Keresés

Részletes keresés

Breki1 Creative Commons License 2008.05.20 0 0 5606

Meg most olyat is olvastam, hogy nyáron félárnyékban kell tartani

 

És nem szabad kerti földet rakni a cserépbe.

 

Ehhez képest nálam az egyik napos helyen van (de igyekszem még a tűző naptól óvni) Ez direkt citrusféléknek is ajánlott virágföldben - alulra kavicsokat is rakva)

 

 

A másik meg kertben van, kicsit árnyékban de virágfőld és keri föld keverékében (alul szintén kavics)

 

Öntözésről is annyi félét olvastam már, meg talán itt írtátok hogy miknek kell lennie a földben összekeverve, filóztam is, hogy átültessem, de inkább egyenlőre nem tortúráztatom őket

 

a magoncaim gyökerét se volt még erőm visszacsípni, pedig ilyenről is olvastam korábban itt

Breki1 Creative Commons License 2008.05.20 0 0 5605
köszi, ha ez elfogyott utánnanézek
Előzmény: sjohn (5603)
Breki1 Creative Commons License 2008.05.20 0 0 5604

Hu ezekről nemis halottam még

 

Minél többet olvasok annál jobban érzem, hogy még mennyit kéne.

Na majd rakok fel énis képet és leírást aztán úgy kérdezem.

 

Pl most olvastam másik fórumon, hogy valaki tápoldatozta egész nyáron aztán semmi, egyszer véletlenül kidőlt mérgében a maradékot higitva odaadta erre

a növény elkezdett virágozni-egész addig esze ágában sem volt.

 

Olyat is olvastam aki csalánteát adott neki és azt szereti. P

Előzmény: Arth_ur (5602)
sjohn Creative Commons License 2008.05.20 0 0 5603
Mert még mielőtt bejöttek ezek a "csodaszerek" , akkor is volt élet de legfőképp Wuxal.
Benne van minden ami egy növény fejlődéséhez kell , én egy kis vasat szoktam még belekeverni.
Szinte mindenhol kapható , ahol mégsem , ott nyugodtan megkérdezheted , hogy akkor minek vannak nyitva , annyira alap.
Ár : attól függ mekkorát veszel , van 2 decis , félliteres ,literes , és marmonkannás.
Előzmény: Breki1 (5601)
Arth_ur Creative Commons License 2008.05.20 0 0 5602

Én meg Volldünger hívő vagyok, és van aki csak az Osmocote-okban bízik...

 

(Ahány ember annyi preferencia, kinek mi válik be a legjobban. Függ attól hogyan használod a tápot, mekkora a növényed, milyen a földkeverék amiben van, milyen gyakran ülteted át, milyenek az öntözési szokásaid stb. Nincs "végső igazság és rangsor".)

Előzmény: Breki1 (5601)
Breki1 Creative Commons License 2008.05.20 0 0 5601

Indoklás, ár, kaphatóság?

 

 

Lehetne bővebben?

sjohn Creative Commons License 2008.05.20 0 0 5600
A Wuxal.
Előzmény: Breki1 (5599)
Breki1 Creative Commons License 2008.05.20 0 0 5599

Mi a Brigostore-ban vettük ha jól emléxem 590-ért

és pont a TEscoban voltak drágábbak általában egy százassal.

 

Viszont én úgy tudom ilyenkor hetente kell tápoldatozni, a két hét az átültetés utánra vonatkozik.

 

De még mindig nem kaptam választ, hogy szerintetek melyik a legjobb tápoldat.

ragusa Creative Commons License 2008.05.20 0 0 5598

 Szia  nagyon szep egeszseges facskanak nez ki.  Nagyon orulsz neki ugye ???)))) arra szamitsal ,,, lehet  hogy eldobalja a viragjait es a termeset a helyvaltoztatas miatt, de majd  ad  ujakat .

  Valaki irta itt a neten sajnos felejtkezos vagyok,ki volt ,  hogy a tescoban  a compo citrustap,  elfogadhato aron van .

  Ott 600 ft de mellette a obi.ban 950 ft  hat nem mindegy vettem ket flakonnal. es meg is itattam a citrusokat remelem fognak erte halalkodni ))))

 

Előzmény: Yager001 (5597)
Yager001 Creative Commons License 2008.05.19 0 0 5597
Kicsit aggódok a miatt, hogy bírni fogja e az új helyen! Olaszo-ból hozták, Így utazott egy "kicsit" remélem nem lesz vele gond. Holnap megpróbálok venni megfelelő tápoldatot, és meglocsolom vele. Mi a véleményeteke a képek alapján?
Yager001 Creative Commons License 2008.05.19 0 0 5596
01

02

03

04

05

06
Yager001 Creative Commons License 2008.05.19 0 0 5595

Sziasztok!

