Keresés

Részletes keresés

Bűvössárkány Creative Commons License 2010.10.31 0 0 12807
Off
Én nem!:) ITT vagyok, több régi ismerőssel együtt!:)
On
Előzmény: ziko3 (12806)
ziko3 Creative Commons License 2010.10.31 0 0 12806

OKé!

A hümmőgésnél tovább vinném olyan helyre,ahol labor is van.

 

OFF- nagyon eltüntél...((( - ON

 

Előzmény: Bűvössárkány (12805)
Bűvössárkány Creative Commons License 2010.10.31 0 0 12805
Hozzánk írt először Keylargo, én irányítottam ide. Segítségként, a hsz.-a elejéről ez lemaradt: "Sziasztok!
Miután a dokik csak hümmögnek, kérdezem tőletek, hátha van valakinek ilyen irányú tapasztalata:..."

Ebből arra következtettem, hogy vitte dokihoz...
Előzmény: ziko3 (12804)
ziko3 Creative Commons License 2010.10.31 0 0 12804

Helyedbe sürgösen vinném dokihoz,mert a diffenbachia mérgező!!!

 

Amugy nem irod,hogy mióta van ez az állapot,csak,hogy " egy alkalom"............

 

Remélem viszed dokihoz és még nem visszafordithatatalan a folyamat....((((

Előzmény: Törölt nick (12803)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.31 0 0 12803

 

Segítséget kérek!

 

Szépen fejlett kandúrom egy alkalommal belógott abba a szobába, ahová nem volt szabad bejárnia: két termetes diffenbachia állt az ablak alatt.

Meglapult, nem vettük észre, hogy bennt van...mire megjöttünk, egy jó nagy levélnek a fele már hiányzott.

Másnapra rettenetes hányás és hasmenés. Rengeteg vizet ivott és rohamosan veszteni kezdte a súlyát, mert alig maradt benne valami.

Mára nyolckilós cica lefogyott2-3 kilóra és noha nagyjából sikerült stabilizálni az állapotát (nem romlott tovább), de érdemben nem is javult.

Máig nagyon rosszul értékesíti az elfogyasztott élelmet, állandóan éhes.

 

Ha valakinek volt már ilyen esete, kérem, írja le. Fontos volna tudnom, mire számíthatunk! Köszönöm előre is!

Wet RinR Creative Commons License 2010.10.29 0 0 12802
Hasmenés-hányás esetén először is fontos az általános állapot felmérése. Ha a cica melegnek tűnik, bágyadt, étvágytalan, vagy folyamatosan hány, akkor azonnal orvoshoz kell vinni. Ha a tünetek ellenére élénk, enne is és normális a testhőmérséklete, akkor lehet várni 1-2 napot, hátha maguktól elmúlnak a tünetek. Ilyenkor fontos a diéta (12-24 órás koplaltatás, utána sovány főtt csirkehús, joghurt, kefír). Ha a diéta ellenére nem változik az állapota, akkor feltétlenül meg kell mutatni az állatorvosnak. Ha a tünetek megszűnnek, akkor még legalább 2-3 napig folytatni kell a diétát, majd fokozatosan (!) kell visszatérni az állat normális étrendjéhez. Fontos azt is figyelembe venni, hogy egy kölyökcicának sokkal kevesebb tartaléka van, mint egy felnőtt állatnak, ezért már egy 24 órás hasmenéses-hányásos kórfolyamat komolyan legyengítheti és a kiszáradás miatt akár életveszélyessé is válhat az állapota.
zsolt
Előzmény: capricorn18 (12797)
boci boci tarka Creative Commons License 2010.10.28 0 0 12801

Természetesen nem vagyok orvos, de van egy nagyon jó állatorvosunk, akivel jó a kapcsolatunk, s bízunk benne.

 

Sok évtizedes macskatartói tapasztalatom alapján mondhatom, hogy a macskák igen könnyen hánynak, pl. akár egy fűszáltól is, vagy ha túlzabálják magukat. Még viccelődni is szoktunk azon, kinek honnan és hová hány a macskája.....:)

 

Igazad van, a kajaváltás is okozhat átmeneti panaszokat (hányás, hasmenés), sőt a stressz is, amikor a cica új helyre kerül, mint az alábbi esetben is, s mint ahogy azt már én is tapasztaltam hasonló esetben.

 

Az biztos, hogy ha 1-2 napon belül nem javul a helyzet, orvoshoz kell fordulni.

Előzmény: Ulficsek (12800)
Ulficsek Creative Commons License 2010.10.28 0 0 12800
Nem tudom, mert ha a cicánál hányás is van, akkor az komolyabb.A kamilla legroszabb esetben még kihanytatja és kiüritteti a beleiből azt ami megártott,feltéve , ha nem komolyabb.A kajaváltás is okozhat sok galibát. És ha érzékeny valamire?
Előzmény: boci boci tarka (12799)
boci boci tarka Creative Commons License 2010.10.28 0 0 12799

Én a hasmenés miatt passzírozott főtt csirkemájat (esetleg benne főtt grízzel)ajánlottam neki, ezt nekem egy állatorvos tanácsolta ilyen esetre.

