Keresés

Részletes keresés

Zöldár Creative Commons License 2011.04.09 0 0 1609

 

Hová lett a   1606 -os ? Pont most akartam  érdeklődni,  so möchte gern in Österreich informiren   mich auf Stralendeheizungen.

 So  glaube ich, die Tesco  Stralenden Apparat wir  gut mich. So schön  wird  das auf/an die  Duschezimmer  Wall.

 Es kostet nur  4000 ungarische forint !! 

Wattocsak Creative Commons License 2011.04.09 0 0 1608

Kedves Gellen!

Már mindenki tudja régóta, hogy infrapanelt árulsz. De ha már ilyen pofátlanul nyomod ne habozz, és tegyél be egy akciós árlistát is, és külön engedményt a Consrtuma idejére! :-)

Epekedve várom, az újjabb szemetedet a topikban, de ha megsértődnél és nem írnál többet hát el tudnám viselni!

Előzmény: Törölt nick (1606)
dokeee Creative Commons License 2011.04.09 0 0 1607

Édes faszom, hogy nem koptok már ki innen :))

Előzmény: Törölt nick (1606)
SolnesMM Creative Commons License 2011.04.06 0 0 1605

 Hát persze Csaba !!

Előzmény: SolnesMM (1604)
SolnesMM Creative Commons License 2011.04.06 0 0 1604

 Ez a gyáli üzlet lenne ?

 

 Dr. Gáz Bt.Copyright: Dr. Gáz Bt.   2360 Gyál Vak Bottyán u. Piactéri üzletsor 17-es iroda

Előzmény: Csabikavagyok (1603)
Csabikavagyok Creative Commons License 2011.04.06 0 0 1603

A weboldal legalján van telefonszám. :) A készülék van raktáron itt nyugszik csendben mellettem. :)

Előzmény: SolnesMM (1602)
SolnesMM Creative Commons License 2011.04.06 0 0 1602

 Ha már ajánlod  egy telefont nem tudnál ?

 én nem találtam !

 Hátha jobb  a szemed !!

 meg ezt írják   :

 

Szállítási határidő: 30nap.

 

"A megrendelt terméket csak kizárólag szakszerviz üzemelheti be! A szerviz hálózat folyamatosan bővül ezért kérjük érdeklődjenek tőlünk az ön körzetében megtalálható szervizes elérhetősége iránt. Amennyiben a helyi területen még nincs partnerünk , az Önhöz  közeli hivatalos igazolásokkal rendelkező szakembert fel tudjuk venni a szervizlistánkra!"

 Ezzel sokat nem mondanak hiszen minden gázkészüléket csak szakszervíz üzemeltet be !!

 

 Nem egyszerűbb lenne  egy központi szervizt megadni ??

 

Csabikavagyok Creative Commons License 2011.04.06 0 0 1601

Itt egy nagyon jó kis készülék ,régi bérházakba ajánlatos parapetes konvektorok helyére,egy komplett cirkó,6 Kw-os.  Nézzetek rá:

 

http://www.drgaz.hu/os/php/wtermresz.php?tid=557

 

 

Émile Creative Commons License 2011.04.05 0 0 1600

 Olvassad el már ezt :

 

 Pickleboyválasz | megnéz | könyvjelző 2011.04.02 15:51:59 © (1585)

Előzmény: ötfelezős (1598)
dejódió Creative Commons License 2011.04.03 0 0 1599

Küldtem egy mélt.

Előzmény: Pickleboy (1585)
ötfelezős Creative Commons License 2011.04.03 0 0 1598

Honnan tudjuk, hogy nincsen semmilyen rendszer kiépítve? Én az ellenkezőjét olvasom ki abból, hogy a kedves érdeklődő nem rendszerről beszél, hanem kazánról.

 

Lefordítom a "30 m2-es lakásban elhelyezni mondjuk 4 m2-nyi hőtárolós kályhát már mérhetően kisebb lesz a hely, már eggyel kevesebb gyereket szabad vállalni. :)" kijelentést: szinte minden más fűtési mód kevesebb helyigénnyel jár. Tudod, a mosoly módosítja a kijelentést...

 

Meglévő rendszerhez (csakis arról beszéltem: "ha megvan az eddigi központi fűtési rendszer") egy villanykazán 2 csőcsonk, 3 db bojlerbetét megvételét és kétvödörnyi víz űrtartalmú tartályhoz vaslemez beszerzését és összehegesztését jelenti, na jó, le is kell festeni, meg fedél kell, meg némi mágneskapcsoló. Szerintem ha van rokon, hegesztővel... stb. És a vegyes tüzelésű kazán fölé, sorba kötve mindkettő vagy bármelyik működhet.

