Keresés

Részletes keresés

siletto Creative Commons License 2013.07.20 0 0 32385

Üdv!  Végre sikerült ma elkészítenem életem első és talán utolsó kését.  Nem lett túl professzionális,  de a célra megfelel(ne)  ha tudnám hogyan kellene megélezni.  Vésőélt szeretnék csinálni neki,  csak nem tudom hogyan kellene.  Az egyik oldala sima,  a másik az domborúra van csiszolva, és kézzel durva kővel(kaszakővel)  nem tudom meg tudnám-e szépen csinálni.  Valakinek van őtlete hogyan kellene hozzákezdenem? Vagy egy szaki meg tudná nekem csak annyira csinálni hogy legyen élszalagja egyik oldalon? 

 

Kipróbáltam ezt az éllel szembeni élezést(eddíg énis éltől elfelé csináltam,  de szinte fűrészél volt :) ) és lenne vele kis problémám: Zsírkövön csináltam,  és szerintem jó is lett,  a körmöt megfogja,  még borotválni is lehet vele kicsit,  de mégis olyan tompának érzik,  a papírtekercsbe bele se vág

 

harakiri87 Creative Commons License 2013.07.19 0 0 32384

Üdv mindenkinek cserélni szeretném 1095 differenciáltan edzett 60/52 hrc fadobozos új állapotú kardom selyemtokkal vadászkésekre 06705005210 vagy mail

Rockrider Creative Commons License 2013.07.18 0 0 32383

A Varga kések formája tényleg megosztó,de a használhatóságával kapcsolatban nem lehet rájuk panasz.

Gratulálok hozzá legyen sok örömöd benne.

Előzmény: Dragon22 (32380)
Dragon22 Creative Commons License 2013.07.18 0 0 32382

Igen, Varga féle bicska. Hortobágyon egy néni árulta őket, csak Varga bicskák voltak nála. Nekem leginkább ez tetszett. Azért tudtam volna még válogatni, de a költségvetésbe ennyi fért bele. :)

Előzmény: szabi72 (32381)
szabi72 Creative Commons License 2013.07.18 0 0 32381

Asszem, Varga-bicska, ha nem, akkor tévedtem, bocs.;) A forma megosztó, van, akinek tetszik, van, akinek nem. Én az előbbiek közé tartozom. Tisztességesen elkészített kés, jó kis bicska, használd egészséggel!

Előzmény: Dragon22 (32380)
Dragon22 Creative Commons License 2013.07.18 0 0 32380

Hortobagyon szereztem ezt a gyonyoruseget:

Mi a velemenyetek?

python 357 Creative Commons License 2013.07.16 0 0 32379

Tagnak kell lenned egy lővészklubban,érvényes rajtengedély,sportorvosi, MDLSZ minősűlés,megszerzési!

Félautomata változattal indulhatsz Szituációs számokban,Rapid Shootingban,Steel  Challenge-ben!:))))))

Előzmény: theraphosa (32378)
theraphosa Creative Commons License 2013.07.16 0 0 32378

Schmeisser féle ar 15-t hogyan tudnék otthonra szerezni hivatalosan, gondolom sehogy :)))

Előzmény: python 357 (32377)
python 357 Creative Commons License 2013.07.16 0 0 32377

:)))))) Én  még fel is kerestem a pszichiáteremet emiatt,-és megnyugtatott,hogy nem velem van a baj,-ő is éllel szemben dolgozik a késein,-és csak a borotvaszíjon húzza meg a végén éltől elfelé ötször-hatszor a pengét utolsó fázisként!!!!;-)))

Előzmény: theraphosa (32376)
theraphosa Creative Commons License 2013.07.16 0 0 32376

Kezdtem szomorú lenni és mély depresszióba süllyedni, hogy rosszul élezek/ fenek :)

Előzmény: Nemozoli (32374)
python 357 Creative Commons License 2013.07.14 0 0 32375

:)))) +1!

Előzmény: Nemozoli (32374)
Nemozoli Creative Commons License 2013.07.14 0 0 32374

Nem véletlen az éllel szembeni csiszolási irány, így magától letörik a képződő sorja. A kést amúgy sem élezzük/fenjük gépileg, csak ha a nevünk MisterMinit és szakmányban tesszük tönkre az élszalagokat :-)

Amúgy a penge levezetőélének eredeti csiszolásakor is sokszor az éllel szemben tartják a kést a szalagcsiszolóhoz, ugyanis így nagyon szép, hangsúlyos levezetőél-pengetükör találkozási élet lehet létrehozni. Az éltől elfelé csiszoláskor ez a határvonal jobban "elnyalódik". Kézügyesség kell hozzá, de ilyen az élet! :-)

A sakndi élnél az élszalag a "levezetőél" is egyben. A polírozás más téma, a rongy/filckorongba belekap az él.

