Keresés

Részletes keresés

kurdilaci Creative Commons License 2008.05.12 0 0 5546
Semmi baja sincs a kumkvatodnak,egyszerűen csak később indul.Az enyémek is így állnak.
Előzmény: petya71 (5545)
petya71 Creative Commons License 2008.05.12 0 0 5545
két hónapja is elmúlt már mióta vettem ezt a kis kumkvát fácskát,át is ültettem,meg is metszettem,de valahogy azóta is csak egy helyben topog,meg se moccan.sőt,még a régi gyümölcseinek a száracskái is rajta vannak és olyan erősek,mintha rajta volna a gyümölcs.sehol még csak rügyet sem látok rajta.szerintetek ez normális?nem szeretném elveszíteni :(dsfggh
petya71 Creative Commons License 2008.05.12 0 0 5544
köszi szépen,nagyon kedves vagy :).remélem egyszer összejön!
Előzmény: kurdilaci (5543)
kurdilaci Creative Commons License 2008.05.12 0 0 5543
A meghívás áll,bármikor sok szeretettel várlak Titeket!
Előzmény: petya71 (5539)
kurdilaci Creative Commons License 2008.05.12 0 0 5542
Köszönöm a kedves szavakat!
Előzmény: niamano (5538)
guran3 Creative Commons License 2008.05.12 0 0 5541
Szépek a növényeid, nyáron remélem majd élőben is látom.
Előzmény: ragusa (5532)
guran3 Creative Commons License 2008.05.12 0 0 5540
Szerintem a banánsarjat válaszd le. Nekem sikerült tropicanáról az ekkorákat.
Előzmény: Sequoia (5524)
petya71 Creative Commons License 2008.05.12 0 0 5539
LACI én csak ámulok és bámulok!!!!gyönyörűséges kis birodalmad van,le a kalappal.egyszeriből nagy vágyat éreztem,hogy esetleg egyszer meglátogassalak(persze csak ha meghívsz :) ).a citrusok pedig lenyűgözőek!!!csak gratulálni tudok.
Előzmény: kurdilaci (5535)
niamano Creative Commons License 2008.05.12 0 0 5538
Laci meseszép kerted van! Nagyon tetszik, és megnyugtattál, hogy a mániáim mellett is lehet szép kertem, és nem kell a sok cserépnek csúnyán sorakozni, mutatkozhatnak teljes pompájukban :)
Gratula!

Gáborke: mail megy
Előzmény: kurdilaci (5535)
petya71 Creative Commons License 2008.05.12 0 0 5537
köszi szépen a fotókat.örülök,hogy ilyen szépen megindultak a citrusaid :))).nekem is egy kertes ház az álmom,ami csak az én kis birodalmam lenne :).ja,még egy kérdés,télen is ott a radiátor előtt tartod a benti citromot?köszi
Előzmény: ragusa (5532)
kurdilaci Creative Commons License 2008.05.12 0 0 5536
Marika!Nagyon érdekesek ezek a lila citromok,sose láttam ilyet.Biztos hogy nem festetted be őket valamivel?:-))
Előzmény: ragusa (5532)
kurdilaci Creative Commons License 2008.05.12 0 0 5535

A csúzlit csak poénnak szántam/bár tényleg van/,nem vagyok egyáltalán harapós természetű,s tőlem növénybarát látogató még nemigen távozott üres kézzel,lopni sem kell,mert odaadom szivesen,ha valamiből több példány van.Nem felejtem el azt sem,hogy annó én is kiloptam a szegedi füvészkert üvegházából 60 darab kaktuszsarjat,az ottani nagyon kedves nénike cinkos ,hallgatólagos beleegyezésével,s mivel szatyrom nem volt,ezért az ingem alá,a derekam köré pakoltam a szúrós szerzeményeket.Ebből lett az első kaktuszgyűjteményem.Most már be merem vallani,mert harminc évvel ezelőtt,főiskolás koromban történt,s azóta már biztosan elévült ez a "bűncselekmény":-))De a kertemben álló,legszebb,kék színű ezüstfenyő se kimondottan becsületes úton került hozzám,ő nagyon jól érzi magát nálam,míg a drága pénzért vásárolt többi fenyőm egytől-egyig kipusztult.A fotóimon látható hatalmas fenyők gádorosi szaporításból származnak,azok természetesen kedvelik a hazai klímát.Küldök néhány virágzó citrusképet/óriáscitrom,narancs,tahiti mandarin,kalamondin /valamint a kert madártávlatból.

