Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.05.28 0 0 7924

Pár hónapja még bromira fel voltál háborodva az általam ajánlott 40-50 méteren, most meg egész büszke vagy rá. Most akkor hogy is van ez ?

Szerintem vállald be azt a korábban felvetődött topik találkozót amit még Freddy4 kezdett el szervezni (aztán pikk pakk beleszaladtunk a szezonba így nem jött össze) és addigra kiforrja magát a dolog nálad. (most senki nem ér rá puncsolni menni) Aztán leengedjük mi is azt a zsinórt és megvitatjuk a helyzetet. Addig is spájzold azokat a söröket, de időnként cserélgesd nehogy lejárjon a szavatossága.

Amúgy épp ma néztem egy ilyen kutat ahol a 45 méterből 28 méter van már csak amiben 24 méter cső van  és 12 liter/percnél már homokol. Egy Jolly zivattyú ment gallyra (kb 70ezer) eddig a 2 év alatt. A terület ezzel a mélységgel 60-80 liter/percet tudna homokmentesen normális kivitelezés mellett.

- de lehet neked szerencséd lesz. Adja Isten hogy így legyen !

Előzmény: Törölt nick (7923)
Tee4242 Creative Commons License 2010.05.28 0 0 7922

Szia Che-pel,

Annál délebbre majdnem az M0 tétényi lehajtójánál. küldök térképet privátban.

 

Előzmény: Törölt nick (7920)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.28 0 0 7921
Blauman

Helló
Most akkor mi a rörténete ennek a kútnak, meg a mesternek? Kifizettél egy kalap pénzt és megsem lett szivattyúzva? Jól értem?
Mert, ha ez így van akkor nem túl sikeres ez a tudományos projekt.

Nem akarok gúnyolódni, csak gondoltam ki kellene találni valamit a kutadra, ha nem működne.
Előzmény: Törölt nick (7917)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.28 0 0 7920
Tee4242

Helló beszéltünk telefonon. Felhívtam egy kollégát és szerintem ő volt nálad. Lépcsős utca? Kampónával szemben?
Mert akkor ott nem agyag van hanem mészkő, és azt nem vállalnám :( Meglehet csinálni, de többet árt a fúrórúdjaimnak, mint amennyire gazdaságos lenne a munka.
Várom a választ.

Üdv
Előzmény: Tee4242 (7915)
som57 Creative Commons License 2010.05.28 0 0 7919
OKOSTOJÁS!

Gyorsan védesd le az okosságod, nehogy lecsapjanak rá.
A fűmag árát hozzá írtad a buktához?
Előzmény: Törölt nick (7899)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.28 0 0 7916

Üdv !

Kereesd Che-pel fórumtársat, biztosan tud segíteni. Ha visszaolvasol a számát is megtalálod, de publikus az elérhetősége.

 

Előzmény: Tee4242 (7915)
Tee4242 Creative Commons License 2010.05.28 0 0 7915

Sziasztok,

 

Szeretnék egy 125-ös kutat furatni a Budatétényben. Van már egy 7,5m-es 125-ös kutam, csak a vízhozama elég gyér, 10l/min. Öntözőremdszert szeretnék telepíteni az ősszel, és nem akarok külön vízgyőjtő ciszternával szórakozni.

 

A talaj 7,5m-ig homokos (itt-ott egy kavics) utána van egy agyagréteg, lejjebb meg nem látok, de valahol dunai kavicsrétegnek kell lenniem mert a környéken az van max 20-25 méteren.

 

Egy szaki vízöblítéses tecnológiával fúrt volna egy nyitott aljú kutat (mert a dunai kavicsba nem tud belefúrni), de ebből nem kértem... 

 

Tud nekem valaki Budatétény, Érd, Csepel környékén megbízható, tapasztalt kútfúrót ajánlani?

 

Köszönök minden segítséget

 

Törölt nick Creative Commons License 2010.05.28 0 0 7914

Bakker ! tényleg az. A honlap is mintha változott volna de a nick az biztosan.

- Lehet hogy visszanyal a fagyi kékkembernek ?

t-online kutat csak képen látott szerintem (és ez most dícséret) mégis az a véleménye hogy amiben nincs cső az nem kút. Tehát teljesen jó a meglátása.

Előzmény: Zapod (7912)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.28 0 0 7913

Hello true75 !

 

Isten tartsa meg a szokásod :) Ez megint egy olyan itóka lesz amit még nem is láttam nem hogy ittam volna.

Neked sör nélkül is szivattyúznék, ha szükséged lenne rá mert azon kevesek közé tartozol aki Embernek nézi a "sáros mackógatyás melóst" is.

Üdv !

Előzmény: true75 (7910)
Zapod Creative Commons License 2010.05.28 0 0 7912

Ha rá katintasz a nevére rá jösz a honlap alapján, hogy biztos ugyan az.

