Keresés

Részletes keresés

vanchu Creative Commons License 2013.04.23 0 0 80527

Az a kérdés, hogy a digit. aláírás elég-e arra, hogy agyonbasszák a feladót.

Előzmény: Jahno (80526)
Jahno Creative Commons License 2013.04.22 0 0 80526

Alig találom meg a topik, de gondolom beírmo, hogy megkaptam az első spamot, ami hiteles digit aláírással van ellátva.

Lassú Nyíl Creative Commons License 2013.03.07 0 0 80524

Megköszönném... és azért annyira nem sürgős (szóval holnapig is ráér... nem is, de ez tréfa... szóval, tényleg mikor ráérsz:-) És igen: ez a befoglalandó hardver mérete zipelés nélkül (1-2 milliméter azért valószínűleg megy). Már több rosszaságot néztem, de egyik se jó: vagy keskenyek és elég vastagok, vagy szélesek, de akkor laposak... biztos így ergonómikás.

Előzmény: Jahno (80523)
Jahno Creative Commons License 2013.03.07 0 0 80523

Nyilván pár hete szórtam ki egy csomó vackot, de akkor még meglesem mi van a fiókban. Ráadásul pinyóm mellett mindenféle kajákat tartanak, így engem is elözönlöttek az egeret, egy nagy rámolás takarítáas amúgy sem árt. Persze nyilván ráérek mindenre :-) Szóval ez legyen a befoglalóforma, aztán burkolatba építed a dolgokat?

Előzmény: Lassú Nyíl (80522)
Lassú Nyíl Creative Commons License 2013.03.07 0 0 80522

Ez jóóóó tréfa... az én alkalmazásom végfelhasználója nem fog nagyot nevetni:-DDD Túrkálhatnék kicsit (mint Rudi)? :-)

Előzmény: Jahno (80521)
Jahno Creative Commons License 2013.03.07 0 0 80521

Van egy tonna, de szerintem kisebbek. Nálunk is azzal szopatott valaki, hogy körbenyeste az rfid kártyáját, beletette a mobilba, aztán kábított, hogy NFC-jét programozta hozzá. Nomost kártyát a telefonnal  lehet olvasni, ajtó melletti olvasóhoz meg már nem fértem hozzá, de szép is lett vlna, mondom ha ez sikerült, akkor megborítottad az egész világot, úgy jogosultságilag, vagy béármi. Inkább találjuk ki hogy fért be a hátlap mögé :-) Persze látványos, ahogy telefonnal nyílik az ajtó, vagy júzer kártyáját leolvassa.

Előzmény: Lassú Nyíl (80520)
Lassú Nyíl Creative Commons License 2013.03.07 0 0 80520
Uff Volna valakinek tönkrejárt mobilja, amire már nincs szüksége és ideadna (Bp)?Alternatív elhasználásra kéne egy olyan, ami elég nagy ahhoz, hogy egy 50x90x15 mm-es ketyerét bele lehessen applikálni. Az nem hátrány, ha kívülről okosnak látszik (a mobil;-).
skalpvadász Creative Commons License 2013.02.27 0 0 80519

Köszönöm...

Azért szerettem volna megtudni, hogy ki ő. Vagy hogy honnan... stb...

Előzmény: Meister (80518)
Meister Creative Commons License 2013.02.27 0 0 80518

Ha nincs face accountod, akkor ezt kell kitölteni:

https://www.facebook.com/help/contact/169486816475808?rdrhc

 

ha van, akkor menj az ő adatlapjára, majd fogaskerék, majd Jelentés/tiltás. Onnan már megy gondolom.

Előzmény: skalpvadász (80517)
skalpvadász Creative Commons License 2013.02.27 0 0 80517

Sziasztok!

 

Először is abban bízom, h a problémámmal a megfelelő topikban írok, másodszor pedig mint látni fogjátok meglehetősen jártlan vagyok a témában. De hát ellenkező esetben nem is kérdeztem volna... 

Nos...

Arról van szó, hogy vki, v. vmi létrehozott a nevemmel egy facebook adatlapot (fénykép nélkül,teljesen zárolva, tehát semmi infót nem látni róla), majd jelölgeti az ismerőseimet. Már kiírtam az üzenőfalra, hogy az nem én vagyok, remélem minél kevesebben jelölnek vissza. A kérdésem az lenne, hogy milyen céllal csinálta az a valaki ezt? Lehet-e adatokat megszerezni ilyen formán az ismerőseimtől? (én úgy gondolom, h nem ,hisz csak ismerősei lesznek annak a valakinek, s erről szól a fész, de javítsatok ki, ha tévedek...) Sokkal inkább tartok attól, hogy engem akarnak lejáratni. A másik: be lehet-e azonosítani valahogy az illetőt? IP cím alapján, stb. Szerintetek ez egy afféle általános történet, tehát véletlenül lettem kiválasztva, vagy célzottan engem akarnak vhogy leszívatni? Akkor viszont visszajutunk az előző kérdésekhez...