Előzmény: petya71 (5519)
ragusa Creative Commons License 2008.05.12 0 0 5534
JA es viragja is SOKKAL nagyobb  a tobbinel.
Előzmény: ragusa (5533)
ragusa Creative Commons License 2008.05.12 0 0 5533

...nahat ekkora zÜRBEN  hogy mekkora kavarodast csinaltam , de remelem kisilabizaljatok ))) itt a csunyamandarin kepe amit lehagytam nagy igyekezetemben

 

KERDESEM a ciromszakikhoz,,, jojo ertem hogy lilas a citromvirag esetleg a termes ,,, DE ENNYIRE ??? es miert van hogy masok tök zoldek elso pillanattol...

Előzmény: ragusa (5532)
ragusa Creative Commons License 2008.05.12 0 0 5532

1-2 szobai citrom3-4 ___ ez lila , sot nem is lila hanem majdnem bordo citrom es virag ,,, ez mar telen a padlasszobaban is ilyennek indult

 4 ez a kumkvat 160 centis ,  igy fenrol jobba mutat ))) mar beindult VEGRE hajtani fog

 

5   ennek a mandarinnak valami bajavan   NEM TECC ahogy kinez HOHOO beindult az ORIAScitromom)))) RENGETEG bimbo jo es level jon rajta ez is 180 centis , ezt kaptam KURDILACITOL ajandekb Laci akkora szived mint a KeletiPU ...

Előzmény: ragusa (5531)
ragusa Creative Commons License 2008.05.12 0 0 5531

Petya ma mar lesz foto.

 Kertes hazban elunk es annyira fütünk hogy egeszseges legyen )))))))nekunk is meg a zsebunknek is .

19-20  fok MAXIMUM )))

Előzmény: petya71 (5528)
ragusa Creative Commons License 2008.05.12 0 0 5530

 Szia! HÁT nektek kell a kerteshaz....csak az a baj hogy Pesten horror aron vannnak . videkre nem gondoltatok koltozni ???

 Legyen mielobb szerencsetek , szivbol kivanom .

 Egyszer egy faiskolai kertesz azt mondta hogy igazan nagy szabadsagban csak kerteshazban lehet elni . Minden embernek ott kellene . Es mi is miskolci panelbol jottunk ki videkre ,,, a KERT kedveert)))

Előzmény: Sequoia (5524)
Sequoia Creative Commons License 2008.05.12 0 0 5529
Szia, Zotyi, köszi a fogadtatást meg a bátorítást. A banánom Musa "Bananarama" fantázianévre hallgat, ami a wikipedia szerint egy törpe cavendish változat, szintúgy, mint a "Tropicana", de nem teljesen azonos a kettő. Láttam a tieidet, de mintha nem mondtad volna még el mindről, hogy micsoda - mintha kicsit tesztelni próbálnád a topic közönségét, hogy valaki be tudja-e képről azonosítani az összeset. De szerintem - tekintve, hogy rengeteg kultúrváltozat fut különféle fantázianeveken, ráadásul anélkül, hogy "rendesen" elkülönülő fajtákról lenne szó, ez még mikroszkópos vizsgálattal sem mindig lehetséges, nemhogy kisfelbontású fotóról.
Előzmény: Zotyi75 (5526)
petya71 Creative Commons License 2008.05.11 0 0 5528
ja és várom a fotókat :))))))
Előzmény: ragusa (5522)
kojonó Creative Commons License 2008.05.11 0 0 5527

 

Szia Zotyi!