Remélem tényleg meglesz a fúród:))

Előzmény: Törölt nick (7904)
t-online Creative Commons License 2010.05.28 0 0 7911
Ez jó volt... mert amibe nincs cső, az ugye nem kút( bármikor eltömődhet), vagyis csak a 20 méterér fizetett 2 kilót.
Előzmény: Törölt nick (7909)
true75 Creative Commons License 2010.05.28 0 0 7910

 

 

Üdv lalibatyo

 

 

- úton van Angolból 2,5 decis kisüveges ekte Stella

- nekem eddig ez a sör jött be a legjobban ráadásul csavaros a kupakja

- ha megérkezik majd küldök kóstolót :)  .......jahh és még szivattyúznod se kell érte:))))

Előzmény: Törölt nick (7909)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.28 0 0 7909

Üdv !

Hát elég sovány ajánlat egy tálca sör egy próbaszivattyúzásért (:

Aki már kompresszorozott kutat ami 20 méter mély és a vízszintje -3 méteren a nyugvója meg 0 méteren van az csak úgy lehetséges ha a kompresszor a szivargyújtó csatlakozóról működik.

Még tescós kompresszorral és házi barkács cuccal is ettől sokkal többnek kellene jönni ezeknél a paramétereknél.

Amúgy ha visszaolvasol jómagam nem is egyszer hangoztattam hogy az így készült kutakkal van a legtöbb probléma. Ha nem hiszel kezdésnek engedj le egy vasat és nézd meg meddig megy le. Majd egy hónap múlva is nézd meg és egyből hinni fogsz nekünk.

Eseted a tipikus példája hogy miképp kell 10000/méter áron rossz kutat csináltatni.

Előzmény: Törölt nick (7905)
vizeslaci Creative Commons License 2010.05.28 0 0 7908

Helló Blauman!

 

2 lehetőség van.

Vagy szuper pozitív lett a kutad a tegnapi 3m-es nyugvó vízszinthez képest ami nem valószínű,vagy az éjjel esett az eső és föltöltötte mert nemtud elszivárogni a kútba.(se le-se fel)Ez pedig már gond és nemis kicsi.

Szerintem próbáld ki hogy üzemel -e és még frissen érvényesítsd a garanciát.

 

Üdv :vizeslaci

Előzmény: Törölt nick (7907)
t-online Creative Commons License 2010.05.27 0 0 7906

De ezt nem értem, nem értek hozzá, de most akkor azért nincs becsövezve az alsó 37 méter mert ezzel megspóróltál 37 méter 40-es csövet, és ezzel kockáztatod a 200.000 forintod.

Hát engedd meg, hogy gratuláljak hozzá.

Előzmény: Törölt nick (7905)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.27 0 0 7904
Sziasztok !   Van  1 olyan megérzésem, hogy a Blauman fórumtársunk azonos a sokszor szóbakerült  "kékkemberrel", aki Agárdon sokáig harcolt a huszonvalahány méter mélységű leendő kútjáért, -  és hülyének nézte a szakikat, akik kb.  -50,0 m. mélységről beszéltek. Most akkor ez a  -57,0 m. kit igazol, meg érdemes volt - e spórolni a kútfúrás árával !!??  A  "kút" minőségéről és a vizhozamról pedig nem is beszélek. Szépen hangzik az az  1.300 l./órás vizhozam, de ha azt lebontjuk percre, akkor az csak nem sokkal több mint  20 liter. Amely szivattyúzásra nagyon kevés lessz. Kivánom, hogy legyen szerencséje, de sajnos az fix, hogy most nem lessz ! Jószerencsét !
mágus67 Creative Commons License 2010.05.27 0 0 7903
üdv 1 biztos igy nem tantja senki . a telefonszámot azért őrizd meg. sok sikert hozzá.
Előzmény: Törölt nick (7902)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.27 0 0 7901
Helló   Blauman !       Igaza van Lalibátyónak, mert az a kút egy szakszerülenül kiképzett fúrólyuk csak. Ha nem hiszed, akkor csak arra kérlek, hogy a kompresszorozó csövek vissza húzása után mérd meg  1 akár egyszerű zsinegre kötött súllyal, hogy már most nincs meg az  57,0 méter mélységed. További szép estét !
Előzmény: Törölt nick (7893)
fetya1 Creative Commons License 2010.05.27 0 0 7898
Hajrá Freddy 4, szurkolok, és az én nevemben is szúrjál néhányat a hátukba.
Előzmény: Törölt nick (7896)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.27 0 0 7897

Üdv !

Nem akarok vészmadárkodni de elég érdekes megoldás ez a csövezetlen 37 méter. Szerintem fel is fog telni homokkal hamarosan így lesz majd egy 20 méteres kutad. A kút addig kút amíg van benne cső, ahol nincs cső az csak lyuk. No és persze illik alul dugót rakni és sóderozni is. Szóval ez így nagyon kókler megoldásnak hangzik. Nem egy hasonlóképpen készültet javítottunk (már amelyiket lehet)

Persze lehet szerencséd lesz.

De ez csak az én véleményem. Kívánom örömöd tartós maradjon !

