Keresés

Részletes keresés

mágus67 Creative Commons License 2010.05.21 0 0 7814
üdv kolégák hozzátok lenne egy kérdésem. csak olyan válaszoljon aki ilyen kutakat szokott csinálni.
KB 90 m ig kell furnum 125mm csövet kell letennem karotázs vizs gálatra nincs lehetőségem, kérdés érdemes-e kutató fúrást csinálni? 80mm es fúróm van. Ezt azért kérdezem mert 30-40 m kutakat szoktam csinálni. ezeket telibe szoktam fúrni.centrifugál szivattyút használok. aválaszotokat előre köszönöm.
jószerencsét
lacek80 Creative Commons License 2010.05.21 0 0 7813
ahoj olvasom mit irtok ha valakinek szukségevan szlovák nyelv forditásra aba tudok segiteni
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.21 0 0 7812

fetya1 !

Én csőbúvár párti vagyok mert mi van ha majd az a vizecske nem fél hanem másfél méterrel kerül mélyebbre és máris lehet ásni az aknát :) Nem beszélve a légtelenítési, lábszelep és szívócső és egyéb problémákról amit bevállalsz pár tízezer ft előny reményében. Ráadásul sokkal gazdaságosabb egy csőbúvár.  Ha lehetőséged engedi egy pedrolló lenne a javaslatom pl

ez  Ha vékonyabb a pénztárca akkor egy ilyen BP10 es amit nálunk a Metróban egész jó áron is meg lehet venni időnként. Ezek több szórófejet is ellátnak meglátod.

Üdv!

( Hú azok a jó kis hőlégballon találkozók Poprádon Kassán és Szencen :) De jókat is buliztunk és klassz barátokat szereztünk. Egyszer meg is szóltak hogy magyar földön magyarul kell beszélni, és milyen igazuk van. )

Előzmény: fetya1 (7811)
fetya1 Creative Commons License 2010.05.21 0 0 7811
Tudod az a baj velünk szlovákiai magyarokkal, h szlovákok nem vagyunk, magyarnak meg nem tekintenek minket sokszor. A 2 nemzet közötti határon tipródunk, bármelyik politikus kijelentései miatt az ostor rajtunk csattan. Keserű dolgok ezek, mert nem egyszerű magyarnak lenni nálunk, meg kell szenvedni érte.
Egy mondás jut eszembe: Kása nem étel, taliga nem szeker, tót nem ember.
Visszatérve Újvárra: a belumi cég él és virul, bár a címe már más, a sigma cég megszűnt, van vmi utóda, de nem tudni mivel foglalkozik...
Nem válaszoltál a kérdésre, hogy milyen szivattyút. Igen, 900 m2 a kert.
Előzmény: true75 (7809)
true75 Creative Commons License 2010.05.21 0 0 7809

 

- komoly bajok vannak most a Slotákoknál, autóipar a béka segge alatt(gyakorlatilag ebből éltek), a turizmusuk 64%-kal csökkent(gyanítom Fico meg a részeges Slota barátja ezért mindent meg is tett) így a minap már azt olvastam, hogy hazánk gazdasági fejlődése megelőzte Slotákiát

- hétvégén egy vitaműsorban egy ilyen mondatot hallottam, természetesen a tv-ből

xxxx évben a tótajkú tirpákok a jobb megélhetés reményében megalakították Slovákiát.......:)

 

ez már megint az én véleményem

- gyakorlatilag mi vagyunk az ellenségük és mégis a mi fürdőink, határmenti városaink vannak tele slotákokkal

- valamelyik nap a győri élményfürdőben lógattam a lábam de már nekem volt kellemetlen, hogy az egész fürdőbe üvöltve tótul beszélő slotákok vettek körül

Előzmény: Törölt nick (7807)
true75 Creative Commons License 2010.05.21 0 0 7808

 

igen, már vége annak az időnek amikor 1,20 koronáért ettük a Deli csokit:)

Előzmény: Törölt nick (7807)
true75 Creative Commons License 2010.05.21 0 0 7806

 

gyanítom erre gondoltál:)

 

http://www.belumi.sk/

Előzmény: Törölt nick (7804)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.21 0 0 7805
Végre valami szép is, éljen a magyar szlovák jó viszony :) Teljesen komolyan gondolom, csak most láttam a hiradót és tart még a dolgok lecsengése nálam.

Szép napot mindenkinek.
Előzmény: Törölt nick (7804)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.20 0 0 7804

Helló    fetya 1  !                            Most olvasom, hogy Szlovákiában, Nové Zámky -ban   ( Érsekújvár )  élsz.  Ezért megjegyzem, hogy az  1990 -es években én rendszeresen éppen abban a városban szoktam beszerezni a búvárszivattyúkat.    Tehát ezügyben nem kell messze menned.

 

Nem tudom, hogy megvan -e még a  BELUMI  nevü Cég ?  Juraj Bednárik és Ján Ponesz működtette.  ( Obrancov mieru 32. )   Vagy a másik, a  PIPÓ , amelyet a Stefan Daniel vezetett, ( Povazska 16. ) akinek egyúttal Vadászház vendéglője is volt, -  és többször meghivott vendégségbe oda.  A Sigma szivattyúgyárat is jól ismertem, Polena Ladiszlav volt a termelési főmérnök akkoriban, meg a Jan Ölveczky.  Nagyon korrekt és rendes Emberek voltak velem mindig, barátilag és üzletileg is!   Üdv. !