 

Addid is felrakok egy képet a citromról. Már tavaly és azelőtt is termett. Most kezdi hozni újból a bimbókat. Előtte levő cserépben mandarin van, amit Görögországból hoztunk, de a keveleit ledobálta. Valami miatt csörgősre száradt az összes levele. A szára még zöldnek tűnik. Vajon kihajt-e még? A pici cserépben is görögből való citrom van. A fáról lehullott élfonnyadt citromban táláltunk csírázó magokat.

 

 

Előzmény: Zotyi75 (5518)
Zotyi75 Creative Commons License 2008.05.11 0 0 5526

Szia Sequoia!

 

Üdvözöllek itt a fórumba. Nagyonszép a banánod ez a banán Musa Tropicana lehet ahogy látom, nekemis van ilyenfajta banánom, lejjebb itt a topikba láthatod az egyik hozzászólásomnál mind az ötféle banánomat. Ha lehet ne csak csendestársként légy jelen itt a fórumba illetve, teis oszd meg tapasztalatainat és kérdezz bátran ha segítségre van szükséged, ha lehet mindig a megfelelő topikba írj, a topikok témájjának megfelelően.

 

Üdv: Zotyi

Előzmény: Sequoia (5524)
Sequoia Creative Commons License 2008.05.11 0 0 5525
Mindjárt javítom is magam. itt a topikon is van valaminek > valakinek.
A citrusfácskára pedig a másik esély az, hogy kumquat, amiből pár héttel a kikelése előtt dugdostam magokat (csak sajnos nem tudom már, hogy melyik cserépbe), tehát akinek van magról kelt kumquatja, az talán meg tudja mondani, így néz-e ki a fiatal fája - és akkor némi szomorúsággal beletörődöm, hogy az indiai citromra még várnom kell, de nem baj, mert a kumquat is jó :)
Előzmény: Sequoia (5524)
Sequoia Creative Commons License 2008.05.11 0 0 5524
Sziasztok, egy kicsit bemutatkozom. Bocs, ha túl hosszúra nyúlik. Kb. egy hónapja találtam rátok, és azóta apránként végigolvastam a topicot, ha nem is betűtől betűre, de alaposan átböngészve. Látom, hogy nemcsak a téma jó, hanem a társaság is. Egy darabig még valószínűleg csendestársként leszek vendég errefelé - régi álmom a télikert, de pillanatnyilag budpesti panelben lakom, tehát csak egy beépített erkélyt tudok erre a célra használni, ami egyben kamra, szerszámtároló és lomtár funkcióját is betölti. Van rajta egy nagy babérbokrom, egy szép nagy golgotám (sima coerula; 1-2 hete kezdett virágozni az idén), rozmaring és különféle egyéb fűszernövények, meg egy rakat virág.
télikert panelben
Az asszonykával együtt szépen elterveztük, hogy kb. jövő tavaszra leszünk olyan helyzetben, hogy házba költözhessünk. (No ekkoriban találtam a topikra.) Aztán kiderült, hogy - elég csúnya körülmények között - ki lettünk ejtve egy szép pénzt hozó projektből (amúgy bölcsészek vagyunk, és nem kaszálunk nagy összegeket sehol), vagyis a ház már terveiben düledezni kezdett. Azért nem adtuk fel, próbálunk többet dolgozni (drukkolhattok nekünk), és félig-meddig dafkéból vettem egy törpebanánt (a banán szintén régi vágyam). Mondván: mire ez kinövi a lakást, csakazértis lesz házunk.
a szimbolikus banán
No, azért mindezek elmesélésén kívül van konkrétabb okom is, hogy beírok most. Szeretnék felnevelni egy indiai citromfát. Nem tudom, ismeritek-e az indiai citromot; ez egy apró (3-4 cm átmérőjű), gömbölyű, éretten teljesen sárga külsejű, nagyon vékony héjú lime-féleség. (Pl. ezeken a képeken szerepel: indiai lime 1, indiai lime 2 - mellesleg én tartom fent a belinkelt honlapot.) Kérdés, tudja-e valaki a pontos nevét ennek a citrusnak? Sima aurantifolia? Vagy annak valamilyen kultúrváltozata? Esetleg másik faj? Ha hibrid, akkor régi, történelmi hibrid lehet, mert egész Indiában megtalálható. Ismeri valaki az igényeit, fagytűrőségét? Indiában elég hűvös északi vidékeken is olcsón kapható (ahol téli éjszakákon néha-néha enyhe fagy van már).