A válaszokat köszönöm.

Törölt nick Creative Commons License 2013.02.22 0 0 80516

Kösz, az ötlet jó volt.

Mondjuk az alap az volt, hogy ne kelljen neki plusz VPN klienst feltolni, hanem a Windows default-jával menjen.

De most épp nem érdekel.

Megcsináltam, hogy a Global VPN Client-tel menjen, kapcsolódni tud, szervert eléri és kész.

 

Előzmény: Jahno (80514)
Verden Creative Commons License 2013.02.22 0 0 80515

Megtörtént, most megy minden. Köszi a segítséget.

Előzmény: Törölt nick (80512)
Jahno Creative Commons License 2013.02.22 0 0 80514

De miért pptp, ami ráadásul nem is titkosított? Ott a Sonicwallos VPN, még a varázslója is megkérdezi mit kapjon, melyik vashoz férjen hozzá, helló, adott szerverről megcsinálja az objektumot és hozzárendeli tűzfalban, kész is.

Előzmény: Törölt nick (80513)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.22 0 0 80513

Sziasztok!

 

Van valakinek tapasztalata SonicWall TZ-210-essel?

Hogy a fenébe állítok be rajta egy egyszerű PPTP VPN-t?

(Külső cég munkatársa dolgozna nálunk egy fejlesztői szerveren. Itt (SonicWall) beengedném szigorúan csak arra az IP-re, oda meg kapna hozzáférést.)

Törölt nick Creative Commons License 2013.02.21 0 0 80512

Akkor egyszerűbb újrarakni a friss Wint, mint tovább kínlódni.

És tanulj belőle. Nem véletlenül nem engedi telepíteni azt, amit nagyon nem enged.

A point'n click programból érdemes más verzióval kísérletezni, vagy ellenőrizni a telepítőt nem sérült e benne valami.

Előzmény: Verden (80511)
Verden Creative Commons License 2013.02.21 0 0 80511

Sajnos nem segített. A NET keretrendszernél se a javítás, se az uninstall/reinstall dolog. A microsoft által javasolt NET keretrendszer-leszedővel is próbáltam, utána reinstall, úgy se ment.

Előzmény: Törölt nick (80510)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.21 0 0 80510

Nem volt a gépen a megfelelő verziójú .NET.

Aztán sikeresen felülírtad csökkentett módban a .NET működéséhez szükséges exét.

Lehet próbálkozni. Ugyan ez az office problémákra írja, de általánosan is alkalmazható.

http://support.microsoft.com/kb/926804/hu

Előzmény: Verden (80509)
Verden Creative Commons License 2013.02.21 0 0 80509

Sziasztok!

Segítségeteket kérném. Egy új gépet installálok, és számomra megoldhatatlan problémába ütköztem.  Egy friss 64bites win 7 van a gépen. Updatelve. Felraktam néhány programot (office 365, firefox, chrome, 7-zip, picasa, kmplayer, google earth, comodo antivírus+firewall, kb ennyi) Létrehoztam 3 általános jogú felhasználót, és az egyiknél szükség van egy oneclick alkalmazás installálására. Egy „dfsvc.exe” nevű file-re utaló hiba miatt nem sikerült az install.  Utánanéztem a neten, minden használhatónak tűnő ötletet megcsináltam, de végül a safe módban (hálózattal) indított windows alatt sikerült csak felinstallálnom. Az alkalmazást elindítva viszont az azonnal kifagy. (Mondjuk tipikus, hogy azt az alkalmazást nem tudom feltenni, amivel dolgozni kellene.) Már nem ír a dfsvc-re utaló hibát, egyszerűen csak kifagy a progi azonnal az indítás után. A  „dfsvc.exe” nevű file tűnik a ludasnak. Próbáltam utánanézni, mi is ez, nem sikerült megnyugtatóan kideríttenem. Lefuttattam a gépen már  comodo/eset online/kaspersky/trend micro kereséseket, de semmit sem találtak. A NET keretrendszert leszedtem, feltettem, ellenőriztem a microsoft  erre írt alkalmazásával, semmi. Memóriahiba sem volt a gépen, sfc sem talált problémát.

Segítségeteket előre is köszönöm:

Verden

lovasgeza Creative Commons License 2013.02.13 0 0 80508

Értem, köszi szépen a választ!

