Keresés

Részletes keresés

gurabligyuri Creative Commons License 2015.03.02 0 0 128865

Én is "kötekedtem" itt, de alapvetően én is olyan vagyok, mint te. Ami csak belefér. Nem ezzel van a bajom, hanem az eredeti néhány nappal, amit ügyesen kibővítettetek bő egy hétre, ugye? Ez a beszéd! Így már azért más. Mi is sok mindent akarunk belenyomni egy útba, csak kb 12 napba, így a sok lótás-futás mellett pár nap pihi is van. De ha csak négy-öt napod van, akkor az azért húzósabb. És hiába van csak 4-5 napod, az utazás akkor is utazás, 4 nap esetében a fele abból áll, míg 12 nap esetében csak egy kisebb része így jobban eloszlik minden. Nekem csak ezzel volt bajom igazából. Nyilván májusban nem igen jöhet szóba a strandolás, napozás, így az nem visz majd el időt. Azért remélem nem vettük el a kedved semmitől!

Előzmény: Ter-tünde (128855)
The_Rible Creative Commons License 2015.03.02 0 0 128864

Pünkösdkor indul a szezon. Addig területfüggő, hogy mi van nyitva. Kisebb helyeken semmi.

Előzmény: AFUTO (128858)
szikla2 Creative Commons License 2015.03.02 0 0 128863
Előzmény: Laja73 (128859)
Laja73 Creative Commons License 2015.03.02 0 0 128862

Jól hangzik! Holnap tudunk beszélni...van honlapja, vagy esetleg google maps pozíció...körülnézni... :)

Előzmény: LandyBaby (128860)
Déenes Creative Commons License 2015.03.02 0 0 128861

Jóval szűkebb szortimentre számíts, mint amit nyári szezonban megszoktál. A boltocskák még csak-csak, de az éttermek jelentős része ilyenkor még zárva van. 1-1 éttermet azért biztosan lehet találni településenként. Május 1. szokott a vízválasztó lenni, akkor jelennek meg többen már. A szállással is azért érdemes vigyázni, mert a szobakiadók zöme sokszor nem is helyi, és ilyenkor még sok-minden le van lakatolva (szállodákat is beleértve). Bár egy előzetesen nem fűtött apartman is kellemetlen, még ha kapsz is hősugárzót. Ha biztosra akarsz menni, egyeztesd le előre, hogy hova mész.

Előzmény: AFUTO (128858)
LandyBaby Creative Commons License 2015.03.02 0 0 128860

Szia Laja!

Ha Vir sziget érdekel akkor hívj fel.

70/7021736

Két apartmant /egymás mellett / összesen 90 EUR/éjszaka áron adja a házinéni.

Üdv

Viki

Előzmény: Laja73 (128859)
Laja73 Creative Commons License 2015.03.02 0 0 128859

Hajajj, de rég voltam erre. Hááááj

 

Nem olvasok vissza 8 évet :DDD

Inkább mondjatok valami jó tippet. Apartman 2*4 személyre, tk. már felnőtt mind, Istria, max 300ezer egy hétre.

Van találat? 

 

Köszi

 

Közben nézem az internetet is :P

AFUTO Creative Commons License 2015.03.02 0 0 128858

Akkor fordítsuk így a kérdést: általánosságban április elején (ami jelen esetben a húsvétot/tavaszi szünetet is jelenti), mire lehet számítani éttermek tekintetében? Nyilván a nagyobb boltok üzemelnek.

Előzmény: Déenes (128854)
Ter-tünde Creative Commons License 2015.03.02 0 0 128857

Nagyon jó programnak tűnik, mindenképpen megfontolandó:) köszi

Egy kicsit most "jegelnem" kell a szervezést, mert a szomszédaink is szeretnének jönni velünk, de nekik a két péntek közül valamelyik nem jó, úgyhogy most tényleg megvárom mit döntenek, (hétvégéig dől el) és aztán kezdem újratervezni :)

Előzmény: ersekildiko (128853)
Ter-tünde Creative Commons License 2015.03.02 0 0 128856

Köszi, ez is benne van a tervben :)

Előzmény: U T A (128852)
Ter-tünde Creative Commons License 2015.03.02 0 0 128855

Legalább van aki megért ::)))

Ebből is látszik, hogy mennyire nem vagyunk mi emberek  egyformák, ami persze nem baj. :)

Kinek mi a fontos, ki hogy szeret kirándulni, nyaralni.