Előzmény: Zoltanuss (1597)
Zoltanuss Creative Commons License 2011.04.03 0 0 1597

 De nincs semmilyen rendszer kiépítve !! És  a hőtározós kályha helyigénye  0,4 m x 1,3 m az annyi mint  0.52 m2.  És ehhez ismerni kéne a hőtározós kályhát. Ez a méret 30 m2 -re pont elegendő.

 Villanykazános beruházás  600 -700 eft , ez megúszható 300 ból !!

 

 De a leleményes akár 150 -ből is !!

Előzmény: ötfelezős (1595)
dejódió Creative Commons License 2011.04.03 0 0 1596

Látogass el ide lehet jobb megoldásokat is talál(hatsz):

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9018927

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9101605

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9055259

 

 napi 156 kwh-ból egy jó klímával vagy akár egy nem annyira jó hatásfokú, de olcsó Ozone Aqua hőszivattyúval(7kw-os tartáállyal fűtés és melegvíz együtt 2-3 jósági fok azaz COP)) nyáron meg megvan a melegvíz közben ingyen hűtöd a lakást, vagy sok egyéb akár H tarifás áramárral is számolhatsz .

De az Ozone Aqua-val  akár padlófűtést is össze lehet hozni.

 

6,5 kw fűtőteljesítményt hőszivattyús elven dolgozó szerkezettel már 1,5-2,5kw bevitt energiával is elő tudsz állítani. Ráadásul a külső hőmérséklet emelkedésével a hatásfok is  nő, azaz a felhasznált energia drasztikusan is csökkenhet.

Még ha nem kapsz kedvezményt akkor is.

 

 

Írhatsz nekünk is szívesen segítünk.

A beruházás nem tragikus egyáltalán.

Van a 3. kerületben  2 szobás lakás ahol átálltakk és elégedettek.

A gáznál  nagyságrenddel alacsonyabb üzemelési költséget mértek.

Előzmény: moonshadow (1586)
ötfelezős Creative Commons License 2011.04.03 0 0 1595

Azért egy villanykazán jellegű termék akkor, ha megvan az eddigi központi fűtési rendszer, nem tűnik a legfaxnisabb megoldásnak... Ha van a családban lakatos, netán van a garázsban némi kazánlemez, stb, akkor pláne.

30 m2-es lakásban elhelyezni mondjuk 4 m2-nyi hőtárolós kályhát már mérhetően kisebb lesz a hely, már eggyel kevesebb gyereket szabad vállalni. :)

Kicsi, netán még zsúfolt helyen a közvetlen villamos fűtés készülékeit jól kell megválogatni, a tűzhalál nagyon pocsék lehet.

Axióma Creative Commons License 2011.04.02 0 0 1594

A 6.5 (hoigenyrol volt szo) csak futesre nagyon sok, ha pici es korbefutott a lakas. Ertsd: egyreszt messze van a mai elvarasoktol, masreszt meg sok ahhoz, hogy villanyfutson.

Az ossz aramfogyi nyilvan tobb lesz, mint a csak futes.

Előzmény: Zoltanuss (1592)
Zoltanuss Creative Commons License 2011.04.02 0 0 1593

 Gelen  ! A fűtő berendezéseket csak némely albérlő viszi magával bosszúból, mert azt gondolta, méltánytalanul magas a bérleti díj - meg irigyli, hogy másnak van lakása, neki meg nincs.

 

 Igaz az ilyen csóka ritka, de ki lehet fogni  - ezért se javallanám ezt amegoldást !!

Előzmény: Törölt nick (1584)
Zoltanuss Creative Commons License 2011.04.02 0 0 1592

  "egy pici korbevett lakasra a 6.5 nagyon sok). Szerintem! "

 

 hát nagyon soknak nem mondanám, de sokat ki lehet hozni ekkor teljesítményből !!

 Ugye főzni sűtni akar, melegvizet termelni meg akad még pár nagyfogyasztó még egy picinyke lakásban is.

 

 Igaz a lakás méretét még mindig nem tudjuk!!

Előzmény: Axióma (1588)
Zoltanuss Creative Commons License 2011.04.02 0 0 1591

  "A kérdésem az lenne, hogy mennyi lehet egy ilyen kazánnak a fogyasztása,"

 

 

  Egy kazánnak (bármely kazánnak ( annyi a fogyasztása amennyi a teljesítménye és ameddig használják )

 

 Van viszont a lakásnak egy éves és egy csúcsfogyasztása.

 itt valószinű a csúcsfogyasztásról kell elmélkedni , ami   -15 fokban előfordulhat.  Mint írogattam az a 6,5 kW úgy 30 m2 -g biztos elegendő.