Előzmény: fetya1 (7801)
kavics105 Creative Commons License 2010.05.20 0 0 7803
üdv Freddy 4

Segítséget kérnék Pápakovácsi-Attyapuszta talajszerkezetéről, vízadó rétegeiről.
Segítségét előre is köszönöm!
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.20 0 0 7802
Helló   fetya 1  !           Az a bizonyos kb.  9 áras kert, az ugye  900 m2. -nek felel meg.  Napi átlagban a szakemberek  m2. -enként  5  -  8 liter vizzel számolnak, a talajminőség függvényében.  Ezek alapján Neked napi kb.  4,5  -  7,2  m3. vizet kell felhasználnod a terület öntözésére.  A többi már csak a gyakorlati öntözéstechnika helyes megválasztása. Amely kérdésre választ találsz a  www.öntözéstechnika.hu  web oldalon.
Előzmény: fetya1 (7801)
fetya1 Creative Commons License 2010.05.20 0 0 7801
Üdv! Kerti locsoláshoz, egy kb 9 áras kertnél milyen szivattyú az ideális? Mert elbizonytalanodtam, h csőbúvár, esetleg a barkácsáruházak vmelyik olcsó terméke, vagy egy komoly 4-5 lamellás 5/4ed colos kerti cucc a megfelelő. A másik 3 kertet az utóbbi látja el vízzel, a kút 150es cső, ebben egy műanyag 5/4es cső, végén szívókosár, 7m-es nyugvó vízszint, komoly vízkivételnél is a vízoszlop kb 0,5m-et süllyed. Mit javasoltok? Nem a legolcsóbb megoldás érdekel, de nem is tűzoltóautó ciszternáját akarom megtölteni 2 perc alatt.
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.19 0 0 7800
Figyi! Jön a víz? Tiszta? Mert akkor semmi gond :)
Előzmény: medved1 (7799)
medved1 Creative Commons License 2010.05.19 0 0 7799
Most megnéztem, de kavicsot most nem tudok rá tenni. (Ezzel úgy látszik elkéstem) A teteje most éppen nem folyékony, olyan sárszerű.
Lentebb meg nem látok, hogy mi van mélyebben.

Lehet abból baj, hogy nincs körbekavicsolva, 10 méterig? - (Azon kívül, hogy tudjuk mi a hivatalos eljárás.)

Előzmény: Törölt nick (7798)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.19 0 0 7798
medved1

Szerintem szivasd a kutat, hogy jöjjön a víz folyamatosan, és kavicsold körbe. És kész
Előzmény: medved1 (7761)
t-online Creative Commons License 2010.05.19 0 0 7797
Ezt nem értem... mondom voltak nálam kútfúrók, akik többféle megoldást kínáltak fel, gondolod, hogy ők nem szóltak volna ha ez nincs ..... van mindkettő, házam nincs, de villany és víz a szomszédból van.
Előzmény: Törölt nick (7794)
medved1 Creative Commons License 2010.05.19 0 0 7796
Igen, csakis a cső köré. Most egy egész napig esett rá az eső, meg sem merem nézni.

Amúgy pedig, hogy is van ez a 10m -es kavicsfeltöltés? Az iszapot ki kellett volna szedni, és a helyét feltölteni kaviccsal?
Előzmény: Törölt nick (7795)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.19 0 0 7795
medved1

Helló.

Úgye nem a kútba szórod?!? Csak köré?
Előzmény: medved1 (7793)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.19 0 0 7794
Kell villany és víz a fúráshoz.
Előzmény: t-online (7792)
medved1 Creative Commons License 2010.05.18 0 0 7793
Úgy láttam ilyenek nem voltak a végén. 2-3 vödör kavics került a cső köré, gondolom ez szál le az aljára. Ezután fel lett az egész töltve földdel - mondjuk nem sok kellett rá, mert iszappal volt tele.

Ha nem javul a helyzet az időjárás javulásával sem, akkor nekem kellesz valamit kezdeni vele.

Tehát kavicsot szórhatok bele? 32-es sóderem van jelenleg, az jó bele?
Előzmény: Törölt nick (7788)
t-online Creative Commons License 2010.05.18 0 0 7792

Üdv.

 Balatonkenese a település, a szomszédoknak álltalában vastagabb kútjaik vannak mint a 40-es, ezért is kérdeztem, hogy a több lehetőség közül melyiket favorizájam.

Hát vízaknát, nem hiszem, hogy tudnánk csinálni.

Előzmény: vizeslaci (7789)
Potip Creative Commons License 2010.05.18 0 0 7791
Üdv!

Köszönöm a segítségeteket!
Jövő héten megírom, hogy mire jutottunk. Bizakodó vagyok a tekintetben, hogy több kútfúró is dolgozik ezzel a módszerrel eredményesen, tehát működik a dolog. Persze ők ismerik minden csínját-bínját a módszernek, de egy kis találékonysággal megoldjuk...

