Keresés

Részletes keresés

Takanohana32 Creative Commons License 2013.07.28 0 0 32444

A nagyobbik (115 mm nyélhossz) alapkivitelű cakli pengehossza pontosan 95 mm.

Előzmény: zolpat (32443)
zolpat Creative Commons License 2013.07.28 0 0 32443

Az alapkivitelű Caklinak és az Aratónak mennyi a pengehossza pontosan??Mert bevallom Kocsis Ferinél nézegetem ezeket is..:))))

Előzmény: theraphosa (32442)
theraphosa Creative Commons License 2013.07.28 0 0 32442

Én egy alapkivitelű Caklit választanék ami munkára is tőkéltes. A bicskákat nem szabad sajnáli, munkára termettek.

Előzmény: zolpat (32423)
Tiran-V Creative Commons License 2013.07.28 0 0 32441

khmm...megnéztem a képet, ez  hajszálni szálra fűzött vonalkód nem igazán katonai. Tescoban, Intersport etc jellegű üzletekben, lehet látni ilyen vonalkódokat, árkódként.

ha jól emléxem ez a fajta pixelmintázat nem jött be, és már egy ideje ki is vonták...

 

Előzmény: szijozsi (32437)
Takanohana32 Creative Commons License 2013.07.28 0 0 32440

Azért ezt cáfolnám.

Én alapkivitelű caklit vettem Öntől, és az is tökéletesen ki van dolgozva.

 

Előzmény: kocsisferi (32429)
szijozsi Creative Commons License 2013.07.28 0 0 32439

A német katonai bicska elfér benne, annak van a végén egy furat amibe a zsinórt bele lehet fűzni, gondolom azért hogy könyen ki lehessen húzni a vékony, hosszú zsebből, de a rejtély még nincs megfejtve.

Előzmény: szijozsi (32437)
szijozsi Creative Commons License 2013.07.28 0 0 32438

Biztos hogy bevált forma, nekem Fiskars van ilyenben, azok között is van különbség, de jól használhatók. Van amelyik nem vált be, pl daraboláskor elakad az anyagban, vag pl zöldségaprításkor feltapad a pengére és nem marad sorban, az roppant idegesítő. Elgurul, leesik, stb.

Előzmény: apii (32436)
szijozsi Creative Commons License 2013.07.28 0 0 32437

Ezeket végignéztem, de nem férnek bele. És ami furcsa hogy mellékelnek hozzá egy fehér zsinórt, amit jól láthatóan kikötnek a zseb csőszegecséhez.

Előzmény: Tiran-V (32435)
apii Creative Commons License 2013.07.28 0 0 32436

Cs markolatán lehetne még alakítani, de az ívelt penge nálam jól működik. :-)

Előzmény: szijozsi (32431)
Tiran-V Creative Commons License 2013.07.27 0 0 32435

akad itthon eredeti ebből a mintázatú terepruhából, de nem találkoztam ilyen zsebbel.

Egyébként ha memóriám nem csal a pilótáknak kiosztott túlélőkés haderőfüggő.

nekem ez rémlik:

 

Előzmény: Tiran-V (32434)
Tiran-V Creative Commons License 2013.07.27 0 0 32434

sztem semmilyent... hol árulják ezt a nadrágot?

Előzmény: szijozsi (32432)
Longboat Creative Commons License 2013.07.27 0 0 32433

Miért szeretnél kevésbé kidolgozott bicskákat készíteni, amikor elképesztő színvonalra és minőségre vagy képes, főleg, ha a piac ezt várja?

OFF: Velem annyiszor előfordul sajnos, hogy a T. Üffél. a munkám végső simító fáziasait nem kéri, csak olcsóbb legyen, és nem engedhetem meg magamnak, hogy ne válaljam így is el a melót, mert sokan ebben a szakmában feláras extraként árulják azt, ami szerintem egyszerűen csak a jól elvégzett munka.

(Jaj, de furcsa ez a netes tegeződés olyan ember felé, akivel személyes találkozáskor a legtermészetesebb módon magázódunk.)

Előzmény: kocsisferi (32429)
szijozsi Creative Commons License 2013.07.27 0 0 32432

tesók, tudja valaki hogy a

Army Aircrew Combat Uniform

http://www.lgopsmilitarysurplus.com/images/products/AIRCREW%20PANTS.jpg
(bal combzseb)

 -hoz milyen kést használnak?

szijozsi Creative Commons License 2013.07.27 0 0 32431

A Viktorinox márkából nekem is van pár, házi használatra jónak tartom a minőségét.
A másikat nem ismerem, de jól néz ki.