 Ha tűzhaely sütő, bojler stb akkor kell kb. 10 kW teljesítmény   vagy 32 Amperes biztosíték - pontosan most nem tom - ki lehet számolni, vagy 3 fázis  3 x 16 amperrel.

 

 Ólcsó megoldások : villanytűzhely, orrán száján fűteni vele, hősugárzó stb.

 Villanykazán ? Felejtős !!

 Igaz divatos néha erről beszélni, de nem igazán a megoldás !!

 Ha nagy a lakás azért - rá megy a fűtésre az ember inge gatyája, ha picike a lakás akkor meg vannak ennél eccerűbb megoldások is !!!

 

 Pontosítanák : az éves energia fogyasztás az kWóban, a csúcs igénybevétel az meg teljesítményben.

 Jó az a 6,5 kW az egy  majdnem komoly teljesítmény már !!

Előzmény: Pickleboy (1585)
Zoltanuss Creative Commons License 2011.04.02 0 0 1590

 Helló ! 

 Először is az , hogy kis lakás nem egy egzakt fogalom. A lakás méretére az alapterület jellemző  m2 -ben. Néha ugyan ez se egzakt teljesen, mert a belmagasság is számít (de az elég behatárolt  2,7 és 4 - 4.2 között szokott lenni), de pontos számításhoz azt is illik tudni.

 

 

 tehát mekkora az a lakás ??

 ha 30 m2 felett van a villany már nagyon kétséges, hogy megéri. Extra jól védett helyen tán 35 m2 -ig.

 ha viszont van hálózati szabad kapacitás - főleg ha vezérelt megfontolandó !!

 De minek a villanykazán ??  Jó oda egy hőtározós kályha is -olcsóbb, sőt ha ügyes vagy tán még használtam is kapsz.

 

 Csak fel kell kutatni. Nagyon sok elfekvő kályha van még.  Nekem is van üzemelő és van üzemen kivüli. Sőt  kettőről tudok az egyik  családban, de  nem adják. Nekem donornak kéne !!

Előzmény: Pickleboy (1585)
Axióma Creative Commons License 2011.04.02 0 0 1589

Termeszetesen sokkal eccerubb lenne megkerdezni az elozo tulajt, hogy mit es abbol mennyit hasznalt futesre...

Előzmény: Axióma (1588)
Axióma Creative Commons License 2011.04.02 0 0 1588

Sztem igy is szamolhatsz:

1.) 6.5kW a -15 fokban a meretezesi (felteszed, hogy jol becsultek a falakat, ablakokat, nem hohidasabbak, mint gondolni lehet az allapotbol).

Azaz 6,5kW a hoigeny 36 fok kulonbseg eseten

2.) a futesi szezon atlaghomerseklete +4 fok, azaz 17 fok a kulonbseg atlagban, fele kb. mint a meretezesinel

Szoval a szamoltnak kb. a felere szukseg lesz nagyatlagban. Minusz mondjuk hogy a flitracios (ajtonyitas, resek) vesztesegeket nem kene ketszer szamolni.

 

Az tok mas, ha a 6.5kW nem a hoigenyed, hanem "ide eleg lesz ez a kazanmeret" adat volt!

 

Az szinte biztos, hogy a gazt bevezettetni egy ilyen lakasba nincs ertelme. Gondolom szilardtuzelesu volt, azt ujrainditani lenne a legolcsobb vszinu. Ha nem, akkor hotar. kalyha (na de az is helyet foglal) ha tudsz vezereltet kerni, vagy helyi futes arammal. Sztem a villanykazanos rendszert kiepiteni, termosztattal vezerelve allando meleget tartani ebben a lakasban luxus. Talan ha leszigetelnek (nalunk 108nm-re szamoltak nem egeszen 11kW-ot es akkor me'g azt hiszem -20 fokra kevesebb hoszigre mint lett, onallo cs.hazra, ehhez kepest egy pici korbevett lakasra a 6.5 nagyon sok). Szerintem!

Előzmény: Pickleboy (1587)
Pickleboy Creative Commons License 2011.04.02 0 0 1587

Köszönöm a gyors választ, de ha jól tudom, akkor nem megy 24 órán keresztül a 6,5 kw. Egy kw ára 55 Ft itt, tehát az azt jelentené, hogy 257 000 Ft- lenne a villanyszámla (156*30nap*55Ft). 

 

Ha jól tudom akkor kb 5-6 órát mehet 6,5 Kw-on, de ezt nálam van aki itt jobban tudja, biztos.

 

Köszönöm

Előzmény: moonshadow (1586)
moonshadow Creative Commons License 2011.04.02 0 0 1586

Ha a hőigény 6,5 kw, az 1 óra alatt 6,5 kwh áramfogyasztással fedezhető.

