Keresés

Részletes keresés

a14789 Creative Commons License 2014.11.15 0 0 8368

Ha érvelni nem tudsz akkor mindig ez a móka.

 

Miért nem mentél bírónak?

Ítéletet hirdetsz értelmetlen indoklással és lehet menni másodfokra vagy akárhová.

 

Fogalmad sincs mi  történik a kályhában, mert ahhoz elméleti felkészültség is kellene.

 http://www.lbl.gov/about/

Olvasgass és rájössz hogy hályogkovács vagy.

 

 

 

A vita kezdetén elmondtam hogy egy fizikai folyamat csak megfelelő szintű mérésekkel tárgyalható. A többi csak olyan tapasztalat ami nem bizonyított, és bármi lehet az eredmény.

Aztán méregetni próbáltál de nem tudtad hogy kell, és arra már nem veszed a fáradtságot hogy megtanuld.

Az ilyen szintű szakemberség csak jóslás szintű.

 

 

Kifüstöl? Ok. Keresd a választ is, ne csak megszüntesd ideiglenesen.

 

Egy jó szerkezet nem tud kifüstölni, mert a füstgáz fizikai mozgása és közben az átalakulása lehetetlenné teszi. Akármi van.

 

Ha leveszem a kályhaajtót akkor sincs semmi, nem jön ki a "füst". A kilépési ponton meg csak 120 C fok a hőmérséklete. Próbáld ki te is, ha sikerül szólj.

 

Előzmény: sancibácsi (8367)
sancibácsi Creative Commons License 2014.11.14 0 0 8367

Neked nem a szövegértéssel van bajod, hanem az olvasással.

 

Amit írsz, hogy mondtam, vagy gondoltam, vagy mittudomén, az olyan butaság, ami csak a te buksidban létezik.

 

A hozzá (nem) értésed színvonalára viszont teljesen árulkodik.

Én befejeztem ezt a témát, nincs időm az ilyen gyerekes dolgaidra, kedvem meg pláne.

a14789 Creative Commons License 2014.11.14 0 0 8366

Na ne

 

Egy műszaki jelenség az nem egyedi, mert ez a fizikáról szól.

Esetek vannak, és azokat illik ismerni.

Ha nem ismeri a szagember akkor hiányos a tudása,.

 

Nem ismeri. ez derült ki, mert különben kapásból sorolná  tankönyvszintű anyagot.

 De nem.

 

Kitalálok hozzá  (szándékosan egy példát aminek vagy van valóság tartalma vagy nincs)

 

1. Egymáshoz ragasztasz téglákat amelyek a tűztér falát képezik.

 

Valszeg ha enyvvel csinálod akkor nem lesz tartós a mutatvány.

Van pár variáció, a pillanatragasztótól a cementig.

Aztán jönnek a tapasztalatok.

 

Végre megtalálsz egy anyagot ami tartós.

 

Aztán kiderül hogy a vízszintes függőleges beállítása miatt keletkezett egy gombostűfejnyi hézag, luk, akármi ami a hő hatására (hőtágulás) átereszt és finom kis gáz szabadul ki, de csak akkor ha a nyomás elér egy bizonyos mértéket, és ha nincs ráragasztva egy másik burkolat is ami fedi a hézagot, és stb stb..

Ha jó a huzat (külső paraméterek) akkor nincs szivárgás, ha beküldesz 20 kiló fát és kicsi a huzat akkor nagy lesz a nyomás és van kiszivárgás.

 

Erre xbácsi megmondja a tutit, hogy ezt a problémát úgy oldja meg, hogy "x"hőálló habarcs 2 mm méteres rétegben van felmázolva, és az úgy összeragasztja a két fektetett téglát hogy robbantással lehet csak szétszedi és szivárgás sose nem lesz.

De ha 6 cm -es felületen ragadnak össze és nem az "x" hanem az "y" habarcs van használva akkor esélyed se nem van.

 

Aztán kiderül a vallatásnál hogy ez is csak xx C fokig jó mert afelett szétmegy az egész a francba. Sőt ha éppen más van akkor meg lehet hívni a tűzoltókat.

 

JA olyan is van hogy  a kazán beleáll a plafonba (láttam ilyet képen)

 

 

Előzmény: maguborka (8365)
maguborka Creative Commons License 2014.11.14 0 0 8365

látom megy az adok -kapok... 

elemző feltalálta a bölcsek kövét, csak szabadalom alatt van!?

nem érti meg, hogy mind egyedi volt. ergo nincs egy válasz... 

