Keresés

Részletes keresés

Fütyülős Creative Commons License 2013.07.24 0 0 32412

nem hát, nem vagyok élezö mester, bocs! de még a késeket sem gyüjtöm.

de, ha rajtam múlik nem is lesz több ilyen kemény késem. inkább olyan, amit egyszerübb és könnyebb megélezni, max nem tartja annyira az élét. amúgy meg nem tapasztaltam, hogy ez a dick olyan fantasztikusan tartaná az élét.

Előzmény: antalijozsef (32410)
H_G Creative Commons License 2013.07.24 0 0 32411

De, mint oly sok német cikknek, évtizedről évtizedre hanyatlik a minőségük.

 

 

Előzmény: antalijozsef (32410)
antalijozsef Creative Commons License 2013.07.24 0 0 32410

A Dick kések jól használható olcsó hentes, konyhakések.

Ezek szerint Te még nem éleztél olyan kést, ami kemény!

Előzmény: Fütyülős (32407)
Fütyülős Creative Commons License 2013.07.24 0 0 32409

Hát, nekem kifejezetten nem tetszik ez a keménység.. és én se vettem észre, hogy annyival jobb lenne. Csak, amikor kellett, ez volt olcsó. De majd akkor legközelebb veszek egy victorinoxot, azok is tetszettek, csak majdnem 2x annyiba kerültek.

Előzmény: apii (32408)
apii Creative Commons License 2013.07.24 0 0 32408

Victorinox után nekem is furcsa volt a keményebbnek tűnő penge. Én jelentős különbséget nem vettem észre az éltartósságban. Sokan dicsérik a Dicket, én Victorinox párti vagyok a jobb fenhetőség végett. Kinek a pap, .............

Szerintem! :-)

Előzmény: antalijozsef (32406)
Fütyülős Creative Commons License 2013.07.24 0 0 32407

persze, nem értek hozzá :)) akkor azért ilyen bazi kemény?

Előzmény: antalijozsef (32406)
antalijozsef Creative Commons License 2013.07.24 0 0 32406

 Mondjuk a Dick késekröl mondhatna valaki valamit, mert úgy veszem észre, hogy rettentö kemény anyagból van. Sokkal jobban rá kell nyomni a köre, hogy valami történjen, mint a többit.. De biztos azért, mert csontozó, ne menjen el olyan hamar az éle."

 

Ezt komolyan kérdezed?

Előzmény: Fütyülős (32405)
Fütyülős Creative Commons License 2013.07.24 0 0 32405

üdv,

rég írtam ide. múltkor nem tudom, mi volt, de valamiért nem tudtam megélezni a késeket.. csak szenvedtem sokáig, de nem lett élük..

Ma viszont sikerült mindegyiket megcsinálni és végre elégedett is vagyok velük. Ugyanis csak akkor hagyom abba, ha már elégedett vagyok vagy akkor, ha elkeseredésemben már nem jutok elörébb, mint a múltkor. :) Mondjuk a Dick késekröl mondhatna valaki valamit, mert úgy veszem észre, hogy rettentö kemény anyagból van. Sokkal jobban rá kell nyomni a köre, hogy valami történjen, mint a többit.. De biztos azért, mert csontozó, ne menjen el olyan hamar az éle.



Juleska Creative Commons License 2013.07.24 0 0 32404

Szia!

 

Sok jó hazai bicskaműves van, hála Istennek.

Ha azonban valóban életre szólót akarsz, akkor Kocsis Ferenc bicskái közül válogass.

 

http://www.kocsiskesek.fw.hu/fszeriabicska.htm

 

Az "alap" kivitelű kései bőven beleférnek a keretedbe, ám csak anyagukban és a kérhető extrák hiányában térnek el az "exkluzív" modellektől, a kidolgozás precizitásában nem.

 

Ja, Ferinél elég hosszú tud lenni a várólista, de saját tapasztalat, hogy megéri kivárni.

