Keresés

Részletes keresés

mágus67 Creative Commons License 2010.05.30 0 0 7959
üdv én mádról hozom vasút ut 1sz
Előzmény: MUM.21 (7955)
t-online Creative Commons License 2010.05.30 0 0 7958

Sziasztok.

 Azt szeretném kérdezni, hogy van-e valami szabály, hogy minimum hány métert kell szűrőzni, vagy ez a talaj adottságaitól függ?

 

Más létezik olyan, hogy egy mélykút szivattyú túl erős a meglévő kúthoz, ebben az esetben mi a megoldás?

 

Üdv.

Törölt nick Creative Commons License 2010.05.30 0 0 7957

google szerint pl. hirtelenjében..

 

http://www.gwe-budafilter.com/userfiles/File/arlista.pdf

 

http://www.geoproduct.hu/kepek/arlista.pdf

6140 cikkszám...

 

http://www.sandb.hu/termekek_elemei/db_AB_IBECO_BS.htm

 

Viszont erre a kérdésre,  egyszer ez volt a válasz...

 

bentonit helyett javaslom az ANTISOL nevü anyagot, Mezőfalván beszerezhető hozzávaló irodalommal, kb 1000Ft/Kg és 30Kg egy zsák ez a legkisebb mennyiség amit venni lehet. vagy 1m3 vizben 20 Kg CMC tapétaragasztó kb. viszkozitás 2%-os oldatban 30.000 mPa.s kb

 

vagy...

 

http://talajszonda.hu/statikus.php?menu1=31&menu2=39

 

http://zeotrade-kft.uw.hu/

Előzmény: MUM.21 (7955)
juh01 Creative Commons License 2010.05.30 0 0 7956
Üdv kútfúrók!

Tegnap fúrtam egy 20m-es kútat alföldi technikával 50-es PVC csővel 3m terfiles szűrővel az első probléma a szűrözőt cső letolásánál volt, vissza akart lökődni a cső nem akart megtelni vízzel, de szűrő mosatáskor jött a víz tökéletesen a fúró lyukból. szűrőkavicsolás után próba szívatás 20 liter víz után semmi ezek után cső kihúz mert azt hittük a terfil telerakodott agyaggal mert az volt 14 méter de nem volt agyag a szűrön, és megdöbbenésünkre a szűrőcső teljesen összelapulva mind a 3 méter így még soha nem jártunk szerintetek mi lehetett a probléma.
A vízadó réteg nem volt a legtökéletesebb mert voltak a homokban agyag darabok,ebbe szűröztem mert nem messze is van 18m-es kút.
MUM.21 Creative Commons License 2010.05.30 0 0 7955

 

     Sziasztok !

 

 Tunátok segíteni , hogy hol lehet venni bentonit-ot ?

 

      Üdvözlettel  MÜM.21

mágus67 Creative Commons License 2010.05.29 0 0 7954
üdv. Szivesen elmentemvolna énis de éppen fúrok ha éppen nem szakad az eső. jószerencsét
Előzmény: Törölt nick (7953)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.29 0 0 7953

Helló    Mágus67 !    Teljesen spontán jött ez a pozitiv kút, hasonlóan mint a Blauman fórumtárs Agárd -i kútja. Ő hivott éngem szivattyúzni oda, én pedig Őt megnézni egy olyan kutat, ahol szivattyú nélkül is jön percenként  115 l. viz folyamatosan, csak úgy, a természet akaratából. Ugyanakkor ezen a helyszinen megbeszélhetjük az Ő dolgait is.

 

Sajnos idő hiányában ebből nem lessz Kútfúró találkozó, de akit érdekel, az holnap délelőtt megnézheti ezt a rendkivüli élményt, amely látható, amig a fúróberendezés a kúton van. Szivesen látok mindenkit, kirándulásnak is megfelel. Kint vagyunk a Természet lágy ölén, egyik oldalon az új halastó, a másikon pedig akácerdő van. Dunafőldvár és Előszállás között féluton, az új M-6 autópálya melett kb.  300 méterre.  Üdv. -  és   Jószerencsét !

Előzmény: mágus67 (7950)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.29 0 0 7952

Helló   Bediiii !     Geológus szakszóval élve,  "morfológiailag"  hazánk és a teljes Kárpát medence nagyon nagy sanszszal rendelkezik, hogy egyes tájegységeken viz, olaj vagy főldgáz törjön ki a felszinre.  Van is forrás nálunk bőven.  Általában  kb. 3 bizonyos geológiai feltétel gyümölcse a pozitiv vizkút :

 1. - az adott térség tengerszint feletti magassága ne haladja meg a  100,0 métert.

