Keresés

Részletes keresés

Lud Creative Commons License 2015.11.02 0 2 53309

emlékszem egy belinkelt oldalra az építkezésről, talán pont te tetted fel. azért tudni kell, hogy amit egykoron valamilyen alapozással valamilyen anyagból összeraktak az nem felel meg a radios rendszerek bizonyos statikai kritériumainak. ezért kellett újra alapozni, vastagabb csövekre cserélni, csavarokat rozsdamentesre stb.

ha nincs járófelület, nincs kilátó, valószínűleg az igazgató erre utalt, a torony egyéb funkciói így a bérleti díj működik enélkül is sajnos.

nem vagyok egy jogász, de szerintem lehetne fogást találni ezen a helyzeten.

Előzmény: garass (53302)
Lud Creative Commons License 2015.11.02 0 2 53308

valóban csak zabhegyezés az egész, de elkövetem ezt a nyilvánvaló hibát sajnos ...

Előzmény: pavarotti (53301)
jzp2107 Creative Commons License 2015.11.02 0 3 53307

igen, azóta már leesett (nem szoktam minden ide felrakott frinc-franc linkre ráklattyolni)

 

hát, ha nem lettem volna szabin akkor csak 1 emeletet kellett volna felliftezni (lépcső nincs) hogy kipróbálhassam az új pecséteket

más érdekes nem lett volna, ahogy olvasom

 

ellenben ez a ma reggeli szürreális élmény örökre megmarad

az ugye ismert hogy egészen hülye helyekre képesek kitenni ezeket a táblákat, nem csak a kéktúra nyomvonalára, nadehogy már az Andrássy úton is van? attól ledobta az agyam az ékszíjat :-)

Előzmény: garass (53306)
garass Creative Commons License 2015.11.02 0 2 53306

Ha megnéznéd az 53169 és az 53203 hozzászólásokat, ezek épp erről adnak tudósítást.

Előzmény: jzp2107 (53305)
jzp2107 Creative Commons License 2015.11.02 -1 1 53305

ma reggel egy hét szabadság után jöttem be dolgozni (irodaház az Andrássy úton) erre az aulában egy pont ilyen kék kör táblába botlottam

Már azt hittem meghülyültem, másodpercekig csak néztem bután, de aztán a recepciós hölgytől megtudtam hogy valami rendezvény volt a múlt héten az üres 4. emeleten és onnan maradt itt :-)

 

 

Előzmény: Törölt nick (53173)
garass Creative Commons License 2015.11.02 0 2 53304

A butaság néha határtalan. De a legszomorúbb ebben az, hogy a média ezt még fel is karolja. Mintha nem folyna még eléggé a csapokból az egészséges életmódra való felhívás.

Előzmény: Lud (53300)
garass Creative Commons License 2015.11.02 0 2 53303

Az elmúlt időben a természetjárás komoly létszámveszteségét nem lehet az egyik napról másikra visszahozni. Ezért meg kell dolgozni hosszú távon.

Már többször írtam itt arról, hogy nálunk havonkénti rendszerességgel szervezünk diáktúrákat a Bükkben. Ezeken százas, néha többszázas nagyságrendű résztvevő jelenik meg. Az évek óta tartó rendszeresség eredménye, hogy az október eleji szemétszedő túra 300-as létszámában már 60 főt tett ki a felnőttek (tanárok, szülők, hozzátartozók) aránya. Ezzel mintha egy fordított irány működne, a gyerek hozza ki a szülőt az erdőbe.

Sajnos van ellenpélda is. A tanárok elmondják, nem tudnak minden diákot rávenni a túrázásra. Ennek legfőbb oka a szülő, aki nem engedi gyermekét ezekre a programokra. Az indok elég változatos: anyagiak, időhiány, féltés, érdektelenség...

Előzmény: pozo (53299)
garass Creative Commons License 2015.11.02 0 2 53302

Márpedig az állami földkezelő ennek alapján "élvezi" a tornyon lévő átjátszó bérleti díját, amit zsebre tesz, hivatkozva egy korábbi törvényre.

A kilátó soha nem épült fából. 1948-ban is egy vasgyári légoltalmi torony csőanyagából szerelték össze a turisták. Ez 54 évig működött a természetjárók kezelésében, rendszeres karbantartás mellett.  2002-ben a természetjárók és a telefon társaság közötti szerződés alapján került átépítésre, hogy elbírja az átjátszó részt is. Ez  a mai szerkezet is acélból van, kivéve a járófelületet. A karbantartása 2012 óta szünetel, amikortól az állami kezelő szemet vetett rá és magáénak tekinti a földterület "gondozását".  Nyíltan ki is mondta, az időre játszik, mint ahogy már idéztem az igazgató szavait.

