Keresés

Részletes keresés

Szakadás Creative Commons License 2008.02.01 0 0 9383

A Lánchíd Krisztinaváros felöli végének a tetején :)

Tényleg jó hely, a legjobb kakasragut ettem ott, de kicsit szvsz hullámzott tavaly a teljesítménye.

Előzmény: varadit (9382)
varadit Creative Commons License 2008.02.01 0 0 9382

 

 Meglepetések nélküli lista. A papírforma érvényesült. Egyedül a Manna Lounge-ot nem találtam volna ki, mert azt sem tudom merre van.

Előzmény: nagypapi51 (9381)
nagypapi51 Creative Commons License 2008.02.01 0 0 9381
Az elmúlt év legjobb éttermei
nbiro Creative Commons License 2008.01.30 0 0 9380
          Baraka (szufi szó), jelentése: áldás, életesszencia, lélegzet,... ugyanezt jelenti nekünk, szakácsoknak a tavasz. Lassan végére érünk a betegítő, nehézgyomrú, vitaminszegény hónapoknak, és várhatjuk a friss, megújuló természetet. Búcsuzólag jön még  a farsang-karnevál, és az újabb trend szerint a Valentin nap.

            E két ünnep talán, a Tél utolsó háborúja a Tavasz ellen. Vesztes csaták sora a hideg és a meleg, a sötét és a fény, a ború és a derű, a vad és a szelíd, a kopár és a rügybefakadó között. Olyan csaták ezek mint két szerelmes cívódásai, és erre kíválló alkalmak a fenntebb említett ünnepek.

            Ebben a szellemben született meg éttermünk Bálint napi menüje melynek fogásai egy-egy apró harcot jelenítenek meg a hideg és a meleg, nyers és a sült, a lágy és a ropogós, a fekete és a fehér, az édes és a savanyú, között.

 

Valentin Napi Menü ajánlatunk 2008-ra

 

Osztriga Duó

-         füstölt  lazaccal, spenóttal,  szarvasgombás  hollandi mártással sütve

-         frissen  nyitva, szójával-wasabival-gyömbérrel

Libamáj Duó

-         bonbon kataifban sütve  vargányával

-         hab portói zselével

Tintahal Duó Feketén-Fehéren

-         fekete angyalhaj tészta tintahal spagettinivel, kókuszos fekete szezám mártással

-         fekete tigris garnéla tatár,  fehér paradicsom levessel

Borjó Duó

-         tamarinddal fényezett szűzpecsenye rizstészta tavaszi tekerccsel

-         szakéval és mirinnel érlelt gerinc, pármai sonkával,  piritott zöldség sushival

Egzotikus gyümölcs „Shot”  Duó

Sexy, csípős csokoládé duó

 

14000 Ft/Fő

 

Üdvözlettel:

Biró Norbert

Chef de Cuisine

 

Baraka Restaurant & Lounge

1078 Budapest

Andrássy u. 111.

Tel:+36 1 483 1355

www.barakarestaurant.hu

Törölt nick Creative Commons License 2008.01.28 0 0 9379
nem, azt egy másik hsz-ban keresett valaki, én a torkos csütre akartam referenciát kapni és kaptam is. a torkos csüt lényege, hogy féláron eszel, ezért ilyenkor gondoltam drága helyre menni.
Előzmény: Via Galvani (9375)
FatMo Creative Commons License 2008.01.28 0 0 9378
Köszi! Akkor újra próbálkozom majd!
Előzmény: Zuzm (9368)
Txakoli Creative Commons License 2008.01.28 0 0 9377
Szepsy István Borvacsora

Menü:
Szepsy Hárslevelű 2003

Hagymalekvár szalonna

Édeskömény lazacban

Hárs leves

Szepsy Aszú 6 puttonyos 2003

Libamáj langyos zselében

-Szepsy Birtok  Furmint 2006

Sonkakrém édes rák

-Szepsy Hárslevelű Király dűlő 2006

Szárnyas gulyás

-Szepsy Furmint Úrágya dűlő 2006

Sóágyon sült borjú gerinc

-Szepsy Botond Cuvée 2006

Sárgabarack (madártej) sós karamella

-Szepsy Meglepetés 2007

Olvadó sajt, zempléni  forrásvízben

 

A vacsora ára 16 800,- Ft/fő

A borvacsora időpontja: 2008. február 02.

