Keresés

Részletes keresés

Bandimacs Creative Commons License 2008.08.31 0 0 132
Sziasztok,
ma közös erővel nagytakarítottunk a konyhában. Ebből Ubulka a konyhapultot vállalta :)
Angelic-Coons Creative Commons License 2008.08.13 0 0 131
Igen kiállítok, de most csak Garfield lesz kint, mert megszülettek a kicsik, így Grácia nem tud jönni, Honey meg terhes.
Nagy valószínűséggel az A szektorban leszek a sarkon, legalább is az szokott lenni a helyem.
Előzmény: Bandimacs (98)
Angelic-Coons Creative Commons License 2008.08.13 0 0 130
Én a Zverlitet használom nekiem nagyon bejött, a szilikonos szerintem nem a legjobb
http://www.macskaegyesulet.hu/webshop/
itt tudsz olvasni rólla.
Telefonon megrendeled, és Laca kihozza elég gyorsan
Bandimacs Creative Commons License 2008.08.13 0 0 129
Köszi szépen, akkor mi is ki fogjuk próbálni a szilikonost. Most a két macseknak 4 WC-je van, az egyiket fel fogom tölteni ezzel a fajtával, aztán meglátjuk.
A jelenlegi almunk jó volt, klasszul csomósodott, de pár hónapja romlott a minősége, eléggé porzik.

Érdekes fejlemények vannak nálunk...
Ubulkám megunta, hogy a kicsi folyamatosan szemtelenkedik vele, ma már többször láttam, hogy amikor már megelégelte, hogy megállás nélkül csipkedi a fülét - egyszerűen ráfeküdt a kicsire...akinek csak a fülije meg a farka hegye látszott ki alóla :)
Gergő nagyon csodálkozott, hogy most mi van ?
Már büntetlenül szemétkedni sem lehet ?! Nagyon aranyosak ahogy így játszanak.
Szisznyóka Creative Commons License 2008.08.12 0 0 128
Egy darabig én is a tescost vettem, de megvettük a legnagyobb méretű macskawc-t és abból 2 kellene bele. Így a fressnapfossal jobban jövünk ki árban, mert az 8 literes.
Előzmény: kbazsi (127)
kbazsi Creative Commons License 2008.08.12 0 0 127
Bandimacs! Mi is a kristályost használjuk és nagyon meg vagyyunk elégedve! Szerintem a kaki sem olyan büdös benne, igaz mi egy kis levendulás alom-illatosítot is szórunk a kristályok közé. Eddig a Fresnaff-ben vettünk egy kékes színű csomagolásban, de felfedeztük, hogy a Tesco-s fele annyiba kerül és ugyanolyan jó!
Előzmény: Bandimacs (122)
kbazsi Creative Commons License 2008.08.12 0 0 126
Köszi a tanácsokat. Szegedről származik a cicus, a tenyésztőt 2 hónapos rostálás után választottuk ki. Sajnos nincs honlapja, pedig gyönyörűek a cicusai. Címet nagyon szívesen adok. Ő azt mondta, hogy a visszajelzései alapján az ő kandúrjai nem jelölnek. De azt én is olvastam, hogy ha mégis elkezdi, akkor valőszínűleg nincs visszaút! Nekünk nem kötötte ki, hogy kasztráltassuk, sőt bíztatott a tenyésztésre, de ha esetleg erre adnánk a fejünket, akkor is a kislány gazdiára kellene bíznunk a "gyereknevelést", mert nekünk nem lenne időnk rá! Viszont már most olyan szép a cicánk, hogy nem biztos, hogy ki kellene zárni a lehetőséget. (Ezért is gondoltunk a kiállításra, mert lehet, hogy elfogultak vagyunk4 :))
Előzmény: Fklari (124)
Szisznyóka Creative Commons License 2008.08.12 0 0 125
Mi sajnos kénytelenek voltunk a műtét mellett dönteni, mert rendszeresen a kutya helyére piszkított. Át akarta venni a hatalmat. :-)) A műtét utáni napon megszűnt ez a probléma.
Előzmény: Fklari (124)
Fklari Creative Commons License 2008.08.12 0 0 124
A pofija szépséges a macseknak, de hogy érdemes-e ivarosan hagyni, az attól is függ, milyen vérvonalból van, van-e esélye arra, hogy párszor fedezzen. Kiállításra vinni kasztrált osztályban is lehet, ugyanolyan szép serlegeket lehet nyerni ott is, ugyanolyan bírálatot is kap. Azonban a kiállítás eléggé stresszes a cicáknak, a legtöbb macsek nem igazán magamutogató.
Az érem másik oldala, hogy a Maine Coon kandúrok többsége ivarosan sem jelöl, normális marad. Igaz, én ezt csak olyan kandúrnál próbáltam ki annak idején, amelyik rendszeresen fedezett, mikor a tenyésztést abbahagytam, Beethoven is azonnal ivartalanítva lett. Viszont ha mégis elkezd jelölni, akkor lehet, hogy az ivartalanítás után sem hagyja abba.
Szerintem nevezd be esetleg a mostani kiállításra, aztán meglátod, hogy viselkedik ott, és milyen eredményt ér el, esetleg a tenyésztőjével is megbeszélheted a dolgot, aztán dönthetsz. Tényleg, kitől van a macs?
Előzmény: kbazsi (118)
Szisznyóka Creative Commons License 2008.08.11 0 0 123
Igen, azaz. Magába szívja a cuccost. Ha elhasználódik, akkor besárgul és kidobom. Egyszerűen beleöntöm egy szemetesbe és kidobom. Régen is ezt használtam, így adódott, hogy ez marad. Nem volt más, úgyhogy ezt szokta meg. A kakit pedig egyszerűen kiszedem belőle és lehúzom a wc-n.
Előzmény: Bandimacs (122)
Bandimacs Creative Commons License 2008.08.11 0 0 122
Ez a kristályos amit szilikonosnak is hívnak ? Olyan átlátszó borsónyi valamik ? Hogy vált be ? Ez is összecsomósodik , vagy hogy működik ? Vagy ha elhasználódik - lehúzod a WC-be ?
Előzmény: Szisznyóka (119)
Bandimacs Creative Commons License 2008.08.11 0 0 121
Ubulka ivartalanított kandúr -nem gondoltam a macska tenyésztésre.
Nincsenek megfelelő körülmények, 2. emelet, dolgozom- ez teljes embert kívánna. Aztán borzasztóan szentimentális vagyok, rövid időn belü 524 macsekom lenne - nem tudnék egyet sem senkinek odaadni :)
Ubulikát amikor vettem, a tenyésztő a szerződésben is kikötötte, hogy ivartalaníttatni kell - tehát nálunk egyszerűen eldőlt a dolog.
A kiállítás nem egyszerű dolog. Ha tenyészteni szeretnéd a macsekot, akkor szinte "kötelező" , hogy a fokozatokat, minősítéseket elérje.
Az én macsekjaim nincsenek hozzászokva ahhoz hogy nagy tömegben, sok idegen ember között legyenek, egy kiállítás nagyon megviselné őket - még akkor is lelki betegek vagyunk, ha az orvoshoz kell lemenni és autóba kell ülni. Nem úgy lettek nevelve.
Előzmény: kbazsi (118)
Szisznyóka Creative Commons License 2008.08.11 0 0 120
Nekünk a doki a 6 hónapos kort ajánlotta ivartalanításra.