 

pedig ti megírtátok... kinek lehet baja szövegértéssel!? tippek?

maguborka Creative Commons License 2014.11.14 0 0 8364

tollpaplan alatt igen.

 

fürödve még nem láttam. - nem is érdekel :)

a pulóverben meg nem tudtál repülni, de csapdosott a szárnyad :) na azt láttam :)

Előzmény: sancibácsi (8362)
a14789 Creative Commons License 2014.11.14 0 0 8363

"miért füstöl ki, miért nem jó, miért nem működik."

Szövegértési problémáid vannak, de ez nem új keletű.

Ha kíváncsi vagyok a "szakértők" véleményére akkor pont arra a meggyőződésre vagyok kíváncsi ami neked berögződött.

Mi a véleményed és ha problémát látsz hogyan gondolod megoldani.

Sok eset van

- tévesen ítéled meg a problémát

- nem teljes körűen látod, hiányzik sok minden

- a megoldásod csak néhány esetre igaz

Szó sincs arról hogy sértegetnék bárkit, csak az az érdekes hogy valószínűleg te is tudod hogy képtelen vagy összefoglalni a problémát és rájöttél hogy ha hiányos a véleményed akkor véletlenül elmondok majd valamit amit nem tudsz és akkor úgy érzed hogy sérül a presztízsed.

Ego problémáid vannak.

Ez a hagyományos tekintélyelvű megközelítés, olyan mint az orvosoknál hogy a segédorvos nem mondhat semmit mert a főorvos mindent jobban tud és kész, akkor is ha a beteg meghal.

Kályhás témában egy sérthetetlen szaktekintély , vezető cége által épített kályha meghibásodott és a tulaj kihívott arra az időpontra amikor kijött a nagy ember. Egy csomó kérdést tettem fel neki és kiderült hogy alapvető dolgokkal sincs tisztában (de a kályha nagyon szép volt, csak belül szétment). A védekezése eleinte tekintély elvű volt (így csinálják kétszáz éve, ezt így kell, szakkönyv stb.) Aztán rájött ő is hogy sötétség van a  fejében, és indokolatlan volt a kialakítása a kályhának abban a formában (talán többet nem tesz ilyet).

Mindent megtett és vállalt +5 év garanciát !!!! hogy ne derüljön ki az eset ezért nem mondhatom meg a nevét, mert nem lenne fair.

Tehát tudtam előre hogy nem lesz itt senki aki ebben a témában lenyomja ide a tuti ismereteket. Na ná hogy nem, mert minden reggel röhöghetne magán a borotválkozás közben.

Ha tudod a megoldást írd le, ez nem szabadalom hanem munkamódszer. Nem is lehet levédetni.

A tollaid már kinőttek, nem most hanem, egy éve.

Előzmény: sancibácsi (8362)
sancibácsi Creative Commons License 2014.11.13 0 0 8362

Na hallod! Először megideologizálja, hogy miért nem mond semmit.

Aztán azt mondja, hogy jó lenne, ha megtanítanám, miért füstöl ki, miért nem jó, miért nem működik.

Meg hogyan lehet megoldani, megjavítani. Miközben sérteget.

 

AB még nem találkoztunk élőben. Úgyhogy most nekem is van találós kérdésem. Hozzád, is akár, meg bárkihez: Vajon tollas-e a hátam?????????

Előzmény: ab69 (8360)
a14789 Creative Commons License 2014.11.13 0 0 8361

Én megtaláltam a megoldást, (nem lesz védett) csak kíváncsi lennék hogy neked van e bármilyen megoldásod.

 

De nincs.

 

Ha legalább találgattál volna, meg is vitathattuk volna és lenne lehetőséged elmondani hogy amit én találtam ki az miért rossz és a tiéd miért szuper.

 

De ha nem hát nem. Így jártál.

 

Mellesleg az én megtoldásom elronthatatlan és nulla képzettséggel is működik, ugyanis most azokat a megoldásokat keressük amelyek segítségével az ilyen okosok munka módszeri kikukázhatóak, és bárki beléphet a piacra.

 

Tudod az IKEA is megoldotta hogy nem kell bútorasztalos azért hogy egy szekrényt összerakjon valaki. 

