Keresés

Részletes keresés

gombóc63 Creative Commons License 2016.08.26 0 0 14839

Nekem sem szimpatikus, vagyis inkább megrémültem tőle, épp ezért jövő pénteken konzultálok egy másik orvossal és meghallgatom biztos nincs-e valami más mód a fájdalmaimra.

Előzmény: Törölt nick (14838)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.26 0 0 14838

Csak találkoztam ezzel az rtg sugár kezeléssel, de semmit nem tudok róla.

Egy gerincbetegnek javasolta a reumatológus, aki elment az OGYK-ba és elmondta, mit javasoktak neki. Ott lebeszélték róla és így nem ment.

Sajnos csak ennyit tudok.😕

 

 

Előzmény: gombóc63 (14836)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.26 0 0 14837

Akkor valami más megoldást kell keresni, és akkor már olyat ami összekombinálódik a hátitáskával, illetve annak viselésével. Nem lesz egyszerű menet.

Előzmény: portug (14835)
gombóc63 Creative Commons License 2016.08.26 0 0 14836

Nos tegnap konzultáltam a reumás dokinővel, az én állapotomra nem javasolja a Gunát, és semmilyen kollagénos injekciót sem. Elmagyarázta az mire jó, esetemben egy protrusiora, csigolyaelcsúszásra semmit nem ér. Elkeserített, gyakorlatilag a fájdalomcsillapításon és a tornán kívül sok lehetőségem nincs, említett valami infúziós kezelést, de ez kevesebbet"tud" mint a szteroid, amit 3-szor kaptam most, és a röntgenterápiát. No erről még sose hallottam, rákerestem, frászt kaptam. Tud erről valaki valamit?

Előzmény: Törölt nick (14778)
portug Creative Commons License 2016.08.25 0 0 14835

Ki lehet belőle engedni, de azért nem olyan egyszerű, mint egy strandlabdánál, kis pumpa van hozzá, azzal tölthető. Visoznt van azért súlya is, szerintem hurcolászós megoldásnak nem ez a legjobb....

Előzmény: Törölt nick (14834)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.25 0 0 14834

Üzemszerűen ki-be lehet engedni a levegőt mint a strandmatracnál, autószelepnél? Fontos lenne, mert vonaton hurcolászós-laptoptáskába pakolós célja lenne, nekem az ilyen pótmegoldások mindig ismeretlen helyeknél kellenek. Meetingen, előadásokon, agytágítók végigücsörgésén azokon a semmirevaló konferenciaszékeken amiket mindig leamortizálnak a 120 kilósok.

Előzmény: portug (14832)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.25 0 0 14833

Igen, sokféle ékpárna van. Az a legjobb, ha nem fújod fel túl keményre, mert akkor mozgékony.

 

Egy ilyen széket kipróbáltam a dokinál.Nagyon kényelmes, de tényleg piszok drága.Ilyenem nem lesz.

Előzmény: Törölt nick (14831)
portug Creative Commons License 2016.08.25 0 0 14832

Nekem pont ez van! Vagyis van többféle, de ez nagyon bevállt! Fújható még levegő bele, tökéletesen ék alakú, s felfújhatósága miatt kicsit mozog az ember, ami kevésbé terheli egy helyen a gerincet. Nagyon szeretem!

Előzmény: Törölt nick (14826)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.25 0 0 14831

Köszi!

Szegény Márkus Laci, mindig eszembe jut az örökzöldje.

Ez a rugós szék is érdekes lehet.

Előzmény: Törölt nick (14829)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.25 0 0 14830

Az r-med eszközeit ismerem csak, ott vettem mindent, ülőlabdát, párnát, smr-hengert....

Előzmény: Törölt nick (14826)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.24 0 0 14829

Persze ez a legjobb aktív szék, csak nagyon drága:

http://www.spinalisszek.hu/webshop

Előzmény: Törölt nick (14826)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.24 0 0 14828

Igen, de ez itt elég laposnak tűnik.

Nézd meg ezt:

http://gerinces.hu/prevencio/a-szek-gerinckimelove-tetele-ekparnaval/

Előzmény: Törölt nick (14826)
Bubuca Creative Commons License 2016.08.24 0 0 14827

Szia Armisz, nekem is volt egy visszaesésem a Dávidos gépes edzésnél -pont a 4 alkalom környékén. Én azt inkább annak tudtam be akkor,hogy egyszerre túl sok volt (paralell ment a nappali korház, Dávid meg a Pilates.)

