapasztalat is/ Indesitet, Aristont nem veszünk. Igazából még azt sem tudom, hogy elől vagy felül töltős legyen, talán ma este  már tudom a méreteket, de ha befér én az előltöltősre hajlok. Pénz számít de nem elsődleges szempont, mint ahogy a dizájn sem. Ami számít a rednkívüli megbízhatóság, egyszerű praktikus kezelés /ne keljen mostanában ezzel foglalkoznom, ha már így alakult. Szóval a fenti két márkára hajlok, de motoszkál bennem a Samsung. Mi a helyzet ezzel a márkával. Én Korea párt vagyok, legalábbis ami az elektronikát és autógyártást illeti, de mi a helyzet  a háztartási eszközökkel? Ha csak a sznobságon múlik én szívesen veszek ilyet is 3/4, ne adj fele áron. Gondolom itt is, mint minden fórumon van legalább egy "szaki" - aki nyilván már nagyon unja az ismétlődő kérdéseket :), de remélem ezúttal kivételt tesz és ismétli magát - elsősorban az ő(k) segítségére(ükre) számítok, de természetesen mindenki véleménye érdekel és ha lesznek szívesen megosztom a későbbiek során a tapasztalataim is. Köszi, szép napot!

Blondy3 Creative Commons License 2011.10.10 0 0 900

Ami el tud az el is romlik. Én a megbízhatóságot nem kizárólag a maghibásodáson mérem, hanem több összetevős.

Pl:

-Kezelhetőség

-Kényelem (rövid- és eredményes mosási programok)

-Tiszta ruhák

-minimális üzemhang.

 

A Samsung hűtőm is egy éves, nagyon szuperül hűt, gyönyörű kívül - belül, de éjszaka felébredünk rá amikor bekapcsol. Szóval ez már elég ahhoz, hogy ne a legmegbízhatóbbak közé soroljam.

Előzmény: Schusy (898)
H_G Creative Commons License 2011.09.29 0 0 899

A Zanussi már nem olasz, csak egy megvásárolt márkanév az Electrolux tulajdonában. Ettől még nem is svéd, bárhol készíthetik a világon (bár persze Kína a legvalószínűbb). A Zanussi hűtők és porszívók speciel a jászberényi egykori Lehel-gyárban készülnek.

 

A ma Hajdu néven kapható mosógépeknek ellenkezőleg, nem sok közük van az egykori robusztus (AEG tervezésű) Energomat-Minimathoz, épp csak a helyben még jól csengő márkanevet nyomják rá  istentudjaholkészült gépekre. Tekintve, hogy egy darabig Hajdu-Zerowatt kettős márkanéven futottak, ezek akár olaszok is lehetnek, a Zerowatt név ugyanis (ami valaha egy milánói székhelyű, főleg Spanyolországban gyártató cégé volt) ma a Candy csoporthoz tartouik.

 

Előzmény: Gilfi (893)
Schusy Creative Commons License 2011.09.29 0 0 898

Nem akarok kekeckedni, de majdnem egy évig a mi whirpool mosógépünk is szuperül mosott :) Semmi baja nem volt. Na de a maradék 4 évben bepótolta....volt motorcsere, szivattyúcsere, főpanel csere, csapágycsere, legotóbb meg elfüstölt az egész....5 év után végül egy csereutalvánnyal búcsúztunk egymástól...Még szerencse hogy 6 év garival vettem....

 

ZSu

Előzmény: Blondy3 (897)
Blondy3 Creative Commons License 2011.09.14 0 0 897

Aki megbízható mosógépet szeretne, annak ajánlom figyelmébe a Bosch WAS32745ME típusú elöltöltős mosógépét. Nálam lassan egy éve működik, és nagyon meg vagyok vele elégedve. A minőséget mondjuk meg kell fizetni, de az idén a tavalyi év árához viszonyítva már 20-30 ezerrel olcsóbban is meg lehet venni. Hozzáteszem hőzmosni nem tud! Arra vannak más márkák.

Xe3 Creative Commons License 2011.08.31 0 0 896

Nem tudom, hogy melyik típus van neked, de megosztom a tapasztalatomat. Nekem is az említett márkájú mosógépem van ami két dolgot progukált:

- nem folytatta a programot

- ha végig is ment a program, akkor néha kihagyta az öblítést

 

Érdelődő, műszaki beállítotságú ember lévén, veszteni való hiányában a szétszedés mellett döntöttem. A gondot az okozta, hogy a programtárcsa (ez még nem mikroprocis) rugója, valamint annak tartó fém lapja rozsdás volt. A programtárcsa nem tudott rendesen forogni, a vizsugarat irányitó műanyag pöcok is elakadt. Megoldás: kiszerelés, rozsdátlanítás, festés. Ez kb. 1 éve volt, azóta is tökéletesen működik. Szegénykém már több, mint 9 éves, úgyhogy lassan cserére érett. A víz is csöpög valahonét belőle és az oldallemeze is tiszta rozsda belül.

Tudom, hogy ez a márka nem túl megbízható, s valószínűleg én sem ilyet fogok venni, de ezzel a példánnyal szerencsém volt. Egyetlen egyszer sem volt javítva (a fent említetten kívül).

 

Ti mit szóltok ehhez a weboldalhoz?

 

http://www.mielegepek.hu/

Előzmény: nicaaaa (669)
kustora Creative Commons License 2011.08.26 0 0 895

Üdv, mosógép vásárlás elött állunk. Elöltöltős, 60- 73 ezer forint között találtam nekem megfelelőket.

Szerintetek melyik márka/típus a jobb, tartósabb?

 

Daewoo DWD-M1031         60 eFt

Electrolux EWP106200W   70eFt

Samsung WF0600NXW       70eFt

Bosch WAA2016KBY           73eFt

 

 Köszönöm!

 

cover002 Creative Commons License 2011.08.23 0 0 894

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni!

 

Van néhány elképzelésem:

- 5-6kg ruha mosás

- súlyautomatika

- kerámia fűtőszál

- késleltetett indítás

- kézi mosás program

- textilkímélő mosódob

- antibakteriális/higiéniai program

 

Ami előny lehet:

- döntött dob

- "fuzzy technológia"

 

Elöl- és felültöltős gép is érdekelne, természetesen jó minőségű, mégsem méregdrága megoldás!

 

Előre is köszönöm!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!