Keresés

Részletes keresés

Bandimacs Creative Commons License 2008.08.06 0 0 75
Megnéztem a honlapodat - gyönyörűek a macsekok !
Nekem különösen Garfield tetszik, félelmetesen szép pofija van, olyan mint egy mini párduc :)
Neked hagyják, hogy a hasijukon is kifésüljed a bundájukat ? Vagy kozmetikushoz jártok ?
Előzmény: Angelic-Coons (74)
Angelic-Coons Creative Commons License 2008.08.06 0 0 74
Nálam is először Whiskas volt, nagyon szerette, de elég sok ízfokozó, és tartósító szer van benne, és azt mondják nem is jó a cicónak. Nehezen tudtam leszoktatni róla a macseszokat. Sok mindent kipróbáltam, csak jó minőségűeket. Ami nálam bevált az a Gourmint gold 85g de csak a szószosak és az aszpikosak.

De nem is kel olyan sokszor konzervet adni, nállam csak jutalomfalatként kapják heti háromszor. A royal  canin /rc/ -ben minden benne van csak sok víz kell mellé. Nálam most már 4 fajta royalt esznek. (maine coont; kittent; hair&skin; pure feline). Az itató pedig önitató, mindig szűri a vizet egy aktív szénszűrőn, és csobog így mindig friss. Nekem is óriás almom van és ők is elkaparják amit kell.

Nálam most születnek kicsik kb 2 hét.

Szisznyóka Creative Commons License 2008.08.05 0 0 73
Tőlem is kérdezték már, hogy ez a macsek mindig ilyen morcos és, hogy tud e egyáltalán dorombolni? :-))
Előzmény: Bandimacs (68)
Bandimacs Creative Commons License 2008.08.05 0 0 72
bocsi, eltévesztettem... azt hittem, tőlem kérdezted :)
Előzmény: Katicababy (69)
Bandimacs Creative Commons License 2008.08.05 0 0 71
Nem, a Mark-Alexisből.
Mark-Alexis Campari a neve
Előzmény: Katicababy (69)
Szisznyóka Creative Commons License 2008.08.05 0 0 70
Szia!
Nem! Ő egy olyan tenyésztőtől van, aki nemrég kezdett foglalkozni cicákkal, terápiás céllal.
Előzmény: Katicababy (69)
Katicababy Creative Commons License 2008.08.05 0 0 69

Szia!

A macsid véletlenül nem Andrews Cat kennelből való?

Előzmény: Szisznyóka (64)
Bandimacs Creative Commons License 2008.08.05 0 0 68
Hát, ez a cica kb. közepes kutya nagyságra fog nőni, akkora vagy még nagyobb lesz mint a tacsi.
És az arca sem az a jámbor kerek macsi pofi... megérzi, ha valaki fél tőle.
Ubulkám pusztán jószándéka bizonyításaként megpróbált dörgölőzni a húgom lábához, először nem is aratott osztatlan sikert, csak amikor már doromboplt is :)

Előzmény: Szisznyóka (67)
Szisznyóka Creative Commons License 2008.08.05 0 0 67
Nálunk is volt olyan, aki csak úgy volt hajlandó bejönni, ha megfogtam a macskát. Pedig még csak gyerek. Mi lesz ha megnő? :-))
Előzmény: Bandimacs (66)
Bandimacs Creative Commons License 2008.08.05 0 0 66
Hát tündér aranyosak igy ketten együtt !!!

Érdekes, hogy a macska "tudja" hogy ki a jó ember és ki nem az.
Akit én nem tartok szimpatikusnak azt általában a macska sem.
Előfordult, hogy ráfújt arra az emberre . Elég félelmetes volt, meg is ijedtem egy kicsit, rögtön szóltam, hogy meg ne mozduljon és óvatosan, lassan hátráljon ki a lakásból. (ez a felújításnál az egyik mester volt) De a pasit nem kellett bíztatni, hogy menjen :)
Előzmény: Szisznyóka (64)
Bandimacs Creative Commons License 2008.08.05 0 0 65
Hallottam én is ezekről az egyesületi villongásokról, kár hogy ilyesmi előfordulhat.

