Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.05.27 0 0 7884

Freddy4 !

Egyenlőre csak egy jó bicskával tudok segíteni hogy ki tudd akasztani a tökeiket a torony tetejére száradni.

Üdv !

Előzmény: Törölt nick (7874)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.27 0 0 7882
Üdv Lalibátyó

Ki tört :)
Előzmény: Törölt nick (7852)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.27 0 0 7881
Japofan

erre varrjál gombot :)

http://www.youtube.com/watch?v=_gd_TBUso7k
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.27 0 0 7879
Micsoda vadhajtások nőnek egy egy ökör miatt. Az ilyen emberek ülnek a gépük előtt láthatóan nagyon ráérnek és veséznek másokat. Egyszerűen nem tudok rájönni, hogy mi a mozgatója a fröcsögésnek?! írígység? Impotencia? Rosszindulat? Butaság?

Japofan, gondolom azt hiszed, hogy baromi okos számfejtéseket írsz, pedig nagyon nagyon messze van a valóság és az általad oszkárdijasnak vélt okfejtés. :)

Áruld el komolyan miért lógsz itt ezen a topikon, amikor nem is vagy kútfúró, nem akarsz kutat?
Engem nem zavarsz, csak okosíts már ki lécci!

Még 1X csak a most ébredők kedvéért " A karaván halad a kutya meg ugat"

Vannak akik kutat fúrnak és vannak akik megrendelik, és az árak szabadok, és szabad akaratából bárki alanyi jogon eldöntheti, hogy veszi, vagy sem :)
olcsóé, vagy reális áron vagy drágáért, jót, vagy rosszat. Az olcsó sosem volt jó, a jó sosem volt olcsó. :)
Ne hidd már, hogy itt mindenki ugyanolyan kaliberű szaki:) És mert neked az a szimpi akkor havi létminimumért, vagy annak kétszereséért fenntart egy szezonális apparátust.

Gyere tanuld ki , kezd el, csináld meg, utána oszd az eszet," lári fári"
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.26 0 0 7878
Apám egyszer megzsarolnál :) megérne 1év felfüggesztett büntit, önvédelemből, önbíráskodósdiból elkövetett súlyos testi sértést :)

Te tele vagy frusztrációkkal és halvány lila lövésed nincs a dolgokról. Számolgathatsz , hülyeség, ez nem aszfaltozás folyóméterre. Szerintem ne is haragudj egyszerűen csak hülye vagy és pont. :)) Gyere zsarolj meg :)
Előzmény: Törölt nick (7870)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.26 0 0 7877
Freddy4 igazán sajnálom a veled történteket, elképesztő, hogy mik történnek. Csak el indul a rendőrség valami vonalon. Ilyent nem lehet csak úgy, arra járva /mert megtetszett/ ellopni.
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.26 0 0 7876
Helló    Fetya 1  !                 Köszönöm együttérzésedet, amelyhez annyit szeretnék még hozzáfűzni, hogy bekamerázott térségről van szó, amelynek CD másolata birtokomban van. A rendőrség is mozgósitva van természetesen. A gépet  1 sárga Scania tréler vitte el és  2 db. kisfurgon tehergépkocsi. A  3 fő rabló, videózva volt, felismerhetők. Emailom fent van, hivószámom:  +36 30 65 79 600. Üdv. -  és Jószerencsét !
Előzmény: fetya1 (7875)
fetya1 Creative Commons License 2010.05.26 0 0 7875
Azért ez már hihetetlen pofátlanság a dolgozó mestertől a szerszámot ellopni. Még ha csak az anyagot, azt megértem, de h a kenyérkereső eszközt? Hát kívánom, h ültessék le sok évre azt a tetűt!
Nekem a 4lamellás szlovák gyártmányú sigma szivattyúmnak kelt lába, hát mindent kívántam, csak jó egészséget nem.
Öszintén sajnállak barátom!
Előzmény: Törölt nick (7874)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.26 0 0 7874

S O S     F e l h i v á s  !!!     S O S    F e l h i vá s  !!!    S O S    F e l h i v á s  !!!