Előzmény: apii (32426)
Tiran-V Creative Commons License 2013.07.27 0 0 32430

Hoztak most nekem Németből egy lomtalanításból mentett ilyent:

http://armasblancas.mforos.com/933156/4310095-aitor-bowie/

 

meglepődtem, mert egész jól kézreállt, bár a csiszolt/keményfa markolat nem az igazi hosszútávon:(

előző tulajdonosa szte lézerrel kivágatott a pengéből egy kb 70x4 mm-es könnyítést:(

 

na meg persze botél...

csak tudnám hogyan kell az ilyent élezni...

kocsisferi Creative Commons License 2013.07.27 0 0 32429

Bevallom őszintén, én jobban szeretnék kevésbé kidolgozott bicskákat csinálni.

Egyszerűen azt készítem, amit a piac igényel. ;)

 

Egyébként ennek a dilemmának a feloldására vezettük be az alap és exkluzív változatot.

Előzmény: zolpat (32423)
H_G Creative Commons License 2013.07.27 0 0 32428

"Csak az a kérdés,hogy 4990ft-ot megér-e a"medve"??? :))"

 

Az 499-et sem. Pont erre, amit említesz, hogy egyáltalán ne kelljen sajnálni (miközben mégis remekül dolgozik), kell mindenkinek egy Opinel.

 

Előzmény: zolpat (32423)
Longboat Creative Commons License 2013.07.27 0 0 32427

Én a nagy Kocsis fejesgörbét naponta többször használom, bár az is igaz, hogy főleg étkezésre, de ha másra kell, akkor másra. Tény, hogy ugyanakkor van egy is Szassza féle fix nyakkésem, ami szintén igen masszív darab, ráadásul élszalagos, ha valami kevésbé finom művelet jön sorra, akkor azt veszem elő.

Ha meg olyan feladat van (ritkán), amire mindkettőt sajnálnám, akkor jön a Mora, az olcsó, megfelelő minőségű tömegtermék, nem kell féleni és rendesen lehet vele dolgozni.

 

A Révész kés azért kéne, mert csak. Valójában - mint itt sokunknak - bőven több és jobb késem van, mint amire szükségem lenne. :)))

 

A medvés gagyit felejtsd el, csak a bosszúságot vásárolod meg vele.

Előzmény: zolpat (32423)
apii Creative Commons License 2013.07.27 0 0 32426

Tegnap vásároltam két kést.

Egy Victorinox fibrox 19 centis, és egy CS premiun nevű szeletelőkést.Victorinox gyári éle vágta a papírlapot, bár lehetett rajta javítani. Cs késé is szelte, bár akadozva, nehézkesen. Egy bordázott, és egy finom acél segítségével javultak a szeletelő képességeik.

Victorinox pengéje egész vékony, de mégsem hajlik össze vissza.Cs késé K.B. duplája és masszív.Cs kés pengéjére érdekes módon egész korrekt élszalagot húztak, csak a markolathoz közel maradt ki egy fél centi az élezésből.Csomagolása szerintem korrekt, műanyag átlátszó házban, papírlapból hajtogatott tartó.Victorinoxé sima műanyag tok. Cs markolata elég kemény műanyag, viszont mindenhol illeszkedik.Polírozás, finommegmunkálás  finomságát még lehetne fokozni az egész Cs késen, de 3500 Ft-ért szerintem használható darab.Éltartása majd elválik.

Victorinox markolata csuszásmentes, jó fogású, szinte tapad a kezembe.Jól használható, ki is neveztem mindenes késnek.

Nem mondom olcsó késnek, bár minden relatív.7200 Ft.

Vásároltam még egy mágneses késtartót, szintén Cs márka.Használható, késeket megtartja! 1400-ért. Szerintem!

Révész kés csak a méretek miatt van ott! :-)

ace22 Creative Commons License 2013.07.27 0 0 32425

A Bear Grylls (aka Gerber) nem annyira vitrinbe vagy élethosszig való használatra való...

 

Révészék A Mesterségek Ünnepén (aug. 17-20, Budai Vár) megjelennek, ha Budapesthez közel laksz, érdemes elnézni, általában sok késkészítő jön bemutatni a termékeiket. Persze az ilyen bemutatókon hajlamos az ember pénztárcája gyorsan ürülni, tehát előbb a nagyrácot vedd meg, aztán nézelődj... :-)

 

Beszéltem Révészékkel, mert én is ácsingózóm egy bicskájukra, a honlapjuk újult, de azon túl is vannak új darabjaik.

 

Kocsis fejesgörbével nyugodtan lehet minden olyasmit csinálni, amihez a kés való: kolbász, zsemle darabolás, szalonnázónyárs hegyezése igen, csavarhúzás / feszitővas helyettesítés nem. Én már fél éve használom, a bejáratódáson kívül semmi nem történt vele.

Előzmény: zolpat (32423)
kheiron Creative Commons License 2013.07.27 0 0 32424

A Bear Grylls-es késeket inkább felejtsd el szerintem....