 

 

Előzmény: zolpat (32403)
zolpat Creative Commons License 2013.07.24 0 0 32403

Szervusztok!Nos,nagyon szépen köszönöm a tanácsokat-hozzászólásokat:)Eddig sokféle bicska megfordult a kezemben,de sajnos csak úgy hogy max.kollegáktól-ismerősöktől kértem el őket..Saját bicskáim kimerültek a kínai-piacon kapható olcsó változatokban!Fizetésből élő ember révén nem engedhettem meg magamnak a 20-30ezres"csodákat"!:)Most eldöntöttem hogy vásárolok egy szinte életre szóló zsebkést..Keretem 10-12ezer forint.Gerberről valóban sok rosszat írnak(bár akkor miért vállal rá a cég 25év garit?)Kershaw nekem már túl drága...Meg aztán nekem nem is szempont hogy modern zsebkés legyen. Nem számít ha nincs rajta övcsipesz,vagy egykezes nyitás.. Sőt!!:) Ezek nem is adják azt az igazi"bicskafílinget",mint mondjuk egy hagyományos kézzel készített bicska. Ez a"bicskafíling"nekem eddig egy nagyráccal volt meg,ill.édesapám agyonkopott szénacél pengéjű Illés bicskájával,ami mindig borotvaélesre volt fenve,és nagyon félve adta ki a kezéből!:)Opinelt valóban gyengének tartom énis,mondjuk fafaragáshoz,meg ugye nem bírja a nedvességet...Az Eka pengéje már túl vastag(3mm).A ráccal sokkal jobb érzés volt étkezni,gyönyörűen szelte a paradicsomot paprikát stb.míg az Eka már nem annyira..Grószi ill.nagymaskara meg már súlyra nehezebb,lehúzza a zsebet..Tokot nem szeretem,és szinte egész nap a zsebemben lenne,munkahelyen-itthon a kertben-udvaron stb..Súlyra a középmaskara van közel a ráchoz,de a rác vonalvezetése nekem jobban bejön,egy kecses-karcsú,de mégis erős bicskáról van szó:) Szóval a rác paraméterei:kinyitva teljes hossz:20cm,csukva:11cm,pengehossz:9cm,pengevastagság:2mm,pegeszélesség:14mm,súly:85-90g.

Még nem döntöttem 100%-ban,de már telefonon konzultáltam Révészékkel,ők világosítottak föl ezekkel az adatokkal:))Szóval valószínű hogy a rác lesz a nyerő,és még ha kérem,tesznek bele egy kisebb"másodlagos pengét is:)) Állítólag normál használat mellett ezek a bicskák kibírnak 25-30évet is:)) Egyébként örülök ennek a fórumnak,hogy rátaláltam..:) Ha meglesz az"igazi"teszek fel róla képet:))

Előzmény: H_G (32401)
szabi72 Creative Commons License 2013.07.23 0 0 32402

Zolpat, szerintem is Révész nagymaskara/grószimaskara a nyerő arra, amire te szeretnéd, illetve Révész nagyrác. Van Opinelem, azzal faragni nem nagyon merek, bár lehet, hogy bírná, nem tudom. Van Vic Nomadom, annak idején imádtam, de perifériára szorult, fejesgörbe, cakli beelőzte. EKA szintén jó választás, egyszerű, erős bicska, jó pengével. Gerbeargrylls: sokak véleménye szerint felejtős. Hiszek nekik, bár tapasztaalatom nincs vele.;)

Tehát Révész, EKA, Victorinox, Opinel nálam a sorrend, ezek közül egyikkel se lősz mellé. H G által linkelt Kershaw szintén jó választás, egy kicsit modernebb formavilággal talán, mint a többi kés.

