Keresés

Részletes keresés

zolpat Creative Commons License 2013.07.29 0 0 32453

Nos,mint a hozzászólásaim elején is írtam elsősorban étkezésre fogom használni.A munkavégzés azt jelenti számára amit szerintem minden bicska kibírna(nyárs hegyezés,madzag darabolás meg ilyen apróbb melók)Amiért pedig a nagyrác a nyerő,azok a következők:tökéletes étkező bicska,karcsú-könnyű súlyú,zsebben nagyon jól viselhető(pl.egy fejesgörbe szinte dupla olyan széles becsukva mint a rác),nekem az egyenes vonalú bicskák tetszenek mind a nyél,mind a penge szempontjából!Mondjuk egy vajasdobozból a vajat kenni a kennyérre célszerűbb ez a pengeforma mint a fejesgörbe vagy maskara csapott hegyű pengéje..Aztán nem szólva a dupla pengéről,ugyanis a rácnak van egy kissebb 6-6.5cm-es pengéje is(persze ha kérem),ami sok munkámnál kiváltja a nagypengét,így nem kell állandóan a nagyot nyúznom!A juhász bicskákat kivéve nem tudom hogy más bicskákba tesznek-e másodlagos pengét? Talán Polyákéknál láttam,ők már dugóhúzót meg konzervnyitót is tettek bele egynémelyik bicskájukba..de szerintem az már nem"igazi hazai"fíling:))) A rác kis pengéje még bőven belefér a hazai tradicíókba:))) A napokban pl.paradicsomot karóztam és hiányzott egy zsebkés amivel a spárgát darabolom.Kénytelen voltam befogni a Mora 860MG-et:))Van még a tarsolyomban egy Mora 2000 is,és imádom őket:))Csak hát ezek nem lehetnek állandóan nálam...ezért kellene egy jó bicska mostmár:)) Van egy kínai piacosom,de azt nem szeretem,fél éves és már lötyög mindene,élezés után szinte minden apró munkától kimegy az éle,dehát 500ft volt..olyan is:(( Amúgy lehet egyik rokonomat sikerül rábeszélni hogy eladja a nagyrácát:) Van vagy 4-5 magyar bicskája,talán tudja ezt nélkülözni:)) Dupla pengés,csiszolt agancs nyéllel és Révészéktől való:))) 5-6 éves bicska,de tökéletes állapotban van:))

Előzmény: ace22 (32450)
theraphosa Creative Commons License 2013.07.29 0 0 32452

És otthon faszenen mindenki megedzi magának? 

Előzmény: vigh64 (32446)
theraphosa Creative Commons License 2013.07.29 0 0 32451

Kis Cakli 82 mm, nagy Cakli 95 mm a perngehossz. Aratoból csak egyfajta van , 82 mm a perngehossz.

Előzmény: theraphosa (32442)
ace22 Creative Commons License 2013.07.29 0 0 32450

Egyezzünk ki abban, hogy mindkét kidolgozásban jók a bicskák, csak alapkivitelben nem "sajnálja" annyira az ember, bár luxuskivitelben is tökéletesen alkalmas mindenre. :-)

 

Munkakésnek inkább a fix pengéjű kések alkalmasak (Kocsis Ferenc ilyet is csinál ám), de ha bicska kell mindenképpen, akkor a maskarát / fejesgörbét szokták emlegetni "munkabicskaként"

Előzmény: Takanohana32 (32449)
Takanohana32 Creative Commons License 2013.07.29 0 0 32449

Őszintén szólva, nem tudom, hogy most megerősítettél, vagy cáfoltál :)

 

Kocsis Feri írta: 

"Bevallom őszintén, én jobban szeretnék kevésbé kidolgozott bicskákat csinálni.

Egyszerűen azt készítem, amit a piac igényel. ;) 

Egyébként ennek a dilemmának a feloldására vezettük be az alap és exkluzív változatot."

 

Erre válaszoltam, hogy az ő alap bicskája is igényesen kidolgozott.

 

A nagyráccal kapcsolatban meg egyetértünk, de a kérdező munkakésnek (is) szánná, ezért írtam, hogy arra nem kifejezetten alkalmas.