 

Kecskemét -en ellopták az egyik URB 2A/2 tipusú kútfúró berendendezésünket, a teljes 350,00 fm. hosszúságú gyári fúrószerszámzattal együtt. ( Átm. 65/50 mm. -es Ziff. fúrórudazatok, 2 7/8" -os súlyosbitók, stabilizátorok, görgős és háromélű fúrófejek, fúróátmenetek, stb. )  A nyomok Szegedre vezetnek. A  "Civil"  nyomravezetőnek, megtalálónak  1 millió ft. sikerdijat ajánlunk fel ! Az információkat előre is köszönöm !!!

gödörásó Creative Commons License 2010.05.26 0 0 7873
Víz az úr.Petőfi is megírta,olyan helyen kellet fúrni,hogy állt a víz akkora keréknyomot csinált a terepes Robúr hogy még csak gödröt sem kellet ásni az egyik nyomon elvezetve a fúró iszap majd összekötve egy csatornával a másik nyomon vissza és úgy a zagy szivattyú .A gumi csizma az nélkülözhetetlen .Ezt a történetet azért írom ,biztosan van másnak is ilyen vagy fúráb története írja meg nyugodtan ,cseszegetés-Zéró Kútfúró a kútfúrót még soha nem bántotta aki ezt teszi az nem kútfúró Maradok Tisztelettel: Gödörásó
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.26 0 0 7872

Üdv !

Az a baj hogy már megint egy napja legalább az egész egy köcsögség amiről írogattok. A lehetősége mindenkinek adott ha nem kell az olcsó kókler akkor tessék számlásan megrendelni, nem lesz nehéz vállalkozót találni rá.

Azt viszont az okostojásoknak elmondanám hogy az olcsó kókler is be tud menni a vízügyre bejelenteni a feketefúrást még akkor is ha maga csinálta és onnantól kurva drága lesz mindkettőnek. Tehát Uraim tessék az elején eldönteni ki mit akar és az adott szót állni.

 

Ismételten javasolnám hogy talán a fúrásról kellene írogatni nem pedig arról hogy ki miképp tud kiszúrni a másikkal. Ez a bizalomról szól ha nem bízol meg benne ne dolgoztass vele ennyi az egész.

További szép napot !

Előzmény: mágus67 (7871)
mágus67 Creative Commons License 2010.05.26 0 0 7871
Ez egy nagy köcsögség. megzsarolni??? nekem se tetszik az hogy mások feketén elviszik a munkát mert nemlehet velük versenyezni. Azt gondolom erről ,hogy vagy furjanak engedéllyel vagy sehogy. De ezt nemtudod megakadályozni legfeljebb feljelenteni lehet.
Előzmény: Törölt nick (7870)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.26 0 0 7870

...az ilyet simán megkell "zsarolni", amikor kész.

Cirka 3-4000 Ft/méter vagy APEH, választhat...

 

Nemá, hogy csak ő járjon jól a 100% adócsalással!

Az elcsalt közterhet (ami a bevétel cirka 60%-a), 

illik elfelezni a megrendelővel...azaz

30% simán jár engedményként...

Szerintem.

 

(persze, leht, hogy a 6eFt

már az engedménys ár...)

 

Fehér, vagy legalább szürke kútfúróként,

pedig illene fellépni ellenük, jogos önvédelemből.

Tudom sarkos vagyok...

 

Remélem a viktor által beígért adórendőrség

ráakad az ilyen abszolut pofátlan fusizókra...

Bár az is bolond kissé, szerintem, aki kifizeti az

ilyen pofátlanokat, számla nélkül a 100% legális áron.

...és nem csak kútfúráskor.

 

Nagyon tudok haragudni a jelenségre és

azokra akik ennyire durván közösség ellenes

módon fusiznak, de a sok állami szolgáltatás az kéne!

út, iskola, rendőr, stb, stb....sőt követelik...

Előzmény: t-online (7869)
t-online Creative Commons License 2010.05.26 0 0 7869

1 kategória kimaradt!!!

 

A másod állásban ( feketén)hétvégén fúrógatók, nálam a 3 mesterből 3 az volt, és ők is 6000/ méterrel számoltak.

Előzmény: Törölt nick (7865)
sea urchin Creative Commons License 2010.05.26 0 0 7868
Adott egy 12m-es kút, benne 32-es KPL cső közvetlenül (visszacsapó szeleppel) egy Pedrollo-ra csatlakoztatva. A szivattyún nyomás és szárazon futás érzékelő (nem biztos, hogy így hívják, nem értek hozzá). Ha 2 napig nem kapcsolom be a szivattyút, akkor elsőre, de van úgy, hogy második bekapcsolásra se húzza fel a vizet. Bekapcsolom, nem jön a víz és kikapcsolja magát, mert rajta van ez az érzékelő, aztán megint bekapcsolom és ezt kell játszani 2-3x mire megindul belőle a víz.
Most szeretnék rárakni öntöző rendszert, de így reggelente az nem fog beindulni.
Mi lehet a gond?
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.26 0 0 7867

...de szezonra átlagolni azért lehet a teljesítményt.