H_G Creative Commons License 2013.07.23 0 0 32401
Előzmény: zolpat (32387)
r4hu Creative Commons License 2013.07.23 0 0 32400

Ha már Révész, akkor grószi maskara, a pengehossz nem érdekes, gondolom nem nagyon motozgatnak a rendőrök, ha meg táskában viszed úgy tudom mindegy.

hsz. (28565)

Előzmény: zolpat (32399)
zolpat Creative Commons License 2013.07.23 0 0 32399

Hát valószínű hogy mégis a rácbicska lesz,mert az jobban tetszik:))Meg aztán szeretnék is benne gyönyörködni:))Egy hazai kézzel készült bicska mégis más érzés az embernek,mint egy futószalagon gyártott tömegcikk:))

Előzmény: prs (32397)
prs Creative Commons License 2013.07.23 0 0 32397

Egyébként van Révészem, Opinelem és Victorinoxom a felsoroltakból. Az utóbbi szerintem mindennapokra túl nagy (vastag, széles, nehéz). A Gerber felejtős.

 

Az Opinel ugyanúgy "parasztbicska", mint a Révész, csak a fapados verzió. Amúgy olcsó és zseniálisan egyszerű, én szeretem. Ha strapás használatra kell, nem akarod különösebben kímélni (leszámítva a vizes környezetet), jó választás.

 

De ha szeretnél néha gyönyörködni a bicskádban, tudsz rá vigyázni, akkor vedd a Révészt.

zolpat Creative Commons License 2013.07.23 0 0 32396

Köszönöm Neked is a tippet,már nézem is a grácit...az valahogy elkerülte a figyelmemet...:( de szóbajöhet más bicskakészítő terméke is,nem ragaszkodom mindenáron a Révészhez...csak mivel falun lakom,így csak nagynéha futok össze vásárokban magyar késesekkel,és mivel Révészéktől kaptam anno névjegyet is,így egyenlőre csak az ő termékeiket találtam meg...Felőlem lehetne más jónevű bicskakészítő terméke is...Lényeg hogy 10-11cm körüli markolata legyen,mert elég nagy kezem van,a kis bicskák kényelmetlenek számomra...Köszi mégegyszer..

Előzmény: prs (32395)
prs Creative Commons License 2013.07.23 0 0 32395

Egy esetleges tipp, de nem tudok pontos méretet: Révész gráci, van csiszolt agancs markolattal, 8 cm körüli a penge (talán pont legális), és arányaiban hosszú a markolata.

Előzmény: zolpat (32394)
zolpat Creative Commons License 2013.07.23 0 0 32394

Igen,köszönöm,gondoltam erre is. Ha a 80mm-t nézem,akkor csak az Eka ill.a Gerber Scoutja ami belefér..Összes többi nem..Még az Opinel 8-asa is 83-84mm.A magyar bicskáknál ugyanez a helyzet,szinte az összes készítő 85mm vagy afölött gyártja a nekem használható bicskákat..Mert vannak kissebbek,70-75mm-el,de azoknak meg már zavaróan kicsi a markolatuk számomra,nem kényelmes a fogásuk!Azokat inkább női vagy gyerek bicskaként is árulják!Természetesen jogkövető és törvénytisztelő ember vagyok,de remélem életem során ez lesz a legnagyobb"bűn"amit elkövetek,hogy egy 85 vagy 90mm-es pengehosszú bicska lapul a zsebemben a megengedett 80 helyett!:) A legtöbb késelést szerintem nem is az ilyen zsebkésekkel követik el,hanem nagyobb tőrökkel-konyhakésekkel inkább...Na mindegy,ha valaki még tud egy "tökéletes"bicskát,kérem jelezze..Nagyon köszönöm az eddigi észrevételeket is!:)

Előzmény: egg (32393)
egg Creative Commons License 2013.07.23 0 0 32393

illetve javaslom, hogy - bar nem divat jogkoveto magatartast tanusitani - vizsgald meg a felsoroltakat KKVE szempontbol is, azt hiszem az eka eppen benne van a 80 mm-ben