24 óra alatt 156 kwh, ezt kell beszorozni a árral, nem tudom, van-e erre valami kedvezményes tarifa.

A hőigényt tudtommal -15 fok kinti hőmérsékletre adják meg, jobb időben persze kevesebb.

 

 

Előzmény: Pickleboy (1585)
Pickleboy Creative Commons License 2011.04.02 0 0 1585

Sziasztok,

 

 

Szeretném a segítségeteket kérni. Vettem egy kis lakást Bp-en a 11. kerületben, és a fűtésével kapcsolatban nehézségek támadtak.

 

Kis mérete miatt alapból problémás a gázóra elhelyezése, mert nem lehet egy légtérben olyan helységgel ahol alszol, a kémény bélelése, stb. A szerelők feldobták a kérdést, hogy mi lenne ha villany kazán oldaná meg a fűtést. A neten viszont nagyon kevés információt találok róla, amit hihetőnek találok. 

 

A szakemberek szerint kb. 6,5 KW kellene a lakás melegen tartásához, tehát egy fázison általában az összes kisebb kazán szóba jöhetne. 

 

A kérdésem az lenne, hogy mennyi lehet egy ilyen kazánnak a fogyasztása, mennyivel lenne több a számla, ha minden villannyal menne (sütő, főzőlap, melegvíz, fűtés), mert a költség különbség a gáz és a villany fűtés kialakítása között kb. 300-max 400 ezer forint. 

 

Illetve, még azt nem tudom, hogy megéri-e a kombi villanykazánt venni, vagy jobb a kazán bojler kombináció?

 

Nagyon szépen köszönöm előre is a válaszokat, bocsánat, ha valami hülyeséget írtam.

 

Köszönöm, szép napot Nektek.

Törölt nick Creative Commons License 2011.04.02 0 0 1583

A 18-22 fok különbség akrá 30%-kal magasabb fogyasztást is eredményezhet. Azaz 30Eft marad a villanyfűtésre, havonta és akkor még mindíg egálban vagy. Mivel csak a ház alapterületének t8redékén szeretnél villannyal fűteni, ezért a villanyáram 2.5x energiaár szorzója elvész.

Azaz a válasz az, hogy biztosan kevesebb lesz a kombinált fogyasztás!

Előzmény: Törölt nick (1582)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.29 0 0 1582

sziasztok

lenne egy kérdés

van egy 160nm es 2szintes házunk.

van ebbe a házba kb 7helyiség amelyben megy a fűtés(gáz) télen állandóan.

eddig 17-18 fokra volt állitva a termosztát,de édeaspám mostanában sokat fázik,így felemeli 22-23 fokra a fűtést így most havi 100 ezer forint a gázszámlánk(most hogy jön a tavasz azér már kevesebb lesz)

édesapám szinte csak a hálószobájában tartózkodik egész nap, ami 10-12nm
tehát csak azér emeli fel a termosztátot(és így az egész házban 22-23 fok lesz)hogy ebben a kis szobába ne fázzon.

A kérdés az az hogy,olcsóbban jönnénk ki,ha újra 17-18 fokon menne a fűtés a házban,de a szobájában a radiátoros fűtés helyett elektromos radiátorral fűtenénk??????
vagy amennyivel kevesebb lenne a gáz,annyival több is lenne az áram???

dejódió Creative Commons License 2011.03.26 0 0 1581

Reális, normál ár. Bár én a csúnyább Fujitsu Nocriára szavaztam volna, szerintem jobb gép, de ez is nagyon jó minőség.

Előzmény: V CaPitan (1579)
V CaPitan Creative Commons License 2011.03.26 0 0 1580

Ja most nézem, a márka lemaradt: panasonic etherea

Előzmény: V CaPitan (1579)
V CaPitan Creative Commons License 2011.03.26 0 0 1579

Pontosabban br. 290e volt telepítéssel és téli védelemmel (kültéri csepptálca és cső fűtése, ha jól mondom, ugyanis nem értek hozzá) együtt: CU-E12JKEW/CS-E12JKE ECO Patrol. Abban teljesen igazad van, hogy a klímával olcsóbb a fűtés, mint a fűtőtesttel, de a cs.kályha is és a klíma is a nappaliban van, egyszerre meg nem fűtök két eszközzel. Ha újra építkeznék és lenne pénzem, akkor valszeg hőszivattyú lenne a favorit.

Előzmény: dejódió (1578)
dejódió Creative Commons License 2011.03.26 0 0 1578

Mondjulk a 300e elég soknak tűnik a klíma tekintetében, jelemnleg br 100 körül is van már elfogadható inverteres gép.

Ha nem titok megkérdezhetem milyen típusú klímát kaptál ennyi pénzért?

Előzmény: V CaPitan (1576)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!