Előzmény: szijozsi (32367)
spyder72 Creative Commons License 2013.07.13 0 0 32373

Sziasztok!

 

Emerson Horseman mini CQC 8 foldert keresek sima éllel ,lehet kőmosott vagy fekete.Nem baj ha használt , de ne legyen lelakott.

 

Cserébe tudok ajánlani pár kést, persze érték egyeztetéssel.

1.Spyderco Native 1-est a legelső kiadásból gin-1 -es acélból, doboza megvan. (ritka)

2.Spyderco Spyder card Aus-6 -os acélból,doboza megvan(ritka)

3.Spyderco Spyde Rench 440c acélból első kiadás amerikai gyártmány nem taivani, doboza megvan(ritka)

.

 

ace22 Creative Commons License 2013.07.13 0 0 32372

Ha már élezésről/fenésről esik szó, ne felejtsük el a HAIDU kerámiákat. Hazai darab, sok méretben, finomságban lehet kapni, nem is drágán. SiC az alapanyaga, szinte mindent megélez.

siletto Creative Commons License 2013.07.10 0 0 32371

Üdv!  Először is,  köszönöm a választ. 

Ez a melegítés jó lehet,  most jutott eszembe,  hogy csináltunk már ilyet,  hogy vízbe merítettük azt a részt amit nem akartunk kilágyítani,  ami meg szabadon maradt azt butánnal melegítettük és mikor már vörös volt vitte a fúró.  Egyébként sajnos nemtudom milyen az anyag,  énis csak ismerőstől kaptam,  de ők kapákat csináltak belőle mert nagyon jól birta az esetleges köveket,  meg ágakat is.  Mondjuk nem is kellett borotvának lennie.  Az én 80cm hosszú élű 2,5cm széles 3mm vastag kardom is simán bírja az U alakra hajlítást szóval nem hinném hogy nagyon törékeny anyag. Ezen a lapon kb 3cm-es fogak voltak ugyhogy ide annyira nem megfelelő.  Sajnos ilyen lágyítás-edzés dolgokban nem vagyok otthon ugyhogy ez nekem nem annyira járható út. Nem akarok szalontai-szintű kést készíteni,  csak ami a lehetőségekhez képest szép és én csináltam :) 

Előzmény: szijozsi (32369)
szijozsi Creative Commons License 2013.07.10 0 0 32370

Egyszer Ray Mearsnak is belefaragott a kőbe, lehet is látni hogy igazít egyet a szögön. És a bőrön sem éllel előre dolgozik:)

Előzmény: theraphosa (32345)
szijozsi Creative Commons License 2013.07.10 0 0 32369

Az ilyen kemény anyagoknak egy baja van: törik, pattan.
Régebben gépi fűrészlapból csináltunk késeket, ezek általában svéd gyártmányúak voltak, előnye hogy a fűrészfog már eleve rajta van:)
De mielőtt bármit csinálunk vele, jól a betonhoz  kell vágni, ha eltörik, akkor abból nem lesz semmi.
Olyat kell választani ami nem olyan rideg.
A késeket nem készre edzett állípotban kell megmunkálni hanem amikor még lágy.
Ki kell lágyítani, aztán újraedzeni.

Előzmény: siletto (32364)
szijozsi Creative Commons License 2013.07.10 0 0 32368

Gáz oxigénnel meg kell melegíteni, és egy lyukasztóval kiütni rajta a lyukat. Előzőleg alá kell tenni egy olyan furatos tömböt amilyet ki akarsz ütni rajta.
De ugyanezt meg lehet csinálni faszénen is a kertben.

Előzmény: siletto (32364)
szijozsi Creative Commons License 2013.07.10 0 0 32367

Jó cucc.
Érdekes hogy többen éllel szemben élezik a pengét, én nem úgy szeretem. Meg is mondom miért: ha egy filckoronghoz így tartnánk a pengét, az egy pengő hangot hallatva kikapá a kezünkből és eldobná a műhely sarkába. Ugyanez van peches esetben a köszörüléssel is. A kő és a késtartó közé szorulna és rossz esetben szétvágná a követ. Jelen esetben nagyon precízen kell tartani a pengét mert egy minimális szögeltérés esetén a kés megpróbál beleharapni a kőbe. Megfelelő késanyag esetén sikerül is. A lefutó (éltől távolodó )forgácsolás jobb.
Mondhatnók, az éllel szembeni élezésnek az a hátránya hogy nincs előnye:)

Előzmény: theraphosa (32345)
fenyooldrider Creative Commons License 2013.07.10 0 0 32366

Ja bocs elfelejtettem leírni a leg kultúráltabb fúrási módot:Tömbszikra!!!  {ha hozzáférsz}

Előzmény: siletto (32364)
fenyooldrider Creative Commons License 2013.07.10 0 0 32365

A lyukkal bajban leszel az egyértelmű,az a baj,hogy a kilágyításhoz ismerni kellene a pontos anyagot,mivel azt vissza is kell edzeni utána,de ehhez pontosan tudni kellene az anyagösszetételt és a gyártói előírást a hőkezelésére,mert különben könnyen kuka lesz a vége!

