Keresés

Részletes keresés

Fido Dido Creative Commons License 2007.09.28 0 0 243

Ja, ha ez a "csöppnyi" momentum (amire hivatkozik az SPA csodagép működése) számodra nem lényeges, akkor nincs is miröl vitatkozni! :)

 

Ez kb olyan, mintha azt mondaná neked a júzer, hogy teljesen minegy, hogy dos, linux vagy windows kerül a gépére, hiszen csak különböző fájlokat fog használni vele. :)

Előzmény: Carlos_Santana (242)
Carlos_Santana Creative Commons License 2007.09.27 0 0 242

A bőrszövet felépítése nem lényeges momentum abból a szempontból , hogy rajta keresztül a szervezetbe anyagok tudnak felszívódni és távozni..

 

-------------------------------------------------------------------------------------

Fido Dido Creative Commons License 2007.09.27 0 0 241

"Egy műanyag darab nem ereszti át a vizet ...."

 

Az attól függ, milyen műanyag darab! Te valahogy csak bitekben látod a világot, pedig az erősen analóg!

 

"A bőr meg igen ahogy Te is mondtad ,,, folyamatosan vagy nem folyamatosan az édesmindegy az eredmény szempontjából..."

 

Nem édesmindegy! A pórusok a bőrnek CSAK EGY RÉSZE! A bőrszövet több rétegű! Olvass utána, mert nagyon-nagyon nem érted a lényegét! Ez nem egy olyan membrán, ami otthon a hangszóródon van! Informatikus vagy, keress rá a neten. Ha nem érted, akkor kérdezd meg az általános iskolai biológia tanárodat! Ez kb. az a szint! Semmi tudomány nem kellene hozzá, hogy megértsd, csak egy kis olvasás. 

 

"Nem nagyon kellett utánaolvasnom hiszen Te szépen szabatosan leírtad , amit én nem fejtettem ki részletesen :-)"

 

De nagyon utána kéne olvasnod. Nem fejtettem ki, hiszen ez a topik nem erről kéne hogy szóljon! Ha minden csökkent tudású idejárna információért, akkor nagy bajban lennénk.

Előzmény: Carlos_Santana (236)
Fido Dido Creative Commons License 2007.09.27 0 0 240

Nem ferdítek semmit! A szervezet impregnálja az élő bőrszövetet. Te keverted ide a cipő felsőrészt, aminek semmi köze az élő szövethez, csak az, hogy abból készült. Persze ilyen erővel hasonlíthatnád a vasérc tulajdonságait is az acélpengééhez!

 

Szerintem ne erőltesd! Süt a szavaidból, hogy közelről sem szagolod a témát!

Előzmény: Carlos_Santana (237)
Carlos_Santana Creative Commons License 2007.09.27 0 0 239
"nem  a csirke kezd el oldódni :-)

--------------------------------------------

én nem a vacsora utáni fürdőzésre gondoltam hanem a "VIZIHULLÁRA" :-)))"

 

---------------------------------------------------------------------------------------------

amikor nevető jelet írok a mondat végére azt ne tessék "szakérteni" , mert azzal  csak ugratni  szerettem volna a ÖNÖKET ...

 

Ok ?

Carlos_Santana Creative Commons License 2007.09.27 0 0 238

"Ez régi poén és nem igazán illik ide."

------------------------------------------------------

miért nem ?

Carlos_Santana Creative Commons License 2007.09.27 0 0 237

A következő idézet :

"egy jól impregnált bőrcipő sem ázik át! "

-----------------------------------------------------------

 

"jól impregnált" ??????????

 

 

ügyesen ferdíted a mondanivalómat :-))))))))))

 

ne írd már azt hogy impregnált........................ :-))))))

 

mi a fenének azt impregnálni  ha egyszer a "tökéletes membránt" használják túrabakancsnak ???????

Carlos_Santana Creative Commons License 2007.09.27 0 0 236

Szeretem ha idézgetnek a kolléga urak :-)

 

A bőröd egy membrán, amit a szervezeted szabályoz. Hol átereszt a pórusokon keresztül, hol lezárja azokat. Ez nem egy vászondarab, ami folyamatosan átereszt. Nem úgy működik, hogy ha megiszol 5 liter vizet, akkor mindenhol verejtékezni fogsz!

Kérlek, kicsit olvass utána!

"

 

Akkor én is idézlek Téged :

-------------------------------------------

"Hol átereszt a pórusokon keresztül, hol lezárja azokat ......."

 

 

Egy műanyag darab nem ereszti át a vizet ....

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

A bőr meg igen ahogy Te is mondtad ,,, folyamatosan vagy nem folyamatosan az édesmindegy az eredmény szempontjából...

 

Nem nagyon kellett utánaolvasnom hiszen Te szépen szabatosan leírtad , amit én nem fejtettem ki részletesen :-)

 

------------------------------------------------------------------------------

Igazad van ....

