Keresés

Részletes keresés

zsa. Creative Commons License 2006.09.19 0 0 2504
Nekem tetszik,én akartam ilyen mintájút,minőségileg sem mondható rossznak,csak a pácolás nem olyan mint amilyennek szerettem volna.Eleve az ajtó le van alapozva,a tok nincs.Hiába vettünk hasonló festéket,mégsem lett egyszínű.De ha megnézed az ajtót,foltos.Mikor lekentem még egyformának tűnt,de ahogy száradt,egyre foltosabb lett.
Előzmény: ppmr (2503)
ppmr Creative Commons License 2006.09.19 0 0 2503
Amúgy a beltéri ajtóval mi a baj? Minőség vagy csak a design?
Előzmény: zsa. (2502)
zsa. Creative Commons License 2006.09.19 0 0 2502

Igen,így utólag már igencsak nevetséges összeg,akkor jónak tünt.

Igen.

Előzmény: ppmr (2500)
ppmr Creative Commons License 2006.09.19 0 0 2501

Milyen OSB lapot tegyünk a padlásra, hogy ott lehessen pakolászni? 12 vagy 15 mm- eset? Mik a tapasztalatok?

 

ppmr Creative Commons License 2006.09.19 0 0 2500

230 nm- re hogy jött ki 15M költségvetés?

Az ajtó milyen? Farost lemez és azon préselt fa?

Előzmény: zsa. (2499)
zsa. Creative Commons License 2006.09.19 0 0 2499

Szia!

 

Kerestünk egy kivitelezőt amikor már tudtuk hogy építkezni fogunk,és a költségvetés szerinte 15 millió lett volna.Ez az első házunk,fogalmam sem volt mit kell nézni,meg sem néztem mi van a költségvetésben,csak beleugrottunk.Még nincs kész teljesen a ház,de 23 milliónál tartunk(kerítés még nincs,nincs szigetelve a ház,ezért ugye szinezve sem,járdák stb.).És a nagy részét saját kezűleg oldottuk meg,tehát igazából a munkadíj sincs benne.230 m2 brutto alapterületű a ház amúgy.

Előzmény: NeomatiK (2497)
zsa. Creative Commons License 2006.09.19 0 0 2498

Beltéri ajtóból nem túl jól választottunk,de talán bírják majd egy ideig.

A bejárati ajtónk meg műanyag,de el van vetemedve vagy nem tudom mi a baj vele,de nem lehet becsukni,csak jó erősen becsapni.Amúgy azzal is viccesek voltak.Biztonsági ajtót kértünk,és idehozták egy sima ajtót aminek a belseje rózsaszín volt,és amikor sütött a nap szép ajtónk volt,rózsaszín.:DSzerintem azt gondolták nem fogunk reklamálni,de amikor megtőrtént a panasz,szó nélkül kicserélték a panelt.És most kérjek új ajtót?:/

Nekünk ez lett,de sajnos a pácolás sem tökéletes,mindenesetre ez marad egy pár évig.:D
Előzmény: puntooo (2495)
NeomatiK Creative Commons License 2006.09.19 0 0 2497

"a mi költségvetésünket csak 10 millióval számolták el"

 

Szia.

Erről légy szíves kicsit bővebben mesélni.

Előzmény: zsa. (2496)
zsa. Creative Commons License 2006.09.19 0 0 2496
Persze én nem értek hozzá,lehet hogy nem jól csinálták meg a fafödémet náluk.Én gondolkozok beépítésen,persze csak ha szaporodik a létszám,így már a tetőt is eleve magasabbra csináltuk.Csak egy dolgot tartson szem előtt aki építkezik:soha nem mondd hogy soha.:))És mindenki legyen szemfüles,a mi költségvetésünket csak 10 millióval számolták el,persze az építkezés során mindig adódnak meglepetések.:D
Előzmény: puntooo (2495)
puntooo Creative Commons License 2006.09.19 0 0 2495
Itt most összekeveredett a födém és ajtó kérdés, de ezt igaz nekem válaszoltad? Biztos, hogy nem lesz beépítés, ugyanis lapos a tető, így az egész tetőt újjá kéne szabni a beépítéshez!


puntooo
Előzmény: zsa. (2493)
ppmr Creative Commons License 2006.09.19 0 0 2494
Ez azért nem feltétlen a FAfödém hibája. Födémet el lehet rontani akkor is, ha vasbetonból van. Mi jártunk egy ilyenben, az építkezés során készült képekről kiderült, hogy az áthidalóknál 'púpos' volt a téglasor, valszeg az volt az oka.
Előzmény: zsa. (2493)
zsa. Creative Commons License 2006.09.19 0 0 2493

Sziasztok!

