Keresés

Részletes keresés

t-online Creative Commons License 2010.05.24 0 0 7836

Ha egy 40-es pvc-vel meg lehetne oldani az én kutam is már kész volna.

 

De nem működik mindenhol ez a technológia sajnos..

 

Ezért nem olyan egyszerü mint gondolod.

 

Én is egy százasat tartok korrektnek egy kétnapi munkáért.

 

Én bútorokat gyártok, amit készítek 15 évig használják, mégsem keresek 2 nap alatt 100.000 forintot.

 

De a kútfúróktól nem sajnálom, szerintem aki korrekt áron, és jól dolgozik annak van munkája.

 

A mi cégünk 86 óta működik reklám nélkül.

 

Előzmény: adingos (7833)
adingos Creative Commons License 2010.05.24 0 0 7835
ÖCSÉM ! ENNEK AZ ÖSSZEGNEK A FELÉÉRT ELMEGYÜNK HOZZÁD? ÉS MEGFÚRJUK A KUTAD !!!!!!
Előzmény: t-online (7831)
adingos Creative Commons License 2010.05.24 0 0 7834
Ez marhaság. 6.000ft /méter?????? Ez vagy elírás, vagy zagyvasár.
Mi a fenét ad 6.000/méterért a mester??? Arany csövet???

Na ennek az ürgének sem lessz melólya az tuti !!!!!!!
Előzmény: mkgstnxh (7832)
adingos Creative Commons License 2010.05.24 0 0 7833
Én nemtudom ki hol, merre lakik, aztmeg végképp nem, hogy a mesterek arrafelé mennyiért dolgoznak, de nekem a legmagasabb ár egy 30méteres kútra közel 100.000ft volt. Addig kerestem a mesterek között, míg számomra elfogadható árat nem talááltam. És persze nagyon szemelőtt tartottam a szakértelmet, és a hozzá állást. Egy valamirevaló mester előbb megkérdezi mi az én elképzelésem, majd elmondja ő mit akar, és közös megeggyezésre jutunk a végkifejletnél. Nem kér előleget, és nem hívatkozik mondvacsinált dolgokra. Ő elvégzi a dolgát, én fizetek, és mindenki örül.
Eredmény: Számomra elfogadható ár, maximálisan elvégzett garanciális munka, és korlátlan ivóvíz.

15.000ft az első 10méter, + méterenként 1600-2000ft ig.
Ez egy 30méteres kútnál max 45.000ft - 50.000 anyaggal tokkal vonóval.
MUNKAIDŐ? MAX 1 NAP.

Miért is kell nektek 1 év ???????? Nem értem !!!!!!!!
Előzmény: mkgstnxh (7832)
mkgstnxh Creative Commons License 2010.05.24 0 0 7832

Utána kérdeztem itthon, felénk 6000/m és akkor csak egy likam van a földbe.10m nél az 60000ft.Ugyhogy inkább pancsolok.Ha nem megy,még akkor is hivhatok "vakondot".Ha én csinálom,kb 1/2 év alatt megtérül,Ha csináltatom több mint 1év.Na meg a sikerélmény.

 

Előzmény: adingos (7828)
t-online Creative Commons License 2010.05.24 0 0 7831

Ma a telekre lefelé menet a 70-es uton, volt egy kútfúró kimatricázva, és felhívtam.

Azt mondta 12000/méter egy 30 méteres kútnál.

Ez a mai havi átlag jövedelem 3 szorosa... talán ezért.

Előzmény: adingos (7828)
tempra1 Creative Commons License 2010.05.24 0 0 7830
Szerintem jó ha valaki akar sikerélményt.
én is ugy voltam vele hogy meg kell probálni és bejött.
ugyhogy kitartás mkgstnxh.
amugy sima 5000 ft-os buvárszivattyúval csináltam,2" pvc anyacső ,1" szivócső. rengeteg viz van belőle.
Előzmény: adingos (7828)
Kakukkapa Creative Commons License 2010.05.24 0 0 7829
Üdv Mindenkinek!

Ajánlatokat szeretnék kérni fúrt kútra Bp. XVIII. ker Szentimre-kertvárosi részébe (Béke tértől délre 2-3 utcával). Csak öntözési célra használnám a kutat.
Amit tudok, a szomszédban van ásott kút, melyben a víz kb. 20-23 méter mélyen van.
Köszönöm előre is!
adingos Creative Commons License 2010.05.24 0 0 7828
Nahát nahát.
Azt nem értem, hogy mit szarrágóskodtok azon a költségen, amit egy jó szakember elkér a fúrásért, és még ráadásul garanciát is ad. Nektek ennyire megéri inkább kínlódni kókányolni, mintsem csak állni és nézni ahogyan órák alatt iható tiszta bőhozamú kutatok lesz ? Aztán meg síránkoztok, hogy nincsen víz !
Hát??????? Hajrá, sok sikert hozzá!
Előzmény: mkgstnxh (7826)
mkgstnxh Creative Commons License 2010.05.24 0 0 7827
az asszony kikergetne a világbol ha a porszivoval kutat furnák. :DDD
Előzmény: Törölt nick (7825)
mkgstnxh Creative Commons License 2010.05.24 0 0 7826

