Keresés

Részletes keresés

Süni A6 Creative Commons License 2011.10.27 0 0 1566

Sziasztok!

 

Igértem, hogy visszatérek ha elkészül az az uszókapum ami nem "C" sínnel van elkészítve. Jelentem kész. Sőt, az ára töredéke a "C" sínes változatnak. Végül 10m-es hosszban készült el, egyben, mert elég lett ekkor nyilás is. Könnyen mozgatható.

 

Készítek egy pár fotót és berakom azt is.

 

Mostani kérdésem az, hogy paraszti egyszerűséggel hogyan tudnám meghatározni, hogy mekkora teljesítményű motort vegyek rá. Az össz súlya cca. 700kg.

 

Köszönettel,

Tamás

Előzmény: cordon (1382)
XPS epito Creative Commons License 2011.10.25 0 0 1565

Oszlopoknak alá kell fúrni földfúróval.

Előzmény: inotech (1564)
inotech Creative Commons License 2011.10.25 0 0 1564

Körvonalazódik :)

 

Akkor 20-as zsalu. A talaj elszivárgós szerintem, de még nem tudom pontosan. Ez egy nagy telek (3600nm) -ből lett kiparcellázva. Tavasszal elviszi a tulaj az itt tartott 2 lovat és 1 pónit. Meg a még most itt lévő nyári istállókat. Utána lesz pontos képem mindenről!

4*4-es vasoszlopokra gondoltam. 2,4-es hosszban. Így 80 cm az alapban, 160 a háló magasság. Ill. inkább 150cm.

De nem ez lesz az első lépésem, mert az első a vízvezeték. Azt viszont 100cm-re kell ásni. Aztán lesz egy kis támfalépítés, föld feltöltés, és csak utána a kerítés! Az egyik oldalon meg csúnya, szürke betonyp táblák vannak. Ott 50-60 cm lábazat van betonból kiöntött kőroszlopokkal. Ott még majd ki kell találnom, hogyan újítsam fel? Mert a táblák sem csak úgy szimplán vannak fent, hanem kacifántosan. :(

Szóval a táblák nem követik a szinteket, hanem "nyelesre" vannak szabva! :(

De ez még odébb van. Még csak tapogatózok!

Azért köszi az ötleteket.

 

 

Előzmény: XPS epito (1563)
XPS epito Creative Commons License 2011.10.25 0 0 1563

Oszlop miből lesz?

Oszlop magasság harmada lenne az ami mélységet számítanék.

Tehát 1,50 oszlop, az 50cm-t lenne a talajban.

 

Ha egy-két sor a zsalukő, akkor nem is kellene 25 szélesnek lennie az alaptestnek.

Szerintem az lehetne 20-as is, vagy amekkora ásód van :)

Így az alaptestbe alulra felülre 8as vasat tennék, amit megtarthatna a függőleges tüske, amire a zsalukövelet tartja együtt az alappal.

 

Azért mennék le -40cm-re, mivel odáig már tényleg kicsi a valószínűsége annak, hogy lefagyna a föld.

(azért érdekes, hogy ne fagyjon le, mert ha nedves a föld és helyenként megfagy, az megemeli az alaptestet és el is törheti, onnan meg megy tönkre gyorsan)

 

Egyébként milyen talajod van?

Mert ha elszivárgós, vagy tömör mészköves akkor nem akkora a veszély, mivel nem marad ott víz, hogy megfagyjon:)

Előzmény: inotech (1562)
inotech Creative Commons License 2011.10.25 0 0 1562

"Leásnék -40 cm-re.

Szóval alaptest 25x40cm.

Ha nem vacak alatta a föld, akkor az lehetne is az alap alja."

 

Így nem fagy szét? És az oszlopoknál? Ott 80cm?

A föld felett 1 max 2 sor zsalukőre gondoltam!

Lesz olyan rész is, (oldala) ahol szintkülönbség is van.

Egyébként 30m*25m-es a telek. a hosszabbik az utca front, és a 25m -es a lejtős.

 

Köszi üdv I

 

 

 

Előzmény: XPS epito (1561)
XPS epito Creative Commons License 2011.10.25 0 0 1561

Végleges kerítés esetében:

Leásnék -40 cm-re.

Szóval alaptest 25x40cm.