Szerintem jó a Dávidon kezdeni tornával de a nagyobb áttörést nekem ott a gépes edzés jelentette. (Nekem a heti egy alkalom jön be)

Amivel kapcs kicsit el szoktam bizonytalanodni hogy a Davidos gépes edzésnél a sullyal végzett rotációnál mennyire tudják belőni jól a mozgástartományt..mert nálam ott azért érezhető egy pici érzékenység..és tudvalevő h a porckorong leginkább a tengeltirányú és nem rotácios mozgást birja jól..viszont ugyebár a stabilizáló izmokat olyan irányban is kell ugye használni...

Az egyetlen ami nekem nagy felismerés volt,hogy a medx jobb indulásnak mint a Dávid (csak sajnos az elérhetősége gázos) . A dávid gépek után mikor nyujtunk egy jó nagy kosaras tenyérnyi helyen a derék alsó részén érzem hogy nagyon megdolgoztattam az izmokat versus a medxnél egészen egyenletesen a gerinc mentén felfelé..és nincs az aggasztó rotácio...ami kezdésnek számomra kicsit kérdéses.

A nyeregrésznél lévő zsibbadásszerűség nálam is megvolt...még a legelején,amikor a sérvem kialakult..enyhe vizeletcsöpögéssel együtt. Aztán elmúlt kb 1 hónap alatt.drukkolok hogy Nálad is ez legyen.

A másfél éves küzdelmem tapasztalata hogy nagyon óvatosnak és kitartónak kell lenni - ha valami többször is nagyon ráerősít a tünetekre,akkor kicsit visszabb kell venni,de csinálni és elfogadni,hogy sok idő mire azok a kicsi gátlás alatt lévő izmok újra életre kelnek...és ha van egy stabilabb derék..akkor építeni a többi rész Pilatessel vagy ami bejön.

A vándoró idegi fájdalom nálam is volt kicsit - ha medencében az egyik lábamat csipőből hátrahajitottam,akkor a sarkam fájt jobban -ha meg előre..akkor a combrész. Pedig MR szerint csak 1szegmensem problémás lumbálison..szóval szerintem a gond részben az hogy a mikromozgások azon a szegmensen lehetővé teszik hogy az ideg becsipődjön..ráadásul a kitüremkedés/sérv..vagy egyébb tartószerkezeti részek még kicsit szűkítik is a helyet..

Teljesen megértem, hogy tartasz a fúziótól...ha megteheted adj időt a stabilizálásnak (többet is mint 6 hét) mert ez egy hosszú folyamat..és ha műtétre kerül a sor...is biztosan nem árt,hogy jobban karbantartott a rendszer.

Azt mondta nekem a Jakab,hogy ha 5 ló munkáját 4 csinálja..azzal még könnyebben megoldható további gond nélkül..de minél kevesebb a húzó ló,annál nagyobb a terhelés a maradékon..

Ami még az elején jó volt nekem az a meleg/langyos vizes medence..30-40 perc után sokat csökkent a sarokban lévő zsibbadás fájdalom..mert kicsit megszivta magát a porckorong, ahogy kevesebb volt a suly rajta..és a hatás akár egy fél-egy napig is tartott.(önmagában ez persze semmit nem ér)

A Bánk is látott engem is -mondta hogy ezzel még mckenzizzek...pedig az hülyeség volt,mert az nem segít igazán az instabilitásos alapproblémán.

2014 elött semmi gond nem volt?nálad a nyaki résszel nincs probléma?

Bocs a hosszúságért..

 

Előzmény: armisz72 (14819)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.24 0 0 14826
Előzmény: Törölt nick (14761)
armisz72 Creative Commons License 2016.08.24 0 0 14825

Köszi h válaszoltál Pipike.

2014 óta küzdök ezzel, kb fél év volt tavaly, amikor csak alig fájt, de aztán idén júniusban beütött és sokkal sokkal rosszabb lett. Nem tudtam aludni, alig járni, zsibbadt, égett mindkét talpam, lábaim, stb. Injekciók gyógyszerek, fekvés, az egész nyaram el lett cseszve :( 

A 2 ágyéki sérv mellé van egy nagyfokú szegment instabilitás, és nagyon erősen lemerevedett az izomzat a Th-L szakaszon. Az MR-en látszik, hogy alig van izomzatom az ágyéki szakaszon.