 

Aurohra Creative Commons License 2007.09.27 0 0 235
Ez régi poén és nem igazán illik ide.
Előzmény: peter77 (231)
Fido Dido Creative Commons License 2007.09.27 0 0 234
"nem  a csirke kezd el oldódni :-)

--------------------------------------------

én nem a vacsora utáni fürdőzésre gondoltam hanem a "VIZIHULLÁRA" :-)))"

 

A vizihulla sem oldódik, hanem BOMLIK! Erősen nem ugyanaz!

 

"de nem ez a lényeg ,  hanem az , hogy a bőr pórusai átjárhatóak.

--------------------------------------------------------------------------------------

a külsőleg alkalmazott kenőcsök felszívódnak  , és a szervezetben levő anyagok pedig a pórusokon távoznak...

Ok ?"

 

Milyen átjárhatóságról beszélsz. Ezt teljesen a szervezet szabályozza!

 

Kérlek ne folytasd! Csak magadat járatod le!

Előzmény: Carlos_Santana (223)
Fido Dido Creative Commons License 2007.09.27 0 0 233

A bőröd egy membrán, amit a szervezeted szabályoz. Hol átereszt a pórusokon keresztül, hol lezárja azokat. Ez nem egy vászondarab, ami folyamatosan átereszt. Nem úgy működik, hogy ha megiszol 5 liter vizet, akkor mindenhol verejtékezni fogsz!

Kérlek, kicsit olvass utána!

Előzmény: Carlos_Santana (230)
Fido Dido Creative Commons License 2007.09.27 0 0 232

Jajjjjjjjjjjjj!

Mi lenne, ha egy picit kiművelnéd magad az anyagcsere és a bőr vonatkozásában, és csak utána próbálkoznál az érveléssel? Talán hasznosabbá válna ezáltal a topik.

 

A bőrcipőd sem a teljes hámból készül, csak egy részéből. És az is több fizikai és kémiai eljárás után lesz csak cipő felsőrész. És ki kell, hogy ábrándítsalak: egy jól impregnált bőrcipő sem ázik át! Nézd meg, hogy a legtöbb magashegyi túrabakancs bőr felsőrésszel készül!

Előzmény: Carlos_Santana (225)
peter77 Creative Commons License 2007.09.27 0 0 231
Felhívom mindenki figyelmét a kezelés során használt dihidrogén-monoxid (DHMO -> http://www.dhmo.org/facts.html) veszélyes hatására!
Carlos_Santana Creative Commons License 2007.09.26 0 0 230

az ember iszik ugyebár ... ha izzad akkor többet iszik ..

ha nagyon izzad akkor olyan vizet iszik amelyben ásványi anyagok is vannak..

 

az izzadság nem tiszta víz hanem sókat is tartalmaz ... tehát a bőrön keresztül sók is távoznak

 

amit ÖN mond (hogy én meghalnék) az akkor lenne igaz ha nem enne és nem inna az ember ....

 

ugorjunk ....

 

most már az ELEKTROLÍZISRE tessék koncentrálni ugyanis az a lényeg :-)

------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Ok ?

 

arra mi a cáfolat  ?

Aurohra Creative Commons License 2007.09.26 0 0 229
Ha a bőröd áteresztené a vizet akkor már rég nem élnél. A bőrödön keresztül távoznának belőled az ásványi anyagok, sók, cukrok stb.
Előzmény: Carlos_Santana (228)
Carlos_Santana Creative Commons License 2007.09.26 0 0 228

"

Bazz...ez fájt. Szerinted a bőrcipő úgy készül, hogy az állat bőrét lenyúzzák és egyből cipőt "alkotnak" belőle. Annyi mindent tesznek vele mielőtt te a lábadra húzod.

"

-------------

 

Igen ezt én is tudom , de azt abból a célból teszik vele (pl. befestik ) , hogy vízállóbb legyen :-)

 

Egyénként mi  fáj ?  :-))))

Carlos_Santana Creative Commons License 2007.09.26 0 0 227

 

1./KIFELÉ : izzadás , gyógyszerek kipárolgása a bőrön , nikotinszagú bőr ,acetonszagú másnapos részeg.. stb.

BEFELÉ : kenőcsök felszívódása , a tüdő oxigén kiválasztása stb.

 

a bőr/ szövetek tehát átjárhatóak ...

 

 

2./az elektromos szempontból  az emberi test vezető ....

 

 

3./ Ha a galvániszapba bedugsz 2 db elektródát akkor az áram kiválaszt egy fémet az egyik póluson...

 

 

4./az ELEKTROLÍZIS  működik a bőrön és a szöveteken keresztül is mivel az emberi test vezeti az áramot ....

 

 

Nem ?