Előzmény: zolpat (32392)
zolpat Creative Commons License 2013.07.23 0 0 32392

Nos,megmondom őszintén,énis egy hasonló képzeletbeli sorrendet állítottam föl magamban...A rác bicska valóban egy erős masszív,mindenre alkalmas kis bicska a hozzáértők szerint is..Egyszer egy kézműves vásárban megfogott az egyik késes mester mondata:"Magyar embernek magyar bicska"!Nem vagyok annyira konzervatív hogy ne legyek nyitott más késekre is,de azt hiszem van igazsága,amit mondott...Lehet hogy nincs fix pengebiztosítása(csak a rugó ereje tartja a helyén a pengét)nem is a manapság divatos egykezes kések közé tartozik,és övcsipesz sincs rajta,de ez egy tényleg kézzel készült időtálló termék,amivel sok mai"egykezest"szét lehetne verni!:)A magyar bicskák közül ez tetszik a legjobban!A caklik és az arató bicskák kissebbek is,és talán nem annyira stabilak,a fejesgörbe,maskara,ill.a náder pedig a formája miatt nem tetszik...Nekem a totál egyenes vonalú bicskák tetszenek a hazaiak közül...Ennek 110mm a markolata,ill.90mm a pengéje,ráadásul amit kinéztem"Révészéknél"annak van még egy kis pengéje is!Szóval nagyon szép bicska,és csiszolt agancs nyéllel szeretném majd..Mivel egy aránylag karcsú és könnyű bicskáról van szó,zsebben szinte észrevehetetlenül bújik meg,mindig kéznél van.Étkezésre és akár munkavégzésre is ideális..Úgy tudom,ez a szalonnázó bicska szélesebb és rövidebb változata,mert ez már akár munkavégzésre is alkalmas,szemben a szalonnázó inkább csak étkezésre való alkalmasságával...Szóval egyenlőre a rác bicska a nyerő,persze azért nagyon szívesen várom a további észrevételeket,hogy melyik is az"ideális mindenes zsebkés":)))Hiszen több ember=több tapasztalat...

Előzmény: Rockrider (32391)
Rockrider Creative Commons License 2013.07.23 0 0 32391

1.Révész,autentikus,erős,robusztus,mégis rettentően jól vágó pengével,sandvik acéllal.

2.Eka,jó kis svéd kés,erős hátsózárral. http://gox.hu/index.php?mod=kfo_eka_sw8

3.Victorinox Nomad,igen,nagyon praktikus,nem annyira éltartó,de mindennapokra megfelelő. http://gox.hu/index.php?mod=kfo_vic_111

4.Opinel,nagyon jó penge,jó vágási tulajdonságokkal,és olcsó,szintén sandvik.Viszont a vizes környezetet nem szereti mert bedagad,nálam ezért negyedik. http://gox.hu/index.php?mod=kfo_opi_no06

5.Gerber Scout,minőségben nem közelíti meg az első négyet,túlárazott.

 

Előzmény: zolpat (32387)
egg Creative Commons License 2013.07.23 0 0 32390

imho:

 

+

a victorinox mindennapi praktikum szempontjabol veri a tobbit,

stilusban meg a nagyrac a nyero,

nekem az eka is kellene,

 

-

van aki szereti az opinelt, nekem tul francia,

a mackosat meg ar-ertekben felejtsd el, az divattermek.

Előzmény: zolpat (32387)
zolpat Creative Commons License 2013.07.23 0 0 32389

Köszi szépen,de a Wengereket túl  nagynak találom!10-11cm-nél ne legyen hosszabb a markolata....A Victorinox Nomad és a Révész féle rác bicska is 110mm körül van,azok még éppen határesetek,de a többi ezeknél csak kisebb...