Most lesz egy kiállítás. Sajnos most nem tudunk menni, de tervbe van véve.
Előzmény: kbazsi (118)
Szisznyóka Creative Commons License 2008.08.11 0 0 119
Azért rendeltem a maine coon tápot, mert lassan át kell szoktatni. :-) Ezen kívül még ő is és a nagy is eszi a sterilizált macskáknak való eledelt.

Mi úgynevezett kristályos almot használunk. De volt már rá példa, hogyha csak kutyáknak való alompapirt tettem bele a wc-be, akkor arra is elvégezte a dolgát. De most, hogy sokat van kint, így a dolgát is kint végzi a kertben.
Előzmény: Bandimacs (117)
kbazsi Creative Commons License 2008.08.11 0 0 118

Fekvőpad... ha még az lenne...

Az az én polcom az íróasztal mellett, csak kisajátította az urfi az alsót.

 

Semir egyenlőre még fiú, nem tudjuk mi legyen a sorsa...

Nem tudom, mi lenne a jó döntés neki, pedig lassan itt az ideje kitalálni.

 

Ti már vittétek kiállításra? Érdemes?

 

Előzmény: Bandimacs (110)
Bandimacs Creative Commons License 2008.08.11 0 0 117
Ez a gyerektáp nagyon jó, Gergő ezt kapta mióta hozzánk került. Most 1 éves , nyúlánk, hatalmas és nagyon izmos - 6 kg körül van , cirmoska létére.
Most tértünk át a RC Veterinary exclusive sorozatból az ivartalanított fiatal kandúr tápra.

Ti milyen fajta almot használtok ? Melyik vált be ?
Előzmény: Szisznyóka (114)
Bandimacs Creative Commons License 2008.08.11 0 0 116
Jobb megelőzni a bajt ...
Előzmény: Szisznyóka (113)
Bandimacs Creative Commons License 2008.08.11 0 0 115
Gyönyörű pofija van a cicának !