 

A hiba miatti kiesés, pedig nem az ügyfélre tartozó kategória.

 

 

Láthatók itt a fórumban napi 100-200-300 méternyi

lyuk kifúrásáról szóló adatok, akár a nem igazán

...egyszerűnek mondott somogyi vidéken is.

 

Olvasgatva a fórumot, a 2-4(5) nap per átlag

40-50 méter kút is reálisnak tűnik....

 

 

A 2,5 milliós kút nyilván hivatalos, engedélyezett, bemért kút.

Az árából a fúrás-építés munkadíja, talán a legkisebb összeg ...

 

Hiszen röpködnek a terv/engedély/illeték 

százezrek, ha hivatalos 50 méteres kút kell...

 

De most csak a munkadíj rész a téma.

Az anyagár és az egyéb pl. hivatali költségek nem.

Előzmény: K.Árpi (7866)
K.Árpi Creative Commons License 2010.05.26 0 0 7866
Nem lehet x munkanap alatt fixen kifúrt méter mennyiséget számolni , külömböző a talajszerkezetek keménysége, ezáltal a fúrhatósága is. Azt is hozzá kell venni hogy ha el romlik valami előfordul hogy napokig a műhelyben dekkol az ember. Beszéltem egy országunkban komolynak számító fúróscég vezetőjével , aki egy 50m-es kútra összes engedélyével, mérésekkel,  "kulcsra készen" átadva 2,5 milliót számláz. Ez 50 000/m ha jól számolom.
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.26 0 0 7865

No, mint számolgatós fekete bárány...

 

Nézzünk pár üzleti tervet :-))

 

1. jól felszerelt, 100% legális csapat

-----------------------------------------------

Kútfúró cucc, legyen 8 millió Ft

Gondolom ez, egy mondjuk 100 méterig

bárhol üzembiztosan használható,

teljesítőképes felszerelsére kb. elég...

 

Felszerelés/anyag cipelő autó 5 millió Ft

Főnöki/tulaj terepjáró 7 millió Ft

Ezek így talán már nem igénytelen, megbízható járgányok.

 

Beruházás összesen: 20 millió Ft

 

Hogy, ne kelljen számolni fenntartási költséggel

vegyük úgy, hogy mindezt 5 év  latt nullára írjuk.

Azaz veszünk újat, és amit használtan adnak értük

az biztosan elég volt az 5 éves fenntartásukra...

 

Szóval évi 4 millió Ft a cucc+fenntartás költsége

 

Emberek 3 fő, legálisan 160 netto/hó átlagban

Ez kerül éves szinten ~12 millió

Tulaj havi 500 nettó, évi ~16 millió

Napi egyéb rezsi 12 eFt, ~ 4 millió

 

Éves költség szint: 36 millió Ft

 

Talán nem tévedek túl nagyot, ha 2 naponta, mondjuk 

50 méter kész kúttal számolok egy ilyen profi csapatot.

A szezon legyen 220 munkanap...5500 méter kút.

Akkor ez 6545 Ft/méter...

 

 

2. tipikus, kisgépes, félig szürke csapat

de egész jól keresnek, így féllegálisan...

---------------------------------------------------------

Kútfúró cucc, legyen 2 millió Ft

Ezzel, mondjuk 50-60 méterig

a legtöbb helyen, azért tud fúrni...

Felszerelés/anyag cipelő autó 2 millió Ft

Főnöki/tulaj autó 3 millió Ft

Ez így asszem még, azért jobb sokak cuccánál...

Beruházás összesen: 7 millió Ft

 

Most is vegyük úgy, hogy mindezt 5 év  latt nullára írjuk.

Szóval évi 1,4 millió Ft a cucc+fenntartás költsége

 

Ember 1 fő, fél legálisan 160 netto/hó átlagban

amiből mondjuk nettó 80 legális...