Kavics az nix,homok annál inkább.Na meg agyag.Én laikus a homokba kételkedem, mer az könnyebben moshato, könnyebben beburul.Vagy tévedek?Itt a 40es cső köré kell szornom a mosott kavicsot?Hát egy probát megér.Szivattyut ugyis vennem kell,ha nem jön össze keresek valami hivatalos "vakondot" :) A száraz kutfurásos tecnikát ismerem,ahol kézi oszlopfuro szárát meghosszabbitják,és minden 5-6tekerés után kiemelik a földet.Ez 5 méternél már elég nehézkes.Van valakinek még valami házi ötlete?Még megvárom a szárazabb időt,most kb 4méteren lenne vizem, nyáron meg semmi.

Előzmény: Törölt nick (7825)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.24 0 0 7825

mkgstnxh



Már volt aki porszívóval el jutott 3m-ig aztán jöttünk mi :) Müxik a Búvárszivattyú is csak homokban , de sem elötte , sem utána nem csinál semmit, (Pl:kavicsban)
Előzmény: mkgstnxh (7820)
mkgstnxh Creative Commons License 2010.05.23 0 0 7824
Azt hittem lassabban megy.Valami nagyobb teljesitményü szivattyuval csináltad?Azt nem értem még mien vastag lesz a béléscső.Ami furt kutat láttam az kb 30cm átmérős cső, körülötte kavics.nekem helyette a vascső megy csak le,és az körül töltöm fel kaviccsal? Vagy kb.100as pvc cső befér?
Előzmény: tempra1 (7821)
mágus67 Creative Commons License 2010.05.23 0 0 7823
köszi az infót . további szépestét
Előzmény: Kútdoki (7822)
Kútdoki Creative Commons License 2010.05.23 0 0 7822
Helló Mágus !
Természetesen a keresőfuratot bővítem fel a végleges méretűre,csak ez folyamatos munkát követel,ha nem használsz bentonitot,vagy mást !
Mivel a fúrás végeztével lassan a fúróiszapot elisszák a rétegek,és omlik a furat. Ha csak egy idő után akarod felbővíteni,akkor problémás,mert nem hordja ki a furadékot a szivattyú,és fúrócső csere alkalmával omlás jöhet létre...-és ez csak a jéghegy csúcsa.
Tehát megállás nélkül kell végigcsinálni...
Jószerencsét !
Előzmény: mágus67 (7819)
tempra1 Creative Commons License 2010.05.23 0 0 7821
Helló.
Én is mosásos módszerrel csináltam nem pvc csövel
hanem félcolos csővel és 26m mély.
reggel 8kor keztük és 13orakor lent volt az anyacső.
Előzmény: mkgstnxh (7820)
mkgstnxh Creative Commons License 2010.05.23 0 0 7820

Szevasztok szakik!

Házilag akarok kutat furni.Nem mélyet,az első talajvizréteg nekem bőven megfelel.Csak kerti öntözésre,kocsimosás stb.kellene.itt a neten több oldal mindig egy helyre vitt,ott elég érdekes modszert irtak le.Buvárszivattyuval meg pvc csővel.Probálta már valaki?Én nagyon kételkedek benne.Mire vizzel kimosok 7-8 métert,valoszinü nyugdijjas leszek.Meg mien átmérő lesz?mert 40es pvc cső az szerintem nagyon kevés.

mágus67 Creative Commons License 2010.05.23 0 0 7819
köszönöm a válaszod kútdoki. még egy kérdés a kutató fúrást szoktad bővíteni ,vagy arább fursz a kutató fúrástól? jószerencsét.
Előzmény: Kútdoki (7817)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.23 0 0 7818
http://www.youtube.com/watch?v=_gd_TBUso7k
Kútdoki Creative Commons License 2010.05.22 0 0 7817
Helló Mágus 67 !

Annyit szeretnék mondani,hogy csak akkor fúrd telibe azt a 90m-t ha ismered a terepet,talajviszonyokat.
Máskülönben,mi is csinálunk próbafuratot 95mm-es fúróval,ha előzőleg még nem fúrtunk a környéken.
Máskülönben miként tudnál szűrőt készíteni? Vagy réselt csövet használnál?
A kút teljes hosszában 125-ös cső kell,hogy legyen?
Tehát nem kell,de ajánlott a kutatófúrás ismeretlen helyen !-a biztosabb sikerért...
Üdv,jó fúrást!
Előzmény: mágus67 (7814)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.22 0 0 7816

Üdv !

A net nem nagyon ismeri a típust így csak annyit tudok hogy meg kellene tudni a gyári paramétereit és azzal összevetni. Erős a gyanúm hogy ez nagyon leharcolt darab már.

Én a múltkorában egy Jolly névre hallgató ipari hulladékot szereltem amiről ugyancsak lebeszélnék mindenkit. Drága és szar. Majd Pedrollo árban mérik és a felét sem tudja annak.