Sajnálom, hogy a tenyészetet fel kellett adnod, de hát azért ott van még Beethoven Neked ! Ő a második alomból született ? Nincs képed róla ?
Ha a férjed nem szereti a macsekokat, gondolom nem egyszerű az elkülönítésük sem, hogy ne zavarják egymást.
Előzmény: Fklari (60)
Szisznyóka Creative Commons License 2008.08.05 0 0 64
Ez igaz! Vendég nálunk se tud úgy létezni, hogy a macska ne lesse minden lépését. A doki szerint, ha így haladunk, akkor lassan nem fog beengedni idegent a házba. :-)) De már együtt őrzik a kutyával a házat.
Előzmény: Bandimacs (63)
Bandimacs Creative Commons License 2008.08.05 0 0 63
Hát, hogy kutyus lelkű-e , azt nem tudom, nekem nem volt még kutyám.
De az, hogy jámbor, kedves aranyos az biztos.
A pajtása egy gyönyörű barna cirmos kandúrka, aki még csak 1 éves ugyan - de állandóan piszkálja a nála 2-szer nagyobb Ubulkát...játszik.
Az óriási macsek hagyja, hogy harapdálják, ugráljanak rajta, és ha már nagyon elege van a pimaszkodásból - szembefordul és ráfúj a másikra és elszalad. Valószínűleg ez már egy komoly figyelmeztetés lehet, mert ilyenkor már a kicsi nem követi :)

Az biztos, hogy barátságosabb, mint a többi macsek, jön velem ajtótnyitni , megszaglássza a vendégeket ( a vendégek legnagyobb megdöbbenésére) és aztán szépen szemmel is tartja őket :)
Szisznyóka Creative Commons License 2008.08.04 0 0 62
Számomra ez meglepő volt, mert az előző macsekom teljesen más volt. Mondta az állatorvos, hogy még a végén azt is megérjük, hogy idegent nem enged be a házba. :-))Egyébként alapvetően mindegyik ilyen barátságos?
Előzmény: Fklari (61)
Fklari Creative Commons License 2008.08.02 0 0 61
Nekem volt jónéhány, és akad egy-két kivétel, de a nagy többségükben bizony elveszett egy kutya. És nem is veszett el túlzottan :o))
Előzmény: Szisznyóka (59)
Fklari Creative Commons License 2008.08.02 0 0 60
Igen, néhány éve tenyésztettem egy darabig, csak aztán olyan politikai harc kezdődött az egyesületben, hogy elment tőle a kedvem. Meg aztán megismertem a férjemet is, amikor már csak az utolsó, szívem csücske kandúr maradt meg, és ő egyáltalán nem szereti a cicákat. Abban állapodtunk meg, hogy Beethoven már marad, amíg él, de több cica nem lesz. És, bár kutyám van, de nagyon hiányoznak az én csodálatos Maine Coon-jaim!!!
Előzmény: Bandimacs (58)
Szisznyóka Creative Commons License 2008.08.01 0 0 59
Az első harapás után néz rám, hogy ez meg mi volt? A harmadik után rájön, hogy miért kapja és befejezi a harapdálást. :-))
Egyébként a híresztelések ellenére nem gondoltam volna, hogy ez a macskafajta ennyire " kutyalelkű". A Tiétek is ilyen?
Előzmény: Bandimacs (57)
Bandimacs Creative Commons License 2008.07.31 0 0 58
Köszi szépen, akkor jobb óvatosnak lenni.
Irány a piac, legalább jó csirkést könnyebb találni mint hentest.

