Keresés

Részletes keresés

petya71 Creative Commons License 2008.05.11 0 0 5516
köszönöm szépen a jótanácsot.már be is szereztem 3 ágacskát és a tanácsod szerint ültettem el,kint van félárnyékban most már csak reménykedem,hogy megfakadnak.hát igen ezt most csenni kellett,de a tulaj látott és csak mosolgott...így kisebb a bűntudatom :).
Előzmény: jozso48 (5499)
kojonó Creative Commons License 2008.05.11 0 0 5515
Köszönöm az infót, ha meglesz a banán, majd felrakom a képet.
Előzmény: Zotyi75 (5509)
csitromka Creative Commons License 2008.05.11 0 0 5514

Sziasztok!

 

Ez a földkeverék amit itt kaptam nagyon jó. A citromok úgy hajtanak, hogy mindennap fel lehet fedezni valami újat rajtuk.

 

Csitromka

csitromka Creative Commons License 2008.05.11 0 0 5513

Sziasztok!

 

Most kaptam pár banánt. Fagyállót (nem basjoo, azt hiszem havasi), meg pink és abesszínt. Elég picikék (a pink kb. 5 cm, a havasi kb. 10 cm) eddig még nem mertem őket végleges helyükön a kertben hagyni. Hozom-viszem őket. Mikor hagyhatom őket a kertben végleg?

 

Köszönöm

 

Csitromka

ticket mouse Creative Commons License 2008.05.11 0 0 5512
Hajt a kint áttelelt banánom. :)
Tartomo Creative Commons License 2008.05.11 0 0 5511
Szerintem az első a basjoo, az utolsó kettő pedig valami cawendis talán, legalábbis az egyik. Ha a levelmintázatot(már ha van) jobbán látnám talán menne.
Előzmény: Zotyi75 (5510)
Zotyi75 Creative Commons License 2008.05.11 0 0 5510

Sziasztok!

 

Itt van mind az ötféle banánom. Ki tuja melyik banán milyen fajta? Ezt azért kérdezem, hogy ismeritek e ezeket a banán fajtákat.

 

A banánjaim

 

Üdv: Zotyi

Zotyi75 Creative Commons License 2008.05.11 0 0 5509

Szia kojonó!

 

Télálló banánt a Wiandt kertészetnél tudsz online rendelni vagy a Rappai kertészettől tudsz venni itt megbeszélés alapján tudod átvenni. Nekemis van télálló banánom de csak ősszel tudnék neked adni.

 

Üdv: Zotyi

Előzmény: kojonó (5507)
ragusa Creative Commons License 2008.05.11 0 0 5508

Ketmeteres!!!! ha hozzad megyek majd csak kerni merek )))))aztis behuzott nyakkal ...

 Ugy teszek a bambusszal ahogy te mondtad hogy feltepem  felhuzgalom , az indakat rizomakat ...nem keritettem korbe ,,,az enyem fiatalabb es, csak ezutan lesz gondom vele,,,,azt sem tudom milyen fajta    .. most egyenlore orulok mert eszakrol fog takarni a szomszed kivancsi szemei elol telen nyaron)))))

Előzmény: kurdilaci (5505)
kojonó Creative Commons License 2008.05.10 0 0 5507

Sziasztok!

Volna egy kérdésem. Hol tudnám beszerezni a banán télálló fajtáját a Musa basjoot? Én Csongrádi vagyok.

kurdilaci Creative Commons License 2008.05.10 0 0 5506
Marika!A bambuszt hogy tartod kordában?Nálam a leglehetetlenebb helyeken is előjött,alig győzöm kitördelni,lefűnyírózni.Ez tényleg képes naponta 10-20 cm-t nőni!
Előzmény: ragusa (5500)
kurdilaci Creative Commons License 2008.05.10 0 0 5505
Valóban azt tartja a közmondás,hogy virágot lopni nem bűn,én mégsem ajánlom senkinek,hogy nálam megpróbálja...100kilós felháborodott tulaj-csúzlival felszerelve-komoly visszatartó erő lehet:-))
Előzmény: jozso48 (5499)
csitromka Creative Commons License 2008.05.10 0 0 5504

Sziasztok!

 

Nem ide akartam feltenni, hanem a fagytűrő déligyüm. topikba.

 

Bocsánat

 

Csitromka

csitromka Creative Commons License 2008.05.10 0 0 5503
csitromka Creative Commons License 2008.05.10 0 0 5502

1-3. kép kivi.

A 3. kép ahova kerülne reggel 9-kor fényképeztem, kb. du-ig a jobb oldalt süti a nap. Kibírja?