Asztalfoglalás: 061/ 240-9010 vagy boretterem@maligan.hu

 

Zuzm Creative Commons License 2008.01.28 0 0 9376
Tudtam, hogy ismerem régebbről az olasz urat... (elnézést a "pofa" minősítésért), csak nem ugrott be, hogy a Lelloból. Már dereng, hogy a Wallyban egy másik olasz tulajdonos volt, a lányával, meg egy gyönyörű macskával.
Remélem, Lello a Raffaello pizzáját felhozza az Alkotás úti Da Lello szintjére.
Előzmény: brummadra (9373)
Via Galvani Creative Commons License 2008.01.27 0 0 9375
... Póriasabban: drága.
Ez módos emberek topiktalálkozója lenne? (Mert a konyha elég jó.)
Előzmény: Zuzm (9367)
kifli Creative Commons License 2008.01.27 0 0 9374
A Déryné szép, csak lejön, hogy akik csinálják nem értenek a vendégélátáshoz. talán 1-2 év múlva belerázódnak.
Előzmény: jedilovag (9372)
brummadra Creative Commons License 2008.01.27 0 0 9373
A "pofa" Lello, akié az Alkotás úti Da Lello volt. Most megvette a Wally-t és Rafaello lett. Pizzériának kitünő, ha mindenki szereti a topiclakók közül (csak nem a porc-gerincesek :)) És nekem épp a fényerő a gondom, ha levennének belőle+néhány gyertya, úgy tompítana a szocreál belsőn.
Előzmény: kheiron (9362)
jedilovag Creative Commons License 2008.01.27 0 0 9372

és kb. 40 percet kellett várni a kajára, pedig alig lézengtek benn vendégek...

design oké, csak kicsit tömény és eklektikus...

 

Előzmény: loggol (9365)
loggol Creative Commons License 2008.01.27 0 0 9371
A netes nyomulásba azért nem fért bele egy - legalább az átlagtól nem nagyon lemaradó  - honlap...
Előzmény: Zuzm (9369)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.27 0 0 9370
köszi, akkor ez lesz! :-)
Előzmény: Zuzm (9367)
Zuzm Creative Commons License 2008.01.27 0 0 9369
A Déryné menedzsmentje valami hihetetlen intenzív pr tevékenységet folytat a neten. Egy csomó általam is nézegetett blog tele van a saját néven és különféle átlátszó álneveken írt hozzászólásaikkal és reagálásaikkal.
Vajon a tulaj ennyire lelkes és igyekvő vagy ennyire nyomulós?
Előzmény: loggol (9365)
Zuzm Creative Commons License 2008.01.27 0 0 9368
A Segal rugalmasan nyit. Mi perverz időpontban szoktunk (est)ebédelni, du. 4-5 felé. Pár napja felhívtam őket, a hölgy mondta, hogy este 6-tól van konyha, de ha foglalunk korábbra, akkor is főznek nekünk.
Előzmény: FatMo (9358)
Zuzm Creative Commons License 2008.01.27 0 0 9367
A Malomtó jó, ősszel kétszer voltunk, még kint lehetett ülni. Minden finom volt, amit ettünk (ezekre emlékszem: raguleves, grillezett gomolya, kacsa rizottóval, bélszín erdei gombákkal, creme brulée, somlói, csokiszuflé). Újabban vannak magyaros ételek is, poénból egyszer kipróbáltam a borjúpaprikást, nagyon korrekt darab volt.
Azóta csinosították a honlapot és van már heti ajánlat.
Szerintem nem gyengébb, mint a Klassz, csak az árak fájdalmasabbak.
Előzmény: Törölt nick (9361)
Zuzm Creative Commons License 2008.01.27 0 0 9366
Most keresztelték át, Da Wally helyett Da Raffaello lett. A kint levő új molinón látható olasz pofa (a tulaj) nekem a réginek tűnik.
Tényleg elfogadható hely, és nagy az ablakfelület.
Előzmény: loggol (9363)
loggol Creative Commons License 2008.01.27 0 0 9365

Déryné

 

Nekem is úgy tűnt, hogy sok minden akar lenni egyszerre. Ez általában nem szokott sikerülni.

 

Ami tetszett:

 

Az étlep szerint félóránként friss rizottó.

 

A pincében valószínűleg jól el lehet üldögélni egy-két pohár (palack) bor mellett.