Előzmény: Herjan (32388)
Herjan Creative Commons License 2013.07.23 0 0 32388
Esetleg Wenger Ranger? ��
Előzmény: zolpat (32387)
zolpat Creative Commons License 2013.07.23 0 0 32387

Szervusztok!Segítségeteket szeretném kérni zsebkés választásban:)Mindennapi bicskaként használnám,elsősorban étkezésre,de azért farigcsálnék is vele,madzagot vágnék stb..Szóval egy igazi kis"mindenesre"gondoltam,ami állandóan a zsebemben lehet,már ha van ilyen??:)Íme amiket engedi a költségvetésem,és már szemezgetek velük,ezek közül ti melyiket választanátok szívesen:Victorinox Nomad,Eka Swede 8,Gerber "Bear Grylls"Scout,Opinel No.8-as,és egy klasszikus:Révész késes műhelytől egy"nagyrác"bicska!Nos hát ezek az elképzelések...Max.10-12ezret szánok rá,ezek az Opinelt kivéve mind közel vannak ehhez a határhoz..Aki esetleg tud mást ami olcsóbb,de jó is,annak szívesen várom az észrevételeit!:) Előre is köszi..

Paulie86 Creative Commons License 2013.07.20 0 0 32386

Üdv Mindenkinek!

 

Egyszer már szerepeltettem a fórumon. Továbbra is eladó sorban lenne 4db japán NANIWA SUPER csiszoló/fenő kövem, melyeket amerikából rendeltem. Ezúttal képeket is csatolok róluk.

 

A kövekről amit tudni kell :

 

Állapotuk : szinte új, egyedül a #2000-es kő szélén történt egy kis leválás, a többi hibátlan.

 

210mm x 70mm x 20mm méretűek

Gyanta kötőanyagúak (gyors csiszolás, nem szükséges előáztatást)

szemcseméret/finomság : #2000, #3000, #5000, #8000 a finomsága a köveknek.

műanyag tapadókorongos talpra vannak illesztve.

 

A következő áron kínálnám őket :

 

#2000 : 12000 Ft

#3000 : 14000 Ft

#5000 : 16000 Ft

#8000 18000 Ft

 

siletto Creative Commons License 2013.07.20 0 0 32385

Üdv!  Végre sikerült ma elkészítenem életem első és talán utolsó kését.  Nem lett túl professzionális,  de a célra megfelel(ne)  ha tudnám hogyan kellene megélezni.  Vésőélt szeretnék csinálni neki,  csak nem tudom hogyan kellene.  Az egyik oldala sima,  a másik az domborúra van csiszolva, és kézzel durva kővel(kaszakővel)  nem tudom meg tudnám-e szépen csinálni.  Valakinek van őtlete hogyan kellene hozzákezdenem? Vagy egy szaki meg tudná nekem csak annyira csinálni hogy legyen élszalagja egyik oldalon? 

 

Kipróbáltam ezt az éllel szembeni élezést(eddíg énis éltől elfelé csináltam,  de szinte fűrészél volt :) ) és lenne vele kis problémám: Zsírkövön csináltam,  és szerintem jó is lett,  a körmöt megfogja,  még borotválni is lehet vele kicsit,  de mégis olyan tompának érzik,  a papírtekercsbe bele se vág

 

harakiri87 Creative Commons License 2013.07.19 0 0 32384

Üdv mindenkinek cserélni szeretném 1095 differenciáltan edzett 60/52 hrc fadobozos új állapotú kardom selyemtokkal vadászkésekre 06705005210 vagy mail

Rockrider Creative Commons License 2013.07.18 0 0 32383

A Varga kések formája tényleg megosztó,de a használhatóságával kapcsolatban nem lehet rájuk panasz.

Gratulálok hozzá legyen sok örömöd benne.

Előzmény: Dragon22 (32380)
Dragon22 Creative Commons License 2013.07.18 0 0 32382

Igen, Varga féle bicska. Hortobágyon egy néni árulta őket, csak Varga bicskák voltak nála. Nekem leginkább ez tetszett. Azért tudtam volna még válogatni, de a költségvetésbe ennyi fért bele. :)

Előzmény: szabi72 (32381)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!