 

Csak, hogy megértsetek:

Tavaly 10 napig Dél-olaszba voltunk, és sikerült úgy összeállítani a programokat, az aktuális fórumozók beszámolói alapján, hogy én azokból mire vagyok kíváncsi, mit szeretnék látni, hová szeretnék eljutni.

Egyik nap pl. átmentünk Caprira, ajánlottak sok mindent, én ebből összeállítottam magamban egy tervet, de sokan "bíráltak", hogy miért nem több napra megyek, hisz milyen szép. Én ezzel így utólag nem értek egyet, már nem azzal, hogy nem szép, mert tényleg meseszép, és gyönyörű, hanem hogy ha maradtam volna mit csináltam volna ott még?

Ami be volt "tervezve", azt megnéztük. Én szerintem tartalmasan eltöltöttünk ott egy napot: nagyon sokat mentünk, nagyon sok szép dolgot láttunk, két helyre is beültünk közbe enni, voltunk az új és a régi városrészbe, tengerbe is fürödtünk, sőt még, ami nagy vágyam volt, hogy a Főníciai lépcsőn végig menjek (777 lépcsőfok::))) azon is végig mentünk, pedig azt hittem az nem fér majd bele, a végén már a jacht kikötőbe is bementünk, hogy eltöltsük a komp indulásáig az időt. Közbe sokat megállunk pihenni, fényképészkedni, minden kiszögelléshez odamegyünk, szóval nem értem, hogy mit tudtam volna még csinálni? Pedig én is nagyon szeretek minden szépet megnézni, és nem volt rohanós nap. A végén persze a sok menéstől kellemesen elfárad az ember, de ez jó érzés. Szóval lehet, hogy az ilyen emberek mint Te is, vagy mi is "mások" vagyunk::))), de én így érzem jól magam a kirándulás alkalmával.

Előzmény: csapa (128841)
Déenes Creative Commons License 2015.02.28 0 0 128854

Ha foglalni nem is szukseges, azert tajekozodni nem art, hogy mi van egyatalan nyitva ilyenkor.

Előzmény: AFUTO (128834)
ersekildiko Creative Commons License 2015.02.28 -1 1 128853

Tünde! Ha én kedd reggel indulhatnék Velencéből és péntek estére "kellene" Plitvicébe az alábbi programokat tervezném

 

Kedd:

  • Velence-Palmanova: ez ugyan nem túl hosszú szakasz, de legalább egy órás sétára (vagy kettőre) megállnék a "csillagvárosban".
  • Palmanova-Piran: Piranban ebédelnék és itt tölteném a délután egy részét
  • Piran-Porecs-Rovinj: attól függően, hogy mennyi időt töltöttem Piranba vagy egyből mennék esti szálláshelyünkre Rovinjba vagy ha "túl korán" lenne még megállnék Porecban is. 
  • Mindenképp Rovinjban (valahol az Óváros környékén) foglalnék szállást ez szerintem májusban egyáltalán nem probléma

Szerda:

  • a teljes napot Rovinjban tölteném, esetleg a délutáni órákban a folyamatosan induló kishajókkal átugranék az egyik kis szigetre

Csütörtök:

  • választanom kellene, hogy Limskij Fjord vagy Pula és Kamenjak (nálam nem kérdés, mert Kamenjak fan vagyok, de nektek dönteni kell) Ha a Limskij Fjord-ot választjátok, akkor talán még belefér
  • Pazin, Motovun is

Már péntek van és csak most látjátok mennyi minden kimaradt :) Mivel csak annyi a dolgunk, hogy estére eljussunk Plitvicebe az aktuális állapotom szerint választanék útvonalat

  • egy Opatijai ebéddel a "legrövidebb" úton Plitvicébe mennék
  • a ráérős parti utat választanám: Rovinj-Pula-Labin-Opatija-Zengg-Plitvice és szíre-szóra megállnék és gyönyörködnék és bizony csak estefelé érnék Plitvicébe

 

Előzmény: Ter-tünde (128850)
U T A Creative Commons License 2015.02.28 0 0 128852

Ha jól emlékszem Bled mellett Vintgar-t és a Bohinji tavat említetted. Ez utóbbi tó nyugati végében van egy felvonó ami felvisz a Vogel hegyre ahonnan csodálatos panoráma nyílik az egész tóra 1540 méterről. Mi tavaly voltunk, a felvonó ára 13 € volt oda-vissza ha jól emlékszem. 