Ha nem vacak alatta a föld, akkor az lehetne is az alap alja. (ha vacaknak tűnik akkor kövek bele és azt ledöngölném, hogy állékonyabb legyen)

6-os acél pár alulra 6-os acél pár felülre közé 15x30 -as kenygyelek, hogy helyükön tartsák a vasakat.

 

Ha hosszú egyenes az alap, akkor 20-25 m-enként egy 2cm-es polisztirol lapot tennék, hogy tudjon dilattálni.

Alaptest tetejére bitumenes lemez.

Erre a zsalukövek.

Ha 1m-nél magasabbra pakolod a zsaluköveket (4sornál többet) akkor függőlegesen is, vizszintesen is vasalgatni kellene, nehogy rádöljön majd valakire.

Előzmény: inotech (1560)
inotech Creative Commons License 2011.10.25 0 0 1560

Húú, ezt itt most nem nagyon értem: :(

 

"ha már kiásod, inkább áss 10cm-el kevesebbet és tegyél annyival több betont.

Méterenként kb. 250Ft-al több beton kell így bele, de a kulé sem lenne ingyen (gondolom)."

 

Ha Te csinálnád a saját kerítésed, akkor hogy csinálnád? Hogy nézne ki? Hány cm-s a gödör, meddig teszed kaviccsal vagy kővel, mennyi betont teszel, mennyi zsalukövet a fölszintjétől?

 

Bocsi az értetlenségért :)

 

 

Előzmény: XPS epito (1559)
XPS epito Creative Commons License 2011.10.25 0 0 1559

Ha megmondod, hogy a kerítésed remélt 25éves élettartama alatt milyen lesz a talajmenti fagyok behatolási mélysége, akkor könnyebb megválaszolni a kérdésedet. :))

 

Kulé követ azért szoktak tenni, hogy elszivároghasson a víz és ne legyen kapilláris hatás, ami felszívná a vizet.

 

Eddig a cimborádék kerítése azért volt jó, mert nem voltak hosszantartó és combos hidegek.

Talajfúrók esküsznek rá, hogy 30cm-alatt még nem találkoztak fagyott földdel itthon.

Így a -35cm az már nem fagyott.

 

A követ be kellene keményen döngölni, nehogy a beton terhe alatt kezdjen áthelyezkedni.

A termett talajjal nincs ilyen teendő.

 

DE:

ha már kiásod, inkább áss 10cm-el kevesebbet és tegyél annyival több betont.

Méterenként kb. 250Ft-al több beton kell így bele, de a kulé sem lenne ingyen (gondolom).

Előzmény: inotech (1558)
inotech Creative Commons License 2011.10.25 0 0 1558

Sziasztok!

 

Egyszer már kérdeztem. Akkor akác rönk oszlopokkal kapcsolatban tettem fel kérdéseket. Most már úgy dondolom, lehet tényleg jobb ha a hátsó és oldalsó kerítéseket is vasból, betonból és hálóból csinálom. (Valójában csak nyáron fogom tudni kezdeni a kerítés építését, addig agyalhatok) Hallottam olyat egy ismerőstől, hogy ők nem ásnak le 80 cm-re csak az oszlopoknál. Az oszlopok közt csak 60cm magas beton van, amiből 25 cm kint van. Tehát 25cm a föld felett, kb 35 cm a földben. Viszont alá tesznek 20cm vastagságban nagyméretű köveket. Nem sima kulé kavicsot, hanem nagyobb köveket, mert a nagyobb kövek közt nagyobb a légrés, és az alatta felgyűlt víz megfagyásakor van helye a jégnek a tágulásra, így nem fagy szét az egész. Természetesen két szál vas  fut az egészben végig.

Azt mondta most megvették a melettük álló telket is, így szétbontották a 8 éve így épült kerítést. És semmi baja nem volt!

 

Lehet ez így jó?

 

XPS epito Creative Commons License 2011.10.20 0 0 1557

A zártszelvényeket melyik oldalával célszerű rakni?

 

A kerítésre merőlegesen legyen a vastagabb oldala, mivel kidőlés ellen szeretnétek, hogy tartson.

Jó a zártszelvény falvastagsága?

 

Hogyan fogjátok a táblákat az oszlopokhoz rögzíteni?