 

 

Előzmény: ab69 (8360)
ab69 Creative Commons License 2014.11.13 0 0 8360

Anno elkövettem azt a hibát hogy próbáltam veled értelmes emberi hangon beszélni,tanultam belőle nem vagyok kiváncsi a mellébeszéléseidre és hazudozásaidra. Nem vagy az az ember akinek bármit is bizonyítanom kellene,számítana a véleménye vagy kötelességem lenne válaszolni a kérdéseire, részemről le vagy sz...va.

 

Direkt egy konkrét kérdést tettem fel, de kizárt hogy szakmailag értékelhető választ ide tenne a sok magát szakinak tartó okos tojás (nekem nincs rá szükségem légy erős)

 

Ezt kizárólag magadnak köszönheted, ha nem lenne rá szükséged nem erőlködnél itt. Na ez a röhejes.

Előzmény: a14789 (8358)
a14789 Creative Commons License 2014.11.13 0 0 8359

"1 nap eltüzeltek benne több mint 50 kg fát. Reggeltől estig ment benne a tűz."

Azért egy ilyen kályha beférne valami rekordok könyvébe. Érdemes lett volna fotózni.

El sem tudom képzelni milyen lehet. Egy tornatermet fűtenek vele?

Ha én beraknék 50 kg fát akár folyamatosan 5 kg-s adagokban is, akkor lehetne fogadásokat kötni hogy 40-50-60 C fok lenne e a házban.

 

Kb 15 kg-nál már 26-28 C fok van. 70 m2 területen, 24 órára

Előzmény: sancibácsi (8356)
a14789 Creative Commons License 2014.11.13 0 0 8358

Én csak örülök ha jól szórakozol, mert tovább fogsz élni ha nem iszol sok töményet.

 

Egy értelmes információt hordozó szakmai mondatot nem tudtál még összehozni a sértegetéseken kívül.

 

Direkt egy konkrét kérdést tettem fel, de kizárt hogy szakmailag értékelhető választ ide tenne a sok magát szakinak tartó okos tojás (nekem nincs rá szükségem légy erős)

 

Konkrét kérdésre konkrét választ kell adni.

Nem vagy képes erre.

 

1. A kifüstölés okai (teljes felsorolás)

2. Megelőzésének építés műszaki követelményei

3. Ha a hiba mégis előfordul mit lehet tenni az elhárítására

4. Alkalmazott anyagok

5. Minőségbiztosítás

 

Ha csak olyan szintű a szöveged mint a szakácskönyvekben szokás, akkor csak beszélsz hülyeségeket. Ki a francot érdekel hogy te megoldottad hogy nem füstöl? El kell ezt hinni?

 

A módszerekben az az érdekes hogy mindenki meg tudja oldani a feladatot ha ismeri.

Egyetlen szakkönyvben sem találtam egy szót sem erről. - De érdekes. 

 

Nem baj ha nem tudod a választ de ezt ne azzal álcázd hogy nem mondom meg mert csak, mert ez röhejesen gyerekes.

Előzmény: ab69 (8357)
ab69 Creative Commons License 2014.11.13 0 0 8357

Én már csak röhögni tudok ezen a szerencsétlenen. Ez már annyi mindent feltalált csodakályhától huzatfokozón át a nem tudom már micsodáig, ja meg a szegény didergő afrikaiaknak akart kályhát építeni vagy mi, most meg már a magától termő paradicsomnál tart….:D, mi lesz a következő, a terülj terülj asztalkám? ….:D

Természetesen minden roppant titkos, minden szabadalmaztatás alatt áll, ismét jót nevettünk.

Ami a kritikákat illet, a fikázástól még az értelmes kritikáig sem tudott eljutni, ha próbálkozott vele igen hamar kiderült a hozzá nem értése és ostobasága.

Akadt itt előtte is okoskodás és ostobaság nagyképűséggel fűszerezve, de ilyen töménységben rajta kívül még senki nem tudta produkálni. Én is úgy gondolom hogy ez a félnótás verte be az utolsó szöget ennek a fórumnak a koporsójába.

A szakik megcsinálták a maguk fórumát, köszönik jól el vannak, tudnak normális hangnemben értelmes információkat megosztani egymással. Itt meg elemző és számos inkarnációja lesheti, hogy bárki szóba álljon vele netán szabadalmazható vagy akár használható információt kapjon.

Na ja, menjenek el a szakik az iskolájába oktatni, akiket persze majd ő jól le fog vizsgáztatni előtte… Kabaré ez az egész.