Száraztápra gondolsz ? A Hill's az nagyon jó, én az olcsóbbakkal nem keverném.
Nem spórolsz vele sokat és a prémium márka előnyeit (esetleg) elveszted.
Hill's -ből nálunk az alutasakos nagyon bevált, száraztápból pedig a Royal Canin.
Előzmény: kbazsi (111)
Szisznyóka Creative Commons License 2008.08.11 0 0 114
A kite-kat-ot nem szokták ajánlani a dokik ivartalanított macskáknak azt tudom. Ti ivartalaníttatjátok? Nálunk egyenlőre royal canin gyerektápot eszik és whiskas alutasakost.
Előzmény: kbazsi (111)
Szisznyóka Creative Commons License 2008.08.11 0 0 113
Akkor lassan én is adok majd neki.
Előzmény: Bandimacs (112)
Bandimacs Creative Commons License 2008.08.11 0 0 112
Igen, azt a szőroldósat.
Én is hetente adom Ubulkának, a kicsinek ritkábban.
Ubulka 1 éve meggondolta magát és hatalmas bundát növesztett, valamint állandóan a kicsit puszilgatja, mosdatja... Ezért kapja most rendszeresen, nehogy baj legyen.
A kicsit nem kellene állandóan fésülgetni, de mivel Ubulka folyamatosan mosdatja, én is kénytelen vagyok szegényt fésülgetni, nehogy Ubulka túl sok szőrt nyeljen.
Előzmény: Szisznyóka (109)
kbazsi Creative Commons License 2008.08.11 0 0 111

:)

Semir mondjuk nem fél a többi cicától, inkább ismerkedene velük, de amint előveszi a mancsát, hogy megfogja őket, azonnal elmenekülnek előle.

Igy járt a szomszéd kutya is, akivel szintén barátkozott volna, de amikor észrevette, hogy fél a kutya tőle elkezdett vadászni rá. :)

 

Olvastam, milyen tápokat adtok, én Hill's, whiskas, kite-kat szoktam összekeverni.

Jó ez, vagy maradjunk egy márkánál?

 

 

:)

Előzmény: Bandimacs (107)
Bandimacs Creative Commons License 2008.08.11 0 0 110
Az előbb elfelejtettem, nagyon szép a cica és nagyon tetszik a fekvőpad is amit a falra szereltetek a macseknak.
Előzmény: kbazsi (102)
Szisznyóka Creative Commons License 2008.08.11 0 0 109
Mióta adsz neki Malt-Soft-ot? A perzsánk kapott hetente azt a szőroldósat. Te is azt adod?
Előzmény: Bandimacs (108)
Bandimacs Creative Commons License 2008.08.11 0 0 108
Nálunk a paszta sem egyszerű :(
Vettem műanyag injekciós fecskendőt, abba teszem bele a Malt-soft -ot, és egy mozdulattal be tudom adni a macseknak. Ebből a szempontból a kicsi sem különb, tiszta iszapbirkózás - hetente egyszer.
Ezért örültem, hogy pár cseppel megúszom a bolha és féregirtást - egy füst alatt.
Előzmény: Szisznyóka (106)
Bandimacs Creative Commons License 2008.08.11 0 0 107
Amig fiatalabb volt (gyerek) imádott a vizestáljában (elhagyott zoknit, játék egeret) mosni, mostanában nem látom már.
Amit a másik macskához fűződő kapcsolatáról írsz, az nálunk is így van. Egyszerűen nem szereti, ha a másik 1 éves cica játszani szeretne vele - ráfúj és elszalad. De nincs közöttük semmi probléma, mert ha arra jár a kicsi, megpuszilgatja, megmosdatja. Csak verekedni nem szeret, olyankor fúj és rondán nyávog párat - és elszalad.
Előzmény: kbazsi (102)
Szisznyóka Creative Commons License 2008.08.11 0 0 106
Én is ezt hallottam, ezért csodálkoztam. Én pasztát szoktam adni a cicáknak, így a tablettakérdés nálunk nem aktuális. :-)
Előzmény: Bandimacs (105)
Bandimacs Creative Commons License 2008.08.11 0 0 105
Igen, ez az .
De azt olvastam, hogy a szívférgesség még nálunk nem jelent meg, csak délebbre van.
Nekem azért tetszett meg, mert egyúttal a bolha stb. mellett féregírtó is van benne, és Ubulkának egy féregirtó tablettát lenyomni a torkán - hát, ahhoz én kevés vagyok :)
Előzmény: Szisznyóka (103)
Szisznyóka Creative Commons License 2008.08.11 0 0 104
Helyes cicus!
Nálunk is van játék, de általában este. Van ilyen tollas végű botja. Azt dobáljuk neki és hurcolja vissza. :-)
Nekünk is van másik cicánk. Elég sokáig tartott míg megszokták egymást, de mostanra azt mondhatom, hogy egész jól haladunk. Érdekes, hogy házon belül nem igazán foglalkoznak egymással, bezzeg kint a kertben, ott megy a hancúr.
Viszont Archy nem igazán szereti a vizet. Ha iszik belepiszkál a vízbe lábbal, de ha pl. esik az eső, akkor rögtön bemenekül.
Előzmény: kbazsi (102)
Szisznyóka Creative Commons License 2008.08.11 0 0 103
Ez a szer nem az ami szívférgesség ellen is jó?
Előzmény: Bandimacs (101)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!