Keresés

Részletes keresés

pesi Creative Commons License 2008.05.15 0 0 5576

tobbek kozott itt is :)

a tied mekkora?

megmutatod? :)) (ez most eleg hulyen hangzik :D)

Előzmény: Freddy56 (5575)
Freddy56 Creative Commons License 2008.05.15 0 0 5575

Szia!
Ez volt, ahol olvastál róla? :

http://www.edenkert.hu/cikkek/szobanoveny/sajat-ananaszt/

Előzmény: pesi (5574)
pesi Creative Commons License 2008.05.15 0 0 5574
Tulajdonkeppen en sem tudtam, hogy ekkora lett. Egy belso ablakparkanyon volt egesz telen a konyhaban, ahol ugye para van es persze deli fekvesu. Meglepodtem mikor onnan kivettuk. En hiszem, hogy a sok feny es nem tudom milyen okbol, citrus tappal kezdtem el tapozni tavaly, telen szunet es most ujra tapozom mar. Mar ki is tettem a szabadba, kb fel napot eri a nap. Teszek majd egy almat a foldjere, mert azt olvastam, ha az ott rohadni kezd, az meginditja a viragzast, bar a ferjem nagyon tiltakozik, mert ugye ha kiviragzik, akkor elpusztul es ez neki nagyon teccik :))
Előzmény: Freddy56 (5573)
Freddy56 Creative Commons License 2008.05.15 0 0 5573
Sziasztok!
Nálam a citromfa nem a leveleket, hanem a bimbókat "erőlteti". Az ágakon nem sok levél van, de annál több bimbó illetve virág. Remélem, hogy később belombosodik.

Pesi!
Az én ananászom még nem olyan szép nagy, mint a Tied. Hogyan "ugrasztottad meg", hogy már ilyen magas?
pesi Creative Commons License 2008.05.14 0 0 5572
En gyokereztettem, most nyaron lesz 2 eves! :)
Előzmény: Zotyi75 (5571)
Zotyi75 Creative Commons License 2008.05.14 0 0 5571

Szia pesi!

 

Tényleg nagyonszép az ananászod, ezt te gyökereztetted, vagy vetted, ha vetted honnan vetted?

 

Üdv: Zotyi

Előzmény: pesi (5570)
pesi Creative Commons License 2008.05.14 0 0 5570

bocsi, hogy nem ide tartozik, de olyan szep, legalabbis nekem :)

az ananaszom :)

 

 

 

 

 

 

kurdilaci Creative Commons License 2008.05.14 0 0 5569
Köszi az infót a vércitromról,sejtettem,hogy ha létezik ilyen,akkor Neked van belőle.Tényleg bosszantó ,hogy 6000-10000 ft-os növényeken nem képesek megbízható,pontos faj,illetve fajtanevet feltüntetni!Ma viszont Orosházán láttam valódi óriáskumkvatot,tojásnyi termésekkel.Fortunella margarita"Gigant" volt a neve,sajnos 15 ezer ft az ára,így le kellett mondanom róla:-((
Előzmény: jozso48 (5557)
ragusa Creative Commons License 2008.05.14 0 0 5568

JOZSO Hidd el hogy viccelek sokszor, mint az elobb a hibryd citrommal... tudom hogy ez az enyem  csak mezei citrom lehet ))))))

 De arra nem is gondoltam , hog valoban letezik verbelu citrom ...jo neked hogy orulhetsz neki .

 nekem mar az is orom es siker ha egyaltalan valamelyi megmarad ))))

 Most nagyon kezdi az ORIASCITROM hozni a formajat ,,,

 NA EZAZ a citrom ami siekrelmenyt ad a kezdoknek ....

 Igaza volt KLACINAK hogy varjak csak majd hogy fog tombolni tavasszak ... háát  ezert erdemes volt   izgulni es varakozni ))))

Előzmény: jozso48 (5558)
cotykos Creative Commons License 2008.05.14 0 0 5567
sziasztok
kérdésem lenne hogy a magról ültetett különböző citrusfajtákat mikor kellene oltanom, és mennyire kell a fajnak stimmelnie. lehet az is h teljesen hülyeséget kérdezek :)
Zotyi75 Creative Commons License 2008.05.13 0 0 5566

Szia kedves csitromka!

 

Nagyon szépek a kis banánjaid, hol vetted a banánkat és a magokat?

 

Üdv: Zotyi

Előzmény: csitromka (5565)
csitromka Creative Commons License 2008.05.13 0 0 5565

Szia Zotyi75!

 

Köszönöm a választ, akkor hurcolászom őket tovább ki-be.

Két havasit vettem azt terveztem, hogy az egyiket kiültetem a másikat megpróbálom a garázsban hagyni télen, de majd meglátjuk.

Az első képen a legnagyobb banán az abesszín (van róla közeli), jobbra tőle két db havasi, a bal oldalán az egyik pici növényke a pink banán (csináltam róla közeit is). Van még lila banán magom, de még nem ültettem el.