Aurohra Creative Commons License 2007.09.26 0 0 226
Bazz...ez fájt. Szerinted a bőrcipő úgy készül, hogy az állat bőrét lenyúzzák és egyből cipőt "alkotnak" belőle. Annyi mindent tesznek vele mielőtt te a lábadra húzod.
Előzmény: Carlos_Santana (225)
Carlos_Santana Creative Commons License 2007.09.26 0 0 225

a megázott bőrcipő belső fele vizes lesz ....

 

tehát a bőr átengedi a vizet.

Aurohra Creative Commons License 2007.09.26 0 0 224
A bőr egy membrán ami elválasztja a szervezetünket a külvilágtól. Nem engedi át a vizet és ez fontos az ozmózis szempontjából. A méreganyagok oldott állapotban vannak a szervezetben(általában vízben) tehát a bőr nem fogja azokat sem átengedni.
Carlos_Santana Creative Commons License 2007.09.26 0 0 223

nem  a csirke kezd el oldódni :-)

--------------------------------------------

én nem a vacsora utáni fürdőzésre gondoltam hanem a "VIZIHULLÁRA" :-)))

 

de nem ez a lényeg ,  hanem az , hogy a bőr pórusai átjárhatóak.

--------------------------------------------------------------------------------------

 

a külsőleg alkalmazott kenőcsök felszívódnak  , és a szervezetben levő anyagok pedig a pórusokon távoznak...

 

Ok ?

 

 

Fido Dido Creative Commons License 2007.09.26 0 0 222

Azért ez erősen nem így van!

Elég hülye helyzet lenne, ha vacsora utáni fürdőzésnél kioldódna a gyomortartalmad! :))))))

A Csirke "beázatásánál" sem attól lesz zavaros a víz, mert a csirke elkezd oldódni! Ilyen érveléssel halálos lehet számunkra egy nagyobb eső, vagy a tengerben fürdőzés is!  

Előzmény: Carlos_Santana (221)
Carlos_Santana Creative Commons License 2007.09.25 0 0 221

a kíváncsiság kedvéért biztos nem dobok ki 80.000 Ft-ot hiszen 30 V-os egyenfeszültséget sokkal olcsóbban is elő lehet állítani.

 

mi bizonyított ?

------------------------

 

egyetlen egy mérési eredményt sem láttam még , hogy mi van a vízben kezelés után ?  Azért mert itt "KISPISTA... GIZIKE stb.  megmondta"   az még nem jelent semmit.

 

 

a vízben szerves anyag is van .. ez könnyen belátható ,,,, bármiféle áztatott hústól elszíneződik a víz ...  pl. HÚSVÉTI SONKA  :-)

 

persze ...az elektródák anyaga is ott van ..  .....

 

mitől színes a víz  ? elektróda rétegei ? ötvözet ? ez mind hihető ...

 

de nem ez a lényeg hanem a SZERVES ANYAG ...

 

Tehát ha a TESCO-ban veszel egy csirkét és bedobod a sós vízbe előbb utóbb zavaros lesz a víz (áramkör nélkül is..)

 

A következő lépésben vezess bele egyenáramot :-)

 

...

Köss sorba 3 db autó akkummlátort és lógasd bele a pipit a lébe :-)

-----------------------------------------------------------------------------------------

Az SPA gép ugyanez csak szebb köntösben :-)

 

 

 

Ha a csirke hasába beleraksz egy ksi  műtrágyát , kevéske gyomírtót , rovairtót stb.és tökéletesen beragasztod akkor megkapod a TESCO-ban vásároló magyar  polgár kicsinyített modelljét :-)

 

Tudod .. ez olyan mint az autóiparban a próbababa :-)))))))))

 

A "gyomortartalomnak" a csirke bőrén keresztül kell diffundálnia !

Ez fontos :-)))

 

legjobb ha a száján tömöd be a műtrágyát és a hasát áztatod ...

vagy a lábát :-)

 

---------------

félre a tréfát szerintem az SPA gépben  igenis lehet valami és nem csak az elektródák anyaga van a vízben :-))))

 

 

a bagósoknak büdös még a bőre is , tehát a pórusokon kersztül is lélegzik a  bőr...

ez a lavóba dugott lábakon keresztül is megvalósul , főleg ha egyenáram is folyik ott :-)

 

 

Nem ?