Ha az volt a célja, hogy ezt a topicot végképp tönkrevágja akkor sikerült neki. De sebaj akiknek meg kell találniuk egymást azok ezután is meg fogják találni egymást, legfeljebb nem itt.

 

A kifüstölő kályhák meg azért füstölnek ki mert sz...rul lettek megépítve, a hülyeség ha kreativitással párosul az végtelen számú megjelenési formát szokott eredményezni, pontos információk híján ezek szakszerű megoldásához minimum távolbalátási képességek szükségeltetnek, amivel gyanítom sem Sancibácsi sőt egyikünk sem rendelkezik.

Esetleg majd elemző sokadik inkarnációja feltalál valamit, már csak azt kell kivárnunk hogy szabadalmaztassa és felkérje oktatónak a lefikázott szakikat...

Előzmény: bárány b (8355)
sancibácsi Creative Commons License 2014.11.13 0 0 8356

A kifüstölés a 3 kályhánál 3 okra vezethető vissza.

Sokan egyáltalán nem vállalnák, hogy más munkáját kijavítsák, hogy használható legyen a kályha.

Az egyiket én sem vállaltam, mert azt mondták, (a házaspár testvére építette) hogy jó a kályha, csak esztétikai 'gatyába rázás' kell. Miközben 1 kezemre nem fér rá, hány helyen láttam a külsőn kifüstölésből származó korom foltot.

Ennél sem kellett volna így lenni.

A másik kettőnél megint más.

Most az utolsónál eleven parazsat is találtam a tűztérben. Vagyis fel volt fűtve teljesen. És a hátoldal csaknem teljesen hideg volt. 1 nap eltüzeltek benne több mint 50 kg fát. Reggeltől estig ment benne a tűz.

 

A válaszom a kérdésre tehát: nem 1, hanem más-más okra volt vissza vezethető. Aki kihívott, és megbízott a munkával, és kifizette a javítás költségét, annak kijavítottam. Amennyiben úgy ítéltem meg, hogy javítható a dolog. Az okot a megrendelő elé tártam a megoldással, és a javítás módjával, valamint a munka béremmel.

A pénzt utólag, kipróbálás után vettem fel, miután meggyőződött a jó működésről.

Előzmény: bárány b (8355)
bárány b Creative Commons License 2014.11.13 0 0 8355

Kedves Sancibácsi!

Már megint Te lettél megszólítva, úgy látom!

Megmondanád miért füstöl, füstölt, füstöltek ki azok a rosszul épített kályhák?

Előzmény: bárány b (8352)
a14789 Creative Commons License 2014.11.13 0 0 8354

"destruktív vagy azzal, hogy mindent lerombolsz, rossznak állítasz be, miközben semmit nem teszel a helyére."

Ez téves felfogás.

Ha te valamiben észreveszel egy hibát, akkor elmondod.

Ennek semmi köze sincs ahhoz hogy a probléma megoldását ismerned kellene vagy illene és csak akkor vehetnéd észre a hibát ha tudod a megoldást is.

A megoldást sok ember keresheti és majd egy megtalálja, De csak akkor keresik a hibát ha tudnak róla.

Minden technikai berendezés egy adott fejlettségi szinten áll, és ez javítható.

Az űrsikló kerámia borítása is levált egyszer  (nem volt tökéletes) és felrobban az egész. Aztán kijavították. De ezt a hibát előre is jelezte egy kutató akinek nem hittek.

Szuper lenne ha csak a tömegkályha hibáit összefoglalta volna a fórum már, megoldás nélkül (ugyanis minden hiba előfordulását csak széleskörű kutatás és tapasztalat szedheti össze.

Ez után lehetne a hibák megoldására koncentrálni. 

Ez után kialakulna egy "hibátlan" tömegkályha ami önmagában még az adott technikai szint szerint lehet összességében nem optimális, de ez alapján lehet csinálni egy jobbat.

Kb ezt csináltam én, de sokkal gyorsabb lettem volna ha az összes hibát előre ismerem.