Előzmény: ace22 (32448)
ace22 Creative Commons License 2013.07.29 0 0 32448

"Én alapkivitelű caklit vettem Öntől, és az is tökéletesen ki van dolgozva."

Az alapkivitel nem az alacsonyabb minőséget jelzi, hanem a kisebb anyagválasztékot a markolathéjaknál és a pengeanyagnál, a rugódisz nem játszik, élszalag jön velük konvex él helyett - egyszóval tökéletesen használható, masszív bicskák, de akinek esztétikailag / anyagminőségileg több kell, annak ott az exkluzív vonal.

"Szerintem ha valaki igazán jó kést akar magának,menjen el a Böhlerhez Dunaharasztiban és vegyen magának Elmax anyagot!Na ezzel az anyaggal soha az életben senkinek nem lesz baja!"

Ha már megszerezte az "anyagot", még jócskán van vele munka a megmunkálás és hőkezelés terén, amit nem lehet a sufniban megcsinálni. Ahhoz szakember kell...

"Egyébként, ha számít a véleményem, (mivel van Kocsis caklim és Révész nagyrácom is) ez utóbbi nem munkakés."

A szalonnázó, aminek a zömökebb változata a nagyrác, "úri kés" néven is futott anno, miután enni tökéletes volt, de másra nem igazán volt használható...

Előzmény: vigh64 (32446)
vigh64 Creative Commons License 2013.07.28 0 0 32447

Üdv Késrajongók!

 

Itt egy link érdemes megnézni,ezeket Én terveztem és már készítettünk is el belőle,Elmax és Damaszk pengés kivetelben,Állati csúcs higyjétek el!

 

https://www.facebook.com/laszlotibor.vigh

 

Kellemes nézegetést mindenkinek,bár a lista nem teljes,mert még nem volt időm mindegyiket felrakni!

vigh64 Creative Commons License 2013.07.28 0 0 32446

Sziasztok!

Szerintem ha valaki igazán jó kést akar magának,menjen el a Böhlerhez Dunaharasztiban és vegyen magának Elmax anyagot!Na ezzel az anyaggal soha az életben senkinek nem lesz baja!

Takanohana32 Creative Commons License 2013.07.28 0 0 32445

Egyébként, ha számít a véleményem, (mivel van Kocsis caklim és Révész nagyrácom is) ez utóbbi nem munkakés. Egy nagyon aranyos, könnyű, jól összerakott, könnyen hordható szalonnázó. De faragni, vagy komolyabb munkát végezni nem kifejezetten alkalmas. Kocsis Feri caklija viszont tökéletes étkezésre is, munkakésnek is. Amióta megvan, mindenre ezt használom.

Előzmény: zolpat (32443)
Takanohana32 Creative Commons License 2013.07.28 0 0 32444

A nagyobbik (115 mm nyélhossz) alapkivitelű cakli pengehossza pontosan 95 mm.

Előzmény: zolpat (32443)
zolpat Creative Commons License 2013.07.28 0 0 32443

Az alapkivitelű Caklinak és az Aratónak mennyi a pengehossza pontosan??Mert bevallom Kocsis Ferinél nézegetem ezeket is..:))))

Előzmény: theraphosa (32442)
theraphosa Creative Commons License 2013.07.28 0 0 32442

Én egy alapkivitelű Caklit választanék ami munkára is tőkéltes. A bicskákat nem szabad sajnáli, munkára termettek.

Előzmény: zolpat (32423)
Tiran-V Creative Commons License 2013.07.28 0 0 32441

khmm...megnéztem a képet, ez  hajszálni szálra fűzött vonalkód nem igazán katonai. Tescoban, Intersport etc jellegű üzletekben, lehet látni ilyen vonalkódokat, árkódként.

ha jól emléxem ez a fajta pixelmintázat nem jött be, és már egy ideje ki is vonták...

 

Előzmény: szijozsi (32437)
Takanohana32 Creative Commons License 2013.07.28 0 0 32440

Azért ezt cáfolnám.

Én alapkivitelű caklit vettem Öntől, és az is tökéletesen ki van dolgozva.