Előzmény: Törölt nick (80507)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.13 0 0 80507

Lehet a cég nevére számláztatni, de minden példányt külön licencelni kell.

Előzmény: lovasgeza (80506)
lovasgeza Creative Commons License 2013.02.12 0 0 80506

Bocs, ja....

 

Szóval olvastam, hogy a Windows 8-al együtt változtattak a liszenszeken is. Létrehoztak PUL (Personal Use License) liszenszet személyes felhasználásra. Ez azért jó, mert nem kötődik a PC-hez, mint az OEM liszensz. Sőt 5 db-ig az üzleti felhasználása is megengedett (nekünk irodába kellene pár). De ez esetben lehet cég nevére kérni a számlát vajon? Mert ugye "személyes felhasználás" vagyis a cégvezető nevére tuti mehetne, de a cég nevére is? (Kft)

Előzmény: Jahno (80505)
Jahno Creative Commons License 2013.02.12 0 0 80505

Ennyi erővel megkérdezhetted volna azt is, hogy mit szeretnél. Kivele.

Előzmény: lovasgeza (80504)
lovasgeza Creative Commons License 2013.02.12 0 0 80504

Sziasztok!

 

A topic leírását elolvasva már nem merem feltenni a kérdésem, de régebbi hozzászólásokban olvastam Windows liszenszel kapcsolatos eszmecseréket.

 

Szóval kérdezhetek Windows 8 PUL liszenszel kapcsolatban? Vagy milyen topicot ajánlotok?

 

(nem szeretek OFF-olni)

Lassú Nyíl Creative Commons License 2013.02.04 0 0 80503

Ezért volt olyan ismerős... gyanús is volt, de mivel a fórum fejlécében levő link nálam nem működik, azt gondoltam, hogy a honlap már meghalta magát. Jahno válaszán túlmenően: aggódni manapság egy otthoni felhasználónak akkor kell, ha nem naprakész és legális szoftvert használ, ha valamiért piros lámpás helyekre téved, és ha nem részesíti környezetét semmilyen, állandó jellegű féregtelenítő terápiában. Szóval, ha egyáltalán bekapcsolja a gépét :-)

Előzmény: Törölt nick (80500)
Jahno Creative Commons License 2013.02.03 0 0 80502

Ha én minden egyes ilyet beírnék...

Előzmény: hitman (80495)
Jahno Creative Commons License 2013.02.03 0 0 80501

Routerek korában ez még érdekes? Ráadásul változik a világ is, szerintem a Sub7az egyik olyan cucc, ami rég kihalt, azt sem tudom XP-n működőképes lenne-e, de nem hinném, közben az is 10 éves cucc. Ugyanmár.

Előzmény: B Pali (80499)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.03 0 0 80500

Köszi Lassú Nyíl, ezek szerint nincs miért aggódnom? A teszt itt található: http://wigwam.sztaki.hu/varazslatok/port_teszt.shtml

B Pali Creative Commons License 2013.02.03 0 0 80499

Ez engem is érdekelne.

Előzmény: Lassú Nyíl (80498)
Lassú Nyíl Creative Commons License 2013.02.03 0 0 80498

Nem, ez épp azt jelenti, hogy a géped kapui zárva vannak előttük. Hol van ez a teszt?

Előzmény: Törölt nick (80497)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.03 0 0 80497

Sziasztok, lehet sokak számára nevetséges lesz a kérdésem, de még nagyon új vagyok ezen a területen, szóval lefuttattam a gyors tűzfal tesztet és többek között a következő eredményt kaptam ( ide csak a pirossal jelölt alkalmazásokat írtam, tehát amik gyanúsak, a portok száma nélkül):

 

 
   O.K.    Sub Seven !     a port nem válaszol (láthatalan)
   O.K.    NetBus !        a port nem válaszol (láthatalan)
   O.K.    NetBus !        a port nem válaszol (láthatalan)
   O.K.    NetBus !        a port nem válaszol (láthatalan)
   O.K.    Sub-7 2.1 !     a port nem válaszol (láthatalan)
   O.K.    Sub-7 2.1 !     a port nem válaszol (láthatalan)
   O.K.    Back Orifice !  a port nem válaszol (láthatalan)
   O.K.    Hack'a'Tack !   a port nem válaszol (láthatalan)
   O.K.    Hack'a'Tack !   a port nem válaszol (láthatalan)
   O.K.    Back Orifice 2000 !     a port nem válaszol (láthatalan)

 

....ez azt jelenti hogy ezekkel meg van fertőzve a gépem???

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!