4. Kapott füge

5. Önporzós kivi

6. saját füge

csitromka Creative Commons License 2008.05.10 0 0 5501

Szereztem kivit!!!!!

 

Volt aki keresett még D.kesziről. Én Kistarcsán vettem. Majndem akkora mint én és 4.000,- be került a porzó-termő pár. Igaz, hogy azóta már két szomszédom is elrohant venni, de ha érdekel és jársz Kistarcsa felé megnézem, hogy van-e még. Olyan nagyon örülök neki!!!!

 

Kiültetem az öntermőt is szegénykém még 20 cm sincs, de remélem abból is lesz valami.

 

Van ám kérdésem is:

 

Kerítés mellé nem nagyon tudom őket tenni, mert mostanság fogjuk kicserélni. Van egy hintaágyam arra gonoltam, hogy annak a két oldalára tenném, de az egyik oldal reggeltől du-ig kapja folyamatosan a napot. Nagy baj lenne neki? A másik oldal főleg du-i napot kapna. Lényeges, hogy melyiket melyik oldalra, vagy mindegy? A boltban muskátli földet kaptam csak, azt mondták majdem ugyanaz mint a sima fekete föld. Jó ha a gödörbe muskátli főldet-marhatrágyát teszek nekik?

 

Van két fügém is az egyik régi az szépen hajt, de kaptam tavasszal a szomszédtól egy másikat és az még meg sem mozdult, van még remény?

 

Rakok fel mindenről képet (ha tudok).

 

ragusa Creative Commons License 2008.05.10 0 0 5500

DragaJOZSO  megnyugtattal,,,,hogy a mandarin a leglustabb..affenebe jot valasztottam ....)))

 IGEN igazad van naponta tobbszor megnezem  nottek e mar ... rengeteg kotes van rajta ,,, igy akkor a remenyem megvan ...

 Bizony  a legnagyobb hibam a türelmetlenseg .Szenvedek is tole rendesen ...igy szulettem .... egyebkent gyors vagyok mindenben ,,,... es ezt a gyorsasagot varom el a kornyezetemtol is ))))))

  Egyedul az oriascitromom  '' KL''   hozza a formajat ,,,, na az kepes estetol reggelig is noni )))))

  ...Meg a bambusz ,,, ))))) na az nekem valo )))))

 VEGRE !!!! a kumkvaton kis hajtaspihek jelentek meg ....

 Mindig attol felek hogy valamelyik citrusom el akar hagyni,,, hát ezzel is szamolni kell . Vegre elertem azt hogy az egyik simacitromon----ez a szobai---))) ketcentis citromok vannak eloszor az eletemben ....navegre ))))

Előzmény: jozso48 (5498)
jozso48 Creative Commons License 2008.05.09 0 0 5499

Talán még nem késő.Szabadban még nem indultak meg annyira,keress olyan ágacs-

kákat amelyiken nincs gyümölcskezdemény és csak a csúcsán hagyj levélkezde-

ményt.Az ág legalább kétharmada kerüljön talajba és csak egyharmada álljon ki.

Ezt mostmár legjobb lenne szabadba,árnyékos helyre dugványozni.De ha meg tudnád kérni a tulajt,hogy húzzon le egy alsó ágat a talajba és egy tégladarabbal

súlyozzátok le,hogy ott is maradjon,az biztosabb módszer és ősszel már gyökeres

növényed lesz.Persze,ha úgy kell csenni akkor ez nem működik!Bocs a feltételezésért,de felénk azt tartják növényt csenni nem bűn,persze csak ha nem

okozol komoly kárt vele.

 

Előzmény: petya71 (5497)
jozso48 Creative Commons License 2008.05.09 0 0 5498

Nyilván már megtapasztaltad,hogy a citrusfélék lassan nevelik és érlelik be gyümöl-

cseiket.Nos a mandarin talán az egyik leglustább.Ha kötött az már jó,valószínű még

sokat el is fog rugni belőlük,azután megindul a növekedés és a szineződés még tovább tart.Neked a legnagyobb ellenséged én úgy látom a türelmetlenség.

Te naponta szerintem többször is megnézed nöttek-e már?

 Egyébként sokaknak (persze nekem is)hibánk ez.Azt tudomásul vesszük,hogy

egy hazai gyümölcsfa melynek a klima is megfelelő,szabadban fejlődve is csak évek

múlva kezdd teremni,de ezek a szerencsétlen déligyümölcsök,melyek edénybe nyo-

morítva tengődnek,közel sem ideális körülmények közt ezek bezzeg már teremhet-

nének legalább a második évben-igaz e.Hát nem,ehhez bizony türelmes kertész kell.Legalább 5-6 hónap mire a citrusvirágból ehető gyümölcs lesz.Ha lesz!