Aurohra Creative Commons License 2007.09.25 0 0 220
Nem azt mondtam, hogy ötvözet hanem azt hogy több fémréteg van rajta. Ezt űgy értem, hogy például a kálium külső részén nátriumréteg van. Egymáson vannak a rétegek és mondjuk az első használatkor az első réteg teljesen eltűnik az elektródáról.
Előzmény: Carlos_Santana (218)
Aurohra Creative Commons License 2007.09.25 0 0 219
Mivel már bizonyított, hogy semmi köze nincs a méreganyagokhoz, emiatt a víz elszíneződése megjósolhatatlan. Mellesleg a zsír nem méreg. Ja és a kíváncsiság kedvéért inkább ne dobj ki 80k-t erre a vizesedényre. :)
Előzmény: Carlos_Santana (217)
Carlos_Santana Creative Commons License 2007.09.25 0 0 218

A következő kiollózott kérdésre -amely a fórum egyik fő eszméje- szeretnék választ kapni :

---------------------------------------------------------------------------------------------------

"Bár ezt nem tudhatom biztosan de úgy sejtem hogy az elektródán többféle fémréteg van, ez is okozhatja azt hogy egyik embernél még zöld volt a víz a következőnél meg mondjuk fekete."

 

ok...tegyük fel  elektróda  egy FÉMÖTVÖZET.

------------------------------------------------------------

 

1./ legyen benne pl . 3 fém.

2./ ha különböző színű végterméket kapunk akkor nyilván más- és másféle kémiai reakció zajlik . 

3./ az egyik láb hatására tehát az elektrolízis ötvözet egyik fémjével lép reakcióba , a másik láb hatására pedig a másik fémmel ???

 

és mégis miféle mechanizmus alapján történik az elemek kiválasztása az ötvözetből ?

 

 

tehát a behelyezett láb befolyásolja az elektrolízist ????

-----------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Aurohra (216)
Carlos_Santana Creative Commons License 2007.09.25 0 0 217

Rendben ....

(sajnos nincs ilyen gépem csak az egyik rokon mutatta meg...)

 

1) ... és egy olyan kísérlet esetén mi történne hogy a páciens bedugja a lábát elvégez egy 30 perces kezelést ... /első lavór víz /

 

2) utána nem lép bele semmiféle cipőbe .. nem kenegeti a lábát semmivel... hanem jól bekajál egy nagy adag földimogyorót ... majd 2-3  sört megiszik utána ?

 

3) elszív egy pár cigigarettát is a teszt kedvéért ...

 

4) utána ha még jól érzi magát következik  a  "zsíros ebéd" :-)

pl . egy jó kis körömpörkölt ...

 

5) páciensünk ott áll mezitláb  és tele van sóval ... nikotinnal ...  alkohollal ... zsírral..

 

6) utána következik a 2. lábfürdő....

/második lavór víz/

 

7) a teszt végére két lavór vizet kapunk amelyet össze lehet hasonlítani ..

 

vajon mi lesz az eredmény ?

--------------------------------

 

a két lavór víznek színének elvileg nem szabadna megegyeznie ...(gondolom én...)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

nem tudom , hogy a teszt metódusom jó-e , de ha lenne ilyen gépem szívesen kipróbálnám ...

 

 

Aurohra Creative Commons License 2007.09.25 0 0 216
Az ember lábán mindig marad valamiféle szennyeződés(hiába mossa meg többször is akkor is marad). Ezek az anyagok is részt vesznek a reakcióban ami a víz elszíneződését okozza. Azt nem tudom megmondani, hogy milyen anyagok okozzák a különböző színeket mert nem ismerem az elektróda pontos összetételét. És persze az is számít, hogy mivel tisztítják a vizet, ugyanis a csapvíz messze van a tisztától. Próbáld ki desztillált vízzel is a gépet! Bár ezt nem tudhatom biztosan de úgy sejtem hogy az elektródán többféle fémréteg van, ez is okozhatja azt hogy egyik embernél még zöld volt a víz a következőnél meg mondjuk fekete.
Előzmény: Carlos_Santana (214)
Carlos_Santana Creative Commons License 2007.09.25 0 0 215

1./végzett -e valaki olyan kísérletet amelyben a vízben levő elektródát nagytisztaságű fémre cserélték , pl. olyanra amellyel a sós víz nem lép reakcióba , és nem ötvözött  ?

 

2./az oldat tartalmaz- e olyan fémet amely nem az elektróda anyaga  ????

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------

elnézést de van itt  vegyész aki végzett valamiféle mérést ?

Carlos_Santana Creative Commons License 2007.09.24 0 0 214

és tessék mondani amikor ugyanabból a sótartóból dobunk bele sót akkor hogyan lesz más és más színe attól függően , hogy kinek a lába lóg a vízben ?

 

hogyan lehetséges az , hogy ugyanaz az elektróda és ugyanaz a konyhasó

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

A) esetben zöldes lé lesz ????

B)  esteben  mocskos fekete szutyok ???

C) esetben okkersárga lé ???

E) valakinél habzik

F) másnál nem habzik

 

ugyan már miért ???

és milyen anyagok vannak ott A) B) C) D) stb esetekben ... ?

 

mert ugye a vak is látja , hogy nem ugyanaz...

 

--------

a só az ugyanaz ,,, és az elektróda is ugyanaz ...

 

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!