 

 

Ami nem tetszett:

 

Már csak a rendelés után sikerült észrevenni, hogy van napi ajánlat. A táblát jól eldugták a terem másik sarkába.

 

A  terem közepén a nagy pult elég ormótlan. Lehet, hogy nagyon dizájnos, de nekem inkább fura.

 

A gombás rizottót én nem úgy csinálnám, hogy fogom a kész rizottót és teszek mellé gombát.

 

A csirkebrassói túl csípős. Ha az, akkor legalább ráírnák az étlapra.

 

Az egész teremnek volt valami feszült hangulata.

 

És ami vicces is volt: a pultnál két tévé, éppen valaki zongorál. A teremben zongora hallatszik (élő). Gyorsan összekötöttem a kettőt: kivetítőn és nézhetem a zongoristájukat. Nem vagyok egy nagy hozzáértő, de rögtön meglepett, hogy olyan furán mozog a zenész, sőt van olyan, hogy szól a zene, de nem mozog a keze. Megoldás a tv-ben a Mezzo ment, miközben az étteremben erőlködött a húsvér zenészük.

:-)

 

Előzmény: jedilovag (9360)
loggol Creative Commons License 2008.01.27 0 0 9364

Nem kell olyan komolyan venni minden feliratot. Mi is láttuk, de bementünk és ettől egyből nyitva is volt. :-)

Előzmény: FatMo (9358)
loggol Creative Commons License 2008.01.27 0 0 9363

Nekem hiretelen az a W betűs nemistudomhogyhívják olasz jut eszembe a Bartók Villencér sarkon. Árakhoz képest jó konyha (részben) olasz szeméyzettel és vendégekkel, asztalok rendezhetőek (nem tudni hány fős találkozónál ez fontos). könnyen mgközelíthető.

 

Előzmény: kheiron (9362)
kheiron Creative Commons License 2008.01.27 0 0 9362

Sziasztok!

 

Csendes, világos, nem túl drága éttermet keresek, lehetőség szerint valahol Dél-Közép Budán - topictalálkozó lenne, és fontos, hogy ne intim félhomály legyen.

 

Tudnátok segíteni?

Törölt nick Creative Commons License 2008.01.27 0 0 9361

én meg a malomtóba mennék el torkoskodni, az jó drága :-)

 

az elején nagyon dicsérték páran, de mostanában nem hallottam róla. tartja még a szintet?

 

(a klasszban valami elképesztően jól csinálják a kacsamájat, mindig megállapítom... kívül sötétre pirult, belül mégis vajpuha, épp hogy langyos, hát le a kalappal. a kacsacomb már nem volt sehol hozzá képest.)

jedilovag Creative Commons License 2008.01.26 0 0 9360

15-20K (az utóbbi 1-2 pohár borral)

 

és akkor déryné:

brassói vargányával serpenyőben, tetején egy friss csilipaprikával tálalva, finom és nehéz - ahogy annak lennie kell - bár a krumpli/hús-vargánya arány sajnos 80/20 körül volt a krumpli javára...a mellé rendelt tejfölös uborkasaláta viszont elég fáradt volt, szemben a mákosgubában messze jobb ubisalátát tesznek az asztalra...

Előzmény: Edmond Dantes (9355)
Caipi Creative Commons License 2008.01.26 0 0 9359

Nagyon köszönöm, ugyan több ételben is van olyan, amit pont nem szeretek, de mindenképpen ki fogom próbálni hamarosan. És nem értem, nemrég kerestem a honlapot, és alig találtam ott valamit, épphogy csak a címét. Vagy nagyon béna vagyok.. de lényeg, hogy most bejön az étlap is.

Jut eszembe, karácsonyra egy olyan főételt csináltam (lazactortácskát), amihez lime-os/cukros/szójaszószos mártogatós járt, meg saláta, hát valami isteni volt az egész.... sikerült sajátmagamnak kulináris élményt okoznom.:-)

Előzmény: Edmond Dantes (9355)
FatMo Creative Commons License 2008.01.26 0 0 9358
Amikor én voltam ott, mindig zárva volt. "Hamarosan nyitunk" felirattal.
Előzmény: loggol (9356)
loggol Creative Commons License 2008.01.26 0 0 9357

Nyáron kiülni a teraszra egy(néhány) sörre. A Hemingway szerintem erre jó, mert a környezet jó. A többiben meg egyetértek az előttem szólóval.