Előzmény: Ter-tünde (128850)
wdriver Creative Commons License 2015.02.28 0 0 128851

iiigen és különben is Bora van, meg a gumisok itt lusták stbstb :-)

szegény horvátok, miket fog gondolni a főnök róluk?

:-)

pedig olyan segítőkészek és barátságosak!

:-)

a lényeg, hogy Tünde nagyon jól tette hogy itt érdeklődött,

ugyanis mennyi ilyen van hogy nem kérdez csak megy, aztán ha valami nem úgy alakul akkor elkezdi szidni HR-t ugye....

mennyi ilyen volt.

szóval azt kívánom találja meg az összhangot a párjával is, mielőtt elindulnak

mert akkor az lesz hogy - na én megmondtam stbstb.

sztem jó ötlet Velencébe tartva HR-t is útba ejteni.

de mind tudjuk ha csak Velence a cél akkor Ausztrián keresztül vezet az út és vissza.

 

- talán megérne egy másik 7 végét csakis HR-re áldozni Plitvicéstül -től?, legközelebbi tengerpartostul.

:-)

Előzmény: fvcc (128848)
Ter-tünde Creative Commons License 2015.02.28 -1 0 128850

 

Bleden az első két éjszakára már lefoglaltam a szállást, szóval muszáj lesz elengednie, még Velencét is foglalom, aztán majd a többiben várom a segítségeteket, hogy akkor merre is és hová is? :) Kedd reggeltől péntek estig mit csináljunk? szombatra Plitvice, utolsó hazautazós nap pedig Rastoke.

Előzmény: ersekildiko (128847)
wdriver Creative Commons License 2015.02.28 0 0 128849

ez teljesen olyan nekem hogy amikor megyek, akkor nagyon ott akarok lenni. tehát sem megállás sem könnyű étkezés félúton, sem semmi (ELVILEG) nem férne bele.

persze ott a család a gyerekek, szóval kötelező a megállás. és én is lehetek hasproblémás , így aki vezet arra is tekintettel kell lennie másoknak - bár ez ugye az évek alatt behatárolható, hogy mikor mit kell enni inni és akkor nem lesz probléma egyénileg.

a lényeg hogy szeretek megérkezni és kiengedni és egészen a hazaindulásig kiengedve lenni. azt hiszem ez a jó fogalmazás hogy kiengedve.

mert aztán jön a pakolás utazás haza és majdnem olyan tortúra mint lefelé.

csak rosszabb mert vége van valaminek és otthon meg újra kezdődik a munka meg a dolgos hétköznapok.. :-)

ilyenkor jön jól a fórum és beszámolunk - kicsit visszatérünk a nyaraláshoz..

:-))))

 

Előzmény: hul (128845)
fvcc Creative Commons License 2015.02.28 0 0 128848

... majd telefonálsz a fönöködnek, hogy hazafelé menet kilyukadt a cabrio teteje, és léket kapott a jobb első kerék, ezért csak köv hét hétfőn tudsz ismét munkába állni. :D

Előzmény: Ter-tünde (128846)
ersekildiko Creative Commons License 2015.02.28 0 0 128847

Már megérte itt érdeklődnöd :)

Előzmény: Ter-tünde (128846)
Ter-tünde Creative Commons License 2015.02.28 0 0 128846

Biztos igazatok van, tudom, hogy húzós lenne, de mit hagyjak ki, hisz mindig csak bővül, amit látni szeretnénk?

Most azt találtam ki, hogy ha elengednek szabira, (ami nekem akkor kicsit húzós), akkor péntektől mennénk és másik hét vasárnap jönnénk, így már beleférne sok minden, de ez hétfőn dől el.