Ez kerül éves szinten ~2,6 millióba

 

Tulaj havi 300 nettó

amiből mondjuk nettó 150 legális...

Ez kerül éves szinten ~5,3 millióba

Napi egyéb rezsi 5 eFt, ~ 1,5 millió

Éves költség szint: 10,8 millió Ft

 

Ez esetben 4 naponta, legyen egy 50 méteres kész kút

A szezon 220 munkanap...2750 méter kút.

Akkor ez 3930 Ft/méter...

 

 

3. a jól ismert, mini gépes, szinte teljesen szürke 

kis csapat akik nem túl jól keresnek ....

---------------------------------------------------------

Kútfúró cucc, legyen 1 millió Ft

Ezzel, mondjuk 50-60 méterig

még elég sok helyen tud fúrni...

Felszerelés/anyag cipelő autó 2 millió Ft

Beruházás összesen: 3 millió Ft

 

Most is 5 év alatt leírva a cuccot

évi 0,6 millió Ft a cucc+fenntartás költsége

 

Ember 1 fő, illegálisan 125 netto/hó átlagban

Ez kerül éves szinten ~1,5 millióba

Tulaj havi 200 nettó

amiből mondjuk nettó 80 legális...

Ez kerül éves szinten ~3,0 millióba

 

Napi egyéb rezsi 3 eFt, ~ 1 millió

 

Éves költség szint: 6,1 millió Ft

 

Ez esetben csak 5 naponta, legyen egy 40 méteres kész kút

A szezon 220 munkanap...1760 méter kút.

Akkor ez 3470 Ft/méter...

 

Az árakban nincs benne a kútanyagokon realizálható árrés.

Ami  saccra, 10-25% körül lehet, azaz jelentős...

De ez legyen extra pénz... karácsonyra :-)

 

4. az alföldi technikás, olcsó cuccal, fusiban,  

1 nap 50 métert lenyomó, de csak heti egy-két kútas emberek,

akik 1000 Ft/méter körül dolgoznak és ezzel keresnek

így-úgy, cirka havi 100-300 eFt-t tisztán...

 

------------------------

Ami látszik mindebből:

 

- nem a kútfúró cucctól drága a kút!!!

ebebna kategóriában, hanem leginkább

a munkabérektől...és közeterhektől.

 

- a háztáji kútaknál szóba jöhető csapatoknál

a 3-4000 Ft/méter munkadíj, ha van meló kb.

folyamatosan a szezonban, akkor a 3-4000 Ft/méter ár

normálisnak tekinthető....és akkor még a hétvégéjük is 

nagyjából szabad, marad a szezonban is....

 

Ezt az árat aztán lehet variálni lefelé és fölfelé is, attól függően, hogy

- mennyi a melója (mivel sorban állás van kútfúróért, gondolom akad)

- mennyire legális és felszerelt a csapat

- mennyit is akar keresni valójában

- mennyit akar/tud dolgozni valójában

- stb, stb

 

De az 5-6-7000 Ft/méter fölötti munkadíj a kis csapatoknál 

már, azért mindeképpen indokolandó...szerintem...

Főleg, ha... nem 100% számlás/legális a játék.

 

Előzmény: Törölt nick (7862)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.25 0 0 7864
Hát, nem is értem, komolyan :) Ma is nyomultunk, pont az eső, mit eső felhőszakadás előtt indultunk haza, a gazda nagy megelégedésére. Semmi vita, alku.
Előzmény: Törölt nick (7852)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.25 0 0 7863
Na ez fokozódik, jól van, hát a sok műkedvelőnek üzenem, hogy hajrá csináljatok kutakat! :) és osszátok meg a tapasztalatokat, segítsetek egymásnak! De ne száj karate legyen csak az egész. Tessék megcsinálni a házilagos kutakat, és utána elmesélni, sok sikert hozzá. Ne számolgassatok "csináljátok meg, lárifári" "oszt jónapot"
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.25 0 0 7862
helló ez itt nem egy segély szervezet:)
Előzmény: adingos (7854)
apóka51 Creative Commons License 2010.05.25 0 0 7860

 Ehhez az árvitához csak annyit tennék hozzá, hogy nehogy már  5-10 fúrással éldegéljen  éveket szegény mester ! Aztán mi megrendelők fizessük meg az egész évi lazítást ! Nálam szegény fúróiparos 650 ezret szakított 80 méteren mindezt két nap alatt tette. Kifizettem mert nagyon kellett a víz és tök jó munkát végzett.