 

Előzmény: Törölt nick (7893)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.27 0 0 7896
Sziasztok !  Jó hireim vannak a fúróberendezéssel kapcsolatban. Lehet, hogy már csak órák kérdése és megvan a gép, -  és minden eltulajdonitott fúrószerszám és eszköz. Köszönöm együttérző és aggódó irásaitokat. További Szép estét kivánok és Jószerencsét !
vizeslaci Creative Commons License 2010.05.27 0 0 7895
Üdv Freddy 4!

Remélem mielőbb megtalálják a gépet.
A videó biztos sokat segít a nyomozásban.

Üdv:vizeslaci
Előzmény: Törölt nick (7876)
Attesz88 Creative Commons License 2010.05.27 0 0 7894
Olvasom mi történt veled először is együtt tudok veled érezni a történtekkel kapcsolatban, nekünk a kocsinkat lopták el 1 éve. Szerintem próbáld meg feltenni netre minél több hirdetéssel foglalkozó oldalra, hogy ilyen cuccot keresel hátha ráakadnak a horogra. Egy próbát megér. Egyik barátom így szerezte vissza a fél millás makita vésőgépét a barom tolvajoktól. Persze a fizetség egy kiadós verés volt, nem pénz. Az ő esetében mondjuk nagyon amatőr tolvajok voltak, mert a gép dobozában még a cége nevére szóló garancia jegy is benne volt. Remélem meglesz a felszerelésed.
Előzmény: Törölt nick (7874)
mágus67 Creative Commons License 2010.05.27 0 0 7892
üdv Potip lehet hogy nincs még minden veszve. próbáljátok kompresszorozni. ugyanis a szürőfelületre feltapaphat az agyag amin átverekedtétek magatokat. a kompresszorozással kilehet tisztítani. jó kompresszorozást
Előzmény: Potip (7891)
Potip Creative Commons License 2010.05.27 0 0 7891
Üdv kútfúrók!

Múlt héten írtam, hogy a hétvégén fúrunk, utólag is öszönöm a segítségeteket.
Az első kutat elszúrtuk, mert még nem volt számunkra világos, hogy mi számít jó vízadónak. Ez a kút 24 m lett, és egy szürke színű finom homokba szűrőztünk, de víz az nem jött több kb. 1 l/perc-nél.
A második kút már jó lett, az 44 m mély és ~60 l/perc kristálytiszta vizet ad. Ez már egy dúrvább szemű homokba lett szűrőzve 3 m hosszan.
A sikeren felbuzdulva egyik barátomnál is próbálkoztunk, de az sem sikerült. 9 m-ig egy finom futóhomok volt, majd 40 m-ig betonkemény agyag egy kb. 5 m-es agyagmárga réteggel, amibe majdnem beletört a fúrófej amikor elkapta. Ezt követte egy, a mienkhez nagyon hasonló dúrva szemű homokréteg, amibe végül szűrőztünk, de vmiért nem lett jó. A kút végül 47 m lett, de víz az itt sem jött. Barátom majdnem szívrohamot kapott, amikor már beiszapoltuk a 47 m-t és víz egy szál se. Nem tudjuk, hogy mi lehetett a hiba, de rendesen szívtunk vele az biztos.

Köszi mégegyszer mindent!

Üdvözlettel,
Potip
Előzmény: Potip (7780)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.27 0 0 7890

Üdv !

Szerintem a dolog technika és talajfüggő csupán. Mert ugye lehet verés közben mosatni is akár forgatni és máris más a leányzó fekvése :) Persze a módszer alapvetően sekély mélységű és bővízű rétegek megcsapolására való. Arról nem beszélve hogy csak felső szivattyúsan termelhető.

Előzmény: zlala (7889)
zlala Creative Commons License 2010.05.27 0 0 7889
Sziasztok kútfúrók !

Egy technikai kérdésem lenne. Van a szomszédomban egy 40m-es kút 1" -os horganyzott csővel , amit a tulaj elmondása szerint ugyan úgy "fúrtak" mint egy norton kutat. (korábban egy posztban Lalibátyó leírta a pontos menetét)
Szóval lehetséges-e ilyen mélységbe leütni a csöveket ?
... vagy rosszul emlékszik a tulaj (?) .
A kút egyébként kb. 30 éves és tökéletesen üzemel.
Egy másik szomszédomnak ugyanilyen mélységbe vizes technológiával fúrtak.
t-online Creative Commons License 2010.05.27 0 0 7888

A Kossuth rádióban hallottam, hogy egy Ausztrál cég próbafúrásokat végez Pécsen, balamit bányászni szeretnének. Talán ez is lehet egy vonal, amin érdemes elindulni.

 

Én mindent el tudok képzelni, és annak ellenkezőjét is.

Előzmény: Törölt nick (7874)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.27 0 0 7887

Üdv !

Ha trükkös akkor a legális sajátját eladja a "szerzeményt" meg megtartja, de nem szeretnék alaptalanul bántani senkit, és tippeket sem adni.

Előzmény: K.Árpi (7886)
K.Árpi Creative Commons License 2010.05.27 0 0 7886
Üdv mindenkinek! Pont egy ilyen gépet árul valaki az ezen a héten megjelent képeshaszon expresszben. ( valószínü hogy nem az ) Érdemes rá kukkantani.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!