Ez meghatározza, hogy feltegyétek-e az oszlopokra.

A felszerelt táblákkal nehéz lesz manipulálni.

Valamilyen ideiglenes rögzítés praktikusabb lenne, mnt távtartó.

 

Gondoltok-e a beton lábazat dilattálására? Mivel egy iskola kerítése elég hosszú, ez érdekes lehet.

Előzmény: tompa101 (1555)
Pitylogós Creative Commons License 2011.10.20 0 0 1556

nekem Nice Wingo van. Felszerelés, bekötés, beállítás gyerekjáték volt. Van hozzá gyári akku (áramszünet...) kis felárért, mindenféle ki és bemenetek. Elég profi cucc.

Előzmény: hibis (1554)
tompa101 Creative Commons License 2011.10.20 0 0 1555

Bátor szülőkkel szeretnénk bekeríteni az iskolát. A neten megtaláltuk a hozzávaló táblás kerítést (4,4×60×200×1580×2500). Megvásároltuk a 60×40-es tártszelvényt, ezt feldaraboltuk 200 cm-es oszlopokká és szeretnénk megkezdeni az építést.

A zártszelvényeket melyik oldalával célszerű rakni?

Az oszlopokra előre feltegyük-e a kerítéstáblákat a betonozáskor (így könnyebb lenne a pontos távolság tartása) vagy csak akkor, ha megkötött a beton?

Van-e valami egyéb jótanács az építéshez?

Köszönet minden válaszért!!

hibis Creative Commons License 2011.10.09 0 0 1554

Kétszárnyú kapunyitó autómatikát szeretnék vásárolni.

Javasoljatok, lehetőséget, márkát, kinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban?

 

Köszönöm a segítséget.

 

 

hzolee5 Creative Commons License 2011.09.30 0 0 1553

Én is gondoltam rá hogy megcsinálom egyedül (elég sok mindent meg szoktam csinálni a ház körüll) de ez a kerítésszakasz egy garázs hátsó fala lesz, ráadásul épp az uralkodó szélirány felől. Elég erős szél szokott fújni nálunk. Szóval nem igazán szeretném, ha egy reggel a hátsó falat a kocsi motorháztetején találnám

nagy ivó Creative Commons License 2011.09.29 0 0 1551

Kb 2200/ m2 ha az alap tüskézve van.

Előzmény: hzolee5 (1549)
hzolee5 Creative Commons License 2011.09.29 0 0 1550

 

A rajz lemaradt az előbb, bár anélkül sem nehéz megérteni :)

 

hzolee5 Creative Commons License 2011.09.29 0 0 1549

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni, mert nem vagyok otthon a kőműves munkák díjazásában, és nem szeretném ha átvernének.
A következőről lenne szó: egy 6,75 méter hosszú és 1,85 m magas kerítésfalat szeretnék felrakatni zsalutéglából a következőképp:
15-ös zsalutégla lenne a fal a két szélén és a közepén 20-as zsalutéglából pillérrel, vízszintesen minden második sorba 2 szál 8-as vas
+ a pillérek függőlegesen is bevasalva, az egész kiöntve betonnal. Mennyi lenne ennek a reális ára, ha nekem nem kell róla számla,
csak rendesen legyen megcsinálva. (az alap az készen van)

Valahogy így kellene kinéznie, mint amit rajzoltam:

Köszi a segítséget

geza02 Creative Commons License 2011.09.22 0 0 1546

Lehet automatizálni,de nem túl olcsó,egy jobb minőségü kétszárnyu kapuhoz 100-130 ezer.

Ha jó minőségü toló,vagy uszókaput csináltatsz-ami könnyen,csendben gurul,nem muszáj motort tenni rá.

Ha érdekel,tudok ajánlani szakembert rá.

Üdv 

Előzmény: sapex (1535)
geza02 Creative Commons License 2011.09.22 0 0 1545

Sziasztok.

Előzőleg olvastam,hogy kerités épitéséhez kerestek lakatost.

Tudok ajánlani egy nagyon jó szakembert.Szász Géza  a neve,lakatos,és profi hegesztő,

elérhetősége  +36208030187

f1.0 Creative Commons License 2011.09.17 0 0 1544

Sziasztok!