Pld most csináltam egy növénytermesztési rendszert, amivel egy négyzetméteren lehet termelni 50 kg paradicsomot (vagy mást) úgy hogy 40 napig biztosan nem kell csinálni vele semmit. Az ára egy meglévő rendszer 480000 Ft egyszeri beruházási költségével szemben 30000 Ft, és egyszerűbb létrehozni de sokkal több funkciót tud teljesíteni. Egy lakótelepi erkélyen megtermelheted a család zöldség igényét. Már működik, de az igazi bizonyítható teszt jövőre lesz megcsinálva. A külföldi gyártó persze nagyon örülne ha elmesélném neki miért drága és kevésbé hatékony a rendszere, és mit kell tenni helyette. Köszönné szépen.

Előzmény: bárány b (8352)
a14789 Creative Commons License 2014.11.13 0 0 8353

Értem mire gondolsz de sajnos ennek sok oka van, amit ezerszer elmondtam már, nem tehető nyilvánossá semmilyen olyan tényállítás amit szabadalmaztatásra szánnak, mert ezzel az közkincsé válik és nem védhető többé. 

A Rubik kocka is ilyen lett egyébként (amellett hogy a belső csuklón kívül a többit már feltalálták előtte is, így az eleve nem védhető).

 

Amit meg láttál az csak egy ideiglenes burkolat ami kétszer le lett szedve már és most sincs fent, mert a belső rész át lett építve, és már semmi köze sincs a szerkezetnek az ellenáramú kályhákhoz. Ezért volt ronda a burkolat mert ideiglenes volt és csak a kvarcit kőlapok működését volt hivatva prezentálni,. Az meg sikerült (és nyilvános is).

 

Ha valamiről azt állítom, (minden kétséget kizáró bizonyítékok alapján) hogy elavult vagy rossz, sokszor ennek a bizonyítása is akadályoztatva van mert a bizonyítás indirekt módon megint csak a jó megoldás elérését is mutathatja. Ha ez nem védett akkor mindegy (sok ilyet mondtam) ha meg védett információról van szó akkor nem ismertethető.

 

Példa: xbácsi mindig elmondja hogy az amatőrök elcseszik a kályhát és kifüstöl. Ilyen tényleg van. De egyszer sem ismertette azt hogy ő hogyan képzeli el ennek a tartós és végleges megszüntetését. Tehát nem segít senkin.

Nekem is van egy csomó ötletem hogyan oldható meg a feladat úgy hogy a hőtágulás, a nyomás okozódás, huzat elégtelenség, túl nagy hő és még ezer ok következményét hogyan lehet kivédeni.

De

kíváncsi vagyok rá hogy másnak mi az ötlete hogy a hiányos elképzeléseimet tudjam teljessé tenni. Egy normális fórumon ezt a témát kifejtik és a részekből mindenki összerakhat egy saját verziót, amit vagy véd vagy közkincsé tehet. Ha könyveket olvasol akkor is ez van, mert elemzed a tartalmat és létrehozol egy újat, ami lesz a találmányod.

 

Golyó, festék, és cső volt régen is de valaki csinált belőle egy golyóstollat. Ez találmány.

 

Amire azt mondtam hogy nem jó az nem is jó, akkor is ha ezt más nem hajlandó tudomásul venni és inkább megpróbál lejáratni. 

Most készül lassan egy oktatási elképzelés, oktatócéggel stb. 

Teljesen nyitott a helyzet, akinek van olyan szellemi alkotása ami beépíthető a tananyagba és akár oktatni is szeretné, stb. az szerződés szerinti díjat vehet át akkor is ha nem ő oktatja.

Így mindenki a felszínre hozhatja a tudását és profitálhat belőle (cserépkályha is lehet, kandalló, téglakályha, tömegkályha, bármi). Én is csak egy vagyok ezek közül az információ közlők közül, az oktatás független vállalkozás, bárki beszállhat ha van mivel.

 

Az információ lehet egész apró is. pld milyen trükkel kell rögzíteni az ajtót (csak kitaláltam valamit)

 

ötlete egyébként az utcaseprőnek is lehet, és nálam is volt ilyen aki akkor látott életében elsőre kályhát testközelből de kapásból mondott egy olyat amit alkalmazok azóta is (jogdíjat előjegyeztük).

Előzmény: bárány b (8352)
bárány b Creative Commons License 2014.11.12 0 0 8352

A normális vitához azonban érvek kellenek, adatok.

Régen is voltak kötekedők, de legalább volt fórum és vita is.

Most miattad nincs. Mert süketek párbeszédévé tetted.