Előzmény: Cooperhead11 (7815)
Cooperhead11 Creative Commons License 2010.05.21 0 0 7815
Üdv. Mindenkinek !!

Segítség kellene ! Egy telekkel együtt hozzájutottam egy 30 m mély kúthoz.

Benne egy IDEÁL 100 /1100W/ mélykúti szivattyúhoz...,szimering,kondenzátor,áramkapcsoló

csere után elindult.

Egyenlőre hordóban próbáltam ki, nagynyomásúnak tudtam ,meglepett hogy újjal,

betudtam fogni,-ekkor a motor leállt majd újraindult.

Nem tudom hogy ez megfelelő-e vagy gond lehet a motorral?

Köszönöm

mágus67 Creative Commons License 2010.05.21 0 0 7814
üdv kolégák hozzátok lenne egy kérdésem. csak olyan válaszoljon aki ilyen kutakat szokott csinálni.
KB 90 m ig kell furnum 125mm csövet kell letennem karotázs vizs gálatra nincs lehetőségem, kérdés érdemes-e kutató fúrást csinálni? 80mm es fúróm van. Ezt azért kérdezem mert 30-40 m kutakat szoktam csinálni. ezeket telibe szoktam fúrni.centrifugál szivattyút használok. aválaszotokat előre köszönöm.
jószerencsét
lacek80 Creative Commons License 2010.05.21 0 0 7813
ahoj olvasom mit irtok ha valakinek szukségevan szlovák nyelv forditásra aba tudok segiteni
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.21 0 0 7812

fetya1 !

Én csőbúvár párti vagyok mert mi van ha majd az a vizecske nem fél hanem másfél méterrel kerül mélyebbre és máris lehet ásni az aknát :) Nem beszélve a légtelenítési, lábszelep és szívócső és egyéb problémákról amit bevállalsz pár tízezer ft előny reményében. Ráadásul sokkal gazdaságosabb egy csőbúvár.  Ha lehetőséged engedi egy pedrolló lenne a javaslatom pl

ez  Ha vékonyabb a pénztárca akkor egy ilyen BP10 es amit nálunk a Metróban egész jó áron is meg lehet venni időnként. Ezek több szórófejet is ellátnak meglátod.

Üdv!

( Hú azok a jó kis hőlégballon találkozók Poprádon Kassán és Szencen :) De jókat is buliztunk és klassz barátokat szereztünk. Egyszer meg is szóltak hogy magyar földön magyarul kell beszélni, és milyen igazuk van. )

Előzmény: fetya1 (7811)
fetya1 Creative Commons License 2010.05.21 0 0 7811
Tudod az a baj velünk szlovákiai magyarokkal, h szlovákok nem vagyunk, magyarnak meg nem tekintenek minket sokszor. A 2 nemzet közötti határon tipródunk, bármelyik politikus kijelentései miatt az ostor rajtunk csattan. Keserű dolgok ezek, mert nem egyszerű magyarnak lenni nálunk, meg kell szenvedni érte.
Egy mondás jut eszembe: Kása nem étel, taliga nem szeker, tót nem ember.
Visszatérve Újvárra: a belumi cég él és virul, bár a címe már más, a sigma cég megszűnt, van vmi utóda, de nem tudni mivel foglalkozik...
Nem válaszoltál a kérdésre, hogy milyen szivattyút. Igen, 900 m2 a kert.
Előzmény: true75 (7809)
true75 Creative Commons License 2010.05.21 0 0 7809

 

- komoly bajok vannak most a Slotákoknál, autóipar a béka segge alatt(gyakorlatilag ebből éltek), a turizmusuk 64%-kal csökkent(gyanítom Fico meg a részeges Slota barátja ezért mindent meg is tett) így a minap már azt olvastam, hogy hazánk gazdasági fejlődése megelőzte Slotákiát

- hétvégén egy vitaműsorban egy ilyen mondatot hallottam, természetesen a tv-ből

xxxx évben a tótajkú tirpákok a jobb megélhetés reményében megalakították Slovákiát.......:)

 

ez már megint az én véleményem

- gyakorlatilag mi vagyunk az ellenségük és mégis a mi fürdőink, határmenti városaink vannak tele slotákokkal

- valamelyik nap a győri élményfürdőben lógattam a lábam de már nekem volt kellemetlen, hogy az egész fürdőbe üvöltve tótul beszélő slotákok vettek körül

Előzmény: Törölt nick (7807)
true75 Creative Commons License 2010.05.21 0 0 7808

 

igen, már vége annak az időnek amikor 1,20 koronáért ettük a Deli csokit:)

Előzmény: Törölt nick (7807)
true75 Creative Commons License 2010.05.21 0 0 7806

 

gyanítom erre gondoltál:)

 

http://www.belumi.sk/

Előzmény: Törölt nick (7804)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.21 0 0 7805
Végre valami szép is, éljen a magyar szlovák jó viszony :) Teljesen komolyan gondolom, csak most láttam a hiradót és tart még a dolgok lecsengése nálam.

Szép napot mindenkinek.
Előzmény: Törölt nick (7804)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!