Bár akinek elmondtam mibe került nem hitte el először, majd legtöbb lehülyézett.

Volt ásott kutam, de arra nem vállaltak garit, ha mélyíttetem, többe jött volna, mert 3méter átmérőjűről volt szó, és 12 méter mélységű.

true75 Creative Commons License 2010.05.25 0 0 7859

40méteres kúttal számoltam+2nap kompresszorozással

-

az egész fórum a 30-50méter közötti mélységtől zeng

Előzmény: Törölt nick (7857)
lacek80 Creative Commons License 2010.05.25 0 0 7858
üdv mkgstnxh én is igy kesztem én ejutotam a kutal kb 7m ig ugy hogy egyedul csinltam szivtam is vele és besokaltamcsináltam egy kutfuro gépet amivel befejezném ha nem esne a 40-es csövel muködik csak kel két ember aki segit probáld ki megéri
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.25 0 0 7857

...és hány méter készáruval számoltál egy napot?

 

Előzmény: true75 (7856)
true75 Creative Commons License 2010.05.25 0 0 7856

volt itt egy színesember nicknevű tag aki sokalta két napra két embernek a 120.000ft-ot amiből elég nagy felzúgások voltak

-

mivel egész napomat a számok világában töltöm, így kiszámoltam mindent forintosítva, eszköz, anyag, járulékos költségek és a számításaimnál figyelembe vettem, hogy nov-márc elejéig valószínűleg nem lehet kutat fúrni de az autót/autókat ugyan úgy fent kell tartani és egy bizonyos színvonalat képviselő és azt fenttartó mester segéddel együtt 6-8000ft/méter ár alatt nem tud életben maradni feltéve ha valakinek ez nem csak egy főállás melletti hobbija

-

nyílván mindig is lesznek olyan vállalkozó szellemű emberek akik álommal és reménnyel állnak a fúráshoz és vagy bejön nekik vagy nem

 

 

Előzmény: K.Árpi (7855)
K.Árpi Creative Commons License 2010.05.25 0 0 7855
Üdv mindenkinek! Sok helyen hallottam már ezt az árak körüli problémát, én annyit fűznék ehhez hozzá, hogy egy kút méter ára nem csak a cső árától függ. Mi fenn tartunk egy gépműhelyt eszterga - maró stb.. gépekkel , mert ahhoz hogy jól tudjunk dolgozni, ez a háttér szügséges. Ezekbe a gépekbe a késeket meg a vídia lapkákat megvenni elég kölcséges mutatvány. Ezek mellett ott vannak még a szivattyúk , kompresszorok , teherautó (évente műszaki vizsga), vállalkozás járulékai , sorolhatnám még. Ezt nem lehet 5-6 ezer forintos méter árból üzemeltetni.   
adingos Creative Commons License 2010.05.25 0 0 7854
jólvan, mindenkivel egyetértek.
De, Miért e hatalmas ár különbség??? Nekem azt senki se magyarázza be, hogy Pesten 6.000ft egy méter cső, míg vidéken csak 2.000ft. Ezt átvitt értelemben gondoltam.
Én is szeretek barkácsolni, de nagyon nem mindegy, mit, hol, mikor, mivel csinálok. A komolyabb dolgokat pedig inkább szakemberre bízom. Egy másik fórumon volt egy szegény ember, és sajnos lét kérdés volt neki a favágás. Pénzük nem volt, így a fórum tagjai össze dobtak némi anyagi segítséget, és kapott a bácsi egy több tízezres vadi uj láncfűrészt.
Na itt kezdődik az összefogás, és az összetartás. Miért nem működhet ez máshol is?????
nikolas70 Creative Commons License 2010.05.25 0 0 7853
Üdv! A második rétegre gondoltam, az ivóvízre ( Freddy4 kolléga szerint kb. ilyen mélyen van a második réteg), és mivel tudom, hogy úgyse vállalná azért írtam, hogy szeretettel várom megfúrni a kutat. :D Amit én kell majd megfúrjak ősszel egy megrendelőnek. :D:D

Üdv!
Előzmény: Törölt nick (7842)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.24 0 0 7852

Hello Che-pel !

No csak nem megint valami "forradalom" készül? Még a végén a sok lúd disznót győz :)

 Üdv !

Előzmény: Törölt nick (7851)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!