Én Anikóhoz járok, 2x voltam nála de most szabin volt, és én is egy Kata nevűnél voltam 2x. Mindkettő nagyon profi.

Azt érzem hogy jobb tartása lett a derekamnak mintha kicsit lenne már ereje. Pl. nem tudtam megcsinálni a csípőemeléseket alapból. Az első 3 torna után nagyon jól voltam, de sajnos egy hete hajnalban álmomban rosszul mozdulhattam mert egy nagyon erős fájdalomra ébredtem és aztán már megint mindkét láb zsibbadásra és derékfájdalomra ébredtem. De javulok csak rossz érzés, h megint visszaestem.

Nekem nagyon szimpi volt az állapotfelmérés, nem csak az h hajoljon előre meg vissza.A kórházi gyógytornász tavaly csak tanácstalankodott, hogy miért nem jó nekem a mckenzi, és igazából a 20 alkalom semmit nem ért, semmi hátizom erősítés nem volt.

Ennyire alaposan és érthetően senki nem elemezte nekem az MR-t eddig mint itt a Dávid klinikán, és a kivizsgálás is profi volt végre, konzultált az esetemről a Jakab dr-al is Edit a vezető gyógytornász, mert én is műtétre lettem javasolva 2 ágyéki sérv, fúzióval.

Az előbb egy posztban Bubucanak leírtam részletesen.  De ha nem javulok 4-6 hét alatt, akkor személyes konzultációra megyek a dokihoz és csináltat egy kiterjesztett kismedencei MR-t.

dr. Bánk is vizsgált az OGGYKban júliusban, ő kapásból műtétet mondott.  de én nem akarom!!

Ami aggasztó, hogy ágyéki, genitális zsibbadás is van, és ilyen tűszurkálós érzés is néha, és a belső combok is zsibbadnak. A fura az egészben, hogy nem állandóan, hanem attól függ hogy mozdulok. Próbálok rájönni, hogy melyik mozdulat, de nem egyértelmű. Tudja vki, hogy mi okozhat ilyen jellegű zsibbadást?

Mindenkinek jobbulást, és kitartást!

Előzmény: Pipike77 (14821)
jukinyu Creative Commons License 2016.08.24 0 0 14824

Sziasztok!Pipike 77 .Örülök ,hogy írtál.Sajnos én sem úszom meg a műtétet.Hiába voltam a konzervatív kezelésen sajnos a sérveim egyike még nagyobb lett.Ha minden igaz jövőhéten műtenek.Mindenkinek kívánok mielőbbi gyógyulást és fájdalommentes napokat.

Előzmény: Pipike77 (14823)
Pipike77 Creative Commons License 2016.08.24 0 0 14823

De jó, hogy túl vagy rajta, drukkoltam nagyon!

 

Te hol is laksz? Tényleg nincs ott magángyógytornász, aki kimenne? Ez nagyon fura :(

 

De talán nem baj, ha 1-2 hét kimarad, utána te is el tudsz menni, nem? Vagy műtét után mennyi idővel tud az ember közlekedgetni?

Előzmény: Adrienm79 (14818)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.24 0 0 14822

Tornázósfelületre valaki tudna útbaigazítást adni?

Előzmény: Törölt nick (14803)
Pipike77 Creative Commons License 2016.08.24 0 0 14821

Szia, bocsi, hogy eltűntem, csak nagyon sok dolog zajlik épp körülöttem.

 

Én is most  voltam a 4. tornán, heti 1 alkalommal járok Katához.

 

Nagyon kemény torna, vért izzadok közben, de úgy érzem, jó hatással van rám.

Ha a műtétet nem is úszom meg, de legalább erősödik ahatizmom és javul a tartásom, mert iszonyatosan plöttyedt vagyok, nemt udok normálisan sem ülni, sem állni, annyira megfájdul midnenem egy idő után.

 

Most egyébként pont oda jutottunk, hogy szerintük érdemel lenne majd kontroll MR-t csináltatni a nyakamról, és beszélnem a műtőorvosommal, hoyg halasszuk a műtétet.