A vitát te állítod be úgy, mint egyesek kinyilatkoztatását. Mert te így éled meg. Sajnállak. Mert a valódi előre mutató vitánál a felek érvelnek, meggyőznek másokat. De csak olyanokat lehet meggyőzni, akik hagyják magukat. Nyitottak, és befogadóak. Konstruktívak, míg te destruktív vagy azzal, hogy mindent lerombolsz, rossznak állítasz be, miközben semmit nem teszel a helyére.

Az ötletbörzéknél valóban sok, olykor értelmetlen, buta ötletet is bedobnak. Szemlélet, látásmód tágítás, holtpontról kimozdítás, egyebek a cél. De nem az utcaseprőt hívják be ott sem, aki nem ért hozzá.

És a felmerülő ötleteket, megvalósítás előtt komolyan kidolgoznak, szakemberek véleményezik, tervezik, hatástanulmány, megtérülés számítás, próbák, mérések, tesztüzem, stb.

 

Az nagyon kevés, hogy te azt mondod, hogy mindenkié gagyi, a tiéd világbajnok. Miközben semmi adatot, mérést,...... (gyakorlatilag semmit) nem tettél közzé. Csak azt a nevetséges, inkább siralmas kályhádat.

Amit mutattál, az egyáltalán nem ilyen eredményt, hanem a topikban folyó teljes életet kiirtotta. Ez lett a gyümölcse megjelenésednek, fórumbeli aktivitásodnak. Úgyhogy mielőtt másokra mutogatsz, magadra kellene!

Előzmény: a14789 (8348)
bárány b Creative Commons License 2014.11.12 0 0 8351

Nagyon jó, hogy itt vannak, voltak. Ezt persze csak egyesekre értem. Akik hozzáadott értéket tettek a fórumhoz.

És még most is segítő, informáló hozzászólásaik vannak kérdezők, érdeklődők számára. Nekem sokat segítettek.

Talán még többet elmondanának, ha normális építő légkör lenne itt.

Előzmény: zlota (8347)
B.tibor1 Creative Commons License 2014.11.11 0 0 8350

Sancibácsi ! Ha esetleg megadnád annak a másik fórumnak a címét amit használtok nagyon megtisztelnél vele. Szoktam olvasni ezt az index fórumot, de ezután inkább csak mint archív gondolnék rá. Itt valóban semmi másról sincs szó mint üres fröcsögésről.  Siketek párbeszéde. Az email cím a nick név alatt.

Kályháskristóf Creative Commons License 2014.11.10 0 0 8349

Bige a legjobbkor jött a sok röfögő, lusta, lassú szarházi segédmunkás után. 

Előzmény: BSzTom (8345)
a14789 Creative Commons License 2014.11.10 0 0 8348

Mert halálra unják magukat.

 

A vita lényege az ellenkező vélemények összecsapása. Ha mindenki egyetért akkor miről beszélnek?

 

Megválasztják Mátyás királynak a domináns hímet és hazamennek a legények.

 

A névtelen chat programokat a tudósok találták ki, mert ha névvel írogattak akkor a való életben kialakult hierarchia miatt nem mertek egymásnak ellentmondani illetve olyan kockázatos volt hogy inkább nem írtak semmit.

 

A kinyilatkoztatás meg mire jó?

 

A veszekedés is hasznos, mert arra motivál hogy bebizonyítsd a támadó "köcsög"-nek hogy neked van igazad, a túl udvarias csevely sem jó semmire.

 

Ha nincs veszekedés és vita, akkor  az egész nem jó semmire.

 

 

Előzmény: zlota (8346)
zlota Creative Commons License 2014.11.10 0 0 8347

Pont ezért írom, hogy húzzatok át oda, és akkor itt is megoldódik a probléma, Ti meg ott jól ellehettek!

Előzmény: Szentpet319 (8336)
zlota Creative Commons License 2014.11.10 0 0 8346

Akkor miért nem húztok át oda?

Előzmény: sancibácsi (8335)
BSzTom Creative Commons License 2014.11.05 0 0 8345

Bizonyítékot!

Portrét, aktot, valamit. Lehajtott fejű sapkás arc állig felöltözve éppúgy lehet kolléga, mint kollegina.

Amúgy a nejed mit szól hozzá, hogy már nem csak a kályháiddal töltesz több időt, mint vele, de ráadásul egy majdnem fele annyi idős bigével is? :D

Előzmény: Kályháskristóf (8332)
a14789 Creative Commons License 2014.11.05 0 0 8344

"Átverik, mert tömegkályhát kér, és téglából raknak neki egy 'cserépkályhát'.