Te régebben tenyésztetted ezeket a cicusokat ?
Előzmény: Fklari (55)
Bandimacs Creative Commons License 2008.07.31 0 0 57
Hát ez szuper aranyos !!!
Engem is pont így fegyelmez Ubulka, ha nem tetszik hogy fésülgetném, egyszerűen bekapja a kezemet : azaz ráfog és nem engedi el. Most, hogy fáj a derekam nehezebben hajolok le hozzá (könnyű zsákmány vagyok) délután amikor már elege volt abból, hogy holmi fésüléssel zaklatom - egyszerűen guggoló helyzetből lerántott a földre, és láthatóan jól szórakozott...
Esküszöm, hogy nekem is eszembe jutott már, hogy viszonzásképpen megharapjam a fülét... borzasztó kíváncsi lennék rá mit szólna hozzá ? Nálatok hogy reagál a macsek erre ?!
Az alutasakos kaját most már én is felezem, két macsek van. Ha elfogy, akkor bontom csak ki a másodikat.
Előzmény: Szisznyóka (56)
Szisznyóka Creative Commons License 2008.07.31 0 0 56
A vizestálja nagyobb mint az öntözőkanna amiből iszik, így nem hiszem, hogy ez lenne a probléma. :-)
3-4 alkalommal kap alutasakost, de nem mindig eszi meg az egészet. Megkapja a felét és ha látom, hogy enne még akkor a másik felét is odaadom. De tényleg jó étvágyú a jószág. :-)
A neten talált royal canin-t 10000 ft fölött ingyen házhoz hozzák, így nem kell cipekedni és épp ma néztem, hogy a 10 kilós ára 16600 ft. Ez a fressnapfos 22000-hez képest igen baráti. :-))
Van amikor minden gond nélkül lehet fésülni, de van amikor az istenért nem engedi. Néha be is kapja a kezem. Ilyenkor finoman meg szoktam harapni a fülét :-))) és azonnal tudja, hogy mi is a helyzet. ( én se vagyok normális, mi? )
Kozmetikába még nem vittem, így nincs tapasztalatom.
Előzmény: Bandimacs (54)
Fklari Creative Commons License 2008.07.31 0 0 55
Biztosan nem elegendő, ha a hús fertőzött. Ebben az esetben úgy kell hőkezelni, hogy az egész hús, tehát a belseje is legalább 15 percen keresztül 80 fok fölé melegedjen. Ezért javaslom inkább a baromfit, mert a piaci baromfiárusnál egyáltalán nem árulnak sertéshúst, tehát azt nyugodtan kaphatják a cicák nyersen is. A szív azért jó, mert lényegesen olcsóbb, mint a színhús, viszont merő izomrost, teát kaphatja a macska folyamatosan. A májat, egyéb belsőségeket legfeljebb heti 1-2 alkalommal ajánlatos adni.
Előzmény: Bandimacs (53)
Bandimacs Creative Commons License 2008.07.31 0 0 54
Nem lehet, hogy azért nem iszik a vizestálból mert az kicsi ?
Nálunk a vizestál olyan 7-8 literes négyzet alakú mosogatódézsa. Mielőtt iszik belőle, rálép a szélére, meghimbálja, meglötyögteti és amikor hullámzik az a rengeteg víz, akkor kezd el inni. Azt hiszem, hogy ennek az az oka, hogy a mozdulatlan dolgokat nem látja vagy inkább nem érzékeli a macsek, ha nem hullámzik a víz, nem tudja honnan is kellene inni. Talán...
Ilyenkor komoly árvíz volt a lakásban, amit végül meguntam, az egész lakás mázas padlólappal lett borítva ( a 2. emeleten ez nem hideg) és az ivótál , medence :) pedig kikerült a zuhanyfülkébe. Ott annyit és akkor lehet pacsálni, amikor és amennyit csak akar. Most szent a béke.

Azért aranyos lehet, ahogy a teknőst idomítja, valószínűleg a teknős azért ezt már nem élvezi annyira. :)

Majdnem fél éve isiászom van (nem tudok cipelni) ezért én csak a 2 kg-os csomagolást veszem. Az állatorvosnál talán egy picit olcsóbb mint itt a hálón, de nem emlékszem pontosan mennyibe került . Most szabin vagyok, a jövő héten majd megkérdezem és megírom.

Jól értettem, hogy 1 nap 3-4 alutasakos kaját is megeszik - egyedül?
Akkor hál'Istennek jó étvágya van :) de kell is, hiszen most erőteljesen növekszik.

Neked hogy tűri, hogy a bundáját fésülgessed?
Nekem a fejét, farkát és a hátát engedi, a hasiját meg a fenekét nem.
Eszébe sem jut hogy odakapjon, de rondán-figyelmeztetően nyávog és ha már elege van belőle, hát elszalad.
Te voltál már vele kozmetikában ? Hogy bánnak ott a macsekokkal?

Előzmény: Szisznyóka (52)
Bandimacs Creative Commons License 2008.07.31 0 0 53
Köszönöm, ez nagyon jó ötlet.