Jó hétvégét mindenkinek!

Előzmény: hul (128845)
hul Creative Commons License 2015.02.28 0 0 128845

A szoros program sose jó, mert, mint tudjuk, tervezni azért kell, hogy legyen mitől eltérni. Gazdaságilag is igaz:-) Terv az kell, csak rugalmasan alakítani! Tényleg rengeteg a nézegetni való, a jó megállóhely és nem képeslapokért megy az ember. A mi kicsike országunkban pedig minden olyan közel van, meg lapos. Mármint a föld... van pár km kanyargós út, de igazából nekünk ez is sok, mert nem vagyunk hozzászokva. 

Mikor megyünk délre Horváto.ban és már 3-4 órája elindultunk, aztán ki van írva a nagy táblán, hogy x még 630 km... akkor olyan jó érzés tölt el, hogy "már csak" ennyi és megint ott vagyunk, amit annyira imádok:-)

Előzmény: Ter-tünde (128843)
Ter-tünde Creative Commons License 2015.02.28 0 0 128844

Akinek van úgyis tudja miről beszélek. Nem azt mondom, hogy rossz, csak kevésbé tudod élvezni, a pályán, de ez inkább nem itt topik téma::)))

Előzmény: Szlambo (128842)
Ter-tünde Creative Commons License 2015.02.28 0 0 128843

Amúgy tegnap este voltam Horvátországban repülővel :):)

 

na jó csak tv-n keresztül:) az Ozon-n este a madártávlat épp Horvátország az a része volt, amit ajánlottatok, hogy nézzek meg::))

 

Köszi mindenkinek a segítséget, egy kicsit elbizonytalanítottatok, ezért próbálom újratervezni. Az éjszaka az jutott eszembe, hogy fordítva csinálnánk az utat, mint ahogy terveztem, és akkor hazafele még Rastoke is beférne, igaz az plusz egy nap lenne. Így a program nagyon laza lenne minden nap, nem annyira rohanós. Még gondolkodunk:)

Szlambo Creative Commons License 2015.02.28 0 0 128842

Na igen, mi is ezért nem használjuk. Meg utálom amikor széthordja a popcornt a szél. 

 

Előzmény: Ter-tünde (128840)
csapa Creative Commons License 2015.02.28 0 0 128841

Szia!

Én szintén a menni-menni utazások híve vagyok. 2 éve mentünk Opatija felől Velence felé. Nem számítottunk rá, ezért nem tudtunk megállni amikor Trieszt felé közeledve a "lábunk előtt" megjelent a város. Horvátországból 2 napos ízelítőt kaptunk, majd visszatérünk még felfedezni. (Velence mindig-mindig-mindig..) 

Előzmény: Ter-tünde (128829)
Ter-tünde Creative Commons License 2015.02.28 0 0 128840

Van, de a cabrionak kicsi a csomagtartója, alig fér bele ruha ennyi napra. Meg nagyrészt autópályán megy az ember, ott pedig nem élvezetes, 90 km/óra felett hiába bekapcsolod a nyakfűtést nagyon vág a levegő. Városi kocsikázásra tényleg nagyon jó, de ha tűz a nap akkor is fel kell zárnod pl, mert leégsz.

Előzmény: Szlambo (128833)
fvcc Creative Commons License 2015.02.27 0 0 128839

A hegyoldalban gomba módra szaporodó 5 eurós appartmanokat is ki kell adni :DDDD

Előzmény: Törölt nick (128838)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.27 0 0 128838

Az megvan mikor mondjuk Makarskán autózol a városban, behajtasz egy kis utcába, és nyolc járókelő közül hét előkapja a "ZIMMER SOBE" táblácskáját a magyar rendszám láttán? :-))

 

Majd mikor látják hogy nem aktuális akkor gyorsan elteszik, és várják a következőt... jókat derültünk mindig ilyenkor.

Ja, és mindez július közepén...

Előzmény: fvcc (128837)
fvcc Creative Commons License 2015.02.27 0 0 128837

Hálót akartál írni :)

Előzmény: Törölt nick (128836)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.27 0 0 128836

Szerintem nem. Lasszóval fognak vadászni rád. :-)

Előzmény: AFUTO (128834)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!