 

Bocs hogy beleszólok.

Most nem tervezi a tetőtér beépítését,a moston van a hangsúly!És ha 2 év múlva igen?Akkor kidobott egy csomó pénzt az ablakon.A szomszédnál,fafödém-gipszkartonos megoldás van.Nagyon csúnyán meg van repedve körbe az egész mennyezet,a miénken egy hajszál repedés sincs.De mindenki döntse el mennyi időre építi a házát,hány év múlva szeretne felújítani és stb...

Előzmény: memorix (2479)
Vezso Creative Commons License 2006.09.19 0 0 2492
Hát nézzétek meg. :)
Nem hiszem, hogy a vetemedés ellen elég lenne az, hogy másból csinálják. A lényeg,hogy tisztességesen kiszárított anyagból csinálják.
Előzmény: ppmr (2491)
ppmr Creative Commons License 2006.09.19 0 0 2491

Azok nálunk múanyagok mindenhol, a beltérivel van a gond. A préseltek nem vetemednek (annyira), ezért rakják be inkább azt. Na, azok úgy is néznek ki.

Akkor annyira nem gáz, hogy sima luc? Sógorom szerint, aki asztalos, ha hossztoldott és többrészből áll, nem lehet gond...na, de ha nem ilyen?

Előzmény: Vezso (2490)
Vezso Creative Commons License 2006.09.19 0 0 2490
Normális árban csak lucot találsz beltérre. Szerintem nem lehet gond. Az egész tetőszerkezet abból van.
Kültérre mi borovit vettünk.
Előzmény: ppmr (2488)
Darla 13 Creative Commons License 2006.09.18 0 0 2489
Beltérre még elmegy, de kültéri nyilászárónak nem igazán jó.
Előzmény: ppmr (2488)
ppmr Creative Commons License 2006.09.18 0 0 2488

Sziasztok!

Kinéztünk egyfajta beltéri ajtókat, és a kivitelezővel megdumáltuk, hogy megnézi milyen minőség. Az ajtó olyan formájú, ami tetszik a páromnak is, viszont lucfenyőből van. Mint hozzá nem értők marhára örültünk, hogy milyen szépek lesznek, erre mondja a kivitelező, hogy hát luc. Az nem jó minőségű. :( :( Na, kössz. Ennyit arról, hogy megnézi a minőséget....ordítani tudnék.

Tényleg olyan rettenetes a lucfenyő ajtó?

puntooo Creative Commons License 2006.09.18 0 0 2487
"Míg a vasbeton födém m2-re 11-14000 Ft a fafödém már 6500 Ft/m2 áron elkészíthető."

Bocs, hogy még mindig ezen rágódom, de ez hogy jött ki Neked? A szigetelést is beszámoltad? Nálunk a szóba jöhető tüzépen a beton il. porotherm rendszerre is kb. 5000 Ft/nm jön ki, ehhez jön még ugye a vakolás. A fagerendák viszont csak 675 FT/m-be kerülnek, 60 centinként, erre jön még némi lécezés+gipszkarton, ez 2000 Ft alatt van! (A vakolás nélkül beépíthető mestegerendásat nem tudom.) Én luxusnak tartanék 600e Ft-ot költeni a betongerendára, amikor csak dísznek kell, csak egy kis folyosót akarok kialakítani járhatóra, mellette lomtároló szekrényekkel!


puntooo
Előzmény: memorix (2468)
Axióma Creative Commons License 2006.09.18 0 0 2486
Erdekes, regen lattam rajta arakat. Vagy csak a toluk kapott prosiban?
Mi kb. ket eve voltunk naluk erdeklodni, es padloztunk egyet. A felepites koltsege annyi lenne, mint megvenni valahol telekkel egyutt keszen, nem tul olcso helyen... mindenesetre a legkisebbek kivetelevel mar akkor nem fert bele a szocpol-hatarba. Valamint nagyon rugalmatlanok, alig lehet valtoztatni azon amit kiadtak, es iszonyat rossz nemelyik terv (a tobbi meg csak nekunk nem tetszett). Ja es termeszetesen ha a beepithetoseg nem engedi az adott telekre egyiket sem, akkor bukta... szoval veluk akkor epittetnek, ha valamelyik ahogy van tetszene, es iszonyat sok penzem lenne, csak a kulcsot akarom a vegen (bar azert mar meg is vehetned).
Ha talalok (tavalyelotti) arakat, beirom ide elrettentesul... emlekeim szerint mar akkor 200e/nm feletti (nana', hogy brutto) arak voltak, es ebben semmi nincs benne ami valtozhat.
Előzmény: Norby99 (2480)
lackok Creative Commons License 2006.09.15 0 0 2485
kb 40Ft/db. Hol van helyileg, mert nekem pont ilyen kellene vagy 200 darab?!!?
Előzmény: jucó1 (2473)
ppmr Creative Commons License 2006.09.15 0 0 2484

Hát korábban volt ez téma, valaki írta is, hgy ismerőse azért adta el a házat, mert nyekergett a fa... Hogy az milyen, nem tudom.