Nekem közel 20 éve vannak cicáim, ez elsők nyers husin éltek meg több mint 15 évet - marha szívet, néha egy kis felsált is :) bárány vesét, nyul májat stb. ettek. És nem voltak válogatósak, ízlett nekik.
Mostanában újra megpróbálkoztam a marhahusival -kiábrándító volt az eredmény. Normál menetben piacra nem jutok el, az egy külön program, kirándulás - jó esetben szombatra.
Több környékbeli hentesnél próbálkoztam marhahúst venni, ami volt a pultban az már eleve olyan sötét színű gusztustalan valami volt, hogy nem vettem meg. Amikor kaptam végre gusztusosnak tűnő darabot, ami szép világospiros szaftosnak tűnő darab volt, a macska megszagolta és elkezdte kaparni a lábával a földet mellette - mint az ürüléket. Megszagoltam és megdöbbenten vettem észre, hogy nincs semmilyen szaga a húsnak (az a jó nyershús illat) - tehát a hentesnél vagy már a vágóhídon valamivel kezelték, lemosták vagy az ördög tudja mit csináltak vele, hogy a vevő ne érezze, hogy már félig romlott...
A teljesség kedvéért: azért néha sikerült jó minőségű húst is vennem a környéken.

Hát, akkor nincs más hátra, felveszem a piacot is a teendők listájára - és újra megpróbálkozom.

Azon a problémán, hogy a hentesnél azonos tőkén szeletelik az esetleg fertőző disznóhúst és a marhát - sokat rágódtam.
Ha hazaviszek nyers húst azt a kicsomagolás után forró vizben meg szoktam mosni, felszeletelem és beteszem a mélyhűtőbe.
Amikor etetem, akkor a mikróban felmelegítem - szerinted ez elegendő ? Abban az esetben, ha mégis fertőzött lenne az Aujeszky vírussal ?
Előzmény: Fklari (51)
Szisznyóka Creative Commons License 2008.07.31 0 0 52
Csak az ára miatt kérdeztem, hogy hol veszed a kaját, mert pl. a Fressnapfban igen húzós ára van a 10 kilósnak. Találtam az interneten egy oldalt, ahonnan lehet rendelni és ott kb. 4000-rel olcsóbb mint a Fressnapf. Így onnan fogok rendelni, mert mindenképp a 10 kilós a legköltséghatékonyabb szerintem.

Nálunk sajnos nem mindig kaparja el a produktumot. Illetve inkább sosem :-)), így emberes egy illat terjeng a fürdőben. Természetesen őkelme is megkapta a lehető legnagyobb méretű wc-t, hogy kényelmesen elférjen. De mostanában, hogy többet kint van, mindig a kertben kell szaladgálnom a szag után. :-)

A száraz kaja nálunk is mindig kint van. Alutasakost 3-4 alkalommal kap naponta. Kicsinek volt néha hasmenése, akkor főtt csirkemellet kapott rizzsel azt is megette. De megeszi a sziveket is ha arról van szó.

Ez a vizes tál kérdés nálunk érdekes, mivel a drága nem iszik tálból. Ez hogy jött nála azt nem tudom, de vagy az akvárium vizéből, vagy az öntözőkannából, vagy a kerti madáritatóból iszik. De minden esetben megkaparja a víz tetejét mielőtt iszik.

Egyébként a kedvenc helye az akvárium teteje. Fekszik rajta és lóbálja a farkát a vízben és paskolja a teknősök fejét. :-D
Előzmény: Bandimacs (49)
Fklari Creative Commons License 2008.07.31 0 0 51
Próbáljatok meg a macsekoknak baromfi szívet adni. Én régebben tenyésztettem Maine Coon-t, és mikor sokan voltak, bizony semmilyen alutasakos konzervet sem kaptak. De a csirke, pulyka, esetleg libaszív az nagyon bejött nekik, az egész piciknek darálva adtuk és főve, a nagyobbaknak nyersen, ha biztos helyről származik. (A macskák nem kapnak madárinfluenzát, szalmonellát, csak az veszélyes, ha mondjuk disznóhús mellett tárolták). Igaz, nekem nem sűrűn volt válogatós Maine Coon-om. De nagyon hiányoznak, mivel most semmilyen cicám sincs...
Előzmény: Bandimacs (49)
Bandimacs Creative Commons License 2008.07.31 0 0 50
Mert a cica még növésben van !
azt olvastam, hogy 3,5 éves korára éri el majd a felnőtt súlyát, termetét. Még van 2,5 éved :) hátra.
Ennyi idős korában Ubulka is sokkal többet evett és akkorákat kaksizott - mint egy ember :)