Szépen cseperedik a banánfám, 1 hónap alatt két újabb levelet is hozott! Korábban jeleztem, hogy érkezik egy Citromfa is a gyûjteményebe. Ma megjött! Szép nagy fáról van szó, tele van friss hajtásokkal. Este megpróbálok képeket készíteni róla!

 

Az elsõ kérdésem az, hogy érdemes e átültetni? Elég nagy cserépben van, viszont a fölt tetején kisebb nagyobb hajtások jelentek meg. Úgy tûnik nekem, mintha a gyökér kezdene megjelenni a föld tetején. Lehetséges, hogy kicsi neki a cserép?

 

Öntözéssel kapcsolatban. Ha jók az infóim akkor nyáron bõségesen kell öntözni, és permetezni is. A túlzott vizet nem szereti, így a túlöntözésre fiygelni kell. 2-3 hetente nem árt tápoldatozni.

 

Érdemes még valamire figyelnem? Mit tanácsoltok?

Breki1 Creative Commons License 2008.05.19 0 0 5594

Köszi a választ.

 

Közben igazából nem ilyet vettünk hanem Substrálost ugyanis a helyi Brigostore-ban ilyen volt

 

 

 

Egyenlőre csak a magoncoknak adtam egyszer természetesen a megfelelő módon higítva, mert a másik kettő csak egy hete lett átültetve és azt olvastam vhol, hogy utánna két hétig nem szabad.

 

Van vmiféle tápoldat rangsor, hogy kinek melyik vált be?

Arth_ur Creative Commons License 2008.05.19 0 0 5593

Mi használjuk a tápoldatukat balkonnövényekhez, szerintem árához képest viszonylag jó. De ne felejtsd, hogy nem gazdaságos, itt a kényelmet kell megfizetned: egyszerű hígítás, nem kell gondolkozni, kicsi a túladagolás veszélye.

 

Ami engem egy kicsit zavar ennél a cégnél, az a túl nagy választék: egyes tápjaik között sokszor csak tizedszázaléknyi - szerintem jelentéktelen - különbségek vannak. Mintha csak azért kevernének újabb változatot, hogy a laikusok "személyre szabottnak" érezhessék a tápoldatot, pedig lényegi különbség nincs is közöttük.

Pl.:

Virágzásindító: 6,5-6,5-11,5
Csüngő növény: 6,2-6,8-10,9
Citrusfélék: 6,2-6,8-10,9

Ráadásul az utóbbi kettőben a megemelt vastartalom is ugyanannyi...

 

Pénteken én is vettem egy flakonnal, de fél órát molyoltam a polc előtt, mire végigbogarásztam a kínálatot.

Előzmény: Breki1 (5592)
Breki1 Creative Commons License 2008.05.19 0 0 5592

5588

 

please

ragusa Creative Commons License 2008.05.19 0 0 5591

Laci gyonyoruek a citrusaid . Az enyem meg nem ilyen dusan viragzo de igeretes !!! elkepeszto illata van .

 orulok hogy megmaradt a japannaspolya , ugy vettem eszre hogy nem veti meg a jofele biztato tapot )))

 ??? az en egyetlen , jujubam , igy nez ki ,,, a masik ketto meg sem moccan , szerintem megadtak magukat . meg jo hogy negyet vettem  kizarasos alapon , ,,,

Előzmény: kurdilaci (5590)
kurdilaci Creative Commons License 2008.05.18 0 0 5590
Narancs és óriáscitrom gazdag virágzása,isteni illattal,ami sajnos nem érzékelhető a képeken.Hála a méheknek,rengeteg terméskezdemény is van rajtuk.Kíváncsi leszek,hogy mennyit nevelnek fel belőlük.A két utolsó képen a Marikától/Ragusa/kapott japán naspolya ,illetve jujuba látható.
pesi Creative Commons License 2008.05.16 0 0 5589

:))

 

Aranyoskak a tieid is, bar meg tenyleg gyerekek az enyemhez kepest :) Hatha megindulnak most, hogy kint vannak a szabadban. A torzsuk mar eleg jo vastagak es az uj levelek is szepek egeszsegesek ugy latom ;) Nagyon szepek a novenyeid :))

Előzmény: Freddy56 (5578)
Breki1 Creative Commons License 2008.05.16 0 0 5588

Sziasztok

 

Visszatérnék hozzátok mivel sikerült két újabb különböző citromfát beszereznem.