 

Köszi

 

Csitromka

Előzmény: Zotyi75 (5521)
ReeDonLee Creative Commons License 2008.05.13 0 0 5564

Sziasztok!

Végigjártam 3 város legalább tucatnyi kertészetét, gazdaboltját, néztek UFO-nak, hibbantnak, sehol nem volt alginit, vagy perlit.

A hét végén Veszprémben véletlenül megláttunk egy kertészetet,  hihetetle, de mindkettőt megkaptam, már át is ültettem a citromot (és a leandereket).

A citrom földje olyan volt, mint a beton, fél órát küzdöttünk, mire a cserép lejött róla..

Hallhatóan fellélegzett :-))))

 

HOL Creative Commons License 2008.05.13 0 0 5563

 

szia Zotyi 75

 

A Nagytétényi Kertészeti Áruda Budapest

Sajnos nincs nekik weblapjuk.

Csak ezt találtam http://www.prenor.hu/ Gondolom az Ő Pesti partnerük.

 

De ez nem a reklám helye volt.

 

Attila

Előzmény: Zotyi75 (5562)
Zotyi75 Creative Commons License 2008.05.13 0 0 5562

Szia HOL!

 

Nemtudnád megmondani ennek a kertészetnek a nevét? Előre is köszi.

 

Üdv: Zotyi

Előzmény: HOL (5560)
petya71 Creative Commons License 2008.05.13 0 0 5561
köszi szépen,de valószínű addig nem fog elvinni a kolléga :(.de azért köszi még egyszer :)
Előzmény: HOL (5560)
HOL Creative Commons License 2008.05.13 0 0 5560

sziasztok

 

Egy info. Alginitet a Nagytétényi út 198-202. ben lévő Kertészetben lehet kapni. 1 hete én is ott vettem egy 10kg-ost olyan 400ft körül van. Az üzlet , ha kifelé mész a Campona után van jobbra a buszmegálóban. Viszont volldünger engem is érdekelne.

 

A hétvégén végre átültettem a citromom abba a tuti  földkeverékbe.

nagyon várom már a hatást .

 

petya71 Creative Commons License 2008.05.13 0 0 5559
sziasztok.egy kérdésem(kérésem) volna.ha valaki tud kertészetet ahol lehet volldüngert és alginitet kapni a Berettyó-Szolnok-Monor-Budapest bejárata útvonalon az kérem jelezzen vissza,mert holnapra sikerült felkérőzzek potyautasként az egyik haver kocsijába.villám út lesz(sajnos)ezért szűkül le erre az útvonalra a kérésem.előre is köszi
jozso48 Creative Commons License 2008.05.13 0 0 5558

 Ígéretemhez híven teszek fel fotót a tarka levelű "vérbélű"citromról és normál

de lilásan induló gyümölcsű citromról.Ráadásul a tarka levelű,ami később vérbé-

lű lesz(1-2 kép)nem lilásan indul,mig a (3-5 kép)normál citrom,melynek virágja is,

gyümölcse is lilásan indul-később ahogy nő már normál zöld.(5.kép)

jozso48 Creative Commons License 2008.05.13 0 0 5557

Sajnos a vásárolt növények nagyon gyakran nem azok,aminek hívják.Gyakran

tapasztaltam,hogy a vásárolt növény nem az lett aminek vettem.Nyilván nem én vagyok az egyetlen aki így járt.Volt úgy,hogy legalább egy jó növényhez jutottam,

igaz nem az volt ami rá volt írva a cimkére.Ez a mostani a csúcs,egy cég,azonos

latin név,két külön növény(azok ugyanis abszolut nem is hasonlítanak egymásra)

No majd ha terem talán megtudom melyik mi lesz.Íme:

Zotyi75 Creative Commons License 2008.05.12 0 0 5556

Kedves jozso!

 

Nagyonszépen köszönöm a tanácsaidat, nekem a sárga diszpaprikám szokott lila színű lenni míg teljesen benem érik.

 

Üdv: Zotyi

Előzmény: jozso48 (5554)
jozso48 Creative Commons License 2008.05.12 0 0 5555

 Üdv.Nektek Marika és László!Sok citromfajta így indul,azaz lilás szinnel azután telje-sen normál citrom szín lesz belőle.Egyébként van "vércitrom",ez tarka levelű és a gyümölcse olyasmi színű lesz,mint a vérnarancs,mármint belül,remélem meg tudom

nektek mutatni az idén,már van rajta néhány kis gyümölcs és talán fel tud nevelni

egy-két db-ot.Már a kis bokorfám is nagyon látványos belőle,szép zöld-fehér tarka

leveleivel,lilás élü virágaival.Majd készítek fotót róla.