Nálatok nem pancsol a vizében a macsi ?
Amikor hozzánk került 12 hetesen az öreg (akkor 5 éves) cicával 2 hét alatt barátkozott meg. Amikor belakta már a lakást, azzal játszott, hogy a szövet játék egerét a szájába vette, odavitte a vizestálhoz és lázasan mosta-mosta...
Akkor cseréltük ki a vizesedényt egy nagyobb méretű müa. szegletes mosogatótálra, mert a kicsiből a nagymosás miatt állandóan kiverte a vizet, mást sem csináltam, mint óránként töltöttem fel friss vizzel.
Előzmény: Katicababy (47)
Bandimacs Creative Commons License 2008.07.31 0 0 49
A melóhelyemtől 20 méterre van egy állatorvosi rendelő és ott szoktam a Royal Canin Main Coon szárazkaját venni. Nincsenek sokan, mint az üzletekben és a kiegészítő vitaminokat, játékot, kefét stb. is megveszem, ha kell. Ha meg valami gond van, mielőtt lélekszakadva elrohannék a saját orvosunkhoz azért ott mindig lehet tudakozódni.
Nagyobb bevásárlóközpontok állatkereskedéseiben is láttam, és a BricoStore-ban is.
Ez prémium kaja és drága is, gondolom ezért tartják csak kevés helyen, nem mindenki engedheti meg magának.

Nálunk a macsekok alomtálcára járnak, elkaparják a macskaalomba a produktumot - nincs szaga. Nagy méretű alomtálcát vettem, abba a nagy cica Ubulka is kényelmesen belefér és több mint félig van macskaalommal. Ha végzett a dolgával, mélyen elkaparja - talán ezért nincs szaga.

Lehet, hogy a kaja körül valamit elrontottam, mert a macsekok nagyon válogatnak...
A száraz táppal nincs gond, a Royal Canin bevált, a másik cica ugyanebből a Young Male-t eszi.
Konzervből a whiskas alutasakost veszem, egyszer megeszik - máskor meg nem. Ha csak simán kiteszem a tányérra, akkor a szaftot lenyalogatják a többi marad és egy óra múlva már nagyon gusztustalan. Próbáltam, hogy villával összetöröm és belekeverem a szaftot a kajába - egy ideig működött, de a macsekok mindig 1 lépéssel előttem járnak:)
Valahol olvastam, hogy a main coon cicák másképpen esznek, mint a többiek, hát ez nálunk is igy van. Jön-megy csipeget - nasizik.
Naponta 2-szer kapnak konzerv kaját reggel és este. (a száraz állandóan kint van) Mikor hazamegyek délután sokszor a reggeli még ott van a tányérban, lehet kidobni.



Előzmény: Szisznyóka (46)
Szisznyóka Creative Commons License 2008.07.30 0 0 48
:-)) Néha azt gondolom, hogy mamutot tartok, nem macskát. A basset kutyánk nem termel ekkorákat. :-)) Nekem azt mondták, hogy gyerek kajában van valami adalék, amitől ilyen büdös a produktum.
Előzmény: Katicababy (47)
Katicababy Creative Commons License 2008.07.30 0 0 47
Szerintem ez fajtasajátosság! Nálunk is naponta 2X nagyon büdös van... és nagyon nagy...
Előzmény: Szisznyóka (46)
Szisznyóka Creative Commons License 2008.07.30 0 0 46
Mi is royal canin-t eszünk, de egyenlőre még a gyereknek valót. Alutasakosok közül pedig a Whiskas jött be neki. Ha mást teszek elé, akkor fúj egy jó nagyot és néz rám, hogy bolond vagy te? Ha már szó esett a maine coon eledelről, akkor megkérdezném, hogy attól is olyan penetráns büdös a széklete? Valamint hol veszed?
Előzmény: Bandimacs (45)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!