Rossz, ha nincs benne másodlagos kamra, ha széthasad a kályha. Ha nincs huzat, és visszafüstöl a lakásba."

 

 

Ha végre összeírná valaki hogy pontosan  mit ért a tömegkályhán akkor lenne nagy eufória.

 

Minden tulajdonság és azok mértéke is kellene.

 

ez lehetetlen?

 

Előzmény: sancibácsi (8343)
sancibácsi Creative Commons License 2014.11.03 0 0 8343

Az óvatosságra intés nem is annyira neked szól.

 

Inkább általánosságban, és mindenkinek gondoltam.

Sok a rossz kályha. (tömegkályha is). Ha 1 lenne, az is sok lenne.

Sok a rossz kályhás is. Illetve a maguk területén lehetnek jók a cserépkályha építésben. De azt mindenképpen rosszak nevezém, ha átverik a megrendelőt! Átverik, mert tömegkályhát kér, és téglából raknak neki egy 'cserépkályhát'.

Rossz, ha nincs benne másodlagos kamra, ha széthasad a kályha. Ha nincs huzat, és visszafüstöl a lakásba.

Előzmény: Szentpet319 (8342)
Szentpet319 Creative Commons License 2014.11.03 0 0 8342

Az hogy milyen az oktató és a tananyag hamarosan kiderül, az intézvény jó hírnevű, helyileg viszonylag közel van a többit majd később.

Eső körben a papír szükségeltetik, utána úgy is be állok valaki mellé segédnek, hagy okosodjak mert a tanulás nem szégyen és a ranglétrát végig kell járni.

Egyetlen egy oktatási intézmény hirdetményében találtam meg csak a tömegkályhát, külön kihangsúlyozva, hogy ezt is oktatják, sajnos földrajzilag messze vannak tőlem.

A közös építések, a kályhás ismerősök, külföldi és magyar fórumok pedig mind-mind mélyítik az ember tudását, de köszönöm az óvatosságra intést, mert jogos a pont!

Előzmény: sancibácsi (8339)
maguborka Creative Commons License 2014.11.03 0 0 8341

Hoppá kérem :)

 

Na akkor nem kérek bebocsátást :) - nem vagyok rá méltó ezt ezennel elismerem. Csak arcoskodn"Á"k :)

Majd megyek Kóklerfalvára kémnek

Előzmény: sancibácsi (8338)
sancibácsi Creative Commons License 2014.11.03 0 0 8340

És ha már a referenciák kérdésénél tartunk!

 

Tegnap megint megkerestek egy elrontott tömegkályhával. Egyre több az ilyen. Az elmúlt 4 hónapban a 3.

Ahogy telik az idő, egyre több elrontott, szakszerűtlen kályha. Sőt: gazdaságtalan, és ráadásul nem működik :-( Pedig nem így kellene lennie!

Ez nem házi kivitelezés. Egy romániai ember építette: állítólag azt mondta magáról, hogy hozzáértő! ???

Na majd beszámolok a tapasztalatokról, hátha tanul belőle valaki! :-)

 

Ez nyilván a kedves megrendelők, kályhát építtetők táborát érinti.

Kevés az, hogy valaki a mellét döngeti, és bólogat, hogy ért ám hozzá.

Referenciák kellenének! (Ez sem 100 % garancia, de már a semminél több,....).

sancibácsi Creative Commons License 2014.11.03 0 0 8339

Ha elmész egy ilyen, vagy bármilyen szeánszra: bizony érdemes megkérdezni, megérdeklődni: ki az oktató! :-)

 

Az az igazság, hogy ide egy pedagógus, vagy akár egy cserépkályha szakoktató is kevés, mint árvaházban a szülői értekezlet.

Mert egy más anyagot, ami akreditált képzés, tehát az Okatatási minisztériumban engedélyezték már; .... van tankönyv, ..... elfogadott stb. tananyag,....

És ahhoz találni egy tanárt, az nem nehéz.

A tömegkályháknak ma Magyarországon nincs tankönyve.

Tehát aki oktatná, annak nagy gyakorlati tapasztalattal, és elméleti tudással kellene rendelkezni. Hogy egyáltalá legyen tudása, amit átadhat.

Tehát ennek mindenképp érdemes utána érdeklődni, bárhová megy az ember: különösen ebben az esetben!

Előzmény: Szentpet319 (8336)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!