További jó furkálást mindenkinek!

Potip



567 Creative Commons License 2010.05.18 0 0 7790
Köszi a választ. Az utca eleje.
Előzmény: banános joe 70 (7763)
vizeslaci Creative Commons License 2010.05.18 0 0 7789
Helló t-online!

A környékbeli kutak milyen átmérővel készültek?
6-8 méteres talajvíz szintnél valószínüleg a 40-es csővel készült kútnak nem ártana egy akna.
Melyik település?
Üdv :vizeslaci
Előzmény: t-online (7787)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.18 0 0 7788
Helló    medved1 !                     Leirásod alapján, sajnos az a bizonyos kút egyszerűen nincsen készen, tehát nincs befejezve.  Akármilyen a csőátmérő, akkor is minden esetben a csövön kivüli  "gyűrűs teret" kikell töltenie a kútfúrónak, a pillanatnyi helyzetnek megfelelően.  Minimum felszinig feltölti szűrőkaviccsal, a csőrakat megtámasztása, iszaplepény lecsúszása és az esetleges rétegbeomlás miatt.  De ha szakember az illető, akkor max. 10 m. -el felkavicsolja a szűrőscső felső mélységközét, majd homokol kb. 2  -  3 m. -ert, végül kitölti  1,8 kp./dm3 sűrűségű cementtejjel a felszinig a  "hézagot",  a  ( gyűrűsteret ).     További szép estét kivánok !
Előzmény: medved1 (7761)
t-online Creative Commons License 2010.05.18 0 0 7787

Üdv.

Kb. 6-8 méteren van a talajvíz, és a kutak a környéken 20-25 méter mélyek.

 

A talaj agyagos, homokos, nincs szikla, + ilyesmi.

 

Csak kerti locsolásra kellene, talán a zuhanyba, ha lesz ház, és persze

 

jó lenne ha a szivattyú mobil lenne , mert még nincs ház, se pajta ahova el tudnám zárni.

 

Ezért, valami olyan megoldás kellene, hogy a szivattyút el tudjam vinni haza.?

Előzmény: Törölt nick (7776)
vizeslaci Creative Commons License 2010.05.18 0 0 7786
Helló Potip!
A 65mm-es furat az majdnem karcsú,de meglehet próbálni (főleg ha tényleg csak az első vízadó rétegbe vagy ahogy írod.) A fölső agyagréteg nemfog beomlani és ha rendesen kiöblítetted és nem maradt sehol szűkebb a furat(fölkenődés ,stb) akkor le kell mennie a szűrőzött 40-es csőnek.
A csőnek csak a külsö részét birod szűrőzni,és a belső kavicsolást felejtsd el. (nem maradna odalent)
A 4 méternyi vízadót szűrőzd be teljesen.
Az említett 1 méter szűrővel hozott homokot? Ha nem akkor +próbálhatod 1 fokkal durvább szűrővel,hátha találhatő a rétedbe 1 kicsivel durvább szemcse is.Akkor a kis szemcse "kikopik" a szűrő körűl es sokkal jobb lesz a vízhozamod.
Kavicsozni ennél a furat átmérőnél memigen tudod,max durvább sóder ami amikor már a szűrő a helyére kerűlt,folyamatos de szabályzott tisztavizes öblítés mellet lemegy a cső mellett,és ha ügyesen csinálod helyetcserél a finomabb szemcsével.
sok sikert és kitartást(kelleni fog)

Üdv:vizeslaci
Előzmény: Potip (7784)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.18 0 0 7785
Úúú

Ez ilyen vékony csöves fúrás abban nem tudok segíteni
Előzmény: Potip (7784)
Potip Creative Commons License 2010.05.18 0 0 7784
Tisztelt Che-pel!

Köszönöm a gyors reagálást!
Vízöblítéssel fúrunk, a furat átmérője ~65 mm, így a homokszita már nem férne el a 40-es cső mellett, tehát valószínüleg maradok az első megoldás mellett. Már gondolkodtam azon is, hogy a szűrőkavicsot és a szűrőszövetet valahogy a kijuggalt/réselt cső belsejében helyezem el, így nem utólag kellene kavicsozni. Nem tudom, hogy ez mennyire működőképes. Esetleg ilyenről hallottakak már?
Valamint honnan lehet tudni, hogy a kavicsozás elérte a szűrő felső részét + ezután kell-e "rétegzárás", vagy mivel végig a 22 m-en agyag, ez elhagyható (mivel nem nyitok egybe víadó rétegeket)?
Egyébként a környék földtanilag nagyon változatos (már-már kaotikus) felépítésű, de a szomszédoknak hasonló mélységű a kútjuk.
Esetleg a kút mélységére vonatkozólag van valamiféle etikai szabály? Én max. 30-35 m-re gondoltam, ez még nem veszélyezteti az ivóvíz rétegeket.

Üdv,
Potip
Előzmény: Törölt nick (7782)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.18 0 0 7783
ok. csak gondoltam rád is.
Előzmény: Törölt nick (7781)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!