 

Előzmény: Chimney (9348)
loggol Creative Commons License 2008.01.26 0 0 9356

Bővebben? - Elsőre nem biztos, hogy érthető leszek, de én úgy látom, hogy igazából nincs is olyan, hogy Segal. :-) Ez persze nem azt jelenti, hogy nem lenne érdemes bemenni és egy jót vacsorázni...

A bejáratnál egy nagy tábla, hogy hamarosan nyitnak. Ha az üvegen keresztül nem látni egy pincérek látszó és néhány vendégnek látszó személyt, akkor búsan tovább is mentünk volna. A számlán is az látszott, hogy nincs is ilyen étterem... ;-)

 

És milyen is volt ez a nem is létező hely? A konyha tényleg jó, de ezt már mondták sokan. Amiben szerintem a legjobbak, az a kommunikáció a vendéggel. Tényleg figyeltek, tényleg érdekelte őket, hogy mit gondolunk. Örömmel beszéltek az ételekről. Nem udvariaskodásnak tűnt.

 

Amiben szerintem  gyengék, az a bor. A vörös nagyon meleg volt, többfélét is ittunk, de mindegyik meleg volt. A házi fehér pedig nem elég jó ehhez a helyhez. (Egyébként sem értem, hogy erre miért tokaji furmintot választanak, de ezt már a Csalogánynál sem értettem, bár ott szerintem jobb a választás.)

 

Ár? Két fő 20 ezer, de ebben több fogás és sok fajta bor is volt.

 

Összkép: jónak tűnik, de egy alkalom után még nem tudom magamban rendesen elhelyezni. Szóval megyünk még.

 

Előzmény: Edmond Dantes (9352)
Edmond Dantes Creative Commons License 2008.01.26 0 0 9355

A honlapjáról:

 

Előételek

Édesköményes almasaláta citrus dresszinggel, pirított dióval, kéksajttal - 1 850 Ft

Friss kecskesajt salátlavelekkel, retekkel, cékla salsával - 1 850 Ft

Bélszín carpaccio fokhagyma confit-val, szójás lime öntettel - 2 600 Ft

Libamáj japán rizs lapon, rostonsült újhagymával, tamarind mártással - 3 100 Ft

Sült fekete tigrisrák karfiolkrémmel, kapribogyóval - 2 900 Ft

Szechuánborsba forgatott tonhal angolosan sütve, mentás tehinás mártással - 3 200 Ft

Sült tintahal korianderes pisztácia pesztóban, friss mangóval - 2 800 Ft

Korianderes-chilis csicseriborsó és édesburgonya leves - 1 300 Ft

Főételek

Fűszeres csirkemell filé, zöldséges kínai tojásos tésztával - 3 200 Ft

Sült kacsamell kaffir lime-sake mártással, sütőtök pürével és sült céklával, körtével - 4 200 Ft

Csontozott nyúlgerinc zsályás zöldségekkel - 3 900 Ft

Sertésszűz mentás mogyorós mártásban, gőzölt jázmin rizzsel - 2 950 Ft

Bélszín citromfüves lencsével, kókusztejben sült póréhagymával - 4 950 Ft

Sült lazacfilé indiai Patrával polenta mártásban - 3 850 Ft

Dorade royal filé réteges sült zöldséggel, céklás gyömbéres mártással - 3 950 Ft Atlanti tőkehalfilé fűszeres káposztával, sült burgonyával és wasabis zöldalmamártással - 4 390 Ft

Desszertek

Ötfűszeres a la minute csokoládé soufflé - 1 190 Ft

Gyömbéres krém brulée - 1 190 Ft

Banános gniocchi kókusztejes vörösáfonya mártásban - 1 190 Ft

A számla összegének 10%-át szervízdíjként felszámoljuk.

 

Dőlttel a kedvenceim, a csoki kihagyhatatlan.

Decemberben egy társasággal jártam nála, az a vacsora legenda lett, a díszvendégünk megtért és azóta többször visszament.

Előzmény: Caipi (9354)
Caipi Creative Commons License 2008.01.26 0 0 9354
Tényleg, ha két ember beállít a Segal-ba, és különösebb italozás nélkül vacsorázni szeretne (1-2 fogás), milyen számlára számíthat? Bár mondjuk mindig van nálam hitelkártya...:-))
Előzmény: Edmond Dantes (9342)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!