Jozso48, tavaly (3840. hsz.) említettél egy indiai édes limette fát, képet is tettél be róla. Ez ugye nem az általam keresett növény, hanem Citrus limetta? Kb. narancs nagyságú, zöldessárgára érő termésekkel, amikből kiváló juice lesz? Itt van egy kis kép az én magoncomról (iker kelt ki a magból, a többi magból viszont semmi):
indiai citrom
Ő még tavaly nyáron hozott magból kelt ki hónapok elteltével a tél vége felé, illetve sajnos az is lehet, hogy mégsem az, akinek remélem, mert a télen dugtam le pár más citrusmagot is. Amikor ezeket elduggattam (a fikusz meg még pár szobanövény mellé), még nem nagyon számított, hogy kikelnek-e, csak amolyan próba-szerencse volt. Most viszont, ha már itt a növényke, vigyázni szeretnék rá, lehetőleg beazonosítani, és persze annak örülnék a legjobban, ha az általam kedvelt apró lime lenne. No meg ha kiderülne, hogy ez a faj magról is pár év után teremni szokott...
Tehát tud valaki segíteni azonosítani ezt az apró növénykét, hogy milyen citrus? És tudja-e valaki, hol lehetne az indiai lime-ból fácskát, dugványt vagy akár csak oltóágat szerezni?
Egzotikus cseréket egyelőre nem tudok felajánlani, csak tamarindmagom van készleten, ha valakit érdekel. Jópárszor hoztam már Indiából dugványnak való növényeket, és pár magot is, de a legnagyobb siker eddig egy kis pippalfa (Ficus religiosa) 3-4 éves nevelgetése volt - aztán egy nyári elutazáskor, amíg a szomszéd locsolta a növényeket, végül nem bírta a beépített erkély sivatagi kiképzését. Próbálkoztam teacserjével, néhány fűszernövénnyel, frangipanival, papaya és egy-két virágos fa magjával, de ezek nem jöttek be. Ja, és anyósomék nevelgetnek egy általunk hozott mangóból kikelt csemetét. Sajnos azt sem tudom, mikor lesz legközelebb alkalmam Indiában járni, de előbb-utóbb biztosan lesz, tehát előfordulhat, hogy a jövőben azért tudok hozni magot vagy dugványt.
Egy másik indiai fa, amit nagyon szeretnék itthon nevelni: a karilevél fája. (Ennek semmi köze a nálunk Curry-növén néven terjedő Helichrysum italicumhoz.) A becses neve Murraya koenigii, de nem virágáért tartják, mint a Murraya paniculatát, amiből úgy láttam, itt a topikon is van valaminek, hanem aromás leveleiért, amiből ugyan van egy-két marékkal a mélyfagyasztómban, de nagyon jó lenne a saját fámról szedni, mint most a babért. (Ellentétben a babérral, a karilevél szárítva alig jó valamire.) Tud valaki ilyet? Neten itt-ott lehet rendelni, de egyelőre nem próbálkoznék külföldről élőnövény hozatásával. Az eddigi egyetlen dugványozási kísérletem 2-3 hét után elpusztult; állítólag viszonylag könnyen gyökeresedik a fa, úgyhogy ha legközelebb alkalmam lesz, próbálkozom majd lazább talajjal, gyökereztető hormont használva.
No, mostanra befejeztem - bocs még egyszer, hogy ennyi helyet elraboltam, és köszönök bármiféle tanácsot.
petya71 Creative Commons License 2008.05.11 0 0 5523
köszi szépen a válaszod.valószínű újra megpróbálok én is egyet bent nevelni,mert szeretnék egyet ami egész évben a szobám dísze lehet.még csak annyit,hogy Nálad télen kb.hány fok van?
Előzmény: ragusa (5522)
ragusa Creative Commons License 2008.05.11 0 0 5522

PETYA! Igen , tulajdonkeppen , '' jatszasibol'')))) mert ugyis csak jatek az egész ,,,citrusozas ,,,Igen telen nyaron itt ezena helyen akarom nevelni ,,, amig hagyja magat )))) ,,,jelenleg nagyon szep egeszseges ....Ha jo lesz a gepem akkor lefogom fotozni neked ...