Előzmény: Lud (53296)
pavarotti Creative Commons License 2015.11.02 0 2 53301

ne nézz tv-t:)

Előzmény: Lud (53300)
Lud Creative Commons License 2015.11.02 0 2 53300

ebben egyetértünk. valóban nő az emberek igénye a mozgásra, de ellenpéldának hoznám fel azt amit tegnap a tévében láttam és alig hittem el: egy fiatal sovány nő, valami nejlonzacskókat húzott a labara, teremben valami futurisztikus fekvebringán tolta, miközben a lábaira négy hősugárzó tolta a meleget és természetesen a telefonját nyomkodta mindeközben. azt mondta hogy jó ez az új tornaeszköz, mert feszes feneket szeretne, de máskülönben nehezen venné rá magát a mozgásra.

szóval azért kellően beteg is a jelenkor.

Előzmény: pozo (53299)
pozo Creative Commons License 2015.11.02 -3 0 53299

Budapest lakossága az ország lakosságának közel egyötöde, elővárosokkal pedig egynegyede, ezért érthető, hogy sokan keresik föl (hála Istennek) főleg a Budai-hegyeket.

Szerencsére a túrázók nem csak a jól kereső polgári rétegből kerülnek ki. Sok a kisgyerekes szülő, akik a hét közbeni bezártság után a természetet választják, és szerintem nagyon jól teszik, mivel mozognak és jobb a levegő mint a városban.

 

Előzmény: Lud (53297)
pozo Creative Commons License 2015.11.02 0 0 53298

Én is így gondolom.

Előzmény: FarkasGyurka (53295)
Lud Creative Commons License 2015.11.02 0 2 53297

ez kb arról szól, hogy a jól kereső városi polgárságnak van igénye, hogy az épített környezetből kiszakadjon és parkokba, vagy a közeli hegyekbe menjen. a Pilis-Börzsöny_Budai szentháromságon kívül már nem tapasztalható ekkora tömeg.

most olvastam, hogy Angliában 200 éve csak az országutakon lehetett szabadon sétálni a sok magánterület miatt. aki pl. az útmenti erdőbe ment könnyíteni magán az pár év börtönbüntetéssel játszott. ezért lettek nagyon népszerűek a közparkok.

Előzmény: pozo (53290)
Lud Creative Commons License 2015.11.02 0 2 53296

"Akié a föld, azé a felépítmény"

ez nem így van. sok helyen pl. a posta a területgazda, de a torony a telekomé. hasonlóképp van a nagyfesz oszlopoknál, vagy a városi villanyoszoszlopoknál. olyan is van hogy a torony also fele az egyik tulajé a felső egy másiké.

írtam már korábban hogy a mostani torony 2003 óta valószínűleg az utolsó csavarig egy új torony. azt is, hogy a faszerkezet lehet szép, de tudomásul kell venni, hogy folyamatosan karban kell tartani és úgy is 10-30 év az élettartama.

Előzmény: garass (53284)
FarkasGyurka Creative Commons License 2015.11.02 0 2 53295

az igazság az, hogy itt elkülönül a hazai természetjárás és az MTSZ jövője

 

ez két külön dolog, nem szabad összekeverni

Előzmény: pozo (53290)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.01 -3 0 53294

Off

Idézet a nagy vadászról:

Az ő igazgatása alatt fordult elő, hogy egy éjszaka alatt, kilőtték a fél állatkertet osztrák vadászok.Na?! Egyébként Pécsen durván forrnak az indulatok és a lemondását követelik.
 No comment. Remélem győznek a pécsiek.
Uff. On.

Előzmény: Törölt nick (53291)
rozaa Creative Commons License 2015.11.01 0 0 53293

Ma mi is mentünk egy kört a Szépjuhászné - Kis-Hárs-hegy - Nagy-Hárs-hegy - Tündér-szikla - Erzsébet-kilátó - Szépjuhásznén. Társult mellénk egy család +2 db holland diák. A tömeg-nyomor ellenére élvezték.

Előzmény: pozo (53290)
OZ Wheels Creative Commons License 2015.11.01 0 0 53292

Ez teljesen megegyezik az én tapasztalatommal!

Előzmény: Törölt nick (53281)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.01 -3 0 53291

Keresték. (?) Hú de nagyon kereshették ha járókelők találták meg a Tubesnél! Támadólag lépett fel? Lehet hogy morgott? Mik nem vannak! És mi mást tehettek volna, kilőtték...

Hazudnak mint a vízfolyás!

Már tegnap lefogadtam volna nagy összegben hogy valamelyik szarházinak ez a célja hogy farkast lőhessen...

 

Aggtelek környékén farkascsalád próbál megélni, óvják őket, féltik a betegségektől, mert nem bírnak szaporodni, embert kerülik mint macska a tüzes vasalót... ez az állatkerti jószág meg biztosan embert akart vacsorázni... ja, persze.

K.B. mint a kilőtt medve Salgótarjánban...

 

Ja, és mindkettő szigorúan védett!

Ennyit erről, hánynom kell az egésztől.