 2. - a feszitett viztükörre gyakorólt statikus kőzetnyomás ereje meghaladja a felette

       lévő fedőkőzet magasságszintjének ellenálló erejét. 

 3. - a magasabb domborzati viztárolók alacsonyabb szintekre történő szivárgásának

       szerencsés együttléte és annak bemérése, megtalálása, pld. a varázsvesszővel.

 

Egyébbként ez a bizonyos mostani pozitiv kút is a varázsvesszőnek köszönhető. Nem oda fúrtuk a kutat ahová a Gazda kérte eredetileg, hanem én mértem fel  1 attól nemmessze lévő vizeret, amely utólag sikeresnek bizonyúlt. Egyébbként  1 ilyen plusszos kút az nem átok, mert könnyen kezelhető. Egyszerűen csak a felszintől megkell plusszban toldani a termelőcsövet addig a magasságig, ameddig a megcsapólt réteg nyugalmi vizoszlopa felnyomul. És már nemis folyik tovább. Utána ahol megfúrjuk ezt a felszálló csövet ott folyik ki az, igazából szószerint  "csapra verjük" azt. Vagy nagyobb hozamú szivattyú is beleépithető, ha szükséges az.

 

Egyébbként ez a kifolyóviz csak nagyon hosszú távon apadhat, illetve csökkenhet le, ha nem közvetlen felszinközelről, vagy szószerint  1 távoli magasabb domborzati térszintről táplálkozik. Tehát nem kell attól tartani, hogy leürül rohamosan az a bizonyos rétegnyomás, nem csapadékfüggő. Azt a bizonyos Mexikói problémát én is figyelemmel kisérem, de lassan már úgy érzem, hogy műbalhé az egész, amelynek az a lényege és érdeke, hogy szinten tudják tartani, vagy inkább emelni ezzel az ürüggyel a nyersolaj világpiaci árát. De ez csak privát vélemény. További szép estét kivánok -  és  Üdv.

 

Előzmény: Bediiii (7943)
true75 Creative Commons License 2010.05.29 0 0 7951

óóóóó, ez jól esik de remélem így tisztítás után egy darabig bőségésen kiszolgál majd ez a kút

-

már elkészültem a kútaknával is, szivattyúdra nyomtam kpe csövet+ ültettem egy kerticsapot

képzeld, valszeg beszart a lábszelepem......... harmadik napja, hogy csak dolgozik a szivattyú de víz nem jön........letekerem a betöltő sapkát és akkora vákum van a rendszerben mint állat......feltöltöm egy másfél literes palackból és már nyomja is a vizet....durván két óra elteltével annyira leesik a szint a szívócsőbe, hogy újra kel tölteni a szippantyút............az volt gyanús először, hogy a kertislagot úgy összeszívta a vákum, hogy simán csak egy lap lett belőle

- ma délután benéztem a bauhausba egy lábszelepért meg egy 32es kpe 90fokos idomért......először az idomot találtam meg 980ft-ért, majd miután dobtam egy hátast az ártól gyorsan kiszaladtam és a lábszelepet nem néztem meg

- kis öreg szerelvényesnél a 15m2-es üzletében 400ft nettóba kerül egy ilyen idom ezért majd nála veszem meg a lábszelepet is