 Meg ez a citrom nem volt kint soha, megvettem tavaj , az OBI-ban es azota bent tartom . Ugyanis van tobb belole, es most felmerem  a helyzethez valo alkalmazkodasat .

 A tobbi kint van regota az udvaron , es majd a pinceben fognak majd telelni .Kiveve ezt az egyet , ŐT szobanovenykent akarom tartani .

  A nappali delifekvesu ablaka elott .

 Azt tapasztalom hogy , egyszerre viragoztak ,   arrol ami kint van lepergett  a gyumolcsok   jo resze, e , es ezen meg csak nőnek,,, nagy oromomre )))

 Ugy veszem eszre hogy idebent batrabb.

 NEfogadjatok szot nekem ez csak privat probalkozas , jatszadozas))) Ja es ezt csak alulrol locsolom.

Előzmény: petya71 (5520)
Zotyi75 Creative Commons License 2008.05.11 0 0 5521

Szia csitromka!

 

Egyik kis banánodatse ültesd ki a szabadba, csak tedd ki őket a szabadba árnyékos helyre, lehetőleg tűző nap ne érje őket, mert leperzselheti a leveleit, most még ajánlatos ezeket a kis banánokat éjszakára bevinni. A Havasi banán elméletileg -10 fokot bír ki, de itt Magyarországon nemnagyon vannak tapasztalatok a kiültetett teleltetésével kapcsolatba, szerintem most az idén ne ültesd ki, majd csak jövőre ültesd ki, de akkorse véglegesen, ősszel vedd fel és kb 10 fokos helyiségbe teleltesd és némi fényt is kapjon. A hidegkedvelő banánokat télen 10 fok körül kell teleltetni némi fény mellett, a melegkedvelőket pedik 20 fok felett sok fény mellet kell teleltetni, vagyis ezeket nem kell teleltetni, mert ezek folyamatosan hajtanak növekednek, így nem kell nekik téli pihenő. Ha valami godod kérdésed van a banánokkal kapcsolatba akkor keress meg itt vagy e-mailbe és segítek neked. Nem tudnál a kis banánaidról képet feltenni, látni szeretném őket.

 

Üdv: Zotyi

Előzmény: csitromka (5513)
petya71 Creative Commons License 2008.05.11 0 0 5520
szia Ragusa.tényleg bent neveled az egyik citromfácskát?hol tartod,mert én is szeretnék egyet bent is tartani,de eddig sajnos mind elpusztult :( .esetleg télire is bent akarod tartani?minden részlet érdekel :).előre is köszi.
Előzmény: ragusa (5500)
petya71 Creative Commons License 2008.05.11 0 0 5519
na jó Laci akkor Nálad nem próbálkozom....de csak a csúzli miatt :))))))))))
Előzmény: kurdilaci (5505)
Zotyi75 Creative Commons License 2008.05.11 0 0 5518

Szia kajonó!

 

Nincs mit, nagyon szivesen az infót, majd várom a képet de azt a ne csak ide tedd fel ebbe a topikba, hanem a Fagytűrő banánok topikba is tedd fel.

 

Üdv: Zotyi

Előzmény: kojonó (5515)
Zotyi75 Creative Commons License 2008.05.11 0 0 5517

Szia Tartomo!

 

Az első banán fajtájját azt eltaláltad, a két utolsót azt nemtaláltad el. Várom további tippeiteket.

 

Üdv: Zotyi

 

 

Előzmény: Tartomo (5511)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!