Persze ez is leginkább tüneti kezelés, de nálam az enyhébb esetekben végleges megoldást, gyógyulást jelentett.

Előzmény: Ulficsek (12798)
Ulficsek Creative Commons License 2010.10.28 0 0 12798
Mindenképpen orvost, de nem árt a koplalás és itass vele legalább kamilla, körömvirág teát,ha nincs sima fekete teát(csak gyengét), csalán, menta, mindenesetre ami nem epehjtó v. kimondottan valami humán betegségre.Fecskendővel be tudod adni.
Legyen langyos, ne hideg!Ha csak gyomorrontás, akkor segít.
Előzmény: capricorn18 (12797)
capricorn18 Creative Commons License 2010.10.28 0 0 12797
üdv mindenkinek
Segítségre lenne szükségem.
Édesanyám a múlt hét pénteken kapott egy 9-10 hetes kiscicát. (perzsa keverék)
Tegnap óta hasmenése van és tegnap hányt is. Mi lehet ez? Mi fogváltásra gyanakszunk, de tanácsra lenne szükség, hogy mit lehetne tenni a hasmenés ellen? Étvágya ugyan úgy van mint eddig, de többet alszik és az előbb említett tünetek.
Választ előre is köszönöm!!!
Ulficsek Creative Commons License 2010.10.23 0 0 12796
Költözzünk át a Maine Coon topikra, vagy a Kedvenc cicáinkra, ne OFF-oljunk:)))
Előzmény: cicómicó (12795)
cicómicó Creative Commons License 2010.10.23 0 0 12795
Hát igen, nem voltam sosem nagy fotós, még gépem sem volt amig macskáim nem lettek.Nagyon sokmindenre tanitottak meg.
Előzmény: Ulficsek (12794)
Ulficsek Creative Commons License 2010.10.23 0 0 12794
Nagyon köszönöm! Én is megnéztem a képeidet, fantasztikusak! Én nagyon szeretek képeket nézegetni, főleg macskás képeket,olyan pózokat tudnak produkálni, hogy fotómodellek tanulhatnának tőlük.
Előzmény: cicómicó (12793)
cicómicó Creative Commons License 2010.10.23 0 0 12793
Nagyon szép képek.Az a szép kékesszürke cicc a leggyönyörübb.
Előzmény: Ulficsek (12791)
cirmicur Creative Commons License 2010.10.23 0 0 12792
Köszi, ezt nem ismertem...
Előzmény: főtt tonhal (12779)
Ulficsek Creative Commons License 2010.10.23 0 0 12791
OFF ? : http://www.flickr.com/photos/sz_alex/
Előzmény: cicómicó (12787)
Ulficsek Creative Commons License 2010.10.23 0 0 12790
Köszönjük szépen!
Előzmény: ny63 (12788)
Ulficsek Creative Commons License 2010.10.23 0 0 12789
Köszönöm kedves szavaidat.
Én igazából nagyon -nagyon" müszaki alfabéta" vagyok és 55 évesen tanultam meg internetezni :), az oldalt egy kedves ismerős csinálta és elmagyarázta, hogyan tovább, amin most is töröm a fejem: hogyanis???A kisérletezéshez, amiből majd csak lesz valami eredmény idő kell,de kiötlök valamit, csak ettől a 6 tünemény kékicétől nem nagyon lehet, igaz, most ők éppen a konyhában ténykednek, asszem a szekrény aljában, a hangokból következtetve. Remélem sikerül gazdikat találni nekik, mert a fiuk égnek a vágytól és a Xara tüzel, de neki önmegtartóztatást írtam elő jó sokáig.

Nem könnyű a macskás élet, de a gazdié se :o) csak nagyon sok öröm van benne, meg kisebb-nagyobb bosszúság , de ezeket hamar elfelejtem(pl.: addig kaparja a kakit, h. belelép, aztán végigsétál a párnápon, a hátsó fertályát az arcomba dörgölve rázendít a dorombolásra. Hát lehet rá haragudni?!
Előzmény: cicómicó (12787)
ny63 Creative Commons License 2010.10.23 0 0 12788
Gyönyörűek a cicákok!
Előzmény: Ulficsek (12786)
cicómicó Creative Commons License 2010.10.23 0 0 12787
OFF téma.Megnéztem az oldaladat, csodálatos képek.Azért ha lehet tőled olyan kérni,hogy valami blogfélét indits el a napjaitokról.Szivesen olvasnám a történéseket , remek olvasmányos stilusod van , engem nagyon szórakoztat a beszámolód.
Előzmény: Ulficsek (12786)
Ulficsek Creative Commons License 2010.10.23 0 0 12786
Dolfi nemrég került hozzánk. az indafotón meg lehet nézni őket.

indafoto.hu/ulficsek

www.edelscoon.com itt már a nagyok is vannak ,de sajnos még nem készült el :(
Ulficsek Creative Commons License 2010.10.23 0 0 12785
Hát a sí-bankkirablásához készített maszk nagyon jól állt Agátkának :)
Olyan murisan nézett ki, hogy a kandúr is meglepődött és először fordítva állt a házastársi kötelezettségek teljesítéséhez, na de aztán "rájött" a tévedésre...
de azért akkor még másodjára sikerült nagyon szép babákat összehozni. A mézesheteket is a padlásszobában töltötték nagy boldogságban.