A legegyszerűbb és legbarbárabb:oxigénnel lyukat olvasztani a megfelelő helyen,vagy ettől kultúráltabb:plazmával ugyanez,illetve vises,vagy lézervágógépen!

Esetleg házi megoldásként a flexel belevágsz a markolat hosszirányában rövidebben mint a markolat,aztán a vágás két végpontjába teszed a szegecseket!

Tudom,hogy ez mind barbár megoldás,de jobbat {én} nem tudok!

Ha az anyagot pontosan meg tudnád határozni,akkor küldenék róla neked gyártói hőkezelési előírást{a legtöbb acélét ismerem,vagy hozzáférek},ha ezzel előrébb vagy!

Amúgy jó munkát!

Előzmény: siletto (32364)
siletto Creative Commons License 2013.07.10 0 0 32364

Üdv!  Eddíg még nem irtam ebbe a topicba,  úgyhogy legyetek szívesek elnézni ha amit kérdezek nem ide illik,  vagy lerágott csont.  Szóval késkészítés ügyében szeretnék segítséget kérni.  Készítettem kb fél éve egy gatter fűrészlapból egy kardot. Flexxel lett kivágva meg kicsiszolva,  de nem hinném hogy érdekes lenne a fórumtagok számára mert eléggé "háztáji"  munka. Kb 3mm vastag,  szóval nem is igazi kard inkább egy nagy lapos kés,  hajótestformájúra csiszolva.  Ilyen módon élszöge sincs,  csak éltől elfelé van a lehető leglaposabban megcsiszolva.  Borotválni nem lehet vele,  mert nincs 5 napom élezgetni,  de nagyon éles cucc.  Elhatároztam hogy elkészítek egy hasonlót,  csak kisebb méretben, meg szebb kivitelben,  amit majd a fiamnak tudok egyszer adni(ha lesz)  hogy ezt a fater csinálta suhanckorában.  De van pár probléma az anyaggal.  Az haggyán hogy még a flex is alig viszi,  de nem lehet rá lyukat fúrni a martolatnak.  Próbáltuk kézifúróval,  oszlopossal,  marógéppel olcsó meg minőségi TiNi fúróval, de hiába.  egyszerűen nem kap bele a fúróhegy,  csak forog az acélon,  ami egyébként első osztályú szerintem,  csak nagyon ??kemény??  Nincs valami ötletetek hogy lehetne lyukat fúrni az ilyen anyagba?  Illetve valami egyszer mód tényleges élszög kialakítására?  Mert az ké hogy elvékonyítom az anyagot de azt flexxel lehetetlen egyenletesen megcsinálni,  hogy majd lehessen kövön élezni.  Amire én gondoltam az egy egyszerű késélező,   amibe csak ki-be kell tologatni,  és magának megcsinálja.  Előre is köszönöm a segítséget :-D 

D-zoli Creative Commons License 2013.07.10 0 0 32363

Köszönöm a bizalmat:)

Meglátjuk mire jutok.

Előzmény: kheiron (32360)
python 357 Creative Commons License 2013.07.10 0 0 32362

Grat. a gyűjtidhez!!! :)))

Előzmény: kisandrás1978 (32357)
python 357 Creative Commons License 2013.07.10 0 0 32361

:)))))) Felbátorítottál!!!

Előzmény: kheiron (32354)
kheiron Creative Commons License 2013.07.10 0 0 32360

Meglepő lesz, de fél maréknyi kővel meg egy kerámiarúddal egy életre ellehetsz, és nem is muszáj a gigamega felszerelést aranyárban megvenni.... és tényleg nagyon gyorsan bele lehet jönni. Ha a kézügyességed azt lehetővé teszi, hogy bekösd a cipőd, akkor a neked megfelelő élszög kialakítása sem okozhat gondot. :-)

Előzmény: D-zoli (32356)
kisandrás1978 Creative Commons License 2013.07.10 0 0 32359

érdekes de tőlük nem tudok meg válni!! :-)

Előzmény: fenyooldrider (32358)
fenyooldrider Creative Commons License 2013.07.10 0 0 32358

Az Opinelekre gondolsz:D?

Előzmény: kisandrás1978 (32357)
kisandrás1978 Creative Commons License 2013.07.10 0 0 32357

valahogy nekem se jönnek be a taktikai vasak!! :-)))

D-zoli Creative Commons License 2013.07.10 0 0 32356

Köszönöm!

 

Ez lenne a konkrét célom a jövőben.

A szükséges infók már rendelkezésre állnak, most már csak a köveket kell beszereznem, aztán jöhet a gyakorlás.

Előzmény: kheiron (32355)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!