 

Egyik Hetényiőktől Dunaújvárosból, másik Egerágról (Ez a nagyobb állítólag december környékén terem)

 

Sikeresen átültettem őket egyiket virág és keri föld keverékébe (nagyobbik)

őt a kertemben napos de kicsit félárnyékos helyen tartjuk, másikat kisebbet másik helyen napos erkényen, de tűző naptól óvva

 

Újra olvasgatom a fórumot és nézelődök a neten ez ügyben

 

Ezt a nagyon jó kis fórumot találtam hátha valaki nem ismeri itt

http://www.gazdabolt.hu/index.php?content=2&category=13&topic=747

 

Itt ajánlják a Citrusfélék tápoldatot erről szeretném a véleményeteket megkérdezni

http://www.vitaflora.hu/index.php?CN=20.120&CIE=0

 

 

Tiis adtok neveket a Citromaitoknak? :-)

petya71 Creative Commons License 2008.05.16 0 0 5587
köszi szépen.:)
Előzmény: Freddy56 (5586)
Freddy56 Creative Commons License 2008.05.16 0 0 5586
Szia!
Mindkét módon.
Előzmény: petya71 (5584)
petya71 Creative Commons License 2008.05.16 0 0 5585
szia HOL.ha még nem találtál voldüngert akkor elmondom,hogy hol kaptam én.mész kifele Pestről az Üllői úton addig amíg jobb oldalt van egy leágazás,ahol egy hatalmas terülten szuper- és hypermarketeket találsz.na ott kaptam a Pra...kerben.viszont ahány helyen megkérdeztem az alginitet tényleg úgy néztek rám ,mint egy UFO-ra...fogalmuk sem volt róla mi az,úgyhogy azt sajnos nem kaptam :(.remélem segítettem vele,ha esetleg még nem kaptál :).
Előzmény: HOL (5560)
petya71 Creative Commons License 2008.05.16 0 0 5584
mármint a peppino :)))))
petya71 Creative Commons License 2008.05.16 0 0 5583
köszönöm szépen a válaszaitokat...még csak annyit hogy csak dugványozással szaporítható,vagy magról is?
Előzmény: Freddy56 (5580)
Freddy56 Creative Commons License 2008.05.16 0 0 5582
Szia!
Köszönöm a választ!
A neten néztem hogy a burgonyafélékhez tartozik, ebből nekem is az volt az érzésem, hogy nem kell oltani, de nem mertem volna állítani!
Neked köszönhetően már tudom, hogy nem kell.
Előzmény: Arth_ur (5581)
Arth_ur Creative Commons License 2008.05.16 0 0 5581

Nem kell oltani.

A burgonyafélék nemzetségébe tartozó lágyszárú növény, a latin neve Solanum muricatum. Nagyon könnyen dugványozható, ha szaporítani akarod.

Előzmény: Freddy56 (5580)
Freddy56 Creative Commons License 2008.05.16 0 0 5580
Szia Petya!
Sajnos nem tudom a választ!
Ezeket jó egy hónapja vettem a virágkiállításon. Nem kérdeztem meg az eladót, de lehet, hogy Ő sem tudta volna a választ. Én bízom benne, hogy előbb-utóbb teremni fog.
Három tő volt egy cserépben, amikor hazaértem egyből szétszedtem őket, és külön cserépbe tettem. (amikor kivettem őket a cserépből, látszott, hogy már nagyon ideje volna nagyobb edénybe tenni őket). Most mindhárom szépen fejlődik.
Előzmény: petya71 (5579)
petya71 Creative Commons License 2008.05.16 0 0 5579
szia Freddy!egy kérdésem volna,hogy a peppino-t is oltani kell ahhoz ,hogy teremjen?köszi
Előzmény: Freddy56 (5578)
Freddy56 Creative Commons License 2008.05.16 0 0 5578
Szia pesi!
Mosolyogtam is rendesen (meg hangosan, ezt hívják röhögésnek)! Ilyen kérdést és kérést még nem tettek fel nekem( :D ).
Szóval ezek lennének az én kis satnyáim. Én nem tápoztam őket eddig, meg a telet is a citromfákkal együtt, úgy 10 fok körül vészelték át. Elég sok levelük elszáradt, felkopaszodtak. A cserép felső szélétől úgy 20 centisek.
A hét elején kaptak először tápot, meg összeszedtem az anyagot egy kisebb "fóliasátorhoz", ami alá raknám őket. (ez a fóliasátor egy kb. fél nm területű, 60-70 cm magas lesz, már csak a reiser csavarokat kell megvennem, amivel összeszerelem).

Mögöttük balról Pepino Goldok vannak, jobbra citromok, melynél az egyiken egy nagyobb és egy kisebb is látszik.
Előzmény: pesi (5576)
ragusa Creative Commons License 2008.05.16 0 0 5577

Freddy csodalatos dolgokat ''müvel '' a citromfacskad.

 Kepzeld el egyetlen sargamimoza  eletben maradt, Öt babusgatom remelem nem hagy cserben ,,, meg ma nem lattam . )))

 DE a foldicseresznyek nagyon mutatos novenyekke fejlodtek remelem megkostolhatom ...az iden ?

Előzmény: Freddy56 (5573)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!