 

Előzmény: Törölt nick (53289)
pozo Creative Commons License 2015.11.01 -3 0 53290

Én nagyon optimista vagyok a turizmus jövőjét illetően. A mai napon a Budai-hegyeket rengeteg kisgyerekes szülő kereste föl, sokszor babakocsival, hátiputtonnyal vitték a csemetéket.

Ez a jelenség nem csak a mai napra jellemző, hosszú ideje figyelem a hétvégi családos kirándulásokat, remény van rá, hogy ezek a gyerkőcök szüleik oldalán megkedvelik a természetet, aztán majd önállóan is járják a hegyeket.

A természetjárásban strukturális változás figyelhető meg. A rendszerváltozás előtt a vállalati szakosztályok voltak a mérvadók, miután sok vállalat megszűnt, sokan családi, baráti társasággal járnak túrázni.

Előzmény: garass (53286)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.01 -1 3 53289
annyi baj legyen Creative Commons License 2015.11.01 -2 2 53288

Ez elég ciki :)

Előzmény: HEV (53283)
garass Creative Commons License 2015.11.01 0 6 53287

Valahol ebben várunk segítséget az MTSZ-től, mert magánszemélyként, civil szervezetként ez nem megy. De mint írtam, szerintünk egy szakmailag hozzáértő állami földkezelő is megtenné. Galyatető sem véletlenül került át az MTSZ-től az erdészethez.

Előzmény: FarkasGyurka (53285)
garass Creative Commons License 2015.11.01 0 7 53286

Nekem volt egy érdekes esetem, amikor diáktúrán a gyerekekkel a színes őszi faleveleket szedtük nagy lelkesedéssel és örömmel. Egyedül a fiatal tanítónéni nyomkodta elmélyülten a kisokosát. Meg is botlott egy faágba és úgy kellett elkapni, nehogy elessen. Az első pihenőnél jelezte is, hogy forduljunk vissza,mert a gyerekeknek időben haza kell érnie. Jó példát mutatott főleg a tanítványainak. 

 

Előzmény: rozaa (53279)
FarkasGyurka Creative Commons License 2015.11.01 0 6 53285

Én nem vagyok ügyvéd, de 65 év kizárólagos földhasználat kimerítheti az eltulajdonlás fogalmát

 

 

Előzmény: garass (53284)
garass Creative Commons License 2015.11.01 0 6 53284

A dolog nem annyira átláthatatlan. 65 évig az állam nem foglalkozott a kilátóval. Nem ő építette. Azt rendre a természetjárók tartották karban saját erőből, illetve támogatásokból. Aztán amikor a torony tetejére felépült egy telefontársaság átjátszója, akkor a földtulajdon kezelő Katasztrófavédelmi Főigazgatóság rögtön jogi útra terelte: Akié a föld, azé a felépítmény. Azóta élvezi az átjátszó bérleti díját és nem tartja karban a kilátót. Mondván: "ha kell a természetjáróknak a kilátó, vigyék el a földterületről. Ha nem, majd összedől az magától is."

Ezért mondom, alapból nem pénz kellene, hanem jogi rendezés, pl. egy hozzáértő és akaró kezelő. Mindez akkor, amikor a másik oldalon milliárdok jutnak a természetjárás fejlesztésére.

Előzmény: FarkasGyurka (53275)
HEV Creative Commons License 2015.11.01 0 7 53283

Érdemes egy pillantást vetni az új Szarvaskő-i pecsétre. :-)

 

pld. itt talán meg tudjátok nézni: https://www.facebook.com/groups/192891308653/

Törölt nick Creative Commons License 2015.11.01 0 6 53282

Összeszedtem egy albumot a múlt heti Balaton-felvidéki kiruccanásunkról, három Balaton-környéki vár, és több, ismert kéktúrás helyszín is szerepel a fotókon,

Megjegyzés:

-Sümegi várat kéktúrázás közben nehéz felfedezni úgy igazán, kb 2-3 órás program, szerintem az ország legösszeszedettebb váras attrakciója

-a Gyöngyösi csárdánál a bélyegző még a régi volt, szerencsére a kaja is :-)

-szépen látható a Szent-György-hegy-es fotón hogy miért is nem lehet ezen a vidéken levinni a kéket az aszfaltról

 

konfartibi Badacsonyi ősz című albuma az Indafotón

 

Jó nézegetést annak akit érdekel!

Törölt nick Creative Commons License 2015.11.01 -6 2 53281

Pedig a gyerekeket tényleg meg lehet mozgatni, Zsolt fiam (aki full számítógépbuzi) 10 napot nyomott le abszolute nomád jellegű táborban (ahol a fejlámpán kívül nem lehet náluk semmi, ami árammal működik), és nagyon élvezte. Nekem az a tapasztalatom, hogy nekiindítani nehéz a 8-10-12 éves korosztályt, ha már kint vagyunk az erdőben - és nem tanárnénisen a széltől is óvjuk őket - akkor baromira élvezik a dolgot.

Előzmény: rozaa (53279)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.01 -6 0 53280

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!