Előzmény: Törölt nick (7913)
mágus67 Creative Commons License 2010.05.29 0 0 7950
üdv megint úgylátom azért lassan de biztosan alakul az a bizonyos kútfúrós találkozó. De éppen egy remek megtekintésénél? vagy valamit rosszul értelmezek??? :)
jószerencsét
mágus67 Creative Commons License 2010.05.29 0 0 7949
üdv mindenkinek. freddy4 nek különösen isteni érzékkel találtad el a kék embert. Ezért aztán lehetett itt vitázni ,meg gerjeszteni a tüzet most meg dicsekszik a 20 l /p perc teljesítményü kúttal. egy tisztességes 40 es kút is tud 40-50l percenként . de volt szerncsém már80 l/ perchez is.
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.29 0 0 7947
Helló    Kútdoki !    Részemről a szerencse, jöhet mindenki, aki kiváncsi erre a fantasztikus pozitiv kútra. Találkozás helye és ideje holnapig még leegyeztethető. Jószerencsét !
Előzmény: Kútdoki (7946)
Kútdoki Creative Commons License 2010.05.29 0 0 7946
Mehetünk mi is ?
Lennénk egy néhányan , megejthetnénk egy találkát !
Sört én állom szivesen !
Freddy-t már ismerem,de téged még nem.
Előzmény: Törölt nick (7945)
Kútdoki Creative Commons License 2010.05.29 0 0 7944
Helló Bediiii !
Nemsűrűn esik meg,hogy pozitív a kút ami elkészül,annál inkább mivel a vízfogyasztás növekvő tendenciát mutat.
De van rá esély,főleg az alacsonyabb fekvésű helységeken.
Főleg a mélyebb vízadó rétegeknél áll fent ez a lehetőség,a sekélyebb kutaknál (20-40m) nagyon ritka,de lehetséges.
Mondjuk ha kertes ház udvarában történik meg,akkor kicsit gond,de erre is vannak nagyon életrevaló megoldások,és még jól járhat a megrendelő is !
(Fűtés-hűtés stb)
Azt,hogy abbamaradna a kút pozitivitása,kétlem,csökkenés a nyár folyamán esetleg várható,de ez csak az adott rétegből történő vízkivételtől függ !
De erről bővebben majd Freddy 4 ír !
Üdv,itt már esik újra !!!!
Előzmény: Bediiii (7943)
Bediiii Creative Commons License 2010.05.29 0 0 7943
Mostanában nagy érdeklődéssel figyelem, hogy mit csinál a BP a Mexikói-öbölben és gondolom a hozzáértő forumozók még inkább. Már éppen meg akartam kérdezni, hogy itt MO.-on a kútfúrások közben szoktak-e olyan meglepetések előfordulni, hogy valami elkezd jönni a földből, amit aztán el kell állítani. Erre itt olvasom, hogy 115l/perces forrást sikerült fakasztani. Jól gondolom, ez csak kezdetben lesz ilyen, és később lecsökken, és a végén meg is áll? Esetleg ha a háza mellett fúratott volna a megrendelő, most kevésbé lenne vidám, napi 150m3 vízzel a kertben?

Milyen fúrásmélységeknél szoktak arra számítani, hogy valami feltör a földből, ami gondot okoz? Milyen mélységnél szoktak kitörésgátlót használni? Vannak-e történetek, amikor kis mélységű (esetleg háztályi) fúrásokat lepett meg a földből kijövő valami?

Ja, és jól értem, hogy aki itt kommentel az sört kap?
Előzmény: Törölt nick (7932)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.28 0 0 7942
Ezt így, hogy megy a tóba ezt értem, de egy kertvárosban csak el kellene tudnom zárni, meg vascső meg minden.

Üdv
Előzmény: Törölt nick (7940)
Kútdoki Creative Commons License 2010.05.28 0 0 7941
Helló Freddy 4 !
Nemkell visszavenni,már forog.
Megoldottuk,lehet köszörülni,csak nem egyszerű feladat.
Ez nem vídia !!!!
Vídiára való köszörűkorongnál csak por meg füst volt,esetleg halvány vörös szikrák.- de lehet nemis volt szikra csak beszugeráltam magamnak.
Aztán valamilyen spéci márványra való koronggal tudtam benne kárt tenni!
Most olyan mint az új ! Csak infónak szántam.
Üdv, további jó éjt !
Előzmény: Törölt nick (7937)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.28 0 0 7940
Helló  Che-pel !   Dehogy drágitja meg a pozitiv kút a kőltségeket, sőt inkább olcsitja, mert nemkell napokig szivatni. Amúgy ez  1 hivatalos kút, és persze a Tulaj nagyon boldog. A neje délután már hozta a lehűtött söröket !  Tehát nincs többletkiadás.   Üdv. !
Előzmény: Törölt nick (7939)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.28 0 0 7939
Helló Freddy4

Én nem nagyon örülnék egy pozitív kútnak :) Kicsit megdrágítaná a dolgokat. A tulaj meg nem akarná fizetni a többletkiadásokat..

Jószerencsét.
Előzmény: Törölt nick (7935)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.28 0 0 7938
Ok. rendben van, szivesen fogadlak. Ez a pozitiv kút nem messze van Dunafőldvártól és az új  M - 6  -os autópályától. Mailben, vagy az előzőleg leirt tel. számomon holnap időpontot és találkozási helyszint tudnánk egyeztetni. Bp. -ről mégjobb a közlekedés.
Előzmény: Törölt nick (7936)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.28 0 0 7937
Helló  Kútdoki !  Valamilyen köszörű, vagy csiszoló csak megélezi azt a fúrófejet. Ha mégsem, akkor azt szivesen visszaveszem ! További Jó kútfúrást.  Üdv. -  és Jószerencsét !
Előzmény: Kútdoki (7933)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.28 0 0 7935
Helló   Che-pel !  Annak a bizonyos pozitiv kútnak a vize folyamatosan folyik bele a halastóba, amelynek a vizpótlására is készült. Mázlija van a megbizónak, megússza a búvárt és a villanyszámlát ! Egyébbként nemmessze van Dunafőldvártól. Jószerencsét !
Előzmény: Törölt nick (7934)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.28 0 0 7934
Freddy4
Üdv