 

Előzmény: kocsisferi (32429)
szijozsi Creative Commons License 2013.07.28 0 0 32439

A német katonai bicska elfér benne, annak van a végén egy furat amibe a zsinórt bele lehet fűzni, gondolom azért hogy könyen ki lehessen húzni a vékony, hosszú zsebből, de a rejtély még nincs megfejtve.

Előzmény: szijozsi (32437)
szijozsi Creative Commons License 2013.07.28 0 0 32438

Biztos hogy bevált forma, nekem Fiskars van ilyenben, azok között is van különbség, de jól használhatók. Van amelyik nem vált be, pl daraboláskor elakad az anyagban, vag pl zöldségaprításkor feltapad a pengére és nem marad sorban, az roppant idegesítő. Elgurul, leesik, stb.

Előzmény: apii (32436)
szijozsi Creative Commons License 2013.07.28 0 0 32437

Ezeket végignéztem, de nem férnek bele. És ami furcsa hogy mellékelnek hozzá egy fehér zsinórt, amit jól láthatóan kikötnek a zseb csőszegecséhez.

Előzmény: Tiran-V (32435)
apii Creative Commons License 2013.07.28 0 0 32436

Cs markolatán lehetne még alakítani, de az ívelt penge nálam jól működik. :-)

Előzmény: szijozsi (32431)
Tiran-V Creative Commons License 2013.07.27 0 0 32435

akad itthon eredeti ebből a mintázatú terepruhából, de nem találkoztam ilyen zsebbel.

Egyébként ha memóriám nem csal a pilótáknak kiosztott túlélőkés haderőfüggő.

nekem ez rémlik:

 

Előzmény: Tiran-V (32434)
Tiran-V Creative Commons License 2013.07.27 0 0 32434

sztem semmilyent... hol árulják ezt a nadrágot?

Előzmény: szijozsi (32432)
Longboat Creative Commons License 2013.07.27 0 0 32433

Miért szeretnél kevésbé kidolgozott bicskákat készíteni, amikor elképesztő színvonalra és minőségre vagy képes, főleg, ha a piac ezt várja?

OFF: Velem annyiszor előfordul sajnos, hogy a T. Üffél. a munkám végső simító fáziasait nem kéri, csak olcsóbb legyen, és nem engedhetem meg magamnak, hogy ne válaljam így is el a melót, mert sokan ebben a szakmában feláras extraként árulják azt, ami szerintem egyszerűen csak a jól elvégzett munka.

(Jaj, de furcsa ez a netes tegeződés olyan ember felé, akivel személyes találkozáskor a legtermészetesebb módon magázódunk.)

Előzmény: kocsisferi (32429)
szijozsi Creative Commons License 2013.07.27 0 0 32432

tesók, tudja valaki hogy a

Army Aircrew Combat Uniform

http://www.lgopsmilitarysurplus.com/images/products/AIRCREW%20PANTS.jpg
(bal combzseb)

 -hoz milyen kést használnak?

szijozsi Creative Commons License 2013.07.27 0 0 32431

A Viktorinox márkából nekem is van pár, házi használatra jónak tartom a minőségét.
A másikat nem ismerem, de jól néz ki.

Előzmény: apii (32426)
Tiran-V Creative Commons License 2013.07.27 0 0 32430

Hoztak most nekem Németből egy lomtalanításból mentett ilyent:

http://armasblancas.mforos.com/933156/4310095-aitor-bowie/

 

meglepődtem, mert egész jól kézreállt, bár a csiszolt/keményfa markolat nem az igazi hosszútávon:(

előző tulajdonosa szte lézerrel kivágatott a pengéből egy kb 70x4 mm-es könnyítést:(

 

na meg persze botél...

csak tudnám hogyan kell az ilyent élezni...

kocsisferi Creative Commons License 2013.07.27 0 0 32429

Bevallom őszintén, én jobban szeretnék kevésbé kidolgozott bicskákat csinálni.

Egyszerűen azt készítem, amit a piac igényel. ;)

 

Egyébként ennek a dilemmának a feloldására vezettük be az alap és exkluzív változatot.