 

Régóta olvasgatom a fórumot. Látom sok hozzáértő gyűlt össze. Meglévő kerítésfrontom szeretném felújítani, még idén. Áttört bontott tégla és kovácsoltvas kerítés kombinációval. Kb. 30m egyenes szakasz. A meglévő kb 40cm magas betonalapot felhasználva, megerősítve. Két, kb 4m-es kapuval, ~1,2m-es bejárattal. Ennek gazdaságos kivitelezésére keresek szakembert, akár a kőműves, akár a vasmunkára.  Tudtok ajánlani valakit?

Luca_41 Creative Commons License 2011.08.27 0 0 1543

A rajz lemaradt.

Előzmény: Luca_41 (1542)
Luca_41 Creative Commons License 2011.08.27 0 0 1542

Szeretnék érdeklődini, hogy tudtok-e olyan vállalkozót, aki Veszprém környékén vállal kerítésépítést, és persze megbízható.  Kb. ez lenne az elképzelés. Bár, amilyen árat kaptunk az első vállalkozótól, lehet, hogy elég lenne csak az oszlopos megoldás, és persze úgy a lécek hosszabbak lennének. Ez 26 méter hosszú. Ehhez jönne egy síma vadhálós oldalkerítés, ami vasoszlopokkal lenne, kb. 40 m.

Beton/zsalukó, a színezése vakolás, mint a ház, az oszlop fedele uaz. a cserép, mint a házon, illetve akác lécek.

Teaway Creative Commons License 2011.08.27 0 0 1541

Az úszó az nem férne el.

 

A toló az pont elfér a 3 méteres helyen, ha nyitva van. Erős jegesedés fennállása esetén fűteni kéne a sínt.

 

A kétszárnyú is jó megoldás, főleg hogy most is az van.

Előzmény: sapex (1535)
Pitylogós Creative Commons License 2011.08.25 0 0 1540

Jót kell venni, nem áruházit... csak e miatt szerintem kár a toló vagy úszó.

 

tóló szar télen

úszó jóval drágább

 

Nekem a kétszárnyú nyíló 50be került (vas+munka), a motorizálás "márkás" termékkel 120 volt (nyitó pár, vezérlés, 3 távirnyó, fotocella).

Előzmény: sapex (1539)
sapex Creative Commons License 2011.08.24 0 0 1539
Úgy van hely böven,csak a szárnyas kapunyitókról nincsen jo véleményem ,mivel a szomszédunkban is az van ès elèg gyakran rakoncátlankodik.
Előzmény: Pitylogós (1538)
Pitylogós Creative Commons License 2011.08.24 0 0 1538

hát hogy nem fér el a kétszárnyú

Előzmény: sapex (1537)
sapex Creative Commons License 2011.08.24 0 0 1537
Hogy érted a helyhiányt?
Előzmény: Pitylogós (1536)
Pitylogós Creative Commons License 2011.08.24 0 0 1536

Miért úszó vagy toló? Helyhiány van?

Előzmény: sapex (1535)
sapex Creative Commons License 2011.08.24 0 0 1535

 

Sziasztok. A segítségeteket szeretném kérni a következő témában:

A teljes kerítés illetve kaput le szeretnénk cserélni egy ujra mivel az öregen már látszódik az idő vas foga,meg ne is valami esztétikus.

Mivel egy ilyen nagyszabásu modernizálás lesz felmerült a kérdés :Nem e lehetne a kapu automatizálni?Mivel Én nem vagyok nagyon jártas a témában ezért gondoltam fórumos segítségre.Eddig egy 2 szárnyú kapu volt /2x1,4m/ amit most ha lehet,úszó vagy tolóajtóra cserélnénk .

Mivel nagyon helyszükében vagyunk, az eggyik oldalt a gyalogosbejáró van a másik oldalt van kb.3m hely aztán a szomszéd kerítése kezdödik.Mellékeltem egy amatőr ábrát.Lényeg lenne ,hogy ne legyen drága,télen is müködjön...

Köszönöm segítségeteket,Várom a javaslatokat.

Előzmény: cordon (1510)
xtl Creative Commons License 2011.08.22 0 0 1534

Ennyiért van aki elvállalja? :)

Előzmény: Törölt nick (1533)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!