Előzmény: zolpat (32423)
zolpat Creative Commons License 2013.07.27 0 0 32423

Nos,én már eldöntöttem,egy RÉVÉSZ NAGYRÁC biztosan!!!:)))Néztem Kocsis késeit is,de megmondom őszintén énis úgy vagyok vele,mint Te...Révészék sokkal nagyobb múlttal rendelkeznek,és nekem számít a tradició is,bár Kocsis Feri kései még a Révésznél is kidolgozottabbak,szinte hibátlanok!..és pont ez a baj...Nekem..Feri kését inkább tartanám vitrinben ugyanis,mint munkakésnek!Véteknek érezném mondjuk egy gyönyörű Kocsis fejesgörbével a kertben ténykedni,vagy mondjuk kis karókat faragni,egyszerűen nem vinne rá a lelkem..:(( Míg a Révész bicskákon látszik,hogy azok sokkal hétköznapibb darabok,felhasználásra,nyüstölésre tervezve-gyártva,ugyanakkor szintén szépen ki vannak azok is dolgozva!Tehát én maradok a Révésznél,tudom azt nem fogom annyira sajnálni,mint Kocsis Feri bicskáját:)) Persze ha eljön a"vitrines"időszakom,akkor kötelező darab lesz Feritől is egy példány:)de ott még nem tartok,nekem egyenlőre használati kés kell!Sőt gondolkodom a Bear Grylls féle"csodán"is,jelenleg a MOL kutakon 4990HUF-ba kerül a Scout..Révész+Bear..szerintem jól meglennének egymás mellett. Ha esetleg a Révészt is sajnálnám valamilyen munkára,akkor jönne az"ezért ugysem kár"Bear:)) Csak az a kérdés,hogy 4990ft-ot megér-e a"medve"??? :))

Előzmény: Longboat (32422)
Longboat Creative Commons License 2013.07.27 0 0 32422

Reméltem, hogy valaki szóba hozza az ajánlott bicskák között Kocsis Ferenc késeit is. Nagyon nagy gondban vagyok egyébként, mert a tőle származó fejesgörbém mellé szeretnék egy szalonnázót is és nem tudom eldönteni, hogy Révész, vagy Kocsis legyen.

 

Az van, hogy igazából szeretnék egy Révészt is birtokolni, de a Kocsis fejes annyira a szívemhez nőtt, hogy félek, megvenném és nem használnám. Viszont azt gondolom, hogy ez a műhely a hagyományaival, felhalmozott szaktudásával, és nem utolsó sorban a bicskáik abszolút megfelelő minőségével a "kell" kategóriába esik.

 

Tudom, vegyek egy Kocsis szalónnázót ÉS egy Révészt, mindjuk rácit. :)))

Előzmény: Juleska (32404)
fenyooldrider Creative Commons License 2013.07.27 0 0 32421

Az enyém szénacél,ezért nem viszonyítási alap az általad említett 'rozsdamentes kategória!

Nem tudom mérni,de tapasztalati viszonyítással szerintem simán 60hrc környéki,ezt még az is alátámasztja,hogy szénacél létére nagyon nehezen fenhető,viszont iszonyat jó éltartó konyhai használat mellett!

Egy hátránya viszont van:pillanatok alatt rozsdásodik,ha mosogatás után nincs megtörölve!

Amúgy van nekem is mostani Dickem,az a régihez viszonyítva gagyi,és ezt nem viccből mondom,igaz,hogy rozsdamentes,de meg sem közelíti éltartásban a 'nagybácsit" és az is sokat elárul róluk,hogy az asszony a konyhában automatikusan a régiért nyúl....

 

Előzmény: antalijozsef (32416)
kocsisferi Creative Commons License 2013.07.27 0 0 32420

Meg kell mérni a keménységüket. (Már ha fontos. :) )

 

 

D-zoli Creative Commons License 2013.07.26 0 0 32419

Ugyan nem nekem lett címezve a kérdés, de nekem úgy tűnik, hogy a Dick keményebb, mint az amúgy meglehetősen keményre edzett, és kivállóan éltartó Pulim. Ez utóbbi  440C-ből van kimunkálva.

Előzmény: antalijozsef (32418)
antalijozsef Creative Commons License 2013.07.26 0 0 32418

Feltételezem, hogy érted mire gondoltam! A kemény szó idézőjelben van, konkrétabban az anyag minősségre ( mechanikai tulajdonságokra) gondoltam, nem kifejezetten csak a keménységre.

Előzmény: H_G (32417)
H_G Creative Commons License 2013.07.26 0 0 32417

Ez rossz kérdés. Egy dolog az acélfajta, és más, hogy milyenre edzik.

 

Előzmény: antalijozsef (32416)
antalijozsef Creative Commons License 2013.07.26 0 0 32416

Nekem nincs békebeli fanyelű  Dick késem!

Mihez képest "kemény" a 420-hoz vagy a CPM-S30V-hez?

Előzmény: fenyooldrider (32414)
D-zoli Creative Commons License 2013.07.26 0 0 32415

Ezt tudom igazolni!

Féltett kincsem egy Dick csontozó fa nyéllel.

Na az kemény anyagból van...

Előzmény: fenyooldrider (32414)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!