Előzmény: zolpat (32423)
H_G Creative Commons License 2013.07.27 0 0 32428

"Csak az a kérdés,hogy 4990ft-ot megér-e a"medve"??? :))"

 

Az 499-et sem. Pont erre, amit említesz, hogy egyáltalán ne kelljen sajnálni (miközben mégis remekül dolgozik), kell mindenkinek egy Opinel.

 

Előzmény: zolpat (32423)
Longboat Creative Commons License 2013.07.27 0 0 32427

Én a nagy Kocsis fejesgörbét naponta többször használom, bár az is igaz, hogy főleg étkezésre, de ha másra kell, akkor másra. Tény, hogy ugyanakkor van egy is Szassza féle fix nyakkésem, ami szintén igen masszív darab, ráadásul élszalagos, ha valami kevésbé finom művelet jön sorra, akkor azt veszem elő.

Ha meg olyan feladat van (ritkán), amire mindkettőt sajnálnám, akkor jön a Mora, az olcsó, megfelelő minőségű tömegtermék, nem kell féleni és rendesen lehet vele dolgozni.

 

A Révész kés azért kéne, mert csak. Valójában - mint itt sokunknak - bőven több és jobb késem van, mint amire szükségem lenne. :)))

 

A medvés gagyit felejtsd el, csak a bosszúságot vásárolod meg vele.

Előzmény: zolpat (32423)
apii Creative Commons License 2013.07.27 0 0 32426

Tegnap vásároltam két kést.

Egy Victorinox fibrox 19 centis, és egy CS premiun nevű szeletelőkést.Victorinox gyári éle vágta a papírlapot, bár lehetett rajta javítani. Cs késé is szelte, bár akadozva, nehézkesen. Egy bordázott, és egy finom acél segítségével javultak a szeletelő képességeik.

Victorinox pengéje egész vékony, de mégsem hajlik össze vissza.Cs késé K.B. duplája és masszív.Cs kés pengéjére érdekes módon egész korrekt élszalagot húztak, csak a markolathoz közel maradt ki egy fél centi az élezésből.Csomagolása szerintem korrekt, műanyag átlátszó házban, papírlapból hajtogatott tartó.Victorinoxé sima műanyag tok. Cs markolata elég kemény műanyag, viszont mindenhol illeszkedik.Polírozás, finommegmunkálás  finomságát még lehetne fokozni az egész Cs késen, de 3500 Ft-ért szerintem használható darab.Éltartása majd elválik.

Victorinox markolata csuszásmentes, jó fogású, szinte tapad a kezembe.Jól használható, ki is neveztem mindenes késnek.

Nem mondom olcsó késnek, bár minden relatív.7200 Ft.

Vásároltam még egy mágneses késtartót, szintén Cs márka.Használható, késeket megtartja! 1400-ért. Szerintem!

Révész kés csak a méretek miatt van ott! :-)

ace22 Creative Commons License 2013.07.27 0 0 32425

A Bear Grylls (aka Gerber) nem annyira vitrinbe vagy élethosszig való használatra való...

 

Révészék A Mesterségek Ünnepén (aug. 17-20, Budai Vár) megjelennek, ha Budapesthez közel laksz, érdemes elnézni, általában sok késkészítő jön bemutatni a termékeiket. Persze az ilyen bemutatókon hajlamos az ember pénztárcája gyorsan ürülni, tehát előbb a nagyrácot vedd meg, aztán nézelődj... :-)

 

Beszéltem Révészékkel, mert én is ácsingózóm egy bicskájukra, a honlapjuk újult, de azon túl is vannak új darabjaik.

 

Kocsis fejesgörbével nyugodtan lehet minden olyasmit csinálni, amihez a kés való: kolbász, zsemle darabolás, szalonnázónyárs hegyezése igen, csavarhúzás / feszitővas helyettesítés nem. Én már fél éve használom, a bejáratódáson kívül semmi nem történt vele.

Előzmény: zolpat (32423)
kheiron Creative Commons License 2013.07.27 0 0 32424

A Bear Grylls-es késeket inkább felejtsd el szerintem....

Előzmény: zolpat (32423)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!