Totál elbizonytalanodtam, mert valóban nincsenek súlyos tüneteim, csak azért egyeztem bele a műtétbe, mert megijseztett az orvos, hogy bármikr lebénulhatok, olyan nagy a sérvem, pluszban még ott van a syrinx ciszta is a gerincvelőmben, ami szintén nőtt.

 

Szóval, épp a nemtudommitcsináljak féázisban vagyok. És holnap megyek megint tornázni.

 

És neked hogy válik be?

Előzmény: armisz72 (14820)
armisz72 Creative Commons License 2016.08.24 0 0 14820

Szia, írtad, hogy mész a Dávid Klinikára, voltál végül is? Jársz? Mit csináltatnak Veled?

Én a 4. tornán voltam most, mik a tapasztalataid, neked használ? Megosztanád velem? Kihez jársz? Mi lett az állapotfelmérés eredménye? Köszi előre is.

Előzmény: Pipike77 (14434)
armisz72 Creative Commons License 2016.08.24 0 0 14819

Szia Bubuca, nekem is hasonló bajaim vannak 2014 óta kezdődött, aztán volt egy féélév nyugalom és most júniusban újult erővel kezdte, sokkal erősebb tünetekkel: 2 porckoronsérv LIII-LIV között és LIV LV között bal oldali gyököt érinti. plusz LV SI között ellapult porckorong. ráadásnak igen komoly szegment instabilitás, és jelenleg genitalis és ágyék környéki zsibbadások tűszurkálós fájdalmak, combok belső felén is, és néha vádli gyengeség, bal tal zsibbadás. ezek a zsibbadások jönnek mennek, attól függ hogy ülök, mozdulok, tehát nem állandó. OGGYK-ban fúziós műtétre küldenének.

 

Amit kérdeznék a Medx és a Dávid klinika, én ott most a 4. gépes és mélyizom gyógytornán vagyok túl, volt egy nagyon alapos állapotfelmérésem, pici javulást érzek, de közben volt egy rossz mozdulatom és remélem csak átmenetileg erősödtek a fájdalmak, de most már enyhül.

Tapasztalataid mik ezzel kapcsolatban? a Dávidon kívül mit tehetnék még? Persze most csak azt csinálom amit ők jóváhagynak, megpróbálok maximálisan bízni, csak néha nagyon nehéz.

Előzmény: Bubuca (14789)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.08.24 0 0 14818

Beszèltem háziorvossal, kórházzal, házisegìtsèg nyújtással. Nincs gyógytornász aki házhoz jönne. Maszekot sem találni. Fekve karerősìtő gyógytorna kell,

Előzmény: GeriSoft07 (14814)
gombóc63 Creative Commons License 2016.08.24 0 0 14817

Hidd el, McKenzie itt sincs se kórházba, se szakrendelőbe, kizárólag magánban:-( de a lényeg, hogy jó helyen vagy.

Előzmény: majamaja (14815)
Lujzi2002 Creative Commons License 2016.08.24 0 0 14816

Mikortól kell elkezdened a gyógytornát? Nekem azt mondta  az orvosom hogy műtét után 6 héttel kezdődik.

Előzmény: Adrienm79 (14813)
majamaja Creative Commons License 2016.08.23 0 0 14815

:-) azert en örülök, hogy talaltam  egyet, mert itt nalunk nem Mc kenziet kapunk a korhazban. :-(

Előzmény: gombóc63 (14812)
GeriSoft07 Creative Commons License 2016.08.23 0 0 14814

kell hogy legyen! minden fekvőbeteg kérhet kijáró gyógytornászt, a helyi orvosoddal beszélj

Előzmény: Adrienm79 (14813)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.08.23 0 0 14813

Itthon vagyok már!  Sajnos gyógytornász továbbra sincs.  Nem tudom hogy mi lesz így. 

gombóc63 Creative Commons License 2016.08.23 0 0 14812

Óh, köszi, egy icipicit messze van:-)

Előzmény: majamaja (14808)
lavanda Creative Commons License 2016.08.23 0 0 14811

Köszönöm Brigi!

Előzmény: Törölt nick (14810)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.23 0 0 14810

Ez két nagyon jó csípőnyitó gyakorlat, de sok van.

Örülök, hogy találtál anyagot.

Előzmény: lavanda (14809)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!