De most minden kezdődött előröl,mindketten szenvedtek a vágytól és sehol semmi.
Dolfi megoldotta a kérdést: Agátka már keresi a helyét a szekrényben.
Xara a legokosabb: ő ugyanis nagyon céltudatos és emlékszik még arra, h. nem engedtem össze a párjával, amikor tüzelt és nagyon jól leplezi. Ez úgy derült ki, hogy 8 hetesek voltak a kiscicák, amikor eljöttek kiválasztani a cicust. Kikisértük a vendégeket, a kocsinál még beszélgettünk és amikor beléptünk a házba, nem akartunk hinni a szemünknek: Xara és Ulfang éppen szerelemmel voltak elfoglalva,nem is zavartatták magukat. Ebből a nászból lett a következő alom :)
Előzmény: kingA (12784)
kingA Creative Commons License 2010.10.23 0 0 12784
Én se röhögök, de ez annyira cuki! Hát ha ő háton fekve, kapálózva szereti, Istenem... :-) Na meg elképzeltem azt a símaszkot is...
Előzmény: Ulficsek (12777)
mpara Creative Commons License 2010.10.23 0 0 12783
Én nem röhögök, és szerintem egyáltalán nem kínos a kérdés. Ez is a tenyésztői munka része, nem? :)
Előzmény: Ulficsek (12777)
mpara Creative Commons License 2010.10.23 0 0 12782
"a kezelések majd felénél gennyes méhgyulladás miatti méheltávolítás lett a vége, így inkább leálltunk a használatával. [...] ugyanezt a modern készítményt 67%-os sikerrel használták macskánál abortusra"

Ezek elgondolkodtató számok. Fogalmam sincs, döntési helyzetben mit szólnék a 67 százalékhoz.
Előzmény: Wet RinR (12776)
mpara Creative Commons License 2010.10.23 0 0 12781
De érdekes! Az egész úgy jutott eszembe, hogy sorra hallom-olvasom a sztorikat, hogy tenyésztő ismerősöknél - ahogy embereknél is néha - "rosszkor" vemhesül a tenyészcica, pl. túl fiatalon (hat-hét hónaposan) vagy épp a meglévő alom nevelése közben, vagy nem sokkal utána. Ezek a háztartási balesetek, amikor vagy nem veszi észre a tenyésztő, hogy a nősténycica tüzel, vagy tudja ugyan, de valaki a családból nyitva felejt egy ajtót... Gondoltam, ilyen esetekben, szigorúan tenyészállatoknál, nem lenne rossz egy 72 órás szer.

Nem tenyészállatokat az én fogalmaim szerint ivartalanítani kell még ivarérés előtt, nincs mese. (És vemhes nőstény is ivartalanítható.)
Előzmény: Wet RinR (12774)
Ulficsek Creative Commons License 2010.10.22 0 0 12780
Köszi szépen a tanácsot!
Asszem sikerült Agátkának valamit összehozni Dolfival, pedig neki Ulficseket szántam
De Ulfik olyan macsó, h. rögtön a lényegre tér nemegyszer a nőstényt a nyakánál-torkánál fogva ragadja meg, legalábbis ott, ahol éri. Dolfik, ő uriember módjára viselkedik, sőt még macskagyökérrel noszogtatni is kell.......
No, majd meglátjuk.Pedig az első alkalommal Agátkának egy sí-maszkot is készítettem egy zokniból, h. a nyaka épségben maradjon, így hát a textilt harapta és nem a bőrét.
Egyébként, nagyon szelid és szeretetreméltó kandúr.Oda van a kicsi cicákért.
Előzmény: Wet RinR (12778)
főtt tonhal Creative Commons License 2010.10.22 0 0 12779
Otimectin vet gél!
Előzmény: cirmicur (12748)
Wet RinR Creative Commons License 2010.10.22 0 0 12778
Elvileg macskáknál is létezik mesterséges megtermékenyítés. Ha gondolod, keress meg magánban és megküldöm a téma szakértőjének elérhetőségét. A lefogás biztos nem segít, sőt a rossz élmény negatív hatású, így legfeljebb egy enyhe nyugtatóval próbálkozhatsz még, mielőtt a komolyabb beavatkozásra sor kerülne. Viszont az emberi nyugtatók nem működnek a cicáknál, így az állatorvosodtól kell kérni gyógyszert.
zsolt
Előzmény: Ulficsek (12777)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!