Előzmény: ragusa (5485)
petya71 Creative Commons License 2008.05.09 0 0 5497
szia Jozsó.találtam még egy fügét itt a közelünkben.a tanácsodat szeretném kérni,hogy most még lehet-e gyökereztetni,vagy várjak vele őszig,esetleg kora tavaszig?mellesleg már vannak rajta gyümölcsök.
ragusa Creative Commons License 2008.05.09 0 0 5496

KURDILACI  mihez viszonyitod a nagyobb kumkvatot ? Igy ahogy mutatod nagyonl atvanyos , azt szeretnem megtudni hogy az enyem a kisebbekhez tartozik  vagy a nagyobbakhoz ..)) Ezen az elso termes nagy volt es nagyon edes. De a mostaniak . lehet hogy meg noni fognak ? mert eleg kicsik es savanyuak ...

 HAAAT ami igaz az igaz )))) az oriascitrom nagyon belelendult !!!! Az a dicsekvocitromom ))))) meg az ami bent nevelodik a szobaban ,,, egyedul azon nonek a citromkak, a kintiek allnak es faznak, ,,,mar negyedik napja eppen hogy 3-4 fok van reggelente ... ahazjukban ilyenkor azert kellemesebb az ido ....

  Van a faluban egy hobbibol,  lovakat tarto csalad ,,,))) megkornyekezem oket )))))

Előzmény: kurdilaci (5494)
kurdilaci Creative Commons License 2008.05.08 0 0 5495
A lótrágya a legjobb lenne a citrusféléknek,csak vigyázni kell,hogy teljesen érett legyen.Marhatrágyát azért árulnak a boltokban,mert sokkal nagyobb mennyiségben áll rendelkezésre./ló kevés van hazánkban/A zsákos marhatrágya biztosan érett és elvileg fertőtlenítve is van.
Előzmény: taormina1 (5492)
kurdilaci Creative Commons License 2008.05.08 0 0 5494
Na ugye hogy nem kell aggódnod az óriáscitrom miatt!Őszre már az lesz a gondod,hogy annyi hajtást,levelet,termést hoz,hogy nem tudod bevinni a telelőbe:-)A kumkvat nálam is áll még,ez természetes,később induló citrusféle.Éppen csak duzzadnak a rügyei.Az óriáskumkvatom termése ilyen a másik fáéhoz viszonyítva:
Előzmény: ragusa (5485)
sjohn Creative Commons License 2008.05.07 0 0 5493
Nem tudom.
Igazából azért használnak marhát , mert az nem éget.
A lókakit ősszel szokták széthordani a szántáson , és tavasszal beszántják.
Előzmény: taormina1 (5492)
taormina1 Creative Commons License 2008.05.07 0 0 5492
A ló nem jó?
Előzmény: sjohn (5491)
sjohn Creative Commons License 2008.05.07 0 0 5491
Vegyél marhát valamelyik kertészetben.
Általában kétszer virágzik , de van , hogy egyszer sem.
Nem rendelek golgotát , mert már így is nagyon sok van , és állítólag még kapok.
Előzmény: taormina1 (5490)
taormina1 Creative Commons License 2008.05.07 0 0 5490
Kösz, ez megtörtént, a trágyától eltekintve. Lótrágyám van csak, de nem egészen érett.
Mikor, hányszor virágzik? Golgotát nem rendelsz? Már 40 növénykörül járunk...
Előzmény: sjohn (5489)
sjohn Creative Commons License 2008.05.07 0 0 5489
Nem kell minden évben átültetni.
Tedd ki az udvarra félárnyékba locsold meg egy kis citrustáppal , ha van otthon marhatrágya , akkor dobj a földjére vagy két marékkal!
Locsold , de ne legyen sárban , sem pangó vízben , meglátod az idén is kihajt és ha szerencséd van még virágozni is hajlandó lesz.
Előzmény: taormina1 (5488)
taormina1 Creative Commons License 2008.05.07 0 0 5488
Laci Bácsi-féle, kb. 80 cm-es nagyon helyes fácska. Tavaly ilyen fekete zacsis kiszerelésben kaptam, nagy cserépbe, savanyú földbe került. Újra át kellen ültetni?
Előzmény: sjohn (5487)
sjohn Creative Commons License 2008.05.07 0 0 5487
Ne!
Előzmény: taormina1 (5486)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!