Előzmény: kurdilaci (5553)
jozso48 Creative Commons License 2008.05.12 0 0 5554

Szia Zotyi!Szerintem senki nem fog megsértődni,ha itt válaszolok.Nekem már egy öreg növény van,vastag törzzsel,de még mindig van egy erős bambusz támasztéka.

Igazándiból azt szeretné,ha szabadon kúszhatna,de erre nincs helyem.Tavasszal

mindig alaposan visszavágom,de később már nem célszerű,mert akkor nem virágzik.

Ezután növő vesszőkön hozza a virágjait a tél folyamán.Ez kezdődhet karácsonykor,

esetleg valamivel később,mint az idén és az utolsó két virágja kb kéthete pottyant le.Az idén akadozva,de látod ilyen sokáig tartott a  virágzás.

Egyébként nagyon könnyen gyökeresedik vízbe állítva és amikor a gyökerek megje-lennek mielőbb ültesdd el,mert üvegszerű gyökerei,ha hosszabbak már könnyen le-

törnek.Próbáld a törzset minél alacsonyabban tartani,mert öszig a vesszők még

így is hosszúra fognak nőni.Sok sikert!

Előzmény: Zotyi75 (5550)
kurdilaci Creative Commons License 2008.05.12 0 0 5553
Marika!Köszönöm a meg sem érdemelt bókokat,Te egy tündér vagy,s igazi élmény volt a látogatásod.A citromodra nagyon kíváncsi vagyok,hogy ilyen színű marad,vagy később megzöldül.Vérnarancsot ismerek,de vércitromról még nem is hallottam.Várom a további képeket a citrusaid fejlődéséről.
Előzmény: ragusa (5548)
petya71 Creative Commons License 2008.05.12 0 0 5552
köszi szépen a bíztatást Ragusa,nagyon jól esett!!!! 71-es vagyok.a 71 évet csak remélem,hogy elérem: ))).nagyon szeretem ezt a topikot,mert nagyon sokat tanultam innen és még a java hátravan,meg azért is,mert nagyon jó emberekre találtam itt mint pl.Te:)))
Előzmény: ragusa (5549)
Sequoia Creative Commons License 2008.05.12 0 0 5551
Szia, Ragusa. Köszi a drukkolást. Igazi vidék nem jön szóba, csak Bp környéke, ahonnan még szükség esetén akár naponta is be lehet járni a fővárosba. Sok minden köt ide, de nem is bánom.
Előzmény: ragusa (5530)
Zotyi75 Creative Commons License 2008.05.12 0 0 5550

Szia jozso!

 

Tudom ez a növény az aranykehely nem ebbe a topikba való növény, de mivel itt találtam meg ebbe a topikba a te aranykelyhedről a képeket, ahogy visszanéztem a korábbi hozzászólásokat, nekem is van aranykelyhem, az enyém kb 1m magas erőteljesen hajt szerinted mikor vágjam vissza, hogy elágazzon? Most egy karó van mellette, hogy egyenes legyen, neked van valami támrendszer melette vagy megbirja saját magát? Nekem azt mondták Rappaiék ha ellégé megbokrosodik akkor már szentestérre virágozhat, és nem kell neki támrendszer. Szerinted ez még az idén megmutatja virágát? Holnap majd lefényképezem és teszek fel róla képet, a Trópusi növények és egzotikumok topikba mert ugyanis ez a növény nem ebbe topikba való. Előre is köszönöm neked a segítséget.

 

Üdv: Zotyi

Előzmény: jozso48 (5056)
ragusa Creative Commons License 2008.05.12 0 0 5549

PETYA ! ha 71-es szuletesu vagy  akkor elotted az elet TE MINDENT!!!!! elerhetsz !!! Csinalj is meg mindent mindenbe vagjal bele, tiszteletre melto maris az igyekezeted ))))

 

 DE HA 71 eves vagy , az sem baj , meg van egy huszasod ...)))) ))))

Előzmény: petya71 (5545)
ragusa Creative Commons License 2008.05.12 0 0 5548

LaCI!!  Szivetmelengetoen szep a kerted ,,,olyan jo nekem hogy en mar lattam .))))es jol betudom hatarolni, es kepzelni ... Most elmentettem a kepeket es fogok utanozni ....

 LACI  NEM TUDOM mia fene van ezzel a citrommal,, miert lilak,  mert hogy a hajtasok ilyenek, de a termes is ???? lehet hogy verbelu citromom lesz )))))))))))))))))))))))

 bibibiiiii nektek nincsilyen ))))))valami hibrid vagy csak beteg????

 na majd meglatjuk. Gyonyoruek a citrusaid  az enyemek kozel sem lesznek ilyen szepek .

Előzmény: kurdilaci (5536)
petya71 Creative Commons License 2008.05.12 0 0 5547
köszi,hogy megnyugtattál.nem szerettem volna ha ez is elpusztul.
Előzmény: kurdilaci (5546)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!