Mit csináltok a pozitív kúttal? :)
Előzmény: Törölt nick (7932)
Kútdoki Creative Commons License 2010.05.28 0 0 7933
Micsoda csodakút...
Ismerek én is ilyen szakit aki ilyen technológiával készít vizes lyukat!
Háát...
Nem akarom elvenni senki kedvét , de ő mondta,hogy neki se mindíg sikerül,10 - ből 4,esetleg 5 műxik.
Nem éppen jónak mondható az arány.-szerintem...
(Freddy 4-az köszörüljön ilyen fúrót akinek 2 anyja van... Cudar valami.)
Üdv,sok vizet!
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.28 0 0 7932
A  fórum alapitása óta volt itt fenn az a bizonyos  719 fő hozzászóló.  Sajnos olyan  10  -  20 literes  "játék"  búvárt nem tudok biztositani, mert nekünk a legkissebb vizhozamú is 200 liter/perces. Egyébbként éppen ma fúrtunk  1 fantasztikus kutat, amely pozitiv, -  és szivattyúzás nélkül is  115 litert ad percenként. Ha kiváncsi vagy rá, akkor a hétvégén megnézhetnéd és akkor meglátnád és elhinnéd, hogy mekkora külömbség van, kútfúrás és kútfúrás között. Ez a bizonyos kút kb. 40 percre van csak Agárd -tól.  Szivesen fogadnálak tapasztalatcserére, meg  1 Emberi elbeszélgetésre ott vasárnap délelőtt !
Előzmény: Törölt nick (7929)
vizeslaci Creative Commons License 2010.05.28 0 0 7931
Helló Blauman!

Hát pont ezért kell kavicsolni hogy a szűrőzött vagy réselt csőhöz ne kerülhessen semmi ami nem odavaló.
Az agyagos rétegek nem omlonak be olyan könnyen,ettől nemkell tartani.de a föntebbi rétegekben lévő homok lejut a csöved aljáig,vagy akár a lentebbi rétegek töltődhetnek föl a be nem csövezett 40-es furatba.Egyre föntebb kúszik ahogy a víz mozgatja.
Előzmény: Törölt nick (7928)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.28 0 0 7930
Általában mindenütt van agyag bőven, és hát abban bizony nem nagyon van víz sőt még dagadni is képes és esetenként annyira is hogy összeroppantja a gyengébb béléscsövet. Amúgy agyagra nem szokás szűrőzni csak vízadóra, tehát értelmetlen a kérdésed.
Előzmény: Törölt nick (7928)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.28 0 0 7927
Köszi  a  meghivást  a  "Fórumbrigád"  nevében,  én leszervezném azt a bizonyos próba szivattyúzást és találkozót. Ha jól számoltam, akkor  719 fórumozó van fenn. Ha koponyánként  átlagban 12 doboz sört számolok, akkor összesen kérlek, hogy 8628 üveg, vagy doboz minőségi sört hűtsél le Nekünk légyszi! Minimum Steffl a minőségi nivó, mert a Kútfúrók igényesek. Búvárt, digitális vizszintmérőt és talpellenőrzést mérő műszert biztositunk, de a talpmélységet már közösen fix. hogy nem  -52,5 m. ben állapitjuk meg, amely mélység már  1 éjszaka után alakúlt ki a  -57,0 m. mélység után !
Előzmény: Törölt nick (7923)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.28 0 0 7926
Bocs nem ajánlottam a 40-50 métert, hanem említettem hogy én ilyesmikről tudok.
Előzmény: Törölt nick (7924)
Fanna83 Creative Commons License 2010.05.28 0 0 7925
Szia!Nemtudom mi a foglalkozásod,és milyen "képzésben" vettél részt,hogy ennyire átlátod ezt a szakmát.De annyit mondhatok neked,ha szabad hatalmas "hozzáértésed " megkérdőjelezni,hogy a kútfúrás egy összetett szakma,és nem abból áll,hogy a földbe fúrunk egy lyukat,és abba dugunk egy valamilyen csövet.A  jó minőségű cső szűrőkavics már több mint 6000 ft.
Előzmény: adingos (7834)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!