De még egy pozitív érv a fa mellett (remélem igaz, a kókler tervezőnk mondta), hogy jobban megtartja a meleget. Ezzel szemben a vasbeton elvezeti.

De ezt kommentálja valaki, mert nem vagyok benne biztos, hogy értett hozzá az ürge. 

Előzmény: puntooo (2482)
puntooo Creative Commons License 2006.09.15 0 0 2483
ferenda=fa-gerenda (újmagyarul-)))
Előzmény: puntooo (2482)
puntooo Creative Commons License 2006.09.15 0 0 2482
Azt mondta a tervezőm, hogy a fa-födém a megfelelő hőszigeteléssel együtt már nem is olyan jó bolt. Szerintetek? A másik ellenérv az, hogy a fa minősége kiszámíthatatlanabb. Tudom, vannak évtizedes ferendák is, de nem nagyobb a kockázat, a későbbi vetemedés veszélye? puntooo
Előzmény: puntooo (2481)
puntooo Creative Commons License 2006.09.15 0 0 2481
Szóval akkor nem volt igaza az építészemnek a födém ügyében! (A betonfödém járulékos költsége,+ munkája egyébként a vakolás is, ez is növeli a különbséget.) Még azt szeretném tisztázni, hogy milyen szerkezetre gondoltok pontosan! A barátom a gerendákra alulról gipszkarton lapokat csavarozott fel. Ti is ezt számoltátok, vagy valami komolyabb faszerkezetet?
Még egy kérdés (félúton a hőszigetelés topic felé):
Azon gondolkodom, hogy az alap 38-as N-F ...thermhez képest fentebb lépek: vagy a 38-es HS Porothermet, vagy valamelyik 35-36-os N-F-et építtetem be. Ezeknek a k értéke és nm-ára is csaknem megegyezik, viszont, ha a vastagabbat választom. akkor a brutto alapterületem is nő, összesen 3,5 nm-rel. Ilyenkor hogy kell számolni: A falfelület-ár számít, ami egyenlő, vagy a nm-ár, ami ugyebár legalább 400e FT-tal több!

puntooo
Norby99 Creative Commons License 2006.09.15 0 0 2480

Sziasztok!

 

Én egyenlöre még nem épitkezek, csak a teeervezést fontolgatom...Ellátogattam a wienerbergerhazak.hu oldalra ahol kész terveket lehet megvásárolni, +épittetni, és minden ezzel járo huzavonát lefolytatnak helyettem... Viszont árak nincsennek leirva...gondolom én, hogy nem hiába! Esetleg valakinek infoja erröl a wienerberger épitö cégröl?

 

Elöre is köszike!

memorix Creative Commons License 2006.09.15 0 0 2479

Ha veled fizetettnek meg mindent mert pl  bérlik vagy épp akkor veszik meg a faanyagott akkor nem olcsóbbb...amúgy nem egy köművesnek van zsalúzathoz anyaga....és akkor már is olcsóbb...:)

 

Azonban visszatérve az eredeti kérdéshez, szerintem fafődémmel olcsóbban kitudsz jönni, mivel mint irtad nem tervezed most beépíteni a felső szintett...

Előzmény: ppmr (2478)
ppmr Creative Commons License 2006.09.15 0 0 2478
Nem mertem megszólalni, nehogy megint hüleséget mondja a födémről, de én is úgy emlékszem, hogy a monolit a leghúzósabb.
Előzmény: Vezso (2476)
gabocsiga Creative Commons License 2006.09.15 0 0 2477
Azóta volt némi áremelés....
Előzmény: Vezso (2475)
Vezso Creative Commons License 2006.09.15 0 0 2476
nekem a sorrenddel kapcsolatban más a véleményem. A monolit a legdrágább. A zsaluzat miatt.
Kimaradt a mesterfödém, ami árban a gerendás és a monolit között van. Ebben az esetben, ha jól tudom porotherm áthidlókat egybe vasalnak a koszorúval és a fölötte lévő betonnal is. Nem kell zsaluzni és nem is rpedezik úgy, mint az e gerendás.
Előzmény: memorix (2468)
Vezso Creative Commons License 2006.09.15 0 0 2475
én májusban 44e-ért vettem
Előzmény: gabocsiga (2474)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!